la zomerseizoen al kamperen bij boer ËM „Wie een eerlijk spel wil spelen wordt uitgeworpen" Herinneringen uit de oorlog WENS VAN G.S. Oefening van Rode Kruis geslaagd Breskens neemt haven over van het rijk Hoorzittingen gewestvorming OM DE TOEKOMST VAN ONZE KINDEREN I Uniform beleid van gemeenten Balen stro verbrand stad commentaar kamperen bij de boer Weekenddienst Stem-redaetie VIJF STUKS WAARBORG Expositie van Marlow Moss in vleeshal Prof. dr. M. Anselin over haveiiproblemen in België Streekconcours week uitgesteld Terneuzen Zaterdag 8 april 1972 burg: O.Li.V. Tenhe- ling zaterdag 19 zau- i) en 10 uur. a Gregorius de Gro- 1155-1532. Zaterdag 19 ag 9 en 11 uur. et: H. Maria Onbevl 1, 01152-382. Zaterdag ondag 10 uur ns: H. Barbara, tel. 17. Zaterdag 19 nur, 0 uur. id: Toeristenkerk. Za- uur, zondag 9 uur. Parochie H. Henri- irdagavond om 19 uur. 10 en 11.30 uur. Dorpsplein. Zaterdag ig 10 uur. H. Maria Maagd. tel. 54. Zaterdag 19 uur, 9 en 10.30 uur. „De Populierstraat, zon- 0 uur. e: H. Bavo, tel. 01171- erdag 19 uur, zondag 9 .endijk: H. Martinus, 48-382. Zaterdag 18.30 ïdag 7.30, 9, 10.30 en 17 veert: O.L.Vr. Onbevl. ,aterdag 18 uur, zondag en 10.30 uur (en 11.15 Cruiningen). ren hoek: Sint-Willi- 01105-264. Zaterdag 19 idag 7.30, 9, 10 en 10.30 senszand: H. Blasius, 106-1216. Zaterdag 19 ndag 7.30, 9.00 en 10.30 iplaat: H. Eligius. Zater- uur, zondag 9 uur. H. Willibrordus, tel. 2130. Zaterdag 19 uur, 8.30, 10, 11.30 en 17 perland: (Molenhoek), 10.30 uur. vacht: H.H. Philippus obus, tel. 01146-360. Za- 19 uur, zondag 8 en 10 ibendijke: Cultureel m. Zondag 9.00 uur enst voor katholieken, dendamme: H. Bonifati- 01194-219. Zaterdag 19 i'ndag 8 en 10.30 uur. edorp: H. Eligius, tel. 536 Zaterdag 19 uur, 8 en 10.30 uur. delburg: Par. H. Petrus lulus. Zaterdag 19 uur, 10.00 en 19.00 uur. ccentrum „Zuiderba- Rentmeesterlaan. Zon- .30 uur. tburg: H. Eligius, tel, 2003. Zaterdag 19 uur, g 8.30 en 10.30 uur. zande: O.L.V. Hemelv., ,195-214. Zondag 8 en 10 and-Bath: (kerk Honte- Zaterdag 7 uur, zon- uur. van Gent: H. Maria He- tel. 01158-1661. Zater- 19.15 uur, zondag 8.30, n 11 uur. oondijke: Dorpsplein, dag 19 uur, zondag 10 kplaat: Hulpkerk. Zater- 9 uur, zondag 9 uur. is: St.-J an de Doper, tel. -208 Zaterdag 19 uur, ig 8, 10 en 19 uur. iskil: H. Ant. van Padiia, 01157-418. Zaterdag 19 zondag 9.00 en 10.45 'neuzen: H Willibrordus, 01150-23217. Binnenstad: ig 19 uur, zondag 7.30 .45 uur. Triniteitskerk, ig 19.15 uur, zondag 9, en 17 uur. Kruiskerk zaterdag 19 uur, zon- uur. Par. De verrezen j (r.-k. school De Zee- i, zaterdag 19 uur, zon- l, 10.30 en 11.30 uur. dag 11.45 dag e k) 10 :t IV 9. stus IW), .30, y 0. De Zeeuwse gemeenten mogen straks zelf uitmaken of op boerderijen en buitenplaatsen „individueel kamperen" mogelijk moet worden gemaakt- De gemeentebesturen krijgen in het kort enkele algemene richtlijnen over het „kamperen bij de boer" vanuit de Middelburgse abdij toegestuurd. De richtlijnen bepalen hoeveel tenten of caravans er per erf of boomgaard mogen worden geplaatst. De richtlijnen zeggen evenwel niets over de soort tenten of caravans mogen worden toegelaten. Ook schrijven zij niets over de maximum verblijfsduur per kampeereenheid. leder een, die thuis is in de kampeerbedrijvigheid weet, dat er bij voorbeeld nog al wat verschil bestaat tussen een sta-caravan en een rij-caravan speciaal waar het betreft het aantal beschikbare slaapplaatsen. Ook het verschil tussen een trekkerstentje en een bungalow tent mag algemeen bekend worden verondersteld. Ook het feit dat uit het oogpunt van kampeerplaats-exploi- Itatie de sta-caravan, die veelal een heel seizoen blijft staan en aan wisselende bewoners wordt doorverhuurd, een aantrek kelijker object is dan een rij-caravan, is evident. De agrariërs die op het vrij kamperen inhaken zullen dat gauw genoeg ontdekken, als zij het al nief wisten. In de praktijk kan het ontbreken van normen voor de ver blijfsduur en voor de soorten kampeermiddelen bezwaren op- lleveren- De kampeercapaciteit per erf kan, door toelating van sta-caravans aanzienlijk stijgen, met alle daaruit voortvloeien de gevolgen voor de sanitaire voorzieningen op de boerderij. De verhuurbedrijven en camping-exploitanten zullen de con currentie door de boer trouwens niet toejuichen. Bovendien kan de weg worden vrijgemaakt voor een nieuw [soort „huisjesmelkerij" die de naam van onze toeristische provincie geen goed zal doen. Tenslotte: indien het kamperen pij de boer inderdaad zou ontaarden in het verhuur van jsccommodatie, in plaats van de beschikbaarstelling van staan plaatsen voor de doorsnee-kampeerder, wordt dan geen ge veld gedaan aan het sociale karakter, dat men het vrij kam peren zo graag toelicht De gemeentebesturen hebben het gelukkig in de hand, om jjoor middel van verschijning van de provinciale richtlijnen, nistoestanden te voorkomen- Overigens is het een geluk, dat fcle richtlijnen voorlopig voor een seizoen gelden, zodat men brvaring kan opdoen. TERNEUZEN'— Voor redactionele aangelegen heden kan men vandaag en morgen contact op nemen met de heren A. Koopman, tel. 01180-7438 en A. Verlind, tel. 01140- 3751 of 01140-3103. NEDERLAND reidingsgebied (ezel. 50 et, lokosten). 11150-7920 (4 lijnen). 1751 (3 lijnen). 3 lijnen). en tel. 01158-1940 ïakker (01150-2601), Vergouwe (01172-1878), ran (01155.1224), den Berge. 19.00-21.00 uur, tel. 01600- 49900. 22341. ustijn, kantoor Nieuwstraat boren tzlaan 50, Terneuzen, Koopman, kantoor: Krom" 3-7764, privé: 3. Costenobel- 38. rsten, kantoor: Klokstraat 1, bt 37, tel. 01100-6584. ne: O. vao Berkel, kantoor: 1150-7920. privé: Langs de 166. erlind, kantoor: Steenstraat )ude Polderstraat 41, Hulst, n der Helm, kantoor Nieuw- 0, privé: Beethovenhof 12Z, Boer, Trumanlaan 10. Axel Deursen, Gerbrandylaan 8, Vooruitzichten voor zondag I en maandag, opgesteld door het j ÏNMI op vrijdag om 18.00 uur. inhoudend wisselvallig en its koeler. Weersvooruitzichten in cij- p gemiddeld over Nederland. Voor zondag: aantal uren on: 1 tot 8; min. temp.: van on- eveer normaal tot 3 graden oven normaal; max. temp.: mstieeks normaal; kans op en droge periode van minstens j 2 uur: 80 procent; kans op een eheel droog etmaal: 40 pro ent. Voor maandag: aantal uren on: 1 tot 8; min. temp.: om- treeks normaal; max. temp.: mstreeks normaal; kans op en droge periode van minstens lp uur: 80 procent; kans op een geheel droog etmaal: 40 pro- waterstanden fKonstanz 259 pl. 1, Rhein- ffiden 206 -7. Straatsburg 212 f32, Plittersdorf 358 -26, Baxau 424 -5„ Plochingen 142 •o- Mannheim 250 pl. 68, «fembach 208 pl. 4, Mainz 253 ■I'20, Bingen 151 pl. 11, Kaub Pl. 11. Trier 379 pl. 31, loblenz 220 pl. 17. Keulen 200 51- 21, Ruhrort 360 pl. 21, Lo- ■dh 982 pl. 30, Pannerdense |0P 957 pl. 29, Nijmegen 778 Pl- 37, IJsselkop 926 pl. 30, Refde IJssel 440 pl. 34, Deven- 312 pl. 32. Monsin 5490 -6. fforgharen 4061 pl. 2, Belfeld Jpli pl. 16, Grave beneden de ■uis 515 pl. 1. Morgen, zondag 9 april. Ber- fn op Zoom: 11.43 uur: Hans- hert: 11.06 en 23.39 uur; Ter- euzen: 10.36 en 23.11 uur: fhssmgen: lO.Oë en 22.43 uur: yemeldinge: 11.33 uur. laandag 10 APRIL. Bergen op k>om0.27 en 13.06 uur lansweert: 12.22 uur: Terneu- en11.50 uurVlissingen 1-19 en 23.47 uur: Wemeldin- ïe: 0.17 en 12.56 uur. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Als Provinciale Stalen er op 21 april a.s. mee akkoord gaat, dan zal reeds in liet a.s. zomerseizoen het „kamperen bij de hoer" in onze provincie mogelijk zijn. Het college van G.S. van Zeeland wil de Zeeuwse ge meentebesturen per circulaire verzoeken, om, wat betreft het verlenen van vergunningen voor „individueel kampe ren" een uniform beleid te voeren. Aan de Staten wordt gevraagd om in de vergadering van 21 april a.s. hiermee in te stemmen. (Van een onzer verslaggevers) ZIERIKZEE Donderdag avond om tien over acht luidde de alarmbel voor de districts colonne van het Nederlandse Rode Kruis op Schouwen-Dui- veland. Het betrof een proef- alarm, dat werd gegeven door het gewestelijk commando te Middelburg. Dit commando wilde zich ervan overtuigen, dat de alarmregeling die de dis trictscolonne had ontworpen, in de praktijk duidelijk zou wer ken. En dat bleek! Reeds na tien minuten meldde zich het eerste colonnelid, mevrouw Stoutjes- dijk-Wilbrink uit OUwerkerk, zich op het „alarmadres" in Zierikzee. Binnen het uur wa ren 52 van de 82, via het sneeuwbalsysteem gealarmeer de colonneleden, op datzelfde adres present. Het alarmeren van een dis trictscolonne is voor Zeeland een 'noviteit. De districtscolon- ne is als formatie het resultaat van de studie van een werk groep binnen het Rode Kruis. Deze werkgroep heeft gerap porteerd over de gewijzigde ge- varenrisico's in de huidige maatschappij en over de wijze waarop het Rode Kruis het personeel bij een calamiteit zo spoedig en doelmatig mogelijk zou kunnen optreden. De chef-staf van het Rode Kruis-commando verklaarde desgevraagd dat de eerste oefe ning in Zeeland hem beslist niet was tegengevallen. Er wer den wel werkfouten geconsta teerd, maar uit deze fouten kon weer lering worden getrokken. Een van de moeilijkheden waarvoor het gewestelijk com mando zich geplaatst ziet, is de materiële uitrusting van de vijf districtscolonnes, die in Zee land worden geformeerd. .Ge lukkig zijn er recent besprekin gen gestart tussen de provin ciale leiding van de BB en het Rode Kruis om te onderzoeken hoe de beide instanties elkaar bij het bestrijden van rampen kunnen aanvullen. Voor de invoering van een provinciale raam-verordening voor individueel kamperen, waarop is aangedrongen door de Provinciale Recreatieraad, voelen G.S. op dit moment nog niet veel. Dal houdt verband met het feit, dat er vroeger of later landelijke uniforme re gels voor het individueel kam peren van kracht zullen wor den, die worden ondergebracht in een zgn. Kampeerwet. De provinciale besturen le veren, zoals gebruikelijk, elk hun inbreng aan de gedachten- vorming over die wet. De ge meente-besturen in Zeeland krijgen in het kort een aantal richtlijnen toegezonden, die in acht genomen moeten worden bij het verlenen van vergun ningen. Volgens deze richtlijnen be paalt de gemeenteraad of indi vidueel kamperen in een ge meente al dan niet moet wor den toegestaan. Als de beslissing positief uitvalt, dan moet er een raads- verordening worden vastge steld, die toestaat om vergun ning te geven tot het plaatsen van ten hoogste drie caravans of tenten op erven bij boer derijen en buitenplaatsen. Een voorwaarde is, dat er een erf- beplanting aanwezig is. In bepaalde, niet kwetsbaar land schappelijke gebieden kan een groter aantal caravans of ten ten per terrein worden toege staan, doch nimmer meer dan vijf stuks. Een voorwaarde in dit geval is dat er goede sani taire voorzieningen zijn. G.S. houden, 'wat deze tussenvorm tussen vrij kamperen en cam ping-exploitatie betreft, zelf een vinger in de pap. De gemeentebesturen kun nen ook tijdelijk toestemming geven tot het plaatsen van een beperkt aantal caravans of tenten in boomgaarden, tenein de het rooien hiervan te voor komen. Ook hier is de toestemming van G.S. als extra waarborg dat de zaak niet uit de hand zal lopen, een voorwaarde. De periode waarin het individu eel kamperen zal worden toe gestaan loopt van 1 april tot 1 oktober. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de vlees hal van het Middelburgse stad huis is gisteren een expositie van werken van de in 1958 overleden Engelse pendant van Mondriaan, miss Marlow Moss geopend. Het is wellicht de laatste maal, zo vertelde de Middel burgse wethouder van culture le zaken, mr. J. J. van der Weel dat een collectie werken van Marlow Moss in een zo volle dige vorm aan het publiek kan worden getoond. Middelburg besloot tot het inrichten van deze expositie door de vele ban den die er bestaan tussen Wal cheren en Mondriaan (de man die miss Marlow Moss zozeer bewonderde, dat zij zelfs in haar uiterlijk op hem wilde lij ken) en tussen Walcheren en Marlow Moss zelf. Zij heeft met tussenpozen in villa Antoinette te Biggekerke gewerkt. Veel van het door haar vervaardigde werk be vindt zich in de collectie, die eigendom is van de heer W. S. Nijhoff te Biggekerke. Hij heeft de collectie bereidwillig voor deze expositie afgestaan. De expositie is geopend tot en met 23 april. Wij komen ei nog nader op terug. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Als ge volg van de op 24 maart j.l. in Goes gehouden studiebijeen komst over de gewestvorming, zullen G.S. van Zeeland 5 re gionale hoorzittingen organise ren. Dit zal groepsgewijs ge- beurfen. Voor de gemeentebe sturen van Zeeuwsch-Vlaande- ren is een bijeenkomst georga niseerd op maandag 10 april a.s., om 10 uur in het raadhuis van Axel. Voor de Walcherse gemeen tebesturen is de bijeenkomst op dinsdag 11 april om 15.30 uur in de Statenzaal, voor die van de Bevelanden op dinsdag 18 april om 2.00 uur in de recreatiezaal van ..De Scha kel" te Goes. Alle vergaderingen zijn openbaar. Het is de bedoeling dat van gedachten wordt ge wisseld over de voorstellen die Gedeputeerde Staten aan de minister van Binnenlandse Zaken zullen doen inzake de structuurschets voor de be stuurlij ke herindeling in Ne- derlnd. (Van een onzer verslaggevers/ GENT In het Noordbel- gische haven- en industriege bied rond Antwerpen en rond Gent gonst het van de bedrijvigheid. Fabrieken zijn er in een snel tempo uit de grond gestampt, er wordt druk gebouwd in verband met de komst van nog meer nieuwe bedrijven en de pla nologen hebben al lang uit gemaakt dat er op de Schel- de-oever hij Antwerpen een nieuw industrieterrein van 6800 hectaren en bij "Gent een nieuw industrieterrein van 1500 hectaren moet ko men. De industriële ontwikke ling van de agglomeraties Antwerpen en Gent schijnt dus bijzonder hard te gaan. Of in dit opzicht voor Ant werpen en Gent echter een gouden toekomst is wegge legd, is een vraag waarop volgens een groepje Vlaamse intellectuelen waarvan prof. dr. M. Anselin en prof. ir. J. Mortelmans de belang rijkste woordvoerders zijn met een keihard „neen" op moet worden geantwoord. Het groepje wordt in België wel uitgemaakt voor een stelletje pessimisten en zwartkijkers, maar toch kun nen de opmerkingen van de ze kant niet zonder meer worden genegeerd. Een van de grootste be zwaren van deze groep over de gang van zaken in de Belgische economie is het ontbreken van een nationaal zeehavenbeieid. In hei Belgi sche maandblad „Kultuurle- ven" van februari 1972, waarin het dossier „machten en manipulaties rond de ha venproblemen in België" wordt gepubliceerd, zegt prof. Anselin hierover onder meer het volgende: „Het Belgische havenbeleid heeft niets van een nationaal ka rakter: het is al evenmin on derdeel van een volwaardig economisch beleid. Het be staat in hoofdzaak uit een heterogene hoop beslissingen, gericht op politiek electora- lisme of op promotiekansen van individuele ambtena ren". Een andere opmerking van prof. Anselin in dezelfde richting: „Onze democratie vertoont juist het kenmerk van een soort driehoeksbe- iangenspel: economische machtsgroepen - politici - ambtenaren. Wie zich inpast in dit belangenspel maakt promotie. Wie daarentegen een eerlijk spel wil spelen, ten voordele van de belangen van de gemeenschap, wordt „rücksichtlos" uitgeworpen." Deze uitspraken houden vooral verband met het feit dat de Belgische regering niets voelt voor een diepzee haven bij Zeebrugge, waar door België niet meer van Nederland afhankelijk zou zijn wat de toegangswegen voor de scheepvaart betreft. Nu is dat wel het geval met Antwerpen (de Westerschel- de) en met Gent (het Kanaal van Gent naar Terneuzen). Zowel Antwerpen als Gent kunnen nu geen grotere schepen dan die met een laadvermogen van 60.000- 70.000 ton binnen de havens krijgen. Volgens prof. Anse lin behoeven Gent en Ant werpen er nooit op te reke nen dat ze in de toekomst ooit grotere schepen zullen kunnen krijgen. En dat zal dan volgens de heer Anselin wel eens de belangrijkste oorzaak kunnen zijn van het inzakken van de Belgische economie in de toekomst. Volgens het artikel van prof. Anselin in „Kultuurle- ven" is de Belgische indus trie in belangrijke mate ge richt op de invoer van grondstoffen voor een pri maire verwerking in België, waarna de zogenaamde half fabrikaten worden uitge voerd. „De leefbaarheid van de huidige gevestigde Belgi sche industrie hangt dus in hoofdzaak af van de moge lijkheden om grondstoffen tegen concurrerende prijs te kunnen invoeren. Hoofdbrok in deze internationale con currentie is de vrachtprijs van de zeeschepen, die deze grondstoffen aanvoeren", re deneert prof. Anselin. Hij voert aan dat in de zee scheepvaart, al sinds vijftien jaar een schaalvergroting aan de gang is met het doel de vrachtprijs per eenheid pro- dukt te verminderen. „Wil onze Belgische industrie in de internationale concurren tie stand houden, dan moeten wij onze grondstoffen kun nen aanvoeren met schepen van dezelfde schaal als onze buurlanden. Zo niet, dan gaat onze industrie eraan", is de sombere conclusie van prof. Anselin. Naar zijn smaak en van die van zijn medestanders hebben de plannen voor een diepzeehaven bij Zeebrugge nooit een goede kans gekre gen, omdat men zelfs ten koste van de nationale eco nomie de stad Antwerpen het aureool van belangrijkste Belgische havenplaats wil la ten behouden. Veelzeggend in zijn verband zijn de vol gende (eveneens gepubli ceerd in „Kuituurleven") uitspraken van prof. Anselin: „Antwerpen nationale haven. Dit was de slogan. Wie daar niet naar handelt, wordt door Antwerpen gedoodverfd. Het is dan ook begrijpelijk dat een man als minister de Sae- ger in de beslissingen terza ke haveninfrastructuur zich Iaat leiden door de opties van de Antwerpse politici: vooral als men weet tiat bei de nationale partijen CVP en BSP er een harmonisch gen- tlemans-agreement uitvoe ren", en: „een nieuw haven complex aan zee wordt door hen (de Antwerpse politici, red.) eerder als een "concur rerende dan als een additio nele groeipool beschouwd. i Dit leidt tot een paradoxale toestand. De Antwerpenaars hebben immers liever dat trafieken van Antwerpen af vloeien naar Rotterdam of zelfs naar Duinkerken, dan naar een nieuwe Belgische, zelfs Vlaamse haven". (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De visserijhaven van Breskens, thans in beheer bij het rijk, komt in handen van de gemeente Breskens. Onder handelingen tussen rijk en gemeente zijn al gaande. Dat blijkt uit een brief van minister Drees (Verkeer en Waterstaat) aan de Tweede Kamer. Deze foto van een bominslag in de Axelsestraat in Terneu zen is een van de authentieke afbeeldingen die voorkomen in het boek van de heer Platteeuw. In deze brief geeft de be windsman ook een overzicht van de visaanvoer in de Ne derlandse havens over de pe riode 1966 tot en met 1971. Daaruit blijkt, dat de aanvoer in Breskens is teruggelopen. In 1966 werd daar ruim drie mil joen kilo vis aangevoerd, ver leden jaar was de aanvoer nog maar 2,8 miljoen kilo. Het aan tal schepen is in die jaren slechts met één teruggelopen, namelijk van 22 in de jaren 1966-1970 tot 21 nu. In tegenstelling tot Breskens geeft Vlissingen een stijgende lijn in de aanvoer te zien. Werd daar in 1966 bijna anderhalf miljoen kilo vis aangevoerd, het afgelopen jaar was dat In Colijnsplaat is de aanvoer teruggelopen van twee miljoen (Vervolg van pagina 1) „Ik heb met tal van mensen gepraat en nog eens gepraat. Er zijn mensen die me wel eens wat bruikbaars stuurden, maar het grootste deel heb ik toch zelf moeten nalopen. Overal heb ik mijn gegevens vandaan moeten plukken. Al le kranten die tussen 1940 en 1945 verschenen heb ik nage- pluisd. Je hoort hier en daar wat, maar je moet er natuur lijk wel op aan kunnen dat het waar is. Als drie van de vier mensen hetzelfde vertel len, ja, dan mag je wel aanne men dat het echt zo gebeurd is." „Toen de oorlog uitbrak was ik zelf nog maar een jongen van vijftien. Zodoende heb ik ook nóg eigen ervaringen die in het boek zijn verwerkt. Ik heb in 1940 de evacuatie van Terneuzen van nabij meege maakt. Duizenden mensen moesten de stad verlaten en maar zien hoe ze ergens op het land onderdak vinden." Herinneringen aan de plun deringen in Terneuzen door Belgische soldaten op hun vlucht voor de oprukkende Duitsers, het leed dat de be ruchte „Arbeidseinsatz" in talloze gezinnen bracht, de verplichte inlevering van ra dio's en nog heel wat meer oorlogservaringen zijn in „vijf woelige jaren 1940-1945" voor het nageslacht opgetekend. Met het verleden te maken heeft, verzamelen -en rang schikken van historisch mate riaal en het overbrengen van vergaarde kennis op anderen b.v. bij lezingen is een kolfje naar de hand van de heer Platteeuw. Het is allem^a1 tij dens een lang ziekbed in 1952 begonnen. „Ik las toen veel en zo Is die belangstelling voor de his torie, eerst van Hoek en later ook van andere plaatsen, steeds meer gegroeid. Later is daar mijn hobby voor de ge slachtskunde met het speuren en maken van familiewapens alleen bijzonder boeiend maar bijgekomen. Het is een niet ook erg tijdrovend werk," zegt de heer Platteeuw en om dit te onderstrepen legt hij zijn hand op een grote kartonnen doos vol dokumentatiemateriaal uit de voltooid verleden tijd. kilo in 1966 tot een miljoen kilo verleden jaar. ruim drie miljoen kilo door een vloot van negen schepen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gisteren middag werd de Middelburgse brandweer gealarmeerd voor een uitslaande brand op het klein industrieterrein aan de nieuwe Leverskerkseweg te Middelburg. Het vuur woedde in een plaatijzeren loods op het ter rein van Cebeco-Zuidweg, waarin honderden balen stro lagen opgeslagen. De brand, zo vertelde ooggetuigen, scheen aan alle kanten tegelijk te zijn ontstaan. In minder dan geen tijd was de gehele tientallen meters brede loods herschapen in een gigantisch fornuis. Het was mede aan de wind richting te danken, dat de be drijfsgebouwen van N.V. Me taalgroothandel Polak, die op een tiental meters afstand van de loods staan, gespaard wer den. Wel maakte de dichte rook het werk in een deel van het bedrijf onmogelijk. Van de plaatijzeren loods van Cebeco bleef een trieste puinhoop over De schade beloopt vele tien duizenden guldens. Het bedrijf is tegen brand verzekerd. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het streekconcours hippique, dat vandaag voor Zeeuwsch-Vlaanderen in Hulst gehouden zou worden gaat niet door. De organisatoren hebben naar aanleiding van de ongun stige weersverwachtingen tot een week uitstel besloten. Dat heeft wel enkele problemen opgeleverd, omdat alle afspra ken voor dit evenement al wa ren gemaakt. Hond gedood. De politie maakte vrijdag proces-verbaal op tegen A. de S. uit Biervliet en nam diens jachtgeweer in beslag wegens het doodschieten van de hond van een dorpsge noot. Keukenbrand. Bij het overgieten van benzine van de ene yerrican in een andere, in de nabijheid van een brandend gascomfoor, ontstond brand in de keuken van het pand Larix- straat 39 te Terneuzen. De be woner gooide de brandende yerrieans naar buiten en bluste de brand door er grond over te gooien. Toen de brandweer aan kwam was de brand in de keu ken geblust, doch er was vrij veel schade. (ADVERTENTIE) ahoyhal rotterdam 13tm16april V- onder auspiciën van UUVHU distriki rottendam. opertlGH7 19-20 utr,zo10-l7ur

de Stem | 1972 | | pagina 3