We zijn als vorsten ontvangen ijken in gen O Schetsplan voor Zeeuws ziekenhuiswezen NSM STUDEERT OP BETERE BEVEILIGING .n<7t7I „Met dolle mina's geen baas in eigen huis" bij Boottocht voor zieken Voorzitter ONI: ongeluk bij NSM 'openbaar schandaal' Kindje door auto geschept mourm! MINIBOEKJES VQ0RNJX RO- nieuws in onze E ROKKEN. IOUSES In. 72 f KEN en ICER- t ONS, die allen m: lede huid! en modieus de MANTETjS, 'ASSEN DE IONS. die \ven te worden! Alarm in Sluiskil voor Rode Kruis PIEI BULTHUIS EXPOSEERT nte Sas van Gent peer gaan tussen Tel. 3 24 59 HULST HET ADRES Karate-examen Voetbalveld wordt zonneweide Terneuzen Hulpcentrum ont ving in april ruim honderd meldingen JOKE ROTTIER BREEKT BEEN Van afvalwaterleiding KRITIEK CONCREET Breslcens Clinge Sas van Gent en wethouders van Sas van Gent lgemene kennis dat de kantoren en van alle gemeentelijke diensten n voor het publiek gesloten zullen g 19 mei a.s. neester en wethouders voornoemd M. Colsen, wnd burgemeester. Bombelijn, secretaris. ■*1 ester van Middelburg maakt inge- 23 der Wet op de Ruimtelijke Or. ad, dat ingaande 19 mei 1972 gedu. aa'nd ter gemeentesecretarie (kamer i ieder ter inzage zullen liggen de temmingsplannen Zanddorp en Gri{. bovengenoemde termijn kan een I leze ontwerp-plannen bij de gemeen. I Etelijk bezwaren indienen. 17 mei 1972. De burgemeester voornoemd, tirs. P. A. Wolters. jester van Middelburg maakt inge-L lepaalde in artikel 28 der Wet op del Ordening bekend, dat bij besluit var I le Staten van Zeeland van 25 april I 1/276, 4e afd. r.o. is goedgekeurd del d dezer gemeente in zijn vergaderinjl ember 1971 vastgestelde le wijziging I stemmingsplan Magistraatwijk. Ge-1 uit van Gedeputeerde Staten ligt metl tningsplan gedurende een maand teil cretarie (kamer 15), ingaande 19 mei| ;en ieder ter inzage. ntwerp van het bestemmingsplan zijnl eenteraad geen bezwaren ingediend I iststelling van het plan zijn geen wij. igebracht. Bij Gedeputeerde Staten I ve niemand bezwaren tegen de vast-1 het bestemmingsplan ingediend, ;e artikel 29, lid 1 van de Wet op dtf Ordening alleen de gemeenteraad en I ir van de ruimtelijke ordening be-1 het instellen van beroep, gedu-| [erboven genoemde termijn. phriften dienen aan de Kroon te wot-1 ;n kunnen worden ingediend bij del Volkshuisvesting en Ruimtelijke 's-Gravenhage. 17 mei 1972. De burgemeester voornoemd, DRS. P. A. WOLTERS. (ADVERTENTIE) voor een goede bril of uurwerk (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „We zijn als vorsten ontvangen en onthaald. Het was in een woord geweldig zoals die En gelsen voor ons uitgepakt hebben." Die ,we' zijn de heren J. van den Berge en A. Gijs, respectievelijk eigenaar en kok van het Terneuzense hotel-restaurant „De Post". Op uitnodiging van de directie van Air Products in Engeland zijn de beide Terneuzenaren bijna een week te gast geweest in Londen, Carrington hij Manchester en Wrixim in Wales. Deels om de vestigingen van Air Products te bezichtigen, deels om nader kennis te maken met de specifieke Engelse keuken. De heer Van den Berge heeft de Engelse trip te danken aan het feit dat vele Engel sen in dienst van Dow Chemi cal en Air Products de afgelo pen drie jaar in hotel „De Post" hebben gelogeerd en daarbij hoog hebben opgege ven over de verzorging door de heer Van den Berge en zijn staf. Tijdens de officiële ope ning van Air Products in Ter- neuzen, waarvoor alle direc teuren van het concern uit de hele wereld naar de Schelde- stad waren gekomen, ontving de heer Van den Berge zoveel complimenten voor de wijze waarop hij deze receptie had verzorgd dat de uitnodiging voor de Engelse excursie als bekroning van dit werk moet worden beschouwd. De heer Van den Berge, zo juist terug van zijn Engels „uitje", komt woorden te kort om de gastvrijheid van de En gelsen te beschrijven". Vanaf onze aankomst op het Londen- se vliegveld tot aan ons ver trek hebben ze zich werkelijk voor ons uitgesloofd. Je kon echt merken dat ze blij waren iets terug te kunnen doen voor de mknier waarop wij him landgenoten in Terneuzen heb ben verzorgd. Er zijn stevige vriendschapsbanden gesmeed". Tijdens hun verblijf in de Britse hotels mochten kok Gijs en de heer Van den Ber ge alles weten van de berei ding van Engelse gerechten. De heer Van den Berge: „Het is onze bedoeling dat wij die ty pische Engelse schotels in Ter- neuzen ook gaan bereiden als service aan onze Engelse gas ten. Een erg geliefd gerecht is bijvoorbeeld lamsbout in een mintsaus en natuurlijk niet te vergeten de beroemde apple- pie, een soort appelgebak". Aan zijn prettige relatie met zijn Engelse gasten heeft de heer Van den Berge het ook te danken dat hij over enkele dagen naar Boulogne Sur Mer vertrekt om in een hotel-res taurant aldaar kennis te ma ken met de meest exclusieve visgerechten waar dit etablis sement vermaard om is. „Als hotelier met veel buitenlandse gasten, moet je nu eenmaal van alle markten thuis zijn", zegt de heer Van den Berge, ge. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Drie leden van de Shotokan Karate Club Terneuzen zijn geslaagd voor het karate-examen le dan (zwarte band). Het zijn E. Be- laert te Axel, T. Lindgreen, Terneuzen en E. Bosschaert, Stékene (België) ;<Van een onzer verslaggevers) AXEL Het voormalige voetbalveld van Koewacht, ge legen naast het zwembad, zal een nieuwe bestemming krij gen als zonneweide. Er is al een groenvoorzieningsplan ge maakt, waarvoor Axel wil trachten subsidie te krijgen. Geprobeerd zal worden om een gedeelte van de werkzaam heden als zogenaamd E-object te laten uitvoeren. Dit is gis termiddag op de persconferen tie van b. en w. in Axel mee gedeeld. Op deze persconfe rentie kwamen ook de volgen de punten aan de orde: De vereniging voor Neder landse Gemeenten en de Ko ninklijke Nederlandse Brand weerverenigingen hebben de gemeente gevraagd om een model rechtspositieregeling vast te stellen voor de vrijwil lige brandweer. Het eerstvolgende interge meentelijke overleg zal op 9 juni in Sas van Gent plaats hebben, De Axelse voetbalvereniging AZW heeft toestemming ge kregen om een houten kantine te plaatsen bij de voetbalvel den. I Voor de zwembaden van Koewacht en Axel zijn door de gemeente zuurstofapparaten aangekocht. e(Van onze correspondent) TERNEUZEN Dinsdaga- I vond is het 6-jarige dochtertje I van de familie O. te Spuij (gemeente Terneuzen) door c?n-ai^0' bestuurd door O. uit I oluiskil, geschept toen het I ïl v^bng de rijweg overstak. I Uokter De Kook uit Axel con- I ^teerde een dubbele been- I breuk en liet het kind naar I bet Juliana-ziekenhuis te Ter- I beuzen overbrengen. I Instuif In verbanu met de I Pinkstervakantie houdt het I buurtcentrum „De Sluis" aan de Dijkstraat in Terneuzen een I instuif voor kinderen van 6 tot en met 13 jaar. Op woens- I dag 17 mei v*n 14 tot 17 uur. I Op het programma staan knut- I selen, lezen en gezelschap- I spelletjes. (Van onze correspondent) SLUISKIL Zoals ieder Jaar organiseert „De Zonne bloem" een boottocht voor zie ken en gehandicapten. Dit jaar zal die tocht op 23 mei wor den gehouden met de „Geul vallei", die onlangs van stapel ls gelopen. De boot vertrekt vanaf de steiger waar de pont gemeerd ligt, langs de westzijde in Sluiskil. Dat gebeurt om 8.00 uur. Er zullen dan 200 zieken en gehandicapten aan boord zijn, waarmee een reisje naar het Veerse Meer wordt ge maakt via Hansweert. De tocht gaat via Veere weer te rug. De organisatie is in handen van het kanaalzone-comité met medewerking van 't Elisabeth- ziekenhuis. Dit comité en het ziekenhuis netnen samen de verzorging van de deelne mers aan de tocht voor hun rekening. Ook de afdeling van het Rode Kruis van Sluiskil en Terneuzen is vertegenwoor digd. De organisatie van de tocht doet een beroep op automobi listen om te helpen bij het aan- en afvoeren van de pa tiënten, die niet voor eigen vervoer kunnen zorgen. Het schip zal ongeveer om 20.00 uur terug in Sluiskil zijn, waar een serenade wordt aan geboden door de fanfare van Sluiskil in samenwerking met het majorettenpeloton uit Ter neuzen. De heer J. van den Berge (links) en zijn chef-kok A. Gijs in de keuken van hotel-restaurant ,JDe Post" in Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het hulp centrum Zeeuwsch- Vlaande ren, ondergebracht in het po litiebureau te Terneuzen en bereikbaar onder nummer 01150-4444, heeft gedurende de maand april in totaal 129 meldingen ontvangen. De meldingen zijn ais volgt naar gemeente van herkomst verdeeld: Terneuzen 110 (waarvan 100 uit de stad, 3 uit Sluiskil, 4 uit Zaamslag, 2 uit Hoek en 1 uit Biervliet), Axel 2, Hulst 4, Oostburg (BreskenS) 4, Sas van Gent 4 (Philippine 1, Sas van Gent 1 en Westdorpe 2) en elders 7. De meeste meldingen be troffen aanrijdingen (22), ge volgd door verzoeken om as sistentie (16), inbraken en diefstal (13), baldadige jeugd (9), onderzoekingen (8), brandmeldingen (8), geluids hinder (5) en ongevallen (5). Er kwam één melding over luchtverontreiniging binnen. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De rechtsbuiten van het tweede elftal van de voetbalvereni ging Steen, Joke Rottier, kon aan het feest voor het behaal de kampioenschap niet deelne men. In een op dezelfde dag ge speelde wedstrijd tegen Ril land-Bath brak hij bij een „tweetrap" zijn been en kwam in het ziekenhuis terecht. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL Het is de Nederlandse Stikstofmaatschappij (NSM) blijkens de jongste mededelingen menens met het zoeken naar een sluitend veiligheidssysteem voor de afvalwaterleiding van het bedrijf. Technici zijn op dit moment de mogelijkheden op dit gebied aan het onderzoeken, zo is gisteren verteld. Naast een „menselijke con trole" („patrouilleren is daar. voor een wat groot woord", al dus de NSM) zou de stikstof- fabriek ook voornemens zijn om een technische aanvulling te zoeken. Dit is meegedeeld door de veiligheidsdienst. Na gegaan wordt of het mogelijk is detectors aan te brengen, die defecten aan de leiding melden, nog voordat deze zichtbaar zijn. Met de menselijke controle zal zo snel mogelijk worden begon nen. De NSM beschikt trou wens al over een controleappa raat, dat zijn activiteiten nu ook naar buiten het bedrijf zal uitbreiden voor zover het de afvalwaterleiding betreft. Data, waarop het een en andere defi nitief zal ingaan zijn nog niet genoemd. Dat de NSM op dit gebied alle beloften zal nako men, zal voor buitenstaanders controleerbaar zijn, aldus het commentaar. „Het meest ideale zou zijn als die afvalwaterlei ding bovengronds zou lopen. Maar dat kan niet, want een riolering leg je ook niet boven gronds". De lengte van de lei ding buiten het fabrieksterrein is ongeveer 250 meter en de pijpen liggen ongeveer ander halve meter diep. (Van onze correspondent) SLUISKIL Onlangs werd Sluiskil opgeschrikt door het loeien van de alarmslrene. Er bleek echter geen reden tot ongerustheid. De sirene luid de een oefening in van de Rode Kruiskolonne-afdeling Sluiskil onder leiding van dok ter van Haelst Medewerking verleenden ook de vrijwillige brandweer en de ambulance van het Elisabethziekenhuis. Met deze oefening wilde het Rode Kruis de bevolking van Sluiskil warm maken voor de nieuwe EHBO-cursus die sep tember a.s. van start gaat. Hoe een snelle en doelmatige hulp verlening geboden kan wor den, werd gedemonstreerd bij twee „auto-ongevallen". De gewonden werden naar het ziekenhuis overgebracht en de brandweer bestreed het vuur van de brandende auto's. Een en ander trok veel publieke belangstelling. (Vervolg van pag. 1) De heer Van de Broek is bij zonder verontwaardigd over deze gang van zaken en betrekt bij zijn kritiek ook de gemeen te, vanwege de weigering om poolshoogte te gaan nemen. Hjj blijft dan ook bij zijn eerder gedane uitlatingen dit ongeluk een „openbaar schandaal" te vinden. De heer Van de Broek is vrijdagavond voor het eerst op de hoogte gebracht, maar slaagde er toen nog niet in de haard van de vermoede vergif tiging op te sporen. De gedach ten gingen volgens hem wel meteen naar de NSM uit, ge zien de ervaringen van zes jaar geleden toen de visstand in ditzelfde gebied geweld werd aangedaan door een arseni- cum-lozing van hetzelfde be drijf. Hoeveel afvalwater er deze keer is weggestroomd is vol gens de Oni-voorzitter niet be kend, maar hij is van mening dat het veel meer geweest moet zijn dan de door de di rectie opgegeven 200 kubieke meter (70 kubieke meter per uur, gedurende drie uur). „Het was erbarmelijk wat ik daar bij die kreek heb gezien", zegt hij achteraf. „Ik heb nog veel leed kunnen voorkomen door dit als eerste te ontdekken, anders was die lozing tot maandag doorgegaan, want ze wisten er helemaal niets van af". Het water in de kreek is zich blijkens de jong ste gegevens wel aan het her stellen. Op het punt van de buisbreuk is het ammoniakge- halte aanzienlijk gedaald. Za terdag was het nog 170 mg, zondag 35 en maandag 26 mg. Bij de Kraagbrug werd maan dag 17 mg gemeten. Bij een percentage.van 10 mg sterft ongeveer 99 procent van alle vissen die in zulk water voor komen. De watermonsters zijn door de waterleidingmij. Zee land ten behoeve van de ge meente genomen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tot en met 31 juli exposeert de Mid delburgse kunstschilder Piet Bulthuis een kleine collectie olieverfschilderijen in de zalen van restaurant D'Ouwe Werf te Veere. De expositie omvat zeege zichten, stillevens en stadsge zichten. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een werkgroep van de provinciale raad vooi volksgezondheid heeft een voorlopig ontwerp opgesteld voor de reorganisatie van het Zeeuwse ziekephuiswezen. De werkgroep, geleid door dr. G. J. Noome uit Krabbendijke, heeft de gezondheidszorg, voor zover die in de negen Zeeuwse zieken huizen wordt behartigd, opnieuw in kaart gebracht en vervol gens een schets gemaakt die in eerste instantie met instemming door de Zeeuwse ziekenhuisbesturen is ontvangen. De schets deelt Zeeland ln diverse ziekenhuissectoren in. In 1980 en 1985, aldus de schets, zou men in de Zeeuwse provincie de volgende situatie moeten hebben bewerkstel ligd: Streekziekenhuizen met een regionale functie zullen geves tigd moeten worden in Zuid- Beveland, Walcheren en Zeeuwsch-Vlaanderen. Zgn. „flank-ziekenhuizen", wier bestaan niet tot in lengte van jaren gerekt zal moeten worden, kunnen in Hulst, Oostburg en Zierikzee worden gesticht. Een „top" voor de hogere me J sehe specialisaties zal aan een van de drie' streekzieken huizen verbonden moeten wor den. Welk streekziekenhuis daarvoor het meest in aanmer king komt, wordt nog in het midden gelaten. Tholen en St. Philipsland zullen blijvend aangewezen zijn op ziekenhuizen in West- Brabant en vallen als zodanig buiten de „Zeeuwse" gezond heidszorg. Een „bovenbouw" op uni versitair niveau is voor geen van de Zeeuwse zieken huizen voorzien, wat dit be treft zal men zijn aangewezen op Rotterdam en Leiden, wel licht ook op Gent. Er is bij de schets uitgegaan van de te verwachten bedden behoefte in de jaren tachtig, waarbij de prognoses over de bevolkingsontwikkeling van Eti en P.P.D. het nodige mate riaal hebben opgeleverd. Het streekziekenhuis voor Walcheren kan zodoende ruim 600 bedden omvatten dat voor de Bevelanden ca. 450 en dat voor Zeeuwsch-Vlaanderen (te vestigen in de kanaalzone) on geveer 400- Door de mededeling in de schets dat de „flankziekenhui zen" niet alle hun bestaans recht zullen behouden, bevat de „proeve van een concept plan" een aantal ingebouwde twistappels, He t feit dat aan slechts een streekziekenhuis een hogere specialistische bovenbouw is toegedacht, heeft al tot een begin van touwtrekkerij ge leid tussen de besturen van de samenwerkende Walaherse en de Goese ziekenhuizen. Kritiek is er op de proeve, doordat deze geen lering heeft getrokken uit het feit, dat de bezettingsgraad van de Zeeuwse ziekenhuizen opmer kelijk veel hoger ligt dan het landelijk gemiddelde. Dit verschijnsel volgt onder meer uit de hogere gemiddel de leeftijd van de patiënten met een overeenkomstig aantal ouderdomsziekten. Een Mid delburgse medicus leidde uit ssfefflr (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Verdachte had zich moeten realiseren dat, als hij met dolle mina's om gaat, hij dan geen baas in ei gen huis meer is". Dat zei de officier van justitie bij het kantongerecht in Terneuzen in de zaak tegen een 54-jarige handelaar uit St.-Jansteen, die op 22 december 1971 vuurwerk aan een I6-jarige jongen had verkocht zonder dat hij daartoe vergunning had van de ge meente Hulst. Met „dolle mi na's" doelde de officier van justitie op een soort vuurwerk te vergelijken met gillende keukenmeiden, luchthuiiers en dergelijke herriemakers. De handelaar zei aanvanke lijk, dat hij zich van geen kwaad bewust was. Hij had op het gemeentehuis in Hulst in lichtingen gevraagd hoe hjj moest handelen om in het be zit te komen van de vereiste vergunning. De desbetreffende ambtenaar wist het, volgens verdachte, niet precies, maar beloofde hem dat hij de ver gunning in ieder geval nog voor de kerstdagen, zou ont vangen. Dat was ook inderdaad gebeurd. De officier van justitie gaf toe dat het een wat formele zaak was, waar hij strafrechte lijk niet zo zwaar aan wilde tillen. Hij vorderde een boete van f 25,waarmee kanton rechter mr. Van Hees zich ver enigde. Een vertegenwoordiger uit Hulst had op het kruispunt Havenstraat-Burg. Geillstraat in Terneuzen geen voorrang verleend aan een van rechts komende auto waardoor een botsing ontstond. De vertegen woordiger hield vol dat hij het hart van de kruising al gepas seerd was toen hij door de an der werd aangereden. „Die an dere auto had gemakkelijk achter langs gekund", zei hij. De officier van justitie maakte de verdachte echter duidelijk dat deze een verkeersfout had gemaakt door de andere auto geen vrije doorgang te verle nen. „Het gaat er niet om wat de andere partij in dit soort situaties doet, maar dat u in eerste instantie fout bent ge weest". Van de f 60,boete die de officier vorderde, deed de kan tonrechter een tientje af. „Het was een splinternieuwe auto. Ik had hem net van de dealer gehaald", zo veront schuldigde een schilder uit Axel zich voor zijn overtreding van de maximumsnelheid op de Guido Gezellestraat in Ter- neuzen-Zuid. Hij was het er niet mee eens dat de politie voor hem een snelheid van 93 km per uur had opgenomen terwijl hij tot 70 km mocht gaan. „Het kan hoogstens 88 km per uur zijn geweest". De officier van justitie wil de van het argument van de nieuwe auto niets weten. „Het risico blijft voor uw rekening. Bovendien is 88 km per uur ook nog ruimschoots boven de toegestane limiet. Ik vorder het gebruikelijke tarief: zestig gul den". Kantonrechter mr. Van Hees maakte er f 45,van. de „proeve" af, dat kennelijk de mogelijkheid van stichting van een geriatrisch zieken huis voor geheel Zeeland niet ls overwogen, «en dergelijk ziekenhuis met een eigen functie „de genezing en reva lidatie van de zieke, oude mens", zal het mogelijk ma ken, het gehele .patroon van gezondheidszorg te heror denen, op basis van de reëele gezondheidssituatie in Zee land, aldus deze medicus. De werkgroep, aldus de kri tiek van deze zijde, heeft te veel met 'abstracte bevolkings cijfers gewerkt, waarvan au tomatisch een statistisch aantal zieke mensen wordt afgeleid. De werkgroep werpt tegen dat het hier om een zeer voorlopi ge studie gaat. Men verzamelt momenteel, naast veel waarde ring en instemming, ook de kritiek. Een meer concreet plan zal t.z.t. aan G.S. worden aangeboden met het verzoek er een hoorzitting over te or ganiseren. Daarna zal het aan de minister van volksgezond heid worden aangeboden als plan voor het Zeeuws zieken- huisbeleid voor d.e jaren 1980. Ouderavond Vrijdag 19 mei wordt op de r.k. basis school te Breskens een ouder avond gehouden. Vanaf half zeven tot half acht is er gele genheid om het werk van de leerlingen te bezichtigen. Om half acht volvgt er een alge mene bespreking, waarna weer het werk van ede leer lingen kan worden bekeken en met het onderwijzend perso neel kan worden gesproken. Wit-Gele kruis Het Wit- Gele kruis, afdeling Breskens, heeft in het wijtogebouw een algemene jaarvergadering ge houden. Voorzitter J. Loonen betreurde da geringe opkomst van de leden. Uit het financie el overzicht bleek dat men over 1971 een bedrag van f 465,26 tekort komt. In verband met de steeds stijgende kosten en het begrotingstekort voor 1972 werd besloten de contri butie te verhogen tot respec tievelijk f 20,-, f 25,- en f 30,- EHBO De plaatselijke af deling van de EHBO St- Ber- nardus hield in het Gemeen schapscentrum Malpertus haar j aarvergadering. Bij de bestuursverkiezingen, waren mevr J. Colsen-De Maat en dhr. P. van Geertruy periodiek aftredend. Laatstge noemde stelde zich niet meer herkiesbaar. Het bestuur had besloten om het bestuur met twee personen uit te breiden. Mevr. J. Colsen-de Maat werd herkozen, terwijl als nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren J. Smet. Th- Bours en Th. Verstraeten. Zoals reeds eerder aange kondigd zullen er .in de ko mende maanden verschillende veranderingen komen Op het ogenblik zijn er in het dorp zes verbandposten, waarvan een paar met Verouderd mate riaal. Deze laatste posten zul len van nieuw materiaal voor zien worden. Bovendien ko men er nog drie posten bij. Het huidige drukke verkeer maakt dit noodzakelijk. Ook aan de oefenmaterialen moet wat gedaan worden. Van het voormalige gemeentebestuur van Clinge is een beademings pop gekregen, die voor oefe ningen gedeeld moest worden, met de EHBO-vereniging van Nieuw-Namen. Aangezien de- ze pop aan vervanging toe is, zal er een nieuwe pop aange schaft worden. Verder komt er een drukmeter en een diapro jector- Reis gemeentepersoneel Vrijdag heeft de jaarlijkse reis voor het gemeenteperso neel van Sas van Gent plaats. Ongeveer zestig personen zul len aan deze excursie deelne men. 's Morgens zullen zij per autobus naar Tilburg gaan, waar een rondleiding op het stadhuis plaatsvindt. Na de lunch vertrekt men naar de vliegbasis Gilze-Rijen. 's Mid dags om vier uur wordt de bowling in Breda bezocht, waar men zich zelf kan ver maken. 's Avonds om half ze ven zal het personeel aan een diner aanzitten, waarna men richting St. Niklaas gaat, waar een gezellig samenzijn volgt 'met gelegenheid tot dansen.

de Stem | 1972 | | pagina 5