Axel trekt publiek met waardebonnen CVP STEUNT PLAN „VALKENISSE Kleinkinderen van Van Dale krijgen uitnodiging OEC Gevecht tegen waterschap duurt voort UITSLAGEN SCHIETINGEN IN HULST c FEESTELIJKHEDEN IN KADER VAN 800 JAAR MARKT Initiatief vai iil li PROGRAMMA HERDENKING IN SLUIS VASTGESTELD Si stad streek Op bres voor Waasland Verbetering van Dijkwelseweg Aardenburg Arnemuiden Offeren Eede Westkapel Ie Rust GEEN DRUKKE HANDEL IN POSTZEGELS CONCOURS GOUDMIJN Matige vangst voor Knorhanen Agenda raad Oostburg Straattoneel in Sluis 1 Oostburg St.-Jansteen VERLIES VOOR BRESKENS- MALDEGEM [inder koud Woensdag 17 mei 1972 Woensdag V7 mei 1972 1 I (Van een onzer verslaggevers) SINT NIKLAAS De Belgische politieke partij de CVP, arrondissement Sint Niklaas, staat bijzonder positief tegenover het plan „Valkenisse" van de KVP, afdeling Axel. De CVP ziet daarin mogelijkheden om het Waasland de komende jaren voor een ingrijpende verandering als gevolg van de aanleg van het Baalhoekkanaal te behouden. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Burgemeester en wethouders van de ge meente Kapelle gaan op vrij dag 19 mei a.s. het gerecon strueerde gedeelte van de Dijk welseweg, dat aansluiting geeft op het kruispunt Vier- wegen, met een korte plech tigheid officieel in gebruik stellen. Dit zal omstreeks drie uur 's middags gebeuren. Daarna zal het verkeer van de nieuwe weg gebruik kunnen 'maken. Huldiging volleybalteam Vrijdagavond wordt in de ont moetingsruimte aan de Sas- sensstraat het eerste dameste am van de volleybalclub De Kikkers gehuldigd. Dit team behaalde het kampioenschap in de eerste klasse. Rijtocht bejaarden Het comité „Rijtoer bejaarden" heeft de reis voor dit jaar weer uitgestippeld. De bejaar den maken op donderdag 15 juni een toehit naar Meli bij Adinkerke. Hier wordt een bezoek gebracht aan de die rentuin en het z-g. waterorgel. De terugreis loopt over Knok- ke, waar de bejaarden op wa fels zuilen worden getrac- teerd. Nieuwe camping Burge meester A. Hack van Arne muiden zal donderdag 25 mei, 's middags om half vier, de watersportcamping „De witte raaf" nabij de jachthaven Oranjeplaat te Arnemuiden, officieel openen. Eigenaars zijn de heer en mevrouw J. A. M. en M. C. Buysrogge - Van Laarhoven. Een speciale commissie van deze partij heeft zich in Sint- Niklaas beziggehouden met de bestudering van e aspecten, zowel de positieve 's negatie ve. Het plan Valkenisse dat zoals bekend, voorziet in een gedeeltelijke kanalisatie van de Westerschelde is daarbij vanuit Belgisch oogpunt bena derd. Volgende week zullen er over de bevindingen van de CVP officiële mededelingen worden gedaan aan de pers. Het is overigens de eerste po litieke partij, die zich tot nu toe in België over dit concept plan duidelijk heeft uitgespro ken. In Antwerpen heeft de Nederlandse KVP-schets heel wat meer weerstanden opge roepen, omdat men vreest, dat bij een serieuze overweging van de realiseringskansen, de klok drastisch teruggedraaid zal worden. De CVP daarente gen huldigt het standpunt, dat er nu beter wat vertraging ka.ii ontstaan in de verdere uitbouw van de linkeroever, dan men straks tot de conclu sie moet komen dat er ele mentaire fouten zijn ge maakt. Boldersclub De bolders club in Eede hield de voor laatste clubbotling wan diit sei zoen. In totaal 36 mensen de den hieraan mee. Winnaar werd het duo J. van Kerkho- ve-G. Steijaart. Er zijn nog vier can di daten voor het kam pioenschap, namelijk G. Duit- schaver (23 punten) R. van Rie 22 punten), G. Steijaart 22 punten en H. Marcle (20 pun ten). KPJ De KPJ-afdeling Eede houdit tijdens de pink- sterkermis een trekkerbehen- digheidswedstrijd op 20 mei. De wedstrijden beginnen om 13.30 uur en worden gehouden op het terrein van Buijck aan de Dorpsstraat. Zondag 21 mei worden op hetzelfde terrein behendigheidswedstrijden voor brommers gehouden. Kermis Het dorp Eede Viert zondag, maandag en dinsdag kermis. Op de avond van de tweede kermisdag zal de Aardenburgse fanfare een muzikale rondawandeling door heit dorp maken. Hengelwedstrijd Door de hengelsportvereniging „West- kapelle" werd een wedstrijd in zee georganiseerd tussen Westkapelle en Domburg. Hieraan deden 27 vissers mee, die in totaal 50 vissen vingen, waarvan 25 ondermaatse. De prijzen werden gewon nen door: 1 W. de Hoop 685, punten, 5 vissen, 2 D. Davidse 682 pnt 1 vis, 3 A van Sighem 375 pnt 8 vissen, 4 P. van Heu len 308 pnt 4 vissen, 5 B. van Vaardigem 305 pnt 5 punten. 6 G. van Luyk 228 pnt 2 pun ten. Overigens staat deze groep met zijn visie lijnrecht tegeno ver de Volksunie, waarvan wordt verwacht, dat deze bin nenkort wel met een scherpe veroordeling van de Zeeuwsch-Vlaamse ideeën- schets zal komen. De Volksu nie van het Waasland trekt namelijk over het algemeen één lijn met die van Antwer pen en daarvan zijn de stand punten in het Waaslad over duidelijk bekend. De Volksu nie is voorstander van de an nexatie van Wase gemeenten door Antwerpen en een zo snel mogelijke verdere indus triële uitbouw van Antwerpen, in de hoop de concurrentie van havens als Duinkerken wat te kunnen beteugelen. De CVP daarentegen wijst de an- nexatiezucht van Antwerpen radicaal van de hand en is niet bereid het belang van Wase gemeenten op te offeren aan de industriehonger van de grote stad aan de Schelde. De CVP is bovendien groot voorstander van het behoud van Saeftinghe en wil boven dien zoveel mogelijk oude dorpskernen in tact laten als die niet per se ten prooi hoe ven te vallen aan de industrie. Het Baalhoekkanaal is wat dit betreft een levensgrote bedrei ging van de rust in het Waas land en om die reden, staat deze groep nogal negatief te genover de plannen, zoals er die nu liggen. (Van onze correspondent) HULST Voor de bijeen komst van de postzegelvereni ging 't Land van Hulst in Hotel van Oosterom te Hulst bestond vrij veel belangstel ling. De handel was evenwel flauw. Na het officiële gedeelte was er een verloting met als hoofdprijs de Koning Willem III zegel van 1867 gebruikt, die werd gewonnen door de heer E. van Dorsselaer uit Hulst. Tot slot was er een veiling waar bij ongeveer 60 kaveltjes ter verkoop werden aangebo den, die matig werden ver kocht. Zondag 11 juni wordt de laatste bijeenkomst van het seizoen gehouden, om 10 uur m hotel Van Oosterom te Hulst. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Tijdens de komende feestelijkheden in het kader van het achthonderdjarige bestaan van de markt in Axel, zal het winkelende publiek in totaal voor 10.000 gulden aan waarde bonnen kunnen verdienen. Het geld is beschikbaar gesteld door de Axelse middenstand in samenwerking met de marktkooplie den, die deze Zeeuwsch-Vlaamse gemeente wekelijks bezoeken. Dat zijn er 140 in totaal. De waardebonnen, variërend van 2,50 tot 50 gulden zullen tijdens de feestweek in de pe riode van 22 tot en met 27 mei door een „meneer X", op on. bekende tijdstippen worden uitgedeeld. Met deze stunt ho- pqn de organisators van de feestelijkheden voldoende men sen naar Axel te kunnen krij gen om van de week een suc ces te maken. Het programma, dat bij ge legenheid van dit jubileum door een speciale commissie werd samengesteld, is dinsdag middag op een persconferentie gepresenteerd. Hoogtepunten daarin zijn verschillende spor tieve gebeurtenissen, waaron der een concours hippique op maandag 22 mei en een wieler koers voor amateurs op dins dag 23 mei. Op woensdag en donderdag 24 en 25 mei zal er een braderie worden gehou den, terwijl het de bedoeling is de feestelijkheden op zater dagavond te besluiten met een groot vuurwerk. Voor het zover is zal er vrij dagsavonds eerst nog een in ternationaal standwerkerscon cours worden gehouden, waar op onder meer de Europese kampioen zal uitkomen, de Belg W. Bouwens, bij zijn col lega's beter bekend als de tam. boer. De internationale wed strijd is dinsdag eveneens aan gekondigd, door hoofdbestuurs lid L. Marcelis van de vereni ging voor de ambulante han del. Hij heeft de bevolking van Axel een „pittige" meeting in het vooruitzicht gesteld, om dat zowel de Belgische als Ne derlandse deelnemers inmid dels hebben laten weten, voor nemens te zijn om met de bes te resultaten naar huis te gaan. Een van beide teams zal in ieder geval toch concessies moeten doen. Aardige bijzon derheid is, dat ook de andere seks op het standwerkerscon- cours vertegenwoordigd zal zijn. In totaal zullen drie vrou welijke standwerkers flink van zich afbijten. De heer Marcelis heeft zich op de persconferentie bijzon der positief uitgelaten over de medewerking, die men in Axel heeft ondervonden bij de orga nisatie van de activiteiten. „We hebben nergens zo'n goed ont haal meegemaakt", aldus dit hoofdbestuurslid, dat er verder geen doekjes om wond, dat Axel in Nederland „de goud mijn van de markten is". „Als (Van onze correspondent) HEIKANT De zeehengel- club „De Knorhanen" hield in de Westerschelde nabij De Griete in Zaamslag haar derde clubwedstrijd. De vangst was niet groot. Na deze wedstrijd is de stand van het kampioenschap als volgt: 1 O. Boon, St. Jan steen, 2115 punten, 2 E. Strob- be, Heikant 1800 3 L. Thuye, Walsoorden, 1495; 4 Willy van Swaal, Hulst 1295; 5 Frans de Neve, Stekene, 1250; 6 Frans Braem, Heikant, 1190; 7 Rob- by van Himst, St. Jansteen, 1135; 8 Dolf van Ackeren, Ste kene, 1125; 9 Benny de Neve, Stekene: 985; 10 Jan van Goe- them, Heikant, 975; De vierde clubwedstrijd zal worden ge houden op zondag 11 juni aan staande van 12.15 tot 15,15 uur in de Westerschelde, we derom bij De Griete te Zaamslag. b. en w. vandaag zouden be sluiten om het aantal markt kramen van 140 tot 1000 uit te breiden, dan zouden er zich morgen 2000 standwerkers aan. melden", aldus zijn betoog. Verwacht wordt, dat voor de komende festiviteiten voor al ook veel belangstelling zal bestaan van de zijde der Bel gen en dat is ook de reden, dat de feestweek een internationaal karakter heeft gekregen. Nor maal gesproken bestaat het winkelende publiek in Axel al voor het belangrijkste deel uit Belgen. Ook zij zulln de vol gende week kunnen rekenen op een extra gastvrije ont vangst, gelardeerd met waarde bonnen. (Van onze correspondent) OOSTBURG De raad van Oostburg zal morgen, donder dag, worden gevraagd zijn fiat te geven aan de aanschaffing van meubilair ontwikkelings materiaal en vloerbedekking door de neutraal bijzondere Kleuterschool te Waterland' kerk. Tevens vraagt deze school een voorschot op de vergoeding voor de christelij ke lagere school te Oostburg. de verlening van een startsub sidie aan de musical- en ope- retteverenigtag West- Zeeuwsch-VIaanderen van f 250.- en aan de sportvereni ging te Cadzand van vijfhon derd gulden. Vastgesteld moet worden een destructieverordening voor de gemeente Oostburg. Voor gesteld wordt vertegenwoordi gers aan te wijzen in het Cen trum voor Automatisering voor Zuid-West-Nederland in oprichting. Als vertegenwoor digers stellen b. en w. voor de heer J Barendregt en als plaatsvervanger A. Schipper, De woning Oude Stad 96 stel len b. en w- voo-r te verhuren voor een bedrag van 175 gul den. Voorgesteld wordt verder nog garant te staan voor rente en aflossing van een aangega ne geldlening van J. Deij voor het bouwen van een woning. Voor het doortrekken van de Havenstraat te Breskens vra gen b. «n w. een aanvullend krediet van 4500 gulden. Ver der komen nog aan de orde een aantal grondverkopen van de familie Van Roo van de Eerste Hogendijk wil de ge meente het erfpachtrecht ko pen voor vierduizend gulden. De muziekvereniging Veronica te Zuidzande vraagt kwijt schelding van rente en aflos sing voor het jaar 1972 Met de Bank voor Nederlandse Ge meenten zal een geldlening kunnen worden aangegaan groot f 754.000,-. Deze lening zal nodig zijn, om diverse wer ken uit te voeren- In verband met de instelling van het grondbedrijf dient de begro ting 1972 van de Algemene dienst te worden aangepast. (Van onze correspondent) SLUIS In samenwerking met de Streekjeugdcentrale West-Zeeuwsch-Vlaanderen organiseert de jongerenwerk- groep West-Zeeuwsch-VIaan- deren te Sluis op 2e Pinkster dag een straattoneelvoorstel ling. De Amsterdamse straatto neelgroep „Sater" geeft die dag 's middags op enkele plaatsen in Sluis oa. op de Beestenmarkt, Grote Markt en Walplein een uitvoering. -.1 (Van onze correspondent) SLUIS Het programma rond de herdenking van de 100-ste sterfdag van J. H. van Dale op vrijdag 19 mei te Sluis is definitief vastgesteld. De herdenking begint 's mor gens om half twaalf met een kranslegging door het gemeen tebestuur van Sluis bij het standbeeld van Van Dale op de stadswallen. De plechtig heid wordt omlijst met het optreden van het korps tam boers van „ApoIIo" te Sluis. De schrijver en journalist Emile Buysse zal een kort herdenkingswoord spreken. Om half drie bespeelt de meester - beiaardier professor Ephrem Delmotte uit Oostende de Sluisse stadhuisbeiaard. Om drie uur begint in de raadzaal van het stadhuis een academi sche zitting waarop dr. P. J. Meertens, oud-directeur van het bureau dialectologie van de Kon. Ned. Academie van Wetenschappen te Amsterdam een inleiding zal houden over de betekenis van het woorden boek van Van Dale en de his torische betekenis van Van Dale. Vervolgens spreekt prof. K. de Clerck, hoogleraar aan de universiteit van Gent over de betekenis van Van Dale voor het 19de eeuwse Vlaan deren. Om drie uur geeft de rede rijkerskamer „d'Oranjebloem" in de sporthal voor kinderen van de lagere scholen een op voering van de kluchten „De klucht van meester Pieter Pa- telcijn, een oud Frans wagen spel, en „Een eeuw achter" van Godfried Bomans. Om 8 uur 's avonds wordt het optreden van de rederij kerskamer herhaald voor alle overige bewoners van Sluis. In de pauze zullen het woord voeren de heren G. J. van Oorschot, hoofd van de J. H. van Dale-school te Sluis, en M. J. Leenhouts, voorzitter van het departement Sluis-Aarden- burg. Van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen. De herdenking wordt om 10 uur besloten met een taptoe op de Grote Markt door het muziek gezelschap Apollo en het majo- rettenpeloton Belfort. Door de aandacht, die de publiciteitsmedia aan de her denking van de 100-ste sterf dag van Van Dale hebben ge schonken, is het Sluisse ge meentebestuur op het spoor gekomen van enkele kleinkin deren van de schrijver. Deze nazaten, drie in getal, zijn uit genodigd de herdenking van hun bekende grootvader bij te wonen. (Van een onzer MIDDELBURG De ken in Zeeland heeft het Het beeld van Van Dale •f (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zeventig ingelanden van het waterschap Het Axeler Ambacht gaan het zevende jaar in van hun strijd voor een ander systeem van geschotheffing. Sinds 1965 ageren de zeventig onder het correspondentieadres van de heer H. Kerkhaert en in rechte vertegenwoordigd door de heer A. Ongenae te Zuiddorpe tegen de wijze van geschotheffing welke het waterschapsbestuur sinds de oprichting van het Axeler ambacht, in 1965 hanteert. Ze zijn al tot aan de kroon toe geweest met vorige be roepschriften, en op 16 juni staat dat weer te gebeuren, hoeveel het vorige beroep op de kroon (februari van dit jaar) weinig heeft uitgehaald. Gisteren diende hun zaak voor de eerste kamer uit Gedepu teerde Staten en wederom was het de heer Ongenae die een reeks zeer gedetailleerde be zwaren aanvoerde tegen het gevolgde systeem van geschot heffing. Het waterschap bere kent het dijkschot aan de hand van het aantal hectares grond dat een ingeland in het water schap heeft. De kwaliteit van de grond in de sector „onbe bouwde eigendommen" speelt bij het vaststellen van het dijkschot geen rol. In het grensgebied van het water schap is echter het opbrengend vermogen van de landbouw grond beduidend lager dan dat van gronden elders in het wa- terschapsgebied. En dit komt onder meer tot uitdrukking in de pachtprijzen.. H. Kerk haert en zijn zeventig mede standers wensen nu, dat ook bij bepaling van het dijkschot met het opbrengend vermogen van de grond rekening wordt gehouden. In hun geval zou dat verlaging van het dijk schot, met terugwerkende kracht tot 1965 betekenen. Het dagelijks bestuur van het waterschap wenst daar echter niet aan te beginnen. Dijkgraaf F. van Hoeve, die gisteren namens het water schapsbestuur op de beroep- zitting van GS was versche nen, kon de onbillijkheid van het gevolgde systeem niet in zien. De eerste kamer uit GS zal zich rustig beraden en over enige tijd uitspraak doen. Katholiek Vrouwengilde Het katholiek vrouwengilde van de afdeling Oostburg zal op 5 juni een reisje maken naar Amsterdam. Hier wofdt een bezoek aan de Floriade gebracht. Ook in het wassen- beeldenmuseum wordt een kijkje genomen. Plattelandsvrouwen De afd- West-Zeeuwsch-Vlaande- ren van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen maakt op 30 mei een reisje naar Eindhoven, waar het Evoluon wordt bezocht. Op 15 juni wordt in hotel Valk te Bres kens een koffie-uurtje gehou den, waaroop mevrouw Ver st eeg-d-op haar zelfgemaakte sieraden zal tonen. Bij vol doende deelname zal in het najaar een cursus politieke vorming worden gegeven. (Van onze correspondent) HULST Ter gelegenheid van mei-kermis werden in Hulst verschillende schietin gen georganiseerd op de lig gende wip. Naast Nederlandse deden er ook Belgische schut ters mee. Aan de schieting in café A. Lijbaart werd door 55 schut ters deelgenomen. Er werd ge schoten op twee wippen. De uitslag luidt als volgt: Wip 1: de hoogvogel werd geschoten door C. Mahu te Hulst, de eerste zij vogel door P. de Kos ter te Graauw, de tweede zij vogel was voor Th. Buysrogge te Heerle. De meeste kleine vo gels, 5 stuks, werden gescho ten door mevr. Steyaert te Heerlen. Wip 2: de hoogvogel was voor V. de Vos te Hulst.de eerste zijvogel voor C. Poppe te Hulst, de tweede zij vogel was voor C. de Cauwer te Hulst. De meeste kleine vo gels, 5 stuks, werden gescho ten door J. Cocqheyt te Abs- dale. Aan de schieting in café P. Leeraert-Nijs nainen 52 schut ters deel. Ook hier werd ge schoten op twee wippen. De uitslag is als volgt: Wip 1: de hoogvogel was voor J. de Waal te Ossenisse, de eerste zijvogel vor R. Serbijn te Ossenisse, de tweede zijvogel was voor P. de Kerf te Hulst. De meeste kleine vogels, 7 stuks, werden geschoten door A. Delforge te Graauw, Wip 2: de hogvogel werd geschoten dor J. Verhoeven te Klooster- zande, de eerste zijvogel door P. Boenne te Hulst, de tweede zijvogel was voor G. Blom- maert te Hulst. De meeste kleine vogels, 8 stuks, werden geschoten door C. Poppe te Hulst. n. tK t. K.* -ft J HULSTDe traditionele wielerkoers op kermisdinsdag heeft nagenoeg de gehele dins dagmiddag het stadsbeeld van Hulst bepaald. Het sportieve gebeuren bracht heel wat men sen op de been, die voor het nodige vertier verder nog op de kermis en in de plaatselijke etablissementen terechtkonden. Overigens was de belangstel ling voor het kermisspektakel tijdens de hoogtepunten van de koers minimaal. Kampioensfeest Het tweede elftal van de voetbal vereniging Steen, dat het kampioenschap behaalde, vier de in café Tony Traas dit succes met een feest. Na een stevige maaltijd werd de avond met voordracht] es, mu ziek en dans voortgezet. Het was zo gezellig, dat de hanen reeds kraaiden toen de feeste lijkheden werden besloten. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG De Stoom tram Maatschappij Breskens-1 Maldegem N.V. heeft over 1971, na verrekening van de rijks bijdrage van f 143.000 (v.j. f 65.000), een verlies gelede» van f 24.717. De omzet steeg met 6,3 pet tot ruim f 1,02 min, zo ver meldt het jaarverslag. De kos ten, incl. afschrijvingen, na men met 16,9 pet. toe tot f 1,21 min. Het aantal reizigers op de lijndiensten steeg van 732.900 tot 745.800. Het wagen park omvatte onveranderd IS autobussen. provinciaal oecumenisch cc- den op vrijdag 26 mei in De plaatselijke raden van kerk gespreksgroepen, de contactgroej conventen van pastores in Zeelan genodigd. Het doel is, om alles wat er provincie aanwezig is vertegen^ (brochure „God, wereld, kerk", die [congres, dat op 19 augustus in Utr [den uitgesproken. Op het provinciale congres zal allereerst de provinciale aad van kerken zich aan de aanwezigen voorstellen. Daar- |na zal drs. A. Houtepen van 't bisdom Breda, een inleiding houden over het onderwerp [,Wat doet de raad van ker en?". Daarna wordt een roepsdiscussie georganiseerd fee ten doell heeft een aantal vragen te formuleren die aan He inleider of aan de voltallige vergadering kunnen worden froorgelegd. Onlangs is een balans van de ormele oecumenische activitei- in Zeeland opgemaakt. Daaruit blijkt, dat men over het algemeen nog niet veel ver- jler is dan het gemeenschappe lijk beraad over zaken van P>raktische aard, terwijl een sa- nenwerking zich veelal be perkt tot slechts 'n aantal ker ken van uiteenlopende deno- ninaties. Goes mag zich bij het cuinenisch streven vanuit d: kerkelijke verbanden, de pio- lier noemen. Hier werd in april 1968 een van kerken gesticht. Zie- ikzee is de jongste loot aan de een oecumenische werk groep die nog niet tot de raad van kerken is uitgegroeid. Ra den van kerken bestaan er thans behalve in Goes, ook in Middelburg, Vlissingen, Ter- neuzen en Schoondijke. De rooms-katholieke kerk, hervormde geméente en de ereformeerde kerk ontbreken geen enkele raad van ker en. In de raden te Goes, Mid- elburg en Vlissingen hebben pk remonstranten en doops- pzinden zitting. Lutheranen men aan in de raden te Eddelburg en Vlissingen, ter- in deze beide steden en bvendien in Goes, ook het le- des Heils vertegenwoor- i is. Goes heeft als enige afvaardiging van de vrije ^yangelische gemeente. i activiteiten van de diverse van kerken lopen uiteen (VJ DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 23,25 per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 et incassokosten) f 7.83 per maand (excl. 15 ct. incassokosten). f 89.75 per jaar. RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen), at 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen). GOES: Klokstraat 1, tel 01100-8030 (3 lijnen). KLACHTEN OVER BEZORGING: Buiten kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen). ADV EKXENTIE- EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Mer.u (01100-4316). Hulst er O Z -Vlaan.ieren, Th. de Bakker (01150-2601). Oostburg en W Z.-Vlaanderen: A. Vergouwe (01172-1878). Kanaalzone en Terneuzen J Schieman (01155-1224). Noord- en Zuid-Beveland: K. H. van den Berge. BRKDA: Maardag t.m vrijdag 8.15-17.15 en 19.00-21.00 uur, tel. 01600- 22341 Zaterdag 9.00-12.00 uur, tel 01600-49900. Zondag 20 00-22.00 uui. ter. 01600-22341. REDACTIE: Chei Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel. 01150-7920 privé: Lorentzlaan 50, Terneu zen, tel 01150-5745. A'gemeen redacteur Zeeland: A F. Koopman, kantoor: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180-7764, privé: Ccstouobelstraai 17, Middelburg, ter 01180-7438 Re "ui Midden-Zeeland M Kersten, kantoor: Klokstraat 1, Goes, tel 01100-8038, privé Boszieht 37. tel 01100-6584. Redaeieur Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel, kantoor: Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150-7920. privé: Langs de K reek 48. Terneuzen. tel 91150-4866 Redacteur O Z.-Vlaanderen: A. Vertind, kantoor: Steenstraat 14, Hulst, tel 01140-3751 Privé: Oude Polderstraat 41, Hulst, tel. 01140-3103 Redacteur W Z.-Vlaanderen: R van der Helm, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen,tel 01150-7920, privé. Beethoven- hof 122, Terneuzen. tei 01150-4865. Foto journalist Zeeland: C. J. de Boer, Trumanlaan 10, Axel, tel. l U55-2237' Sportredactie Zeeland: R var Deursen Gerbrandylaan Axel. tel 01155-1367. Vooruitzichten voor donder- ■g en vrijdag, opgesteld door. KNMI op dinsdag om 18 uur I Plaatselijk een bui. later Beer zon en minder koud. Weersvooruitzichten in cïj- i! fars gemiddeld over Neder- ad. Voor donderdagaantal en zon: 0 tot 6. Min. temp: n ongeveer normaal tot 3 aden onder normaal. Max. np: van 1 tot 5 graden on- ^jer normaal. Kans op een dro- periode van minstens 12 r: 80 procent, kans op een iheej droog etmaal: 50 pro- Bnt. Voor vrijdagaantal uren fn 2tot 9. Minimum tempe-1 Sturen: van ongeveer normaal 4 graden onder normaal. temp: van ongeveer nor pal tot 4 graden onder nor- J3®!- Kans op een droge peri- f-e van minstens 12 uur: 80 pocent, kans op een geheel °°g etmaal: 60 procent. waterstanden ïonstanz 290 onv., Rheinfel- pn 222 - 4, Straatsburg 230 pi. Plittersdorf 381 plus 12 Pxau 436 pl. 4, Plochingen 9. - 5, Mannheim 252 - 3, em bach 118 - 5, Mainz 256 - Bingen 156 pl. 2, Kaub 177 15. Trier 251 - 19, Koblenz P® pl 5, Keulen 156 - 5. qhrort 320 pl 1, Lobith 945 A Pannerdens-e kop 919 pi I Nijmegen 745 pl 7. IJsselkop P pl 4, Eefde IJssel 410 pl 1 leventer 288 pl 2, Monsin fw - 30, Borgharen 3960 - 3, pfeld 1123 - 5, Grave Bene- pn de sluis 498 - 4. hoogwater forgen, donderdag 18 mei Tofen °P Zoom 7'37 answeert 6.34 en 19.01 terneuzen 6.00 en 18.27 lossingen 5.27 en 18.00 remeldinge 7.27 en 19.51. (Var Ai van 1972 beha: lings geno^ grot Zeeu noor bena collei ken dring ten i triev name ren t en h

de Stem | 1972 | | pagina 2