soms Jan Raas lost Priem en wint! NIEUWE ZEEUWSE ATLETIEKRECORDS Verlies voor jeugdatleten Waar Bal mislukte, slaagde Mart Venix Zonneveldrit ouwen Scheldesport goed op dreef Priem wacht schorsing Resultaten Olympia's Toer "Met zo'n stel begin ik niet bij de profs" Bedosan BOEIENDE FINALE IN HELST Peter de Munck in vorm Dopbruggen Ton Sijbrands wint weer sport te Axel MAKING (OOP r Straaten ngmij. N.V, de fiets, pralux de Top- pe kleuren, it. En grondlak. rf die niet stinkt, vinkei ben je t guldens voor- idressen aan. geval uw banden REYBROECK Ie Woensdag 17 mei 1972 17 ZWEMBAD uitgebreid zwem- ogramma achtige folie-des- o.a. mozaïek en ierpatroon Mal- num aan onder- verzorgen voor U itale bouw de financiering t door ons geheel >rgd irvervuiling - volle zwembaden voor U niet langer probleem. Het kris- -lderé water van privézwembad ga- eert U een OKGD ENOT araten. 1/EMBADEN rijsbergen IJZENDIJKE llJSBERGEN. uders van Axel maken aiding van de openbare ïouden zal worden op s avonds om 7.00 uur, op de daarbij vermelde 'ENBAAR zullen verga- n het stadhuis. .meentebedrijven II 1972, des avonds om Gemeentefinanciën ;I 1972, des avonds om wethouders voornoemd, n stuks Dreed, gemaakt van staal dekken, langsliggers van per stuk. Telefoon 01130-1820 (Van onze sportredactie) STEENWIJK De result» ten van Xrlco Noble in Olym piad Tour, die bijna met de dag beter werden, kregen gis teren in Steenwijk een (voor lopig?) hoogtepunt met de schitterende zege van Jan Raas. Jan Raas, die bijna de hele ronde door pech achter volgd werd en die ook giste ren onder behandeling van dokter Rozijn was, vanwege zijn pijnlijke knie, stal de show in de slotfase van de zesde rit. Met nog een ronde van tien kilometer voor de boeg demar reerde Raas uit de kopg-orep. Drie kilometer voor het einde werd hij (door Cees Priem) teruggepakt. Een kilometer voor het einde probeerde hij het opnieuw en nu raakte de Cees Priem opende de jacht op zijn streekgenoot Jan Raas gebrilde kantoorbediende (op maar werd door hem op het beslissende moment gelost. de CHV in 's-Heerenhoek) de finitief weg. Met enkele me ters voorsprong op de voluit sprintende achtervolgers ging hij door de finish. Jan Raas had onderweg nog om assistentie van rondedok ter Rozijn gevraagd. „Ik had bloed in mijn mond, maar dat bleek gekomen te zijn dooi een scheurtje in mijn lip. Dal wondje had ik gekregen door dat ik in aluminiumfolie had gebeten. Bovendien was ik bang dat ik weer te weinig tabletjes bij me had voor die pijn in mijn knie", aldus de negentienjarige Heinkenszan- der, die nu aan zijn tweede jaar als amateur bezig is. Raas vond het voor hem gis teren een ideale koersdag. „Ik rijd graag met wind. In de waaier en dan weg". Raas had gisterochtend nog een behoor lijke afstand getraind om niet het risico te lopen in het begin niet mee te kunnen. „Ik heb zo'n dertig a veertig kilometer getraind om los te komen", aldus Raas, die in Steenwijk zijn derde zege van dit seizoen behaalde. Eerder ging hij als eerste over de streep in Rijs bergen en Nieuw-Borgvliet. Maar ook in de klassiekers die hij reed Omloop van de Baronie, Omloop van de Braakman. tweedaagse van Zuid-West Nederland en de Omloop van het Volk weer de hij zich uitstekend. Raas: „Ik heb steeds bij de eerste tien gezeten. Ik rijd echter niet teveel klassiekers, want ik wil me niet forceren. In het najaar doe ik alleen nog de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan- deren". Wim de Waal en Toine van de Bunder completeerden het succes van Trico Noble. Wim de Waal eindigde ook in de kopgroep en Van de Bunder, die nog even samen met Al- bert Hulsebosch voor de twee de groep uitreed, maar de mi nimale voorsprong niet kon vasthouden, legde beslag op de zeventiende ola-ats HEIN GROOTHUIS (Van onze sportredactie) STEENWIJK Cees Priem staat een schrosing van veer tien dagen te wachten vanwe ge het feit dat hij twee con tracten tekende voor dezelfde dag. Hij had zowel het wieier' comité van Steenbergen als dat van Geleen schriftelijk toegezegd te zullen komen Het is overigens niet waar schijnlijk dat de Goesenaar daardoor de twee weken du rende ronde van Engeland, die aan het eind van deze maand begint zal moeten missen. Coach J. Middellink daarover „Die straf moet opgeschort worden, want de ronde van Engeland vormt een onderdeel van de Olympische voorberei ding. Daar mag een straf niets in verstoren". TON KETTING WOEDEND OP ZIJN STERRENPLOEG STEENWIJK (ANP) De uitslag van de zesde etappe in Olympia's Toer, Nij verdal - Steenwijk over 160 km was: 1 Jan Raas (Trico Noble) 3.53.25 (3.52.10), 2 Jan Hallam (GB) z.t. (3.52.15), 3 Cees Priem (Frisol) z.t. (3.52.10), 4 P. van Katwijk (Ketting) z.t., 5 Jan Spetgens (Mars) z.t., 6 P. v. d. Kruys (Van Erp) z.t., 7 H. Botterhuis (Van Erp) z.ti, 8 Ger Knetemann (Amstel) z.t., 9 Jan Aling (Ketting) z.t., 10 Jan Bakker (Amstel) z.t., 11 Fr. Schür (Ketting) z.t., 12 Klaas Balk (Ketting) z.t., 13 Randolph Allsopp (GB) z.t., 14 W. de Waal (Trico Noble) z.t., 15 A. Huizebosch (Kroon) 3.53.50, 16 J. Adriaans (Peuge ot) z.t., 17 Toine van de Bun der (Trico Noble) z.t., 18 Ev- geni Smetanin (Rus) z.t., 19 A. Koster (Kroon) z.t., 20 H. van Pierre (Ineterent)z.t., 38 Van Groezen (Frisol) 4.05.52, 39 Broere (Van Erp) z.t., 47 Gijsel (Trico Noble) 4.06.35, 70 Damen (Automatic) 4.08.38, 71 ex aequo o.a. Van Dongen (Caballero), Hoogreheide (O- vis), Keulen (Trico Noble), allen 4.28.18. Het algemeen klassement na de zesde etappe is: 1 Ger Kneteman (Amstel) 19.48.28, 2 Jan Spetgens (Mars) 19.51.07, 3 Klaas Balk (Ketting) 19.51.23, 4 Cees Priem (Frisol) 19-51,26, 5 Frits Schur (Ket-! ting) 19,51.33, Piet van Kat-j wijk (Ketting) 19.52.50, 7 Jan Bakker (Amstel) 19.53.38, 8 Ian Hallam (GB) 19.54.53, 9 Jan Havelka (Tjs) 19.55.47, 10 Toine v. d. Bunder (Frisol) 19.55.59, 11 Piet v. d. Kruijs (V. Erp) 19j5606, 12 Evgeni Smetanin (Rus) 19.56.16, 13 Randolph Allsopp (Gb) 19.56.20, 14 H. Botterhuis (V. Erp) 19.56.20, 15 Jo Vrancken (Ovis) 19.58.16, 25 De Waal 20.06.34, 39 Van Groezen 20.14.42, 46 Raas 20.23.52 49 Broere 20-27.27, 62 Van Don gen 20.44.09, 64 Van de Burg 20.44.34, 69 Hoogerheide 20.50.33, 76 Keulen 21.03.42, 77 Damen 21.05.09, 79 Gijsel 21.10.15. Het dagploegenklas- sement: 1 Ketting 11.37.15, 2 Trico Noble 11.38.40, 3 Jan van Erp 11.45-37, 4 Amstel 11.46.00, 5 Kroon 11.49.10. Het algemeen ploegenklassement: 1 Ketting 49.13.53, 2 Amstel 49.24.12, 3 Rusland 49.39.25, 4 Kroon 49.41.12, 5 Mars 49.43.16. Het puntenklasse ment: 1 Cees Priem 79 punten, 2 Piet van Katwijk 71, 3 Jan Spetgens 65, 4 Ger Kneteman 64, 5 Theo v. d- Leeuw 61 punten. De prestatie prijs werd toe gekend aan de Rus Evgeni Smetanin. In de zesde rit heb ben Jans Vlot (Kroon) en de Rus Wikenta Basko de strijd gestaakt. MIRANDOLA (AP) Gui- do Reybroeck heeft de 11de grote wielerprijs van Mirando- la gewonnen door de eind streep 27 concurrenten te vlug af te zijn. Reybroecks tijd over de afstand van 210,4 ki- lozter was 4.54.00. Tweede werd de Italiaan Dino Zande- gu en derde de Deen Ole Rit- ter, beiden in dezelfde tijd als de winnaar. F.ddy kx e»n digde als 5e. (Van onze sportredactie) STEENWIJK De formatie van Ketting, ongetwijfeld de sterkste ploeg in Olympia's Tour, faalde gisteren volledig. Vier man van de uit op Lenfering na louter toprenners bestaan de equipe van de Didamse metaalwarenfabrikant, maakten deel uit van de kopgroep van 14, die 60 kilometer na het vertrek in Nijverdal geformeerd werd. Frits Schür, Piet van Katwijk, Jan Aling en Klaas Balk. De andere ploegen hadden ten hoogste twee vertegenwoordigers. Maar geen enkele maal deed het viertal een serieuze poging om de ook aanwezige Knetemann uit de trui te rijden. De vier weigerden een gat voor elkaar te laten vallen. Zelfs de ritwinst (voor Jan Raas, die bij een tweede ontsnapping in de slotfase op een kilometer van de aankomst wel succes had) ontging Ketting. Sponsor Ton Ketting, die de dag tevoren nog gezegd had dat er zo'n grote homogeniteit in de ploeg was, was ziedend over het debacle van zijn ren ners. „Een stelletje lamzak ken" brieste hij. Ketting deel de vervolgens mee dat aan zijn plannen om volgend jaar met een profploeg - bestaande uit het gros van de renners dat mi voor hem rijdt - op de markt te komen een abrujt einde is gekomen. „Je denkt toch zeker niet, dat ik met zo'n stelletje een profploeg be gin", zette hij de tegen zijn coureurs gerichte tirade voort. Bovendien nam hij nog een drastische maatregel. „Schür is vanaf morgen kopman. De rest moet als knecht rijden. En als ze dat niet willen, kunnen ze vanvond nog naar huis. Ze voelen zich zo superieur dat ze vergeten te fietsen. Ik word er doodziek van." Ketting ploegleider Bert Romijn was in dezelfde stemming als zijn baas. „Je ziet", merkte hij wrang op, „ook een ketting kan slap hangen. Maar", voeg de hij er snel aan toe, „hij breekt niet." En dan hoofd schuddend: „Het is toch gods onmogelijk. Zit je er met vier man in..-Er is geen enkel ex cuus voor." Frisol-ploegleider Piet Lie bregts, die zijn kopman Cees Priem in de slag had (Lie- bregts: „Hij rijdt beter dan vorig jaar), vond het ook een onbegrijpelijke zaak. „Ik ben wel vijf keer bij RÏomijn ge weest. Maar er gebeurde niets. Ze wilden niet rijden. Het is gewoon zo dat Schür niets voor Balk en Balk niets voor Schür wil doen." En ontzet tend in zijn nopjes was leider Gerrie Knetemann, die zich gisteren totaal niet hoefde in te spannen om zijn eerste plaats te verdedigen. Er werd hem niets in de weg gelegd. Zelfs kwam hij op het par cours in en rond Steenwijk nog even alleen op kop, zon der dat dat een reactie tot gevolg had. „Ik begrijp er niets van", aldus Knetemann. „Ik heb niets hoeven doen. Maar toen ik demarreerde kreeg ik niemand mee. Ik kreeg even later echter de in druk dat ze wilden dat ik me kapo-t zou rijden. Daarom hield ik er mijn eigen gange tje in. Zelfs toen kwamen ze nog niet direct naast me." Gis teren had Piet Liebregts er met zijn vier overgebleven ren ners in willen gaan. Maar van de plannen, die de Vlijmenaar koesterde, kwam niets terecht omdat Priem, die tenslotte - - 5- toch nog een winst van vijf seconden op de concurrentie boekte, dank zij zijn derde plaats, zonder steun in de veertien man tellende kop groep reed- „Daarom mocht Priem er voor mij niet voor rijden", aldus Liebregts, „want dan zou hij een Kettingman in de trui hebben geholpen." Lie bregts had een coupe van zijn ploeg uiterst zorgvuldig voor bereid. Liebregts: „Ik heb de jongens vanmorgen tot 15 ki lometer voorbij Ommen ge stuurd om het parcours te ver kennen." Maar de Frisol-for- matie werd door pech achter volgd. Nanno Bakker zakte door een val naar achteren en Harry van Groezen viel door een lekke band terug. Daar door kon alleen André Jansen nog nuttig werk verrichten. Maar ook Jansen verdween naar de achterhoede, nadat hij een gat had laten vallen, waardoor een einde kwam aan de heldenrol die Jo Vrancken - nu kansloos voor de eindze ge, evenals Kuiper en van der Leeuw - tot dan vertolkte. Vooral echter het onfortuin dat Nanno Bakker had kwam Liebregts slecht uit: „Toen ik Bakker zag liggen", aldus de Frisol-ploegleider, „kon ik wel janken. Als hij er vooraan bij had gezeten had ik hem er 50 kilometer voor het einde voor een solo op uit kunnen sturen. Daar is hij sterk genoeg voor. We zijn slachtoffer van pech geworden. Maar morgen pro beer ik het weer." HEIN GROOTHUIS (ADVERTENTIE) De komplete anti-roos kuur (Van onze atletiekmede writer) VLISSINGEN Tijdens de atletiekcompetitiewedstrij- den te Vlissingen zijn twee Zeeuwse records gesneuveld. Peter de Munck van A.V- '56 verbeterde het record speer werpen bij de A-jongens met 0,50 meter. Nadat hij al enkele malen heel dicht bij record verbetering was geweest in de afgelopen weken kwam hij zondagmiddag tot een afstand van 47.88 meter en verbeterde hiermee het sinds 1967 op naam staande record van Joop Dieleman van RKHAV. Het tweede record dat deze middag werd verbeterd kwam op inaam van de 4 x 100 meter (Van onze atletiekmedewerker) VLISSINGEN De Vlissingse atletiekvereniging Mara thon heeft met zijn jeugdleden aangevuld met jongens en meisjes van A.C. 56 Goes en Deltasport Zierikzee in Neun- kirchen met 91 tegen 76 punten verloren van de plaatselij ke atletiekjeugd aldaar. De Zeeuwse meisjes wonnen deze ontmoeting weliswaar met 45 tot 38 punten maar dit pun- tenverschil was te gering om de eindoverwinning te beha len, daar de jongens verloren met 31 tegen 51 punten. Jan Raas: Sterke winnaar van boeiende etappe naar Steenwijk. Toch kwamen enkele Zeeuwse jongens en meisjes op de Duitse sintelbaan in het stadion Wag Wiesental tot uit stekende prestaties. Jacqueline Hamelink van AV'56 kwam bij het verspringen tot een zeer goede 5.21 meter evenals Anja de Munck van AV'56 met 5.00 m. Gerie Dijkstra (Van onze sportredactie) HULST Wat Cees Bal ii de een na laatste ronde niei lukte, kreeg Martin Venix uit Zevenbergschenhoek gister middag in de laatste ronde van de koers in Hulst wel voor elk aar. Juist bij het passeren van de streep waar zestienhonderd meter verder de vetste prijs van de dag lag te wachten, de marreerde de coureur van Del- bana uit de kopgroep van ze ven man. Precies op dezelfde plaats als waar Bal het een ronde eerder deed. Het verschil was nu al leen dat Venix wegbleef tot aan de streep en dat Bal eer der werd teruggepakt. Achter Venix wist ook Ad van Over- veld, winnaar van de ronde van Koewacht, zich nog los te scheuren uit het groepje, dat de toch wel iets minder klasse- rijke coureurs aan de aandacht liet ontsnappen, want immers (ADVERTENTIE) Maak er snel en eflektlel een eind aan. U zult merken dat de Pedosanpleister de oplossing is, waarop u zo lang hebt gewacht. UNICURA N.V., AMSTERDAM (Van ker) onze sportmedewer- MIDDELBURG Op twee de pinksterdag wordt voor de achttiende keer de traditionele „Zonneveldrit" verreden voor auto's en motoren. De baten van deze rit zijn bestemd voor de lichamelijk en geestelijk gehandicapte kinderen die worden verpleegd in de vol gende Zeeuwse tehuizen. .Zonneveld" te Oostkapelle „Vijvervreugd", „Kinderzorg' en dagverblijf „De Windroos" allen te Middelburg en voorts voor huize „Den Berg" in Goes en „De Sterre" in Sluis kil. De start is om twaalf uur bij „De Walcherse Kaasboer" te Biggekerke en de finish ligt bij het zeehospitium „Zonne veld" te Oostkapelle. De uit- reiking van de prijzen vindt plaats in „De Brasserie" in Middelburg. Het inschrijfgeld voor auto's bedraagt 4,en voor motoren eveneens 4, Gelijktijdig met het in schrijfformulier kan het ver schuldigde bedrag worden overgemaakt per postwissel aan J. J. Amoldus, Oude Werfstraat 3 in Middelburg of door overschrijving op postgi ro 293769 ten name van het zelfde adres. Ook dit jaar berust de orga nisatie van deze rit weer bij Zeelands oudste Motor en au toclub „Scheldegouwen" te Middelburg. 's Middags van 1 tot 5 uur wordt er in de omgeving van de finish in Oostkapelle een gratis amusementsprogramma geboden waar onder andere het Cocktail Trio zal optreden. Herman Nak, Cees Bal, Riberl Ferket, Henk Prinsen, Bas Hordijk en de twee mannen die op het laatste moment aan pikten, Wim van Stenis en Theo Joore, hielden elkaar nauwlettend in het oog. Theo Venix en Ad van Overveld profiteerden gretig en handig. De vlucht van Theo Venix en Ad van Overveld was de climax van een vooral in de finale uiterst enerverende koers. En dat terwijl het er voor het publiek slecht uitzag, toen de kopgroep, die reeds na vier ronden was ontstaan, een voorsprong van een minuut en twintig seconden veroverde. In die groep: Cees Bal, Peter Göd- de, Bas Hordijk, Wim van Ste nis, Piet Franken, Leon Strob- be en Piet Legierse. Die groep liep dus ver uit, maar op het moment, dat Wim van Stenis als de grote animator wegens pech van fiets moest verwis selen, liep de voorsprong snel terug. Ook echter door toedoen van Aad van der Hoek, Tonnif Huijzen, Jan Vos, Theo Joore Ribert Ferket, renners die con stant het tempo van het zici anggerekt voortbewegend pe loton in de smalle strater van Hulst hoog hielden. Dc -es overgebleven coureurs hiël len stand tot acht ronden voo iet einde. Cees Bal had intus sen nog een paar maal gepro leerd alleen weg te komer naar de anderen waren zee ittent. Gerard van 't Geloo was het, die de beslissende ont mapping inluidde. Met nog ze ronden voor de boeg, sprong d coureur uit Lage Zwaluwe weg Herman Nak, Ribert Perkei Ad van Overveld, John Meijer Henk Prinsen en Cees Bal volg den. Theo Venix haakte op hel allerlaatste nippertje aan. Acht leidens waren er, waarbij de grote favoriet Gees Bal, terwijl de goed rijdende Leo Strobbe de slag had gemist. Van 't Ge loof had trouwens weinig ple zier van zijn intiatief, want 2 ronden voor het einde kwam hij met een gebroken stuur over de meet. Cees Bal tracht te opnieuw alleen weg te ko men, maar de concurrentie kende die truc. Theo Venix was het tenslotte, die er reso luut vandoor ging, toen de an deren aarzelden. En hij won. Bij de nieuwelingen ging de overwinning naar John Ko- nings uit Sprundel, die in de eindsprint zijn medevluchter John Ruckert uit Amsterdam ruim klopte. Ad Prinsen, die ook deel had uitgemaakt van de kopgroep van drie, eindigde door pech op achterstand als derde. De uitslagen: Amateurs: 1 Martin Venix (Zevenbergschenhoek) 110 ki lometer in 2.25.12,2, 2 Ad van Overveld (Zegge), 3 Herman Nak (Rotterdam), 4 Cees Bal (Kwadendamme), 5 Ribert Fer ket (België), 6 Henk Prinsen (Hank), 7 Johny Meijer tu trecht), 8 Wim v. Stenis (Hoog Blokland), 9 Theo Joore (Raamsdonksveer), 10 Bas Hor dijk (Rotterdam), 11 Wim Evertse (Thole-n), 12 Aad van der Hoek (Dirksland), 13 Toon Konings (Sprundel), 14 Wim Westdorp (Heinkenszand), 15 Piet Maas (Heerle), 16 Joop van Rossum (Den Haag), 17 Peter van Doorn (Berlicum), 18 Tonny Huijzen (Kloetinge), 19 Bertus Slings (Alblasser- lam), 20 Gerrit Habets (Den Taag). Nieuwelingen: 1 John Ko- ings (Sprundel), 60 kilometer 31.10,2, 2 John Ruckert (Am- ïerdam), 3 Ad Prinsen Raamsdonksveer), 4 Adri Tak Oud Gastel), 5 Ad Hamers Udenhout), 6 Frans Venstap- en (Neerkant). 7 Jan Damen Ulvenhout), 8 Piet van Kollen- mrg (Sittard), 9 John van der Teeken (België), 10 Piet Nooy Amsterdam), 11 Paul Scholten Nieuwstadt)12 Theo Venix Zevenbergschen Hoek) 13 Cees Spaan ('s-Gravenpolder) 14 Jos Boertjes (Rotterdam), 15 AcLiu Dekker (Nieuwe Tonge). van Marathon ontving een prijs van de stad Neunkirchen voor haar prestatie bij het hoogspringen met 1.53 m. Ook Peter de Munck van AV'56 kreeg deze onderscheiding voor zijn prestaties op het nummer speerwerpen met 48.60 meter. Zijn overige pres taties: kogelstoten 12.98 meter en discuswerpen 36.26 meter. Iselin Hage van Deltasport kwa'm bij het kogelstoten tot 9.79 meter, liep de 800 meter in 2.32.4 minuten, wierp de speer 29.42 meter, en de dis cus 30.82 meter ver. Uitste kende prestaties dus. Leo Pee van Deltasport kwam bij het hoogspringen tot 1.57 meter. De verdere uitslagen van de Zeeuwse atleten w-aren: 100 meter jongens P. de Munck AV'56 12.2 seconden, P. de Kok Marathon 13.6 sec., L, Boueherie Marathon 14.2 sec, 100 meter meisjes: G. Dijkstra Marathon 13.6 sec., A. de Munck AV'56 13,6, T. Kaaij- steker Deltasport 13,8, E. Ge luk Deltasport 14.5 1000 meter jongens A. Stroo Marathon 2.57.0 minuten, J. Briel Mara thon 2.57.8, T. de Kok Mara thon 3.17.6. 200 'meter meisjes: Kodde AV'56 2.33.7 minuten, E. Krucq AV'56 2.47.1. Speer werpen meisjes A. Hofman Marathon 25.84, E. Kodde AV'56 18.16 meter. Discus meisjes A. Hofman Marathon 28.60, R. Stolk Marathon 23.90. damesploeg van Zeeland. Met een verbetering van ruim 1.1 seconde brachten zij nu een tijd op de klok van 60.3 secon de. Overigens waren over het algemeen de prestaties aan de matige kant wegens het storm achtige weer. Kees van Da len van AV '56 maakte hierop een uitzondering Hij liep op de 3000 meter een uitstekende tijd. Vanaf de start de kop nemend ging hij recht op de overwinning af in een tijd van 3-52.00 minuten. Zijn clubge noot Kees Markusse liet 9.12.2 minuten noteren. Ad de Jong van Diomedon kwam tot twee overwinningen, de 100 meter in 11.1 seconde en het ver springen met 6.69 meter. Jan Kortsmit van Zeeland Sport won het speerwerpen met een worp van 50 38 meter. Op de 800 meter bij de dames liep Leny Danders van Spado een tijd van 2.19.8 minuten het geen een uitstekende tijd be tekende- De einduitslag bij de heren was op deze eerste com- petitiewedstrijdl Spado 13.021 punten; 2 Parthenon, Dor drecht 12.650; 3 Sportclub Reeuwijk 12.571; 4 A.V. '56, Goes; 12.480; 5 Zeeland Sport, Vlisisingen 12.007 6 Diomedon 8400 punten. Laatstgenoemde vereniging was gehandicapt wegens het plotseling onwel worden van een van zijn deel nemers Bij de dames legde Parthenon uit Dordrecht met 10.392 punten beslag op de eerste plaats, gevolgd door Spado uit Bergen op Zoom met 10.156 punten en Zeel-and Sport met 10-075 punten. HENGELO (ANP) Het toernooi om het wereldkampi oenschap dammen is in Hen gelo voortgezet met de partij en voor de twaalfde ronde. De uitslagenWiersma (Ned.) - Andreiko (Rus) uit gesteld, Gantwarg (Rus) - Fa- nelli (It) uitgesteld, Laporta (It) - Delhom (Fr) 0—2, Agli- ardi (Mon) - Deslaureurs (Can) 02, Kuyken (Zwits) - Janecek (Tsj.Sl.) 20, Hisard (Fra) - Verpoest (Belg) 20, Ba-ba Sy (Sen) - Aliar (Sur) 20, Sijbrands (Ned) - Smith (VS) 20. Uitgestelde partij elfde ronde: Andreiko (Rus) - Gantwarg (Rus) 11. Stand na twaalf ronden: I Sijbrands 18 pnt. uit 11 wed strijden. 2 Andreiko 1710, 3 Wiersma 1610, 4 Gantwarg 1611, 5 Koeperman 1411. (Van ker) onze sportmedewer- TERNEUZEN In de tweede klas dames handbal hield Scheldesport zich veel beter dan verwacht werd te gen DHC. Hoewel bij een van de eerste aanvallen DHC de score kon openen via Machlien Neve kwam Scheldesport snel op gelijke voet. Via Betsy Do- bois en Ada Kest werd de verdediging van DHC verrast. Bij de rust was de stand al 51 in het voordeel van Scheldesport- Daar de keepster van DHC verhinderd was te spelen had de plaatsvervang ster Catharine Vreeke het erg moeilijk met de schoten van Ada Kest. Via Van Damme, opnieuw. Betsy Dubois en Ada Kest werd de eindstand bepaald op 111 voor Scheldesport. Hier- ioor werd d-e kans op degra datie verkleind voor Schelde sport. In de tweede klas heren be ton Scheldesport met de flau van een kampioen tegen Fortu- na 2 wat een geflatteerd-t ruststand opleverde. Wat T-on- ny van Hoorn in de vorige wedstrijden altijd lukte in de ze wedstrijd lukte het nie-t. Toch werden er voor-al in de eerste helft door Scheldesport vrij aardige combinaties opge zet maar door te gehaast spe- lfen werden te weinig kansen benut. Daarbij kwam nog het fei-t d-at scheidsrechter Fkan- ken uit Bergen op Zoom blijk baar zijn d-ag niet had en nog al vreemde beslissingen nam. Via Peter Korstanje en Rob Uylenbroek werd de ruststand op 53 in het voordeel van Scheldesport bepaa-ld. Doelman Kees Hamelink van Schelde sport groeide in de tweede helft naar een grootse vorm. Een break-out van Fortuna stopte hij resoluut. Fortuna bleef toch goed doorgaan en via 78, 88 en 89 werd het in de laatste minuut toch weer 99. Een combinatie tussen Rinus Zweedijk en Rob Uylenbroek eindigde in een beslissend doelpunt door Rinus Zweedijk. Eindstand: 10—9 voor Scheldesport. De stand in tweede klas heren aan de kop luidt: Scheldesport 1219, 2 Sios 1215, 3 Deltasport 12 13, 4 Marathon 1213.

de Stem | 1972 | | pagina 17