Bloed voor Rode Kruis vloeide rijkelijk M.T.S. bepleit uurdienst voor nieuwe busdienst TERNEUZENS VOORLICHTER BIJ PERS GEÏNTRODUCEERD Uitslagen kleinvee- show in Sluiskil BRIEF AAN MINISTER VAN VERKEER EN WATERSTAAT Ritmico veel gevraagd koor Bagger molen in plaats van veerboot stad streek INBRAKEN MESTSTOFFEN Fa. DE MOOR- VLAEMINCK De Smidse S. A. HAGE BENOEMD IN LEIDEN Hulst Zuiddorpe WERK Westdorpe Cok-Kapelle opgegaan m lip- Holding Inwonertal Sas van Gent groeide met 243 UURDIENST PENSION GESCHENKEN albert eggermont Zaterdag 8 januari 1972 5 (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de ba rak van de firma Cosmip, op het terrein van Dow Chemical (Nederland) te Terneuzen is een inbrak gepleegd, waarbij een bedrag van ongeveer drie honderd gulden werd ont vreemd. Bij de frima Van Ham aan de Ambachtsstraat (industrie terrein Driewegen) te Terneu zen werd van het kantoor de deur geforceerd. Er wordt een klein geldbedrag vermist. (ADVERTENTIE) AAN VOORDELIGE PRIJZEN DIESELOLIE en BRANDSTOFFEN Vlotte bediening Hulsf, tel. 01140-2628/3773 (Van onze correspondent) SLUISKIL De uitslag van de keuringen door de heren W. J. Snels uit Tilburg (sierdui- ven), A. Clement uit Arnemui- den en P. Dieleman uit Oost- Souburg (konijnen) op de drie daagse kringtentoonstelling van de kieindiersportvereniging „Sluiskil", luidde als volgt: Konijnen: fraaiste kcmijn van de tentoonstelling: blauwe We ner, voedster-oud met predi kaat f(raai): J. de Kraker te Terneuzen; 2e Hollander, grijs, ram oud: j. Dieflemam, Terneu zen; Se poolroodoog, voedster oud, B. Jager te Sluiskil. Fraai ste konijn dwerg,rassenpool roodoig de Jager Sluiskil. Fraaiste konijn in de midden rassen: blauwe Wener, voed ster, oud, J. de Kraker te Ter neuzen. Fraaiste konijn in de kleine rassen: Hollander, grijs, ram oud J. Dieleman te Terneuzen. Alle dieren ontving,an het predikaat eerste prijs f. De fraaiste van de grote rassen was een zwarte Lotharinger, jonge voedster van J. van Dix- hoorn te Terneuzen. Sierduiven: de fraaiste duif der tentoonstelling was een witte raadsheer, oude doffer niet predikaat u(itmuntend), die tevens de hoogste onder scheiding ontving en het fraai ste in de structuurrassen was. Eigenaar J. van Alem te Sluis kil; 2e Malthezer kipduif, oude witte doffer A. Hamelink te Sluiskil; 3e jonge Modena wit te duif van A. Wautier te Moer- beke-Waas (B.). Alle vogels kregen het predikaat f. en een eerste prijs. Fraaiste in de krop- rassen: Silesische witplaatkrop- per, zwart doffer oud van mej. I. d'Hert te Westdorpe; Fraaiste van de postduivenrassen: Ge- nuine-homer blauw doffer oud A. Hamelink te Sluiskil; Fraai ste van de kleurduivenrassen: Thuringer snipduif, doffer, oud H. de Guchteneire te Moerbe- ke-Waas (B.); Fraaiste der tui melaarrassen; nonduif, zwart, doffer, oud A. Rottier, Terneu zen; Fraaiste der meeuwenras sen; oud-Hollandse meeuw, dof fer blauw, oud, A. Pilaet te Sluiskil. (Van een onzer verslaggevers)! TERNEUZEN „Het zal in het begin nog wel even moe-| ten wennen, maar ik zal er naar streven dat het contact tussen het gemeentebesuur, de ambtenaren en de publici teitsmedia niet alleen heter en sneller maar ook zo efficient mogelijk tot stand zal komen. Een goede communica tie moet op de eerste plaats staan", dat zegt de heer J. Robesin, Zeelands eerste ge, meentelijke voorlichter uit de journalistiek afkomstig, die per 1 januari 1972 door de gemeente Terneuzen is aange trokken om deinterne en externe betrekkingen voor zijn rekening te nemen. Gisteren heeft burgemeester J. S. Aschioff de heer Robesin bij de journalistieke medewer kiers van dte regionale en lan delijke bladen, zowel Neder landse em Belgische, geïntro duceerd. Burgemeester Aschoff legde er die nadruk op dat de nieuwe voorlichtings ambtenaar niet als een om budsman zal optreden. We be schikken niet over htet beno digde apparaat zoals een Mar cel van Dam met zijn talrijke medewerkers. Een van de eerste taken van de heer Robesin zal zijn het samenstellen van een nteiuwe brochure over Terneuzen, waarin de leefbaarheid in deze gemeente op de voorgrond staat. Verder stelt hij zich voor in het nieuwe stadhuis een documentatiecentrum in te richten, waar de bevolking van Terneuzen en andere be langstellenden alle informatie over de gemeente kunnen ver krijgen. Het ligt ook in de bedoeling speciaal voor nieuw ingezetenen welkomsbij een- komsten te organiseren. De heer Robesiin:„Het is be paald niet zo dat ik als voor lichtingsambtenaar een ant- woord op alle vragfan zal kun nen geven. Vaak zal ik de vragensteller in contact moe ten brengen met de ambtenaar of de wethouder, die dan voor de volledige beantwoording zal zorgdragen." Burgemees ter Aschoff voegde hieraan toe dat de voorlichtingsambtenaar niet het beleid van een lid van b. ten w. hoeft te verdedigen. „Dat moet deze beleidsman zelf doen. Het is wel de taak van de voorliichtingsfunctiona- ris het beleid van het gemeen tebestuur zo goed mogelijk over te brengen". Voordat de heer Robesin tot voorlichtingsambtenaar in Tbr (ADVERTENTIE) De bar voor gezellige mensen. INTIEME SFEER Geopend vanaf zes uur 's avonds Woensdags gesloten. Grote Bagijnestraat 23 - Hulst Tel 01140-3372 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De heer S. A. Hage, chef van de afdeling onderwijs, sport, culturele za ken, jeugdzaken en recreatie van de gemeente Terneuzen, is per 1 april a.s. benoemd als hoofd van de afdeling onder wijs, sport, cultuur en recreatie van de gemeente Leiden. De heer Hage trad op 1 oktober 1968 in dienst bij de gemeente Terneuzen. Daarvoor was hij werkzaam op de secretarie van Leidschendam. neuzen werd benoemd was hij als redacteur werkzaam bij De Stem en het ALgemeen Dag blad. Jubileum De heer J.J van Dorsselaer besteller bij de PTT in Hulst viert dinsdag zijn zilveren ambtsjubileum. De jubilaris die geboren is te Hulst kwam in dienst bij de PTT als hulpbesteller te Hulst, dat steeds zijn standplaats is gebleven. Op 28 januari 1957 werd hij vast aangesteld. Na de verschillende rangen te hebben doorlopen werd hij op 1 juli 1971 bevorderd tot ra 3 besteller. Van 2—6 uur is er gelegenheid de heer Van Dors selaer thuis, Gildenstraat 2, te feliciteren- Burgerlijke stand Onder trouwd: Walter Naessens en Huguette Heerwegh, Georffrey Inghels en Loes van Haver, Rob de Clippelaer en Marie- Louise van Bunder- Overleden: Mathilde C.J- Blom-De Windt, Hypolitus Mei wedn. van Hortense R. Cau- naerts, Eduar Blommaert ec Carolian Vermeersen- Ophalen huisvuil De be volking van Zuiddorpe bleek in de eerste week van het nieuwe jaar nog niet te zijn ingespeeld op de veranderde huisvuilophaalregeling. Velen zetten gewoontegetrouw op maandag hun vuilniszakken buiten, maar op die dag komt de vuilniswagen niet meer. Op de dag dat de wagen wel door het dorp rijdt (donderdag), stond voor slechts een deel der huizen eenvuilniszak- De rest bleek nog niet op de hoogte van de veranderde re geling- Vergissingen zullen naar verwacht wel snel tot het verleden behoren- (Van een onzer verslaggevers) AXEL. 135 mensen hebben tijdens een bloedtransfusieavond in Axel ieder een halve liter bloed gegeven aan het Rode Kruis. De transfusieactie werd georganiseerd door de plaatselijke af deling, waarvan dit de eerste afname-avond sinds tien jaar was. Directe aanleiding tot het nemen van dit Axelse initiatief is de grote behoefte aan bloed voor verkeersslachtoffers en die van grote rampen. De Axelse tra-nsfusiie-avond is nagenoeg feilloos verlopen tot grote voldoening van Rode Kruis-seoretaris K. van Drom- gelen uit Axel. Elke afnamea- vond betekent voor een plaat selijke afdeling nogal een gro te krachtsinspanning, omdat er veel voorbereiding aan vast zit. De heer Van Drongelen: „Je moet tevoren toch propa ganda maken en lijsten opstel len van mensen die bloed wil len geven. Die lijsten zijn be stemd voor de verschillende huisartsen, die op deze manier van hun patiënten ma kunnen gaan of ze wel geschikt zijn om bloed te geven". Helemaal vlekkeloos is de bloedtransfusie-actie v,an Axel niet gegaan. Het totale aantal meldingen was wat teleurstel lend. De heer Van Drongelen had gerekend op een opgave van driehonderd mensen, maar In feite waren het er „slechts" 135 die zich aanmeldden. „Ik weet eigenlijk niet waai de mensen zich door laten te genhiouden om zich op te ge ven", aldus de Axelse secreta ris, die daaraan toevoegt, dat van de personen die opgeroe pen zijn, slechts een heel klein percentage verstek heeft laten gaan en dat was dan weer een positief geluid. De afdeling Axel van het Nederlandse Rode Kruis mag zich rekenen tot een van de best florerende in Zeeuwsch- Vlaanderen. De vereniging heeft de beschikking over vijf entwintig helpsters en even- zovetel helpers, die zich regel matig inspannen voor de meest uiteenlopende soorten van activiteiten en dat zijn er in Axel nogal wat. „Ook de bevolking staat tamelijk wel willend tegenover het Rode Kruis", zo zegt de heer Van Drongelten. „In de praktijk blijken er desondanks toch nogal wat vragen te bestaan, omdat men niet precies weet wat het Rode Kruis nu eigen lijk doet". Een van de belangrijkste ac tiviteiten, ook wat Axel be treft, is het voldoen aan alle aanvragen voor hulp. Daar naast nemen ook de bloedaü- nameavonden met ingang van dit jaar een belangrijke plaats In. Er bestaan plann'an om de acties voortaan elk jaar te or ganiseren. Dat gebeurt meestal in samenwerking met een team van 't centraal laborato rium vain de bloedtransfusie dienst in Amsterdam, waar het ingezamelde bloed ook wordt verwerkt. De Axelse afdeling van het Rode Kruis poogt ook wat aan zijn image te doen. Daarvoor organiseert mten al vijftien jaar achtereen wandeltochten, die worden gehandhaafd om hun propagandistische waarde. Verder kan het plaatselijke bestuur prat gaan op een goed functionerende Rode Kruis-co- lornrae, die gerekend wordt tot een van de fcste. Carnavalscomité De car navalsvereniging „De Koeters" houdt zaterdag een bal in de zaal „Concordia". Aan deze avond zal medewerking wor den gegeven door de hofkapel en de heer „De Ruysscher" De opbrengst komt ten goede aan de zieken en aan de be jaarden die tijdens carnaval op een bijzondere wijze zullen worden bedacht. Op 22' januari zal een oliebollenactie gehou den worden. np* (Van een onzer verslaggevers) KAFELLE De heer B. J. Cok van het gelijknamige le vensmiddelengroothandels- bedrijf in Kapelle heeft zijn onderneming ondergebracht in Tip-Holding b.v- Hij zelf is president-commissaris van de ze holding geworden. Het bedrijf Cok maakte eerst deel uit van grossiers vereniging Tip, een organisatie waarin 25 groothandelsbedrij ven in de levensmiddelenbran che waren opgenomen. De meeste groothandelaren heb ben nu besloten (na eniee ja ren van onderlinge fusies) tot de holding om verdere bunde ling van krachten mogelijk te maken. De aandelen van de volgen de distributiecentra zijn in de „houdster-maatschappij" opge nomen: Cok in Kapelle, Lam- mers in Brammen, Midland in Wijk en Aalburg, Randstad Noord in Hoofddorp, Van dei- Laan in Wildervank en Wit kop in Winschoten. De genoemde distributiecen tra vertegenwoordigen van de Tip-groothandelsomzet rond 200 miljoen gulden met een detailhandelsomzet van 400 miljoen gulden. De concentratie in de hol ding heeft geen consequenties voor de werknemers in de be drijven. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter F. Loose, Nieuwstraat 53 te Oostburg, tel. 01170- 2121. Axel Dokter Boor, tel. 1666, b. g. g. 01157-451. Biervliet, Hoofdplaat en IJ- zendijke Dokter Lievens te IJzendijke, tel 01176-26. Borsele en Nieuwdorp c. a. De praktijk van dokter Ki- viet wordt waargenomen door dokter Gelderblom, tel. 01196- 327. Cadzand, Rctranchement, Sluis en Zuidzande Dokter de Meijer te Sluis, tel. 01107- 1366. Driewegen, Iloe dekens kerke, 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huisartsen J. Geldof, J. Kole en S. Wöstman wordt tot maandag ochtend 8 uur waargenomen door dokter H. Zwartzelé, Wer- rilaan 43 te 's Heerenhoek, tel. 01105-280. Goed Dokter W. Griep, Fr. den Hollanderlaan 29, tel. 6405. Heinkenszand, 's H. Arends- kerke en Wolphaartsdijk Dokter D. v. Driel te 's H. Aredskerke, tel 01106-1202. Hulst Dokter J. Niesten, tel. 3373. Middelburg Dokter H. Delfos, Rouaansekaai 11, tel 2637 (zaterdag) en dokter J. Dominicus, Dam 55, tel. 2830 (zondag). Reimerswaal Dokter A. Ampt te Yerseke, tel. 01131- 1444 en dokter C. Donker te Krabbendijke, tel. 01134- 1544. Sluiskil, Philippine en Hoek Dokter H. Hofstee, Juliana- straat 10 te Hoek, tel. 01154- 345. Sas van Gent e. o. Dokter F. Puylaert, Oostkade 19 te Sas van Gent, tel 1366. Terneuzen Dokter K. Ho ving, Oranjestraat 25, tel. 2445 (van zaterdag 8 uur tot zondag 24 uur). Vlissingen Dokter G. de Greef, tel 2121 (tot zaterdag 24 uur) en dokter E. Kant, tel 3987 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). Zaamslag Dokter C. Ver boom, Axelsestraat 2 te Zaamslag, tel. 01153-377 (van zaterdag 8 uur tot zondag 24 uur). Clinge, St. Jansteen en Koe wacht Dokter H. Brabers, tel. 01140-2361 te Clinge. Breskens en Groede Dok ter Janzen te Groede, tel. 01171-36. Kloosterzande Dokter J. Ter Burg, tel. 01148-377 (tot maandagmorgen 8 uur). TANDARTSEN O. Z. Vlaanderen Tand arts P. van Mieghem, Schel- dekade 58 te Terneuzen, tel. 01150-2685 (zaterdag van 10- 10.30 en 18-18.30 uur, zondag van 12-12.30 uur). W. Z. Vlaanderen Tand arts A. Streefkerk te Bres kens, tel. 01172-1498 (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur) Walcheren Tandarts W. Krommenhoek, Rouaansekaai 23 te Middelburg, tel. 01180- 3320 (zaterdag van 9-10 uur, zondag van 11-12 uur). Z. en N. Beveland Tand arts D. Hage, Grote Kade 28 te Goes, tel. 01100-6727 (zater dag en zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag dokter C. Cysouw te Axel, tel. 01155- 1488. N. en Z. Beveland Dokter G. Boneschanseher te Kruinin- gen, tel. 01130-1233. W. Z. Vlaanderen Dokter H. v. d. Vijver te IJzendijke, tel. 01176-388. WIJKVERPLEGING Groot Axel Zr. K. Ge- leynse, Oosterstraat 2 te Axel, tel 01155-1885. Ellewoutsdijk e. o. Zr. J. Filius, Beatrixstraat- 10 te Nieuwdorp, tel 01196-200. Goes Zr. W. Vos, tel. 8549. Hoek, Sluiskil en Philippine Zr. Bouwens te Hoek, tel. 01154-274. Sas van Gent Zr. van Waes, Schulpenpad 43, tel. 01158-1548 of 01158-1567. Hulst en Iiontenisse Zr. Colsen, tel. 01140-2368. Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis Zr. Jansen, v. (Jffordweg 41 te Oostburg. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJ zendijke Zr. Dominica te IJzendijke, tel. 01176-341. Terneuzen Zr. M. Ver- meylen, Dennenstraat 7, tel. 3829. APOTHEKEN Goes Zeeuwse apotheek, tel. 5255. Middelburg Apotheek A. Ringeling, Lange Delft 133, tel. 2538. Terneuzen Apotheek Klaassen, tel. 2090. Vlissingen Apotheek J. v. d. Sande, Badhuisstraat 22-24, tel. 2066. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het aantal inwoners van Sas van Gent bedroeg op 31 december 1971 in totaal 9298 (4655 man nen en 4643 vrouwen). Dit betekent een toename ten op zichte van 31 december 1970 van 243 (130 mannen en 113 vrouwen). Er waren 84 perso nen overleden, en 168 geboor ten. Het aantal vestigingen be droeg 711, terwijl 552 perso nen uit de gemeente vertrok ken. Er werden 71 huwelijken gesloten en vier echtscheidin gen ingeschreven. TERNEUZEN Aan de aanlegsteiger van de Provinciale Stoomboot Diensten in Terneuzen, waar de veerboot naar Hoedekenskerke vele jaren een trouwe ver schijning is geweest, ligt nu een baggermolen van de Nederlandse Ballast Maatschappij afgemeerd. De baggermolen zal ln de voormalige veerha ven onderhoudswerk zaamheden verrichten. Zoals bekend zal de ha ven een ingrijpende ver andering ondergaan in verband met de aanleg van een nieuwe zeewe ring op Deltahoogte langs de Scheldekade. Onder meer krijgt Ter neuzen hier een betere accommodatie voor jachten en sleepboten. Naar verwacht zal de aanleg van de nieuwe Scheldedijk in de loop van volgende maand ter hand worden genomen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Het bestuur van de stichting middel bare technische school in Terneuzen heeft in een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat bezwaar gemaakt tegen de dienstregeling van de nieuwe busverbinding Goes Terneuzen, die in de plaats is gekomen van de veerdienst HoedekenskerkeTerneuzen. Het mts-bestuur metent dat het door deze dienstregeling voor een aantal leerlingen praktisch onmogelijk is ge worden de lessen aan de school geheel te volgen. Het wijst er op dat dte maandelijk se reiskosten van deze leerlin gen door de nieuwe verbin ding zijn verhooigd van f 13,- tot f 71,- en ook dait de reistij den aanzienlijk zijn ver lengd. Uit de dienstregeling van de buslijn blijkt verder dat de op Zuid-Beveland woonachtige leerlingen om op tijd (8.25 uur) op de school in Terneu zen aanwezig te kunnen zijn, om 5.35 uur in Goes moeten zijn voor de eerste bus, die om 6.56 uur in Terneuzen aan komt. Dit betekent dat zij om kwart over zeven 's morgens, dus een uur voor schooltijd, voor de gesloten schooldeur staan. In dien -de leerlingen de tweede bus uit Goes nemen moeten ze constant de eerste les mis sen. Bij het einde van de lestijd, om half vijf, moeten de desbe treffende mts-ers tot 17.50 uur wachten op een, bus die hen n-aiar Goes brengt. Daar arrive ren ze dan om 19.11 uur, waarna dan verder op fiets of brommer ma-ar huis moeten rij den. Wanneer deze leerlingen een bus vroeger nemen dan missen ze de laatste les. Het bestuur van de mts stelt dat aan de geschetste moei lijkheden tegemoet gekomen kan worden door de instelling van een uurdienst op de lijn Goes-Terneuzen. Reden waar om het bestuur de minister verzoekt afwijzend te beschik ken op de goedkeuring door de rijksinspecteur voor het verkeer in Zeeland van de dienstregeling Goes-Terneu zen. Het mts-bestuur dringt er bij de minister op aan een volledige of gedeeltelijke uur- dienst op de sneldienst tussen genoemde plaatsen te bevorde ren. Vain de zijde van de mts- directie vernemen wij dat het hier om zes op Zuid-Beveland wonende leerlingen gaat. Twee van hen zijn inmiddels noodgedwongen in pension te gast in Terneuzen, terwijl een leerling per bromfiets uit Hoe dekenskerke naar Terneuzen en terug trekt. Het merendeel van de gedupeerde leerlingen volgt aian de Terneuzense mts de cursus in procestechniek. (ADVERTENTIE) KORTE NIEUWSTRAAT 11 HULST Telef. 2478-3558, b.g.g. 2209 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het jonge renkoor Ritmico uit Terneuzen heeft het druk met het gevolg geven aan uitnodigingen voor een optreden in ziekenhuizen, kerken en bejaardencentra. Op maandag 10 januari treedt het koor op in het be- jaradencentram „De Blauwe Hoeve" te Hulst met een amu sementsprogramma. Zaterdag 15 januari wordt 'n ritmische kerkdienst verzorgd in het Elisabethziekenhuis te Sluis kil, waarna voor zieken een amusementsprogramma wordt gebracht. Op maandag 24 ja nuari is het koor te gast in het dienstencentrum voor bejaar den. „De Schakel" in Terneu zen en op vrijdag 28 januari zijn de bejaarden van „De Vurssche" te Axel aan de beurt. Daarna volgen op 5 februari optredens in het bejaardencen trum Vremdike in Hoek en op zaterdag 12 februari een ritmi sche dienst in de r.k. kerk te Oostburg met daarop aanslui tend een amusementsprogram ma voor de bejaarden. Het Ritmico-koor onder lei ding van de heer W. Meys- heeft verder uitnodigingen ontvangen uit IJzendijke, Schiedam, Klinge (B) en Moerbeke.

de Stem | 1972 | | pagina 5