Actiecomité eist verlichting onoverzichtelijke kruising Carnavalscomité in Kloosterzande houdt oliebollenactie JACK POLFLIET MAAKTE LAATSTE BOKKESPRONGEN 0=0 Oug)S]<?liDl) Zevib Omzi in wr Bietente verder iri Ruilverkavelingsdebat in raad Kapelle Uitslagen bedrijfsvolley, Vogelwaarde wint zaalvoetbaltoernooi Attentie! Oudejaarsavond 21 uur Nieuwe woonwagen voor Anna Nette Al vele ongelukken in scherpe bocht te Hontenisse, stad streék MESTSTOFFEN Fa. DE MOOR- VLAEMINCK T entoonstelling Carcline Maes in Hulst een week langer open Kerstboom verbrandingen in Hontenisse Schieting in Zandberg Straks nieuw plan „Zuiddorpplein" GOEDKOPER Nachtvlucht voor nierentransport SCHIETING Vanaf 1 januari plastic huisvuilzakken in Hontenisse W ïiascnietmg Lamswaarde PLECHTIGH MET GEBAL; r Tw SUIKERUNIE 's Nachts vorst 19 A/oensdag 29 december 197T 2 lMBHannnHBu In de nacht van maandag op dinsdag werd bij de kruising dit bord geplaatst. (ADVERTENTIE) AAN VOORDELIGE PRIJZEN DIESELOLIE en BRANDSTOFFEN Vlotte bediening HULST, tel. 01140-2628/3773 (Van onze correspondent) KAPELLE In de dinsdagavond gehouden begrotingsvergadering van de gemeente Kapelle heeft de heer J. Kole, (B.P.) naar aanleiding van een verklaring van de voorzitter van de raad, burgemeester H. van Suyle- kom, over de ruilverkaveling binnen de gemeente, fel geageerd. De voorzitter deelde mee dat In mei 1972 hierover zou kunnen wor den gestemd. De heer Kole hoopte dat in heel Nederland, na de ramp In Tubbergen een gewijzigde visie zal zijn gekomen op wat hij noemde de diefstal van privé-eigendommen, ten behoeve van ambtenaren van de cultuurtechnische dienst. „Mensen zonder enige visie die meewerken aan aanranding en aantasting van privé-eigendommen". De voorzitter moest de spreker er op wijzen dat ook binnen de gemeente Kapelle krachtens de geldende wetten, die vla democratische wegen tot stand zijn gekomen, de ruilverkaveling zal dienen gerealiseerd te worden. De begroting werd door de raad goedgekeurd. „De post onvoorzien, groot f 27.000, is", aldus de voor zitter, „wel niet bijzonder groot en toereikend, maar hlet feit dat de be groting sluit is op zich al een gun stig resultaat". Bij kapitaalswerken zal het aceent gelegd worden op het onderwijs, m. n. op de bouw van scholen te Wemeldinge en Kapelle. ROTTERDAM, 28 december Aanvoer: totale aanvoer 2923, week- aanvoer 3913, slachtrunderen 140, gebruiksvee 310, vette kalveren 10, graskalveren 89, nuchtere kalveren 2120, paarden 6, veulens 1, schapen of lammeren 217, bokken of geiten 30. Prijzen: (resp. extra kwal., Ie kwal., 2e kwal., 3e kwal.). Slacht runderen 5.15-5,75, 4.65-4.95, 4.504.65, vette kalveren geen note ring wegens te kleine aanvoer, stie ren 5.156.25, worstkoeien 4.60 4.75 (alles in ets. per kg.). Kalf- en melkkoeien 11751800. vare koeien 8251325, vaarzen 875—1200, pin ken 7751000, graskalveren 450 775 (alles in gld. p.s.). Nuchtere kalveren (in ets. per kg) 1.301.70, mestkaljveren (in gld. per st.) 230 330, schapen (per stuk) 100170, lammeren (per stuk) 150185. Overzicht: (resp. aanvoer, handel en prijzen): slachtrunderen: klein, vlot, als maandag. Kalf- en melk koeien: als vorige week, willig, on veranderd,. Vare koeien: gewoon, klein, goed prijsh. Vaarzen en pin ken: korter, redelijk, hoger. Gras kalveren: minder, lui, duur staand. Nuchtere kalveren: groter, slepend, nauw. prijsh. Schapen en lammeren: korter, vlug, hoger. ZWIJNDRECHT'j 27 DECEMBER Prei, per kg, 37-50; uien, 8-12; groenekool, 15-22; wittekool, 16-18; rodekool, 12-24; gelekool, 19-23; boerenkool, 16-19; spruiten, A, 28- 59; B 25-32; D, 47-77; witlof AI, 92- 107;; All, 52-85; Bil, 35-57: veldsla, 160-250. Knolselderij, per st, 26-46; sla AI, 11-35; Cl, 11; selderij, per bos, 22-23; peterselie, 28-32. Golden Delicious, per kg, 20-25; Cox's Oran ge Pippin, 30-75. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Op 31 de cember zullen prins Wannes I en zijn raadsleden hun Kloorianen olie bollen te koop aanbieden. De actie is opgezet om de kas van het carna- valcomitè te spekken. In de namiddag van de laatste dag van het jaar zullen prins en raad van elf de oliebollen huis aan hubj gaan verkopen. Ook kunnen de olie- I bollen worden afgehaald in hotel De Linde, waar ze gebakken worden. Naast deze actie wordt verder ge werkt aan het programma voor het komende carnaval. Na een paar ver gaderingen met de café- en zaalhou- (Van een onzer verslaggevers) HULST De expositie van de Belgische kunstenares Caroline Maes uit Sint-Niklaas in de Burgerzaal van het stadhuis in Hulst, wordt verlengd tot zondag 2 januari aan staande. De tentoonstelling zou aanvanke lijk afgelopen weekend beëindigd worden maar vanwege de grote be langstelling is besloten de expositie een week langer open te stellen. Caroline Maes exposeert onder meer wandkleden, tapijten, keramiek en glas in beton. De tentoonstelling is te bezichtigen op werkdagen van negen uur tot hailf zes. Op 1 en 2 januari zullen de deuren van de Burgerzaal geopend zijn van twee tot vijf uiur. (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Op dinsdag 4 januari 1972 zuller er onder toezicht van de brandweer op twee plaatsen in de gemeente Hontenisse kerst' boomverbrandingen worden georga niseerd, namelijk aan de Wilgen straat achter de brandweerkazerne in Vogelwaarde en in de Emma- straat achter het zwembad in Kloos terzande. Op beide plaatsen wordt om zeven uur het vuur aangesto ken. (Van onze correspondent) ZANDBERG Aan de bij E. de Vilder in Zandberg (gemeente Hulst) hebben veertig schutters deelgenomen. De hoge vogel werd geschoten door Herwegh uit Koe wacht en de eerste zijvogel door Delforge uit Graauw. De tweede zij vogel werd verloot. Het grootste aantal kleine vogels werd geschoten door Picavet uit Graauw, namelijk vijf stuks. ders van Kloosterzande is besloten dat de kruiwagenrace, die vorig jaar een groot succes w-as, zal worden vervangen door een soortgelijke wedstrijd met autobanden., waarvoor weer aardige prijzen beschikbaar gesteld worden. Een nieuwtje is dat er een speciale damesprijis (een beau- typaikket) zal zijn voor de eerstaan- komende dame. Het reglement van deze wedstrijd, die minder zwaar zal zijn dan vorig 'jaar', 'zal "hog nader bekend worden gemaakt. Vej-der zijn er 'besprekingen'gaan de oifi ook voor de bejaarde Kloori anen een carnavalsmiddag te organi seren. Voor deze organisatie is de medewerking gevraagd van het open bejaardenwerk. Ook bij de bejaar den zelf is de animo bijzonder groot. In de loop van januari zal er met de buurtverenigingen, die ook al druk in de weer zijn om voorberei dingen te treffen voor carnaval 1972, overlegd worden over het program ma. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Het Axelse raadslid P. Apers heeft zich in de gisteravond gehouden raadsvergadering afge vraagd of de sinds de gemeentelijke herindeling ontstane nieuwe ge meenten zich moeten houden aan in de voormalige gemeenten genomen raadsbesluiten. De heer Apers gaf er blijk van dit geen logische zaak te vinden, vooral niet omdat er vaak kapitalen mee gemoeid zijn. Hij kwam tot deze opmerking naar aanleiding van een door het vroegere gemeentebestuur van Zulddorpe genomen raadsbesluit, dat de nieuwe gemeente Axel nu gestand wil doen. Het gaat om een reconstructie van het dorpsplein in Zuiddoipe. De voormalige raad van dit dorp zou daartoe voor de ge meentelijke herindeling hebben In sloten en de gemeenteraad van Axel heeft in een vorige raadsvergadering als gevolg daarvan moeten besluiten om een krediet van ruim 80.000 gul den voor dit werk beschikbaar te stellen. De voorzitter antwoordde, dat de reconstructie niet zal worden uit gevoerd, zoals de raad van Zuiddor- pe zich dat indertijd heeft voorge steld. Daarvoor is het gevoteerde krediet niet toereikend. B. en w. zullen t.z.t. waarschijnlijk met een nieuw plan komen, aldus voorzitter Van Dijke. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Door middel van een bord, waarvan de tekst aan duidelijkheid weinig te wensen over laat, hebben ver scheidene inwoners van de ge meente Hontenisse te kennen ge geven, dat men het tjjd vindt, dat er maatregelen worden getroffen ter verbetering van de onover zichtelijke verkeerssituatie op de kruising van rijksweg 60 met de oude rjjksweg ter hoogte van de Baudelodijk. Maandelijks vliegen er op deze kruising auto's het weiland in, om dat de bestuurders - zelfs degenen die er goed bekend zijn - steeds weer worden verrast door de scher pe bocht waarmee de onde rijksweg vanuit de richting Kloosterzande, aansluiting geeft op de nieuwe weg. Het is een nagenoeg haakse boclit, alleen beveiligd met schrikhekken. Elke andere markering ontbreekt. De laatste maanden is het aanhou dend voorgekomen dat automobilis ten, vaak gehinderd door tegenlig gers, vergaten om met de weg mee te draaien en dan ook pardoes in de achter de schrikhekken gelegen sloot belandden. Een jaar geleden is er op deze kruising een dode te betreuren geweest en de reeks van onfortuinlijke noodlandingen schijnt nog lang niet in zicht. Het groepje Hontenisser inwoners vindt dat het nu welletjes is ge weest en eist de spoedige aanleg van verlichting op deze ongeluks kruising. Men meent dat de oorzaak van alle ellende namelijk voor een belangrijk deel te wijten is aan de ondeugdelijke verlichting ter plaat se. Of liever gezegd in het geheel ontbreken van verlichting, want de dichtsbijzijnde lantaarnpaal staat in het enkele honderden meters ver derop gelegen Kuitaart. In de nacht van maandag op dinsdag hebben en kele personen met enig ceremonieel het protestbord vlak voor de bocht in de berm geplaatst. Ook vorige week heeft men een dergelijke po ging ondernomen, maar toen werd het„bord .door rijkswaterstaat .ver wijderd. Bat het Hontenisser actiecomité met alle vermaningen niet zo ver bezijden de waarheid zit, hikt uit het feit, dat rijkswaterstaat aanhou dend in de weer moeten komen om de door rondvliegende auto's bescha digde schrikhekken te herstellen. Vaak heeft men van deze werk zaamheden weinig plezier, omdat hetgeen 's morgens wordt gerepa reerd, 's avonds dikwijls weer ver pulverd wordt. Het moet haast wel goedkoper zijn om de kruising te verlichten, dan om maandelijks nieuwe schrikhekken te moeten plaatsen. Een woordvoerder van rijkswater staat heeft dinsdag desgevraagd meegedeeld, dat deze dienst er alles aan doet om de kruising zo snel mogelijk te verlichten. Er is zelfs een kant-en-klaar-plan, dat in Den Haag op goedkeuring ligt te wach ten. Dat wil zegigen het verlichtings plan zelf is goedgekeurd, maar de centen om het uit te voeren zijn er nog niet. En het is de vraag of er die gezien de bezuinigingen, op kor te termijn zullen karnen. „We zien echt de noodzaak wel en we hebben er aan gedaan wat we kunnen", aldus een woordvoerder van rijkswaterstaat. „Het verlich tingsplan voorziet in de aanleg van verlichting vanaf Kuitaart tot voor bij de gevaarlijke kruising." De woordvoerder van rijkswater staat heeft desgevraagd tevens mee gedeeld, dat er geen plannen be staan de kruising op een andere manier te beveiligen, indien er niet op korte termijn geld voor verlich ting beschikbaar komt. Ook niet als dat geld er wel komt zal het nog wel enige tijd duren voor de eerste lantaarns er staan, aldus de informa tie van rijkswaterstaat. (ADVERTENTIE) yyo hulst voor een goede bril of uurwerk HET ADRES (Van onze correspondent). HULST Uitslagen en standen in liet herenbedrijfsvolleybal afdeling Hulst: Eerste klasse; LYB-Verstraeten 1 - PMC 1 1—3 (15—6, 4—15, 4—15, Ambulo 1 - Clitex 1 21 (1511, 5—15—15—6), KPJ 2 - Juvanta 1 rangschikking: 1. Juvanta 1 12 11 0 1 22, 2- Ambulo 1 11 7 1 3 15, 3. Bol Sport 11 6 1 4 13, 6. YB-Verstraeten 1 9 6 0 3 12, 5. PMC 1 9 3 1 5 7, 6. CVC 1 10 3 0 7 6, 7.Clitexllll4 66,8.KPJ1111193. tweede klasse; Cactus - Ambulo 3 4—0 (15—3 15—6 15—12, 15—3), PVH - Dageraad 2—1 (15—13, 46— 18, 157). De rangschikking: 1. Cactus 10 9 0 1 18, 2. Ambulo 3 10 6 I 3 13, 3. Ambulo 2 9 5 2 2 12, 4. KPJ 2 10 4 2 4 10, 5. PVH 11 4 2 5 10, 6. GVC 10 2 2 6 6, 7. Dageraad 10 0 1 9 1. Derde klasse: PMC 2 - Juvanta 2 2—2 (3—15, 15—6 15—7 1—8), WC - Clitex 2 3—0 (15—12 15—7 15—9), Jansenius - Racing Daf 40 (155 156, 1510, 138). De rangschik king; 1. Juvanta 2 12 9 2 1 20, 2 Jansenius 11 9 0 2 8, 3. PMC 2 11 5 3 3 13, 4. LYB-Verstraeten 2 10 6 1 3 13, 5. CVC 2 10 3 0 7 6, 6- Clitex 2 II 3 0 8 6, 7. Racing Daf 10 2 1 7 5, 8. WC 11 2 1 8 4. (Van een onzer verslaggevers). HULST Nog nooit heeft een doodgewone bok zoveel café's be zocht als Bertus. En waarschijn lijk heeft ook nog nooit een bok zich in een café zo goed thuis gevoeld als diezelfde Bertus: hij gedroeg zich tenminste als een volleerd kroegenloper, af en toe bij zijn wankele stappen wat meubilair meenemend, maar ver der toch uiterst correct. Om wat duidelijker te zijn: Bertus is de bok (een echte), die maandagavond Jack Polfliet als trouw metgezel op de voet heeft gevolgd op diens kroegentocht door Hulst. En ook die kroegen tocht had een speciale symbolische bedoeling. Vandaag (woensdag) treedt Jack, de exploitant van het Hulster jongerencafé De Ster, in het huwelijk met Tilly de Witte. Voor de vrienden van het aan staande echtpaar was dit op han den zijn de huwelijk de reden om een bokkenfuif op touw te zetten, waarin Jack als aflopend vrijgezel domineerde. De bokken fuif was bedoeld als officiële af sluiting van de periode waarin Jack als ongetrouwd café-beheer der nog kon doen en laten wat hij wilde, zonder de woede van een echtgenote op zijn lijf te halen. Dat bokkenfeestje is in de nacht van maandag op dinsdag met het nodige ceremonieel ge paard gegaan. Eerst werd Jack op niets bedacht door een groep samenzweerders opgehaald. Hij werd meteen geconfronteerd met Bertus, die voor deze gele genheid een fraaie broek had aangekregen en verder van kop tot staart was volgeplakt met stickers. Mack Polfliet werd ver plicht om Bertus aan een touw mee te nemen. Na deze- verras sing werd de aanstaande bruide gom gedwongen om tezamen met de steeds groter wordende vrien denclub de belangrijkste Hulster café's aan te doen, uiteraard on der supervisie van Bertus, die er in het begin geen hoogte van kon krijgen waarom iedereen aan zijn lijf plukte. In elk horeca-bedrijf volgde verplicht een aantal rondjes, eveneens onder het toeziend oog van de bok, die maar niet be greep, waarom hij niks kreeg. Het drinkfeest eindigde in een van de café's waar later op de avond ook Bertus eindelijk een beetje rust kreeg. Verveeld heeft de bok zich op zijn avonturentochtje door Hulst niet bepaald. Het beest gedroeg zich als een gewillig stamgast, een beetje teleurgesteld door zijn beperkte uitzicht, dat voorname lijk bestond uit tafels en stoelen- poten, want verder reikte de blik van de bok niet. Af en toe strib belde Bertus wat onwillig tegen als hij door de lucht zweefde in de armen van Jack Polfliet, die goed voor zijn trouwe metgezel zorgde. Verder wekte Bertus de indruk het best naar zijn zin te hebben, evenals Jack trouwens, die de gehele avond het onder werp van goedbedoelde spot was. Het jonge paar treedt vanmid dag om drie uur in het huwelijk in de basiliek van de H. Willi- brordus in Hulst. Jack en Tilly houden vervolgens receptie in hotel Van Oosterom aan de Stati onsweg in Hulst van 17.30 tot 19.00 uur. 1 IV M'; üii (Van onze correspondent) HULST De lagere school uit Vogelwaarde is na een spannende strijd winnaar geworden van de kerstzaalvoetbaltoernooi voor lagere scholen in Hulst. Aan dit toernooi dat gespeeld werd in sporthal Den Dullaert namen 5 scholen deel. De belangstelling was zeer groot. Vogelwaarde en Hulst eindigden met een gelijk aantal punten op de eerste plaats, maar uiteindelijk werd Vogelwaarde toernooiwinnaar dank zij een beter doelgemiddelde. De wedstrijduitslagen: Clinge - Hulst 05, Kloosterzande - Koe wacht 04, Vogelwaarde - Hulst 1 1, Clinge - Koewacht 13, Klooster zande - Vogelwaarde 08, Hulst t- Koewacht 31, Clinge - Klooster zande 24, Vogelwaarde - Koe wacht 50, Hulst - Kloosterzande 31, Clinge - Vogelwaarde 28. De eindstand: 1 Vogelwaarde punten, 2 Hulst 7 punten, 3 Koe wacht 4 punten, 4 Kloosterzande 2 punten, 5 Clinge 0 punten. DEN HAAG (ANP) Van de ma rine-vliegbasis Valkenburg is dins dagavond omstreeks half elf een Nep tune-vliegtuig vertrokken op weg naar Lyon, voor het ophalen van twee nieren, die daar beschikbaar zijn gekomen voor transplantatie op twee patiënten in resp. Groningen en Rot terdam. -,i. (Van ónze correspondent) KLOOSTERZANDE Aan de schieting van sociëteit St. Sebasti. aan, die gehouden werd bij E. Mor- cus, hebben 64 schutters deelgeno men. De uitslag is als volgt: Wip 1: hoge vogel: F. van Kruy- sen; eerste zij vogel: A. Verhoeven uit Kloosterzande; tweede: E. de Maat in Ossenisse. Wip 2: hoge vo gel: A. Romein; eerste zijvogel: J, de Waal uit Ossenisse; tweede zijvo gel: F. van Kruyscn uit Klooster zander. Het grootste aantal kleine vogels, zes in totaal, werd geschoten door E. Warrens uit Kloosterzande. De extra hoge vogel ging naar H Hoop, eveneens uit Kloosterzande. Vandaag (woensdag) wordt bij E, Morcus een vakantieschieting gehou den, die om drie uur begint. (Van onze correspondent) HONTENISSE Met ingang van 1 januari gaat ook in Hontenisse een nieuwe regeling in met betrekking tot het ophalen van huisvuil. Voort aan zullen de plastic zakken, die in de plaats gekomen zijn van de vuil niszakken, slechts eenmaal per week worden opgehaald. De route van de vuilniswagen is als volgt vastgesteld: maandag: Osse nisse, Hengstdijk, Vogelwaarde en Terhole. Dinsdag: Kuitaart, Lams- waarde. Kruispolderhaven, Kruis- dorp, Walsoorden en Perkpolder. Woensdag Kloosterzande - Noord straat, Krevershille. ARNEMUIDEN Zilveren Schor, Workshop, georg, door Jeugd en Muziek Zeeland. HULST Boekhandel Van Geyt, expositie „Kunst 72" (tot en met 30 jan). Werkd. van 9-12 uur en van 13-18 uur MIDDELBURG Rijksarchief, expositie „Een ver dronken stad - Reimeyswaal", georg. door het Rijksarchief in Zeeland en de Ned. Jeugdbond ter bestudering van de geschiedenis (t.m. 19 febr.). Stadhuis, (Vleeshal), kerstexposl- tie van de Zeeuwse Kunstkring (t.m. 9 jan.). Open van 14-17 uur, behalve op 1 januari. ROTTERDAM De Doelen (Hal), 12.45 uur: Kof fieconcert door Jan Spronk (hobo) en Tan Crone (piano). Schouwburg, 20.15 uur: „Het geld ligt op de bank" met Bob de Lange. Gemeentearchiefdienst, Mathenes- serlaan 315, tentoonstelling „Op Reis" (t.m. 2 jan). Ma. t.m. vrijd. van 10-17 uur, zon- en feestdagen van 11-17 uur, zat. gesloten. TERNEUZEN Zuidland Theater, 20 uur: Speel- liedjes en kleine chansons door Elly Nieman en Rikkert Zuiderveld. WESTDORPE Kunsth. Troutzaerte, Singel 45, expositie schilderijen en tekeningen van Nico Molenkamp en Jan van Stoik (tot en met 2 jan). Werkdagen van 9-18 uur, zondag van 14-18 uUr, maandag gesloten. BRUGGE Korrekelder, Kraanplaats, 20.30 uur: „Huis aan huis", kolderavond met Gerard Vermeersch. Poppentheater, 15 en 20.30 uur: Opvoering van „En woar de sterre bleef stille stoan", kerstspel van Fe lix Timmermans, bewerkt in het Brugs door het poppentheater Tijl Uilenspieghel. (Van onze correspondent) LAMSWAARDE Aan een wild- schieting, gehouden in café P. Claes- sens te Lamswaarde, hebben zestig schutters deelgenomen. De uitslag is als volgt: wip 1: hoge vogel: P. Claessen; eerste en tweede zijvogel: respectievelijk A. Mahu en Th. van Goethem, allen uit Lamswaarde. De meeste kleine vogels (vijf stuks) werden geschoten door A. Wentzler uit Boschkapelle. Op wip 2 werd de hoge vogel geschoten door W. Strobbe uit Lams waarde; de eerste zijvogel: G. Mang- nus uit Boschkapelle; tweede zijvo- gel: E. de Kort uit Hengstdijk. De meeste kleine vogels, vijf stuks, werden geschoten door C. Verschu ren uit Lamswaarde. DA0BLAD VOOR ZUID WEST NEDERLAND Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS m.i.v. 1-1-"J2: 23,25 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct. incassokosten) 7,83 per maand (excl. 15 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 Lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: 961. 01140- 3751. en tel. 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd. inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. Vlaanderen: A. Vergouwe (01172-1878) Kanaalzone en Ter neuzen: J Schieman (01155-1224) Noord- en Zuid-Beveland: K. H. van den Berge. -» REDACTIE ZEELAND: Bureau- Kromme Weele4, Middelburg, tel. 01180-7764. Chei Zeeland: A. F Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Barkel, tel. 01150-4866. Redacteur O. Z. - Vlaanderen: A. Verlind, tel. 01140-3751. b.g.g. semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237. Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm, tel. 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R. van Dfeursen, tel. 01155-1387 Fotojournalist Zeeland: Cor J de Boer tel. (11155-2237 Woensdag 29 december 1971 De laatste treinen vertrekken omstreeks Nederlandse] Spoorwegen] (Van een onzer verslaggevers) HULST De door een brand het Hulster woonwagenkamp loos geworden weduwe Anna Ni zal via de sociale dienst van gemeente Hulst een nieuwe wo wagen krijgen. j (Van een onzer verslaggevers) GOES-BREDA In het maar> blad Suikerunie wordt de boer het advies gegeven de bietenteelt 1972 niet verder in te krimpen. 1 jaar werden in Nederland suikerb Vooruitzichten voor donderda en vrijdag, opgesteld door het K.N.M.I. o dinsdag om 18.00 uur: Op de meeste plaatsen droog, perioden mét zon en in nacht lichte tot matige vorst. Weersvooruitzichten in cijfers gfl middeld over Nederland. Voor donderdag: aantal uren zo 2 tot 6; min.-temp.: 2 tot 7 grade onder normaal; max.-temp.: 1 tot graden onder normaal; kans op e< droge periode van minstens 12 uu 90 procent; kans op een geheel droel etmaal: 70 procent. Voor vrijdag: aantal uren zon: I tot 6; min.-temp.: 2 tot 7 graden oil der normaal: max.-temp.: 1 tot graden onder normaal; kans op ee droge periode van minstens 12 uu 90 procent; kans op een geheel droc etmaal: 80 procent. Konstanz 264 -1, Rheinfelden 17 pl. 3, Straatsburg 154 -2, Plittersdoi 298 -4, Maxau 351 -3, Mannheim 16 -11, Plochingen 129 -3, Steinbac 132 pl. 6, M-ainz 189 -4, Bingen 99 4, Trier 257 pl. 16, Koblenz 141 Keulen 96 -9, Ruhort 265 -11, Lobit 899 -8, Pannerdense Kop 874 -i Nijmegen 702 -5, IJsselkop 851 -( Eefde IJssel 379 pl. 3, Deventer 26 pl. 6, Monsin 5456 -1, Belfeld 1106 12, Grave beneden de sluis 501 -5. Morgen, donderdag 30 dec.: Bergen op Zoom 1.58 en 14.2 Hansweert 1.17 en 13.44, Terneuze: 0.40 en 13.07, Vlissingen 0.11 12.37, Wemeldinge 1.48 en 14.11. i

de Stem | 1971 | | pagina 2