iWeer groot concours in Axel TOP-CROSSERS NAAR STEKENK Pinksterraces op Zandvoort TWEE WIELERKOERSEN IN AXEL ZWARE VERLIEZEN DOURDAN-VLUCHT 8-Daagse vakanties Sport dit weekeinde MS- Ss antie- dsffo€hten v.a.fl89- Geld nodig? Binnen 'n paar dagen geregeld-met een persoonlijke lening van de NMB Volley-interland in Bergen op Zoom TOTO sport Voetbal toernooi in Sas van Gent DANKUWEl! Zaterdagteam gaat oefenen Jeanne de Waal speelt interland Zondagelftal weer in actie vcsrc'sSig uit met NS voordelig uit met NS TOERNOOI AZW Zaterdag 20 mei 1972 16 (Van onze paardesportmedewerker) AXEL De Axeler Kijver- enigingen zetten de traditie van het 2-,jaarlijkse concours- hippique op tweede Pinkster dag ondanks de steeds huger stijgende kosten ook in 1972 voort. Er is een enorme hoe veelheid werk verzet om dit concours succesvol te laten ver lopen. Dat dit geen kleinigheid ls, blijkt overduidelijk, als men (Van onze sportredactie) SAS VAN GENT "e Scheidsrechtersvereniging van Zeeuwsch - Vlaanderen organi seert zaterdag in samenwer king met de voetbalver. Corn. Boys voor de derde maal het C. P. van de Velde wisselbeker toernooi voor veteranen, dat gespeeld zal worden in Sas van Gent. Aan dit grote toernooi nemen niet minder dan twaalf elftallen deel, die bij loting verdeeld zijn in vier poules van drie. De winnaars van de poules komen weer in één pou le samen, om zo voor de eerste tot de vierde plaats te spelen. Indeling poule A: Hontenisse, Tern. Boys, Scheidsrechtersver eniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Poule B: Axel, Biervliet, Steen. Poule C: Terneuzen, Hoek, Scheidsrechtersvereniging Wal cheren. Poule D: Corn Boys, Vogelwaarde en de Scheids rechtersvereniging Noord- en Zuid-Beveland. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM Op zaterdagavond 27 mei vindt in de sporthal „Gagcldonk" een interlandvolleybalwedstrijd plaats tussen de damesoloegen van Nederland en Polen. De Bergse volleybalvereniging Sic Pugno is met de organisatie van deze interland belast. Het Nederlandse volleybalteam is onlangs winnaar geworden van het landentoernooi in Florence. Het Poolse team, dat een trip door Nederland en Frankrijk maakt, is een van de sterkste Oosteuropese ploegen. (ADVERTENTIE) Hartelijk dank, al die dui zenden die zo enthousiast hebben meegedaan aan de grote Shopping Olympiade. We hebben de actie al een week moeten prolongeren, maar nu is het echt, heus, serieus allemaal helemaal voorbij. Nogmaals een hartelijk dankuwel namens COKE, FANTA, LIFT, SPRITE en KINLEY TONIC het keurig verzorgde program ma bekijkt. Dat vermeldt een deelname van circa 250 paar den en pony's. Tijdens het och tendprogramma, dat om 9 uui begint zullen 10 achttallen en vier viertallen paarden, als mede acht achttallen en acht viertallen pony's hun dresseer- proeven moeten afleggen, ter wijl de meeste van alle ruiters eveneens hun individuele dres- suurproef moeten rijden. Ook de voor-selecties voor 't sprin gen vinden in de ochtenduren plaats. Hiervoor moeten vanaf 10 uur 35 paarden en 60 pony combinaties hun parcours springen. Volgens de planning zal dit ochtendprogramma om 13.00 uur afgewerkt moeten zijn, terwijl om 13.30 uur het middagprogramma aanvangt Tijdens dit programma worden de spring-parcoursen afgewis seld door demonstraties, ter wijl minstens één snelheids wedstrijd plaats zal vinden. Een kansenberekening is niet te maken omdat dit concours het eerste grote is, dat in 1972 verreden wordt. Wel is inmid dels gebleken, dat het presta tiepeil van de Zeeuwsch- Vlaamse springruiters te wen sen overlaat, dus de grote be langstelling zal wel uitgaan naar de ruiters van Walcheren en de Belgen. Jan de Feyter van de Oranje-ruiters, een van de deelnemers aan het concours in Axel. (Van onze voetbalmedewerker) MIDDELBURG Dinsdag avond 23 mei komt voor het eerst dit seizoen weer een za- terdagafdelingselftal in het veld. De technische commissie van de KNVB afdeling Zee land laat deze wedstrijd spelen als voorbereiding op de wed strijden tegen onder meer Wol- faartsdijk (27 mei) en de za- terdagafdelingskampioen Kloe- tinge (3 juni). Deze wedstrijd wordt in Yerseke gespeeld te gen het eerste elftal van de vereniging Yerseke. De wed strijd begint om zeven uur. De technische commissie heeft voor deze wedstrijden de volgende spelers uitgeno digd: Gert Jansen (Colijns- plaatse Boys), Wim Brandt (Kruiningen), Diet de Boer (Mevo), Gillis Maranus en Ge rard Schipper (Oostkapelle). Ton Smits (Sluis) Kees Schroe- versenToon Verhoeven (SSV) 'Jan Maljers en Piet de Mees ter (Veere), Kees de Vos (We- meldinge), Wim Berrevoets en Adrie Verhage (WIK), Adrie van den Ende, Kees Kempe en Rinus Zegers (Zaamslag). Scheidsrechter is J. de Win ter en als grensrechters funge ren B. Kroeze en P. van de Schraaf. (Van onze sportredactie) STEKENE Het anders zo rustige Belgische dorpje Steke- ne, op enkele kilometers van de Nederlandse grens, zal mor gen (zondag) weer helemaal in het teken staan van de mo torcross. Dan zal er om 13.00 uur de 25e „internationale mo torcross der Gelaagputten" van start gaan. Stekene wordt dan weer bevolkt door tienduizen den motorcrossliefhebbers, uit België en Nederland, vooral uit Zeeuwsch-Vlaanderen en Noord-Brabant. Het kleine kerkdorpje heeft dit te danken aan het fedt dat het organiserend comité steeds de beste rijders van de wereld contracteert. De vele motor- crossliefhebbers die steeds de ze motorcross bezoeken, weten dan ook dat him een topevene- ment te wachten staat. Een mo torcross met een internationa le bezetting, die men buiten de Grand Prix vrijwel niet meei te zien krijgt gedurende het hele seizoen. Sportvoorzitter en penningmeester van de or ganiserende vereniging A. M: S. Stekene, en tevens provinciale voorzitter van de BMB Oost- Vlaanderen de heer Roeland: „Voor Stekene is er geen keus meer, het publiek dat sinds ja ren onze motorcross als de grootste van België ziet, noemt geen genoegen met renners van (Van onze sportredactie) GRAAUW Jeanne de Waal, net tafeltennistalent van Sint Aloysius is door de keuzecom missie van de KNTB geselec teerd voor de interland van het Nederlands meisjes cadetten- team tegen Luxemburg. Jeanne de Waal speelt dit weekeinde in Weert met Angela de Jong en Ellen van den Berg tegen de Luxemburgse cadetten. DEN HAAG (ANP) - Hon derd dertig rijders hebben in geschreven voor de traditione le Pinksterraces van de Ne derlandse Autorensport Vere niging, die maandag 22 mei op het circuit van Zandvoort wor den gehouden. Voor de toerwaigens groep I kwamen 46 aanmeldingen bin nen. De organisatoren hebben besloten twee manches van tien ronden te laten rijden en als sluitstuk van het program ma een finale over vijftien ronden. De 40 toerwagens groep n zorgen ook nu voor een spectaculaire massastart in een race over 20 ronden. .Door dat Toine Hezemams wegens verplichtingen elders niet aan de training kan deelnemen, zal diens Alfa Romeo GTAM op de laatste rij van de startop- stelling komen te staan, zodat de Eindhovenaar aan een in haalrace zal moeten beginnen. Een race voor formule VEE- renwagens over 20 ronden, waarvoor 26 coureurs hebben ingeschreven, en een wedstrijd voor een zestiental formule Ford- en sportrenwagens over twaalf ronden completeren het programma. De races tellen voor de nationale kampioen schappen. (Van onze voetbalmedewerker) MIDDELBURG Evenals voorgaande jaren zal ook het zondagafdelingselftal weer en kele wedstrijden spelen. Ge start wordt met een wedstrijd tegen de zondagsafdelingskam- pioen, het Burghse DFS. Deze wedstrijd wordt gespeeld op zondag, 23 mei in Burgh (ter rein Leliëndaleweg) en begint om twee uur. De week daarop speelt het zondagelftal tegen Robur, in het kader van de jubileumfees ten van de Goese vereniging. Voor de wedstrijd in Burgh heeft de technische commissie de volgende spelers uitgeno digd: J. M. Baert (Aardén- burg), F. P. Verschuren en E. van Immerseel (Graauw), F. Wolfert (Groede), H. de Ko ning (Lewedorpse Boys), L. Verbart (Patrijzen), P. Pielaet (Philippine), R. Schaier (Ro bur), E. van de Hauwe (Hoofd plaat), J. B. van de Broeke, A. Geelhoed en J. Seen (Schoon- dijke), F. Bakker (IJzendijke) en E. Bogaert (Luctor). de tweede rang. Vandaar dat we ook dit jaar moete noch kosten gespaard hebben om de top te brengen". En als men de deelnemerslijst bekijkt, is Ste kene daar volledig in geslaagd, al moet het organiserende co mité dit jaar wel een kleine tegenslag incasseren, omdat op dezelfde dag in het buitenland de grote prijzen 250 cc en 500 cc worden betwist. Dat is in Frankrijk de 500 cc, waar o.a: de Belg Roger de Coster zal moeten starten, terwijl Joel Robert in Tsjechoslowakije in de 250 cc klasse rijdt. Voor België zullen nu in de 2a0 en 500 cc klasse internatio nalen o.a. aan de start- komen: J. de Roover, G. Vermeiren, W. BETAALD VOETBAL. Eredivisie: Ajax - Vitesse, FC Twente - FC Den Bosch, FC Den Haag - Volendam. Sparta - Telstar, Excelsior - FC Utrecht, NAC - MVV, en NEC - DWS. Eerste divisie: HVC - De Graafschap, Haarlem - De Vo- lewijckers, AZ '67 - Heeren veen, FC WV - Roda JC, SW - Wageningen, DFC - Heracles, SC Cambuur - Veen- dam, Fortuna SC - PEC. Z ol ie, Eindhoven-Helmond Sport, Wageningen - Helmand Sport (205) en Volewijckers Fortuna SC (205). B-ELFTALLEN. NEC - PSV, FC Utrecht - Sparta, Telstar - FC Den Haag, Volendam - Fortuna SC, FC Den Bosch - SC Cambuur en Ajax - Blauw Wit. AMATEURVOETBAL. Kampioenschap van Nederland Sparta '25 - Xerxes, Elinkwijk- Leeuwarden, en Caesar-Ede. KORFBAL ZEELAND. Ie klas: Stormvogels 1 - Tjoba 2, Blauw Wit 1 - Animo 2, Swift 3 - Ondo 1. 2e klas: Togo 2 - Blauw Wit 2, Zuid westers 2 - Seolto 1. 3e klas A: TOP - Stormvogels 2. 3e klas B: Olympia 22 - Animo 4. Junioren IA: Volharding 1 - Luctor 1. Junioren 2A: Seolto 1 - Tjoba 2. Adspiranten IA: Tjoba 1 - Blauw Wit A. Ad- spiranten 2A: BKC A - Ondo A, Seolto A - Zuidwesters A, Animo B - Zuidwesters A. Adspiranten 2B: Tjoba B - All Ready A, Togo B - Zaamsag A, Volharding A - Olympia A. Adspiranten 3A: Atlas B - On do B, Zuidwesters B - Seolto B, Atlas B - Animo C. Adspi ranten 3B: Tjoba C - Volhar ding B. Pupillen Al: Zuidwes ters 1 - BKC 1, Zuidwesters 1 - Animo hip. Pupillen A2: To go 1 - Animo kick. Pupillen BI: Blauw Wit 2 - Animo hlits. Pupillen B2: Tjoba 3 - Blauw Wit 3. ZATERDAGVOETBAL KNVB. AFDELING ZEELAND. Ie klas: Arnemuiden 2 - Veere 1, Heinkenszand 1 - Middelburg 5 (besliss. wed strijd terr. Lewed. Boys). 2e klas A: SKNWK 1 - Wol- faartsdijk 2, ZSC 1 - Seroos- kerke 1, Colijnspl. Boys 1 - Bevelanders 1. 2e klas B: Yer seke 2 - Kruiningen 1, Vlissin- gen 6 - Tern. Boys 2. 4e klas A: Veere 2 - ZSC 2. 4e klas B: Serooskerke 4 - GPC 5, VCK 3 - Oostkapelle 3, Veere 4 - Serooskerke 4 (18-5). 4e klas C: Veere 3 - SVD 2. 4e klas E: Yerseke 3 - Apollo 4. en J. v. d. Broecke, W. Baeten, J. van Veithoven, J. Theewis- sen en G. Rahier. De Nederlandse deelnemers zijn Stef van der Sluis, Frans Karsmakers, Frans Sigmans, Jan Keizer en P. Willems. Uit Zweden komen o.a. Jan Johansso;n, Gunner Nilsson, Jan-Erik Sallquist, Bert Ove Wallner, Kent Öhlin, Sven Ake Engstrom, Stag Pettersson, Ar- ne Lindfors, Tommy Jansson en Ole Petterson. Buiten het internationale ge zelschap hebben er zo'n 70 ju nioren ingeschreven. (ADVERTENTIES) 'n Dagje naar Antwerpen of Zeeland (3-EiIanden- tocht), naar 't Dolfinarium in Harderwijk of naar de Flevohof, naar Amsterdam Rijksmuseum of naar Avifauna. Keuze uit 30 mogelijkheden. Vraag op 't station de brochure ,,NS- Vakantiedagtochten"'. DEN HAAG (ANP) De cijfers van de sporttoto no. 44 d.d. 6-7 mei 1972 zijn als volgt: Aantal deelnemers 573.610. Inleg fl. 1237511,-. Prijzenbe drag fl. 523.467,-. Ie, 2e, 3e prijs en premie elk fl- 130.866,-. Ie prijs, 8 meldin gen, per winnaar bruto fl, 16.358,-. 2e prijs, 258 meldin gen, per winnaar fl. 507,-. 3e prijs, 2708 meldingen, per winnaar fl. 48,-. Sporttoto no. 45 dd. 10 t.m. 14. mei 1972. Aantal deelne mers 491.775. Inleg fl. 985.525,- Prijzenbedrag fl. 408.417. Ie, 2e, 3e prijs en premie elk fl. 102.104,- le prijs, 4 meldingen, per ko lom bruto fl. 25.526,-. 2e prijs, 18 meldingen, per kolom bruto fl. 5672,-. 3e prijs, 172 meldin gen, per kolom fl. 593,-. Sporttoto no. 46 dd. 14-14 mei 1972. Aantal deelnemers 491.840. Inleg fl. 1.117.379,-. Prijzenbedrag fl .472.651,-. le, 2e, 3e prijs en premie elk fl. 118.162,-. le prijs 2 meldin gen, per kolom bruto fl, 59.801,-. 2e prijs, 100 meldin gen, per kolom bruto fl. 1.181,- 3e prijs 1046 meldingen, per kolom fl. 112,-. De trekking voor de premie voor de toto's 44 en 46' vindt plaats n-a het verstrijken van de reclametermijn op woens dag 14 juni a.s. Voor toto 45. waarvan de reclametermijn eveneens op woensdag 14 juni verstrijkt, vindt geen premie trekking plaats, omdat de winnende kolommen op 1 for mulier stonden- Deze deelne mer had bovendien 4 kilom- men met 12 en 4 kolommen met 11 goede voorspellingen. (Van onze sportredactie) AXEL Voor de twee ron des van Axel, die in de week na Pinksteren worden gehou den (dinsdag 23 mei 's middags en donderdag 25 mei 's avonds) heeft plaatselijk favoriet Wim de Waal niet ingeschreven. De reden waarom De Waal niet inschreef is het wieiercomité van Axel niet bekend maar men denkt aan Vt fr' dit d" blonde Axelaar startgeld wilde hebben, hetgeen men beslist niet van plan is te betalen. Ondanks dat De Waal dins dag en donderdag zal ontbre ken de inschrijving is inmid- dels definitief gesloten heeft het comité toch een attractief deelnemersveld bijeen gekre gen. Op de lijst voor beide koersen komen de namen voor van Toine van de Bunder, Bert Broere, Cees van Bragt, Ko Blok, Ton Damen (winnaar ronde van Zuid-Holland), Wim Evertse, Willy de Feber, Piet Franken, Peter Gödde, Tonnie Huijzen, Bob Kroonen, Gaby Minneboo, Jan Raas, Ad van der Spiegel, Pe van Stralen Wim v. Steenis, Roy Schuyten, Leon Strobbe, Grant Thomas (die het in Axel weer wil gaan proberen), Johnny Verbeke, Adrie Vasseur, Wim Westdorp, Henny Gijsel en Ad van Over- veld. Zoals bekend heeft het wie- Iercomité van Axel dit jaar twee amateurkoersen georgani seerd ter gelegenheid van het feit dat de Axelse markt acht honderd jaar bestaat. De koers op dinsdag is de traditionele, maar die op donderdagavond wordt verreden op het verzoek van de Stichting Streekcentrum Axel, die zich met 2500 gulden garant heeft gesteld. Het parkoers voor dinsdag ziet er als volgt uit: start Noordstraat, T";nstraat, Gent- sevaartstraat, Markt, Nassau- straat, Joost de Moorstraat, Beethovenlaan, Kanaalkade, Zeestraat, Weststraat, finish Noordstraat. De start is dins dag om drie uur, terwijl don derdagavond om zeven uur wordt vertrokken. Het par koers voor dat avondcriterium loopt als volgt: start Noord straat, Tuinstraat, Gentsevaart- straat, Markt, Nassaustraat, Evertsenstraat, Kanaalkade, Zeestraat, Weststiaat en finish Noordstraat. (Van onze duivensport medewerker) HULST De eerste Dour- danvlucht in dit seizoen heeft voor vele duivenliefhebbers zware verliezen gebracht. Vrijwel nergens werden de prijzen diezelfde dag ver diend, maar wat erger was, is dat vele duiven of pas dagen later of tot nu toe helemal nog niet op hun vertrouwde hok ken zijn teruggekeerd, van deze „bijna-rampvlucht". Vast staat dat vele duiven, en zeker zij die vele dagen later thuis kwamen voor lange tijd zijn uitgeschakeld. Ook zeker is dat na deze slecht verlopen wedvlucht het aantal duiven op de eerste provinciale vlucht vanuit Orle ans die voor zondag op het vliegprogramma staat, zeker niet erg groot zal zijn Of de lossing in Dour- dan wel of niet verantwoord was, daarover lopen de menin gen uiteen, zoals trouwens al tijd wanneer het niet goed gaat. Een zo'n late lossing (10.50 uur) hoeft niet tot rampzalige gevolgen te leiden, zelfs niet met een „kopwind", maar de wel zeer lage tempe ratuur is voor veel duiven fa taal geworden. Hoge snelhei den waren dus ondenkbaar, de tot nu toe bekende hoogste snelheid in kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen - Wal cheren is gemaakt door een duif van J. van Gijs te Bres- kens met 888,8 meter per mi nuut. Bij de vereniging „Nog Sneller" te Breskens werden 203 duiven ingekorfd. 2 J. van de Broecke, 3 gebrs. Pijc- ke, 4 A. Versprille, 5 M. Quaars, 6 M. Leurgans, 7 No- teba-ert-De K. 8 J. van Gijs, 9 Sj. van Grol, 10 Ch. de Looze. Bij „Nieuw Leven" te Koe wacht (kring oost) vloog een duif van de gebrs. Elegeert met een gemiddelde snelheid van 909,6 mpm. De eerste prijs. Zij wonnen ook 9. 2 en 4 Raf Martens, 3 en 8 H. Begijn, 5 R. de la Ruelle. 6 en 10 J. de Schepper, 7 A. de Bock. In concours waren 130 duiven. „Nieuw Leven" met 45 jaar lingduiven, hoogste snelheid 861,1 mpm. 1 R. van Bijfte, 2 en 7 gebrs. Elegeert, 3 en 4 Raf. Martens, 5 F. Rogiest, 6 Joh. de Block en zoon, 8 J. Elegeert, 9 W. Verbiest, 10 M. de Cock. „Strijd in Vrede" Groede met 91 duivein, hoogste snelheid 875,65 mpm. 1, 5, 6 en 8 G. Dusarduyn sr. 2, 7, 9 en 10 J. van Driel, 3 en 4 G. Dusarduyn jr. „De Zwaluw" Sint-Jansteen met 56 dui ven. 1, 8 en 10 Fl. Blokmaert 810.8 mpm.), 2 P. van Looy en zoon, 3 G. Kouijzer (Graauw), 4 en 5 L. de Wind, 6 A. van Kouteren, 7 Em. de Kind, 9 P. Verstraeten. „De Snelvliegers" Oostburg met 228 duiven, hoogste snelheid 874,86 mpm. 1 en 10 T. de Jonge, 2 J. Wille 3 en 4 I. Aalbregtse, 5 A. Boonman, 6 J. den Hollander, 7 A. Risseeuw, 8 en 9 R. Verstraete. „VZV" Hoofdplaat met 81 duiven. 1 mevr. Mar tens (836 mpm), 2 en 6 N. Provoost, 3 R. Blaakman, 4 B. d-e Poorter, 5 B. Thomaes, 7 A. Hamelijnck, 8 A. den Hamer, 9 W. Maas, 10 Seijneseal-0 „Vrije Vlucht" Sasput met 74 duiven. 1 J. Dhont (836 mpm.). 2 A. de Wever en zoon, 3, 6 en 7 H. Galon, 4 C. Boogaart, 5 J. Verplanke, 8 R. Blaakman, 9 B. de Poorter, 10 E. Minnaert. „De Grenisvlie- gers" Ede in combinatie met „De Bonte Duif" te Aarden burg met 82 duiven. 1 W. Standaert (818,8 mpm.), 2 en 8 A. Cocquit, 3 A. Dezu-tter, 4 R. Braet, 5 E. Bonte, 6 H. Zwart, 7 A. de Lijser, 9 J. de Mey, 10 J. de Clerck. „Recht voor allen" Sluis met 78 dui ven. 1 G. de Meijer (868 mpm.) 2 en 8 O. de Meijer, 3 en 7 P. de Smit, 4 en 10 J. van Ommen, 5 J. van de We- ge, 6 J. van Nijhof, 9 A. de Smit. „De Getrouwe Duif" adzand met 119 duiven. 1 J. de Meij (829,35 mpm.). 2 Iz. Porrey, 3 W. van Acker, 4, 9 en 10 A. Duininck en zoon, 5 en 6 P. Goossen, 7 A. de Putter en zoon, 8 J. van de Plasse. „De Postduif" Heikant met 118 duiven, hoogste snel heid 859 mpm. 1, 12, 13 en 14 Aug. Bosnians, 2 J. Pieters, 3 L. Thuy, 4 L. Herwegh, 5 A, Jansen®, 6 A. Merckx, 7 A. Pieters, 8 J. Evenaart, 9 P. Rottier, 10 L. de Bruijn. „De Snelle Duif" Clinge met 90 oude duiven. 1 E. Piessens, 2 A. Verstraeten, 3 en 4 A. van Couteren, 5 Ch. Dhaens, 6 C van Goethem, 7 G. Brams, 8 H. de Schepper, 9 O. Massche- leijn, 10 O. de Bruijne. Met 45 jaarlingduiven 1 H. van Poor ten, 2 en 4 C. van Goethem, 3 A. Seghers, 5 O. de Bruijne, 6 H. de Schepper, 7 G. Wer- broeck, 8 en 9 P. Bracke, 10 A. Bracke. „Steeds Sneller" IJzendijke met 75 duiven. 1 Putter en zoon (824 mpm), 2, 3, 6 en 10 Fr. Dieleman, 5 G. Claeijs, 5 en 8 Iz. van der Slikke, 7 A. Provoost, 9 J. Boerman. „De Voorwaarts" Zaamslag-Veer (St. Ghislain) met 138 oude duiven, hoogste snelheid 1399,4 mpm. 1 en 3 D. Bareman-De Blaaij. 2 C. Cornelissen, 4 C. van Boven Axel, 5 H. de Peijter, Axel, 6 J. van de Voorde, 7 H. Scheele, 8 D. Bareman Dz.. 9 F. Scheele, 10 R. Harms Axel. De ConcoursCombinatie Hulst vloog met 78 oude duiven een wedvlucht vanuit Quiévrain, de hoogste snelheid was 1008 meter per minuut. 1 en 2 en 10 A. J. N-ijs, 3 Ed. Roelands, 4 Aug. van Helslamd, 5 C. van de Velde, 6 J. van Helsland, 7 R. Blommaert, 8 J. Kuicks, 9 J. Weemaes, Met 93 jaarling duiven. 1 H. Kuicks (961 mpm.), 2 gebrs. Van der Vliesch, 3 Th. Casteels, 4 A. de Poorter, 5 L. Blommaert, 6 R. Hendriks, 7 en 10 J. de Wit te, 8 en 9 Aug. de Caluwe. „De Zwaluw" Sint-Jansteen met 55 jaarlingen, hoogste snelheid 1431,6 mpm. (11 mei). 1 en 9 A. de Backer, 2 G. Dierinck, 3 P. van Looy en zoon, 4 en 7 G. Dierinck, 5 en 8 J. Sturm, 6 Th. Dobbelaer, 10 C. van Helsland. Met 68 oude duiven, 1, 2, 3, 5 en 8 Fl. Blommaert, hoogste snelheid 1434,8 mpm. 4 en 7 Em. de Kind, 6 en 10 Ach. Sturm, 8 J. van Spaandonck. „De snelle duif Clinge met 94 oude duiven. 1 E. Piessens, 2 J. de Wit, 3 J. Goovaert, 4 A. Bracke, 5 Ch. Willaert, 6 C. van Duysse, 7 E. Verstraeten, 8 F. Vos, 9 P. Verstraten, 10 E. de Bodt. Met 92 jaarlingduiven. 1 C. Hage- man, 2 C. van de Velde, 3 Th. van Goethem, 4 Ch. Willaert, 5, 9 en 10 P. van Looy en zoon, Sint Jansteen, 6 C. van Goethem, 7 J. van Lande- ghem. 8 A. van Kouteren. „De Postduif" Heikant met 122 j aarlingduiven, hoogste snel heid 992 mpm. 1, 2 en 4 A. Jansens, 3 L. van Kerckhoven, 5 en 8 L. Thuy, 6 gebrs. Sturm, 7 N. Pierssens, 9 gebrs. Van Houten, 10 J. Stroband. Met 94 oude duiven, hoogste snelheid 969 mpm. 1 A. Merckx, 2 Ed. van Goethem, 3 R. Danckaert, 4 J. Rottier, 5 J. Danckaert, 6 en 8 P. Bolsens, 7 L. de Bruijn, 9 A. van Rat tingen, 10 L. Herwegh. „Nieuw Leven" Koewacht met 120 jaarlingen. 1 Raf. Martens (994,9 mpm.), 2 A.Geerts, 3 en 8 gebrs. Elegeert, 4 Cam. de Bock, 5 A. Ysebaert, 6 A. de Kind, 7 L. Machielsen, 9 J. de Bruijne, 10 Jos Elegeert. Met 82 oude duiven, hoogste snel heid 937,1 mpm. 1 G. Jansens, 2 en 5 V. de Block, 3 en 8 Ch. Suy, 4 P. van Goethem, 6 gebrs. Elegeert, 7 R. van Hijf- te, 9 J. Rombout, 10 Fr. Ro giest. Met 26 oude duiven (11 mei). 1 A. de Rooij, 2 gebrs. Elegeert, 3 Fr. T'ips, 4 en 10 Raf Martens, 5 G. Schalkens. Met 39 jaarlingen, 1, 4 en 6 A. Geers, 2 H. Mannens, 3 en 10 G. Schalkens, 5 Raf. Martens. Met 22 jonge duiven. 1, 2, 4 en 5 Raf. Martens, 4 en 7 J. de Schepper. Uitslagen Doornik. „De Getrouwe Duif" Cadzand met 131 duiven. 1 J. K^ols (1047,66 mpm.). 2 en 9 Duininck en zoon, 3 A. Vas seur en zoon, 4 W. van Acker, 5 J. Pleijte, 6 A. Fremouw, 7 en 10 P. Goossen, 8 A. de Putter en zoon. „Eerste de beste" Schoondijke met 94 duiven, 1, 3 en 7 P. de Hullu (1408,16 mpm) 11 mei. 2 en 9 S. Tallie, 4 G. Dobbelaere, 5 W. de Hullu, 6 S. Huigh, 8 Klaassen-Tallie, 10 C. Jansen. „Recht voor allen" Sluis met 116 duiven. 1 en 5 O. Moens (1420 mpm). 2 en 9 O. de Meijer. 3 P. Goossen, 4 E. Visser 6 en 7 G. de Meijer, 8 A. Verheije, 10 J. Dezutter. „De bonte duif" Aardenburg met 245 duiven. 1 J. Dhont (1093,9 mpm), 2 A. Reijniers, 3 A. Cocquit, 4 B. Herman, 5, 6 en 7 A. Dezutter, 8 J. de Vreeze, 9 D. van de Broecke, 10 O. van Queckelberghe. „De snelvliegers" Oostburg met 274 duiven. 1 A. Wage (1065,72 mpm.), 2 A. Ris seeuw, 3, 4, 6 en 7 J. Wille, 5 A. Booman, 8 en 9 J. van der Walle. 10 Oosterbaam-Krijger- „Strijd in vrede" Groede met 151 duiven, hoogste snelheid 1221,16 mpm. 1 en 5 G. Dusar duyn, 2 A. Hendriks, 3 A. Hendriks, 4 H. Elfrink, 6 J. van Driel, 7 D. Ekkebus, 8 J. Dierks, 9 L. van der Wege, 10 G. Dusarduyn. „Nog sneller" Breskens met 250 duiven. 1 J. van de Broecke (1032 mpm.). 2 J. vain Gijs, 3 W. Bruijnoge, 4 P. Cornells en zoon, 5 M. Quaars, 6 W. Fenijn, 7 D. Klaasseri, 8 Iz. de Jonge, 9 en 10 W. van de Slikke. „VWA" Axel in samenwerking met „EVN" te Stoppeldijk met 102 oude duiven, hoogste snelheid 1034,7 mpm. 1 P. Zandstra, Axel, 2 P. Burm Stoppeldijk, 3 P. A. Gommers, Axel, 4, 8 en 9 J. Boeijkens Stoppeldijk, 5 M. Klaassen, 6 J. Nolet, 7 A. Peersman, 10 J. Giele, allen te Axel. Met 174 jiaarlingduiven, hoogste snelheid 1085,8 mpm. 1 P. Burm, Stoppeldijk 2, 8 en 9 Fl. van Acker, 3 G. Koe koek, allen te Axel, 4 J. Wentzler, Stoppeldijk, 5 P. Zandstra, 6 en 7 D. Dieleman, 10 M. Dieleman, allen te Axel. „Vrije vlucht" Sasput met 140 duiven, snelheid eerste prijs winnende duif 1029 mpm. 1 en 9 H. Calon, 2 en 5 J. Boone, 3 P. de Poorter, 4, 7 en 8 J. Dhont, 6 E. de Wever, 10 J. Weijnsbergen. „VZV" Hoofd plaat met 247 duiven, hoogste snelheid 1011 mpm. 1 N. Pro voost, 2 P. van Waes, 3 Th. van de Velde, 4 en 8 J. Spin- nenwijn, 5 A. den Hamer, 6 H. de Poorter, 7 Sijnesael-O. 8 en 9 Scherbeijn en zoon. „Met moed vooruit" Boschkapelle met 52 oude duiven. 1 en 5 L. Lauret, 2 P. Dobbelaar, 3 Th. Dobbelaar, Zaamslag, 4 J. Stallaert, 6 en 8 J. de Klerck, 7 en 9 J. Remery, 10 Th. Hayette. Met 92 jaarlingen. 1 Th. Hayette, 2, 3, 5 en 8 L. Lauret, 4 E. Piessens, 6 G. de Nijs, 7 Th. van Vlierberghen, 8 D. Dobbelaar, 10 E. Bilte- rijst. „Volharding" Westdorpe met 88 jaarlingen, 1 en 6 W, Verhaegen, 2 A. de Krijger, 3 A. van de Bilt, 4, 5 enlO Em. Baecke, 7 P. Heijben, 8 D. Teirlinck, 9 R. van Acker. Met 82 oude duivan 1 en 2 gebrs. Audenaerd, 3, 5 en 6 Em. Baecke, 4 en 8 A. van Paemel, 7 A. van Dam, 9 A. de Krij ger, 10 W. Verhaegen. „Nog sneller" Breskens met 167 dui ven. 1 J. Blaakman (1465 mpm.), 2, 3 en 8 J. Quaars-V., 4 Th. de Smidt, 5 P. Blaak man, 6 P. Cornells en zoon, 7 P. Buize, 9 J. van de Broecke, 10 J. van Gijs. „Steeds snel ler" IJzendijke met 282 dui ven, hoogste snelheid 994 mpm. 1 en 2 J. de Smet, 3 Th. Cruson, 4 A. Boerjan, 5 O. de Mul, 6 R. Thomaes, 7 A. Mus- sche, 8 C. Noteboom-B., 9 A. Noteboom-B., 10 A. Termo- te. (ADVERTENTIES) Volledig verzorgd, dus incl. liotel, maaltijden, reis en excursies. Keuze uit 17 verschillende reizen in binnen- en buitenland. van elk station. Alle inlichtingen in de brochure „8-Daagse NS- Vakantiereizen '72". op de stations. (Van onze sportredactie) AXEL De Axelse zaterdag voetbalvereniging (AZW) or ganiseert morgen een interna tionaal senioren toernooi waar aan de volgende clubs'deelne men: Assenede, Kemzeke, Ter- neuzen, Terneuzense Boys, Hontenisse, Vogelwaarde, Zaamslag en AZW zelf. Het toernooi begint om twaalf uur. De finale is gepland rond vijf uui (ADVERTENTIES) Een persoonlijke lening is tegenwoordig een gewone zaak. Het is een moderne manier om wensen of noodzakelijke voorzieningen in het privé vlak te verwezenlijken. De NMB maakt 'hniet moeilijker dan 't is, Geen onnodige formaliteiten. Een persoonlijk gesprek waarbij in overleg met u het benodigde bedrag wordt vastgesteld evenals de maandelijkse aflossingstermijnen. En bovendien: gunstige voorwaarden. Een lening van 2000,- kunt u bijvoorbeeld terugbetalen in 18 termijnen van 131,16. Een bedrag van 3500,- in 24 keer f 173,71. Rente en kosten zijn daar al bij inbegrepen. Stap eens binnen voor meer inlichtingen. Nederlandsche Middenstandsbank

de Stem | 1972 | | pagina 16