structuurschets terneuzen over gebied ten westen VAN kanaal naar gent: Schone industrie illusie iifard! W erkloosheid groeit in O-Z-Vlaanderen EXTRAATJE VOOR RAADSLEDEN ZELF BOOT GEBOUWD Bezwaren tegen subsidie „Drive" Tweetal bekent serie inbraken sogaeU Voorstel b. en w. Oostburg' ïhuis sluiskil ml. of vrl.) CHV-leden tijdens vergadering gehuldigd 1 e Borsele stad sMrsasS BESTEDEN kopen 100 guide" NV GUNSTIG NATUUR foffieconcert De Halle Eén klacht tegen expansie van Dow VRAGEN OVER VERKLARING WETHOUDER H. v. Mierlo: enghartig politiek doorbreken MR. RIETEMA: jierdaf 12 ^aort 1972 dienst amens ïszand in het openba^ bil van de weg B0Vs. nhoek tussen hm. 1260 m' (bestek is vanaf 13 maart 1979 rekt, verkrijgbaar op de kassier tegen betaW en restitutie. ia ontvangst if na van een 1 Heinkenszand. en verstrekt op 23 maart kantore van de dienst rate 10 te Heinkenszand ■BBnaanaiai ed bij de Raiffeisen- Coöp. Centrale Raif. tien miljard gulden, de gunstige voor- Ij klaar bij de at 7 126 i»aaiBaBaBaaaaaniniHiii economiseh-direkteur, Joel kasten ontvang®" lulden. I U |onze speciale pr'ize kioosterzanpE Tustrie. Het hoofdkantoor van hing van Hercules Incorporated, j I Produktiebedrijven bevinden Irrondstof voor polyesterverels 1 in Zwi/ndrecht, waar de Iseprodukten en papier- I ir van onze fabriek te luge van onze afdelingen laar, die van afwisselend Vindt de receptioniste/ Igen, bieden wij een 1 is ook een mooie an secretaresse, areiste en een behoorlijke Fekt tot aanbeveling. Ihrijf dan naar onze Jamphuis, Hercules NV, lifoon01180-7551 (Van onze correspondent) SLUISKIL Gister middag was het grote mo- I ment aangebroken voor de Sluiskillenaar J. A. k, toen een kraan II van de firma Stoof zijn leligebouwde boot in het water hevelde. Aan dit pleziervaartuig Wt de heer Strijdonk 30 uur gewerkt. Het '»o, mahoniehout op «talhouten spanten, reeft hij zelf gekocht. Dit was aanvankelijk l als reddingssloep J vat» 81 personen. De boot B wim tien meter lang Iis, met de opgebouwde J stuurhut 3,5 meter hoog. "et vaartuig is een z.g. tpitsgat-model. De bouwer heeft in het vaartuig alle mogelijke en *al nodige voorzienin- getroffen. De boot o.m. vier vaste pplaatsen en in de I stuurhut extra-slaapruim- I «voor twee personen. een diepgang van 1em wordt het voortbe- bgen door een 38 din I dieselmotor, die een I wlheid kunnen geven ruim 18 km per uur. -eer Strijdonk wil I °et ?'jn vaartuig, waar- I "ij z®er trots is, zijn ®de zomervakantie Jfengen op het Veer- Meer. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Met 10 tegen 3 stemmen heeft de raad van Sas van Gerit besloten ga rant te staan voor een door de tennisvereniging „Drive" te sluiten geldlening voor de aanleg van tennisvelden aan de Sportkade en tevens om aan genoemde tennisclub een subsidie tot f 7.000,- over het eerste jaar te verlenen De heer De Groff (PvdA) kondigde direct na het raads besluit aan hiertegen bij Ge deputeerde Staten in beroep te zullen gaan, omdat hij dit in strijd acht met een eerder ge nomen besluit van de raad de (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een eventueel voornemen om alleen zogenaamde schone industrieën ten wes ten van het kanaal Gent-Terneuzen toe te laten zal in de praktijk wel een illusie blijken. Onder druk van de vestigingseisen van bepaalde industrieën en de noodzaak uit economisch oogpunt elke glegenheid tot nieuwe vestigingen aan te grijpen, zal het namelijk zeer moeilijk zijn de grens voor schone industrieën te trekken, met name ais zich niet genoeg van dergelijke bedrijven aandienen. Bovendien is dit gebied ten westen van het kanaal veel minder doorsneden met wegen en spoorwegen en daardoor meer geschikt voor gevaar- brengende basisindustrieën. Tevens moet ruimte worden gereserveerd voor een eventu eel te bouwen tweede grote zeevaartsluis en een eventuele verbreding van het kanaal als mede voor een tweede vaste oieverveintoiindiiinig oiver de Wes- terschelde. Dat is een van de opmerke lijkste stellingen in de discus sienota van b. en w. van Ter- neuzen over een structuur schets voor deze gemeente. De nota zal op 30 maart praatstof opleveren voor de commissie ad hoc, die is ingesteld om een structuurplan voor Terneuzen te ontwerpen. In de nota wordt de Wester- scheldeoever tussen de Braak man en Terneuzen gunstig ge noemd voor de zeehavenont wikkeling, gelet op de goede bereikbaarheid van grote zee schepen. Hiervoor zullen de mosselbanken en schorren op geofferd moeten worden en zal dit gebied moeten worden inge dijkt. Hiermee zal een uitbrei ding van industrieterrein van 160 hectare netto bereikt kun nen worden. Met betrekking tot het nieu we industrieterrein bij Osse nisse lijkt het volgens de nota noodzakelijk reeds nu de wes telijke grens van dit gebied vast te leggen teneinde tot een verre toekomst ruimte te heb ben voor de uitbreiding van het woongebied ten oosten van Terneuzen en ten noorden van Zaamslag. I '1 zn onze correspondent) IjXEl ^uit" in A't-l Iaanderen 0l'gani- °P zondag 12 maart in Ik®'c te Axel het laatste ncer' in dit seizoen /®«ertlamse kernensem- #1 !u trio-bezetting: ïV'vi1001 et» cello, werken t, 7'Mven, Schubert en •j Nederlander Geza Van dit ensemble een drietal musici ItS. zÜn aan het Uw n s philharmonisch Urn. Masin violist, is tlUeaeertmeester, Ma- ifi„ ^en, violiste en Bob ïjl,," er solo-cellist. In 'en. zij tezamen met R'nus Groot op uit van de Russische „,ressariaat een con- flit door de Sovjet van drie weken. Jfw vclH ULie WCK.ÖII. 2uUen zij daar het ïtj ^31 %Jeilgen- van zondag ten ge- De koffiecon j, f °nder auspiciën van /eeuwseh-Vlaanderen is oe een groot succes gevarieerde pro- N2L en instrumentaties ."„velen aan om op 'Hu?6'1 het middaguur I atrien luisteren. w r «I (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De groep Sas van Gent van de rijkspoli tie heeft met de arrestatie van de 18-jarige Koewachtenaar A. v. d. B. en de 23-jarige Terneu- zenaar F. v. d. V. een goede slag geslagen. Beide jongelui werden woensdagnacht op he terdaad betrapt bij een inbraak- poging in het kledingbedrijf, dat is ondergebracht in de gé- bouwen van de voormalige Fa- tex fabriek in Sas van Gent. Tijdens de verhoren, die zij daarna hebben ondergaan, be kenden zij een hele serie inbra ken en pogingen tot overvallen. Zo waren zij het, die enige tijd geleden de bejaarde gebroeders Y. aan de Axelse Sassing over vielen. Tevens werd door hen een poging ondernomen het postkantoor in Koewacht te be roven. Verder bekenden zij in braken in het xelse Gemeen tehuis, bij de lema, de sex- shop en supermarkt Matteeuws in Sa„ van Gent en ADZ Meu belbedrijven in St.-Jansteen en nog verschillende inbraken. De verhoren worden voort gezet, omdat de politie het ver moeden heeft, dat zij nog meer op hun kerfstok hebben. Ver moedelijk zullen zij maandag worden voorgeleid aan de Of ficier van Justitie in Middel burg. tennisvelden in het sportcom plex „De Valcke" aan te leg gen. Wethouder Garskamp, die met betrekking tot de subsidie aan Drive en de aanleg van de tennisvelden bij de Sportkade, in het college een minder heidsstandpunt innam, herin nerde eveneens aan het vroe gere raadsbesluit. Ook achtte hij een subsidie van f 7000,- te hoog ten opzichte van ande re verenigingen. De heer Garskamp stelde de raad voor in De Valcke twee tennisba nen aan te leggen De aanleg van de tennisbanen aan de Sportkade noemde de wethou der verspilling van gemeen schapsgeld, omdat in De Valc ke reeds kosten zijn gemaakt voor de aanleg van tennisba nen. „Als de raad het voorstel van b. en w. aanneemt, dan zal ik me met alle democrati sche middelen daartegen ver zetten", aldus de heer De Groff. Nadat de vergadering was geschorst voor beraad van de confessionele groepering en de fractie Gemeentebelangen ging de raad, na een wijziging in het voorstel betreffende een bijdrage in het exploitatiete kort van de tennisvereniging, akkoord met de garantie voor de geldlening aan Drive en een subsidie tot f 7000,-. Te gen stemden wethouder Gars kamp en de heren De Groff en Scheffer van de PvdA-frae- tie. Een uitmonding van het Baalhoekkanaal in het gebied van Ossenisse zou een indus triële vestiging bijzonder sti muleren. In- de structuurschets voor Terneuzen is als afstand tussen „Ossenisse" en de- oost grens van de toekomstige be bouwing van Terneuzen ten oosten van de Otheense kreek ongeveer 4 kilometer aangehouden. De totale capaciteit van het toekomstige stadsgebied van Terneuzen bedraagt volgens de structuurschets 60.000 tot 65.000 inwoners. Met het oog op het toekom stig opofferen van natuurge bied ten behoeve van indus trialisatie en woningbouw acht de nota een tijdige wetenschap pelijke begeleiding en deskun dig beheer voor het behoud van resterende gebieden van hoge landschappelijke en na tuurwetenschappelijke waarde onontkoombaar. Reeds bij de planning van toekomstige in dustriegebieden moet met mi lieuhygiënische- en veiligheids eisen rekening worden gehou den. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tegen de door Dow Chemical in Terneu zen voorgenomen uitbreiding van het fabriekscomplex met een installatie voor de ver vaardiging van polyethyleen is een schriftelijk bezwaar bin nen gekomen. De heer A.L. de Putter, die bij Dow in de Nieuw Neuzenpolder woont, lichtte zijn bezwaren toe tij dens de in het Terneuzense raadhuis gehouden hinder wetszitting. Hij zei dat hij hinder onder vindt van het geluid en de stank afkomstig van de instal laties. Ook heeft hij wel last gehad van hoofdpijn. De heer De Putter kon de stank en het hinderlijke geluid niet nader lokaliseren Hij sprak de vrees uit dat hij daar meer hinder van zal ondervinden naar mate Dow verder uitbreidt. Dow Chemical was op de zitting vertegenwoordigd door de heren C. Langendoen, di rectie-assistent voor overheids zaken en P C. Kools, assistent- bedrijfsleider van de nieuwe polyethyleenfabriek. - Beide voerden aan dat het bedrijf talrijke voorzieningen heeft getroffen om geluidshin der en luchtverontreiniging te voorkomen. Ook zijn de vei ligheidsmaatregelen zeer ver doorgevoerd De heer De Put ter - hij was de enige be zwaarde - klaagde ook nog dat hij sinds hij in 1967 in de Nieuw Neuzenpolder kwam wonen nog nooit iemand van Dow bij hem thuis is geweest om over zijn klachten te pra ten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Ter neuzense raadslid H. de Vriend (T 70—2000) heeft schriftelijk vragen gesteld aan b. en w. over het feit dat wethouder A. Ramondt in de raadvergadering van 24 febru ari bij behandeling van een voorstel om verkeersmaatrege len in Terneuzen-zuid te tref fen, meedeelde dat het wel zijnsco-mité zuid met deze maatregelen akkoord was ge gaan. Uit een brief, die het welzijnscomité zuid op 1 maart aan de raadsleden stuurde, zou volgens de heer De Vriend echter het tegen deel blijken. De heer De Vriend vraagt hierover nu op klaring aan b. en w. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „We staan voor een periode waarin we de fundamenten waarop onze maatschappelijke orde en ons politiek denken zijn gevestigd totaal zullen moeten herzien. Voor het eerst zullen we onze kiezers niet meer maar minder beloven. We zullen in plaats van nog meer welvaart in feite zweet, bloed en tranen in het vooruitzicht moeten stellen". Dat zei mr. Hans van Mierlo, fractievoorzitter van D '66 in de Tweede Kamer, op een in hotel Rotterdam in Terneuzen belegde vergadering. De heer Van Mierlo haakte in op het onlangs door de commissie van zes uitgebrachte advies over een nieuwe maatschappelijke en politieke constellatie. „Er zullen diep ingrijpende maatregelen genomen moeten worden om deze drastische hervormingen zullen aan de bevolking worden voorgelegd. Iedereen die politiek gemoti veerd is, of hij nou lid of geen lid van een politieke partij is, kan aan deze geheel nieuwe ideeën een bijdrage leveren". De D '66-voorman achtte het van het eerste belang dat deze hervormingen in Europa geleid worden. „Enghartige politiek moet doorbroken worden. Wij moeten ons kunnen openstellen voor constructieve gedachten van andere partijen. Het gaat er om dat we gezamenlijk wer kelijk moeten pogen het poli tieke vertrouwen van de bur gers terug te krijgen", Mr. Van Mierlo acht het mo gelijk dit met redelijke taal te verwezenlijken. (Van onze correspondent) AXEL Tijdens een jaar vergadering van de afdeling Axel van het Christelijk Nati onaal Vakverbond heeft de districtsvoorzitter van de christelijke bond van agrari sche en tabaksbedrijven, de heer C. Bom en groot aantal leden gehuldigd wegens hun 25- of 40- jarig lidmaat schap. Tevoren zei de heer Bom in een korte toespraak, doelend op het metaalconflict van eni ge tijd geleden, dat de werk nemers hun looneisen dienden te matigen, want dat er ook rekening dient te worden ge houden met minder kapitaal krachtige bedrijfjes. De zilveren jubilarissen wa ren de heren: J. de Putter, C Buijze, F. de Kraker, J. Vin- ke, H Hamelink, J. Bakker en C. Boeye. Veertig jaar lid wa ren de heren: W. Hamelink, A. de Freyter, J. Koekkoek en J. Simons, allen van de christelij ke bedrijfsgroepencentrale. Zilveren jubilarissen van de christelijke bond van vervoers- personeel de heren A. Rinn en P. van Alten. Van de Christelijke bond van agrari sche en tabaksbedrijven waren 40 jaar lid, d heren D.J. Vre kenhorst, C. Overdulve, J. de Feyter, F*. Dieleman, A. der Feyter en J. Pijpelink. 25 Jaar lid van de christelij ke beambtenbond, de heren A. van Asperen, B. Kempen, J. Francken en J. van Drongelen. De leden die 40 jaar lid waren ontvingen een enveloppe met inhoud, de anderen het gouden insigne. De dames werden verrast met een bloemstuk. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Volgens mr. J. S. P. Rietcma van het districts bureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland, zal de werk loosheid in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen in ieder geval tot 1975 nog blijven stijgen. De mate waarin dat gebeurt hangt af van de vraag of Dow-Chemical de komende jaren zal blij ven uitbreiden. De heer Rietema heeft ditl gisteravond meegedeeld in de tweede vergadering van de streekplancommissie, waririn hij een prognose gaf voor de ontwikkelingen op de arbeids markt voor de komende jaren. De directeur van het dis trictsbureau voor de arbeids voorziening heeft erop gewe zen, dat de arbeidsreserve in 1975 mogelijk tot 700 zal zijn gestegen. In 1970 was het ge middeld aantal werklozen 470 en in 1971 610. Bij deze prognose hield de heer Rietema rekening met de mogelijkheid, dat door de acti viteiten van Dow elk jaar nog 200 arbeidsplaatsen meer wor den geschapen. Is dat niet het geval, dan moet voor wat 1975 betreft gerekend worden op een aantal werklozen van 900. Zelfs als Dow Chemical tot 1975 verdubbeld zullen er in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen over drie jaar nog 400 werklo zen zijn. Op grond daarvan is de heer Rietema gisteravond tot de conclusie gekomen, dat Zeeuwsch-Vlaanderen behoef te heeft aan meer werkgele genheid. Hij heeft er verder nog op gewezen, dat - zelfs indien daarbij de conjunctuur daling in aanmerking wordt genomen - deze cijfers voor Zeeuwsch-Vlaanderen relatief tamelijk hoog liggen. Mr. Rietema wijt dit aan een slechte structuur, die tot voor kort voor een belangrijk deel nog werd versluierd door de hoogconjunctuur. Ook voor 1990 verwacht de directeur van het bureau arbeidsvoorzie ning nog een toenemend werk lozen-percentage, mede ver oorzaakt door het feit da,t door het geringere kinderaantal te gen die tijd minder scholen nodi g zulen zijln. Datzefde geldt voor de dienstensector en een deel van de industrie (bv. voedingsmiddelen voor kinderen.) Het werklozen-percentage in 1990 zal ook nadelig worden beinvloed door verminderende bouwaetivitei en tegen die tijd, omdat daaraan dan hoog etwaarschijnlijk minder be hoefte zal bestaan. Op grond daarvan kwam de heer Riete ma tot de conclusie, da de werkloosheids-tendenzen zich na 1975 hoogstwaarschijnlijk zullen blijven voortzetten. Op deze tweede streekplan commissie-bijeenkomst is ver der nog aandach besteed aan de inkomende pendel v&n en naar elgië. Uit de cijfers blijkt, dat de inkomende pen del van eigen naar Zeeuwsch- Vlaanderen in 1970 voor wat het oostelijk deel betreft 1370 bedroeg. De uit gaande pensel van oost-Z- Vlaanderen naar elgië beliep 460 arbeidskrach en. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De raad van Oostburg gaat zich volgende week donderdag beraden over een voorstel van het college van b. en w. om de fracties in de gemeenteraad een financië le tegemoetkoming te geven voor het fractiewerk buiten de raad. Naast de gewone raadsver gaderingen vinden een aantal commissie- en gewone verga deringen plaats plus diverse informele bijeenkomsten. Daarbil komt dat de proble men, waarmee de raadsleden zich bezighouden sinds de her indeling in omvang en inge wikkeldheid zijn toegenomen. Aldus het college. B. en w. vinden dat de toeneming van de activiteiten een onevenre dig deel van het presentiegeld vergt, wat het college als niet juist voorkomt, omdat dit geld is bestemd om de raadsleden te gemoet te komen in verband met de tijd die aan de vervul ling van hun raadslidmaatschap besteed moet worden. B. en w. stellen voor per politieke groepering in de raad f 100 toe te kennen met daarnaast een vast bedrag van f 50 per lid van de groepe ring. De totale tegemoetko ming aan een groepering mag het bedrag van f 400 n'et te boven gaan. De pas opgerichte jeugdclub in Waterlandkerkje, die mo menteel ongeveer 25 leden van tussen 12-16 jaar telt kan als de raad een desbetreffend voorstel van het college over neemt een bedrag van f 300 tegemoet zien. Voor de aanschaf van spe len, handenarbeidmaterialen en volksdansplaten is onge veer f 800 nodig. Daarvan denkt men f 500 zelf te kun- -nen fourneren uit inkomsten. „Aangezien er voor de jeugd in Waterlandkerkie weinig an dere mogelijkheden zijn, vin den wij het belangrijk dat de ze jeugdclub enige hulp biJ zijn oprichting verleend wordt", zo schrijft het college in de toelichting. Een langslepende zaak komt in deze vergadering eveneens aan de orde. Het betreft een voorstel aan de raad in hoger beroep te gaan procederen bij de pachtkamer van het ge rechtshof in Arnhem. In 1967 is door de pachtka mer van het kantongerecht in Oosthurg een pachtovereen komst ongedaan gemaakt tus sen de voormalige gemeente Breskens en de heer P. du Bois. Bij uitspraak moest Breskens een schadeloosstel ling van ruim 58.000 gulden betalen en tevens de door de heer du Bois te lijden belas- tingschade. Volgens de inspec teur der belastingen werd zo'n schade niet geleden. De heer du Bois daarentegen claimde bij de pachtkamer een bedrag van ongeveer 10 mille. De pachtkamer bepaalde, na inge wonnen advies bij een des kundige, dat aan de lieer du Bois 6300 gulden belasting- schade betaald moest wor den. De inspecteur der belastin gen bleef evenwel bij zijn me ning. Mede gezien een rechts kundig advies van mr. W. Ie Mair wil het college, als de raad hiermee instemt, in hoger beroep gaan procederen tegen de uitspraak van de Oostburg- se pachtkamer. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter F. Loose, Nieuw- straat 53 te Oostburg, tel. 01170-2121. Axel Dokter Boor, tel. 1666, b.g.g. 01157-451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke Dokter Kalkman te NieuwvKet, tel. 01152-345. Borsele en Niewudorp c.a. De praktijk van dokter Gel derblom wordt waargeno men door dokter Kiviet. tel. 01105-203. Cadzand, Retranchement. Sluis en Zuidzande Dokter De Meijer te Sluis, tel. 01178- 1366. Clinge, Koewacht en St.-Jan- steen Dokter H. Brabers te Clinge, tel. 01140-2361. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovesanöc De praktijk van de huis artsen J. Kole, H. Zwartele en S. Wöstmann wordt tot maandagochtend 8 uur waargen-omen door dokter J. Geldof, Korteweg 23 te Driewegen, tel. 01195-275. Goes Dokter J. Deen, Spar renstraat 10, tel. 4373. Heinkenszand, 's-H. Arends- kerke en Wolphaartsdijk Dokter D. van Driel te 's- Heer Arendskerke, tel. 01106-1202. Hulst Dokter W. Gielen, tel. 2969. Middelburg Dokter M. Rey- erse, Seisweg 29, tel. 3450 (zaterdag) en dokter A. Boerwinkel, Noordweg 214. tel. 2460 (zondag). Reimerswaal Dokter P. Al- lewijn te Kruiningen, tel. 01130-1566 en dokter G. Noome te Krabbendijke. tel. 01134-1444. Sas van Gent e.o. Dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A.185 te Westdorpe, tel. 1255. Terneuzen Dokter P. Nijs- ten, Willem de Zwijgerlaan 17, tel. 01150-2324. Vlissingen Dokter G. de Greef. tel. 2121 (tot zater dag 24 uur) en dokter E. Kant, tel. 3987 (van zater dag 24 uur tot zondag 24 uur). Zaamslag Dokter C. Ver boom. Breskens en Groede Dokter Jansen te Groede, tel. 01171-366. Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter Jongsma, Juliana- straat 2 te Hoek, tel. 356, b.g.g. 345. Kloosterzande Dokter J. Ter Burg, tel. 01148-377 (tot maandagmorgen 8 uur). TANDARTSEN O.-Z.-Vlaanderen Tandarts P. van Mieghem, Scheldeka- de 58 te Terneuzen, tel. 01150-2685. (zaterdag van 10-10.30 en 18-18.30 uur, zondag van 12-Ï2.30 uur). W.-ZV-laanderen Tandarts N. Janssen te Aardenburg, tel. 01177-1380 (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts A. Peeters, Houtkaai 7 te Mid delburg, tel. 01180-2565 (za terdag van 9-10 uur en zon dag van 11-12 uur). Z.- en N.-Beveiand Tand arts J. Stam, Frans den Hollanderlaan 16 te Goes, tel. 01100-5459 (zaterdag en zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. N.- en Z.-Beveland Dokter G. Boneschanseher te Krui ningen, tel. 01130-1233. W. Z.-Vlaanderen Dokter H. v. d. Vijver te IJzendij- ke. tel. 01176-388. WIJKVERPLEGING Groot Axel Zr. K. Geleyn- se, Oosterstraat 2 te Axel, tel. 01155-1885. Ellewoutsdijk e.o. Zr. C. Korstanje, Warande 2 te Heinkenszand. tel. 01106- 1615. Hoek, Philippine en Sluiskil Zr. Bouwens te Hoek. tel. 01154-274. Sas van Gent Zr. Van Dor- selaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. Van Steenbergenlaan 67. tel. 3360. Aardcnhurg, Cadzand. Oost burg en Sluis Zr. De Jonge te Cadzand, tel. 01179-367. Biervliet. Breskens, Groede, te Hoofdplaat, Schoondiike en IJzendijte Zr. Adriaanse te Groede, tel. 01171-367. Hulst en Hontenisse Zr. C. Hillaert, tel. 01140-3054. Goes Zr. V. d. Kooy, tel. 5383. APOTHEKEN Goes Goese apotheek, tel. '104. Middelburg Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 2538. ferneuzen Apotheek Ha- mann, tel 2060. Vlissingen Apotheek D. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730. IN ALVERNA kwam de acht jarige Wilhelmien Jansen met haar fiets onder een mest» strooier terecht en is ter plaat se overleden.

de Stem | 1972 | | pagina 5