Commissievergadering had toch openbaar moeten zijn BERMTOERISME ZEGE VOOR SCHIPPER KRIJGT BOETE VOOR AANVARING estvieren Duivenshow „De Vrede55 STROPEN IN AXEL BEBOET MET 400 GULDEN foZGMANe Zuiddorpe krijgt ondergronds kabelnet (BURGEMEESTER VAN DUKE OVER AMBTENARENOVERLEG (hout h- J. P. Bauwen 2,50 1,19 6AP 1,39 10,- 69 1,78 69 getuigschriften Kerstzang in Axel Iruk bezocht ïVemiewoningen toegewezen aan Koewacht Koffieconcert in Sas van Gent ZWARE SCH4DE BIJ BOTSING KERST CONCERT BEIAARD AXEL V ol lev baltoernooi Ovezande HULST kuur afwezig sr BROECK C.B.C. UITGEREIKT Gesprek Nieuwjaarsreceptie b. en w. Axel KERSTVIERING OP H. FAMILIESCHOOL Breskens Vlissingen St.-Jansteen Biervliet Oostburg Grasuw Nieuw-Namen Dankbetuiging g zeggen wij U hartelijk dank lenties, bloemen, andere geschen gheid bij ons n" cheid van Zaamslag. M. Elenbaas S. m. c. Elenbaas-Scheppers hber 1971. Woensdag 22 december 1971 Dankbetuiging ;g betuigen wij onze hartelijk» die met bloemen, cadeaus en fe. fUWELIJKSFEEST ^etelijke dag hebben gemaakt. P. Raas R. Raas - Schuren 1971. (ADVERTENTIE) (ANKBETUIGING jken van deelneming van familie i, kennissen de directie en het I.V. Philips betoond bij het over- lieve vrouw en onze zorgzame A. J. DE RECHTER - BOONE ^rmede onze oprechte dank. H. A. de Rechter Alex voor een goede bril of uurwerk HET ADRES Veronique 1971. 1ANKBETUIGING flensen, cadeaus en bloemen, die bij gelagenlheid van ona |jarig huwelijksfeest, hartelijk dank. J. Valckx M. A. Valckx - Tesselaar 1971 115. 1972 HUISARTS Donderdag 23 en vrijdag 24 december Hulst, 22 december 1971 tigd, BROODMARKT 5, HULST, ;k speciaal zijn best gedaan op jk beslag te leggen op 4 FLINK ^lEERDE, zogenaamde „DIKBIL"- zo'n 400 kg. per stuk. hde „DikbiT'-runderen zijn -van Is, waar verhoudingsgewijs zeer |es in voorkomt. Niet alleen zeer :e runderen, maar het vlees is een botermalse kwaliteit. Des- |oordt keurslager Biesbroeck dat :k vani20 t.m. 26 december a.s, geslacht, zodat iedere klant, zo <erst kan smullen van heerlijk rmalse Rollades en Biefstuk. broeck is er van overtuigd, dat inkoop een bijzondere slag heeft ladt eenieder aan om vóór de innen kijken naar deze prachtige erkt tot ,LSE ROLLADES EN BIEFSTUK. 29 GE AS Vermouth GRATIS HULST (Can onze correspondent) AXEL Op de laatste avond van ie cusus voor personeelsbeleid, die in „De Halle" te Axel werd gegeven voor leden van de afdeling Axel van de Christelijke Bedrijfsgroepen Cen trale ,heeft de docent, de heer K. de Rooij, adjunct personeelschef van de Nederlandse Stikstof Mij n.v. te Sluiskil aan de geslaagden een ge tuigschrift uitgereikt Bij deze plechtigheid waren aan wezig de per 1 januari a.s. nieuw benoemde directeur van de N.S.M., ir S. Martorana, de personeelschef van de N.SM., de heer Feyen. De heren H. Guichelaar, districtsbestuur der en A. C. van Tatenhove en J. v. d. Velde leden van de besturen bond afdeling Axel van de C.B.C. Na een korte toespraak door de heren De Rooy en Guichelaar werd aan de volgende geslaagden het ge tuigschrift uitgereikt. De heren C. Adriaansen, K. A. den Boer, F. de Feyter, allen werkzaam bij Dow Chemical te Terneuzen. C. F. Boeye, A. van Cadzand, J. G. M. Hamelink A. de Kraker, L. de Kraker en A. Schreuders en J. Picavet, allen werkzaam op de Nederlandse stikstofmij. n.v. te Sluiskil. J. de Ruijter, werkzaam bij Philips Neder land te Terneuzen en H. de Jonge, werkzaam bij de Zeeuwse Verwar mingsunie te Terneuzen. IVan onze duivensnortmedewerker) SAS VAN GENT De duiven- maatschappij „De Vrede" te Sas van Gent hield in haar sociëteit „Reseda" baar jaarlijkse verenigingstentoon- litelling. De ingezonden duiven 153 werden in zes klassen gekeurd. De uitslagen waren: klasse oude doffers: 1. G. van Steembergien (me daille); 2 en 3. O. Martens en zoon. se jaarling doffers: 1 A. van de Putte (medaille); 2 G. van Steen bergen; 3 W. Timmerman. Klasse jonge doffers: 1 B. van de Berghs (medaille); 2 G. Steenibeirigen; 3 h. Marquinie. Klasse oude duivinnen: P. Fermont (medaille); 2 F. van Hoye; 3 J. Acke. Klasse jaarling luivènnien: 1 F. van Hoye (medaille): J. du Puy; 3 A. Verfiaegen. Klasse jonge duivinnen: 1 p. Goossens (me daille); 2 R. Geernaert: 3 h. Mar- luinie. Eindklassement over die eerste afgegeven duif. 1 G. van Steeniber- 549,5 punten; 2 en 3 A. Verhae- Sen en J. Aoke beiden met 549 pun ten; 4 B. van de Berghe 547,5; 5 J. du Puy 547 6 p. Goossens 545. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Naar schatting achthon derd mensen hebben gisteravond in Txel een volkszangavond met kersl iederen bijgewoond. De kerstavond ,fas georganiseerd door een speciaal tomité van de gezamenlijke kerken h Axel, en werd gehouden in een irote tent op het Szydlowskiplein. De tent was beschikbaar gesteld >or de middenstandsvereniging Het «reekcentrum, die er vorige week J°g een aantal amusemontsavonden Leeft gehouden. Het evangelie giste- hvond werd voorgelezen door bur gmeester M. van Dijke. De ha rm fi fe Hosanna zorgde voor de muzika- le .omlijsting. (Van een onzer verslaggevers) koewacht b. en w. van •'"el hebben besloten een contingent 'dn 24 premiewoningen toe te ken- ,en aan Koewacht. Voor eventuele bouwplannen voor djiclclorpe is nog nader overleg no- ïS. De beslissing ten behoeve van gewacht valt na de instelling van e woningbouwenquète door de ge beente. (Van een onzer verslaggevers) aXEL „De vergadering van de commissie voor georganiseerd amb- tenarenoverleg vorige week, is ten onrechte achter gesloten deuren gehouden. Deze gang van zaken was zelfs in strijd met een voor deze, commissie geldende Axelse verordening, omdat de gemeenteraad een aantal weken geleden heeft besloten tot openbaarheid van alle com-' missievergaderingen in deze gemeente". Dit heeft burgemeester M. van Dijke gisteren op de wekelijkse persconferentie meegedeeld. De burgemeester beschuldigde de vakbondsvertegenwoordigers van autoritair denken. „Dat de pers en ook eventueel publiek de ver gadering van het georganiseerd ambtenarenoverleg niet hebben mo gen bijwonen is te wijten geweest aan de deelnemende vakbondsmen sen. Ze voelden niets voor een ge sprek met pers en publiek erbij. Ze waren zelfs de overtuiging toege daan, dat de beslissing tot openbaar heid in strijd was met de verorde ning. Daarin hebben ze gelijk gehad voor zover het de landelijke model verordening betreft, waarin wordt bepaald dat deze commissies zelf moieten beslissen over de vraag of de vergaderingen openbaar zijn of niet. De gemeente Axel beschikt evenwel over een op dit punt afwij kende verordening. In deze gemeen te heeft de gemeenteraad beslist over openbaarheid van commissie vergaderingen. De betrokken vak bondsbestuurders hebben daarom de afgelopen week ten onrechte geëist, dat de pers uit de vergadering ge stuurd zou worden. Om een lang verhaal kort te maken: de gerucht makende commissievergadering is tegen de regels van het spel in besloten geweest", aldus de burge meester. De Axelse burgervader toonde zich gisteren niet bepaald gelukkig met de gang van zaken afgelopen week. De vergadering is tijdens zijn ziekte gehouden. Hij heeft nu mee gedeeld, dat de gemeente de hand in eigen boezem wil steken en gedeel telijk de verantwoordelijkheid voor haar rekening wil nemen voor het feit, dat het is misgelopen. Bij het overleg waren immers twee partijen betrokken. Verzuimd is om tevoren met de vakbondsmensen even over leg te plegen over de Axelse open baarheid. Op korte termijn zulllen de vakbonden nu worden uitgenodigd voor een gebrek over dit incident. Burgemeester Van Dijke: „Er had wet wat meer zorgvuldigheid gehan deld moeten worden. Het gemeente bestuur had tevoren even moeten overleggen". De Axelse burgemeester wil nu trachten om de vakorganisaties tot een ander standpunt inzake de Axelse openbaarheid te brengen. „In de vakbondsorganen geven de heren zelf ook steeds een verslag van dit SAS VAN GENT In de foyer van het cultureel centrum De Speye gaf het Ensemble Boismortier een programma van barokmuziek. De sa menstelling van het publiek, jong en oud (meer dan honderd personen) was juist zoals dat bij deze koffie concerten bedoeld is. De leden van het ensemble, zijn Lucius Voorhorst, die een oudere vorm van de dwarsfluit bespeelt, Hans Bol, viola da gamba, en Gerard Dekker, clavecimbel, hebben de lief hebbers van een barokprogramma met zeven voortreffelijk uitgevoerde nummers zeker een fijn uur gege ven. Of fluitist Voorhorst op zijn originele, maar wat dof klinkende barokfluit de muziek meer diensten bewijst, dan op een modern instru ment, is een vraag waarover valt te twisten. Voor mij had hij in dit opzicht wel tegen de historie mogen zondigen. Dat geldt niet voor het clavecimbel: Gerard Dekker ver tolkte Bachs prelude en fuga in A meesterlijk en zijn instrument had den we hier niet graag geruild voor een moderne piano. Wei een hoogte punt van dit concert, deze Bach. De zanger Ruud van der Meer werkt mee aan het programma, en zijn aandeel was van bijzondere kwali teit. Meteen al demonstreerde hij zijn fraaie techniek in de vlugge noten van het eerste van de drie Purcell-liederen. Bij twee andere componisten Handel en Telemann viel de edele klank van de lage tonen van deze bas-bariton op. Zijn voordracht is bovendien boeiend en muzikaal. Met Corelli werd ht pro gramma besloten. RUDOLF PERDECK. georganiseerd overleg. Daarmee is de openheid al binnengehaald", al dus de burgemeester, die om deze reden niet ziet welke bezwaren de vakbonden tegen de door Axel voor gestane openheid zouden kunnen hebben. De burgemeester: „Als het argu ment voor het feit dat mén in de vakbondsbladen hierover wel schrijft is, dat men daarin kan zeg gen, wat men kwijt wil over deze zaak. dan is dat een stukje autori tair den-ken". Burgemeester Van Dijke is niet van plan er een halszaak van te maken. Hij voegt daar evenwel aan .toe het argument van de vakbond niet te begrijpen, dat de burgerij niets met ambtenarensalarissen heeft te maken. „Dank me de koe koek: de gemeenschap moet ze toch ook betalen", aldus zijn betoog op de persconferentie. Volgens de heer Van Dijke geven de vakbondsbe stuurders blijk van een ouderwets standpunt als ze geen begrip willen opbrengen voor de openheid. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De 25-jarige G. W. uit Sint-Gillis-Waes (B.) is gis teren door het Terneuzense kanton gerecht veroordeeld tot boetes in totaal van f 400 wegens het stropen in de Benoordenpolder nabij Axel. Toen de zaak voor de eerste keer voor het kantongerecht kwam, had W. verklaard dat hij onder druk van de politie bepaalde antwoorden had gegeven, zoals die in het proces verbaal waren vermeld. Hij trok. toen zijn bekentenis in. Gisteren waren daarom als getui gen verschenen beide verbalisanten opperwachtmeester P. B. uit Koe wacht en wachtmeester K. van W. uit Axel, plus de 46-jarige landbou wer J. de P., die aangifte had ge daan van de stroperij. W. zelf was gisteren niet verschenen. De P. had drie schoten gehoord en zag in de verte nabij zijn boerderij een auto staan. Hij haalde een ver rekijker en zag W. met een geweer uit het veld komen en naar zijn auto gaan. De P. noteerde zijn autonum mer en waarschuwde de politie. Aanvankelijk ontkende W., aldus beide verbalisanten gisteren, maar geconfronteerd met de getuigenver klaring gaf hij toe. Hij had zijn geweer ergens1 in de polder uit de auto gegooid omdat hij politiewa gens zag naderen. Hij had geschoten op een koppel patrijzen maar niets geraakt. Beide agenten bleven bij de inhoud van hun proces-verbaal. „Wij zijn zelfs nog anderhalf uur met hem aan het zoeken geweest naar zijn weggegooid geweer, dus zo haastig waren we nietaldus getui ge Van W. Voor mr. J. Blok, de officier van justitie, stond het vast dat W. ge stroopt had. „Het feit dat hij van daag niet aanwezig is, duidt erop dat hij zich schuldig voelt", aldus de officier. Hij eiste twee boetes van elk f 200. Mr. C. J. M. van Hees, de kantonrechter, vonniste concorm. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Burgemeester en wet houders van Axel houden op maan dag 3 januari in het stadhuis een nieuwjaarsreceptie. De receptie begint om 19.00 uur. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Toen de automo bilist C.J. de K. uit Terneuzen op het kruispunt Axelsestraat - Leeu wenlaan stond voorgesorteerd werd hij aan de achterzijde aangereden door een vractauto, bestuurd door R.E. de J. uit IJzendijke. De personenauto werd zo zwaar beschadigd dat er een kraanwagen aan te pas moest komen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE Het bovengrondse elektriciteitsnet van Zuiddorpe wordt door de PZEM vervangen door ondergrondse kabels. Als gevolg daarvan zal de ge meente nieuwe lichtmasten moeten aankopen voor dit dorp. Burgemees ter Van Dijke heeft meegedeeld, dat hiervoor binnenkort aan de raad een kre.diet gevraagd zal worden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Dinsdagmiddag werd op de H. Familieschool te Ter neuzen een kerstviering georgani seerd. De kinderen verzorgden een programma rond de kribbe en de kerstboom. Er werden door de kin deren van de diverse klassen ge dichten voorgedragen, toneelstukjes opgevoerd en liederen gezongen. Van de ouders, die uitgenodigd wa ren gaven er velen blijk van belang stelling. (Van onze correspondent) AXEL De beiaardier M.J. Moerdijk-Vanderswalm zal vrijdag avond van zeven tot acht uur con certeren op de beiaard in de toren van het stadhuis van Axel. Op het kerstprogramma staan: Preludium III - Math, van de Gheijn, Maria die zoude naar Be thlehem gaan, Stille Nacht. Wohl rnir, dass ich Jesum habe - J.S. Bach. II est né le divin enfant, Double de Gavotte uit Johannes de Gruijtters beyartboek. Herderkes omringen. Com nu met Sangh bew. J. van der Ende, gavotte Pastorale - Leon Henry. Quand Jésus revenait au monde - Th. Botrel, 't is geboren het Godlijk kind. Nu zijt welleko me, Jingle bells, Canso de Nadol - Catalaans kerstlied. Herder komt naar den stal - Vlaams kerstlied Campa nula - kerstklokken - Geo Clement, Le Tambourin - Staf Nees. raMM »5*J! De opbrengst van de in veel gemeenten ingevoerde toeristentax kan bijvoorbeeld op deze manier ten gunste van de (berm)toeristen komen., die houten banken zitten zo hard. Valpartij Op de hoek Schuit- vaartgnacht - Bonedijkerstraat ver leende de 53-jarige mevrouw r. M. uit Vlissingen per fiets geen voor rang aan een personenauto, bestuurd door P. S. uit diezelfde plaats. De dame kwam te vallen en is na behandeld te zijn door dokter Van Dijk per ambulance naar het Be thesdaziekenhuis gebracht met eei> hoofdwond en een hersenschud ding. EHBO-vergadering Voorzitter J. Keijmel van de EHBO Breskens heeft in zijn openingswoord tijdens de jaarvergadering zijn vreugde uit gesproken over het plan van de gemeente om in 1972 een stnandpost te Breskens te plaatsen. De verschillende jaarverslagen werden goedgekeurd. Daar het aantal leden van de af deling sterk is toegenomen, werd besloten het bestuur uit te breiden tot 7 personen. In verband hiermee werden gekozen de dames Bruinoo- ge, V. d. Meulen en Kokken. Herko zen werd de heer De Back en me vrouw Moorlag. Kerstzang- In de hervormde kerk te Breskens is een volkskerst zang gehouden. Deze volkszang ging uit van het Open-Deurcomité. Or ganist was de heer J. Scheele. Het woord werd gevoerd door ds. W. Musch en pastoor O. Gielliert. De belangstelling was matig. Vismijn Aan de vismijn te Breskens zijn aangevoerd: 10892 kg. export-garnalen 280357, 449 kg. pellerij'garnalen 280310, 790 kg. bot 016-061, 968 kg. schar 068-152, 9381 kg. schol 060-153, 5052 kg. tong 517-710, 43629 kg. kabeljauw 048 261, 2063 kg. wijting 029-160, 297 kg. tarbot 363-928, 259 kg. griet 111- 297, 78 kg. rog 110-137, 20 kg. poon 109-124, 227 kg. tongschar 160-296, 22 kg. kommeraal 100-112, 10 kg. ham 349-411, 22 kg. schelvis 100- 118, 8 kg. haai 062-109. Kerstavond Door de Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen afd. west Zeeuwsch-Vlaaderen is in Goedertijt te Breskens een kersta vond gehouden. Er was grote be langstelling. Schieting Op zondag 26 decem ber organiseert de schutterssociëteit Kapellebrug in café De Kroon een schieting op de liggende wip. Er wordt 20 gulden gratis beschikbaar gesteld. r*yx^T9öo H V KerstvieringUitgaande van de samenwerkende kerken is er op de middag van tweede kerstdag in de Nederlandse Hervormde kerk te Biervliet een gezamenlijke kerstvie ring voor de gehele gemeenscha-p van Biervliet en Driewegen. De dienst wordt gehouden onder het motto „Komt allen tezamen" en be gint om 15.30 uur. Dominee Meeuse zal aam de hand van de kleurenfilm strip het kerstevangelie vertellen, terwijl pastoor De Nijs een kerst verhaal voordraagt. Duivententoonstelling De post duivenvereniging „Hoop" te Bier vliet hield in de grote zaal van café „Willem Beukelszoon" haar jaarlijk se verenigingstentoonstelling. Er wa ren 294 duiven ingebracht die on derverdeeld waren in acht klassen. De uitslagen waren: klasse 1, oude doffers. 1 A. de Putter, 2 C. de Regt, 3 W. de Jonge, jarige doffers: 1 J. de Vos, 2 gebrs. de Dobbelaere, 3 G. de Meijer, jonge doffers: 1 A. Simonse, 2 Herman de Dobbelaere, 3 combinatie M. Lecluijze. Late jarige doffers: 1 W. de Jonge, 2 A. Jansen. 3 combinatie van de Linde-du Puy. Oude duivinnen: 1 P. Jansen, 2 P. van de Linde, 3 W. de Jonge, Jarige duivinnen: 1 F. van de Hemel. 2 C, de Regt, 3 Van de Linde-Du Puy. Jonge duivinnen: J. van de Broecke, 2 M. Lecluijze, 3 Th. de Boevere. Late jonge duivinnen: 1 J. Moens. 2 C, Temmerman, 3 R. Blomme. Kampioen doffers, A de Putter, Kampioen dui vinnen, Jansen. o.v.c. (Van onze correspondent) OVEZANDE In eigen sporthal heeft OVC herenploeg kans gezien winnaar te worden van een uitermate geslaagd volleybaltoernooi in Ove- zande, door in de finale Scheldesport met gering verschil te verslaan. Deze finale was het sluitstuk van een mid dag volleybal waarin vele spannende wedstrijden waren met even. zoveel verrassingen. Een sterke ploeg werd verslagen door een in een lagere klasse uitkomend teaqi, omdat de sterkeren dachten dat varkentje wel even te wassen. Niets was echter minder waar. Zo leed IJVC en. Schel desport een set-nederlaag tegen Zuid- zande en Kikkers 2. Bij de heren werd gespeeld in twee poules en bij de dames in een poule. Bij de laatsten waren de dames van Scheldesport de sterksten. Van de acht te spelen sets verloren zij er een tegen Kikkers 2 met 16-14. waar door deze ploeg een puntentotaal behaalde van 118 punten. OVC werd winnaar in poule 1 en verloor geen enkele set terwijl Scheldesport met 17-15 door Kik kers 2 verslagen werd, maar toch 120 matchpunten wist te behalen. Vele teams lieten een goede indruk na en beloven wel iets voor de toe komst. Vooral de ploegen uitkomende in de 2e en 3e klasse lieten bij Vlgen goed spel zien. De techniek moet nog wat bijgeschaafd worden. Ondanks het verlies dat zijn ploeg had geleden wist een trainer/coach te vertellen dat hij en zijn mensen op het toer nooi veel geleerd hadden. Door de véle wedstrijden was het programma iets uitgelopen en kon later aan de finale worden begonnen dan verwacht. Niettemin was er veel belangstelling voor dit treffen. De gehele middag was er heel wat pu bliek geweest. Scheldesport begon met overwicht aan de eerste finale set. É'en opgebouwde voorsprong van 6-1 werd echter door OVC, dat gaaf spel liet zien en waarin vooral de aanval zeer krachtig was, gelijk te komen om daarna verder gelijk op gaand naar het einde door te stoten. Toch zag Scheldesport, dat over meer atletische krachten beschikte, de set met 15-13 te winnen. De 2e set wa« een evenbeeld van de eerste, mei dien verstande dat OVC steeds de leiding had en deze bleef behouden tot het einde toe en door 15-13 de stand op 1-1 bracht. Door het inzetten van alle kracht kon Scheldesport in de 3e set uitlopen tot 7-2 en werd bij de stand 8-3 van veld crewisseld. Een paar verkee* c smashes en technische fouten deden het spel iets stroever draaien. OVC daarentegen groeide tot grote hoogte en kwam gelijk met Scheldesport Steeds van serve wisselend bleet net spannend met goede kansen voor beide. Via 14—14 naar 16—16. De aanvalafwerker van Scheldespoi t wilde toen geforceerd gaan speler, waardoor het plaatsen der smashes onnauwkeuriger werd. OVC hield voet bij stuk en won tenslotte met 18-16. De wedstrijd stond onder lei ding van voorzitter Klein, die na afloop der wedstrijden met een korte toespraak de prijzen aan de winnaars uitreikte. De eindstand werd: Poule 1 (he ren)- OVC 120 pnt., Kikkers 1 110. SChoondijke 95, Nivok 62, Brugge 0. Poule 2 (heren): Scheldesport 120, IJVC 100, Kikkers 2 86, Zuidzande 78 WIK 59. Poule 3 (dames): Schel desport 118, Kikkers 2 116, WIK 98, Zuidzande 97, OVC 96. Finale: OVC- Scheldesport 2-1 (15-13, 13-15, 18-16). Receptie Door het gemeentebe stuur van Oostburg zal op 3 januari om 7 uur de nieuwjaarsreceptie worden gehouden in de burger zaal. Groene-Kruis-vergaderiug Tij dens de vergadering van het Groene Kruis afd. Oostburg, zei penning meester A. le Grand dat het noodza kelijk is meer leden in te schrijven teneinde beter te kunnen functione ren. In 1970 konden slechts 20 nieu we leden worden ingeschreven. De heer M. Geuze werd met algemene stemmen gekozen als bestuurslid. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De 56-jarige schipper P.P. uit Kieldrecht van de liopperzuiger "De Schelde" is giste ren veroordeeld tot een boete van I 200,- wegens een aanvaring tassen zijn schip en de binnenvaarttanker "Algernib". Op 19 oktober was deze zaak voor het Terneuzense kantongerecht aan gehouden. Schipper P. was toen ten laste gelegd - primair - dat hij het nauwe vaarwater op de Wtesterseliel- de was overgestoken en daarbij de koerslijn van de Algernib zodanig gesneden dat een aanvaring het ge volg was. Als getuigen a décharge waren op 19 oktober verschenen de 25-jarigte stuurman van De Schelde J.A. uit Kieldrecht en de 23-jarige matroos W. van den B. Volgens hun verkla ringen had de zuiger reteds zijn ma noeuvres voltooid en lag die stil toen de aanvaring plaatsvond. Gisteren waren als getuigen opge roepen de 26-jarige J. de B„ stuur man van de Algernib en de 35- jarige schipper J.l van de tanker. Beiden verklaarden de manoeuvre van Dte Schelde te hebben gezien en zij dachten dat de zuiger achter hen zou afronden. „Op een gegeven moment lag hij zo'n 50 meter bij ons vandaan en was er voor ons geen keus meer", aldus de stuur man, die verder zei dat de Algternib tussen de betonning van de vaargeul was gaan varen om een aanvaring te vermijden. Zij richtten nog een zoeklicht on De Schelde om de aandacht van de bemanning te trekken. De Algernib stopte, gaf drie stoten ten teken dat zij achteruit ging varen en deed dit ook. Op een desbetreffende vraag verklaarde De B. dat De Schelde beslist niet stil lag. „Het baggermateriaal hing nog bo ven water", verklaarde even later schipper l. De schipper had voort durend de radar geobserveerd. „De koerswijziging van de zuiger kwam voor mij onverwacht" zei hij. Mr. j. Blok, de officier van justi tie, achtte het primair tenlastegeleg- de, veranderen van koters in nauw vaarwater waardoor de koerslijn van een ander schip werd gesneden, bewezen. „Dit was een oversteekma- noeuvre", zei hij en er was een direct verband tussen deze manoeuvre en de aanvaring. Volgens de officier lag de zuiger niet stil. Dit werd pas ter zitting verklaard, aldus mr. Blok maar dit bleek niet uit het proces verbaal van de politie. Hij achtte het ook onwaarschijnlijk dat de zui ger stillag, omdat het ankter nog niet was uitgegooid en er in instantie tegenover de politie niets werd ver meld dat de zuiger stil lag. Mr. F. Adriaanse. raadsman van P„ stelde dat de getuigenverklarin gen tegen-ovter elkaar staan. Hij be streed het primair "-enlastegelegde en zei dat De Schelde opdraaide en niet overstak. Bij opdraaien gelden andere verplichtingen voro tegen de stroom opvarende schepen, zoals in dit geval de Algernib. Het komt erop neer dat De Schelde o.hw. voorrang had. „Het sein voor op draaien, een lange en twee korte stoten - was gegeven, al hteeft schip per L. die niet gehóórd", zei de raadsman in zijn pleidooi. Er was op De Schelde goed uitge keken en bet zicht was goed. De raadsman wees op de verklaringen van schipper P. en de gtetuige a décharge. „De zuiger lag gereed om te baggeren", zei mr. Adriaanse. De opdraaimanoeuvre was volgens hem verantwoord. Ten aanzien van het subsidiar tenlaste gelegde - n;et goed opgelet - concludeerde de raadsman derhalve vrijspraak. Mr. C.J.M. van Hees sprak P. vrij ten aanzien van het primair tenlas te gelegde. Het subsidiair ten laste gelgde achtte hij bewezen en hij veroordeelde P. tot teen boete van f 200,- omdat hij de Algernib op zoda nige wijze benaderde dat gevaar kon ontstaan en niet alle maatrege len waren genomen om dte aanvaring te voorkomen. Biljarten Aan de biljartwed strijd in café Emiel in Zandberg hebben 22 personen deelgenomen. De uitslag is als volgt: 1. W. Strcbbe - A. Cambeen, 2. C. Koole - W. de Maat en 3. R. Verhagen G. de Bakker. Schieting Aan een schieting ln café P. de Caluwe hebben 71 schut ters deelgenomen. De hoge vogel werd geschoten door J. van Dorsse- laer uit St-Jansteen. De eerste en tweede zijvogel respectievelijk door A. Roels uit Graauw en A. de Nijs uit Hulst. Het grootste aantal kleine vogels, drie stuks, was voor C. Boënne uit Graauw. Biljarten In café R- Tihilleman is "door de vereniging OBK uit Nieuw-Namen een biljartwedstrijd gehouden, waaraan 38 spelers heb ben deelgenomen. Eerste werden C. d'Hooghe en H. de Clerq. Tweede tot en met vijfde achtereenvolgens: R. Vlegels - E. Cauwelaer; F. Kegels - C. Vermeersen: T. Praet - A. de Block: H. Crombeen - L. de Vos. In café de „Gouden Pluim" is een kaartwedstrijd gehouden, waaraan 64 personen hebben deelgenomen. Het team M. de Rop - A. van Mullem, eindigde op de eerste plaats. Tweede tot en met vijfde werden achtereenvolgens: H. Engels - R. Verduit; 3 F. Verleye - E. Smet; 4 A. van Overmeire - A Weynsbergen; 5 D. Bolssens - H van Helsland.

de Stem | 1971 | | pagina 5