Britse oorlogsdocumenten van '41 tot '45 vrijgegeven Grote klacht luchtreiziger? V.S.: Bagage zoek Ontstellende janboel bij bloedbanken in Italië STRAF VOOR WEI WERD DORP MOET VERDWIJNEN OP SLAi AFNEMI Dow K.V.P. IN Vier maanden voor Pearl Harbour wilde Roosevelt incident uitlokken SCHADE 75 MILJOEN DOLLAR PER JAAR Hl KOEHANDELBIJ OPERATIES een noodzakelijk kwaad t 9eei Provoceren Grote collectie Opera Forum met „witte" neger - opera Blij Eenvoudige zaak 500 bloedbanken Export Eentj e nemen Omsingelen Suikerbieten Elopalc Nederland N.V. KWALITEITSCONTROLEUR t Gemeente Terneuzen onze lezers de ruimte uia ruime informatie om de weg naar uw zaak te vinden Middelburg Lamswaarde Dinsdag 25 januari 1972 LONDEN (AP). Enkele maanden voor de Japanse aanval op Pearl Harbour wilde president Franklin D. Roosevelt een incident uitlokken om de Verenigde Staten in oorlog te brengen, zo blijkt uit Britse regeringsdocu menten, die tot nog toe geheim waren. Volgens deze Britse documenten heeft Roosevelt in augustus 1941 tegen de Britse premier Winston Churchill gezegd, dat hq een incident wilde uitlokken om een oor logsverklaring aan nazi-Duitsland te rechtvaardigen. Dat was vier maanden voor Pearl Harbour. Het verslag van de bespre kingen tussen Roosevelt en Churcjiill is vervat in de 950 boekdelen omvattende Britse regeringsdocumenten uit de oorlogstijd, die bij het begin van 1972 voor het eerst gepu bliceerd werden. Deze docu menten zijn nog gedetailleer der dan de eerder door Chur chill zelf gepubliceerde oor- logsmemoires. Churchill en Roosevelt heb ben in augustus 1941 geconfe reerd aan boord van een schip in de Placentiabaai. Aan het eind van deze besprekingen gaven zij een verklaring uit, die later bekend werd als het „Atlantische Handvest." Op 19 augustus bracht Chur chill verslag uit aan het kabi net in Londen van de 'aspecten van de conferentie die niet openbaar gemaakt waren. Het verslag van Churchill over de houding van Roosevelt ten opzichte van de oorlog is vervat in de notulen van die kabinetsvergadering. In de notulen, waarin Chur chill indirect geciteerd wordt, staat onder meer„Hij (Roo sevelt) was duidelijk vastbeslo ten om hen (de Verenigde Staten) te laten meedoen." „Als hij de kwestie van oor log of vrede voor het Congres zou brengen, zouden ze er maandenlang over debatteren De president zei dat hij wel een oorlog wilde beginnen, maar die niet zou verklaren en dat hij steeds provoceren- der zou optreden. Als de Duit sers dat niet op prijs zouden stellen, konden zij de Ameri kaanse strijdkrachten aanval len." In de notulen wordt dan ge zegd, dat overeenstemming werd bereikt om de Ameri kaanse marine een bevoorra dingskonvooi over de Atlanti sche oceaan te laten uitrus ten. „De bevelen van de presi dent luidden, dat de escorte schepen ieder Duits schip moesten aanvallen dat zich maar in de buurt van het kon vooi zou laten zien. Alles moest worden gedaan om een incident uit te lokken." De Britten die in 1940 al leen gestaan hadden voor de nazi-luchtaanvallen en „the Batte of Briain" overleefd hadden, waren er erg op ge brand, dat de Verenigde Staten deelnamen in de oor log tegen Duitsland. Uit deze houding valt de nadruk te verklaren die Churchill legde op Roosevelt's bereidheid de Verenigde Staten aan de oor log te laten meedoen. In de kabinetsnotulen staat dat Churchill Roosevelt waar schuwde, dat de Sovjet-Unie gedwongen zou kunnen wor den om naar vrede in het oosten te streven en de Brit ten dan al hun hoop konden opgeven dat Amerika de oor log zou verklaren. Inderdaad trokken de nazitroepen in die tijd tegen Rusland op. „De president had dit heel goed begrepen en maakte dui delijk dat hij zou uitzien naar een incident dat hem zou rechtvaardigen de vijandelijk heden te openen", zo vertelde Churchill in zijn verslag aan het kabinet. Niets van dit alles staat in de eerder door Churchill gepu bliceerde oorlogsmemoires. Maar Churchill zei wel, dat het Atlantische Handvest een "verbazingwekkend" docu ment was. Dit kwam omdat de Verenigde Staten toen formeel neutraal waren, maar Enge land openlijk steunden. Churchill zei in zijn memoi res dat hij tevreden was met de declaratie van Roosevelt, maar vermeldde niet de belof te van de president om een incident uit te lokken en aan de oorlog deel te nemen. De documenten die thans werden vrijgegeven hebben betrekking op de periode van januari 1941 tot juli 1945. Het is de grootste collectie van vroegere geheime Britse staatsdocumenten die ooit te gelijkertijd is gepubliceerd. In Engeland worden gehei me staatsdocumenten gewoon lijk na dertig jaar openbaar gemaakt en dan jaar voor jaar. Met instemming van alle Brit se politieke partijen is echter een uitzondering gemaakt voor de documenten uit de oorlogs periode. Slechts de meest controver siële geheime documenten uit de periode van de tweede we reldoorlog zijn niet geplubli- ceerd. Het is niet bekend hoe veel dat er zijn. Uit de documenten die wer den vrijgegeven bleek verder, dat Churchill aan het einde van de oorlog Hitier en de andere nazi-leiders zonder vorm van proces had willen laten doodschieten. Het Britse kabinet, de Russen en de Amerikanen hebben hem ech ter gedwongen in te stemmen met de processen tegen de oorlogsmisdadigers, zoals die te Neurenberg zijn gevoerd. ENSCHEDE. Opera Forum zal dit jaar met de opera Porgy en Bess on der andere de volgende plaatsen aandoen: Arn hem, Nijmegen, Wagenin- gen, Sittard, Doetinchem, Roosendaal, Deventer, Hilversum, Breda. Het muziekdrama van Gershwin op teksten van Du Bose Heyward en Ira Gershwin werd in het Nederlands vertaald door Max van Doorn. De regie is in handen van André Mikó en diri gent is Gustav Fülleborn. WASHINGTON Na een lastige reis met Southern Airways kwam ik enkele maanden geleden, kort na zons ondergang, op de luchthaven van Atlanta aan. Na een uur wachten bleek de bagage zoek te zijn, achtergebleven in Montgomery of Huntville in Alabama. Tegen 2 uur in de nacht werden de koffers door een door Southern Airway be taalde taxichauffeur in mijn hotel afgeleverd, tijdig genoeg om de volgende morgen in een kraakhelder overhemd en met schone sokken aan op pad te kun nen. Zoekgeraakte bagage kost de Amerikaanse luchtvaart maatschappijen minstens 75 miljoen dollar per jaar. Ve le tienduizenden luchtreizi gers beklagen zich erover. Eastern Airlines schat het aantal ongelukkige passa giers dat zich in 1971 bij deze maatschappij kwam beklagen over zoekgeraakte bagage op rond 10.000. A- merican Airlines was in 1970 verantwoordelijk voor 22.862.436 stuks bagage waarvan er 144.388 tijdelijk of permanent zoekt raak ten. De meeste passagiers die vergeefs naar hun bagage zoeken zijn al erg blij wan neer de zoekgeraakte kof fers boven water komen, maar in sommige gevallen worden er hoge schadever goedingen geëist. De Pacific Fashion Troupe bijvoorbeeld, een groep ont werpers en mannequins uit de Filippijnen eiste een schadevergoeding van 166.000 dollar voor het ver lies van een uit 120 model len bestaande collectie tus sen Sao Paolo in Brazilië en Bogota in Columbia. Een hoogst ontevreden pas sagier beklaagde zich over de ruwe behandeling van zijn koffer, waardoor deze was opengesprongen en een inhoud onthulde van een waarde van 350.000 dollar in marihuana. Soms komen de ongelukki ge bagageverliezers nooit opdraven. Zoals in het ge val van een eenzaam op een luchthaven achtergeble ven koffer, waarin zich de oogst van een bankroof, 38.000 dollar, nog keurig in verpakking, bevond. Een ander zeldzaam geval deed zich voor met een rei ziger, die met een Jumbo 747 van Hawaii naar San Francisco vloog. Hij was de enige passagier in het reus achtige vliegtuig en de eni ge passagier wiens bagage niet aan boord bleek te zijn. De Amerikaanse lucht vaartmaatschappijen behan delen meer dan 750.000.000 koffers en tassen per jaar. Bij American Airlines raakt op iedere 159 koffers er een zoek. Zestig tot zeventig procent van de zoekgeraak te bagage wordt terugge vonden. Diefstal van bagage is op de meeste Amerikaan- (Van onze corespondent) ROME Laatst is in een Romeinse kliniek een man op jaren uit het raam gesprongen. Hij was op slag dood. In een achtergelaten briefje schreef hq dat hij tot zqn wanhoops daad had besloten, omdat hij drie maanden tevergeefs op bloed voor een operatie had gewacht en het niet langer meer kon bolwerken. hfet personeel plotseling in sta king was gegaan. Gelukkig bleek één arts bereid onder kruiper te spelen en enkelen bloed af te nemen. Regelmatig ziet men in de Ita liaanse kranten advertenties als deze: „Enrichette Fiore, opgenomen in Villa Tiberia, dependance van de polikliniek Regina Elena, heeft dringend transfusies met bloed van groep O rh- nodig. Gelieve te telefoneren nummer 376234". Of men leest reportages met foto's waarop zielige zieken huispatiënten holwangig en dofogig, wier dringende opera tie steeds weer moeten worden uitgesteld wegens gebrek aan plasma. Italianen weten nauwelijks wat gemeenschapszin is en zijn dan ook geen donors. Een berofep op de ministeries om kernen van regelmatige bloed gevers te vormen, is met vol strekte onverschilligheid beje gend. Nog geen twee procent van de bevolking stelt zijn bloed ter beschikking van de medemens. Men doet ook niet veel om het donorwezen te sti muleren. De Romeinen die zich onlangs op een zondag, gevolg gevend aan een noodkreet over de radio, naar het Sint Camil- lus-ziekenhuis hadden gerept, om een chirurchische ingreep bij een open hart mogelijk te maken, kregen, na vier uur in de rij gestaan te hebben (niet gezeten) en een uur onderweg te zijn geweest, te horen, dat Toch zou die twee procent voldoende zijn om de behoefte te dekken, ware het niet dat de transfusiediensten een ont hutsende janboel vormen. Ita lië telt ruim vijfhonderd bloedbanken in Rome zijn er meer dan in enige andere Europese stad en de feilende is niet te overzien. Engeland heeft er zeven en zijn organi satie gaat door voor de doel treffendste ter wereld. „Bij ons bestaat een tekort aan bloed, omdat vfeel mensen zich et het verzamelen ervan be zighouden", heeft professor Ig- nazio Liotta vam het nationale transfusiecentrum verklaard aam het hoofdstedelijke dag blad „Is Messagero", dat in een serie artikelen de wantoe standen op dit gebied aan de kaak heeft gesteld. De Apenijnsfe bloedbanken zijn allemaal volkomen autonome potentaten die hun voorraden jaloers bewaken, temeer omdat de ziekenfondsen het bloed niet vergoeden. Van een be hoorlijke centralisatie met efen computer, zelfs een eenvoudi ge, is geen sprake. Zo kon het gebeuren dat in Milaan het le ven van een haemofüielijder moest worden gered door Zwitterse donors en dat in Ro me een hartoperatie van de hoogste urgentie vijf dagen moest worden opgeschort bij gebrek aan bloed van een zeer zeldzame groep. Later kwam uit dat in een plaatsje bij Na pels tien flacons van hetzelfde blofed onbruikbaar stonden te worden. Ook is het voorgekomen dat zesendertig flacons plasma die in het noorden des lands hard nodig waren, door een niets- wetende instantie in de land- straat Latium naar Israël wer den geëxporteerd. Op de laat ste vergadering van de we reldgezondheidsorganisatie was Italië het enige ontwikkel de land dat niet kon meedelen hoeveel bloed het in het afge lopen jaar had verzameld. De organisatorische versnippe ring maakt het bloed behalve schaars ook duur. In eem doorsnee ziekenhuis komt het aftappen van één flacon alleen al aan personeelskosten op 17.000 liife, bijna 100 gulden. Volgens de reeds genoemde professor Liotta konden de transfusiediensten met de helft van hun huidige budget rond komen, als zij een coördinatie doorvoerden. In de praktijk worden voor 400 cc plasma prijzen van 3800 tot 12.00 lire berekend. Althans door de of ficiële kanalen. Doch er is ook een zwarte markt en zij flo reert. Voor dfe ziekenhuizen in de grote steden scharrelen lou che individuen, die met aasgie renoog in de komende en gaande menigte onmiddellijk de radeloze familieleden van een ernstig zieke ontwaren. Zij spelen bemiddelaar tussen dfe verwanten enerzijds en pri- vé-transfusiecentra met be roepsdonors anderzijds en ei sen voor een fles met 400 cc bloed van zeldzame karakte ristieken rustig 175 tot 300 gul den. Betalen of verrekken. Brancardiers, verplfeegsters en zelfs transfusie-employés doen aan dit stuitende bedrijf mee en menig medicus knijpt een oogje toe, onder het motto: be ter deze walgelijke weg dan een lfeven verloren zien gaan. Overigens kam de overheid de betrokkenen nietsmaken, om dat de wettelijke bepalingen welke de bloedtransfusie voor het eerst moeten gaan regelen, maar in de schuifla blijven lig gen. Tegen afkondiging van dfeze voorschriften protesteren niet weinig bloedbanken. Geen wonder. Zoals professor Raf- faele de Biasi, directeur van het transfusiecentrum van een groot ziekenhuis in Napels, de „Messagero" heeft onthuld, is feen groot deel van deze instel lingesn niet in staat de meest elementaire bacteriologische bloedcontrolas ge verrichten. In 1967 stierven te Brescia vijf patiënten na een transfusie, eer de artsen erachter kwamen dat het toegediende bloed be smet was. Zes andere zieken konden op het nippertje aan de dood worden ontrukt. se luchthavens een eenvou dige zaak omdat de passa giers daar zelf hun bagage ophalen en er zonder con trole, mee wegwandelen. Benden bagagedieven men gen zich onder de passa giers om een aantal duur uitziende koffers te stelen en zich daarmee snel uit de voeten te maken. Het komt ook voor dat passagiers hun bagage ophalen en zich la ter komen beklagen over het verlies daarvan. Dank zij een kortgeleden opgericht computer-cen trum in Charlotte (Noord- Carolina) dat zich specia liseert in het opsporen van verdwenen bagage, heeft men een man weten te ar resteren, die in de afgelo pen twee jaar een bedrag van 2500 dollar van een aantal luchtvaartmaat schappijen had opgeëist op grond van „bagageverlies". De computer blijkt ook een voortreffelijk opspoorder van werkelijk zoekgeraakte bagage. (Van een onzer verslaggevers) WEIWERD „Als ik dood ga", zegt de 75-jarige heer R. Rijnsbergen, „zal ik je een kaartje laten sturen. Het zal niet zo gek lang meer duren, jong. Ja, als ik hier mocht blij ven wonen, dan werd ik wel honderd. Maar ja, we moeten weg, hè? Voor de sjemische industrie. Het kapitaal spreekt en dan heb je als kleine man maar te zwijgen. We moeten weg voor de fabrieken. En waar moet ik dan anders heen dan naar zo'n bejaardente huis En daar zal ik dan wel gauw dood gaan. Want het is niks gedaan, jong, in zo'n te huis. Maar wat mot je als het kapitaal het wil De heer Rijnsbergen is één van de ongfeveer 300 inwoners van Weiwerd, een dorpje aan de Eems bij Delfzijl, dat nu nog een nijver clubleven kent en waar de verbondenheid van de mensen groot is. Een dorpje dat straks van de kaart zal zijn geveegd. De industrie rond Delfzijls ha- vfen is al tot pal naast het dorp opgerukt. De laatste bar rière wordt nu genomen: het bestuur van het Havenschap Delfzijl heeft 5 miljoen gulden uitgetrokken voor de aankoop van alle panden in Weiwerd. In café Baas, waar het Wei- werdse dorpsleven zich con centreert, zegt mevrouw Baas: „Wat kunnen we doen Ja, we kunnen praten. En de mensen doen ook niks anders. Maar wat schiet je met praten op? Aan de fabrieken wordt tóch wel verder gebouwd. Als de mensen hier 's avonds bij me kaar zitten, is het nu al anders dan hfet vroeger was. Er is niks meer aan te doen. De mensen weten het. En er is al tijd wel eentje die zegt: „Hup, laten we d'r nog een nemen zolang we nog bij mekaar zit ten". Nou, en dan schenk ik maar wfeer in. Ja, inderdaad, er wordt hier de laatste tijd meer gedronken dan vroeger. De mensen moeten toch wat, en met praten schiet je ook niks op". Aannemer Wierenga: „Ja, wat moet ik ervan zeggfen Moet ik zeggen, dat ik er wel om kan janken Zoiets zeggen we hier niet. Hier zeggen we al leen, dat we het wel snfeu vin den. En verder wil ik niks zeggen. Ik ben hier geboren. Ik houd van Weiwerd. Ik kan het ook niet helpfen". Een dorp verdwijnt. Weiwerd, honderd gezinnen groot, één school voor nog geen 50 schoolgaande kinderen, 91 hui zen, twee cafés, en een wittfe hervormde kerk die na de oor log helemaal is vernieuwd, maar nu leeg staat, omdat Weiwerd zonder dominefe zit. „In Weiwerd gingen nog maar drie gezinnen naar de kerk", fluistert mevrouw Mulder, „Weiwerd moet verdwijnen. Dat is de straf voor Weiwerd. Het is natuurlijk hfeel erg. Je bent aan zo'n dorp gehecht. Ik weet niet waar we naartoe moeten als we dienen te ver dwijnen. Het zal wel Delfzijl worden. Ik wil helemaal niet naar Delfzijl. Maar het is feen straf". De heer Rijnsbergen drijft met zijn 71-jarige vrouw de enige winkel die Weiwerd rijk is. „Alles kun je bij mij krijgen", zegt hij trots. Om eraan toe te voegen: „Zolang het nog mag van de heren met de centen". Driftig zegt dfe heer Rijnsber gen: „De fabrieken, ze komen alsmaar dichter bij. Die fabrie ken worden gewoon een ring weg rond de stad. Mijn vrouw is er al bang van geweest. De fabrieken omsingelen je. Daar kan ze niet tegen. Ach ja, er staan al zovefel fabrieken. Je kunt ze zien. En je kunt ze ruiken. De leefbaarheid, zo noemen ze dat toch, is echt niet meer wat het 75 jaar gele den was, toen ik hier honderd meter verderop werd gebaren. Maar het is toch je dorp, is het niet Je bent gehecht aan je dorp. Je mag toch van je dorp houden, meneer? Ook al willen ze dat dorp van de kaart vegen Dat mag toch wfel? Ach ja, dat bejaardente huis waar we wel naartoe zul len moeten. Ik wil helemaal niet naar een bejaardentehuis. Ik ken mensen die erin zitten. Het is niks, meneer, als je aan je vrijheid gewend bent. Ik voel me nou nog net zo fit als een vent van twintig. Maar als ik in dat tehuis zit, is het gauw met me afgelopen. Ik ken mezelf. En die tehuizen ken ik óók. Maar er is geen uitweg. We zullen er wel heen moeten, mijn vrouw en ik. Sst, laat mijn vrouw niet horen wat ik zeg. Want dan gaat ze wfeer huilen". „Ik heb er wel eens over ge dacht", zegt landbouwer D. Atzema, „om die hoge heren de suikerbieten die ik verbouw naar de kop te gooien. Maar ja, dan vraag je je af wat je daar nou mee opschiet. Dat helpt toch niks. Daarom heb ik het maar niet gedaan. Al is het hard. Jij bent geen boer; maar als je boer was, zou je kunnen begrijpen wat het is om de grond waar je familie altijd al op heeft gezeten, te moeten verlaten. Dat is hard. Dat is heel hard". Een dorp verdwijnt. Een dorp met een voetbalclub, een schietvereniging, twee vrou wenverenigingen, een Departe ment van het Nut, en nog een stuk of vijf andere verenigin gen die alle gezamenlijk het „Verenigingsgebouw" hebben betaald en gebouwd. Een dorp, dat nagenoeg uitsluitend be staat uit mensen die er gfebo- ren zijn. Een dorp ook met erg veel oude mensen. „De jeugd is niet gebleven", zegt de heer F. Hansen, sfecre- taris van de vereniging „Dorpsbelangen", „we wisten al lang, dat Weiwerd geen toe komst meer had. Als je niet blind wilde zijn, kon je het zien. Maar de klap komt na tuurlijk altijd toch nog onver wacht. Ik wfeet, dat er mensen zijn die vrij emotioneel reage ren. Sommige mensen zijn er helemaal kapot van nu defini tief vast staat, dat Weiwerd verdwijnt. De mensen hier hebben een zekfere trouw aan hun bodem. Ze houden van het dorp. Ze kennen elkaar. Ze vinden het fijn om bij el kaar te blijven. Dat kan nu niet meer. Binnen tien jaar is Weiwterd weg. Dat lijkt me een genante aangelegenheid te worden, die langzame aftake ling over tien jaar uitgespreid. Ikzelf zou dan nog de voor keur geven aan de grote klap. Maar ja, wie ben ik En wat is Weiwerd Voor de mensen hier is het nu nog hun woon plaats. Over een tijdje is Wei werd allefen nog maar een her innering. En daarna komt de tijd dat Weiwerd zelfs dat niet meet is. Dan staan hier de fa brieken. En niemand weet meer beter". „Ach ja", zegt vefehouder Borg, „Weiwerd is eigenlijk al niet meer het Weiwerd zoals dat was. Vroeger stonk het niet in Weiwerd, om maar wat te noemen. Nu weL Nee, Wei werd is Weiwerd nifet meer. Maar zelfs een anders gewor den Weiwerd is veel beter dan helemaal geen Weiwerd. Maar hoe hreng je dat de mfensen van die fabrieken aan hun verstand Enige en algemene kennisgeving Heden overleed tot onze diepe droefheid, voor zien van het sacrament der zieken, onze geliefde broer, zwager, oom en neef, de heer CERILLUS DE VOS weduwnaar van mevrouw Rosalia Lohman op de leeftijd van bijna 81 jaar. Familie de Vos Familie Lohman Terneuzen, 24 januari 1972 Huize De Blide De gezongen uitvaartdienst, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op donder dag 27 januari a.s. in de Triniteitskerk te Ter- neuzen, om 10.00 uur. Samenkomst Huize De Blide om 9.30 uur. Voor de vele blijken van medeleven die we van u mochten ondervinden tijdens de ziekte en het overlijden van onze zuster, schoonzuster en bloedverwant, mejuffrouw LOUISA VIRGINIA VLASSENROOD betuigen wij u onze oprechte dank. Familie Vlassenrood. St.-Jansteen, 21 januari 1972. Mr. F. J. Haarmanweg 44, Terneuzen. Fabrikante van Pure-Pak wegwerpverpakking, ZOEKT voor spoedige indiensttreding De taak van de kwaliteitscontrole bestaat uit de handhaving van kwaliteitsnormen t.a.v. de aange voerde grondstoffen en het eindprodukt. Dit laatste impliceert dat een groot deel van het contrólewerk aan de produktiemachines plaats vindt. Vandaar dat bereidheid moet bestaan tot werken in 2-ploegen- dienst. Als minimum opleidingsniveau stellen wij MULO of MAVO. Daarnaast wordt meer waarde gehecht aan het bezit van de juiste karaktereigenschappen voor een succes volle uitoefening van deze funktie, dan aan een spe cifieke vakopleiding. Deze karaktereigenschappen zullen d.m.v. een psy chologisch onderzoek worden opgespoord. Leeftijd 20 tot 30 jaar. Reflectanten op onze vorige advertentie gelieve niet te solliciteren. Schriftelijke sollicitaties te richten aan bovenstaand adres. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst, na een geduldig gedragen lijden, voorzien van de H. Sacramen ten der zieken, in de leeftijd van 66 jaar, onze geliefde zuster en tante, mevrouw MARIA SERAPHINA CORNELIA VAN BUNDER weduwe van de heer Joseplius Janssens Wij bevelen de ziel van de overledene in uw gebeden aan Uit aller naam: De familie Janssens De familie van Bunder Sint Jansteen, 23 januari 1972 Puttingstraat 7. De plechtige uitvaartdienst, waarbij u wordt uit genodigd, zal plaatshebben op donderdag 27 ja nuari a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van' de H. Joannes de Doper te Sint Jansteen, waar na de begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst, bezoek uren van 14.00 tot 15.00 en van 18.00 tot 19.00 u. Bijeenkomst voor de begrafenis om 9.45 uur aan bovengenoemde kerk. Woensdagavond om 19.00 uur H. Eucharistievie ring voor de zielerust van de overledene, in de parochiekerk. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief mochten ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Zeer gevoelig voor de vele gelukwensen, bloe men en geschenken die ik van u allen mocht ontvangen, deze hebben mij een onvergetelijke dag gegeven op mijn TACHTIGSTE VERJAARDAG. Daarom onze oprechte dank van mij en mijn echtgenote Alfred Weemaes Mathilda Weemaes-Saman St.-Jansteen, 20 januari 1972. Wilhelminastraat 37. De burgemeester van Terneuzen brengt ter al gemene kennis dat een openbare vergadering van de gemeenteraad van Terneuzen zal wor den gehouden op donderdag 27 januari 1972 te 19.30 uur in het gemeentehuis van Terneuzen. Terneuzen, 24 januari 1972. De burgemeester voornoemd, J. C. Aschoff. Te koop grammofoonpla ten, talencursussen Frans, Duits, Engels, Spaans en Italiaans geheel compleet per cursus f 30,Telefoon 070 - 652405 of 111097. Dinsdag 25 januari 1972 Een overzicht van de nieuwe na- MIDDELBURG Aan de verkoop van kaarten en agen da's voor Unicef, het wereld kinderfonds, is door de leer lingen van enige Middelburgse middelbare scholen enthousiast meegewerkt. Deze verkoop werd in november en decem ber 1971 gehouden. De leerlingen van de chris telijke nijverheidsschool voor meisjes, de Waayenburg, ver- kochten voor 1.218,-. Bij dp stedelijke scholengemeenschap werd verkocht door de leerlin gen van de brugklassen en de mavo en de actie bracht hier op 370,80. De derde en vxer- de-klassers van de afdeling St.-Pietersstraat brachten 642,in het laatje. Schieting Aan een schie- ting in café Claessens hebben 34 sohutters deelgenomen. De uitslag is als volgt: de hoogvo gel werd geschoten door L. Claessen uit Kloosterzande. De eerste zij vogel -ging naar P. Pauwels uit Axel en de twee de was voor mevrouw Ver schuren uit Lamswaarde. Het grootste aantal kleine vogels, 4 stuks, werd -geschoten door R. van Esbroeck uit Lamswaar de, Burgemeester Van Waes verwelko' oracht aan de gemeente Borsele. '^an een onzer verslaggevers) BORSELE „De Kamerle den hebb enaan den lijve nu aingen ondervonden en zijn er veelal voor het eerst met de v^\.boven°P gedrukt, die ze ,n door de grote afstand en Ula,nd' niet o£ slechts vaag en onbelangrijk zagen", aldus «e conclusie van het Zeeuwse <h,:i„ e^lid drs- w- Dusar- dat ,,na afloop van het bezoek van a„ vTrneede Kamerfractie m d.e KVP gisteren aan de ge meente Borsele bracht. om en®? ,voor drs- Dusarduijn i."P het verzoek van Borsele delen ^fan ,?n niet naar andere geleS n galand te reizen, is sele »en m Zljn visie' dat Bor- n soort „miniatuur-Zee- m w. or bi op m zij K' de ho sti

de Stem | 1972 | | pagina 4