Leden Aardenburgse soos denken over kraken van pand SILO STOORT TV's IN SAS VAJN GENT TSRHCC, MftEand Aanmoedigingspremie van Axel voor YMZ ALS GEMEENTE GEEN RUIMTE BESCHIKBAAR STELT Geen schaalvergroting door minder boerderijen Rayon-agent in Goes-Zuid Axels raadslid J. Impeiis geïnstalleerd Sehieting in s-IIeerenhoek stad streek s Burgemeester M. van Berckel „Jammer dat uitgestoken hand niet is gepakt" Grote deelname aan sehieting Nieuwjaarsreceptie b. en. w. Hontenisse TIJDELIJK SINT-KRUIS SUBSIDIES VORMING Nieuw j aarsreceptie b. en w. Vlissingen Inschrijvingen in handelsregister HOORZITTING IN GOES-ZUID Goes Burgerlijke stand BdagetL montffort tochten Hulst Aanleg riolering te Magrette kan in lente beginnen Geschenk van Axel hij opening Terneuzens stadhuis examens gl Woensdag 29 december 1971 V AARDENBURG „Ik vind het meer dan jammer dat soos De Stoof de door ons uitgesto ken hand niet heeft gepakt. Wij wilden hen een verwarmd ge bouw gratis ter beschikking stellen, zodat zij een begin zou den kunnen maken met hun ac tiviteiten". Dit zei burgemeester M.G.M. van Berckel over het ruimtepro bleem van de Aardenburgse soos De Stoof. Dat dit gebouw in Sint-Kruis staat er» niet in de kern Aar denburg vond de heer Van Berckel niet bezwaar lijk. „Al de activiteiten op hun program ma kunnen toch niet ineens los branden. En als de zaak een maal goed aan ihfit draaien was geweest hadden wij zonodig naar andere ruimte uitgeke ken", vervolgt de heer Van Berckel, die ons verzekerde dat het gemeentebestuur nog steeds bezig is adequate ruimte voor De Stoof te vinden. De noodwoningen aan het Be- atrixplein zijn uitsluitend be stemd voor bewoning, zei hij, „dan betaalt het rdjk mee in de exploitatie. Maar een soos is geen bewoning en dan zou de gemeente de gehele exploitatie moeten betalen". De gevraagde lokaliteit in de openbare school zou te veel gaan kosten, aldus de burge meester. „Ruim 1400 gulden vonden wij te veel om zomaar ter beschikking te 'stellen. Het is bovendien niet verantwoord tegenover de andere verenigin gen in onze gemeente". Wat de gevraagde subsidie betreft merkte de heer Van Berckel dat die afhangen van de lokaliteit, waarover de soos gaat beschik ken. „Wij hebben nu een nieu we subsidieverordening en daaronder zal ook de soos val len. In principe staan wij be slist niet afkeurend tegenover het verlenen van een startsubsi die, maar dat hangt af van wat er nodig is". (Van onze correspondent) OVEZANDE De schuttersvere niging Willem Teil uit Kapelle heeft een schieting gehouden op de lig gende wippen bij Verbeek in Ove- zande. De belangstelling voor deze schieting was groot: zeventig schut ters van 16 verenigingen schreven in. De eerste wip kwam vol gratis prijzen. De uitslag hiervan is: hoofdvogel Mevrouw van Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme, bij loting, 1ste zijvogel J. v. d. Dries van Vilos uit 's Heerenhoek, 2de zijvogel R. Verdonk van Concordia uit 's Heerenhoek, 1ste bovenkal J. Rijk Mz van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek, 2de bovenkal Jac. de Baar van Willem Teil uit Ovezande, bij loting, le onderkal O. Steenaart van Vooruitgang uit Kwadendamme, bij loting, 2de onderkal P. v. Steen bergen van Zeelandia uit Ovezande, bij loting. 1ste klep L. de Kraker van Willem Teil uit Kapelle, 2de klep Jac. Doene van Victoria uit Kwadendamme, 3de klep Sjaak de Jonge van A.D.L.M. uit Kwaden damme, 'meeste kleine vogels A. v. 't Westeinde van Willem Teil uit Ovezande, vijf vogels. Uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel C. D. Raas van Vooruit gang uit Kwadendamme, 2de hoofdvogel C. U. Brand van Willem Teil uit Kapelle, 1ste zij vogel Henk Koens van Spes Nostra uit Ovezan de, 2de zij vogel Jac de Baar van Willem Teil uit Ovezande, 3de zij vogel Mevrouw van Loon van Voor uitgang uit Kwadendamme, 4de zij vogel A. van Zunderen van Spes Nostra uit Ovezande, bij loting, 1ste kal P. Rijk van Vios uit sHeeren- hoek, 2de kal C. Voet van Vios uit 's Heerenhoek, 3de kal Jac. West- veer van Edele Handboog uit Oude- lande, bij loting, 4de kal C. U. Brand van Willem Teil uit Kapelle, bij loting. De vliegende vogelprijzen waren voor W. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme en H. Koens van Spea Nostra uit Ovezan de, (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Op 1 januari aanstaande zullen burgemeester en wethouders van Hontenisse van 11.30 uur tot 12.30 uur een nieuw jaarsreceptie houden. Dat gebeurt in de raadzaal van het gemeentehuis. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG „Wij geven het gemeentebestuur nog de tijd tot 14 januari. Als hunnerzijds dan nog geen beslissing is genomen kraken w« een pand van de gemeente. Wij zijn nu lang genoeg aan het lijntje gehouden". Dit zeiden gisterochtend de leden van werkgroep soos De Stoof in Aardenburg. Reeds vanaf augustus is deze werkgroep met de gemeen te bezig oin ruimte te krijgen in Aardenburg voor de activiteiten waarmee men wil beginnen. „Het kraken van een pand 's voor ons de laatste strohalm, al zijn we 6r ons wel van bewust dat we daarmee vermoedelijk een hoop goodwill verliezen", aldus Piet Bei- jer, een der drie medewerkers van het Van Eeghenhuis, die de enthou- siaste groep Aardenburgse jongelui met raad en daad bijstaan. Die jon gelui zijn: Jacky Puyenbroek, Clau de en Mare Dumesnil, Gwenny de Bruyne, Piet Aarnoudse, Nadine Le- liaert, Magda van Pamelen, Marga Bonte en Jeanne en Maria Claeys. „Er is hier een soos in Aarden burg, maar die organiseert slechts eens in de veertien dagen een dans avond. Wij willen creatief bezig zijn en daarnaast iets voor de ge meenschap Aardenburg gaan beteke nen". Als een der activiteiten voor dite gemeenschap werden gisteroch tend genoemd een babysitcentrale, een kindercrèche en een jeugd soos. „Wij hebben de gemeente om een tijdelijk onderkomen gevraagd", al dus Piet Beijer. „Maar bij elk voor stel van ons kwamen b. en w. met argumenten, waarom dat nu juist niet ging. In een lokaal van de openbare school repeteerde een band, bovendien vond de burgemeester dat er minstens twee toiletten moesten zijn. Tofen vroegen wij twee nood woningen aan het Beatrixplein. Daar was drie mille voor nodig om die op te knappen, werd ons gezegd", ver volgt Piet. „Bovendien zouden die noodwoningen weggebroken worden, maar nu worden er wel twee opge knapt om een gezin in te huisvesten. De gemeente houdt die woningen beschikbaar voor noodgevallen, maar wij zijn nu onderhand ook een noodgeval". Vervolgens wees de werkgroep op de Eldersehans, die 's winters niet gebruikt wordt. De Elderschaps is verhurd voor tien jaar aan een Belgishce jeugdorganisatie en men zou contact opnemen met hen. „Tot op heden hebben wij niets gehoord", aldus een der leden van de werk groep. Zoals bekend behandelde de raad Aardenburg in zijn laatste vergade ring een voorstel van b. en w. de op te richten soos onder te brengen in het dorpshuis van Sint-Kruis (een woonkern van Aardenburg). De werkgroep liet tijdens die raadsver gadering middels een briefje aan de raadsvoorzitter weten geen prijs te stellen op deze accommodatie. „Wij zijn er geweest", aldus de werkgroep, „maar het is niet veel. Bovendibn vinden wij het een groot bezwaar 3 km verderop onze activi teiten te gaan ontplooien. Wij willen er b.v. graag de kinderen van Aar denburg bij betrekken, maar die kunnen moeilijk naar Sint-Kruis gaan. Ook voor jongte meisjes vinden wij het bezwaarlijk als die 's a- vonds langs die stikdonkere weg moeten fietsen". Wat de werkgroep ook ewaar op de maag ligt is het fe't dat nog steeds geen reactie op de subsidie aanvragen is gekomen. Bij die sub sidie-aanvragen was ook een brief gevoegd van streekjeugdwerkieider Joop Wielakker. Met de centrale wordt namelijk nauw samenge werkt. „In een tweede brief vroegen wij om f500 plus de ruimte om te (Van een onzer verslaggevers) BREDA-MIDDELBURG De sterke afname in West-Noord-Bra bant en Zeeland van zeer kleine landbouwbedrijven heeft nog niet veel bijgedragen tot de noodzakelijk geachte vergroting van bedrijven. Een van de redenen is dat de vrijgekomen grond voor een belang rijk deel bestemd is voor de aanleg van wegen en voor industrievesti gingen. Dit kan worden opgemaakt uit de gisteren verschenen publika- tie „Landbouwactualiteiten in Zee land en West-Noord-Brabant 1971" uitgegeven door de provinciale di rectie voor de bedrijfsontwikkelin. in de landbouw in Zeeland. In de periode 19651970 is hel aantal landbouwbedrijven in West- Noord-Brabant en Zeeland met 6985 verminderd. Voor West-Noord-Bra bant, waar het aantal opgeheven be drijven 3702 bedraagt betekent dit een daling van 30 procent en in Zeeuwsch-Vlaanderen, met 927 be drijven minder, een daling van 25 procent. In de rest van Zeeland nam het aantal bedrijven af met 2356 (31 procent). De bedrijfjes tot 1 hetcare zijn over de hele linie genomen met 69 tot 76 procent achteruit gegaan, die van 10 tot 15 hectare met 11 tot 13 procent. De bedrijven van 15 hecta re en groter zijn lets in aantal gestegen, kunnen beginnen. Volgens de werk groep heeft het gemeentebestuur weinig vertrouwen in de op te rich ten soos. „Hun idee is dat het een wankele toestand is. Wij vragen echter niet meer dan een half jaar om onszelf te kunnen bewijzen". Soos De Stoof wil proberen "net werk van de stichting kunstzinnige vorming te entameren onder de ou dere jeugd. Nu werkt deze stichting alleen met kinderen tot 10 jaar. Het Van Eeghenhuis wil db soos graag terzijde staan, door o.m. mate rialen af te staan, terwijl stafmede werker Bert Geleijns voor de bege leiding va-o de groep zorgt. Tijdens ben behoeftepeiling in augustus bleek dat er in Aarderabu-rg zeker 50 jongelui zijn die graag een soos als De Stoof willen bezoeken. „Ook de bevolking staat volgens ons positief tegenover De Stoof. Tijdens een oliebollenactie om aan een beginka pitaal te komen waren wij *n twee uur los", aldus de werkgroep, die het betreurt dat Oostburg en Sluis wel ruimten voor dit soort sozen beschikbaar stellen bn Aardenburg niet, „hoewel ons herhaaldelijk ver zekerd is dat de gemeente positief tegenover ons staat en dat een en ander de aandacht hbeft". (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Zoals gebruikelijk zal het Vlissingse college van b.en w. ook in 1972 een nieuwjaarsreceptie houden. Iedere belangstellende inwo ner van de Scheldestad is bij deze ontvangst, welke op maandag 3 janu ari 1972 plaatsvindt in de burgerzaal van het stadhuis. Van harte Welkom. De receptie begint om half vijf- en eindigt om ongeveer zes uur. (Van een onzer evrslaegevw). GOES Met ingang van 3 janua ri 1972 wordt in het gedeelte van Goes bezuiden de spoorlijn Bergen op Zoom-Vlissingen een politierayon- agentschap ingesteld. Als rayonagent zaldienst gaan doen de hoofdagent C. Allemekin- ders, wonende aan de Wilgenstraat 26 en bereikbaar onder tel. no. 4834. Inwoners van Goes-Zuid kunnen zich in voorkomende gevallen tot hem wenden. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De hand boogvereniging Eensgezindheid heeft een schieting gehouden op de lig gende wippen bij de heer B. Rent meester te 's Heerenhoek. Er waren 52 schutters van 14 verenigingen aanwezig. Uitslag van de eerste wip: Hoofd- voigel C. Bek van Spes Nostra uit Ovezande, 1ste zij-vogel Jac. Doene van Victoria uit Kwadendamme, 2- de zijvogel R. Verdonk van Vios ui 's Heerenhoek, 1ste bovenkal C, Be) van Spes Nostra uit Ovezande, 2d bovenkal H. v. d. Dries van Concor dia uit 's Heerenhoek, 1ste ondei kal A. A. Martens van Vios uit 'i Heerenhoek, 2de onderkal H. Koen van Spes Nostra uit Ovezande, lsti klap W. de Jonge van A.D.L.M. uil Kwadendamme 2de klep K. van Steenbergen van Willem Teil uit Ovezande, 3de klep L. de Kraker van Willem Teil uit Kapelle, meeste kleine vogels J. Remijn van Eensge zindheid uit 's Heerenhoek, zes vo gels Uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel Jac Doene van Victoria uit Kwadendamme, 2de hoofdvogel A. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwa dendamme, 1ste zijvogel Henk Koens van Spes Nostra uit Ovezan de, 2de zijvogel H. Koens van Spes Nostra uit Ovezande, 3de zij vogel R. Verdook van Vios uit 's Heeren hoek, 4de zijvogel A. de Jonge van A.D.L.M. uit Kwadendamme, 1ste kal Bas v. d. Dries van Eensgezind heid uit 's Heerenhoek, 2de kal R. Verdonk van Vios uit 's Heeren hoek, 3de kal C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek, 4de kal Jac. Doene van Victoria uit Kwadendamme, meeste kleine vo gels P. Vette van Concordia uit 's Heerenhoek, vijf vogels. De vliegen de vogelprijs was voor Jac. West- véer van Edele Handboog uit Oude- lande. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het handelsre gister van de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen zijn ingeschreven: K.B.S. Holland b.v. i.o., Terneuzen, mr. F.J. Haarmanweg 42; ontwerpen, construeren, fabriceren, leveren en installeren van bouwwerken en in stallaties, alsmede de import en ex port van goederen daarvoor be stemd; vennoten: J.A. de Kuijper, J.A. Bravenboer en J.P. Scheers. Firma Kuijper en Waldschmit, Sas van Gent (Westdorpe), Graafjans- dijk 89; algemene ambulante handel en ambulante handel in bloemen en planten. Schijf, Schoonmaakbedrijf, Hulst, De Butstraat 22. Langeraert en De Buck, Oostburg (Zuidzande), Dorpsstraat 9, kruideniersbedrijf, kleinhandel in en ambulante handel' in melk en aardappelen, groenten en fruit. J. Heijman, Terneuzen (Sluis kil), Griffierstraat 1, schoonmaakbe drijf. (Van een onzer verslaggevers) GOES De hoorzitting voor de Inwoners van Goes, wijk „Zuid", is vastgesteld op dinsdag, 4 januari 1972, aanvang 20.00 uur, in de Belle' fleurschool aan de Bessestraat. Tijdens deze hoorzitting zal het onderwerp „Wijkvoorzieningen" aan de orde worden gesteld. Naast dit onderwerp zullen ook andere zaken, die in een min of meer brede kring v?n de bevolking leven, in behande ling kunnen komen. Geboren: Edwin Johannes Pieter zv J. P. Sonke en C. van Riet te Wiihelminadorp; Roland Johan zv J. P. Goovers en E. S. Zwartepoorte te Goes; Anita Serafina dv G. M. de Witte en M. Z. G. Boussen te 's- Heer Hendrikskinderen; Jacobus Martinus zv P. J. Steketee en M. S. Eekhardt te Y-erseke; Johannes Cor nells zv W. M. Bentschap Knook en J. L. Kramer te Dordrecht Johannes Cornells zv H. P. de Bokx en J. J. van Boven te Kloetinge; Giovanni Gerardus Johannes zv J .P. Steen bakker en P. M. Janse te Lewedorp; Dina Cornelia Laurina dv A. T. Koole en M. Kloosterman te Wol- phaartsdijk; Nathalia Natasja dv M. P. F. Koens en J. C. van Klooster te Goes; Niels Bart zv B. Rensink en J. J. Weltevreede te Wolphaartsdijk; Johanna Adriana dv J. I. Flikweert en C. J. de Bliek te Goes. Ondertrouwd: Hubreeht Cornells Poleij 32 jr. te Kruiningen en Ber bel Catharina Priem 33 jr. te Goes; Gerhardus Bruins 24 jr. te Goes en Christiane Florentine Rita Stevens 25 jr. te Kaimthout (België); Bond- facius Rokven 20 jr. te Goes en Pieternella van Biene 18 jr. te Goes. Getrouwd: Simon Boonman 31 jr. te Goes en Cornelia Johanna Buijs- trogge 29 jr. te Goes; Cornelis Jan Johannes Braamse 32 jr. te Nieüw- dorp en Cornelia Magrieta Wagenaar 23 jr. te Goes; Jacobus Franciscus Johannes Mijnsbergen 23 jr. te Goes en Maria Petronella Francisca Pau wels 21 jr. te Goes; Jan Hendrik van Soelen 23 jr, te Enschede en Elizabeth Marijke Kil 22 jr. te En schede; Maarten Gijzel 20 jr. te Kapelle en Johanna Elizabeth Jan netje Gelok 19 jr. te Goes; Johannes Cornelis Maria van der Sandt 23 jr. te 's-Hertogenbosch en Irène There- ila Johanna Leonards Capello 22 jr. e Vuight; Wilhelmus Gerardus van Ier Ven 18 jr. te Goes en Hendrika Circhyiinger 16 jr. te Goes; Jan Irnst Wedekind 21 jr. te Kapelle en ilizabeth Cornelia Jannetje van de lepe 19 jr. te Goes; Jacobus Johan- ies Maria de Baar 23 jr. te Ovezan- le en Maria Anna Stobbelaar 20 jr. ke Goes; Gertjan Gerardus Maria ran Eikeren 25 jr. te Goes en Geer trui Laura de Jong 24 jr. te Goes; Willem Pieter Vertinde 33 jr. te Goes en Cornelia Petronella van Burgeier 24 jr. te Kloetinge; Corne lius van Berg 29 jr. te Bussum en Cornelia Agatha Gemma Remijn 25 Jr. te Alphen aan de Rijn; Hermanus Trotsenburg 22 jr. te 's-Heer Arendskerke en Hendrika van der Pluijm 19 jr. te 's-Heer Arendsker ke; Kornelis Hogendorf 22 jr. te Goes en Marijke Geene 20 jr. te Goes; Ulf Axel Harald Cromstedt 29 Jr. te Malaga (Sp.) en Katharina Suzanna Johanna Mesu 19 jr. te Goes. Overleden: Margaretha 'Beekman 74 jr. te Goes ongeh.; Jan Bek 66 jr. te Hoedekenskerke ongeh.; Andries Wolfert Jumelet 57 jr. te Bruinisse echtg. v. A. Dorst; Johanna Remijn 86 jr. te Goes echtg. v. J. Vroon land; Machelina Kaaisteker 95 jr. te 's-Heer Arendskerke wed. v. M. Hoogerland; Leendert Arie de Looff 73 jr. te Wissenkerke ongeh.; Wil lem van Stee 49 jr. te Yerseke echtg. v, E. A. Everaert. De silo van de suikerfabriek stoort het (t.v.-kijkgenot van vele Sassenaren. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De radio-controle dienst van de PTT heeft de oorzaak van de hinderlijke "geestbeelden" op de tv-ontvangers in een deel van Sas van Gent opgespoord. Zoals men is Sas van Gent ai vermoedde is de nieuwe suikersilo van de Suikerunie de hoofdschuldige. Er is - zo consta teert de radiocontroledienst na twee dagen van proefnemingen - geen remedie mogelijk door aan de be staande tv-antennes te sleutelen. De enige oplossing ligt in de aanleg van een gemeenschappelijke antenne-in richting. Deze moet wel worden on derscheiden van een centrale anten neinrichting. In een brief aan b. en w. van Sas van Gent, welk college zich als pleitbezorger van enkele honderden tv-kijkende gezinnen heeft opgewor pen, zegt het hoofd van de radio controledienst: „De inrichting en ex ploitable van dergelijke, gemeen schappelijke antenne-inrichtingen vallen buiten de bevoegdheden van de PTT. Wel moet er een machti ging voor de aanleg, de instandhou ding en de exploitatie van een GAI bij de directeur-generaal van PTT worden aangevraagd.". Naar een woordvoerder van centrale directie van PTT ons verklaarde, zijn deze machtigingen nodig omdat de PTT er zeker van wil zijn, dat er goede systemen en installaties worden ge bruikt, die een optimale ontvangst- kwaliteit verzekeren. De aanleg van een GAI wordt gewoonlijk door par ticuliere installateurs verzorgd. Wet telijk, aldus de PTT-woordvoerder, „zijn zij niet verantwoordelijk voor het wegvallen van de tv-ontvangst als gevolg van de oprichting van hoge gebouwen, die de zender als het ware afschermen. Degenen die zulke hoge bouwwerken hebben neergezet zijn al evenmin wettelijk aansprakelijk te stellen om de men sen, wier tv-beeld zij bederven, van een betere ontvangstinstallatie te voorzien of daaraan mee te betalen. Toch gebeurt het vaak, dat men op basis van vrijwilligheid de "stoor der" tot het offeren van een bijdra ge kan overhalen", „aldus de PTT- woordvoerder, die hieraan toevoegt dat de controlewagens van PTT tientallen malen per jaar in actie komen omdat in de stad of op het platteland de tv-ontvangst wordt be lemmerd door nieuwe gebouwde ob stakels. Met de installatie en aanleg van de gemeenschappelijke antenne inrichting, welke bestaat uit een of meer hoge, gunstig geplaatste anten ne-masten met ingebouwde verster kers en een kabelnet naar de wo ningen der aangeslotenen, is in het geval van Sas van Gent een bedrag van f 350,- per deelnemend gezin ■gemoeid. Volgens ruwe schattingen kost de installatie hier een half miljoen gulden. Er zijn ca. 1400 woningen, die door het feit dat de ■uikersilo de ontvangst belemmerd, op de GAI zouden moeten worden aangesloten. Do PTT-woordvoerder: „Als de woningen eigendom van een wo ningstichting zijn, dan is het veelal mogelijk om door middel van hef fingen die in de huurprijs verwerkt worden, een GAI te exploiteren. Zijn er veel verschillende eigenaars van woningen, dan is dat bijna on doenlijk, tenzij de betrokkenen door de uiterst slechte ontvangst van de tv-uitzendingen op een hoop ge dreven - de handen ineen slaan. In het geval Sas van Gent, waar men benoorden de lijn die gevormd wordt door Kerkhoflaan, Zuster straat ,en Oosterstraat de ontvangst van de tv-zender Goes wordt gehin derd door lichte tot zeer sterke re- flectiebeelden, is er sprake van een groot aantal huiseigenaars. Uit het PTT-onderzoek is duidelijk naar vo ren gekomen dat de nieuwe silo en de overige gebouwen van de Suiker unie de oorzaak van de slechte ontvangst vormen. Ook de meelfa briek, de kerk en het gebouw van de CHV spelen hun deuntje in het storingsorkest mee. „De klachten waren gegrond en dat betekent, dat wij geen rekening voor ons onderzoek zullen inzenden aldus de PTT-woordvoerder. De radiocontroledienst van de PTT houdt zich nog met 'een ander onderzoek in Zeeland bezig en wel ln de omgeving van de scheepswerf van De Schelde te Vlissingen, waar de hoge hijskranen de tv-ontvangst in de omgeving belemmeren. (ADVERTENTIE) Als U Isfaêl vooral wilt leren kermen als het lantl, waar de meest© boeken van de H. Schrift zijn ontstaan en bovendien als 't landj waar in 20 jaar een moderne, jonge staat is opgebouwd, teken daB in op de 15 daagse, geheel verzorgde vliegreis naar Israël. Vertrekdata: 21/3,4/4,9/5,13/6,4/7,12/9,17/10 en 7/11. Alle inlichtingen worden U gaarne verstrekt door: Berg en Dal, Mefmïjkflektn 5, Tel. 08895-1900 (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeenteraad van Axel heeft gisteravond besloten de Vere niging voor Milieuhygiëne Zeeland een aanmoedigingssubsidie van 25 gulden te verlenen. De heer P. Dierick vond dit te weinig en diende eeu voorstel in om 1 cent per inwoner te geven. Het voorstel werd met acht tegen vier verworpen. „Een mooi gebaar", zo noemde wethouder D. J. Oggel gisteravond de bereidheid van b. en w. om een aanmoedigingssubsidie van 25 gul den te verlenen. De wethouder van financiën was van mening, dat men voor de VMZ niet te royaal in de Axelse portemonnee kon tasten, om dat dit bij de verenigingen in de eigen gemeente wel eens verkeerd zou kunnen overkomen. De heer Dierick bleef bij zijn standpunt, dat de VMZ de afgelo pen maanden heeft bewezen meer te verdienen. Hjj werd daarbij gesteund door de gehele fractie van de KVP en Gemeentebelang. Juist omdat (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Het is in deze tegen woordige tijd geen sinecure om be- stuursverantwoordelijkheid te dra gen". Dit heeft burgemeester M. K, van Dijke van Axel gisteravond in zijn welkomstrede voor F. Impens ge zegd. De heer Impens is geïnstalleerd als nieuw raadslid van Axel. Hij volgt in de fractie Gemeente Belang de heer A. H. van der Lee op, die geruime tijd geleden voor zijn raadlidmaatschap heeft bedankt. In zijn toespraak noemde burgemeester Van Dijke het vertrek van de heer Van der Lee een gevoelig verlies voor Axel. De heer Impens gaf gisteravond blijk van een optimistische blik op de toekomst. „Moeilijkheden zijn er om overwonnen te worden en problemen om opgelost te worden", zei hij in zijn eerste speech. Sehieting In café W. Blom- maert te Hulst werd een prijsschie- ting gehouden op de liggende wip, waaraan 30 schutters deelnamen. Er werd geschoten op twee wippen. De uitslag luidt als volgt: De hoogvogel werd geschoten door J. Nijs te Hulst, de eerste zijvogel door W. Strobbe te Lanswaarde, de tweede zij vogel was voor C. de Bodt te Terhole. De meeste kleine vogels, 5 stuks, werden geschoten door G. Buys te Koewacht, P. Jansen te St. Jansteen en P. Claessen te Lams- waarde. De volgende schieting wordt zaterdag a.s. georganiseerd, aanvang om drie uur. Axel zelf woongebied is, zou men het werk van de VMZ moeten steu nen, zo meende de heer Dierick. De heer Oggel merkte op, dat het naar zijn idee de Vereniging voor Milieuhygiëne niet gaat om veel geld binnen te krijgen, maar dat men meer waarde hecht aan de morele steun. Tegen die achtergrond ook moest volgens de Axelse wethouder het voorstel gezien worden. Veel problemen heeft de raads vergadering gisteren verder niet op geleverd. De heer P. Apers vroeg aan het begin om een toelichting op het antwoord dat b. en w. hem hebben gegeven op een vraag met een nota te komen over de reorganisatie van de huisvuil-ophaaldienst in Axel. B. en w. hebben daarop geantwoord een dergelijke studie niet opportuum te achten, omdat men van mening is, dat over deze zaak al voldoende is gesproken. (Va-n een onzer verslaggevers) MAGRETTE Verwacht wordt dat in het komende voorjaar een begin gemaakt zal worden met de aanleg van riolering in Magrette. Het werk wordt op dit moment bestek- klaar gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) AXEL B. en w. van Axel zullen de gemeenteraad voorstellen 'n dub- beitje per inwoner beschikbaar te stellen voor een geschenk voor Ter neuzen bij gelegenheid van de ope ning van het nieuwe stadhuis. Een. dergelijk voorstel van b. en w. is onder meer al geaccepteerd in Hulst. j BERKEL-ENSCHOT Voor het examen Kraamverzorgster slaagde in Berkel-Enschot mej. M. Martens uit Koewacht.

de Stem | 1971 | | pagina 5