RUSS MEEI VOETBAL VOORLOPIG TABOE Van de Kreeke (24) legt zich volledig toe op de schaatsen VERSLAAT DE FEBER Suiker- EEN VRIJE AVOND IN DE WEEK ZEGE VAN ECHTPAAR SPONSELEE Bij rollen wedstrijden in Axel Standen BWF wil zaken energiek aanpakken Belangen groep arbiters Charles de Smit beste prof sport Perspectief Serieuze aanpak Bruikbare kracht Grote Belgische deelname aan volleybal- 1 toernooi in Hulst Ditishetrecept: Kaasfonduevan Nederlandsekaas. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Embank urn/o wwAC&om otm hemgaoi KLACHTEN VAN ARBITERS AFGEWEZEN Lubbers blijft ongeslagen V Een beeld uit hetgevm beheerst door de o%id-wereï AMSTERDAM CANP). D dreiko tegen de Nederlander heeft de Rus Gantwarg ook in zijn eerste plaats behouden, die ernstig hinder ondervond aantal stukken op het bord Senegalees zich sneller onder Door het sportieve gebaJ Gantwarg kreeg Andreiko di dichter bij zijn grote rivaal te De wereldkampioen had een vleugelopsluiting aanvaard Herrpelink, die op een bepa: ment een schijf offerde met doeling voordeel te krijgen. H:. zich echter te hebben vergist ei te een stuk achter. Even lat< (Van onze sportmedewerker) s-HEER-ARENDSKERKE Arjaan van de Kreeke heeft deze win ter bewust gekozen voor de schaatssport. De Zeeuwse schaatskam pioen op de lange baan, die ook in voetbalkringen geen onbekende is hij stond vele malen in het Zeeuwse afdelingiselftal is er in de afgelopen jaren van overtuigd geraakt dat je geen twee dingen tege lijk goed kunt doen. En wat Arjaan van de Kreeke aanpakt doet hij mede door zijn wilskracht goed en serieus. Omdat Van de Kreeke zoals h(j zelf zegt toch wel meer voelde voor een individuele tak van sport, prevaleerde het schaatsenrijden en werd de voetbalsport bijna geheel verdrongen, althans voorlopig. Van de Kreeke daarover „Ik heb in dit voetbalseizoen nog weinig ballen aangeraakt en alleen in het begin van het seizoen een halve competitiewedstrijd gespeeld voor mijn club 's Heer-Arendskerke. Voorgaande jaren combineerde ik het schaatsen nog met het voetbal len maar nu we voor de schaatstrai- ning driemaal per week naar Eind hoven gaan en nog op twee andere dagen van de week aan droogtrai- ning doen, schiet er niet veel tijd meer over om nog tegen een balletje te trappen. Je kunt gewoon stellen dat het onmogelijk is. Vrijdags heb ik mijn enige vrije avond in de week. Voor de rest ben ik actief met de schaatssport bezig. Dat be gint 's zondagsmorgens als we om zes uiur wegrijden uit Zeeland om op de Baan in Eindhoven te gaan oefenen. Die „we" dat zijn dan de jongens en enkele dames die deel uitmaken van de schaatsgroep, die onder leiding staat van Wim Hirdes uit Krabbendijke, die gediplomeerd oefenmeester van de KNSB is 's Maandags herhalen wij het trip je naar Eindhoven en het oefenpro gramma op de kunstijsbaan. Ik stop dan wat vroeger met mijn werk evenals 's woensdags ais we voor ?e derde keer naar Eindhoven trekken. Om de veertien dagen zijn er dan ook nog selectiewedstrijden op de zelfde baan, op donderdag, waaraan enkele jongens van onze groep, waaronder ikzelf, deelnemen. Dins dagsavonds trainen we in een turn zaal in Goes, en 's zaterdags trainen we op het recreatiecentrum „De In- kel" Op de zogenaamde „vrije" don derdag wordt ik dan onder handen genomen door masseur Marius West- strate uit Wemeldinge, of anders gebeurt dit opvrij dag". Ondanks het druk bezette pro gramma elke week en de vele reisu- ren die daarvoor moeten worden gemaakt, heeft de 24-jiarige Van de Kreeke weloverwogen zijn plan ge trokken, waarvan deze verklaring getuigt:„Bij het schaatsen sta je man tegenover man. Je kunt dan eens lekker knokken en als je wint hou je de eer alleen voor jezelf. Dat fascineert me, evenals het moment dat ik kan uitkomen tegen een crack op de gladde ijzers. Dat kan gebeuren, bijvoorbeeld in de wed strijden om de IJsseloup in Deven ter, waar het gewest Zeeland nu ook al jaren achtereen deelneemt. Zonder mezelf omhoog te steken zie ik voor mij ook meer perspectief in de schaatssport wat prestaties betreft. Bij het voetballen zie ik het niet meer zo zitten. Eerlijk gezegd wil ik wat hoger reiken dan dat ik tot nu toe als voetballer heb gedaan. En de kans daartoe lijkt me aanwe zig nu we voor de tweede winter serieus in Eindhoven gaan oefenen met ons groepje. Ik ben sterk voor uit gegaan, maar dat geldt ook wel voor de anderen. De evolutie, ook in de schaatssport, dwong ons gewoon om naar Eindhoven te gaan oefenen. In Zeeland hebben we soms jaren achtereen niets aan de „droogtrai- ning" gedaan, omdat we waren aan- (Van onze sportcorrespondent) STOPPELDIJK De heer en mevrouw Sponselee uit Kloosterzan- de zijn de winnaars geworden van de tweede kerstpuzzelrit in Stoppel dijk. Een puzzelrit, die was uitgezet door de heer en mevrouw Rieken uit Stoppeldijk. Er verschenen 64 deelnemers aan de start. Tijdens de prijsuitreiking die plaatsvond in café Het Gentrum te Stoppeldijk kwamen er reeds plan nen op tafel om voortaan twee maal per jaar een dergelijke rit te houden en wei met Pasen en op tweede Kerstdag.' Uitslag: 1 Dhr en mevr Sponselee, Kloosterzande, 1.33 uur, 2. A. de Schepper Stoppeldijk 1.56 uur, 3 G. van Goethem, Stoppeldijk 2.01 uur, •4. R. Jonkheym, Stoppeldijk, 2.22 uur, 5 R. Scheerders, Stoppeldijk, 2.30 uur, 6 P. Boogaerd, Stoppeldijk, 2.29 uur, 7. K. Scheerders, Stoppel dijk 2.32 uur, 8. E. Scheerders, Stop peldijk 2,39 uur, 9 B. de Schepper, Stoppeldijk 2.50 uur, 10 J. Boey- kens, Hengstdijk 3.12 uur, 11 R. Bisschop, Hulst 3.18 uur. De snelste tijd ongeacht het aantal strafpunten werd gemaakt door L. Lambert, Boschkapetle 1.23 uur, 2 L. Her- rewegh St.-Jansteen 1.29 en derde E. de Kort, Hengstdijk 1.30. gewezen op natuurijs, en omdat het in ons landje meestal een kwakkel- winter is konden we de schaatsen maar een enkele maal onderbinden. De kunstijsbanen in Heerenveen, Deventer en Amsterdam lagen nu eenmaal voor ons te ver uit de buurt. Eindhoven is ook nog een aardig ieind, maar het is te doen en we grepen de kans die ons geboden werd, maar al te graag". Arjaan van de Kreeke die in de winter van '69 op '70 voor he eerst kampioen werd op de kunstijsbaan in Eindhoven, en deze titel vorige winter op natuurijs in Wissenkerke prolongeerde heeft als eerste Zeeuw drie officieel erkende records op zijn naam op de afstanden 500, 1500 en 5000 meter. Deze records werden vorig seizoen in Eindhoven geves tigd maar de serieuze aanpak van Van de Kreeke in deze winter be wijst dubbel en dwars zijn waarde als men bedenkt dat hij nu al een 500 meter gereden heeft in 44 rond en zijn rocord op 44,4 stond. Ook op de 1500 meter is Van de Kreeke sneller geworden. Vorig seizoen 2.23.6 nu 2.22.1. Als enige Zeieuw maakt Arjaan van de Kreeke ook deel uit van de selectiegroep regio zuid samen met Piet de Dunnen. Hans vdn Beek, Ko Scholten en Jan de Rooy. Vorig seizoen ging van de Kreeke ook veertien dagen op eigen kosten naar Noorwegen om daar te trainen op de baan in Fagerness. De vlieg reis plus vijftien overnachtingen kwamen hem op f. 600,- te staan. „Maar dat had ik er graag voor over, want je steekt er wat op", zegt hij resoluut. „Ik ben toen meege- weest met een schaatsgroep uit de Zaanstreek, v/aarbij onder andere ook Johnny Olof, die nu deel uit maakt van de nationale jeugdkem- ploeg. Ik kon hiet uitermate best vinden met de jongens en ik werd helemaal niet als een buitenstaander beschouwd, zoals wel eens wordt gesuggereerd, als je daar als Zeeuw tussenkomt. Daarom ga ik ook dit seizoen weeir met dezelfde groep naar Noorwegen en wel in de perio de van 8 tot 23 januari. Mijn vakan tie in de zomermaanden offer ik daar 'graag voor op en iS~ heb daar bij alle medewerking an mijn werkgever. Het risicï dat het Zeeuwse kampioenschap wordt ge houden in de tijd dat ik in Noorwe gen zit, neem ik op de koop toe". Arjaan van de Kreeke, trekker monteur van beroep werd reeds op 10-jarigeleeftijd actief als sport man. Hij speelde eerst als voetballer in 's-Heer-Hendrikskinderen, dat la ter fuseerde met 's Heer-Arendskerke (nu eerste klas afdeling Zeeland). Vanaf zijn 15de jaar speelde hij in het „eerste" van die club meestal op een plaats in de voorhoede. Men zal hem daar node missen, omdat hij een zeer bruikbare kracht was. Arjaan van de Kreeke: „Geen tijd meer om tegen een balletje te trappen". (Van onze sportredactie) AXEL Tijdens de rollenwed- strijden bij Jan Dieleman in Axel wist Tonnie Stroosnijder de leider in de wintercompetitie van de Wielerver. Zeeuwsch-Vlaanderen, Willy de Feber, voor te blijven. De coureur uit Yerseke versloeg De Feber met 0.4 sec. op e-»n af stand van een kilometer, die in twee reeksen moest worden afge legd. Stroosnijder reikte naar een tijd van 46.4 sec., terwijl Willy de Feber over die tweemaal 500 me ter een totaaltijd van 46.8 sec. liet afdrukken. Met De Feber haalden Jaap Moelker en Steef van Harn ook die tijd van 46.8 sec. Achter dit viertal eindigde Wim de Waal met 47.3 op de vijfde plaats. Op vallend was bij de amateurs, dat Cees Bal niet verder kwam dan de laatste positie. Bij de profs ging de overwinning naar Charles de Smit die op de nieuwe rollen van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen Piet Hoekstra, die tweede werd, met 0,3 sec. klopte. De strijd bij de nieuwe lingen leverde een zege op voor de Zeeuwse kaïmpioen op de weg, Adrie Vasseur. Vasseurs titel-collega adspirant Frans Verstraete kreeg een pak slaag van Picavet, Doorns, Sohaalje en Verschueren, Ootavio Picavet won bij de adspiranten, net als zondagmorgen in de cross van Axel. De uitslagen: Professionals: 1. Charles de Smit (hoofdplaat) 47,1 sec. 2 Piet Hoekstra (Axel) 47.4, 3 Jan Serpenti (Axel) 52.8, 4. Adrie Duyker (Axel) 53.8 Amateurs: 1. Tonnie Stroosnijder (Yerseke) 46.4, 2. Jaap Moelker (Wemeldinge), 0 Willy de Feber (Sluiskil), 4. Steef van Ilarn, Sas van Gent) 46.8, 5. Wim de Waal (Van onze correspondent) HULST Internationaal zal de deelname zijn aan het jeugdtoernooi voor volleyballers, dat door de vol leybalvereniging Taktika donderdag in Hulst wordt georganiseerd. Om 12.00 uur zullen de eerste beginnen, terwijl de wedstrijden om oHgeveer zes uur afgelopen zullen zijn. Bij de meisjes doen zes teams mee, verdeeld in twee poules, die elk een halve competitie spelen voor wat de adspiranten betreft. In de categorie meisjes junioren nemen eveneens zes teams deel, ook ver deeld in twee poules. Bij de jongens zijn er alleen junioren-ploegen (10). die verdeeld zijn in twee poules van vijf teams. Vooral van Belgische zij- is de belangstelling voor deelna me groot. In verband met de tijd moet er wat deelname betreft gese lecteerd worden. De deelnemende teams zijn: Cactus, De Klinge, Bel gië; Baripo, Baasrode, België: Aste- rix, Kieldrectot België; Gilvoc, St.- Gillis-Dendermonde, België; EVVC. Vlissingen; Kikkers, Aardenburg: Savok, Sas van Gent; Scheldesport, Terneuzen; Voorwaarts, Axel; Takti ka, Hulst. Na afloop van de finale zullen door een bestuurslid van de NeVo- Bo, district Zeeland, de prijzen wor den uitgereikt. De entree tot de sporthal voor het bijwonen van de wedstrijden is gratis. (Axel) 47.3, 6. Tonnie Huijzen (Kloetinge) 49.1, 7. Wim Westdorp (Heinkenszand) 50.2, 8. Ko Blok (Kruiningen) 50.3, 9. Henny Gijsel (Heikant) 10 Ko Tolhoek (Yerseke) 51.1, 11. Kees Bal (Kwadendamme) 54.2 Nieuwelingen: 1. Adrie Vasseur (Axel) 2 x 250 meiter in 23.6, 2 Mare Groosman (IJzendijke) 23.9, 3.. Stjaak Hamelink (Terneuzen) 24.6, 4. John Verbeke (IJzendijke) 25.2, 5. Adrie Oositdijk (Axel) 25.3, 6 Tonnie Veerman (Terrfeuzen) 25.7, 7. Bert Beghijn (Terneuzen) 25.9.Adspiran- ten: 1. Octaivio Picavet (Hulst) tweemaal 250 meter: 26.2, 2. Hans Doorns (Terneuzen) 26.3, 3 Adrie Söharije (Axel), Alfred Verschueren (Axel) 26.4, 5. Frans Verstraeten (Philippine) 26.6, 6. Hans de Graaf (Sluis) 27.8, 7 Willy Pijcke (Sas van Gent) 29.9, 7. Francois de Witte (Hulst) 33.6. Dames: 1. Bea Hamers (Westdor- pe) tweemaal 250 meter in 33.2, 2. Bernadette Verschueren (Axel) 34.7. (ADVERTENTIE) Caquelon inwrijven met knoflook. Dan 4 dl halfdroge witte wijn in de pan verwarmen tot de wijn gaat bruisen. Vervolgens 500 gr fijngesneden jong belegen Goudse toevoegen, goed roeren en weer aan de kook brengen. Binden met maïzena, op smaak afmaken met zout, peper, nootmuskaat en wat kirsch. gen. Binden mi GROEP B 9 SDO BI 15-26 Z'slag BI 15-16 Spui BI 15-25 Graauw BI 15-10 Hulsterl. BI 15-20 HVV B2 13- 9 Terneuz. B2 13-19 AZVV B2 15- 5 Ria BI 14-19 Corn. B. B2 14- 3 K'wacht BI 15-19 H'nisse B2 15- 3 GROEP B 10 Terneuz. B3 13-26 HVV B4 14-12 Axel B2 14-22 Steen B3 15-11 Tern. B B2 14-21 H'nisse B3 14- 8 Steen B2 15-20 AZW B3 13- 6 Terneuz. B4 14-18 Terneuz. B5 14- 4 HW B3 13-17 Corn. B. B3 13- 3 GROEP B 11 Cortgene BI 14-28 's-A.k. BI 14-13 N'dorp BI 14-21 Lew. B. BI 14- 8 Col. B. BI 13-17 W'kerke BI 13- 7 Bevel. BI 14-17 Luctor BI 12- 5 H'zand BI 13-15 Wolf.d. BI 13- 3 GROEP B 12 Patrijz. BI 12-24 SVD BI 11-10 Goes BI 12-20 H'kerke BI 12- 9 K'dam. BI 13-15 Kloet. BI 12- 8 SSV BI 12-11 Volhard. Bl 12- 0 Apollo Bl 12-11 GROEP B 13 Goes B2 12-20 Robur Bl 11-10 Patrijz. B2 12-20 H'zand B2 12- 7 Kloet. B2 11-17 SSV B2 12- 4 Wof.d. B2 11-11 Cortg. B2 11- 3 GROEP B 14 K'dijke Bl 11-22 Hans. B. Bl 13-12 Kruin. Bl 13-22 Kruin. B2 12- 7 Kapelle Bl 13-21 Rilland. Bl 13- 6 Wemeld. Bl 12-15 Wemeld. B2 12- 3 Waarde Bl 15-15 Kr'dijke B2 12- 1 Yerseke Bl 10-12 GROEP B 15 Zierikz. Bl 13-22 DFS Bl 12-10 Mevo Bl 14-20 Bruse B. Bl 12- 9 Br.'hav. Bl 13-16 WIK Bl 12- 6 Renesse Bl 13-15 Duivel. Bl 13- 4 SKNWK Bl 12-12 GROEP B 16 Zierikz. B3 9-18 Bruse B. B2 12-11 Zierikz. B2 13-13 Mevo B3 11- 3 Mevo B2 11-11 (Van een wielermedewerker) OOSTERHOUT De Brabantse Wieier Federatie heeft nu een jaar officieel achter de rug en ondanks diverse knelpunten, waarmee de nog jonge bond te maken heeft gehad, mag men toch wel stellen, dat het eerste jaar beslist niet slecht is ver lopen. Van een 50-tal wielerenthou- siasten is de federatie uitgegroeid naar een ledental van 300, van wie velen niet in Noord-Brabant wonen. Vele gezelligheidsrijders van hoven de grote rivieren hebben de weg namelijk naar de BWF-koersen ge vonden. „Wij zitten in een groeiperiode", aldus secretaris J. Nooten, die sinds oktober deze functie bekleedt. „Dat betekent dat onze federatie nog met kinderziekten te kampen heeft. Wij zijn niu hard aan het werken om de knelpunten uit de wereld te helpen en dat kunnen we alleen miet de volle medewerking van onze leden. Het eerste jaar is er nog veei op initiatief van de aangesloten clubs en organisatoren gebeurd, maar dit jaar zullen we zelf met diverse din gen naar voren treden. Onze leden hebben zich wel eens afgevraagd wat er met al hun geld gebeurt. Ik kan vertellen, dat we momenteel een sterke kas hebben en dat die in het komende jaar ook gebruikt gaat worden. We willen bijvoorbeeld de weekends dat er geen koersen zijn van de oliubs of organisatoren vullen met een wedstrijd, die vanuit de kas wordt gefinancierd. Organisatorisch krijgen de wedstrijden ook een an dere aanpak. We hebben momenteel een vaste jury van vier mensen. We zoeken nog naar meier geschikte personen hiervoor. Het afgelopen seizoen moeten de Clubs voor een eigen jury zorgen. De schorsing van renners was dit jaar ook een moei lijke zaak. Het komende seizoen krijgt iedereen die kans om bij onge regeldheden gehoord te wordlen. Het hoofdbestuur treedt dan op als straf- commissie en beide zijden van de zaak zullen dan bekeken worden. We zullen daarbij wel strikt de reglementen aanhouden. We willen verder de federatie nog meer laten groeien. Daarbij zullen we niemand dwarsbomen, ook de KNWU niet." (ADVERTENTIE) 9 Cett Bal: bescheiden klassering. DEN HAAG (ANP) De luchtcommissie betaald voetbal heeft geen reden gezien maatregelen te ne men tegen de oéfenmeesters Schwartz ïSparta) en Blok (Volewijckers) naar aanleiding van de klachten van de scheidsrechters Brouwers en Ver voort. De arbiters hadden zich beklaagd over uitlatingen van beide trainers in diverse kranten. Scheidsrechter Brouwer had zich beklaagd over uit latingen van Schwartz betreffende de leiding in de ontmoeting Go Ahead Eagles-Sparta, die op 14 november werd gespeeld. Na het horen van de heer Schwartz meende de tuchtcom- missie met nadruk er op te moeten wijzen dat hij als leidinggevende fi guur bij interviews zijn woorden zo duidelijk moet kiezen dat van enig misverstand geen sprake kan zijn. Scheidsrechter Ver voort had zich tot de commissie gewend over uitla tingen van Volewijckers-trainer Blok in een interview. Na het horen van de heren Schwartz en Blok besloot de tuchtcnmmissie geen maatregelen tê nemen. Dinsdag 28 december 1971 Dinsdag 28 december 1 (Van onze sportredactie). DEN HAAG De sclieidsN in het betaald voetbal hebbi belangengroep gevormd. De ei sie die de arbiters-zaken gaat tigen bestaat uit 5 personnel Derks, J. Dorpmans, L. v: Kroft, P. Gans en Ch. Corver. januari worden tijdens een komst in Utrecht de funetii deeld. ZüRICH (ANP) In het programma van de internat bokswedstrijden in het Hallenst van Zurich, waar oud-wereli pioen Cassius Clay tegen de duitser Juergen Blin bokste, Rudi Lubbers zondagavond zij geslagen record als prof ge liaafd. De Nederlandse kampio het zwaargewicht won door inte tie in de tweede ronde van de nees Macan Keita. Lubbers maakte op de 6000 j schouwers in Zürich een voort I lijke indruk. De Amsterdamme; als sparring-partner van Ju Blin is opgetreden, was in uitst de conditie. De in Berlijn woi Keita was dn geen enkel opziet® gewassen tegen de Nederlandse pioen. Lubbers haalde zijn t| stander met zuivere combinatiij hoofd en lichaam verscheidene i neer en kort voor afloop va tweede ronde staakte de sell rechter het ongelijke gevecht. 1 Rudi Lubbers was het de twin overwinning in evenveel gevecl

de Stem | 1971 | | pagina 16