TERNEUZENSE BUURTSCHAPPEN oorstel om aard as aan te leggen zitten Gebr. Jansen louw acht bejaarden' huizen in Eede METSELAARS LEVEREN KNAP STUK WEEK Nieuwe PPD directeur in Zeeland Skol spreekt uw taal. Proef 't maar. §8^ Zotofest hangt af van garanties 0 MUM Bode gemeente naar laatste rustplaats elke dag kunnen 20.000 nederlanders hun buurman tevreden uit z'n auto zien stappen... Deaier Autobedrijf VAN RIEL »G GOMIIIRINGSRAAD AARMNRURG NODIG Voor diploma aspirant-gezel stad streek tverde gSSKKÜ Doorstroming jSS ifeasf» - 0ss Oude rwets 608e STAATSLOTERIJ Derde klasse ACCORDEON- CONCOURS IN IJZENDÏJKE Eede BENOEMING G.S. ZEELAND Biderdag 13 april 1972 (ADVERTENTIE) (een MAZDA geeft er alle reden toe) man worden an en de eerste eek leren voor het goed mee. itu Eén ding moet U Japans beste autobouwers 'Sgeven: ze zijn niet gauw tevreden, ais het er om gaat de automobilist tevreden te stellen. Een typisch MAZDA-trekje, dat U bijvoorbeeld tïugvindt in de MAZDA 616, geducht mede dinger in zijn klasse. Rijkelijk begiftigd met atie, luxe en karakter. Feilloos afgewerkt, in- uitwendig. Afgestemd op Amerikaanse vei ligheidseisen (als alle MAZDA's trouwens). Aan U om een tevreden automobilist te worden. Duizenden Nederlanders zijn U al voorgegaan. Wat U krijgt voor f9995.-: cilinderinh. 1586 cc acceleratie 9.4 sec. van 0-80 km top snelheid 165km/u tweesnelhecfen-ruitenwissers knipper- li chtinstallatiè achteruitrijlampen dubbele claxon elek trische ruitensproeiers Air-flow airconditioning veiligheids sloten volledig verstelbare rugleuningen speciafevalbeugef in het dak gelaagd glas in de voorruit gescheiden rera- systeem met bekrachtiging. MAZDA-service in 16 Europese landen 180 MAZDA-dealers in Nederland ostzegel opsturen sche Bedrijven, i Amsterdam. I 01155—2020. |rhet. BTW af Den Haag to PALACE - DE BINCKHORST N.V., DEN HAAG, BINCKHORSTLAAN 312-322, POSTBUS 148, TEL 070-855100 BREDA - GEN. MACZEKSTRAAT 10 - TEL. 01600 - 33825 Sub-dealer: Stationsstraat 19 - MADE - Tel. 01626 - 2501 MAZDA-DEALER voor Raamsdonk e.o. Luitenambachtstr. 41 RAAMSDONK Tel. 01621-2991 en 2805 In april ben je zoveel saferl \een dubbeldekker. Is het' i dan de tanktop over het bloesje, is het zonnig ide tanktop in de tas. 4Keus uit erg veel Jdeuren. Acryl. ^6-44 25.- (Van een onzer verslaggevers) IDE/AARDENBURG De stichting Gerust Leven, wil in de Aardenburgse woon- irn Eede acht bejaardenhuizen bouwen. Daarnaast wil men op korte termijn tevens 'ee premiewoningen in de kern Sint-Kruis verwezenlijken. Hiertoe kan de stichting in geldlening aangaan bij de Boerenleenbank in Aardenburg van vijf ton. Gevraagd »1 worden aan de raad van Aardenburg voor dit bedrag garant te willen staan. rust Leven" is een prille iting. Men begon in febru- zo'n beetje te draaien. Het "Ihtingsbestuur bestaat uit dj heren R. Buijek (voorzit- kt), G. Bonte (secretaris). H. de Crook (administrateur) en d<|leden mevrouw A. Raman- Van Vooren en de heren W. jPfee en W. van Helden. In bestuur zijn alle drie *|>nkernen van de gemeente enbung vertegenwoor- tyan plooiei* architect J. Kolff uit SS kteilfrTP-S'Uburg, te verwezenlij- 4-44 ill aan de oostzijde van de L«n t VW- De Backerestraat in Ee 3wU> ^BDe twee premiewoningen Sint-Kruis komen in de staat op de plaats waar •g een paar krotwoningen Als de garantieverle- vlot afkomt denkt men bouwvakvakantie met 'ouw in Eede te kunnen nen. ij achten deze bejaarden- ingen echt wel nodig in aldus voorzitter Buijek. belangstelling voor. En bien dat ze kunnen die voor doorstroming. Ik kan voorsellen dat er oudere [sen zijn die vinden dat ze te ruim wonen en graag kleiner behuisd willen De door hen te verlaten kn, in het algemeen met relatief niet zo'n hoge k, komen dan voor de jon- ■eclenaars beschikbaar". De bejaardenwoningen in Eede zijn gelijkvloers. Er komt een ruime woonkamer van 3.80 bij 4.60, een grote slaapkamer die direct uitkomt op de woonkamer, een kleine re slaapkamer, keuken, douche en berging. „Wij zijn blij dat 2e oosterlijlc in de Mgr. De Backerestraat komen te staan", aldus de heer Buijek, „want dan staat de voorkant lekker in het zonnetje". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In een brief aan het Terneuzense college van burgemeester en wethouders stellen de raads fracties van de PvdA, D'66 en T 70-2000 voor de ver schillende buurtschappen van Groot-Terneuzen, aan te sluiten op het aardgasnet. Dit zou moeten gebeuren in het kader van de werkgele- genheidsvermimingsobjec- ten. Deze buurtschappen zijn z.g. onrendabele gebieden maar, aldus de briefschrijvers, „daar verschillende van deze kernen waarschijnlijk op economische g-onden niet op het gasnet aangesloten kunnen worden kan nu wellicht de mogelijk heid geschapen worden toch tot ontsluiting van deze buurt schappen over te gaan. Het is gebleken dat in een geval in Zeeuwsch-Vlaanderen een der gelijke ontsluiting uitgevoerd wordt als een z.g. E-pro jeet". Dit zijn projecten die aange merkt worden als aanvullende werkgelegenheid. Zij krijgen een ruime subsidie van de centrale overheid. De buurt schappen -in kwestie zijn Reu- zenhoek, De Val en Veer bij Zaamslag, De Griete, Maurits- fo-rt en Boeregat, terwijl ver der nog gedacht wordt aan het recreatieschap De Braak man. De briefschrijvers wijzen erop dat op deze manier twee belangen gediend worden. Enerzijds een verbetering van de arbeidsmarktsituatie en an derzijds een optrekking van het voorzieninigenpeil van de kleinere gemeenschappen. De mogelijkheden de werken uit gevoerd te krijgen zijn, vol gens de dire partijen, aanwe zig „da-ar het hier intensief -handwerk betreft en de nor male arbeidsmarkt niet door kruist wordt". De raadsfracties verzoeken het college op korte termijn te onderzoeken welke mogelijk heden hier bestaan en zo ja, te bevorderen dat de ontsluiting van de diverse buurtschappen bovenaan geplaatst wordt op de prioriteiten-lijst van de aan vullende werkgel-egenheidsob- jeeten. De twee premiewoningen in Sint-Kruis zijn ruim van op zet. Omdat Sint-Kruis als su per-onrendabel gebied niet op het aardgasnet is aangesloten, is het nog niet zeker hoe de woningen verwarmd worden. Of met een oliegestookte c.v. of -ouderwets degelijk 'met de kachel. (ADVERTENTIE) dejibur »als bekend worden er Lopig in Eede geen wo- wetwoningen gebouwd jaar nam de raad van .enburg, na drie stem'min- het besluit het aan Aar- urg toegewezen contin- yan 44 woningen in zijn in Plan-West in Aar- te bouwen. 12 APRIL 1972 Prijzen van 25 zijn gevallen op nummers eindigende op: 3 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 55 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 25 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 67 50 zijn gevallen op nummers eindigende op: 26 100 zijn gevallen op nummers eindigende op: 28 200 zijn gevallen op nummers eindigende op: 614 400 zijn gevallen op nummers eindigende op: 611 1.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 878 2.000 zijn gevallen op nummers eindigende op: 5643 Een prijs van 5.000 is gevallen op het nummer: 066967 5.000 is gevallen op het nummer: 009164 5.000 is gevallen op het nummer: 077835 5.000 is gevallen op het nummer: 017127 5.000 is gevallen op het nummer: 081592 De prijs van 10.000 is gevallen op hef nummer: 054358 25.000 is gevallen op het nummer: 043424 50.000 is gevallen op hef nummer: 038836 100.000 is gevallen op het nummer: 099236 Een extra prijs van 250.000 is gevallen in de serie D op het nummer: 022384 En een troostprijs van 4.000 op nummer 022384 van elk van de andere series. Een extra prijs van 500.000 is gevallen in de serie M op het nummer: 065322 En een troostprijs van 5.000 op nummer 065322 van elk van de andere series. Attentie: op een met een gemerkt nummer is ook nog een van de lagere prijzen gevallen. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDÏJKE Zaterdag zal het provinciaal concours voor accordeonsolisten gehou den worden in het jeugdge- bouw te IJzendijke, aanvang 12 uur. Het concours staat on der auspiciën van de Ned. Ac cordeonisten Associatie (NAA). Het is de 8ste maal dat dit concours in Zeeland gehouden wordt. Dit jaar zijn er 34 deelnemers vanaf afd. jeugd t.m. ere-afd. Feest Donderdag bestaat de bej aardensoos te Eede 5 jaar. Deze dag wil men niet ongemerkt voorbij laten gaan. 's Morgens om 11 uur is er een eucharistieviering in de parochiekerk, waarna in het parochiehuis Sancta Maria een koffietafel zal worden gehou den. Verder zal iin de loop van de middag een kaa-rtwedstrijd word-en gehouden en zal een goochelaar een feestprogram ma verzorgen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In een van de bedrijfshallen van De Hoop N.V. te Terneuzen hebben gisteren een tiental jonge lui uit Zeeuwsch-Vlaanderen een proeve van bekwaamheid afgelegd in metselen. Dit was voor hen het praktische proefwerk in het kader van hun opleiding voor het diplo ma aspirant-gezel metselen, een opleiding die twee jaar duurt. De aankomende metselaars aan het werk voor hun „graad": aspirant-gezel metselen. Voor een leek was het moeilijk om een oordeel te vellen over de gemaakte werkstukken, de vakman had echter geen moeite met het opsporen van de gemaakte schoon heidsfoutjes. Met de bedrijven, waar de jeugdige metselaars werken is een leerovereenkomst afgeslo ten. Op basis hiervan moeten ze tijdens hun werk volgens een bepaald schema in de ge legenheid worden gesteld om de verschillende onderdelen van het vak te beoefenen. In de twee jaar dat de opleiding duurt moeten ze bijvoorbeeld 700 uur hebben besteed aan schoon metselwerk, 150 uur aan bijzonder metselwerk. 1200 uur aan vuil metselwerk. 150 uur aan gewapend metsel werk etc. De uren. die ze aan de verschillende onderdelen besteden, worden keurig gere gistreerd en zonodig krij-g-t de werkgever van de cursuslei- öinig het verzoek om de leer lingen wat 'meer aan een of, ander onderdeel te laten wer ken amidat ze daar nog' te weinig aan gewérkt hebben. Twee keer per jaar wordt een proefwerk gehouden, waarop de leerlingen moeten laten zien hoever ze zijn gevorderd. Aan het proefwerk namen gis teren zowel eerste- als twee dejaars cursisten deel. Uiter aard waren de opdrachten voor de gevorderden wat moeilijker. In Zeeuwsch-Vlaanderen ko men de leerlingen voor het maken van het proefwerk bij een. In andere delen van het land moet echter het proef werk gemaakt worden in het bedrijf van de werkgever .De wijze waarop in Zeeuwsch- Vlaanderen wordt gewerkt, bevalt uitstekend. Het feit dat de cursisten onder gelijke om standigheden kunnen werken maakt een objectieve beoorde ling en vergelijking van de werkstukken mogelijk. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedepu teerde Staten van Zeeland hebben ir. R.M.Th. Adriaan- sens te Rosmalen benoemd tot directeur van dfe Provinciale Planologische Dienst voor Zeee land. Ir. Adriaansens is thans adjunct-directeur van de Pro vinciale Planologische Dienst voor Noord-Brabant. Hij zal als directeur van de Zeeuwse PPR ir. M. de Vink opvolgen, die per I augustus 1973 met pensioen hoopt te gaan. Ir. Adriaansens zal, teneinde zich voldoendte te kunnen in werken, omstreeks september a.s. al in functie treden. De nieuwe functionaris is Schiedammer van geboorte (5 oktober 1934). Van 1947 tot 1953 volgde hij het gymnasi um te Rotterdam. Hij studeer de bouwkünde aan de T.H. te Delft, welke studie hij afsloot met het diploma bouwkundig ingenieur. Praktische ervaring deed hij op bij architectenbu reaus in Keulen. Edinburgh en Colmar. Van 1961 tot 1964 was ir. Adriaansens werkzaam bij de dienst Stadsontwikke ling en Wederopbouw te Rot terdam. In 1964 verbond bij zich aan de PPD voor Noord- Bralbant waar hij thans behal ve adjunct-directeur ook hoofd van de afdeling Algemene Za ken is. Gemeentebodes uit de omliggende plaatsen droegen hun collega naar zijn laatste rustplaats. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) SLUIS Het doorgaan van Zotofest (het zomer totaal fes tival), dat door de werkgroep Juist op 7 en 8 juli in Oostburg zal worden gehouden is nog slechts afhankelijk van de verlening van de gevraagde fi nanciële garanties door de West-Zeeuwsch-Vlaamse ge meenten. Dit bleek uit de be spreking die onder leiding van de streekjeugdwerkleider F. A. Bergwerff in sociëteit „Jo- vada" te Sluis werd gehou den. De jongerenwerkgroep „Juit", die tot doel heeft de door jongeren geambieerde culturele activiteiten te bevor deren, bestaat uit Aart Jans zen, vertegenwoordiger van „Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen", Joop Wielakker en Fred Berg werff van de streekjeugdcen- trale en belangstellende leden van de jeugdsociëteiten in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Het was deze werkgroep die o. m. in januari het popfesti val in Oostburg en in maart het folksongfestival in Eede organiseerde. Voor het komende seizoen staan diverse activiteiten op het programma. In de eerste plaats he* Zotofest dat op vrij dag 7 juli zal beginnen met een kindertoneelvoorstelling, die waarschijnlijk plaatsvindt in de Cadzandse strandkerk. 's Avonds zal in het Ledeltheater een populair cabaret optre den. Zaterdag 8 juli wordt een totaalgebeuren voor „tieners, twens en oude zakken", zoals een van de deelnemers aan de bespreking het uitdrukte. Dit gebeuren omvat toneel, film, muziek, dans en het optreden van actiegroepen. Centrum van de activiteiten is de Oost- burgse sporthal, doch gezien de beperkte ruimte wordt ook gedacht aan een buitengebeu- ren, waarvoor de medewer king van de Oostburgse mid denstand gevraagd zal wor den. Omdat het financieel gedeel te nog niet rond is kon geen mededeling worden gedaan over de namen van deelne mende groepen, artiesten etc. Het wachten is op de gemeen teraden die binnenkort over de gevraagde garantieverzoe- ken zullen beslissen. Overigens staat nog meer te gebeuren. Zo zal op vrijdag 12 mei in IJzendijke het trio van de bekende (Edisonwinnaar) gitarist Wim Overgaauw op treden. Hieraan wordt een „gi taarworkshop" verbonden, waarop ieder die een gitaar bespeelt met het trio zijn mu zikaliteit kan uitleven. Tweede pinksterdag, 22 mei, wordt in Sluis het optreden voorzien van de straattoneel groep „Sater" uit Amsterdam, die op verschillende punten in Sluis experimentele voorstel lingen zai geven. De werk groep kijkt bovendien nog verder. Voordat het program ma 1972-1973 wordt opgesteld zal een uitgebreide enquête plaatsvinden onder de jeugd in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, voor wat betreft de wensen voor dat jaar. Zo mogelijk worden die ingepast in de ac tiviteiten „Uit in Zeeuwsch Vlaanderen". (Van onze correspondent) OOSTBURG Op de alge mene begraafplaats te Oostburg is gistermiddag het stoffelijk overschot ter aarde besteld van Oostburgs gemeentebode F. den Hollander. In het kerkcentrum had ds. P. van Druncn vooraf een dienst gehouden. Vanaf dit centrum vertrok de stoet, ge flankeerd door de gemeente bodes van geheel Zeeuwsch- Vlaanderen naar de Algemene Begraafplaats. Voor het gemeentehuis werd nog een ogenblik halt gehou den, waarna de wethouders, raadsleden en ook vele ge meente-ambtenaren zich bij de stoet aansloten. Op de begraaf plaats werd het woord ge voerd door B. van de Berg uit Axel namens de Vereniging van Gemeentebodes in Zeeuw-Vlaanderen. Hij ging in op de vriendschap en collegia liteit, die met Den Hollander is tot stand gekomen. Burge meester A. Schipper van Oost- burg roemde de grote ijver en plichtsbetrachting, waarmede Den Hollander zijn werk deed. „Hij was het visitekaartje van de gemeente. Hij was voor een ieder altijd behulpzaam", al dus de burgemeester. Onder de vele aanwezigen was o.a. ook oud-burgemeester van Oostburg, de heer P. van Leeuw en de beide oud-wet houders.

de Stem | 1972 | | pagina 5