it jaar AJAX IN DE BEKERFINALE ini Zegwaard beëindigt turncarrière lie prijs. 1,8 miljoen voor Tostao KAREL1 Atleten van AV '56 succesvol RESULTATEN JUNIOREN OKKER STELT TELEUR Zeeuwse titelstrijd tafeltennis in Hulst Skol spreekt uw taal. Proeft maat Peter Dey in selectie studenten UITERTON WINT TOERNOOI Gezellige sfeer verdwenen HOOGTEPUNT Foreman: zege door knock out sport lover MG, Rover a/Dordrecht irris.MG er is maar een Jong Oranje alleen tegen Noorwegen NIGBUR WIL NAAR FEYENOORD british ±";W- Tweede doelpunt Johdh Neeskens taurkolom,'a sigaren [e Marina thms.Voor 0 dealers in Nederland Europa zelfs 2000. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Ajax heeit weer een stap gezet in de rich ting van voltooiing van de „tri logie" van de Amsterdammers door gisteravond voor de halve finale van de KNVB-beker Vo- lendam met 20 te verslaan. Stefan Kovacs had voor de wedstrijd in De Meer Johan Cruyff buiten het elftal gela ten. Cruyff, die na de wed strijd tegen Benfica veel kri tiek van zijn medespelers had gekregen, sukkelt nog steeds met een niet geheel genezen enkelblessure en met de wed strijd van zaterdag tegen Fey- enoord voor ogen besloot Ko vacs Cruyff rust te gunnen. Van Dijk stofid ook nu weer in plaats van de Ajax-ster op gesteld. Van Dijk, die de laat ste wedstrijden met veel over tuiging speelt, .maakte zich ook deze wedstrijd nuttig door het eerste doelpunt van de Amster dammers te scoren. Dit was in de 28e minuut van de wed strijd. Johan Neeskens voegde hier twee minuten later nog een treffer aan toe. Met deze 20 stand geloofde Ajax het wel. Het speelde zonder enig risico de wedstrijd uit en be perkte zich tot handhaving van 20 voorsprong. Stefan Kovacs onderstreepte die mening van Ajax door Piet Keizer te vervangen door de jeugdige Ger Kleton, die ook nu bewees over opmerkelijk voetbaltalenten te beschikken. RABAT (ANP) De Neder landse amateurwielrenner Fe- dor den Hertog heeft dinsdag de eerste etappe van de ronde van Marokko gewonnen. Gisteren trainden de spelers van Jong Oranje op het KNVB sportcentrum Hans van Eden en bondscoach Fadhronc met doelen. Zeist. V.l.n.r. sjouwen Ruud Geels, Jan Smid, (Van onze gynmastiekmedewerker) BREDA Rini Zegwaard gaat een streep zetten onder Lr actieve turncarrière. Zaterdag en zondag turnde zij Hoisterwijk (waar het NKGB-kampioenschap werd ge- ouden) haar laatste nationale wedstrijd. In oktober komt 1 in haar laatste internationale wedstrijd uit. En dan is Vr 13-jarige turnloopbaan, gedurende welke tijd zij teeds heeft meegedraaid in de bovenste regionen van de S'KGB, geëindigd. 5RRIS - M.G. mi Zegwaard had lange bijzonder goede vooruit en om haar carrière met kampioenschap af te slui- Nia de voorronden had zij ruime voorsprong op haar concurrente en clbge- Aragelien Verkerk. Na onderdelen in de finale ■te zij ffloig steeds de eer plaats, ondanks een v-al de brug. De eveniwiohts- betek-ende voor haar een atisoh einde. Was zij te innen? ,.Nee, zeker niet dan normaal", aldus Ri jk was er op gebrand een le oefening te draaien, ik mij stond te concen- n werd ik even afgeleid on ik me niet zo gauw iw concentreren. Dajt is gebleken. Driemaal it ik afspringen en dat ;e me 1.50 punt". |t bleek te veel te zijn en iostte haar de titel, i Zegwaard: „Het bete- le een grote teleurstelling me. Je denkt eerste te en worden, omdat je een orlijike voorsprong hebt. jan zoiets". fcdanks het feit dat ze dan die tweede plaats toch wel blij is, is dit haar [te nationale kampioen- voor haar geen plezierig teid geworden. 'ienlijk praat ze er liever iver. want soms schieten anen haar in de ogen. De sfeer rondom de wed de koude oorlog die :1 de turnsters, trainer en ters van het Amster- e Panenatius hebben ge- hebben haar een beetje gemaakt. riumph, iren ving „Zb hoeft het voor mij niet V'. zegt ze. „Turnen is al- [mijn hobby geweest. Ik jer veel tijd aan en ge- me er veel inspanningen En als je dan op een rijd komt en er is niet die gezellige, vriendelij- sfeer van vroeger, dan eft het voor mij niet meer. British] wijze waarop de Amster- iters zich hebben gedra- naakt je helemaal kapot, etj alleen de turnsters, maar k de juryleden, voor wie ik ^bewondering heb, gaan er e manier onderdoor. Het luren de protesteren tte- le cijfers van de jury en 'gingen deze op alle mo le andere manieren te in- sren door steeds met reg- iten te zwaaien, waren IlsylawSI110^, mii Zfeer teleurstel- Was het sluitstuk van haar -^ations carrière dan niet wat er van zou hebben mogen ■chten, toch kan zij te- JSk'-en op een bijzondere aat van dienst die haar alles eeft gebracht wat zij maar au «urnen wensen. ini 'an®e loopbaan begon 1 I960, toen zij bij de Am- ^^mse districtskampioen- -nappen haar eerste wed- lid draaide. „Ik weed daar ;p en we moesten nog rnen op 6 onderdelen, in aats van de huidige vier", dus de 28-jarige secretaresse Amstelveen. Haar sprong ar de top kwam toen al J?' ,want. bij de nationale «neskampioenschappen in LTde j,a'ar bereikte zij een »eede plaats. Zij werd toen teen opgenomen in de nati- el seleotieploeg. Het jaar B> behaalde zij reeds het «oensohap. Zij prolon- f, de titel in 1962. In ^Ineeft zij tien maal aan nationale titelstrijd deelge- Mnen. Naast Tweemaal de wste plaats en eenmaal de e (in 1970) eindigde zij steeds op ide tweede pla-aits. Vijftien maal stelde de NKGB haar op in een vertegenwoor digende landenploeg. Naast successen heeft Rini Zegwaard ook veel tegenslag gfekemd. Het getuigde wel van een bijzonder goede mentale instelling en een enorm door zettingsvermogen, zoals zij steeds weer terug kwam. De minst erge blessure liep zij in juni 1963 op. Het was een knieblessure, waarvan zij tij dig hersteld was om in sep tember aan de FICEP-kampi- oenschappen te kunnen deel nemen, waarop zij vijfde werd. Toen kwam de grote klap. In maart 1964 scheurde zij de achillespees van het rech terbeen. Zitj moest twee maan den in het gips, maar was voor de rest van het jaar uit geschakeld. N,og maar nauwe lijks begonnen met de trainin gen, scheurde in april van het jaar daarop de achillespees van haar linkerbeen. Weer ging een jaar verloren. Pas in 1966, na dertien maanden af wezigheid, versoheen zij weer op de turnvloer. Maar het duurde nog geen jaar of zij had opnieuw veel pech. Kort voor het begin van de interlandwedstrijd tegen Frankrijk in Chalon-sur-Saone moest zij met een acute blin- derdamontsteking in het zieken huis worden opgenomen. Pas aan het eind van het jaar kon zij weer terugkomen. Sindsdien ging het weer beter en heeft nog slechts een lichte kniebles sure haar parten gespeeld. Hoogtepunt tn Rini Zeg- waards carrière is ontegenzeg gelijk het behalen van de titel bij de FICEP (Fédération In ternational CaihoJique d'Edu- cation Physique) -kampioen schappen in 1968 in de Franse plaats Mulhouse. Van de 36 turnsters uit 6 landen was zij de beste. Bovendien werd zij nog eerste op de brug-onge- lijk. derde op de fevenwichts- balk en vierde bij de vrije oefening het paardspringen. „Ik heb toen bijzonder safe geturnd, terwijl de anderen een beetje geflast hebben", zegt ze lachend. „Maar ik heb daar het hoogste bereikt wat ie mand van feen katholieke or ganisatie maar kan berei ken". Voor het behalen van het Rini Zegwaard: „Ik heb het hoogste bereikt wat iemand van een katholieke organisatie maar kan bereiken". FICEP-kaimpioensohap in 1968 werd zij benoemd tot lid van verdienste van de NKGB. Dit jaar 27, 28 en 29 oktober worden de FICEP-kampioen- schaippen in Breda gehouden. Rini wil dan zeker weer aan wezig zijn. .Hoewel de wed strijd van afgelopen zondag mijn laatste nationale wed strijd was, blijf ik doortrainen tot oktober. In Breda wil ik noig van de partij zijn. Daarna stop ik ermee". BELO HORIZONTE (ANP) Tostao, de middenvoor van het Braziliaanse nationale elf tal, die vaak de opvolger van Pele wordt genoemd, is door Vasco da Gama uit Rio de Janeiro aangekocht voor een bedrag van 560.000 dollar (on geveer 1.800.000 gulden). Tostao, die in werkelijkheid Eduardo Goncalves Andrade heet, was sinds 1964 bij Cru zeiro. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Peter Dey (Terneuzen) maakt deel uit van de selectiegroep van het Nederlandse studentenelftal dat vandaag op het AFC-ter rein in Amsterdam uitkomt te gen België. De ploeg zal worden samen gesteld uit de volgende spe lers: Bal (Forward), Bergers (Leonidas), Bettink (Kon. HFC), Brandei (Leonidas), De Bruijn (Merlijn), Dey (Ter- neuzen), Greidanus (Uit hoorn), Kayer (Quick N.) Lei jen (HDV.S). Van der San- de (Zwart Wit '28), Seunke (AFC), Spaanderman (Noord- wijk), Steur (Zwart Wit '28), Vosmaer (VUC), Zwamber (Alblasserdam). (ADVERTENTIE) De sterk toegenomen smaakverbetering van de Nederlandse rokermani festeert zich zeer duidelijk in de stijgende, vraag naar Karei 1 nieuwe stijl senoritas en sigaren Karei 1 nieuwe stijl senoritas èn sigaren Ken openbaring Voetbal Stoke City, halve finalist van het toernooi om de FA-cup heeft de' thuiswed strijd tegen Nottingham Forest voor de eerste divisie van de Engelse competitie verloren met 02. GENEVE (ANP) Jong Oranje behoeft in groep drie van het toernooi om de Euro pese beker voor voetbalteams bestaande uit spelers tot 23 jaar, alleen tegen Noorwegen uit te komen. De groepen zijn op dezelfde wijze ingedeeld als voor de strijd om het we reldkampioenschap voor A- teams, naar België en IJsland hebben niet ingeschreven. De poules zijn als volgt sa mengesteld: groep een: Zwe den, Oostenrijk en Tsjiechoslo- wakije, groep twee: Italië en Turkije, groep drie: Nederland en Noorwegen, groep vier: Roemenië, Oo:st-Diuitsland en Albanië, groep vijf: Polen, Denemarken en West-Duits- 1-and, groep zes: Bulgarije en Portugal, groep zeven: Zuid- slaivië en Griekenland, groep acht: Rusland, Frankrijk en Finland. INGELEWOOD (ANP). George Foreman, de Olympi sche kampioen van 1968 in het zwaargewicht, heeft in Ingele- wood zijn 35ste overwinning behaald na zijn overgang naar de professionals. In een gevecht over tien ronden versloeg hij de Canadees Ted Gullick in de tweede ronde door knock out. Het was zijn 32ste overwinning door knock out. (Van onze atletiekmedewerker) STEENBERGEN In Steenbergen werd het atie- tiekseizoen geopend met een trainingspakkenwedstrijd, ge organiseerd door Diomedon. Ondanks het gemis van een sintelbaan waren veel atleten aanwezig om hun eerste baan- tijden voor 1972 vast te leg gen. AV'56 uit Goes en Dio medon eisten het grootste aan tal eerste plaatsen voor zich op. Bij de heren en A-jongens gaf Diomedon bij de sprint tweekamp de toon aan. Ad de Jong won de sprintnummers bij de heren, de 100 meter in 10.9 seconde en de 200 meter in 23.3 seconde. Peter van Giels won deze afstanden bij de A-jongens in respectieve lijk 11.8 sec. en 25.3 sec. De 100 mieter bij de B-jongens was voor Spado uit Bergen op „Zoom met Peter van de Berg in de tijd van 12.7 sec., jon gens C 100 meter werd ge wonnen door Onno Sturm van AV'56, Goes in 12.8 sec. Paul ritibh british leylano (Van een veotbalmedewerker) TERNEUZEN De uitsla gen van de voor de junioren competitie van de KNVB af deling Zeeland gespeelde wed strijden luiden A JUNIOREN Groep A 1Zierikzee Al - Bruse Boys Al 51, Terneu zen Al - Goes Al 11, Tern. Boys Al - Middelburg Al 1 1. Groep A4: Lewed. Boys Al - Cortgene Al 03, Nieuw- dorp Al - Bevelanders Al 2 2, Patrijzen Al - Colijnspl. Boys Al 1—2. Groep A5: Krabbendijkè Al - Yerseke Al 22, Apollo Al - Krab- bendijke Al 1—7, Hansw. Boys Al - Yerseke 1 21, Wol- faartsdijk Al - Kapelle Al 3^- 1, Wemeldinge 1 - Kruinin- gen 1 5—2. Groep A 6: Hoe- dekenskerke 1 - Kwaden- damme 1 3—0. Groep A 7 Sluis 1 - Philippine 1 23. Groep A8 - A: AZVV Al - HVV A2 50, Koewacht Al - Tern Boys A2 4—0. Glinge Al - Terneuzen A2 0—0, Corn Boys Al - Steen A2 0—0. Groep A9-A: Zaamslag Al - Terneu zen A3 81. Groep AIO: DFS Al - Renesse Al 4—0. B-JUNIOREN Groep B2: Oostkapelle BI - Veere BI 51. Oostk. kamp. Groep B4: Domburg B2 - RCS B4 1—3. Groep B6: Breskens BI - Schoondijke BI 02, Sluis BI - Oostburg BI 23, Hoofdplaat BI - IJzendijke BI 2—4. Groep B7: Hoek BI - Schoondijke B2 80 Hoek BI kamp. Hoofdplaat B2 - Bres kens B2 71. Groep B8: Axel BI Vogelwaarde BI 50. Groep B9: AZVV B2 - Koe wacht BI Koewacht n. o. g. Corn Boys B2 - Terneuzen B2 1—3. Groep BIO: AZW B3 - Steen B3 0—1, Steen B2 - Axel B2 21, Terneuzen B4 - Corn Boys B3 31. Groep Bil: Luctor BI - Heinkens- zand BI 14. Groep B14: Waarde BI - Krabbend. B2 20, Hansw. Boys BI - We meldinge BI 0—3, Kapelle BI - Waarde BI 12, Yerseke BI - Krabbendijke BI 13, Ril- landia BI - Wemeldinge B2 40. Groep B16: ZierikzM B3 - Bruse Boys B2 133., Sturm van AV'56 won de 80 meter jongens D in de tijd van 10.8 sec. Bij de dames won mevr Van Bijnen van Ex celsior de 100 meter in 13.5 sec. Jacqueline Hamelink van AV'56 een A-meisje deed er 13.8 over en dezelfde afstand bij de meisjes B leverdie een overwinning op voor Anja de Munck van AV'56 in 14.1 sec. Annie de Klerk van Mara thon werd eerste bij het ko gelstoten dames. Henny van Hertum AV'56 won dit num mer bij de A-meisjes. Onno Sturm en Peter de Munck bei den (AV56) en Leo de Pee van Delta Sport uit Zierikzee behaalden alle drie eveneens op kogelstoten de eerste plaats. Iseldne Haige van Delta Sport won het discuswerpen meisjes B met 32.48 meter. Hat speerwerpen jongens A was voor Peter De Munck (AV'56) met 44.94 meter. Jac queline Hamelinik AV'56 sprong 4.91 ver bij de meisjes A. wat goed was voor een eerste plaats. Onno en Paul Sturm (AV'56) deden dit bij de jongens C en D, met voor Onno 5.07 meter en Paul 4.38 meter. Anita Kouijzer van Delta Sport won dit nummer bij de D- meisjes met 3.74 meter. TomOkker: vorig jaar winnaar, nu in de eerste ronde uitgeschakeld. QUEBEC (ANP) Tom Okker heeft dinsdag in de eerste ronde herenenkelspel van het internationale tennis toernooi in Quebec een teleur stellende nederlaag geleden tegen de Amerikaan Jeff Bo- rowiak. Okker, die vorig jaar in de finale zegevierde, moest met 67 64 57 capitule ren. Een andere verrassing was het verlies dat Wimbledon- kampioen John Newcombe (Australië) tegen zijn landge noot Bob Carmichael leed: 4 8 -4-6. In het heren-dubbelspel ver sloegen Okker en Riessen in de eerste ronde Roger Taylor (GB) en Cliff Drysdale (Z- Afr.) met 62, 26, 64. (Van onze tafeltennismedewerker) GRAAUW De jaarlijkse Zeeuwse tafeltenniskampioen schappen worden zaterdag en zondag gehouden in sporthal De Dullaert in Hulst. De orga niserende vereniging, St. Aloysius, heeft dit jaar voor het eerst de titelwedstrijden gesplitst. Zaterdag treden de ruim 100 jeugdspelers aan voor een totaal van 290 wed strijden, die op vijftien tafels worden afgewerkt. Een dag la ter treedt een ongeveer even grote groep senioren aan voor een totaal van 315 wedstrij den. Op beide dagen zijn de laatste finales gepland op on geveer half zes. Titelhouder Cees Baumgarte, die vorig jaar in Goes vijfvou dig kampioen Frans van Wa terschoot bedwong, zal het in de hoogste klas moeilijk krij gen tegen het geroutineerde team van St. Aloysius met Re- né v-an Dijk, Wilfried Dumez en vooral Frans van Water schoot, wiens vorm de laatste weken goed is vooruit ge gaan. Hoeiwel het aantal inschrij vingen bevredigend is, bleef het aantal aanmeldingen uit Midden-Zeeland beneden de verwachtingen. Ook van de nieuwe verenigingen in Zeeuwsch-Vl-aanideren viel de deelname wat tegen. De verenigingsprijs zal dit j aair zeker we er in handen ko men van St. Aloysius, dat met drie teams uitkomend in de landelijke competitie in de ho gere klassen de meeste titels zal veroveren. Bij de dames zijn de tweelingzusjes Jakob- sen (Big Smash) weer veruit favoriet. GELSENKIRCHEN (ANP) Norbtert Nighur (23). de doelman van de Westduitse topclub Schalke '04, heeft dinsdag verklaard dat hij naar Feyenoord gaat. „Wat ik daar kan verdienen is zoveel» dat ik niet kan weigeren", aldus Nig- bur, die aan zijn zesde seizoen bij Schalke bezig is. In deze competitie werd Nlgbur in 27 wedstrijden slechts 22 maal gepasseera. Guus Brokx, manager van Feyenoord. verklaarde dins dagmiddag dat er geen sprake van is dat Nigbur na-ar Rotter dam komt. „Wij hebben geen beihoefte aan een andere doel man", aldus Brokx. (Van onze sportmedewerker) GOES In verband met het vijfjarig bestaan van de Goese sportvereniging „Schel de International" werd op het sportpark Het Schenge een toernooi gehouden waar enke le prominente clubs uit het zomeravondvoetbal aan deel namen. Uiterton uit Viissingen kwam zelfs met twee elftallen op het toernooi uit. Verder namen naast de organiserende vereniging Delta Sport Mid delburg, DOW (Terneuzen), Gemeentewerken (Goes), In ter Scaldis (Goes) en Keu ringsdienst Zeeland aan dit toernooi deel. In poule 1 ver wees Uiterton na het nemen van strafschoppen Inter Scal dis naar de tweede plaats, Ge meentewerken werd derde en DOW vierde. In poule 2 kwam Uiterton 2 als winnaar uit de bus. Tweede werd Delta Sport, gevolgd door Schelde International en Keuringsdienst dienst. (ADVERTENTIE) Woensdag 12 april 1972

de Stem | 1972 | | pagina 17