rak G.S. TEGEN UITBREIDING AANTAL VISSERSBOTEN IN HAVEN VLISSINGEN 311 Iers |en >urg HKC M Nu al 15.000 „trimfitters" verwacht Vrouwen vooraan in Sluise biertapwedstrijden Havenschap deelt gemeenten voorschotten uit Goes vraagt snelle gewest vorming PULLIVf B en w Axel trimmen om voorbeeld te geven ze showroom 3eft SieMatic woord op al uw inverlangens^ ipenbrouwers ukencenfrale stad streek „KRANT MOET ROL KRIJGEN ÏN LOKALE TV-NETTEN" geven voor extra lange of extra stevige matrassen TONEELAVOND VOOR BEJAARDEN „In de voetsporen van Uilenspiegel" wordt afgelast Middelburg Akkoord over afvloeiing bij De Hoop* Woensdag 19 april 19/.Z ERIJ i door de gemeente- anvaarde motie over Vereniging van Cam- gewend. Zij spreekt an de raad. De Cam- srbazing uit over het elijk liet blijken niet u ineens helemaal om DVERTENTIE) im uzelf overtuigen! owrooms staan er voor open. I m do 9.00 -18.00 uur vrijdag 9.00-21.00 uur leen Roosendaal) rdag 9.30-17.30 uur ROOSENDAAL. I Roselaar39 Tel. (01650) 35601 0 BREDA Nwe Ginnekenstraat 71 Tel.(01600)43052 ZUNDERT,! WildertsedljklTel. (01696) 33511 ,DERLAND ngsgebied (exeL 50 et jten). 1-7920 (4 lijnen). (3 lynen). nen). tel. 01158-1940 rer (01150-2801), jouwe (01172-1878), (01155.1224), Berge. 00-21.00 uur, tel. 01600- K>. iL jn. kantoor Nieuwstraat rentzlaan 50. Terneuzen# opman, kantoor: Krom* 14 privé J Costenobel" kantoor: Klokstraat 1# tel 01100-8584. G van Berkel. kantoor- 7920 privé: Langs °e ld kantoor: Steenstraat Polderstraat 41. Hulst, Helm. kantoor NieuW" >rivé Beethovenhot "A Trumanlaan 10. rsen, GerbrandylaaD WANDELLEGIOEN KAN NOG STERK GROEIEN i (Van een onzer verslaggevers) GOES Even verwarrend als elders was ook de „Gewest"- lioorzitting van het complete college van G.S. van Zeeland voor de gemeenten op Zuid- en Noord-Beveland, gisteren in de recreatiezaal van de Schakel in Goes. Men betwijfelde in het alge meen sterk of de mogelijkhe den van het nieuwe wetsont werp een reële bijdrage leveren aan de oplossing van de huidi ge bestuurlijke problematiek. In het algemeen vond men meer studie nodig en had men [kritiek op de haast, waarmee de gemeenten hun stem nu moesten laten horen. Goes wil in meerderheid twee gewesten: Zeeuwsch-Vlaanderen en de rest, waarbij Noord-Zeeland voorlopig nog een witte vlek kan blijven. Reimerswaal wil, dat midden- of oost-Zeeland met het oog op het ontbreken I van een streekplan daar, en on zekerheid over het Reimers- waalplan en andere oost- Zeeuwse planologieën, witte vlek blijft. Unaniem vindt Goes dat in Zeeland zo spoedig mogelijk tot gewestvorming moet worden overgegaan. De leden van de gewestraad moeten recht streeks worden gekozen. Una niem vonden met Goes ook de andere gemeenten, dat de pro vinciale grenzen niet mogen worden overschreden, tenzij een nieuwe provincie wordt ge creëerd. Ook was ieder van de Tijwel voltallige gemeentebe- ituren (met meepratende aan- ang van raadsleden en ambte- laren) gekant tegen het gewest als extra-bestuurslaag en vond men de instelling van een stu die- en overlegorgaan voor del [bestuurlijke reorganisatie in Zeeland nuttig. Commissaris der koningin, j r. J. van Aartsen, wees er echter op, dat dit laatste over weging verdient, maar te lang zal duren voor het onderhavige object. Overigens vond men ook, dat taken van gemeente, lijk en provincie moeten wor- 'den herzien. Burgemeester Van Waes van lorsele weigerde een concrete isie te geven, omdat hij te Weinig bouwstenen en tijd had [ekregen en de gemeenteraad iet had kunnen raadplegen. (Van onze correspondent) SLUIS Als de horeca-vakbeurs Sluis Horecastad '72 een even groot succes wordt als de ter gelegenheid gehouden inter nationale biertapwedstrijden, dan zullen de afdeling Sluis van Horeca Nederland en de standhouders over de afloop niet te klagen hebben. Twintig eenmanszaken en 14 teams, waaronder enkele Belgische, hadden voor deze wedstrijden ingeschreven. DE AMSTERDAMSE kinderpo litie heeft in verband met een beroving en mishandeling in het: Vondelpark vijf jongens gearresteerd van 14 tot 22 |aar. De POLITIE van Zijpe (NH) heeft bekend gemaakt dat in haar gemeente aan de oostelijke oever van het Noordhollandskanaal het stof felijk overschot is gevonden pan een 30-jarige vrouw. waterstanden H Konstanz 276 pl 2; Rheinfel- den 238 pl 10: Straatsburg 250 pl 20: Plittersdorf 408 pl 35. Maxau 456 pl 29: Plochin- 8er, 159 pl 22; Mannheim 250 Pl 10: Steinbach 147 pl 9; Mainz 255 pl 4; Bingen 156 - 3: Kaub 172 - 8; Trier 340 pl 35; Koblenz 212 - 4; Keulen 183 - 13; Ruhrort 351 - 15; Lobith 981 - 14; Pannerdense kop 950 - 15; Nijmegen 783 - 15; IJsselkop 881 - 12; Eefde IJssel 437 - 23; Deventer 314 26; Monsin 5450 - 30; Borgha ren 3995 - 72; Belfeld 1212 - ij a2. Grave beneden de sluis 528 pl 8 B, A Morgen, donderdag 20 april, Bergen op Zoom 8.38 en 21.06, Hansweert 7.49 en 20 24, Ter- neuzen 7.16 en 10.70, Vlissin gen 6 4 en 19.2o, Wemeldinge 8.28 en 20.56 De Belgische deelnemers overleefden echter de voorron den en de selectie ronde niet, zodat de finale in beide cate gorieën een Nederlandse aan gelegenheid werd. Na een spinnende wedstrijd, waar voor grote belangstelling be stond, kon de voorzitter van de jury, de heer E. Kuelenaere uit Aardenburg de uitslag be kend maken. Bij de eenmanszaken ging de eerste prijs naar mevrouw Renkemeyer van Bar 't Kel- derke uit Cadzand met 325 punten. Tweede met 315 pun ten werd mevr. Dorrepaal van T Dorpshuis te Driewegen, terwijl de heer Hoogeveen met 310 punten de derde prijs behaalde. Bij de teams gingen de heer Geve en mej. Beel- dens van Bar El Sombrero uit Axel met 375 pun'ten met de hoogste eer' strijken. Tweede werden de heer B. Balzani en de heer R. de Witte van Ho tel Het Hof van Brussel uit Sluis met 360 punten, en der de de heren R. Minnebo en M. van Hazebrouckx van Café- Restaurant De Korenbeurs uit Sluis met 353 punten. De overige deelnemers ont vingen een fraaie herinne- ringsmedaille. De heer J. Smallegange, af delingsvoorzitter van Horeca- Nederland te Sluis kon bij de opening een groot aantal be langstellenden uit de overheid en horeca-wereld begroeten. Het doel van de vakbeurs, zo verklaarde hij, is in de eerste plaats de voorlichting van de eigen leden en de belangstel lende collega's uit Nederland enook uit België. Daarnaast willen de Sluise- horeea-ondernemers voor deze tentoonstelling en de daaraan verbonden kook- en biertap wedstrijden de samenwerking 'ussen de Belgische en Neder- andse bedrijfsgenoten verbe teren. Burgemeester mr. H.P.L. van den Beid, die de officiële opening verrichtte door 't tap pen van een fors glas bier, feliciteerde de initiatiefnemers en zag in deze beurs een goed middel om mede in het belang van het toerisme Sluis weer eens in het middelpunt van de Belangstelling te plaatsen. Mr. J.P. Gravesiteyn, algemeen se cretaris van Horeca-Nederland hoopte, dat deze beurs ertoe zal bijdragen dat het beeld van de horeca in zijn alge meenheid zal verbeteren. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „De krant moet in de reclame van de lo kale tv-netten mogen meespe len. Ik ben bevreesd dal het drama van de landelijke STER- reelame zich voor de krant ook in regionale zin zal uitbreiden. Dit kabinet zegt weliswaar dat er geen reclame op de regio-tv komt, maar wat zegt een vol gend kabinet? We zijn er niet gerust op", aldus de heer G. A. de Kok, hoofdredacteur van de PZC gisteren tijdens een werk- lunch van de Zeeuwse Maat schappij voor Nijverheid en Handel in Britannia-Vlissin- gen. De inleider toonde zich een tegenstander van de „verschra lingstheorie", die men in het algemeen in journalistieke kring hanteert In de strijd te- gen het fusiemonster. „De lezer laat zich niet meer bevoogden. Hij wil niet meer het „werven de woord' maar het openba rende woord. (Van een onzer verslaggevers) GOES - De actieve Goese wandelsportorganisator J. A. Vermeule verwacht zaterdag in heel Zeeland zo'n slordige 15.000 trim fitters', jong en oud, op de been te krijgen voor de Zeeuwse gezinstrim- wandeldag. Om tien uur 's morgens kan men die dag bij 44 plaatselij ke startbureau's terecht voor een door de Nederlandse Sportfederatie en Zfeeuwse wandelbonden uitgezet par koers van 5 of van 10 kilome ter. Doel van de „trim met het hele gezin"-manifestatie is niet alleen het propageren van lichaamsbeweging ter bestrij ding van volksvijand nummer 1 (hart- en vaatziekten) maar ook het met slechts een gul den per deelnemer spekken van de krappe kassen van de organiserende verenigingen. Als er na aftrek van onkos ten nog een batig saldo over blijft, mogen de plaatselijke verenigingen dat zelf houden. In Goes heeft het comité Trimwandeldag Goes het initia- atief genomen om de revenuen van het startgeld ten goede te laten komen aan de bouw van trimparkoersen. „De bevolking loopt zaterdag een eigen trim- parkoers bij elkaar", is daar de leus en men hoopt dat die wordt overgenomen in andere plaatsen. Hetzelfde Goese comité dat als enige plaatselijke organisa tie een aparte propagandabrief heeft rondgestuurd, wijst op diverse dagelijkse mogelijkhe den van lichaamsbeweging: „Neem de fiets in plaats van de brommer of de auto, wan del meer, pak de trap en n,iet de lift". Kritiek heeft men in Goes op de overheid omdat die op de scholen een veel te kleine plaats inruimt voor de lichamelijke opvoeding. „Men zou de uren gymnastiek, sport en spel sterk moeten uitbrei den zonder1 het niveau vdn het onderwijs te veel aan te tas ten. Een half miljoen Neder landse kinderen bevinden zioh wat dat betreft in een noodsi tuatie", aldus de Goese trint- brief. Op De Zeeuwse organisator van de Gezinstrimwanideling, J. A, Vermeule wijst erop dat ei nog steeds plaatsen in Zeeland zijn waar nog geen startbu reau is. Hij doet een beroep op alle verenigingen die als nog trimzin hebben om de wandeldag tot een enorm suc ces te maken. Deze kunnen zieh nog opge ven aan zijn adres: Framboze- straat 58, Goes. Alle materia len (raambiljetten, stickers, startkaarten en „souvenirs") worden gratis beschikbaar ge steld. De Trimwanjdeldag wordt gesteund door een comi té van aanbeveling met prins Claus, premier Biesheuvel en staatssecretaris Vonhoff. Het Zeeuwse regiobureau is zaterdag gevestigd in Melksa- lon Meyers, Opril Markt Goes. De 44 startplaatsen in Zeeland zijn: Goes Medisch Centrum, Beatrixlaan; Wilhel- minadorp lagere school Arnol- distraat; Lewedorp café De Goede Verwachting; Ovezande café Doene; Biezelinge sport gebouw Vroonlandseweg; Heinkenszand Julianastraat 10; 's Heer Arendskerke Raad huisstraat 14; Borssele vereni gingsgebouw; 's Heerenhoek De Korenbeurs; Driewegen ca fé van de Guchte; Rilland- Bath Steenvlietstraat 7, Kat- tendij'ke lagere school. Walcheren: Middelburg sportterrein Breeweg, Vlissin- gen sporthal, stadihuis, cafeta ria Remco; Grijpskerke dorps huis; Arnemuiden Clazina- straat; Zoutelande, Veere, Domburg, Souburg gymlokaal Priesterstraat; Koudekerke ho tel Dorpszicht, Westkapelle. Zeeuwsch-Vlaanderen: Axel, Clinge verenigingsgebouw Malpertuus. Hulst, Klooster- zande hotel Van Leuven, Lamswaarde voetballokaal Achterstaar; Sas van Gent, ca fé De Oude Brug; Terhole dorpshuis; Terneuzen sporthal Alvarenstraat; Vogelwaarde, Zaamslag, Zuiddorpe. Oost burg. Breskens, Aardenburg, IJzendijke. Schouwen-Duiveland: Nieu werkerk soos Deltastraat: Zon nemaire openbare lagere school; Bruinisse gymlokaal Dreef. Tholen: Tholen café 't Trefpunt: St.-Annaland sport gebouw B,fc,enst...aat. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Een van de acht" moet de commandant maritieme middelen Schelde, tvens ,CDT Markaz' Vlissingen Ph. S. Niemeyer hebben ge dacht toen van zijn serie van acht schoten tijdens de ope ningsceremonie van het Zeeuws pistoolkampioenschap slechts één kogel de roos raakte en hij de andere met zijn hand bedekte- De commandant van de ma rine in Zeeland loste gisteren op de schietbaan van zijn ka zerne in Vlissingen het eerste schot van het kampioenschap waarmee 9 parate korpsen in Zeeland ook vandaag nog be zig zijn. Er zijn 63 deelnemers van gemeentepolitie, rijkspoli tie, marine, bewakingskorps marine, marechaussee en land machtonderdelen. Het kampi oenschap wordt traditioneel eenmaal per jaar gehouden en steeds op de marineschietbaan, de enige baan immers in Zee land. Het kampioenschap pis tool voor excecutieve onderde len in Zeeland is gesplitst in een personele en een korps wedstrijd. (ADVERTENTIE) de bt._ a matras (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Havenschap Terneuzen heeft aan de ge meenten Terneuzen en Sas van Gent elk een voorschot van 3 miljoen gulden uitbetaald in verhand met de overname van gron den, die liggen binnen het gebied, waarover het havenschap de beschikking moet hebben. Het feit, dat deze voorschotten zijn uitbetaald, betekent niet dat de overdracht van de gronden binnen afzienbare tijd een feit zal zijn. Het havenschap heeft echter goedkoop geld kunnen krijgen en heeft door het alvast betalen van de voorschotten willen voorkomen, dat straks de rentelasten te hoog oplopen. De overdracht van de gron den op zich is nog een moeilij ke zaak. Besprekingen over de overdracht hebben wel tot re sultaat gehad, dat de gemeente Terneuzen ruim 91 hectare heeft aangeboden voor een be drag van ruim 4 miljoen gul den, terwijl de gemeente Sas van Gent een voorlopig aanbod heeft gedaan voor de over dracht van ruim 66 hectare voor bijna 3,5 miljoen gulden. De totale kosten, die aan de overname van de gronden van de gemeente Sas van Gent zijn verbonden, moeten echter voor het havenschap nog verhoogd worden met de kosten, die het nakomen van de verplichtingen van de gemeente Sas van Gent tio.v. de Suikerunie met zich meebrengt. Deze verplichtingen bestaan uit de verlegging van de z.g Bietenweg van de dijk naar het spoorwegraccordement, even als het maken van 'n rioolaf- voerleiding en 'n nieuwe erf- afscheiding. De besprekingen over de overname van de gron den zijn nu nog niet afgerond omdat er nog verschil van me ning bestaat over de juiste op pervlakte van de gronden en de kosten van de over te ne men terreinen. Het havenschap heeft er ove- (Van een onzer verslaggevers) AXEL De christelijke plattelandsjongeren zullen dinsdag 25 aprij een avond verzorgen voor de bejaarden van Axel. Er wordt onder meer een to neelspel opgevoerd, dat zich afspeelt in een Zeeuwse boer derij, in de rampnacht van de watersnood. Het toneelspel is getiteld Ruwe Stormen. De aanvang is half' acht en de plaats van handeling, het be- jaardenddenstcen-trum 't Tref punt. rigens wel mee ingestemd, dat de gemeente Sas van Gent de Bietenweg laat verleggen. Dit betekent echter niet, dat het havenschap het niet eens is met de daaraan verbonden kos ten. Waarschijnlijk zal deze kwestie ter sprake komen in de vergadering, die het haven schap op woensdag 26 april te Middelburg houdt. Een ander voorstel, dat tij dens deze vergadering aan de orde komt, betreft het uitge ven van de gronden in erf pacht aan de heer A. Hame link te Terneuzen, de N.V. Aannemersbedrijf T. Swets, te Gorkum, de N.V. August de Meijer te Terneuzen, de N.V. R. Houtepen te Sas van Gent en aan de N.V. Terneuzense Scheepsbouw Mij. te Terneu zen. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Burgemeester M. K. van Dijke van Axel zal, geassisteerd door een of meer wethouders, op de nationale trimdag, aanstaande zaterdag, aan alle inwoners het goed voorbeeld geven door zelf deel te nemen aan een 10 km- lan ge wandeltocht. De tocht word door „Voor waarts" georganiseerd in het kader van de landelijke actie. De burgemeester heeft ver klaard deze zaak van zo'n groot belang te achten, dat hij niet wil achter blijven. Boven dien heeft hij de hoop uitge sproken, dat de gemeenteraad hem zoals vaker gebeurt zal volgen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn van mening, dat ook in nautisch opzicht toename van het aantal in- en uitgaande vissersschepen in Vlissingen niet toe te juichen is. Het vaarwater voor zeeschepen in de monding van de Wester- schelde loopt dicht onder de Vlissiégse oever en een toename van het aantal vissersschepen hier kan de kans, op aanvaringen doen stijgen. Dit is een antwoord van Ge deputeerde Staten op een van de vragen van de provinciale commissie voor economische aangelegenheden in verband met de voo-rkeur van Gedepu teerde Staten om in het kader va-n concentratie van visserij havens in Zeeland de keus op Breskens te laten vallen. De minderheid van de com missie voor economische aan gelegenheden is het met G.S eens. De meerderheid echter wacht met het uitspreken van een oordeel tot Gedeputeerde Staten antwoord hebben gege ven op de vragen, die de com missie heeft gesteld. De commissie vraagt b.v of in het licht van de internatio nale concurrentie de omvang van een Zeeuwse geconcen treerde mijnha-ven wel van voldoende omvang zal zijn. De commissie zegr, dat volgens (Van onze correspondent) SLUIS Het speciale Vlaanderen-arrangement „In de voetsporen van Tijl Uilen spiegel", dat in het kader van de ANWB-aetie Spiegel der Gewesten gehouden zou wor den, gaat niet door. Het eve nement, georganiseerd in sa menwerking met de provincia le VVV zou dit weekeinde plaatsvinden. Er hebben zich te weinig mensen opgegeven. Vijfen veertig was het absolute mini mum, maar men kwam slechts tot 30 deelnemers. De voorbereidingen voor de excursie waren reeds in no vember 1971 getroffen. Het niet doorgaan moet op reke ning worden geschoven van de communicatiestoornis, die schijnt te bestaan tussen de commerciële afdeling van de ANWB, en diegenen die zorg dragen voor de publiciteit in de bondsorganen. Het arrange ment werd te laat gepubli ceerd, waaruit de geringe be langstelling verklaard zou kunnen worden. Ernstig gewond De 74-ja- rige wielrijder A. de H. uit Middelburg werd aangereden door een personenauto be stuurd door mevr. F. S. M. uit Serooskerke. A. de H. is met een - bekkenbreuk overgebracht naar het Gasthuisziekenhuis te Middelburg. Op een kruising Van de Ruy- terstraat verleende A. B. uit Middelburg geen voorrang aan bromfietser J. A. D. uit Mid delburg. J. A. D. liep een snij- wond aan het linkerbeen op en kon na behandeld te zijo in het ziekenhuis naar huis wor den vervoerd. berichten voor de fabrieksma tige verwerking van de vis een aanvoer ter waarde van ongeveer 100 miljoen gulden noodzakelijk is. Verder vraagt de commissie zich af of bij 't streven naar één Zeeuwse vis serijhaven voldoende rekening wordt gehouden met de eisen, die de nationale visserijhaven- concentratie stelt. G.S zeggen in hun ant woord, dat er bij een eventue le na-.icnale visserijhaven-con centratie toch plaats zal zijn voor een Zeeuwse haven, ook al zal da-ar de omzet misschien 15 of 20 miljoen gulden bedra gen. Gezien de spreiding van de visserij gronden bestaat de behoefte aan een haven, die gunstig ligt ten opzichte van de zuidelijke viswateren en bovendien zal de Zeeuwse ha ven gunstig liggen voor de ex port na-a-r de zuidelijke afzet gebieden. G.S. merken verder op, dat de aanvoer niet groot genoeg is voor de opbpo-uw van een volledig dienstenpakket, maar d-at toch wel op een voldoende wal-accommodati-e en op goede mogelijkheden voor vis ver werkende bedrijven mag wor den gerekend. Op een andere vraag antwoorde G.S., dat in Bresken-s als het program ma van eisen wordt uitge voerd het lossen van sche pen niet afhankelijk zal be hoeven te zijn van het getij. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De directie van het Terneuzense elektro technisch installatiebedrijf A. de Hoop N.V. en vertegen woordigers van de vakorgani saties hebben overeenstem ming bereikt over vrijwel alle punten van de afvloeiingsrege ling voor de 21 werknemers. Er wordt nog overleg ge pleegd oóer de wijze waaróp een aanvulling op het loon na afloop van de opzegtermijn zal worden uitekeerd. De afvloei- i-nigstermijn va-rieert afhanke lijk van de betrokken werkne mers van 6 tot 20 maanden. Inmiddels heeft een van de elektromonteurs een andere werkkring gekregen terwijl twee anderen daarover in on derhandeling zijn. Een Rotter damse onderneming heeft te kennen gegeven vijftien of festien personeelsleden van het Terneuzense bedrijf te runnen overnemen. Dezer dagen zullen met het ge westelijk arbeidsbureau be sprekingen worden gevoerd over 'n mogelijke bemiddeling van overtollige werknemers van. de N.V.A, de Hoop naar andere werkgevers. Daarbij zal ook het aanbod van de Eerste Terneuzense Electroni- oa Centrale (Etec) om een aantal elektromonteurs van de tloop in dienst te nemen ill overweging worden geno men.

de Stem | 1972 | | pagina 3