Mr. Cals: Grootste vernieuwer onderwijs wet ge ving Solzjenitsyn uit bittere kritiek in clodenklaaglied AANVALLEN OP N.-VIETNAM GESTAAKT 4. Advocaat ontvoerder Duitse miljonair Stukadoors krijgen meer Luxemburg: 35% minder verkeersdoden na invoering van snelheidsbeperking Medeplichtige monster van Marsala gearresteerd binnenland buitenland DYNAMISCHE POLITICUS DIE VEEL VAN ZICHZELF EISTE Spel Opruienderede Opbouwen TE ZWARE PATIëNT (410 KG) KAN ZIEKENHUIS NIET BINNEN BRAND IN BRUSSELS WARENHUIS Mij. Geneeskunst: geen verandering abortus richtlijnen Alalia zoekt steun bij Gaddafi NEV zelf standi g verkiezingen in Belangrijk akkoord tussen r.-k. en Anglicaanse kerk Vrijdag 31 december 1971 13 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG ,,De wetgevende arbeid geeft de meeste voldoening". Een typerende zin uit de mond van mr. Jozef Maria Laurens Theo Cals. In de politieke loopbaan van mr. Cals markeren zich enkele dui delijke fases: enkele jaren Kamerlid en staatssecretaris, elf jaar minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, ruim ander half jaar minister-president. Het is niet moeilijk vast te stellen wel ke periode aan mr. Cals de grootste voldoening moet hebben ge schonken: de jaren dat hij dag en nacht op O., K. en W. werkte aan de vernieuwing van de onderwijswetgeving. Voor hem en na hem is er geen minister van Onderwijs geweest die zoveel aan de ver nieuwing van de wetgeving heeft gedaan. In dc elf jaren dat mr. Cals minister van O.K. en W. was, kwamen op zijn werkterrein 150 wetten tot stand, waarvoor minis ter Rutten in diens onderwijsnota de grote lijn had uitgestippeld. Dc belangrijkste daarvan zijn: de kleuteronderwijswet 1955, de wet op liet wetenschappelijk onderwijs 1960 en de wet op het voortgezet onderwijs 1963. Vooral deze laatste de „mammoetwet" plaatste hem midden in de belangstelling en maakte hem mikpunt van kri tiek. Tot diep in de nacht werkte mr. Cals aan de modernisering van de onderwijswetgeving. In dc Tweede Kamer verdedigde hij zijn wetsontwerpen spits en vurig, pa reerde snel en scherp op interrup ties van parlementaire opposanten, interrumpeerde zelf graag vlot en snedig als hij het met een Kamer lid niet eens was. Mr. Cals was klein van stuk, met vinnige donkere ogen achter goudomrande brilleglazen, daarbo ven glad achterovergekamd haar. Een jurist, geschoold in het dis puut. Deze bewegelijke, tempera mentvolle zuiderling was rad van tong en hoefde nooit naar rake, of badinerende opmerkingen te zoe ken. Die opmerkingen werden soms scherp als een stiletto, wan neer mr. Cals zich ongeduldig en soms licht geraakt tegen de poli tieke aanvallers verdedigde. Dat wapen van de scherpe tong maakte opposanten voorzichtig in hun aan vallen. De gepikeerdheid en kriti sche uitlatingen maakten dat hij bij sommige van zijn partijgenoten in de KVP „niet altijd even goed lag", zoals dat heet. De „Nacht van Schmelzer" in oktober 1966, waar in het kabinet-Cals ten onder ging, moet mede worden geweten aan „psychologische strubbelingen" rondom de „sterke mannen" van het kabinet. Het spel heeft in het leven van de heer Cals een grote plaats inge nomen. Eerst het spel van verken nen. Zijn cersste hopman, mr. Re- né Höppener, werd later zijn staatssecretaris op O.K. en W. tot in de hoogste top leidde inr. Cals de katholieke verkennersbeweging. Ook als minister heeft hij het ver kennersuniform nog gedragen. Hij was oprichter en eerste voorzitter van de katholieke Jeugdraad. Daarna kwam het politieke spel, dat hem bijzonder goed lag. En als het poliieke werk eens wat schaar se ogenblikken voor vrije tijd gun de, zette het gezin-Cals zich voor het muziekwerk achter de blok fluit. Des zomers werden in het buitenland de tenten opgeslagen. Voor studentikoze „spielerei" was mr. Cals trouwens ook te vin den: Toen hij eens studentenflats in Delft ging openen, nodigden de studenten hem uit op een ....stier naar de flats te gaan. De heer Cals deed dat en had het benauwder dan in de politieke arena. Jozef Maria Laurens Theo Cals werd op 18 ijuli 1914 in Roermond geboren, waar zijn vader inspec teur van het lager onderwijs was. Hij studeerde rechten in Nijmegen, waar hij zich in 1940 als advocaat en procureur vestigde. In oktober 1940 werd hij voor twee maanden gevangen gezet, omdat hij als praeses van het studenkorps een „opruiende" rede had gehouden. In 1941 trouwde hij met een dochter van de Nijmeegse hoogleraar en jurist Van der Heyden. Zijn vrouw studeerde bijna gelijktijdig met hem af. Samen begonnen zij een advocatenkantoor. Het echtpaar Cals kreeg vijf kinderen. Van 19431945 was dc heer Cals leraar economie, staatsin richting en handelsrecht aan 't bis schoppelijk college in Roermond. Na de oorlog was hij plaatsvervan gend raadsheer in het bijzonder gerechtshof in Arnhem en plaats vervangend kantonrechter in Nij megen. Als waarnemend hoofd commissaris van de katholieke verkenners woonde hij in 1945 een congres in Londen bij, toen hij werd teruggeroepen omdat hij fractievoorzitter van de KVP in de Nijmeegse gemeenteraad was ge worden. In 1948 werd hij weer telegra fisch van een congres in Londen teruggeroepen, omdat hij tot lid van de Tweede Kamer was be noemd en snel moest worden beë digd teneinde in de Indonesische kwestie te kunnen meestemmen. Toen hij de Kamer binnenkwam, begroette Gerbrandy hem met: „Zo, bent u ook opgetrommeld om het koninkrijk te vernietigen?" Mr. Cals antwoordde: „Hoe kunt u van een jongeman verwachten dat hij komt om iets te vernietigen" Die komt liever om iets op te bouwen". Van 1948-1950 was mr. Cals voorzitter van de Mijnindustrie- raad. In dat laatste jaar werd hij staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen bij mi nister Rutten. Toen deze in 1952. in het tweede kabinet Drces niet te rugkwam, volgde mr. Cals hein op. Hij bleef minister van O. K. en W. in 1963 en nam wegens gezond heidsredenen geen deel aan het kabinet-Marijnen. Tijdens zijn mi nisterschap was hij drie keer ziek geweest. Toen dit kabinet begin 1965 af trad wegens innerlijke verdeeld heid over het omroepbeleid, werd mr. Cals - die weer Kamerlid twas geworden - telegrafisch uit Rome teruggeroepen om met de kabi netsformatie te worden belast. Naast het Kamerlidmaatschap be kleedde hij na langdurig te zijn ziek geweest, diverse bestuurs functies. Onder meer: voorzitter van de raad voor de kunst, voor zitter van de Nederlandse harts- stichting, curator van de rijksuni versiteit in Groningen en lid van de raad voor de journalistiek. En kele malen leverde hij in redevoe ringen kritiek op de werking van het parlementaire stelsel. Op 15 maart 1965 werd de heer Cals belast met de kabinetsforma tie, een maand later had hij zijn kabinet van „sterke mannen" ge reed. Het kabinet met onder andere de ministers Den Uyl, Von deling, Samkalden, Bogaers, Veld kamp en Biesheuvel had een ambitieus program. De rooms-rodc samenwerking wilde echter niet vlotten en resulteerde in verwer ping van het financiële beleid van minister Vondeling in de nacht van 14-15 oktober 1966 („De nacht van Schmelzer") Mr. Cals heeft later duidelijk laten blijken het gevoel te hebben door de eigen politieke vrienden niet fair te zijn behandeld. Volgens hem had de „Nacht van Schmelzer" voorkomen kunnen worden, als er behoorlijk overleg tussen dc KVP, de fractie en de katholieke ministers was geweest. Er was sprake van een „vertrouwenscrisis", vond mr. Cals later. Het kabinet lag trouwens hier en daar, mede door uitlatin gen van ministers, nogal ongunstig in de markt. Een uiterst moeilijke affaire voor het kabinet-Cals was de rege ling van het huwelijk van Beatrix en Claus, wier relatie door een foto plotseling in de publiciteit was gekomen. Nadat de heer Cals als minister president was afgetreden, kreeg hij de eretitel: minister van staat. In 1967 werd hij met mr. Donner voorzitter van de staatscommissie tot herziening van de grondwet. In 1968 volgde zijn benoeming tot commissaris-generaal 'van de Ne derlandse inzending voor de we reldtentoonstelling in Osaka, -lie in 1970 werd gehouden. Toen mr. Cals nog de zaken van de wereld tentoonstelling aan het afwikkelen was, bleek zijn gezondheid zeer te wensen over te laten. In augustus 1971 onderging hij een rugoperatie in de Wassenaarse Ursula-kliniek. Door complicaties bleef de gehoop te verbetering in zijn toestand uit. Een langdurige ernstige ziekte beëindigde zijn leven. (Van onze redactie buitenland) HOUSTON Artsen in een ziekenhuis in dc Amerikaanse stad Houston behandelen de pa tiënt Mike Walker in diens ca ravan, die bij het ziekenhuis is geparkeerd. Walker is namelijk te zwaar om het gebouw binnen te worden gebracht. Hij zegt dat hij bijna 410 kilo weegt. Walker was dinsdagavond ern stig ziek geworden en onder es corte van de plaatselijke brand weer met caravan en al naar het ziekenhuis overgebracht. Daar zag men geen kans hem van zijn bed te krijgen. De 37-jarige Walker trekt al een half jaar met enkele assis tenten door Amerika om zich tegen betaling te laten bezich tigen als afschrikwekkend voor beeld van de gevolgen, naar hij zegt, van overmatig druggebruik. Daar wijt hij tenminste zijn ge wicht aan. In 1955, na zijn dienst bij dc luchtmacht in Korea, woog hij nog 95 kilo, maar zeven jaar geleden was hij hallucine rende middelen gaan gebruiken en daarna volgens zijn zeggen steeds meer gaan eten.' Hij is al drie jaar niet op de been ge weest en lijdt nu vermoedelijk aan suikerziekte. MOSKOU (AP) Dc Russische Nobelprijswinnaar Alexander Sol zjenitsyn heeft een klaaglied geschre ven over de dood van de dichter Alexander Tvardovsky, waarin hij bittere kritiek uit de „middelmati- gen" en de „ongezonde vetzakken" van het Russische litteraire esta blishment, die Tvardovsky hadden ontslagen als redacteur van het litte raire tijdschrift Novi Mir. Tvardovsky is op 18 december aan een hartaanval overleden, nadat hij lange tijd aan longkanker had geleden. Hij was een van de belang rijkste Russische litteraire libera len en als redacteur van Novi Mir verzorgde hij de uitgave van Solzje- nitsyn's novelle ..Een dag uit het leven van Iwan Denitsovitsj". In zijn klaaglied, dat woensdag aan enkele westerse corresponden ten in handen werd gespeeld, zei Solzjenitsyn, „Er zijn veel manieren om een dichter te doden: de wijze dit: voor Tvardovsky werd gekozen was hem zijn lievelingskind, het tijdschrift waarvoor hij geleden heeft, af te nemen. Gedurende 16 jaar heeft Tvar dovsky als redacteur van het invloed rijke blad allerlei vernederingen ondergaan „om er maar zeker van te zijn dat zijn tijdschrift zou blijven voortbestaan, dat de literatuur niet zou worden vernietigd, dat getalen teerde schrijvers zouden worden uit gegeven en dat de mensen hen zou den lezen". „En nu zijn die middelmatige lie den van het secretariaat ten tonele gekomen. De erewacht werd betrok ken door die ongezonde vetzakken die hem bemoeiziek achtervolgd heb ben". „Dit is al lange tijd in ons land aan de gang—sinds Poesjkin". „Zelfs in de dood, was de dichter nog een werktuig in de handen van zijn vijanden". „Zij stonden in een hechte groep rond de baar en dachten dat ze hem niu in een hoek hadden gedreven". „Zij hebben ons enige tijdschrift kapot gemaakt en dachten de over winning te hebben behaald". „Idioten. Als de stemmen van de jeugd opgaan, dan zullen jullie er spijt van hebben dat je deze gedul dige criticus, naar wiens zachte, aansporende stem iedereen luisterde, niet meer hebt". „Jullie zullen met je handen de aarde willen opgraven om Trifono- vitsj terug te brengen, maar het is te laat". Solzjenitsyn liet zijn klaaglied on der vrienden circuleren op de ne gende dag na het overlijden van Tvardovsky - volgens het orthodoxe geloof de dag dat de ziel het afge storven lichaam verlaat. BRUSSEL (ANP) Rond liet middaguur is donderdag brand uit gebroken in het grote Brusselse wa renhuis „Galerie Anspach" in de binnenstad. Het vuur ontstond in het restau rant op de begane grond, maar om dat dc rook door de schoorsteen naar de 4e etage trok, dacht men eerst dat de 4e etage in brand ge raakt was. Binnen enkele minuten had de brandweer de 1.000 man personeel en de vele klanten, die zich in het warenhuis bevonden, naar buiten kunnen brengen. Ook de sprinkler installatie is onmiddellijk in wer king getreden. Er zijn geen slachtof fers Er is wel materiële schade. (Van onze redactie buitenland) LUXEMBURG Ondanks een groeiend aantal aulo's Is het dodencijfer als gevolg van verkeersongevallen binnen korte tijd in Luxemburg met 35 pet. gedaald. Er waren 15 pet. minder ernstig gewonden. Dat is het eerste resultaat van de onlangs in het groothertogdom inge voerde snelheidsbeperking, zo deelde minister van verkeer Marcel Mart gis teren mee. Op het gehele wegennet van Luxemburg geldt een maximumsnelheid van 90 km, behalve op de specifieke autowegen, waar geen beperking is gesteld. Gevraagd naar de negatieve resultaten van een dergelijke maatregel in Frankrijk, antwoordde minister Mart dat elk land een snelheidsbeperking moet hanteren die aan zijn wegennet is aangepast. Volgens hem is men in Frankrijk niet streng genoeg. Bij een toegelaten snelheid van 110 km per uur kan men niet meer van beperking spreken, aldus de minister. (Van onze redactie buitenland) SAIGON/MOSKOU/DEN HAAG Na vijf dagen van ononderbro ken bombardementen heef! de Amerikaanse luchtmacht de aanvallen op doelen in Noord-Vietnam gistermiddag gestaakt. Hanoi maakte gisteren bekend dat in totaal negentien vliegtuigen waren neerge haald. Volgens de Amerikanen zijn drie eigen vliegtuigen verloren gegaan. De stopzetting van de bombarde menten kwam op dezelfde dag dat de Russische regering een scherpe veroordeling uitsprak. In een ver klaring werd geëist dat de Ameri kaanse agressie tegen Noord-Viet nam onmiddellijk zou worden ge staakt en dat alle Amerikaanse troe pen uit Indochina worden terugge trokken. Moskou beschuldigde Ame rika ervan toch een militaire oplos sing vqor de kwestie-Vietnam te zoeken, ondanks alle verklaringen over vreedzame regelingen. Ook het Nederlandse Tweede Ka merlid Van der Stoel (PvdA) heeft aan minister Schmelzer gevraagd bij de Amerikaanse regering afkeuring uit te spreken over de hervatting van de bomardementen. Tevens heeft een groot aantal politieke en studentenorganisaties de lucht aanvallen gehekeld en onmiddellijke stopzetting geëist. UTRECHT (ANP) Het hoofd bestuur van de Koninklijke Neder landse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst kan zijn richtlijnen met betrekking tot abortus provo cates niet veranderen zoals de stuur groep „artsenactie eerbiediging menselijk leven" heeft gevraagd. Het handhaaft zijn standpunt dat het on mogelijk is, een omschrijving te ge ven van „geoorloofde indicaties". De artsen zullen in elk individueel ge val moeten handelen naar beste we ten en vermogen. UTRECHT (ANP) De ongeveer 10.000 stukadoors in Nederland krij gen op 1 januari een loonsverhoging van 4,8 procent. Met deze verhoging komen de stu kadoors weer op het niveau van hun collega's in de bouw voor wie dit jaar een nieuwe tweejarige c.a.o. van kracht werd. De c.a.o. voor het stuk'adoorsbedr'ijf waarover nu tussen werkgevers en bonden overeenstemming is bereikt, heeft een looptijd van éen jaar. De c.a.o. voorziet in een volledige compensatie van de prijsstijgingen per 1 juli en 31 december 1972. De vakantie wordt met een dag verlengd en de vakantietoeslag gaat omhoog van 6 naar 6,7 procent. (Van onze correspondent) ROME. In de zaak van de moord op de drie Siciliaanse meisjes, Anto- nella Valcnti en de zusjes Ninfa en Virginia Marchesc resp. 8, 7 en 6 jaar, is te Marsala de 45-jarige Giu seppe Grarrato gearresteerd. Hij is de eigenaar van dc steengroeve, waarin de meisjes Marchese begin november van honger en kou zijn omgekomen. Grarrato wordt ervan beschuldigd dat hij, na de kinderen te hebben ontdekt, heeft nagelaten de politie hiervan in kennis te stellen. Dit uit vrees dat hij in het geding zou worden gebracht of de wraak van het „monster van Marshala" zou onder gaan, Was hij niet zo laf geweest, dan waren Ninfa en Virginia mis schien nog te redden geweest. Het arrestatiebevel tegen hem is uitge vaardigd, nadat de rechter van in structie gedurende acht uur de moordenaar, de 30-jarige Michele Vinei, oom van zijn slachtoffertje Antonella, had ondervraagd. VALETTA (RTR/DPA) premier Dom Mintoff van Malta is donder dag naar dc hoofdstad van Libië vertrokken voor besprekingen met liet Libische staatshoofd, kolonel Gaddafi. Mintoff heeft woensdaga vond op het nippertje een oppositio nele motie van wantrouwen het hoofd kunnen bieden. Welingelichte kringen op Mialta menen, dat Mintoff zal onderhande len om bijstand ter compensatie van het financiële verlies, dat veroor zaakt zou worden door de terugtrek king van Britse troepen uit Malta. Engeland verlaat Malta liever dan dat er extra pacht wordt betaald, zoals Mintoff wil. DEN HAAG (ANP) Het te ver wachten standpunt van het Gerefor meerd Politiek Verbond om bij ko mende verkiezingen niet meer met het Nationaal Evangelisch Verband (NEV) samen te gaan, zal er toe leiden dat dit verband de verkie zingen zelfstandig moet ingaan. Waar de kieswet dit mogelijk maakt, en het GVP hiertoe bereid is, zal worden aangestuurd op lijstver- binding teneinde stemmenverlies te voorkomen. In een communique van het NEV- bestuur wordt met leedwezen ge constateerd dat bij zijn politieke bondgenoot, het GPV, een stroming aanwezig is die vooralsnog geen prijs stelt tot lijstineenschuiving over te gaan. Schrik niet, maar het jaar waar we vannacht met z'n allen aan hopen te beginnen, is niets meer of minder dan een schrikkeljaar. Het scheelt niet zoveel met het af lopende jaar, maar het is toch een dag meer. En elke dag is er één in dit schokkend tijdsbestek. In een dag ben je getrouwd, en in een dag ben je dood. E Behalve Sylvain Poons. Gelukkig voor de man overigens. E Zeg maar dag met je handje. L En zo zitten we dan vanavond. Ba rend B. en Berend-Jan uit het kabinet evengoed als Jantje met de pet, G En PSP-Bram van der Lek teza men met de grootste gek, en Jason King naast d'arme Jongeling. E Maar GPV-man Jongeling heeft geen prettige jaarwisseling. Je zult maar zitten met zo'n scheuring in je gelederen. Echt goed Hollands hè, het christelijke clubje kan zo klein niet zijn of er kunnen twee clubjes uit. En melkboer Krelis heft het glas tesaam met Nikkelen Nelis. U Wist u overigens dat volgens Van Dale in Zuid-Nederland ook „nieuw - avond" gezegd wordt tegen oude jaarsavond? Altijd wel gedacht dat men in het zuiden een optimistische kijk op het leven heeft. Want nieuw- avond klinkt veel frisser en monter der dan de oudbakken en wat treu rige oudejaarsavond. Ter overweging: oud, oudadellijk, oudblauw, oud-burgemeester, ouddier (vrouwelijk hert na de eerste pa ring), oudegrootje (vis), oudeheer, oudejaarsnacht, oudemannenhuis, oudemannetjesgezicht, oudemanne- tjeskWaal, ouders, ouderavond, ouder middag, ouderdom, ouderdomsver- schijnsel, ouderejaars, ouderhart, oud ereommissie, ouderlijk, ouderling, ouderwets oudevrijster, oudewijven praat, oudgediende, oudtante, ouwe. Gek, maar de meeste van die woor den hebben iets afgedaans, iets ta- nends. Opmerkelijk is wel dat er veel minder woorden bestaan die begin nen met nieuw-. N Veel verder dan nieuweling, nieuwlichter, nieuws, nieuwsgierig, nieuwtje en nieuwtjesjager en aan verwante nieuwigheden kom je niet. Behalve dan natuurlijk: nieuw jaarsbezoek, nieuwjaarsboodschap, nieuwjaarsgedicht, nieuwjaarsfooi, nieuwjaarskaart, nieuwjaarskoe k, nieuwjaarslied, nieuwjaarsmorgen, nieuwjaarsreceptie, nieuwjaarswens 9 -nieuwjaarsrekening! Dat lijkt me het ergste wat je in je brie venbus kunt krijgen. (Nu kan dat niet, want op nieuwjaarsdag werkt de post niet. Dus wees gerust). Tot slot: geen doordraver van de week, maar de doordraver van het (afgelopen) jaar. Voor mij is het Wit- teveen: eerst een gat graven waar het hele Nederlandse volk nog in gevallen is, en tenslotte te horen krij gen dat-ie er eigenlijk ook niks aan kon doen. 2 De puzzelaars onder u hebben mijn beste wensen intussen al gelezen. Tot volgend jaar! MERIJN. LONDEN (RTR) De r.-k. en de Anglicaanse kerk hebben bekendge maakt dat zij tot een belangrijk akkoord zijn gekomen over de eucha ristie, een van de kwesties die beide kerken 400 jaar gescheiden heeft ge houden. (Van onze correspondent) BONN De 47-jarige advocaat Heinz-Joachim Ollenburg uit Düsseldorf is gisteren als de kidnap per van de Essense miljonair Theo Albrccht ontmaskerd. Kort voor de ze sensationele onthulling zag de advokaat kans te ontsnappen. Woensdag bleek Altenburg in Mexico te zijn aangekomen van Aca- pulco reisde hij samen met een jonge vrouw naar de stad Mexico. Duits land heeft om zijn uitlevering ge vraagd. Altenburg moet het grootste gedeelte van de 7 miljoen gulden losgeld in zijn bezit hebben. Als tweede verrassing vertelde Es- sens commissaris Kirchhoff dat AJ- brecht 18 dagen lang in de drukke binnenstad van Düsseldorf vastgeze ten heeft. Zijn gevangenis was de vierde verdieping van de woning van Ollenburg in de Gustav Adolf- strasse 45. De advokaat, die bekend stond als een hartstochtelijk roulet tespeler, oefende hier tevens zijn praktijk uit. Albrecht herkende de woning onmiddelijk, toen hij hem gisteren bezichtigde. De hele affaire waarachter men een uitgebreide bende vermoedde, blijkt door slechts twee mannen op touw gezet te zijn. Na het raffinement waarmee de beide misdadigers te werk gingen, grensde de naïviteit van Ollenburgs handlanger, die de oorzaak werd van hun ontdekking, aan het ongelofelijke. Deze 39-jarige Paul Kron, gaf in Düsseldorf reeds een dag na de vrijlating van Al brecht op 16 december drie uit de buit afkomstige bankbiljetten van 500 mark uit. Hij had slechts 10.000 mairk gekregen. Kron had al dagenlang in alle kran ten kunnen lezen, dat de nummers van alle biljetten door de politie waren genoteerd, maar hij betaalde toch 1500 mark in een zaak, waar hij schuld had en men hem dus goed kende. Een telefoontje van de eigenaar naar de politie was vol doende om vast te stellen, dat de drie biljetten van het losgeld afkom stig waren Na een wilde jacht door Düsseldorf kon Kron donderdag ge arresteerd worden. Volgens de bekentenis van Kron had Ollenburg reeds geruime tijd geleden contact met hem gezocht om hem voor de kid napping te winnen. Enkele jaren geleden had de advokaat hem vert dedigd, toen hij wegens het kraken van brandkasten terecht moest staan.

de Stem | 1971 | | pagina 13