TROPISCH SKIËN BRAZILIË „De Europeaan snapt er niet veel van" INFR OFF! Recorddeelname verwacht aan elfde spastirit Talen- praktikum Breda I School voor Woon wagon bewoners slaags met politie Itedosan CHINEZEN ZIJN NIET MISDADIG GOKKEN WIJZE MANNE3S GOKHUIS EER OPIUMKIT MAO NAAR HULST Voorzitter KVP bezoekt Zeeland 's-Gravenpolder VENECO WISSELT BESTUUR t N.V. Duw vaart Mij. „Zeeland" FRANS DUITS ENGELS SPAANS PORTUGEEl ITALIAANS ZWEEDS NEDERLANDS And ré Braet algemene ledenvergadering Gemeente Oostburg Nationale herdenking Waterkering Ser-Lippens C.A. AANBESTEDING het bouwen van een 2-1 sige kleuterschool in het plan Hooghuis te Hulst. Burgemeester en wethouders van Terneuzen Hansweert Woensdag 3 mei 1972 GARIBALDI, BRAZILIë (AP) Wilt u echt iets aparts doen met de winter sport? Dan zou u tropisch skiën in Bra zilië kunnen proberen. In dit plaatsje van 8000 inwoners in het zonnige zuiden van Brazilië bevindt zich nl. de enige kunst-skischans van Zuid-Amerika. Al is er geen sneeuw, Garibaldi heelt wel alles wat er bij hoort: een stoeltjes- lift met 40 plaatsen, bijna een kilometer aan hellingen voor beginners en meer geoefenden, ski-instructeurs in hel rode truien en een gezellige skihut met een open haard als het kwik na het skiën tot 15 graden daalt. Er is ook air conditioning voor het geval het warmer wordt. Spoedig komen er een rolschaatsbaan bij, een ski-trampoline en een wolken krabberhotel in de vorm van een cham pagnefles. David Santini, een 38 jaar oude Brazi liaanse ingenieur, is de geestelijke vader van „President Medici Ski Station". Hij heeft alles, van plastic tot rubber, ge probeerd voor een ski-schans, waarbij zijn keus is gevallen op polyethyleen. Hij richtte een fabriek op, die in de slappe tijd badmatten vervaardigt en kocht een mooi landgoed bij Garibaldi. „Vijf jaar en 180.000 dollar later." had hij het oerwoud rond het landgoed opge ruimd en drie hellingen belegd met 120.000 stukken polyethyleen. De breedte loopt uiteen van zes tot twaalf meter. Spoedig werden in Garibaldi uit tro pisch hout extra lichte ski's vervaardigd en speciale skischoenen, gevoerde ski schoenen, die het dragen van dikke sokken niet nodig maken. Voor ongeveer tien gulden kan men ook ski's, schoenen, een instructeur voor een uur, plus gratis gebruik van de lift krijgen. Skiën op polyethyleen, waarop als luciferhoutjes haren staan, is sneller dan op sneeuw. Om het glijden te verbeteren worden de ski's ingesmeerd met gewone motorolie. De wintersportplaats van Santini op 750 meter hoogte is nog geen volledig succes. De „olympische spelen" die hij de vorige maand organiseerde trokken slechts 30 deelnemers en de winnaar werd een plaatselijke jongen van 12 jaar. Toch hebben reeds sinds 1968 meer dan 300.000 de hellingen bezocht en dit jaar verwacht Santini. die reeds 30 men sen in dienst heeft. 150.000 bezoekers. AMSTERDAM Een Chinees werd vorige week tot tien maanden cel veroordeeld omdat hij een landgenoot bij het gokken met een mes gestoken had. „Altijd raak met die jongens", klonk het weer door Nederland, dat zich op slag de machtsstrijd in de Amsterdamse Chinezenbuurt van enkele jiaren geleden herinnerde. Maar in Amsterdam praat men over Ajax en in de Binnen Bantammerstraat glimlachen de Chinezen. Ajax laat het koud, zij leven in een eigen wereld, met hun eigen interesses en cultuur. Overdag is het stil in de Chinezenbuurt. Slechts een enke le passant wipt een restaurant met goudkleurige Chinese karakters op de ramen binnen. Er zijn er genoeg: De Gou den Draak, Kong Hing, Hop Sing. De Chinezen slapen voor het merendeel. Moe van de strijd die zij 's nachts rond de speeltafels van hun besloten gokhuizen voeren. Ook daar schilderachtige namen. Men speelt Mah Jongh; Fang Tang en Pai Kou. Alles wordit gecontroleerd. In eerste instantie door de Chi nese vereniging Wah Kiaouw (Chinees die in het buiten land woont), in tweede in stantie door de agenten van het bureau Warmoesstraat. De laatsten zijn er zich ove rigens van bewust dat hun controle niet waterdicht kan zijn. „Maar", merkt een hoofdagent in de wacht op, „met de Chinese bevolking hier hebben we nooit, of vrij wel nooit moeilijkheden. Het enige waar wij op letten is dat er geen Nederlanders aan de goktafels staan. We heb ben verder onze handen wel vol aan de kroegen, de hoe ren en de hippies". De achtenswaardige meneer Chung Mon, voorzitter van de Koninklijk goedgekeur de Chinese vereniging, glimlacht vriendelijk als hij dat hoort. „Wij hehben hier onze eigen cultuur", legt hij uit. „De Chinees heeft een heel andere instelling dan een Europeaan. Hij gaat niet dansen, houdt van. andere muziek en ziet de spelen als Pai Ron en Fang Tang niet in de eerste plaats als gok- mogelijkheid maar als ont spanning. Een Chinees gokt niet als hij geen geld heeft. Hij speelt alleen als hij fi nancieel goed staat en legt dan een beetje geld opzij orn mee te spelen. Als dat op is, stopt hij". Hoofdinspecteur H. M. E. Bremer, chef recherche van het bureau Warmoesstraat, glimlacht op zijn beurt._ „Het gokken", zegt hij, „zit de Chinezen in het bloed. Ze paren hun ijver aan goklust. Dat is gewoon een gegeven". Oogluikend werd het gokken in de Chinese buurt al zestig jaar geleden toegestaan. „Je kunt het", geeft de hoofdin specteur toe, „natuurlijk uit roeien als je daar op staat, maar dan beginnen ze elders opnieuw en zijn we de greep erop kwijt". Hij heeft overigens nog nooit meegemaakt dat de ene Chi nees de andere besteelt. „Mocht het al eens voorgeko men zijn", zegt hij, „dan re gelt men dat onderling". Meneer Chung Mon, naar wie een ieder die iets over de Chinezen wil weten door de Chinese restauranthouders, obers en kooplieden verwe zen wordt, vertelt dat crimi naliteit onder de Chinezen vrijwel niet voorkomt. De normen liggen er trouwens ook anders. Het rijden onder invloed is strafbaar, maar een Chinees is, als hem dat gebeurt, nog geen slechte Chinees. Dat wordt anders als hij een landgenoot bedriegt, zijn volk onwaardig is door slecht gedrag, of als hij zijn familie verwaarloosd. Zaken waar de Nederlandse wetgever niet al te zwaar aan tilt. Een Chi nees die dat doet, is echter uitgerangeerd. Want ook in Amsterdam hehben zij een Raad van Wijze Mannen, die hen ter verantwoording kan roepen. Cung Men: „Iedere landge noot die daarvoor gedaagd wordt, zal erheen gaan om zich te verdedigen. Is hij wat je noemt schuldig, dan wordt zijn naam in de Chinese Krant gezet". En waar ter wereld de be oordeelde (niet veroordeel de) zijn gezicht ook laat zien in Chinatown New ork, de Rue Mustapha in Pa rijs of zelfs in Hong Kong; hij blijft een out-cast. Hard? Cung Mon vindt van niet. „De Chinees heeft een sterk ontwikkeld eergevoel door zijn opvoeding en denkt over deze dingen derhalve heel anders", legt hij uit. En hoewel hij het niet met zo veel woorden zegt, blijkt toch wel dat de Chinese cul tuur die al achtduizend jaar oud is., van grotere invloed is dan de Europese van krap tweeéneenhalfduizend jaar. We komen net kijken en be grijpen er niet zoveel van. Bij wijze van hoge uitzonde ring mochten we een kijkje nemen in de speelzaal van het huis Wah Kiouw aan de Geldersekade. „U mag zelf niet spelen", waarschuwt Chung Mon die onze wester se blikken verbaasd over de stapels briefjes van honderd en duizend gulden ziet glij den. Een vrouw die een slapend kind in een doek op haar rug draagt, zet achteloos een paar honderd gulden in bij het spel met de bonen Fang Tang, en loopt weg. De croupier, op zijn vingers gekeken door drie collega's en een full-time waarnemer, telt de bonen af die hij eerst onder een koperen schotel verborgen hield. Steeds vier. Er blijven tenslotte twee bo nen liggen en de vrouw heeft gewonnen, maar is nergens te bekennen. Een wat oudere man verliest een stapeltje honderdjes, wat briefjes van vijfentwintig, enige tientjes en een bundeltje dollars. Hij knipt met z'n vinger, grijnst naar z'n buurman en loopt vriendelijk groetend naar een andere tafel. „Geen verlies", verduidelijkt me neer Chung Mon, „dat geld heeft hij bij voorbaat uitge trokken". Het geld dat de bank wint gaat in de pot van het Chine se sociale fonds. „Iedere landgenoot die in moeilijkhe den zit", zegt de voorzitter, „kan daar een beroep op doen. Scholing van zijn kin deren, hulp bij de opzet van een eigen bedrijf, een passa gebiljet voor bezoek aan fa milie in China, alles wordt daaruit betaald. Begrijpt u dat een Chinees aan de speel tafel niet kan verliezen Honger hoeft een landgenoot ook niet te hebben. Bij Wah Kiaouw kan ieder die zonder geld zit drie maaltijden per dag krijgen zonder dat er vragen gesteld worden. „Als we eens ten onrechte iemand vertrouwen zijn we teleurge steld in hem. Niet om een fi nancieel verlies, het is de eer", verklaart Chung Mon geduldig. Er doen verhalen de ronde over Chinese gangster-oxga- Jiisaties die landgenoten geld afpersen met het dreigement dat "anders hun familie in China slecht behandeld wordt, en dat hij bij wanbe taling kans loopt om hals ge bracht te worden. Chung Mon glimlacht vriendelijk over zoveel nonsens. „Een Chinees heeft de ere-plicht zijn familie te steunen en als hij die niet nakomt verdient hij onze achting niet meer. Van afpersing is geen spra- Ijg" De politie wil nog wel 'ns lastig zijn als er in de opi umkit aan de Binnen Ban tammerstraat teveel opium is. „Ook daar", zegt Chung Mon, „mogen alleen Chine zen komen. Alle opium die er is, is strikt voor eigen ge bruik. Hebben we echtei één of twee kilo. dan wordt er ingegrepen". De mannen die de opiumkit binnen schuifelen zijn altijd oud. „Jonge Chinezen", aldus Chung Mon, „kunnen ook on gestoord in- en uitlopen zo- eel als zij willen; ze komen er nooit". Over politiek en voorzitter Mao wil Chung Mon niet veel zeggen. „Het is onze co de dat wij in het buitenland niet over politiek spreken", zegt hij. „Wat anderen van onze politiek denken interes seert ons niet. De berichtge ving over China en Mao zijn overtrokken en geeft een on juist beeld en we beseffen heel wel dat men toch datge ne gelooft wat men wil gelo ven. Als iemand er ons eens naar vraagt glimlachen we en praten er niet over". Na enig aandringen vervolgt hij: „Jazeker, ik ben het met Mao eens. De bevolking in China heeft het nu vergele ken met vroeger veel beter. Over tien jaar is dat wéér beter. Dat het volk zich nu Luxe moet ontzeggen is een omstandigheid die men draagt. Dat heeft tijd nodig". Even vriendelijk verzoekt hij ons hem te volgen naar Cine ac Damrak, dat iedere don derdagavond afgehuurd wordt voor de vertoning van een Chinese film. Nooit pro pagandafilms, maar altijd handelend over de strijd tus sen het goed en het kwaad. Voor een westerling die de symboliek niet begrijpt een leuk kijkspel, voor de Chine zen een welkome confronta tie met hun achterland. (Van een, onzer verslaggevers) BREDA De organisatoren van de elfde Spastirit ver wachten komende zondag een recorddcelname. De voorin schrijving duidt daar op. Or ganisator en promotor van de rit, de heer A. Petersen van de Stichting Recreatie Gehan dicapten, is vol optimisme, dit officiële, onder auspiciën Van november af heeft hij aan van de Koninklijke Neder landse Motorrijders Vereni ging (KNMV) staande auto sportevenement gewerkt. Offi cials van de KNMV controle ren de in twee klassen ver deelde oriëntatierit. De Stichting Recreatie Ge handicapten, ten bate waarvan de Spastiritten worden ge houden, is voortgekomen uit (Van onze corresponden te) MIDDELBURG— Dr. ir. D. de Zeeuw, voorzitter vam het Landelijk KVP-bestuur, zal op vrijdag 2 juni een bezoek brengen aan Zeeland. Om 19.30 uur woont hij een verga dering van de KVP-kring Zee land bij in Hulst. Het kringbestuur Zeeland heeft een uitnodiging aanvaard van het kringbestuur Noord- Braihant om op informele wij ze gezamenlijk problemen te bespreken. Het kringbestuur van de KVP-Zeeland heeft de motie aangenomen die luidt: Het kringbestuur van de KVP-Zeeland kennis genomen hebbende van de ideeënsehets Valkenisse zal er bij diverse instanties op aandringen dit idee zo spoedig mogelijk in studie te nemen. Dit werd be sloten op de kringbestuursver- giaidering van de KVP-Zeeland die op 28 april j.l. in Klooster zande werd gehouden. Dammen Uitslagen van de onderlinge damcompetitie van de damclub 's-Gravenpol der: J.K. Versluis-C. Polder man 11; C. Schriijv-er-G. de Vries 11; P. Geelhoed-Clir. van Overbeeke 20; M. Nijs- se-W. Neels 11; R. Nijsse-M. Boogert 02; J. Blom-M. Quakkeüaar 2—0; A. Quaikke- laar-J. Veerhoek 02; E. Wis- kerke-Iz. op 't Hof 20; D, Huisaoon-M. Quakkelaar 1— 1. de afdeling Breda en Omstre ken van de Bond ter bevorde ring van de belangen van spastici (BOSK). De Stichting houdt zich in het bijzonder bezig met het kopen en onder houden van vakantiehuisjes. De Stichting heeft er op het ogenblik vijf: twee in België, één in Burgh-Haamstede; één in Oosterhout en een aange paste caravan in Nieuwvliet. De spreiding is opzettelijk. De heer Petersen: „Wij probe ren daarmee te bevorderen dat de spastici in gewone vakan tiegemeenschappen terecht ko men ©n niet zo gemakkelijk de gelegenheid krijgen elkaar op te zoeken om zo weer af zonderlijke gemeenschapjes te vormen". Als het er even in zit, dan komt er spoedig een zesde huisje of caravan bij. Dat is mede afhankelijk van de op brengst van de Spastirit van zondag a.s. De voorinschrijving is tot en met 5 mei nog mogelijk op de 1 aj eerder gemelde adressen: A. Petersen, Heusdenhoutsestraat 252 (tel. 48460) Breda en J. Willems, Sint Josephstraat 52 (tel. 1679) Teteringen. Daarna is inschrijving nog slechts mo gelijk a.s. zondag op het ter rein van de start en dat is bij de Hero, Andere jaren was de inschrijving op de dag van de rit zelf bij het revalidatiecen trum maar dat is nu niet meer het geval. Traditiegetrouw is de prij- zenkast van de Spastirit goed gevuld. Een van de klapstuk ken, een motormaaier van zo'n zeshonderd gulden, kon niet meer worden opgenomen in het programma- en reglementen boekje maar is niettemin be schikbaar voor een winnaar. De start is om twaalf en om twee uur. De prijsuitreiking heeft plaats in de Van Weer den-Poelman Cantine op het Chassee-terrein aan de Claudi us Prinsenlaan te Breda. De finish is in Teteringen. MIDDELBURG (ANP) Enkele aandeelhouders van nv Verenigde Nederlandse Con fectiebedrijven VENECO, sa men meer dan de helft van het uitstaande kapitaal verte genwoordigende, hebben ver zocht om een buitengewone aandeelhoudersvergadering. Op de agenda van deze op 16 mei in Rotterdam te hou den vergadering komt een wisseling van directie en com missarissen aan de orde. Deze is een gevolg van een wijzi ging aan de kant van aandeel houders die een meerderheids pakket in VENECO bezitten, aldus een communiqué. tvxxxxxxxxxxxxxxxxxxsxxxtcxxxxxxxxxxxxxxj Op zaterdag 6 mei a.s. hopen onze ouders A. GROFFEN gn M. GROFFEN-BOUMANS de dag te herdenken dat zij 50 jaar ge leden in het huwelijk traden. Deze feestelijke dag wordt begonnen met een eucharistieviering uit dankbaarheid om 14.00 uur in de kerk van Maria ten Hemelopneming te Hoogerheide. Daarna is er gelegenheid tot feliciteren van 16.00 tot 17.30 uur in hotel Pannen- huis te Hoogerheide. Dat zij nog lang en gezond in ons midden mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. Hoogerheide, april 1972. Raadhuisstraat 128. Dankbaar voor alles wat zij heeft betekend in haar welbesteed leven, delen wij u mede, dat onverwacht van ons is heengegaan mijn echtge note onze lieve moeder en oma ELISABETH SCHUURBIERS echtgenote van Petnis Cornells Huygens in de ouderdom van 64 jaar. Hoogerheide: P. C. Huygens Ossendrecht: H. Soffers-Huygens J. Soffers Lia en Kees Hoogerheide: E. Wesenbeek-Huygens E. Wesenbcek Loes en Astrid Hoogerheide: S. Kil-Huygens G. Kil Peter en Marianne Woensdrecht J. den Ouden-Huygens B. den Ouden Ellen en Mark. Hoogerheide, 2 mei 1972. Raadhuisstraat 127. De plechtige uitvaartdienst vindt plaats op 5 mei om 11.00 uur in de parochiekerk te Hoogerheide, waarin op 4 mei om 19.00 uur een gebedsdienst wordt gehouden. Samenkomst vrijdag a.s. te 10.30 uur Raadhuis straat 127. DANKBETUIGING. Uw medeleven na het overlijden van onze lieve man, vader, grootvader, broer en zwager, de heer THOMAS EDUARD VERSLOOT heeft ons diep getroffen. Wij zeggen u hiervoor oprecht dank. Mede namens de familie E. A. Versloot-Dees. Terneuzen, mei 1972. Willem de Zwijgerlaan 48. Gevestigd te Terneuzen- Vergadering van aandeelhouders op vrijdag 19 mei 1972 om 14.30 uur in Hotel „Rotter dam", Westkolkstraat te Terneuzen. Punten van behandeling, waaronder een voor stel tot statutenwijziging, liggen ter inzage ten kantore der vennootschap, Stationsweg 4 te Terneuzen. Aandeelhouders worden herinnerd aan art. 22 der statuten. De directie. Uw advertentle-campsgjn» in deze kra-i overbrugt voor een belangrijk dwel de dure afstand tussen uw zaak en uw klanten op voordelige wijze voor buitenlanders Volkomen individuele be handeling. Kursusduur 4- 8 maanden. Spoedoplei ding 6 weken. Een aantal verzuimde lesuren kan gratis worden ingehaald. GINNEKENSTRAAT 16 a (inrit) Breda Tel. 41470 Bij deze bedank ik autorij school Hans Boehlé, Hulst, voor het behalen van mijn rijbewijs voor de eerste keer. G. L. Donker. Hulst, Jas. v. Lennepstraat 12. De buurtgenoten verheu gen zich, dat Westdam SAS VAN GENT heden zijn 65e verjaardag viert. Vanaf twee uur is iedereen welkom. Personeel gevraagd Schoonheidsspecialiste ge vraagd, evt. part-time. Salon Elegance, A.M. Verbeem, Wijngaardstraat 9. Goes. Tel. 6726, bgg. 8502. Wilt u thuis geld verdienen? U kunt voor ons truien breien op de automatische breimachine, vergoeding f 10,- per kg. Aanschaf machine ln overleg. Vrijblijvend inlichtingen I. Verwey, p.a, de Ruyterstraat 7, Koudekerke. Tel. 01185—1733. of bij mej. Neve, Genestetstr- 20, Terneuzen, tel. 011505606. of bij onze breiservice, tel. 02159—40840. Te koop gevraagd Groot hobbelpaard voor kind van 7 jaar. Clausstraat 9, Hulst, tel. 01140—3696. Te koop aangeboden Elektrische zig-zagnaaimachi- nes in koffer of meubel vanaf f 299,- t.m. f 1.199,- enz. Pfaff naaimachinehuis, Lange Brug straat 30, Breda. Korte Mees- traat 17, Bergen op Zoom, Nieuwe Markt 48, Roosen daal. Gebruikte naaimachine voor weinig geld. Alle merken grondig nagezien en met ga rantie. Pfaff Naaimachinehuis, Langp Brugstraat 30, Breda Korte Meestraat 17, Bergen op Zoom, Nieuwe Markt 48. Roo sendaal. Z.g.a.n. kinderwagen te koop, laatste nieuw model (blauw), Te bevragen: Trumanlaan 40, Hulst. Unieke verkoping van douane goederen op vrijdag 12 mei in ,,Den Hollandschen Tuyn" te Bergen op Zoom, Huybergse- straat 1 Bezichtiging 18 uur. Aanvang 19 uur Huizen Jacob Catssingel, riant woon huis met gas-c.v. en garagebox f 69.000,- k.k. Van de Berg en Co, lid NMB, Bred. Beursmak, Nwe. Ginnekenstraat 43, Bre da. Tel. 01600-24421. Auto's - Motoren Gijzens automobielbedrijf bie den u te koop aan: VW 1300 1971, 1969, 1968 Ford Taunus 15M XL 4-deurs 1970 NSU Prinz 4 1970 Vauxhall 2000 GL 1970 Opel 1900 L 1971 Citroën Dyane 1971 1970 1969 Mercedes 280 S 1969 Mercedes 230 1969 Simca 1000 1970 1969 Opel Karavan 1700 1968 Opel Kapitan 1970 BMW Coupé ES 1969 Opel Commodore 1969 1970 Cortina 1600 1969 1970 1968 Fiat 850 Coupé 1967 Ford Taunus 17M Coupé 1969 Opel Kadett 1969 Vauxhall Viva Ï968. Verder diverse andere automo bielen in voorraad vanaf 500 gulden. Al deze wagens zijn schadevrij, keuring toegestaan en worden in onze eigen werkplaats getest en van nieu we onderdelen voorzien. Ga rantie op onderdelen en ar beidsloon. Inruil en financie ring mogelijk met gemakkelij ke aanbetaling. Het adres Aca demiesingel 34a, recht tegeno ver KAM ingang langs de poort, ook ingang Spoorstraat 32, vlakbij station. Alle dagen geopend, tel. 39870 privé 43593. Te koop aangeboden, Volvo, bouwjaar 66-67. Te bevragen L. van Zomeren, Van Tres longlaan 4, Nieuw-Vossemeer. Bromfietsen PÏÏcïT^kyrider te koop, oud 2 maanden, km. stand 910. Zou- testraat 48, Hulst. L01Z108 Mevr. A. de G.-J. te H. "U had dat nest jonge boxers van ons moeten zien. Ik had ze wei allemaal willen houden. Maar ja. Overigens waren we ze gauw genoeg kwijt. Rippie had wel 3 nesten mogen leveren. Eén zo'n kleine advertentie onder de rubriek "Dieren" en weg waren ze. We hebben er nog één. Maar die krijgt u niet." Het dagblad is ook voor boxers het beste kontaktadres. IV VWWI Reizen Zee vissen op de Nordzee dagelijks vanuit Hellevoetsluis en opstappen in Stellendam met m.s, „Reax". tel. 010 - 843022. b.g.g. 01883 - 4439. Vakantie diversen Mobiele houten bungalows vanaf 8995. Rolon en Astral stacaravans. 1 of 2 slaapka mers vanaf 6495 De Roeck tourcaravans vanaf 3995. Nieuwe typen 1972 stacaravans met eethoek en 1 of 2 slaap kamers tegen aantrekkelijke prijzen. Knuppe's Automobiel en Caravanbedrijf, Baarlese- weg 34a-b, Chaam, N-Br. Tel. 01619-248. Caravan-Centrum Rotterdam, grootste keus in tourcaravans, sta-caravans en vouwkampeer- wagens. ShowroomStadion- weg 31 (tussen Stadion en BrienenoordbrugTelefoon 010-32.14.55 - 14.02.40. Aluminium voor boot en cara van. Staf, buis, profiel, plaat, ook in stukken. Miko N.V., Ha- vendijk 75, Tilburg, tel. 04250- 20006. Leverancier van alle non-ferro metalen. Huwelijken Het Nederlands Huwelijkscon- tactcentrum Trait - D'Union erkend door de Raad van Toe zicht heeft ook voor u nieuwe kansen. Als u eenzaam bent, schrijft of belt u ons dan eens. U ontvangt vrijblijvend een partnerlij st en uitvoerige do cumentatie, na opgave van uw leeftijd. Afd. Breda: Delbergen 53, tel. 01600-52721. Jongeman 29, z.s.k. met meisje (pl. 23-28) ben in bezit van woning en auto. Serieuze brie ven met foto onder nr. SK 270 C. Huisdieren Uw kanarie en andere vogels meer en betere zang door Meezana. Spoedig zingt hij weer z'n mooiste lied. Ver- krijgb. via dierenzaken. Gratis documentatie, Geco Kaalte, Postbus 7. Diversen Condooms, proefpakket Dures. Blausiegel en Fromms met 30 procent korting 45 st. f 15,-. Chriko Postbus 169 Leeuwar den. Betaling binnen 5 dagen na ontvangst. Condooms, proefpakket Durex, Blausiegel en Fromms met 30 procent korting 45 st. f 15,-. Chikro Postbus 169. Leeuwar den. Betaling binnen 8 dagen na ontvangst. Woensdag 3 mei 1972 Het bestuur van de afdeling TERNEUZEN van het NEDERLANDSCHE RODE KRUIS nodigt dt leden hierbij uit tot bijwoning van de op vrijdag, 18 mei a.s., des avonds 8 uur, in Grand Hotel „Rotterdam". J. C. ASCHOFF, voorzitter J. M. P. STANDAERT, secretaris. De burgemeester van Oostburg maakt de volgen de richtlijnen ten behoeve van de nationale her denking op 4 mei 1972 bekend. Vanaf 18.00 uur tot zonsondergangvlaggen halfstok; klokgelui vanaf 19.45 uur. De Horeca-bedrijven wordt verzocht van 18.00- 21.00 uur geen vermakelijkheden te exploiteren. Tevens wordt verzocht geen buitenverlichting te voeren en geen andere muziek ten gehore te brengen dan die van de officiële Nederlandse radioprogramma's. In de kern Breskens is een zogenaamde stille tocht georganiseerd. Vertrek op 4 mei aanstaande te 19.40 uur vanaf de Nederlands Hervormde Kerk aldaar. De burgemeester voornoemd, A. SCHIPPER. Het Dijkbestuur van de Waterkering van de ca- lamiteuze polders Ser-Lippens, Nieuw-Othene, Margaretha, Kleine-Huissens en Eendragt maakt bekend: a. dat de door haar ontworpen begroting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1973, met de daarbij behorende memorie van toelichting, conform het bepaalde in artikel 102 van het Reglement voor de calamiteuze Polders en Waterschappen in Zeeland, in gaande 5 mei 1972 gedurende acht dagen ten kantore van de secretaris-ontvanger, Burcht, laan 1 te Axel, ter inzage is neergelegd voor grondeigenaren van de polders of water schappen die bij de waterkering zijn betrok ken; b. dat de vergadering van de Dijkraad van de Waterkering zal worden gehouden op 1 juni 1972; c. dat na vaststelling van voormelde begroting in de onder b genoemde vergadering deze op nieuw vanaf 2 juni 1972 gedurende acht da gen ter inzage zal worden gelegd; d. dat afschriften van de begrotingen verkrijg baar zijn, tegen betaling der kosten. Axel, 3 mei 1972. Het Dijkbestuur voornoemd, P. VAN HOEVE, voorzitter. J. W. KUSEE, secretaris. Namens de STICHTING KATHOLIEK ONDERWi HULST te Hulst zal Arch, buro F. Bolssens te Cli» op donderdag 25 mei 1972 om 15.00 uur in „De Ko«! van Engeland" te Hulst in het OPENBAAR AANBESTEDEN: Inschrijvers moeten door ondertekening van een ver klaring aantonen, de massa aanneming van het wei binnen de gestelde termijn te kunnen opleveren. Bf stek en tekening zijn, zolang de voorraad strekt, ver krijgbaar vanaf 2 mei tot 10 mei bij de Architekt, Pi Bernhardstraat 7, Clinge, uitsluitend tegen betalir; van 50,(incl. o.b Restitutie 25,bij ongeschonden inlevering tot uiter lijk 3 dagen na de dag der aanbesteding. Architektenburo F. Bolssens Clinge. Architekten buroF. Bolssens, Clinge. maken bekend dat de gemeenteraad in zijn ver gadering van 30 maart 1972 besloten heeft: I. geldend te verklaren voor het gehele gebied van de gemeente: A. met ingang van 1 januari 1972: 1. de wegenbelasting van de voormali ge de gemeente Terneuzen: 2. de hondenbelasting van de voorma lige gemeente Tereneuzen; 3. de drank- en horecabelasting van de voormalige gemeente Zaamslag; B. met ingang van 1 april 1972: 1. de rechten voor diensten, verleend door de politie vastgesteld door de voormalige gemeente Terneuzen; 2. de rechten voor het tijdelijk in ge bruik hebben van gemeentegrond, vastgesteld door de voormalige ge meente Terneuzen; 3. de begrafenisrechten, vastgesteld door de voormalige gemeente Ter neuzen; 4. de precariorechten, vastgesteld door de voormalige gemeente Terneu zen; 5. de vermakelijkheidsbelasting van de voormalige gemeente Terneuzen. II. Vervallen te verklaren voor de gebiedsdelen overgegaan naar de nieuw genoemde ge meente Terneuzen met ingang van 1 januari 1972: 1. de straatbelasting c.q. wegenbelas ting van de voormalige gemeenten Biervliet, Hoek, Zaamslag, Axel (Sas sing, Spui), Vogelwaarde (Stoppel- dijkveer) en Westdorpe (Stroo- dorpe); 2. de hondenbelasting van de voorma lige gemeente Biervliet, Hoek, Zaam slag, Axel, Vogelwaarde en West dorpe; 3. de drank- en horecabelasting van de voormalige gemeenten Biervliet, Hoek, Terneuzen, Axel, Vogelwaar de en Westdorpe. Terneuzen, 26 april 1972. Burgemeester en wethouders van Terneuzen, J. C. ASCHOFF, burgemeester. A. J. VAN PAGEE, secretaris. Verdere inlichtingen zijn ter gemeentesecretarie, afdeling financiën te verkrijgen. In het informatieblad van juni a.s. zal een toe lichting op de belastingverordeningen gegeven worden. iurfiMli'i De officiële opening van de nt(J (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN - Groot was de belangstelling uit tal van kringen van de gezondheidszorg, verpleging en overheid voor de officiële ope ning van de eerste Zeeuwse school voo rde opleiding van verpleeg kundigen in Terneu zen. De school, Infra Scaldes ge naamd, heeft een drieeneen- half-jarige cursus en staat aan de Michiel de Ruytersingel in de Catspolder. Aan de oplei ding, die drie maanden geleden is begonnen nemen ongeveer 150 leerling-verpleegkundigen deel. In het Zuidland Theater me- (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De rijks politie te Sas van Gent kreeg van een groot aantal woonwa gen bewoners de nodige klap pen te incasseren, waarbij een agent lichtgewond raakte. Vanwege het feit dat de laatste tijd de woonwagenbe woners zonder vergunning aan het venten zijn met horloges in deze plaats, trok de politie er deze middag op uit om met vijf man deze mensen op te speuren. Bij café Toplicht in •de Noordstraat aangekomen, raakten de woonwagenbewo ners slaags met de politie. (ADVERTENTIE) et sl)el en effektief een eind aan. merken dat de Pedosanpleister gewacht 3 waarop u 20 lan9 hebt UNICURA N.V., AMSTERDAM Feestavond Vrij,dag houdt de buurtvereniging „Achter de Boomd'ijk" haar j aar lijkse feestavond in de zaal Zeelan- 'dia, die zal beginnen om 20.15 uur. Voor de muzikale omlijs ting zal worden gezorgd door de Clary's uit Halsteren. Even als vorig jaar zaïi er een quiz en een verloting worden ge houden.

de Stem | 1972 | | pagina 4