WINTER SPORT KLEDING IREJAART Bouwbeleid in Zeeland lijkt op bevriezing kleine kernen Nog geen functie voor lege school Burgemeester Pijl Hogeweg' Provincie positief over bouw van radiotelescoop Folder over Ooster- Schelde in omloop gebracht Actiegroep vraagt uitstel beslissing Schutters hof Drs. Dusarduyn spreekt voor Vrouwengilde Gift voor Wit Gele Kruis Ovczandc VERGADERSCHEMA GEWIJZIGD SPORTHUIS -BREDA stad V Te koop Heuvelbrink WOONHUIS Ceresstraat Westdorpe Popularisering Kroon schorst raadsbesluit van Borsele Gezinsgrootte MESTSTOFFEN Fa. DE MOOR- VLAEMINCK Bejaarde gewond na val met fiets Kapelle ZATERDAG Hoofd christelijke basisschool in Kapelle-Biezelinge neemt afscheid Judoschool krijgt andere naam in zeeland ZONDAG VEEMARKTSTRAAT 30 EN 21 Zaterdag 15 januari 1972 Alle soorten WAND. en VLOERTEGELS tegen zeer speciale prijzen A. LUYKX Tegelzettersbedrijf Kettingstraat 15 B. op Z. Tel. 01640-35039 n uitm. staat v. onderh. erkerend woonhuds met kamers, c.v.-gas en uin aan de Vrijkomend, üoopsom f 59.500,- k.k. Inl. Makelaarskantoor DE KOEPEL N.V. Wilhelminastraat 3 Jreda - Tel. 01600-32511 Te koop aangeboden in BREDA slaapkamers, badkamer n. Vrij te aanvaarden aagprijs 35.000#— k.k, Inlichtingen overdag: 01600 - 37281, avonds tussen 7 en 8 01600-30419 markten Marktberichten van veiling "Kapelle-Biezelinge en Omge ving" te Kapelle (Z.B.) Veiling van 14 januari 1972: Kroetappelbn wit geplukt 71/2. Golden Delicious I 80 41—44, 75 35—42, 70 37, 65 24—25, II 80 26, 75 24—35, 70 23—32, 65 16—21, IIX 20.80, X55 15.80. Jonathan II 70 25, 65 17, 60 11, II X65 16.60, X50 11.60. Goudreinette I 75 56, II 75 32—36, 70 22— 27, 65 16, II X70 20.70, II D 15.80. Oox's Oranje P.I 30 73, 75 74, 70 73—76, 65 57—62, 60 31—33, II 75 50, 70 36, 65 22— 52, 60 29—32, IID 16, grof 18. Winston I 75 5052, 70 51 54, 65 21—37, 60 18, II 70 43— 48, 65 22—24, 60 15, IID 14. Lomb. Calville II 70 34, 65 18. Zoete Ermgaard I 65 127, 60 117, 55 74, IID 33, grof 27. Conference I 65 6971, 60 08, 1165 63, 60 56, 55 61, 50 37— 41, 45 1520, grof 4547, fijn 31, N.O.Z. II 60 42—45, 55 3134, 50 25, op monster: I 55 62—62.50, II 50 42—42.70, 45 52. Doyenne du Com. II 80 ?3, 75 64—67, 70 67—70, 65 64L- 67, 60 53—54, IID 30—31, grof 4647, fijn 2327. St. Remy II 70 59—65, 60 56—57, IID 3340, grof 42. Gieser Wilde man I 60 121, II 55 91. Bredbr- ode I 75 72, 65 65, IID 38. Groenten: Rode kool 1019, boerekool 26, spruiten 2026 orei 21—28, uien 3Vz. BERGEN OP ZOOM, 14 ja nuari Rode kool 61-215, witte kool 56, savooie 16 26, breekpeen 710, knolsel derij st. 1231, sla 1134, prei 1839, spruiten 40213, uien 414, witlof 3485, boe renkool 721, Gold. Del. 16 40, Goudreinet 1642, Win ston 1540, Cox Oranje 16 83. (Van onze correspondent) VERSERE Onder de titel „Moet de Oosterschelde wel dicht?" heeft de actiegroep Oosterschelde Open een uitste kende met fotot's ge'jllusteerde folder over de problematiek rond het ai dan niet afsluiten van de Oosterschelde uitgege ven, waarvan het de bedoeling is dat deze in geheel Zeeland huis aan huis zal worden ver spreid. Voorlopig zijn 1500 exem plaren verschenen. In totaal komen er een dikke 4000 van in omloop. De verspreiding hiervan komt in handen van scholieren. In Middelburg, Vlissingen en Goes is deze zaak al geregeld. Hier zullen scholieren van middelbare scholen voor de verspreiding zorgdragen. Tevens zullen vol gende week nieuwe stickers verschijnen, terwijl er een af fiche in de maak is met als afbeelding een dode vogel lig gend in het water, met als achtergrond de ondergaande zon boven het nog open water van de Oosterschelde. Naar ons van de zijde van het bestuur van de actiegroep werd meegedeeld, telt de groep thans 2400 leden. Uit vele delen van het land komen adhesiebetuigingen binnen en biologen, doktoren enz. geven donaties ter ondersteuning van de actie van het comité. In de folder wordt zonder meer gesteld dat rijkswater staat toegeeft dat de uitgeba lanceerde levensgemeenschap in het zilte water van de Oos terschelde volledig wordt ka potgemaakt. Ir. van der Burgh van rijkswaterstaat heeft op een congres in Rotterdam openlijk verklaard dat er een groot Vraagteken moet worden gezet achter een zoete Oosterschel de. Volgens de folder heeft deze man van rijkswaterstaat verklaard, dat gezien de ande re zoutwaterbronnen in en rond de Deltameren er geen effectieve controle van het zoutgehalte mogelijk is. Het water zou te zout zijn en ver giftigd worden door de afval van het Rijnwater. Verder wordt ingegaan op de bij af sluiting te verwachten stank ontwikkelingen enorme al- gengroei. Ook van de giftige blauwalg. (Van een onzer verslaggevers) GOES, De actiegroep „Be tere binnenstad" heeft in een door Geert Boerhave, Hugo Folderman en Dingenus van de Vrie ondertekende nota bij het gemeentebestuur van Goes aan gedrongen op het uitstellen van een beslissing over de toekomst van het Schuttershof omdat naar de mening van de actie groep de tijd hiervoor nog niet rijp is. Volgens de groep is het na melijk nog niet duidelijk welke functie het Schuttershof in het bestemmingsplan voor de bin nenstad moet vervullen. De actiegroep is bezig met het op basis van een uitgebreide studie samenstellen van een rapport waarin de visie van de ze groep omtrent het creëren van een leefbare binnenstad voor Goes wordt weergegeven. Dit rapport is over een half jaar of een jaar te verwachten. In de nota aan het gemeente bestuur worden al enkele ge dachten ontvouwd, die in het rapport nader zullen worden uitgewerkt. „Ons rapport zal uitgaan van het teruggeven van de oor spronkelijke functies aan be paalde stukken van de stad," zo zegt de actiegroep. Het centrum van de stad, dat vanouds heeft gelegen bij de Grote Markt, Vlasmarkt, Beestenmarkt, Gro te Kerk en de kades heeft zich volgens de nota gedurende de laatste 25 jaar verplaatst naar Klokstraat en Lange Kerkstraat en in mindere mate ook naar Korte Kerkstraat, Lange Vorst- straat en Ganzepoortstraat. „Het noordelijk gedeelte van de binnenstad heeft niet of vrij wel niet meegeprofiteerd van de enorme economische opbloei van na de tweede wereldoorlog, maar is min of meer doodge gaan. Als er dus sprake is van uitbreiding van het winkelap paraat, dient dit ons inziens te gebeuren in noordelijke rich ting," aldus de nota, waarin verder staat te lezen: „Volgt men echter het advies van Po- lyad n.v- om een winkelcen trum in het Schuttershofgebied te creëren, dan zou dit tot ge volg hebben dat het noordelijke deel van de binnenstad doodser wordt. Het zwaartepunt van het centrum zou dan buiten het historische centrum vallen. Wij achten dan ook het uitvoeren van het Polyadadvies volstrekt onaanvaardbaar, evenals het idee van de G.M.C. om een par keergelegenheid te scheppen in het Schuttershof. Naar de mening van de sa menstellers van de nota dient het Schuttershof een sociaal- culturele functie te krijgen. Een parkeergarage in twee lagen onder het cultureel centrum zou volgens de actiegroep een oplossing kunnen zijn voor het parkeerprobleem in de Goese binnenstad. Vergadering „De Koeters" In de zaal van „Het Oud Raedhuys" bij M. Pluijm, be stond een goede opkomst voor een vergadering van het car navalscomité „De Koeters". Besloten werd om zaterdag, 22 januari, een grote oliebollenac tie te houden. De opbrengst van deze actie zal worden be steed aan de zieken uit West dorpe, die worden verpleegd in een ziekenhuis. De leden van het comité zullen ook een bezoek brengen aan het Elisa- bethziekenhuis te Sluiskil. Meegedeeld werd, dat de Raad van Elf met hun dames en de Hofkapel uitgenodigd zijn te Sas van Gent, waar Prins Nozemius zijn 15-jarig Prins-schap zal vieren. Het carnavalsfeest in West dorpe zal worden gevierd op zaterdag en dinsdag, 's Zon dags zal men deelnemen aan de optocht te Sas van Gent. Ook zijn voor het Westdorpse carnaval enkele actieve groe pen druk bezig met het bou wen van wagens voor de op tocht. Bij enkele andere groe pen worden eveneens activi teiten op touw gezet om deel te nemen. De zaterdag zal spe ciaal in het teken staan van het kindercarnaval. AMSTERDAM. „Het gouden oog", de onderscheidingvoor de hoofdprijswinnaars en de winnaars van de diuerse categorieën van de komende 15e World Press Photocompetities. De 30 cm. hoge trofee is ontworpen door de Amsterdamse beeldende hun- stenaar Max Reneman. (Van een, onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse Culturele Raad is buitengewoon goed te spreken over een project voor de bouw van een radio telescoop in Middelburg. Het instrument, dat dient voor waar nemingen van de zon, de maan, de planeet Jupiter, sterke galac tische bronnen, het melkwegcentrum en andere kosmische doelen, komt te staan in het observatorium van de stichting Volkssterren wacht Philippus Lansbergen te Middelburg. De volkssterrenwacht heeft vam de provincie een niet ge ringe subsidie van f 15.200,- gevraagd om de materialen en onderdelen voor de elektroni sche apparatuur te kunnen -aanschaffen, GS va,n Zeeland hebben de staten voorgesteld de subsidie, verspreid over vijf jiaren, toe te kennen. De blijdschap van de Zeeuwse Culturele Raad over dit project, komt in het bij zonder voort uit het feit, dat met de bouw van de radiotele scoop, waarmee een jaar of vijf gemoeid zal zijn, een oompleet stuk permanente educatie tentoon wordt ge spreid. Volgens de Zeeuwse Culturele Raad zal permanente educatie steeds meer een rol in ons leven gaan spelen. „De mens zal voortdurend leren en doorlopend gevormd worden", zo is het adagium. Het project voor de radiote lescoop is, zo zegt de Culturele Raad: „een schoolvoorbeeld van hoe het moet". Een parti culiere stichting, een school (de Vlissings-e HTS) en een wetenschappelijke instelling (in casu de radiosterrenwacht Dwinigeloo) werken immers samen, om een band te sme den tussen het onderwijs, een stuk buitenschoolse vorming en het professionele weten schappelijke werk. Het resultaat van dat alles zal zijn: een interessant in strument, dat volgens de sta tuten van Philippus Lansber gen, ten dienste staat van de hele Zeeuwse bevolking. De radiotelescoop wordt namelijk voor openbaar gebruik open gesteld. Het college van GS heeft de positieve waardering van de Culturele Raad volledig over genomen. De Middelburgse ra diotelescoop zal na zijn vol tooiing een aandeel leveren in onderzoekingen, die in samen werking met Dw-ingeloo wor den verricht. De Zeeuwse on derwijsinstellingen en indivi duele onderzoekers, of zij nu vakmensen of amateurs zijn, kunnen erbij worden betrok ken. Op die manier kan de telescoop bijdragen tot popula risering van de astronomie, zegt het college van GS. De radiotelescoop wordt ge bouwd in het kader van een afstudeerproject aan de Vlis sings-e HTS. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Kroon heeft een besluit van de ge meenteraad van Borsele ge schorst waarin is bepaald dat voortaan alleen mededeling aan deraad dient te worden gedaan van die besluiten waarover GS bepaalde opmer kingen hebben gemaakt, be sluiten waaraan Gedeputeerde Staten geen goedkeuring heb ben verleend en wanneer de wet toezending van stukken aan de raadvoorschrijft. Dit raadsbesluit werd geno men om de stukkbnlawine enigszins te beperken. De Kroon onderzoekt nu echter de vraag of bedoeld raadsbesluit in strijd is met de wet of het algemeen belang en dus voor vernietiging in aan merking komt. In ieder geval wbnst hij de verdere werking daarvan te voorkomen. Het raadsbesluit is geschorst tot eind december 1972. (De Kroon doelt hier waarschijn lijk op artikel 73 der ge meentewet. Tengevolge van dit raadsbesluit kunnen de raads leden niet mber precies weten op welk tijdstip een besluit de goedkeuring heeft verkre gen). (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN Burgemeester mr. C. Pijl van Reimers- waal heeft de indruk dat het verkrijgen van bouwver gunningen voor de kleinere kernen in Zeeland stroef gaat. „Het lijkt op bevriezing van die kernen, waarvoor blijkens uitlatingen men in sommige provinciale krin gen geporteerd is". „Het is algemeen bekend dat het provinciaalbestuur voorstander is van de z.g. „ge bundelde deconcentratie", een visie die is neergelegd in de ontwikkelingsschets Zeeland 1971. Men staat daarin wat huiverig tegenover het ont wikkelen van kleine kernen en ik kan dat volkomen be grijpen, want het zou versnip pering in de hand werken. Ik heb echter de indruk dat men kernen met zo'n 3000 inwoners ook als kleine kernen gaat be schouwen en daar heb ik be paald bezwaar tegen", aldus de heer Pijl Hogeweg. „Derge lijke kernen hebben bepaalde voorzieningen en die moeten optimaal benut worden". In dit verband wees de heer Pijl Hogeweg op de kern Ril land-Bath waar momenteel drie klaslokalen onbenut zijn. Rilland-Bath heeft de laatste tijd leegloop gekend door ver trek van militairen. „De oplos sing is huizen erbij", aldus de burgemeester, „zodat die school weer volledig bezet kan geraken. Dat is geen kern ont wikkelen, maar stabilise ren". De heer Pijl Hogeweg zei dat het streven niet was zo veel mogelijk huizen in ker nen als Krabbendijke en Ril land-Bath te krijgen, „want meer mensen betekent ook weer meer voorzieningen". Een andere reden om in de kleinere kernen toch te bou wen, is het feit dat de gezins grootte afneemt. Om 'n inwo nertal te kunnen handhaven, zullen huizen bijgebouwd moeten worden. „Ook de mid denstand b.v. heeft daar recht op, dat het inwonertal stabiel blijft". (ADVERTENTIE) AAN VOORDELIGE PRIJZEN DIESELOLIE «n BRANDSTOFFEN Vlotte bediening Hulst, tel. 01140-2628/3773 (Van een onzer verslaggevers) GOES De afdeling Goes van het R.K. Vrouwengilde houdt woensdagavond a.s. in de Korenbeurs de eerste vergade ring van dit jaar. Op de agenda staat naast het voorlezen van een financieel overzicht en een beknopt jaaroverzicht, ook het kiezen van een nieuw bestuurs lid. Kandidaten hiervoor zijn de dames Van Haren en Eshuis. Tijdens deze bijeenkomst zal drs. W. Dusarduyn spreken over zijn werk als staten- en kamerlid. Overigens heeft het Vrouwen gilde de leden inmiddels in een circulaire meegedeeld, dat de contributie van 10,— naar 15,zal moeten worden ver hoogd. In hetzelfde rondschrij ven wordt ook melding ge maakt van de cursussen, die voor de leden binnenkort weer beginnen. De cursus „beter be wegen voor jongeren" is al op 10 januari begonnen; dezelfde cursus voor ouderen start op 8 maart; de cursus „tuinverzor- ging" op 4 februari en de cur sus „gast, gastvrouw en gast heer" op 8 juni. (Van onze correspondent) OVEZANDE Het Wit Ge le Kruis afdeling Ovezande heeft eigenlijk geheel onver wacht een gift gekregen uit het kinderpostzegelfonds van f 4000,-. Dit bedrag zal ten goede komen voor de aanleg van centrale verwarming van het wijkgebouw te Ovezan de. Men was reeds lang van plan c.v. hierin aan te leggen, zeker sinds de komst van het aardgas half 1971, maar men zag enigszins op tegen de hoge bosten. Gedeputeerde Boersma ont kende het provinciale streven naar bevriezing van Rilland- Bath en Krabbendijke. „Ik weet daar niets van", zo zei hij. Ook hij wees op de nei ging tot „gebundelde concen tratie" maar, aldus de heer Boersma, „tussen niks mag en ontwikkelen ligt een heel sca la van mogelijkheden". De ge deputeerde vond de ontwikke ling van woonkernen ad hoc- zaken. „Wanneer ons bestem mingsplannen voor zulke ker nen bereiken dan zullen wij daarover kunnen beslissen", besloot hij. (Van onze correspondent) •SHEER HENDRIKSKINDE REN De 77-jarige fietser J. van de V. uit 'sHeer Arends- kerke is op rijksweg 58 ter hoogte van de begraafplaats van 'sHeer Hendrikskinderen, gevallen. De man liep kneuzin gen op en moest per ambulance worden overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het bestuur van de voormalige middelbare landbouwschool In Hulst heeft nog steeds geen bestemming gevonden voor het leegstaande schoolgebouw in de Steen straat. De voorzitter heeft vrijdag desgevraagd ontkend, dat er sprake van zou zijn, dat een winkelbedrijf zich in de school zou willen vestigen. Het gebouw staat sinds de opheffing van de middelbare landbouwschool gedeeltelijk leeg. Momenteel woont de voormalige directeur nog in de aangrenzende woning, maar deze zal ook spoedig vrijko men. Vandaag zal het bestuur zoeh beraden over de vraag welke stappen eventueel nog ondernomen kunnen worden op het gebouw aan de man te brengen. Men wil de school afstoten, omdat deze voor het landbouw onderwijs toch geen enkele functie meer heeft. Voor de koop hebben zich de afgelopen maanden al wel enkele gega digden aangediend, maar se rieuze onderhandelingen voor de overdracht zijn er blijkens het commentaar van de voor zitter nog niet gevoerd. Hij voegt daaraan toe, dat het het schoolbestuur gelijk blijft wat voor bestemming het gebouw uiteindelijk zal krijgen. Het bestaat uit verschillende lokalen, verbonden met lange gangen, zodat het niet voor elk bedrijf zonder meer ge schikt is, maar eventueel aan passing behoeft. Voorzitter Verhelst: „H'et is niet zo dat we met dat gebouw in onze maag zitten. We zouden wel graag binnenkort orde op za ken willen stellen." Bejaarden biljartwedstrijd de bejaardenbiljartclub uit Kapelle heeft een wedstrijd gespeeld tegen bejaarden uit Goes. De wedstrijd werd ge houden in De Vroone. Goes behaalde 422 punten en Ka pelle 300. Kapelle won slechts drie partijen. Knolselderijteelt De vei ling in Kapelle-Biezelinge zal ook dit jaar weer bemiddeling verlenen bij het onderbrengen van contracten voor de teelt van knolselderij. Het vorig jaar werd de opbrengst van 50 ha knolselderij van de leden gecontracteerd. Hiervan kwam een opbrengst van rond 1,5 miljoen kg knollen. Omdat het weer tijd wordt voor het zaai en van de planten voor knolselderijteelt zal er dinsdag 25 januari a.s. in Ka pelle een voorlichtingsbijeen komst worden belegd in kantine bouw. - de van het veilingge- GOES Grand, 20 uur: Met de mu ziek mee a.l. Museum Z-, en N-Beveland, tentoonstelling „Zo zag Goes er uit", geopend iedere dag van 10-12 uur en van 13.30-17 uur, behalve op zondag (t.m. 15 jan.). GRAAUW F. de Caluwe, 15 uur: Schie ting. HENGSTDIJK P. van Dijk, 15 uur: Schie ting op twee wippen. HULST Boekhandel van Geyt, expo sitie „Kunst '72" (tot en mbt 30 jan.). Werkdagen van 9-12 uur en van 13-18 uur. MIDDELBURG City, 20 uur: Wat zien ik 18 Concertzaal, 20 uur: Het Ne derlands Studentenorkest o.l.v. Jan Brussen. Solist Marien van Staalen (cello). Rijksarchief, expositie „Een verdronken stad - Reimers- waal", georganiseerd door het rijksarchief in Zeeland en de Nederlandse Jeugdbond ter Bestudering van de Geschie denis (tot en met 19 üebr.) Niet op zaterdag en zondag. OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: Ry an's dochter 14 j. ROTTERDAM De Doelen, (grote zaal), 15 uur: Orgelconcert door Piet van Egmond. 20.15 uur: Rod McKuen. De Doelen, (hal), 16 uur: Openbare dansles door het Rotterdams Danscentrum o.l.v. Ineke Sluiter. De Doelen, (kleine zaal), 20.15 uur: Thea tergroep „Funhouse Horror". Hofplein Theater, 20.15 uur: „Twee op de wip", blijspel met Willeke Alberti en Jeroen Krabbé. Piccolo Theater, 20.15 uur: „Geen Bachan-alen" door de Nieuwe Komedie. Schouw burg, 20.15 uur: „De hippe vo gels van Bikini" door het Nieuw Rotterdams Toneel. SAS VAN GENT Den Rooien Oedt 15 uur: Schibting. ST.-JANSTEEN E. Ottjes, 15 uur: Binnen schieting. ST.-MAARTENDSIJK Haestinge, 20 uur: „Kort en Klein" met en „Tour de chant" van Lenny Kühr, m.m.v. Martin Brozius, Mari anne Delgorge, Jaap Stobbe en Dolly Vonk. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Er is een wijziging gekomen in het schema van de openbare com missievergaderingen van de Middelburgse raad voor de ko mende week. In plaats van op maandag 17 januari zal de com missie voor de financiën op woensdag 19 januari, 's middags om 17.00 uur bijeenkomen. De commissie voor sociale zaken en volksgezondheid, vergadert op hetzelfde tijdstip. De wijziging van het schema wordt veroorzaakt doordat de Middelburgse raad en een aan tal deskundige ambtenaren en genodigden, zich maandag aanstaande de gehele dag zul len bezighouden met een be spreking van de plannen voor de Middelburgse binnenstad. (Van onze correspondent) KAPELLE Na ruim veer tig jaar in het onderwijs werkzaam te zijn geweest, gaat het hoofd van de christe lijke school voor basisonder wijs in Kapelle-Biezelinge, de heer L. de Jager op 1 februari a.s. met pensioen. Op vrijdag 28 januari wordt in het ge meenschapshuis De Vroone in Kapelle een afscheidsbijeen komst gehouden, 's Middags zullen de kinderen afscheid nemen en 's avonds de ouders. Het avondprogramma is zoda nig opgezet dat het tevens een ouderavond is. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Eerste Middelburgse Judoschool heeft besloten tot een naamsveran dering. De nieuwe naam luidt: „Stichting Eurosport". De stichting omvat de afde lingen judo, boksen, ritmische gymnastiek, micro-rugby en een signaalafdeling met een peloton miniretjes. De Stich ting Eurosport telt ca. 300 le den. TERHOLE Dorpshuis, 20 uur: Toneel spel „Drie neemt vakantie". TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Wat zien ik 18 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uurMet de muziek mee a.l. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: Manon Rescaut. Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „Wachten op Godot" van Sa- mu'al Beckett. Films t.m. woensdag 19 ja nuari: Odeon, 14, 16, 18, 20 en 22 uur: Kidnapping (k.n.t.), Astrid, 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur: Ze zijn er van door! (k.t.). Rex, 10, 12.20, 14.40, 17, 19.20 en 21.40 uur: Hoog moedswaanzin (k.t.), Astra, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur: Priester te huwen (k.n.t.), Ru bens, 14.30 en 20 uur: El Cid (k.t.), Quellin, 13.45, 15.30, 17.35, 19.40 en 21.45 uur: De spoorwegkinderen (k.t.), Ven- dome, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur: De Clowns (k.t.), Savoy, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur: Mazurka der liefde (k.n.t.), Capitole, 12, 14, 16, 18, 20 bn 22 uur: De kelder van de fol tering (k.n.t.), Metro, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur: De Aris- tokatten (k.t.), Cine Metro, Zaterdag 15 jan. 24 uur: De grens van de zonde (k.n.t.), Ambassades, 12, 14.40, 16,45, 19.10 en 21.35 uur: De leen- moeder (k.n.t.), Pathe, 12, 14 16, 18, 20 bn 22 uur: De Dub beldekkers (k.n.t), Studio Century, t.m. dinsdag 18 janu ari vaste vertoningen om 20.15 uur, zondag ook om 15 uur: l'Invitee. BRUGGE Korrekelder, 20.30 uur: „Muis in huis", G. Ver- meerseh. Poppentheater, 15 uur: „Assepoester" door Pop pentheater Uilenspiegel, Been houwerijstraat 19. GOES Grand 15 en 20 uur: Met de muziek mee a.l. HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur: Sjors en Sjimmie op het Pirateneiland a.l.; 18.30 en 21 uur: Wat zien ik 18 j. Poppentheater 14.30 uur: „De Tovenaarsleerling" door het poppentheater Kriekeput- te. S. Blommaert 15 uur: Schieting. P. Wentzler Dui- vententoonstelling. Boekhandel Van Geyt Expositie „Kunst '72" (tot en met 30 jan.). Werkdagen van 9-12 uur en van 13-18 uur. KOEWACHT Café De Oude Molen 15 uur: Schieting. LAMSWAARDE R. Heyens 15 uur: Schie ting op twee wippen. MIDDELBURG City 14.30 uur: Zorro, de gemaskerde wreker 14 j.; 20 uur: Wat zien ik 18 j. Rijksarchief Expositie „Een verdronken stad - Rei- merswaal", georganiseerd door het rijksarchief in Zebland en de Nederlandse Jeugdbond ter bestudering van de Geschiede nis (tot en met 19 gebr.). Niet op zaterdag en zondag. OOSTBURG Ledel Theater 14.30 en 20 uur: Ryan.s dochter 14 j. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal)' 20.15 uur: Herman van Veen met begeleiding van Laurens van Rooyen (piano) en het m.m.v. Kbes Boeke (blok- ensemble „Contra B". De Doe len (Kleine zaal) 11 uur: „Rondom Bach", Bachconcert fluit), Max van Egmond (bas), Marie Leonhardt (viool en Gustav Leonhardt (clave- cimbel). 20.15 uur: Theater groep „Funhouse Horror". Pic colo Theater 14.15 uur; Kindertheater Wiedus 20.15 uur: „Geen Bachanalen" 'door De Nieuwe Komedie. Hofplein Theater 20.15 uur: „Tweb op de wip", blijspel met Wil leke Alberti en Jeroen Krab bé. Groote Schouwburg Zuidplein 20 uur: De Mounties Show. Schouwburg 20.15 uur: Opvoering door ToneeJ- grobp Globe met „De Filan troop" TERHOLE Dorpshuis 19 uur: To neelspel „Drie neemt vakan tie". TERNEUZEN Luxor 14.30 en 20 uur: Wat zien ik 18 j. Zuidland Theater 12 uur: Koffieconcert met Daniël Ot- ten (viool) en Johan Otten (piano). VLISSINGEN Alhambra 15 en 20 uur: Met de muziek mee a.l. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera 15 uur: Siegfried. Kon. Ned. Schouwburg 15 en 20 uur: „Wachten op Godot" van Sa muel Beckett. Films Zie onder zater dag. BRUGGE Stadsschool St. Andries 20 uur: „Maneschijn voor mis- deelden" van E.O'Neill. Poppentheater 15 uur: „Assepoester" door Poppen theater Uilenspibgel, Beenhou werijstraat 19. GENT Kon. Opera 14.30 urn" De Kuise Suzanna.; 20 uur: Ma- rouf.

de Stem | 1972 | | pagina 7