ARTSENBEZOEKER medewerker UB Service-technicus voor ons buitengebeuren RANK XEROX Fr i coupon maatschappelijk werker firmex STICHTING 'HET HOOGHUYS' ASSISTENTEN-ACCOUNTANT HUISHOUDSTER intern ABBOTT N.V. - NEDERLAND psychiatrisch ziekenhuis sint-antonius etten-leur Gemeente Breda a. eenjarige beroepsopleidingen b. diverse dag- en avondcursussen Heb je dat lef niet? Heb je dat lef wél Dan willen we met jou in kontakt komen I jekan ziekenverzorgster worden, dan maak je wat van je leven. «en alternallef voor meisjes die er geen genoegen mee nemen. Hoe ziet je toekomst eruit? Steeds dezelfde mensen om je heen? Wachten tot je gaat trouwen? Alleen maar leven voor het week-end? Of neem je daar geen genoegen mee en wil je ieder uur van de dag paraat zijn. Intens leven, veel voor an deren doen. En uiteraard toch goed verdienen. Als je 17 jaar bent en minstens drie jaar voortgezet onderwijs hebt, stap dan op de brommer of in de trein en kom naar ons toe om eens te praten (zie de coupon). De reiskosten voor een sollicita tiegesprek krijg je van ons terug. De opleiding voor ziekenverzorgster duurt 2 jaar. De vooropleiding (6 weken) start 20 maart a.s. In het eerste jaar verdien je 647,— per maand, in het tweede jaar 680,Voor ongeregelde diensten krijg je nog 14% extra. Met de snipperdagen mee 4 weken vakantie en 6V2% vakantietoeslag op je salaris. Je verpleeg stersuniform, daar zorgen wij voor. Om de 14 dagen krijg je de reiskosten bijna helemaal vergoed wan neer je naar huis gaat, waar je ook woont in Nederland. Wil je nog meer weten? Vul de coupon maar in en stuur hem op. Wij zenden je een uitnodiging voor een gesprek. Wil je reeds voor de aanvang van de cursus in dienst treden? Dan kan datl Graag zelfs. 0S.V Graag krijg ik een uitno diging voor een gesprek over de opleiding voor ziekenverzorgster Voornaam: Geb.datum: Adres: Woonplaats: Vooropleiding: Zonder postzegel in envelop zenden aan: Stichting Verpleeghuis Delft Antwoordnummer 410 Delft De Stichting „Het Hooghuys" heeft zich ten doel gesteld een nieuw psychiatrisch centrum voor West-Brabant tot stand te brengen, dat op eigentijdse wijze in de psychiatrische behoeften van deze streek zal voorzien. Van dit psychiatrisch centrum maakt reeds deel uit het psychiatrisch ziekenhuis Sint-Antonius te Etten-Leur (360 plaatsen). Daarnaast zal te Etten-Leur een nieuw psychiatrisch instituut worden gebouwd, dat zich behalve op de therapeutische behandeling ter plaatse ook zal toeleggen op konsultering binnen de gehele regio (voornamelijk preventief). Gestreefd wordt naar een intensieve samenwerking met de andere voorzieningen en werkers op het gebied van de geestelijke volksgezondheid in West-Brabant. Bij dit streven naar integratie wordt een strategie gevolgd van zich steeds aanpassen aan (en hopelijk vooruif.open op) de evoluerende visies op mens en maatschappij. De individueel-psychiatrische sektor van ons psychiatrisch ziekenhuis bestaat uit psychiaters, psychologen, sociaal- psychiatrische artsen en maatschappelijk werkers alsmede een somatisch-medische dienst. Wij streven naar uitbreiding van het aantal medewerkers van deze sektor, zodat verschillende inter disciplinaire teams kunnen worden samengesteld. Deze teams zullen zich volgens het "client-centered system" inzetten voor diagnostiek en behandeling van psychiatrische patiënten. Voorlopig betreft het alleen patiënten van ons psychiatrisch ziekenhuiszo spoedig mogelijk zullen deze teams ook "veldwerk" verrichten op verschillende plaatsen binnen de regio. Voor de individueel-psychiatrische sektor, waarin reeds een maat schappelijk werker werkzaam is, zoeken wij een die bereid en in staat is in teamverband samen te werken met specialisten uit andere disciplines. Onze voorkeur gaat uit naar een maatschappelijk werk(st)er met voortgezette opleiding caseworkTof groupwork dan wel met ervaring op het gebied van de geestelijke volksgezondheid. Honorering zal geschieden op basis van de richtlijnen van de N.Z.R. Desgewenst kunnen telefonisch informaties ingewonnen worden bij de direkteur, de heer W. L.J.M. Laane (tel. 01608-3155). Schriftelijke sollicitaties kunnen worden gericht aan genoemde direkteur, postbus 110, Etten-Leur. Wij leveren Bewerkte balken voor plafonds en open haarden klaar om te plaatsen. Alle maten, nagelvrij gezaagd hout voor het vervaardigen van deuren, ramen, meubels enz. Gewaarborgd uit oude eiken balken. KORTE FRANSELEI, 3 2080 KAPELLEN België - Tel. 03.66.87.40 - (bij Ned. Putte) Gevraagd voor lichte huishoudelijke werkzaamheden, be doelde candidate moet smakelijk kunnen koken. Het betreft hier een huisgezin zonder kinderen. Geboden wordt een goede honorering, een zeer prettige werkkring in riante woongelegenheid. Bedoelde candidate krijgt de beschikking over ruime kamer(s) met radio en eventueel t.v. Het feit dat huisknecht voor het zwaardere werk aanwezig is, maakt deze vacature bijzonder aantrekkelijk. Schriftelijke sollicitaties te richten onder nummer LG142622E van dit blad. HET VERIFICATIEBUREAU der VERENIGING van NEDERLANDSE GEMEENTEN gevestigd te 's-GRAVENHAGE, Paleisstraat 5 vraagt in verband met de voortdurende uitbreiding van zijn werkzaam heden enkele beginnende of aankomende voor de standplaats BREDA of naaste omgeving en tevens voor meerdere standplaatsen voor zijn ruim 30 districts kantoren in Nederland. Wij bieden: een afwisselende werkkring een goede honorering, aangepast aan bekwaamheden en ervaring goede secundaire arbeidsvoorwaar den, waaronder uitstekende studie kostenregeling, pensioenvoorziening overeenkomstig die voor ambtenaren, geen inhouding van A.O.W.-premie voor flinke krachten goede ontplooi ingsmogelijkheden Ons Bureau oefent als. groot accountantskantoor onder leiding van Registeraccountants een omvangrijke controle- en adviespraktijk uit op het terrein van de provinciale en de gemeentelijke overheid en van instellingen en bedrijven, waarin deze overheden zijn ge ïnteresseerd. Eigenhandig geschreven brieven te richten aan de distrïctsaccoun Vereisten: Goede algemene ontwikkeling Studerende voor of in het bezit van M.EA.O.-dlploma Praktijkdiploma Boekhouden, M.B.A., S.P.D. of voorbereidende vakken van het N.l.v.R.A.-accountantsdiploma Leeftijd tot 25 jaar tant de heer J. H. BOURDREZ, Kon. Julianastraat 11, Rijsbergen In verband met de snelle en gunstige ontwikkeling vraagt filiaal van Abbott Laboratories te North Chicago, ter uitbreiding van haar voorlichtingssector een voor het rayon: West-Brabant, Zeeland en het zuidelijk deel van Zuid-Holland. Vereisten Middelbare schoolopleiding; Medisch-wetenschappelijke interesse; Energie en doorzettingsvermogen; Commerciële inslag; Rijbewijs B-E. .1 Alleen zij die bereid zijn zich geheel voor deze niet gemakkelijke taak in te zetten, gelieven uitsluitend schriftelijke sollicitaties te richten aan: ABBOTT N.V., Wetensch. Afd., Stadhouderskade 135, Amsterdam. Op de functie boekhouding van de afdeling financiën en belastingen kan worden geplaatst een Taak: assistentie verlenen bij verzorging van inkorr)sten- en uitgavenadmini- stratie algemene dienst. Vereist: diploma u.l.o./m.a.v.o./h.a.v.o. Salaris: afhankelijk van leeftijd en ervaring tot 1.052,— per maand (maximum schrijver le klas). Sollicitaties, onder vermelding in de linkerbo venhoek van S. 3 in te zenden aan de gemeen tesecretaris vóór 15 januari 1972. TILBURG Tivotistraat 26 Telefoon 34232 INSCHRIJVING VOOR: (aanvang september) Secretaresse Afdelings-secretaresse Receptioniste Kantoor-assistente Europees secretaresse (aanvang deze maand en september) Typen ook spoedcursussen, duur 2 3 maanden. Stenografie (Ned. en moderne talen) Middenstandsexamen 1973 Moderne talen (handelscorrespondentie en conversatie in Ne derlands, Frans, Duits, Engels o.a. Lower Cert. Cambridge, Spaans, Italiaans) Talenpracticum Basiscursus Nederl. taal Boekhouden Algemene ontwikkeling Algemeen vrouwelijke vorming Spreekuren maandag t.m. vrijdag 10-12, 2-4, 7-9 uur. Prospectus (ook voor schriftelijke cursussen) gratis. Instituten zijn ook gevestigd te Den Haag, Rijswijk Rotterdam, Vlaardingerr, Utrecht, Arnhem, Nijmegen, Amsterdam, Hilversum. Hij krijgt namelijk een eigen rayon in de omgeving van zijn woonplaats waar hij de reeds geplaatste kopieer- apparatuur in prima konditie gaat houden en de nieuwe installeert. Dat klinkt simpel maar er komt wel 't een en ander voor kijken: Wij zoeken iemand met een LTS- en een VEV-diploma of een UTS-opleiding elektrotechniek bij voorkeur met toevoeging van het diploma NERG (of een gelijkwaardige bedrijfsopleiding). En met het rijbewijs BE. Daarbij uiteraard ervaring met elektro- mechanische apparatuur. Plus kennis van technisch Engels en elektrische schema's. Hij moet natuurlijk een man zijn die makkelijk kontakten legt en onderhoudt. Die een aangeboren gevoel bezit voor service. En bovendien een groot improvisatietalent voor onvoorziene situaties. Kortom, iemand met handen en hersens om onze uiterst fijne apparatuur in perfekte staat te houden. Vanzelfsprekend verdient een man die aan deze eisen voldoet een ruim salaris plus dertiende maand en uitstekende sociale voorzieningen. En dat alles gaat meteen in, ook tijdens de speciale Rank Xerox opleiding welke plaats vindt op ons trainingscentrum in Brussel. Zodra hij zelfstandig kan opereren krijgt hij een auto van de zaak (met vrije km's voor privégebruik). Plus een ruime lunch- en telefoonvergoeding. Als u niet ouder bent dan 35 jaar en de kapaciteiten voor deze lang niet gemakkelijke job wel bij uzelf ziet zitten, stuur dan een sollicitatiebrief naar de afdeling Personeelszaken van Rank Xerox (Nederland) N.V., Maassluisstraat 2 Amsterdam. heb je het lef om wat te doen? Wat anders te doen met je opleiding dan jn een kantoorbaan Helemaal op eigen benen staan, zelf je toekomst opbouwen Werken èn studeren, stevig aanpakken,en dat 3 jaar lang Dan blijf je waar je bent. Gewoon doorgaan met leven. Hoor je tot die groep van jonge mensen die, omdat ze gezond zijn, iets willen doen voor de ander? Hier vast enige informatie. ■Sancta Maria en St. Bavo zijn twee grote psychiatri sche ziekenhuizen in Noordwijkerhout. Waar mensen worden opgeno men die tijdelijk of lang durig psychiatrische be handeling en verpleging nodig hebben. Sancta Maria heeft alleen vrouwelijke patiënten, St. Bavo mannen. Maar de opleidingen zijn sinds 1970gekombineerd. Inde stage-periode gaan de leerlingen van Sancta Maria ook in St. Bavo werken en omgekeerd die van St. Bavo ook in Sancta Maria. Dat maakt de op leiding tot psychiatrisch verpleegkundige veel- zijdiger, afwisselender, in teressanter. De opleiding omvat psychiatrische verpleegkunde, alge mene verpleegkunde. anatomie en ziekteleer, psychologie, neurolo gie enz. Allerlei vormen van thera pie krijgen de aandacht, zoals arbeids- en creatieve therapie, bewegings- en muziektherapie. De verpleging van psy chiatrische patiënten vraagt veel aandacht, veel begrip en veel geduld, maar gééft ook veel vol doening. De volgende kursus start begin maart 1972, (de daarop volgende me dio augustus). Bij het begin van de kursus moet 'je minstens 17 jaar zijn en een opleiding hebben ge noten van Mulo/Mavo, MMS.of HBS/Havo. Het aanvangssalaris is mo menteel f 646.88 per maanddaarbij komt 6J% vakantietoeslag, 20-45% toeslag voor onregelmati ge diensten, 2x per maand vergoeding van reiskosten naar huis. Je hebt een 5- daagse werkweek van 42J uur en 19 werkdagen vakantie. Noordwijkerhout ligt bijzonder gun stig volop, natuurschoon van bollenvelden, strand en duinen; goede verbindin gen met Leiden, Haarlem, Amsterdam en Den Haag. De huisvesting is intern of extern. Maak nü kontakt. Schrijf een briefkaart met naam, adres, leeftijd, óp- leiding en eventuele werk kring. Adresseer: Hoofd oplei dingen Sancta Maria St. Bavo, postbus 2, Noordwijkerhout. Je krijgt dan spoedig alle inlichtingen en een for mulier voor vrijblijvende sollicitatie. Voortelefonische informa ties: 02523-3041 of 3981, afd. personeelszaken. psychiatrisch ziekenhuis sancta maria" noordwijkerhout psychiatrisch centrum st. bavo noordwijkerhout

de Stem | 1972 | | pagina 34