ZWEMBAD IN ST.-JANSTEEN Openings heel druk HUGO WOIAERTJ VAN V.V. NAM AFSCHEID Gouden bruiloft trekt veel belangstelling UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN GS moet beslissen over nieuwe AWL-regeling VERSCHIL VAN INZICHT TUSSEN GEMEENTEN Bejaarden exposeren handwerk in Hulst Na 18 jaar in eerste elftal DIEFSTAL IN SLUIS 't Blijft mooi TIJDIG Lustige Toepers speelde gelijk tegen Hoboken Sas van Gent stad (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Te Sint-Jansteen heeft gisteren het verwarmde instructiebad zijn poorten weer geopend. De accommodatie werd aanzienlijk uitgebreid. Zo werd een speelweide gecreëerd waarop enkele speelattributen wer den geplaatst. Volgend jaar zal deze speelweide nog wor den vergroot. Alhoewel dit gedeelte van de uitbreiding al is ingezaaid zal de ingebruikneming nog moe ten wachten. Verder werd er een grote betonnen zitbank ge plaatst en werden in de kleed lokalen de plastic gordijnen vervangen door gordijnen van stevig zeildoek. De populieren aan het zwem bad werden afgezaagd daar de afval van deze bomen geregeld verstopping veroorzaakte. In dit instuctiebad worden ook zwemlessen gegeven aan schoolkinderen en volwassenen. De volwassenen kunnen hier voor terecht op maandag van 18.00 tot 18.45 uu en op don derdag van 18.45 uur tot 19.30 uur. En de kinderen op dins dag van 18.00 tot 19.30 uur en op zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. Voor vrij zwemmen is er gelegenheid op maandag, dins dag, donderdag en vrijdag van 16.00 tot 18.00 uur, op woens dag van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 14.00 tot 18.00 uur. Op zondag is het bad geslo ten. Tijdens de schoolvakanties gelden andere openingstijden die tijdig bekend zullen wor den gemaakt. Even een opfrisser halen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben een verschil van inzicht tussen de gemeenten Sas van Gent, Ter- neuzen en Axel over de nieuwe gemeenschappelijke regeling Afvalwaterleiding Zeeuwsch- Vlaamse Kanaalzone voorge legd gekregen. Zoals bekend besloot de raad van Sas van Gent in zijn maart vergadering aan de nieuwe re geling toe te voegen de bepa ling dat het mede tot de taak van de A.W.L. behoort met alle mogelijke middelen te streven naar het in gezuiverde toestand lozen van afvalwater in de Westerschelde. „Hiermee zijn Terneuzen en Axel het niet eens", zo zei gis terochtend burgemeester M. K. van Dijke tijdens de wekelijkse persbijeenkomst op het Axelse stadhuis. „Natuurlijk zijn wij er voor om het water zo zuiver mogelijk in de Westerschelde te lozen, maar dan moet het planologisch en financieel haal baar zijn. Wij vinden op dit moment de stellingname van de Sasse raad prematuur. De zaak is nu aan G.S. voorgelegd en voorlopig blijven wij op de oude regeling verder werken". Het is bekend dat inmiddels door de AWL al zo'n 25 mille is uitgetrokken om een studie van de waterzuivering in te stellen. Een hiertoe speciaal op gerichte studiecommissie heeft hierover reeds een paar keer contact gehad. In de raadsver gadering van Sas van Gent, waar onder anderen loco-bur gemeester W. H. M. Colsen te genstander van het door o.a. wethouder W. Garskamp ver dedigde aanvulling van de re geling was, had de raadsvoor zitter er al op gewezen dat de intentie er bij de A.W.L. duide lijk is om het afvalwater zo zuiver mogelijk te lozen. Niet temin nam de raad van Sas van Gent met 8 stemmen voor en 5 tegen het besluit dat aan de ontwerp-regeling de bepaling over het zuiver lozen moest worden opgenomen, met boven vermeld gevolg. De jeugd zorgde voor een grote toeloop naar de kassa's. (Van onze correspondent) HULST Voor de vierde maal organiseert de dames- handwerkclub van de r.-k. bond van Bejaarden en Ge pensioneerden, afdeling Hulst, in samenwerking met de vrij willigsters van het open be- jaardenwerk zaterdag, zondag en maandag a.s. een tentoon stelling van kunstnaaldwerk in het Klein Patronaat te Hulst. Er worden onder andere sierkussens, wandkleden, pop pen, spreien en ander kunst naaldwerk tentoongesteld, die door de leden vervaardigd zijn. Aan deze tentoonstelling is een loterij verbonden, waar voor 150 prijzen beschikbaar gesteld zijn. Verder worden de overige tentoongestelde werk stukken ter plaatse ver kocht. De officiële opening door mevrouw E. Lockefeer-Bl-ei- j enbergh, vindlt zaterdagmid dag om twee uur plaats. De tentoonstelling is dagelijks ge opend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur. (Van onze correspondent) CLINGE „Het spijt ons werkelijk dat Hugo Willaert, die gedurende aettien jaar in het eerste elftal van de voet balvereniging Clinge speelt zijn carrière gaat beëindi gen". Dit zei voorzitter Van der Kelen bij het afscheid van de voetballer. Namens de ver eniging en de spelers van het eerste elftal bood hij hem een werphengel aan. Zijn vrouw die hem op vele zondagen moest missen, kreeg bloemen. Hugo Willaert, is reeds als kleine jongen begonnen met voetbal. Toen hiij zestien jaar was, kwam hij in het eerste elftal van de voetbalvereni ging Clinge, waarin hij met uitzondering van een jaar al tijd heeft gespeeld. Zijn plaats was steeds linksbinnen. Met de wijziging van de systemen is de nu 34-jarige voetballer in de middenlinie terechtgeko men. Er zijn in al die jaren veel goaltjes gemaakt," vertelt hij. „Zo maakte ik er elf in een wedstrijd tegen Graauw waar we met 231 wonnen. De voetbalsport heeft mij altijd geambieerd. Misschien zit het wel in mijn bloed, want ook mijn vader was een vurig voetballer en zelfs verscheide ne and-ere familieleden hebben steeds in Clinge gespeeld. Mijn grootste vreugde heb ik gehad toen wiij in 1955 bij een wedstrijd in Koewacht kampi oen werden en het moeilijkste in heel mijn voetbalcarrière is wel geweest dat ik eenmaal voor drie weken geschorst ben omdat ik een simpele bewe ging maakte maar de scheids rechter. Dat heeft mij werke lijk bijzonder getroffen. Voor het overige heb ik steeds met plezier gevoetbald en ik hoop nog steeds mijn steun te ge ven aan de voetbalvereniging zij het dan op een andere manier dan actief spelend in het eerste elftal." Nadat Hugo Willaert van voorzitter Van der Kelen een werphengel had ontvangen, kreeg zijn echtgenote bloemen. (Van onze correspondent) HULST De Hulster top- biljartclub De Lustige Toepers heeft in het café van A. Ly- baart een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tegen het Belgische Hoboken. De wed strijd eindigde met 1414. Dit was tevens de laatste topbil- jartwedstrijd van De Lustige Toepers voor dit seizoen. (Van onze correspondent) HULSTOnder overweldigende belangstelling vierde gisteren in Hulst het echtpaar Jan Biesbroeckvan Overmeire zijn vijftig, jarig huwelijksfeest. Jan Biesbroeck heeft een slagerij aan de Vismarkt en is in Hulst een zeer bekend figuur. (Van onze correspondent) SLUIS Uit de radio en grammofoonplatenhandel van de heer A. Ohms te Sluis werd tijdens de drukte van 1 mei een draagbare radio gestolen. De nasporingen van de politie bleven zonder resultaat. In de nacht van zondag op maandag werd een poging tot diefstal ondernomen uit de auto van de heer W. Klaer- houdt in de Capellestraat. Het misdrijf werd bij toeval ont dekt door de eigenaar zelf. Gewekt door het gehuil van een van zijn kinderen, be merkte hij dat voor zijn deur een tweetal personen erin ge slaagd was de portieren van zijn auto te openen en daarin reeds hadden plaatsgenomen. Door zijn onmiddellijke reactie zagen de dieven af van hun poging om er met de auto van door te gaan. De gewaarschuw de politie slaagde er niet in de daders op te sporen. (Van onze correspondent). GROENENDIJK In zaal „De Groene Molen" werd een bejaardenschieting gehouden. Hieraan namen 56 -schutters deel. De heren D. van Gassen uit Ossenisse en H. Goossens uit Koewacht hadden veel suc ces, want beiden schoten zij twee hoge en twee zijvogels. De derde hoge vogel werd niet afgeschoten. Verdere uitslag: 3e zijvogel: A. Meervis, Koe wacht, 4e zij vogel: J. Herre- weg Koewacht, 5 e zij vogel: L. de Schepper Hulst, 6e zijvo gel: P. Lafeber Kloosterzande, meeste aantal kleine vogels: Th. van Damme, Koewacht. GROENENDIJK Aan de schieting in De Groene Molèn namen 57 schutters deel. De uitslag was al-s volgt: Wip 1: le hoogvogel: H. Boutens Ove zande, zijvogels: A. Romeijn Ossenisse en J. Hoop Klooster zande. Wip 2: Hoogvogel: O. de Frel, Kloosterzande, zijvo gels: E. de Maat Ossenisse en A. Romeijn Ossenisse, meeste kleine vogels (5 stuks): J. de Waal Groenendijk. IJZENDIJKE In het Hof zichttheater werd een schie ting gehouden op de liggende wip. Aan deze koninginne- schieting namen 58 schutters uit 15 pelotons deel. De ge meente Oostburg was verte genwoordigd door de heer G. Claeijs, wethouder van sport zaken. De uitslag was: hoogvo gel: J. Claeysen (Beukelszoon) Biervliet, eerste zijvogel: M, Ivens-Seegers (Hofzicht) Sluiskil, tweede zij vogel: R. van Acker (Sporthuis) Waar schoot, België, grootste aantal kleine vogels met 4 stuks: Ger. Boutens (Klimop) Oost- Eeklo, België. De volgende schieting is zondag 7 mei aan vang 15 uur. OVEZANDE Bij me vrouw Van de Wiele gaf de handboogvereniging Zorgvliet een schieti-ng op de liggende wippen. Er waren 56 schutters van 14 verenigingen aanwezig. Uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel: A. de Jonge-Rijk van Willem-Teil uit Ovezande, lste zijvogel: G. Bracke van Spes-Nostra uit Ovezande, 2de zijvogel: L. Meyaard van Ede- le-Handboog uit Oudelande, bij loting, lste bovenkal: A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwa- dendamme, 2de bovenkal: C. Remijn van Spes-Nostra uit Ovezande, lste onderka-1: L. Meyaard van Edele-Handboog uit Oudelande, 2de onderkal: A. v. Zunderen van Spes-Nos tra uit Ovezande, bij loting, lste klep: P. de Koeyer van Diana uit Yerseke, 2de klep: Sj. v. Eykeren van Vrije- Schutters uit 's Heerenhoek, 3de klep: A. de JongeRijk van Willem-Teil uit Ovezande, meeste kleine vogels: L. Mey aard van Edele-Handboog uit Oudelande, vier vogels. Uit slag van de tweede wip; lste en 2de hoofdvogel: P. de Koeyer van Diana uit Yerseke, lste zijvogel: J. Janse van Vi- os uit '.s Heerenhoek, 2de zij vogel: P. Pantus van Zeelan- dia uit Ovezande, 3de zijvogel: B. Looy van Victoria uit Kwa dendamme, 4de zijvogel: J. C. v. Antwerpen van Eendracht uit Vlissingen, lste zijvogel: lste kal: C. Voet van Vios uit 's Heerenhoek, 2de kal: C. v, Weele van Juliana uit Oude lande, 3de kal: C. Voet 4de kal: A. v. Loo van Vooruit gang uit Kwadendamme, meeste kleine vogels: J. Janse van Vios uit 's Heerenhoek zes vogels. De vliegende vogel- prijzen waren voor L. de Kra ker van Vios, mevr. Steenaert van Vooruitgang en F. Koens van Spes-Nostra. OVEZANDE De hand boogvereniging Willem-Teil gaf een schieting op de staan de wippen als opening van het nieuwe seizoen. Tachtig schut ters van 17 verenigingen na men deel. Uitslag van de eer ste wip: Hoofdivogel: J.C, v. Antwerpen van Eendracht uit Vlissingen, bij loting, lste zij vogel: C. v. 't Westeinde van Soranus uit Heinkensaamd, 2de zijvogel A. de Jonge van Wil lem-Teil uit Ovezande, lste bovenkal: A. de Jonge j.r. van Soranus uit Heinkenszand, 2de bovenkal: J. Doene van Wil- lem-Tell uit Ovezande, lste onderkal: J. v. d. Wal-le van Eendracht uit Vlissingen bij loting, 2de onderkal: mevrouw Steenaert van Vooruitgang uit Kwadendamme bij loting, lste klep: Jac. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, 2de klep: W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. 3 de klep: A.A, Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, 4de klep: A. de Jonge jr. van Soranus ui t Heinkenszand, meeste kleine vogels: A.A. Martens van Vios uit 's Heer enhoek, zes vogels. Uitslag van de tweede wip: lste hoofd vogel: L. Vermue van Spes-Nostra uit Ovezande, 2de hoofdvogel: H. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande, 3de hoofdvogel: Jac. Plat schorre van Zorgvliet en C. Westdorp van Esgezindheid uit 's Heerenhoek, lste zijvo gel: H.J. Swiers van Een dracht uit Vlissingen, 2de zij vogel: C. Rentmeester van Willem-Teli uit Ovezande, 3de zijvogel: P. Verheyke van Zorgviliet uit Ellewoutsdijk, 4de zijvogel: W. Heyse van Eendracht uit Vlissingen, lste kal: C. v. d. Guchte van Spes Nostra uit Ovezande, 2de kal: Mevrouw Steenaert van Voor uitgang uit Kwadendamme, 3de kal: W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme, 4de kal: J. v. Iwaarden van Victoria uit Kwadendamme. OVEZANDE De hand boogvereniging Willem Teil gaf een schieting op de beide staande wippen, er waren 64 schutters van 13 verenigingen die inschreven. Uitslag van de eerste wip: Hoofdvogel: J. de Jonge van Willem-Teil uit Ovezande, lste zijvogel H.A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes, 2de zijvogel: Adri de Jonge van ADLM uit Kwaden damme, lste bovenkal: Janus v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek, 2de boven kal: A. Geense van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, lste onder kal: J. Korstanje van Spes- Nostra uit Ovezande, bij lo ting, 2de onderkal: A. Boon man van Vrije-Schutters uit 's Heerenhoek, bij loting, lste klep: A. de Jonge van Soranus uit Heinkenszand, 2de klep: C.D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme, 3de klep: G. Geys van Soranus uit Hein kenszand, meeste kleine vo gels: B. v. d. Dries van Eens gezindheid uit 's Heerenhoek acht vogels. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel: A. de Jonge Hz van Willem- Teil uit Ovezande, 2de hoofd- vogel H.A. Mol wan Jacoba van Beieren uit Goes, lste zij vogel: Adri de Jonge van ADLM uit Kwadendamme, 2 de zij vogel: W. Hese van Victoria uit Kwadendamme, 3de zij vogel: Sjaak Rentmees ter van Willem-Teil uit Ove zande, 4de zijvogel: Ko de Baar van Willem-Teil uit Ove zande lste kal: A. Rentmees ter wan Willem-Teil uit Ove zande, 2de en 3de kal: J. de Jonge van Willem-Teil uit Ovezande, 4de kal: W. de Jon ge van ADLM uit Kwaden damme, meeste kleine vogels: L. v. d. Boo gaart van Willem- Tell uit Ovezande, zeven vo- VLISSINGEN De hand boogvereniging „Eendracht" organiseerde een schieting op de liggende wip, in de oude vismijn, deze ging weer om punten. De schutters uit 's- Heerenhoek waren met 13 man en de gastheren uit Vlis singen met 14 schutters, maar beide ploegen schoten 33 pun ten, zodat de heren van 's Heerenhoek met een minimum aan punten wonnen. De heer G. Bracke uit Vlissingen was individueel de beste met ze ven punten. De vliegende vo- gelprijzen weren voor O. Steenaert, G. Bracke en C. Raas. ZUIDDORPE In café De Bolbaan is een schieting ge houden waaraan 48 schutters deelnamen. De uitslag was Hoogvogel: P. Oosting Axel, Eerste zijvogel: C. Bracke Axel, tweede zijvogel: A. de Schepper, Koewacht, grootste aantal kleine vogels met 5 stuks: J. Smits Sas van Gent. ZUIDDORPE Bij M. de Cock hield schutterssociëteit Sint-Sebastiaan een grote pun- tenschieting. Kampioen werd de heer A. de Munck, die voor deze prestatie uit handen van de voorzitter een grote beker ontving, die was geschonken door de heer H. de Mul. Aan de puntenschieting namen 25 leden deel. 's Middags waren 55 schutters present op een wipschieting. De uitslag was als volgt: le hoogvogel: R. van Waes, Zuiddorpe, 2e hoogvo gel: C. de Moor Sint-Jansteen, le zijvogel: Impens Zuiddorpe, 2e zijvogel: C. van Overloop Zuiddorpe, 3e zijvogel: E. van Kronenburg Zuiddorpe, 4e zij- vogel: M. de Cock Zuiddorpe, le kal: P. Schoof Terneuzen, 2e kol: A. Puylaert Zuiddor pe, 3e kal: G. van Waes, Westdorpe, 4e kal: L. Vermue Zuiddorpe. Het buurtfeestcomité van de BierkaaistraatVismarkt heeft ervoor gezorgd dat deze heug lijke dag ook een onvergetelijke dag voor het gouden bruids paar is geworden. Voor de wo ning hadden zij een prachtige ereboog opgericht, 's Middags werd het echtpaar verrast met een aubade door een groot aan tal kinderen uit de buurt, die tevens enkele gedichten voor droegen. Als dank kregen allen een ballon waaraan een zak snoep vastzak. Om drie uur was er een eucharistieviering in de basiliek. Hierna volgde om halfvijf een zeer druk bezochte receptie in hotel De Graanbeurs. Beide echtelieden zijn 74 jaar maar zijn nog zeer vitaal. Jan Biesbroeck is een rasechte Hul stenaar, terwijl mevrouw uit Clinge afkomstig is Rectificatie In het verslag over de viering van koningin nedag in Sas van Gent stond gisteren dat de bejaardenver- eniging van het oranjecomité een insigne heeft gekregen. Dit is niet juist. De bejaardenver eniging heeft namelijk subsidie gekregen. Overigens was 't pop penspel, dat voor de kinderen optrad, niet „Don Juan", maar „Nonkel Jan", bekend van de Belgische B.R.T. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 23,25 per kwartaal binnen verspreidingsgebied (excl. 50 et incassokosten) f 7.83 per maand (excl. 15 ct. incassokosten), f 89.75 per jaar. RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen). Huuöi otcenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen). GOES: Klokstraat 1, tel 01100-8030 (3 lijnen). KLACHTEN OVER BEZORGING: Buiten kantooruren: tel. 01140-3751 en tel. 01158-1940 (Z.-Vlaanderen). ADVERTENTIE-EXPLOITATIE. Inspecteur Zeeland: C. Mei-.u (01100-4316). Hulst er O.Z.-Vlaanderen, Th. de Bakker (01150-2601). Oostburg en W.Z.-Vlaanderen: A. Vergouwe (01172-1878). Kanaalzone en Terneuzen J. Schieman (01155-1224). Noord- en Zuid-Beveland: K. H. van den Berge. BREDA: Maandag t.m. vrijdag 8.15-17.15 en 19.00-21.00 uur, tel. 01600- 22341 Zaterdag 9.00-12.00 uur, tel. 01600-49900. Zondag 20.00-22.00 uur. ter. 01600-22341. REDACTIE: Chel Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel. 01150-7920 privé: Lorentzlaan 50, Terneu zen, tel 01150-5745. A'gemeen redacteur Zeeland: A. F. Koopman, kantoor: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180-7764, privé: Costenobelstraat 17, Middelburg, tel 01180-7438 Redar eur Midden-Zeeland M Kersten, kantoor: Klokstraat 1, Goes, tel 01100-8038, privé Boszicht 37, tel, 01100-6584. Redacteur Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel, kantoor: Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150-7920, privé: Langs de Kreek 48, Terneuzen, tel. 01150-4866. Redacteur O Z.-Vlaanderen: A. Verlind, kantoor: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-3751. Privé: Oude Polderstraat 41, Hulst, tel. 01140-3103. Redacteur W, Z.-Vlaanderen: R. van der Helm, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen,tel. 01150-7920, privé: Beethoven- hof 122, Terneuzen, ter 01150-4865. Foto journalist Zeeland: C. J. de Boer, Trumanlaan 10, Axel, tel. C1155-2237. Sportredactie Zeeland: R. van Deursen Gerbrandylaan 8. Axel. tp) OM55-1367. Vooruitzichten voor donder dag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18.00 uur: aanhoudend mooi lente weer. Weex-svooruitziehten in cij- fêrs gemiddeld over Neder land. Voor donderdag: aantal uren zon: meer dan 6; min. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal; max. temp.: 2 tot 6 graden bo ven normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 pro cent. Voor vrijdag: aantal uren zon: meer dan 6; min. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal; max. temp.: 1 tot 5 graden bo ven normaal; kans op een dro ge periode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 pro cent. waterstanden Konstanz 283 -1, Rheinfel- dan 211 -1, Straatsburg 208 -6, Plittersdorf 347 -9, Maxau 399 -5, Plochingen 137 pl. 1, Mannheim 220 pl. 11 Stein- bach 124 pl. 3, Mainz 226 -1, Burgen 127 -4, Kaub 144 -6, Trier 257 -1, Koblenz 161 -5, Keulen 120 -7, Ruhrort 287 -3, Lobith 916 -4, Pannerdense kop 893 -3, Nijmegen 719 -6, IJsselkop 868 pl. 2, Eefde IJs- sel 391 -8, Deventer 275 onv., Monsin 5472 pl. 2, Borgharen 3947 -5, Belfeld 1121 pl. 5, Grave beneden de sluis 511 pl. Morgen, donderdag 4 mei. Bergen op Zoom 7.09 Hansweert 6.20 en 18.36 Terneuzen 5.47 en 18.04 Vlissingen 5.16 en 17.36 Wemeldinge 6.59 en 19.17. Woensdag 3 mei 1972 Woensdag S meS 1972

de Stem | 1972 | | pagina 2