Vervoer van giftige stoffen aan hulster koor haalt het Gratis reizen banden Wegen zonder files in Zeeland „waken voor tweede waterweg gebied" werkloosheid in zeeland nog zorgelijk OP ZEEUWSE WEGEN UITERLIJK PER 1 JANUARI 2 dap in mei opuw65+kaart Y oorlees- wedstrijd voor kinderen Terneuzenaar verdacht van 55 inbraken J OM DE TOEKOMST VAN ONZE KINDEREN maren ni al AANBESTEDING UITSTELEEN" YMZ stuurt telegram naar ministers )nder normaaT Meisje na aanrijding overleden TERNEUZENS BURGEMEESTER OVER ZEEUWSCH-VEAANDEREN PvdA- Volkeraksluizen aanbesteed In finale KRO-zangwedstrijd Optreden voordelig uit met NS SEROOSKERKE ONGEMOEID KVP bij WMZ op werkbezoek Stoplichten Vergeten Reg erins. Doorsneden ■respondent) -De voorzit- ïeuzense raads- Partij van de sr J.M- Hame- in een brief tot s college van b. om aandacht te sn verkeerspro- iskil-Brug. meilink wijst or aeer men per m Sluiskil-Oost J. Haarmanweg lispunt St. Anna n lanigs heit ka- brug door om utsaf de oprit te i weg die vanaf .et kruispunt St. dat punt moet bversteken, om- richting niet op Weg mag rijden, r de mr. F.J. 'ijden, dan moet le weg opnieuw stoken. De heer agt het college illen zorgen dat d op de linker- de brug tot aan amweg wordt in- reikt men dat niet tweemaal fcrkeersweg moe- Tenslotte zegt blink diat vanaf laarmanweg tot funt St. Anna de wel in die worden bere- Vrijdag 12 mei 1972 Correspondent) De personeels- de gemeente j zaterdag op het de voetbalvereni- |een gemeentelijk oi. De wedstrij- veemaal tien mi- Jen als volgt wor- |00 uur: Kapelle Sas van Gent - |2.50: Hontenisse - j uur: Hulst - Sas it.40 uur: Vlissin- fnisse: 14.05 uur: r van Gent: 14.30 Vlissingen: 14.55 Gent - Hontenis- Kapelle - Vlis- |5 uur: Hulst - '.00 uur: Terneu- llburg: 12.25 uur: •ssele: 12.50 uur: Jizen - Terneuzen: Itiddelburg - Goes: Borssele - GAB L.4.05 uur: Terneu- Ï14.30 uur: Middel- f-ssele: 14.55 uur: Terneuzen. 15.20: I- Borssele: 15.45 |burg - GAB Ter- |rrs in de verschil- zullen daarna te- Ritkomen. Het ein- toernooi is om prijsuitreiking [meester Molthoff [verenigingsgebouw Vaatsvinden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Ver eniging Milieuhygiëne Zeeland heeft de ministers van Verkeer en Waterstaat en van Financiën een telegram gezonden, waarin de bewindslieden dringend wordt gevraagd om de gunning van de werken aan het eerste damvak van de Oosterschelde. dain. aan te houden. Een af schrift van het telegram is ge zonden aan de vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat uit de Tweede Kamer. Zoals bekend, heeft eerder in .(leze week de openbare aanbe steding voor de bouw van het eerste damvak plaatsgehad. Reeds daarvoor had de Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland er bij minister Drees op aange drongen, met de procedure te wachten tot het moment na het door de VMZ te organiseren tweede Oosterscheldecongres en het bezoek van de vaste [commissies uit de Eerste en [Tweede Kamer aan de laatste Deltawerken. I Minister Drees heeft voor de Bgunning van de werken aan de Oosterscheldedam een termijn van 2 weken genoemd. RIJSWIJK (ANP) De aannemerscomtoiniatie „Vol- ikom", bestaain.de uit Amster- l damsche Balast-Beton en Wa- j iterbouw nv, HO'llandeche Be ton Maatschappij nv (HBM) -en Dirk V-erstoep Nederland nv, heeft van Rijkswaterstaat -opdracht ontvangen om het sluizen complex in de Vol-ke- Mrakda-m ui-t te breiden. Naast de reeds aanwezige twee schutsluizen zullen in die ko- 'iimende vijf jaar een derde «schutsluis, een s-luis voor kl-ei- [üte-re jachten -en een inl-a-atsluis worden gebouwd. De a-an- leemsom wan het totale com plex, diat dee-1 uiitm-a-alkt van de chelde-Rij-n verbinding, be- raagt ca. f 60 m-ln. [ILAND gebied (excl. 50 ct. I (4 lijnen), pen). 1158-1940 1150-2601). I (01172-1878). 155-1224). Serge. ll.OO uur, tel. 01600- Lantoor Nieuwstraat ptzlaan 50, Terneu- Koopman, kantoor: 1180-7764, privé: 1/438 ntoor: Klokstraat 1, - 01100-6584. Fan Berkel, kantoor, jp, privé: Langs «e Lntoor Steenstraat Dderstraat 41, Huls lier Helm, kantoor privé. Beethoven |rumanlaan 10, Axel, Gerbrandylaan Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur: overwegend droog met zonnige perioden, temperatu ren onder normaal. 1 Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder- Band. Voor zaterdag: aan-tal uren zon 311. Min. temp: van on geveer normaal tot 3 graden Endcr normaal Max. temp: van 1 tot 5 graden onder normaal. ■Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent. Kans op een geheel iroog etmaal: 70 procent. I Voor zondag: aantal uren :on: 5 of meer. Min. temp: ran 0 tot 5 graden onder nor- naai. Max. temp: van 0 tot 5 (raden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procen-t- Kans kop een geheel droog etmaal: BO procent. waterstanden Konstanz 286 (pl. 1); Rhein- felden 221 (-7); Straatsburg 238 (pl. 10); Plittersdorf 377 (pl- 19); Maxau 426 (pl. 16); Plochingen 135 (-5); Mann heim 227 (pl. 7); Steinbach 120 (onv.); Mainz 235 (pl. 9); Bingen 131 (onv.); Kaub 150 (-1); Trier 237 (onv.); Ko- ■blenz 156 (-6); Keulen 113 (pl. 1); Ruhrort 265 (pl. 9); ILobith 887 (pl. 10); Panner- ■flense kop 862 (pl. 6); Nijme- igen 686 (pl. 6); IJsselkop 838 'Pb 9); Eefde IJssel 356 (-2); "Deventer 238 (-2); Monsin -5464 (onv.); Borgharen 3898 (-4); Belfeld 1097 (-13): Gra fie beneden de sluis 503 (pl. hoogwater I Morgen, zaterdag 13 mei I Bergen op Zoom 3.25 [15.56. Hansweert 2.40 en 15.09. Terneuzen 1 50 en 14 29. VHs- en 1 27 ar 1 56 3.15 l„._j (Van een onzer verslaggevers) HULST Het 35 leerlingen tellende koor van de Willibrordus- school in Hulst is woensdag als eerste uit de bus gekomen, tijdens de halve finale van de KRO-zangwedstrljd. Het koortje, bestaan de uit jongens en meisjes uit de zesde klassen, komt daarmee op 10 juni in Bussum uit in de finale. Dat de jonge H-ulster inwo ners op dit succes niet hadden durven hopen blijkt uit het commentaar van broeder Le- ander. „Toen de uitslag be kend gemaaktwerd, en onze naam niet voorkwam bij de ploegen die afvielen, dacht ik: zou er misschien een fout zit ten in de administratie". Er waren geen fouten gemaakt, maar overduidelijk bleek dat Hulst de meerdere was van de overige achttien deelnemers. Het Zeeuwsch-Vlaamse gezel schap behaalde in totaal 47 punten en dat was voldoende voor deze hoogste plaats in de halve finale, waarvoor alle deelnemers naar Apeldoorn moesten komen. Een peule- schilletje is dat overigen-s niet geweest. Op de eerste plaats was de reis no-gal vermoeiend en bovendien had iedereen last van zenuwen. Die waren overigens verdwenen bij het zingen van de eerste noten. Leider broeder Leander liet zijn koortje in'-Apeldoorn voor wat het was en volgde de verrichtingen van zijn pupilen vanachter de coulissen om ze niet nog zenuwachtiger te ma ken. „De kinderen hebben het echt helemaal alleen gedaan", vertelde hij gisteren, niet ge heel zonder trots over deze prestatie van de jonge zangers en zangeresjes. H-et optreden van het koor is aanstaande zon-dag tussen 1 en 2 uur te beluisteren op een van de radiozenders. De finale in Bussum zal via de tv wor den uitgezonden. De opnames worden 'smiddags gemaakt en 's avonds om vijf over zeven uitgezonden. Dat het Willi brordus-koor een spannende tijd tegemoet gaat hoeft geen betoog. Of er veel tijd zal zijn voor het laten opkomen van finale-zenuwen is nog ma-ar de vraag, want er zal de komende weken ongetwijfeld no-g hard gerepeteerd moeten worden. (ADVERTENTIE) In mei kunt u met NS op uw 65+kaart weer 2 dagen gratis reizen. Kies uit elke dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag (behalve 2,11,20 en 23 mei). Laat aan 't loket uw 65-kaart afstempelen er stap in. Voor le klas betaalt u max. f 4.- bij. Buiten de gratis reisdagen reist u met uw 65+kaart voor de halve prijs van een enkele reis. De jaarkaart kost f 50.- p.p„ voor 'n echtpaar f75.- Driemaandskaart f 20.- p.p., voor 'n echtpaar f 30.- Elke 65-plusser kan er een kopen (uw vrouw mag jonger zijn). NS-legitimatiebewijs of pasfoto('s) èn een bewijs waaruit uw leeftijd blijkt (paspoort of trouwboekje) meebrengen. Vraag de folder aan 't loket. W 1fj~ 13 Van zenuwen bleek niets, toen de kinderen 's morgens in de bus naar Apeldoorn stapten. Ze bleven die ook voor de rest van de dag de baas. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De open bare bibliotheken in Zeeland, met name die in Middelburg, haken in op de activiteiten welke in verband met de kin derboekenweek landelijk wor den ondernomen. Voor de leerlingen van de vijfde en de zesde klassen van de basisscholen wordt zodoen de een voorleeswedstrijd geor ganiseerd. Onder het motto „voor lezen een tien - kinde ren lezen voor uit hun lieve lingsboek". In Middelburg voorleeswedstrijd werking met de boekhandelaren seerd. De bedoeling, dat de deelne mende kinderen na in klas sewedstrijden te zijn uitver koren samen met de leer lingen van andere scholen in de kwartfinale verschijnen. De winnaar van de kwartfinale, welke de beste voorlezer van de stad moet opleveren, komt uit in een provinciale halffin-a le en de beste voorlezer uit deze strijd, wordt afgevaar digd naar de landelijke finale die zal plaats hebben rond of in de kinderboekenweek van 14 tot en met 25 oktober. Deze dagen worden de leer lingen van de scholen bena derd om op deze wedstrijd ir te schrijven. wordt de in samen- plaatselijke georgani- (Van onze correspondent) TERNEUZEN De 18-jarige Terneuzenaar J.J.P. heeft gisteren be kend binnen een maand tijds en meestal op klaarlichte dag 55 dief stallen te hebben ge pleegd. Op verzoek van de rijkspolitie te Veere werd P.J.L. maandag door de Terneuzense ge meentepolitie gearres teerd. Hij gaf toe op Walcheren 30 diefstallen te hebben gepleegd, in West-Z-eeuwsch-Vlaan deren (Oostburg en om geving) 16 en 9 in bun galows in het recreatie gebied De Braakman. Zijn belangstelling be trof hoofdzakelijk radio- en t.v.-toestellen. P. zei tijdens zijn bekentenis te hebben samengewerkt met iemand uit Hulst of omgeving, die hij maar zeer oppervlakkig ken de. Naar deze mam wordt nog gezocht. Deze medewerker laadde het gestolene in een auto en verkocht de goederen aan een heler, die waar schijnlijk in België woont. Hoe groot de waarde van de gestolen goede ren is. kom de politie onmogelijk opgeven. Wel is het zeker dat de ge dupeerden niets meer van hun eigendommen zullen terugzien. P. wordt vandaag aan de officier van justitie te Middelburg voorgeleid. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse gemeentebesturen hebben woensdag een verzoek van de commissaris van de koningin in Zeeland ontvangen, om op uiter lijk 1 januari 1973 de plaatselijke politie-verordenin- gen toepasbaar te maken op het vervoer van gevaar lijke stoffen over de weg. (Van onze correspondent) SEROOSKERKE In de To renstraat te Serooskerke is woensdagmiddag het plotseling overstekende 2-jarige meisje Catharina Jannetje de Visser geschept door een personenau to, bestuurd door H. H. P. S. uit Goes. Zij moest met een hersenlet sel direkt overgebracht worden naar het Gasthuis te Middel burg, waar zij gisteren is over leden. Er is op de provinciale grif fie diaiartoe een telksit ontwor pen, die zonder bezwaren en vooral zonder veel tijdverlies, kan wonden ingepast, in de bestaande politie-verordenm- gen. Minstens 2 belangrijke wijzigingen in de wijze, waar op -gevaarlijke stoffen over de weg mogen worden vervoerd,: vloeien hi-enuit voort. Degenen, die gevaarlijke la dingen over de weg willen vervoeren, dienen dit voortaan te melden aan een vam de beide hulpcentra in Zeeland, respectievelijk in Goes en Terneuzen. onder de telefoon nummers 4444. Op deze hulp centra zal men zich gaan pre pareren op bat doelmatig op treden in geval van ongeluk- kien met gevaarlijke stoffen. Voorts is er een „vrije" rou te voor het vervoer van ge vaarlijke ladingen ontworpen, de vervoerders niet v-am de burgemeester vam de gemeen ten, die zij aandoen, mogen afwijken. De ontworpen vrije rouites volgen globaal het tracé vam het hoofdwegennet im Zeeland te laten woongebie den em andere kwetsbare stre ken van de provincie zoveel mogelijk ongemoeid. Het net is het dii ven rond de in» de Zeeuwseh-' zone en het Sloe- De lijst vam stpffen noemt niet alleen een aióntail chemische prodiuktèn op, maair bijvoorbeeld ook vloeibare zuurstof.-1 Als er mieer dan 300 kg van een ge vaarlijke stof im één keer wordt vervoerd, dan gelden na 1 januari a.s. de voorschriften inzake „routing" en melding. Ook lege, ongereinigde tank wagens, worden als gevaar lijke transporten aange merkt. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Vandaag brengt de KVP-fractie uit de provinciale staten van Zeeland te zamen met het dagelijks be stuur van de kring Zeeland een werkbezoek aan de N.V. Watermaatschappij „Zeeland". Het gezelschap wordt te 14.30 uur ontvangen op de wa tertoren te Terneuzen; na ge- dachtenwisseling over in het bijzonder de laboratoriumfaci liteiten, welke de W.M.Z heeft, volgt een bezichtiging van het laboratorium. Via de waterfabriek, waar de heer ir. Romeijn van de N.V. PZEM het gezelschap ontvangt, gaat men naar het pompstation Braakman. Daar volgt een be spreking van de watervoorzie ning van Zeeuwsch-Vlaande ren in het algemeen en de werking van het oppervlakte waterpompstation Braakman annex inname uit het afstro- mingsgebied in België in het bijzonder. Het werkbezoek wordt besloten met bezicliting van het pompstation Braak man. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zeeland was gisteren voor de optimisten, die geen geloof hadden gehecht aan de nogal sombere weers verwachtingen van het KNMI (redelijk weer) ideaal voor wan delingen en voor een rustig zitje achter het glas van café terrassen. Dit maakte van Hemelvaartsdag 1972 zodoende toch nog een plezierige aangelegenheid. De drukte viel over het algemeen mee en het verkeer was redelijk over de provincie gespreid. De grote attractie van He melvaartsdag was, thans in Midden- en Noord-Zeeland de tweede Noordzee-rally van een Westduitse sportvliegers- club. die meer dan 40 vliegtui gen op de vliegstrip Arnemui- den deed belanden. Honderden automobilisten waren gister morgen naar de vliegstrip ge komen om het bonte schouw spel van dalende en startende sportvliegtuigen gade te slaan. Ook vliegtuigjes van leden van andere sportvliegclubs uit het eigen land. streken achter Arnemuiden neer om een kijkje te nemen. Ongevallen deden zich niet voor, al gaf het drukke weg verkeer in het recreatiegebied nabij Oranjeplaat, waar de vliegstrip ligt, af en toe wel enige problemen. Het verkeersbeeld in de provincie Zeeland is een beeld geweest van veel inkomend verkeer, speciaal van Belgi sche en Duitse personenauto's. Alle begaven zich naar de kust en naar het recreatiege bied De Piet. Ook op het Veerse Meer was het bijzon der druk. Ondanks de ver keersdrukte is er bij de veer ponten Vlissingen-Breskens en Perkpolder-Kruiningen geen enkele vertraging geweest. Ook in de avonduren bij het vertrek huiswaarts hebben zich geen noemenswaardige fi le-vormingen voorgedaan. Wel heeft te 17.20 uur nabij Korte- ven een verkeersopstopping plaatsgehad ten gevolge van het onregelmatig werken van de verkeerslichten. Direct zijn enkele mensen van de ver- keersgroep van de Rijkspolitie te Middelburg daar het ver keer gaan regelen, zodat ook hier de stagnatie tot een mini mum kon worden beperkt en de ontstane file niet langer was dan enkele kilometers. Te 18.00 uur was daar het euvel verholpen. (ADVERTENTIE) Gehoord van een vakman: elke Philips batteri j komt geladen de fabriek uit.» (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De in woners van Zeeuwsch- Vlaanderen maken zich zorgen over de ijver, waar mee de Belgen nabij Ant werpen en Gent steeds maar meer industrieterrei nen aanleggen en die ook laten volbouwen, terwijl op de door die bedrijven ver- oorzaakte milieuverontrei niging minder scherp wordt gelet dan in Nederland het geval is. Een uit Zeeuwscli- Vlaanderen afkomstig lid van Provinciale Staten for muleerde het onlangs zo: „Als ik denk aan hetgeen in België onder de Neder landse grens aan vervuilen de fabrieken wordt neerge zet, dan heb ik slapeloze nachten. Zeeuwsch-Vlaan- deren wordt in de toekomst onleefbaar". Burgemeester J. Aschoff van Terneuzen is echter over dit onderwerp niet pessimistisch gestemd. „We moeten allemaal samen zor gen dat aan een aantal voorwaarden wordt vol daan. Dan zal Zeeuwsch- Vlaanderen ook voor onze kinderen een goed woonge bied zijn. misschien dan zelfs wel het voorbeeld van het gebied, waar het goed wonen en werken is. Vol gens mij hoeven we de toe komst beslist niet somber in te zien", aldus burge meester Aschoff. het creëren van een tweede Waterweggebied tussen Perkpolder en Breskens. „Daarvan zou ik een fer vent tegenstander zijn. Je moet kijken waar je in Zeeuwsch-Vlaanderen het industriegebied kunt con centreren. Je kunt niet overal zomaar industrieter reinen aanleggen, waarna Zeeuwsch-Vlaanderen door wegen en hoogspanningska bels zou worden doorsne den. Het industriegebied moet op een paar plaatsen worden geconcentreerd, na melijk langs het Kanaal van Gent naar Terneuzen en ten oosten van Terneu zen. Dit laatste industrie terrein kan niet zo groot zian, dat de verdere ont wikkeling van Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen daar mee in het gedrang komt. Vandaar dat de prijs per vierkante meter van dit in dustriegebied financiële steun moet kunnen verle nen" is de mening van bur gemeester Aschoff. Wat de toekomst betreft vindt burgemeester Aschoff het wei noodzakelijk dat op basis van een bindende overeenkomst tussen Ne derland en Beigic beide landen gezamenlijk het pla nologische beleid voor de grensgebieden uitstippelen. Zo'ii internationale over eenkomst past in de visie van burgemeester Aschoff. die vindt dat Zeeuwsch- Vlaanderen samen met het Belgische grensgebied van Zeebrugge tot aan Antwer pen een eenheid is. Als zo danig zou naar de mening van de Terneuzense burge meester eigenlijk dit ge bied een gewest moeten kunnen vormen en het met één streekplan moeten kun nen doen. „Maar dit alles is een zaak van de regering. Hier kunnen wij niets aan doen. Wat we wel kunnen doen is trachten de inwo ners van België en Neder land dichter bij elkaar te brengen", zegt burgemees ter Aschoff. Wat het planologisch be leid voor Zeeuwsch-Vlaan deren betreft, is de heer Aschoff van mening dat wel voor voldoende werk gelegenheid moet worden gezorgd, maar dat daarbij gewaakt moet worden voor Wat de toekomst van Zeeuwsch-Vlaanderen be treft een gebied dat naar zijn mening een eenheid is en dat gemakkelijk een apart gewest zou kunnen vormen meent de heer Aschoff, dat Terneuzen daarin de grotere agglome ratie zou kunnen zijn met de daarbij behorende ac commodatie op allerlei ge bied, Hulst en Axel zouden impulsen moeten krijgen om zich verder als streek- centra te ontwikkelen, in West-Zeeuwsch-Vlaande- ren zou datzelfde moeten gelden voor Oostburg. Ook de kleine kernen moeten, volgens burgemeester Aschoff, niet worden ver geten omdat de mensen, die daar prijs Op stellen, de kans moeten krijgen in een landelijke omgeving te wo nen. Op het gebied van de woningbouw moet naar de smaak van de burgemeester van Terneuzen voor Zeeuwsch-Vlaanderen zo veel mogelijk aan laagbouw worden gedacht. Terneuzen zelf heeft langzamerhand al flats genoeg. In de recrea tieve sector heeft Zeeuwsch-Vlaanderen aar dige ontwikkelingskansen. Belangrijk in dit verband zijn de kuststreek van West-Zeeuwsch-Vlaande- ren, de Braakman, terwijl de Otheense Kreek te Ter neuzen in recreatief opzicht in de toekomst een belang rijkere functie kan ver vullen. Verder kan men vanuit Zeeuwsch-Vlaande ren gemakkelijk even een tochtje maken naar Gent of Brugge. „Zeeuwsch-Vlaan deren heeft alles om een goed woongebied voor onze kinderen te worden", is in dit verband de conclusie van burgemeester Aschoff. (ADVERTENTIE) C~~ i Gisteren werd ik op straat ingehaald dooreen speelgoed-konijn. Het liep op Philips batterijen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De stemming op het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland is ietwat gedrukt. De nieuwe lente heeft ditmaal geen nieuw geluid gebracht. De werkloosheidscijfers over de maand april duiden op een conjuctureel ziektebeeld op de arbeidsmarkt. Zeeland sluit met een gere gistreerde arbeidsreserve van 4,3 proeent der mannelijke be roepsbevolking aan bij het rijtje probleem-provincies: Drente (5,8 procent), Gronin gen (5,1 procent) en Friesland (4,5 procent). De werkloosheid in Zeeland is procentueel ge zien beduidend hoger dan ge middeld in Nederland het ge val is. Het landelijk gemiddel- en bedraagt 3,1 procent. De opleving in de seizoen bedrijvigheid in de landbouw in Zeeland had nauwelijks ef fect op de weinig rooskleurige werkloosheidcijfers. Het aantal werklozen in de landbouw daalde in april van 140 naar 116 (vorig jaar daalde dit aan- pijpfitters tal van 71 tot 39). maar deze daling wordt meer dan gecom penseerd door de ongeveer 80 mensen die door de schelpdie rencultures worden afgestoten. Daar eindigt namelijk het sei zoen als het bij de landbouw begint. De enige feitelijke verbete ring, waarvan overigens ge vreesd wordt dat zij niet van lange duur zal zijn, vertoonde zich op de arbeidsmarkt in Zeeuwsch-Vlaanderen, waar een aantal metaalbewerkers een betrekking in België vond. Het gaat hier, aldus vernamen wij op het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening. voor vy^e meestal slechts tijdeliik emplooi be staat bij fabrieksnieuwbouw. Met enige schrik kijkt men uit naar het moment dat grote aantallen schoolverlaters hun aanwezigheid op de arbeids markt gaan verraden. Opval lend is, aldus het DBA, dat reeds nu veel schoolgaande jongens zich op de arbeidsbu reaus als werkzoekenden heb ben laten inschrijven. Vorig jaar waren zij vaak al van werk verzekerd voor zij de examens achter de rug had den. De vraag naar jeugdig per soneel is, percentsgewijs, be langrijk minder dan vorig jaar, zo blijkt uit de maandcij fers óver april. Veelbeteke nend is ook, dat het aandeel van gevraagde jongeren op het totaal van de vraag naar man nelijk personeel, snel slinkt. Een ander teken aan de wand noemt men op het DBA het verschijnsel dat er veel minder vraag is na-ar vrouwe lijk kantoorpersoneel. De vraag naar Horeca-personeél is slechts licht gestegen. Waar tegenover staat dat het aanbod ook, doch met uiterst beschei den aantallen, is gedaald. „De inzinking is er ernstiger dan die van 1968, het jaar van de stagnatie in Zeeland", zegt men op het DBA. Zelfs de te verwachten nieuwe werkob- jecten, die arbeid verschaffen in de weg- en waterbouw- en in de metaalsector, zoals de bouw van de Vlake-tunnel, de aanleg van het eerste damvak v-an de Oosterschelde-dam en de bouw van de raffinaderij van Total in het Sloe, kunnen het conjunctureel ongustige beeld, althans dit jaar, niet meer veranderen. Het rayon Terneuzen heeft met een arbeidsreserve van 533 mannen het record in de absolute aantallen, gevolgd door Midlelburg met 478 en Oostburg met 390. Procentueel gezien is de si tuatie in Oostburg het slechtst. Het geheel samenvattend kan men zeggen de vooruitzichten voer de maand mei zijn: aan houdend -omber. «u

de Stem | 1972 | | pagina 1