Amerika's technologische voorsprong wordt kleiner Krantenmagnaat uit Venezuela werd allergisch voor de politiek Pastunatte Com toch Met deze prijzen kunt u feestvieren v. d. HEIJDEN Argentinië in de greep van de radicalisering in ruime keuze bij: N supermarkt warenhuis revolutie modernisering j getuigschrif c.b.c. uitgere 2,65 98 10- 4,95 3,50 1,85 98 85 10,— 69 1,78 69 Niet happy Bevreemdend Strategisch belang Adrie van Wijck A. RANSCHAERT MIDDELBAAR AMBTENAAR f Uw adverlenfie-campagne in deze krant jjURGEMEl f Trekkingslijst J. vanKalmthout k J. P. dag en nacht BENZINE tanken aan GARAGE VISSER denken geen spreekuur afwezig Duivenshow „De Vrede Keurslager TH'. BIESBROECK MAAK VAN UW KERSTONTBIJT IETS SPECIAALS 1 liter IJS van 1,94 voor 98 Ct lr00 85 1,05 86 1,00 1,45 W ALS EXTRA ATTRACTIE Donderdag en vrijdag elke 50e klant 1 literfles Vermouth GRATIS BIERKAAISTRAAT 27 2,50 39 1,19 1,39 Kerstzang in Axel druk bezocht dag elke 50e klant 1 literfles Vermouth GRATIS HULST Premiewoniiige toegewezen aan Koewacht Woensdag 22 december 1971 DEN HAAG (ANP) Europa en Japan zijn in snel tempo bezig de V.S. in te halen op het gebied van de ontwikkeling en export van pro- dukten van hoog technologisch ni veau. Met hun industrieën, die pro- dukten van laag technologisch ni veau vervaardigen, zijn Europa en Japan superieur geworden aan de V.S., met als gevolg dat deze indus trieën een steeds groter wordend deel van d'o Amerikaanse markt veroveren. Dr. Harvey Brooks vaan de Har vard Universiteit, een geleerde van internationale bekendheid, heeft dit onlangs gezegd in een inleiding over de conferentie van de Harvard Busi ness School en The Diebold Institute for Public Policy Studies, die in hotel De Witte Brug in Den Haag werd gehouden. Het feit dat de Amerikaanse voor sprong op het terrein van de gea vanceerde technologie aan het afne men is, weerspiegelt zich in de han del. De V.S. hebben weliswaar nog steeds - een exportoverschot van 9 miljard dollar per jaar in de handel in produkten van hoog technologisch nivbau, maar in de handel met Ja pan is er een invoeroverschot en het exportoverschot in de handel met Europa is niet erg groot. Het exportoverschot van de V.S. bevindt zich hoofdzakelijk in de handel mht onderontwikkelde landen. Het glo bale exportoverschot in de handel in technologisch geavanceerde produk ten wordt bijna geheel tentet gedaan door de sterke toeneming van de Amerikaanse invoer van produkten van laag technologisch niveau. Hier heeft de grotere spiteiding van de Europese en de Japanse technologi sche inspanningen duidelijk vrucht gedragen. Er zijn talrijke aanwijzingen, zei Dr. Brooks, dat de achteruitgang van Amerika's handelspositie een weerspiegeling is van de verslechte ring van Amerika's technologische positie ten opzichte van de rest van de wereld en dat deze laatste achter uitgang zich al geruime tijd voor doet, wellicht reeds sedert 1950. In de publieke opinie omtrent Amerika's positie heeft zich een op merkelijke verandering voorgedaan. Nog maar vier jaar geleden was het in de V.S. de algemene overtuiging, dat Amerika in technologisch op zicht niet te verslaan was. De Ame rikaanse voorsprong, zo meende men, was hoofdzakelijk het resultaat van de reusachtige Amerikaanse re geringsuitgaven voor research en ontwikkeling ten behoeve van de ruimtevaart en de defensie. Van de technologische resultaten van dat re search- en ontwikkelingswerk kwam veel ten goede aan de civiele indus trie, die daardoor een voorsprong verkreeg op die van andere landen, Ook meende men, dat Amerika de rest van de wereld voor was met zjjn zuiver wetenschappelijk onder zoek op vrijwel ieder terrein en dat deze voorsprong steeds - groter werd. Die opinie is vrijwel volslagen omgeslagen en mbn gelooft nu alge meen, dat juist de concentratie van de V.S. op een betrekkelijk klein gebied van sophisticated' technolo gieën voor de defensie en de ruim tevaart een nadeel zijn gebleken. Dr. Brooks gelooft niet, dat het zo erg is als men nu algemeen gelooft in de Ver. Staten, maar ook hij is van oordeel, dat de voordelen van de grote regbringsuitgaven aan speur- en ontwikkelingswerk voor defensie en ruimtevaart betrekkelijk gering zijn voor de civiele industrie. De defcnsie- en ruimtevaarttechno logie wordt steeds kostbaarder en verwijdert zich steeds meer van de civiele technologie. De kans op ne venresultaten voor de civible indus trie wordt daardoor kleiner. De ont wikkeling van raketten en satellieten bij voorbeeld, heeft geen weten schappelijke kennis opgeleverd, die wat haar economisch belang betreft vergelijkbaar is met de ontwikke ling van de straalmotor. De verminderde steun, die hbt zuiver wetenschappelijk onderzoek in de V.S. van de overheid krijgt, noemde dr. Brooks een ernstige zaak, maar ernstiger nog zijn ver moedelijk andere zaken, zoals de anti-technologie stemming van het publiek, de verwijtende houding te genover de wetenschap, het steeds meer vragen naar de waarde van wetenschappelijk onderzoek en de groejende overtuiging van sommige geleerden, dat de meeste waardevol le ontdekkingen al zijn gedaan. Dr. Kurt Richebaecher, directeur -van de Dresdner Bank A.G., sprak van de vergissing van Servan- Schreiber, die enige jaren geleden met zijn boek 'De Amerikaanse Uit daging', waarin hij een technologi sche, ebn research- en een manage- ment-achtërstand van Europa ten opzichte van Amerika signaleerde, het Europese zelfvertrouwen tot in de wortel heeft aangetast. Zulke vbrgissingen zijn wel meer begaan als men een poging waagde zich te verdiepen in de economische proble men en ingewikkeldheden van Ame rika: ruim tien jaar geleden bijvoor beeld voorspelde een Britse profes sor dat er een constant dollartekort in de wereld zou bestaan. Volgens die Duitse bankier ging het tij keren juist, toen Servan Sehreiber bijna bewees, dat er geen antwoord bestond op de Amerikaan se uitdaging, tenzij Europa zich ra dioaal zou gaan aanpassen. Blijkens cijfers van de laatste tijd heeft de Amerikaanse invasib in Europa wat van zijn kracht verloren en begin nen Europese fabrikanten sneller op de Amerikaanse markt te penetre ren. Sinds 1967 zijn de Europese investeringen in Amerika met de helft tobgenomen. De Europeanen hebben juist dank zij hun research en technologie een concurrentievoor deel op de Amerikaanse markt. Wanneer men met eigbnaars of managers van Europese bedrijven, vooral van kleinere bedrijven, die in de V.S. opereren, spreekt, geven de zen blijk van ebn verbazingwekkend zelfvertrouwen in hun eigen kundig heid op het gebied van management (Van onze correspondente) MEXICO. Fidel Castro's verklaring in Chili dat de Cubaanse revolutie „niet als model voor export kan dienen", omdat revolutionaire methoden zich aan de nationale realiteit moeten aanpassen, zal voor president Lanusse in het aangrenzende Argentinië weinig troost hebben betekend. Ondanks Lanuses oprechte pogin gen het land weer op de weg naar een democratische bewindsvorm te helpen, is deze nationale realiteit in Argentinië zo sober, dat vijf grote en snel groeiende guerrilla-bewegin gen in toenemende mate actief zijn. De acties halen soms het nivevau van de Tupamaro-acties in Uruguay, zoals de bezetting van een enorm legerkamp voor het verkrijgen van wapens, de bezetting van een {rein teneinde een in die trein vervoerde brandkast te ledigen en de bezetting van ein kleine stad om enkele ont eigeningen tot stand te brengen. Na zulke onteigeningen houden de Argentijnse guerrilleros uitdeling on der de armen: nu eens 8000 kilo vlees uit aangehouden vrachtwagens, een andere keer medicijnen of speelgoed. De vijf organisaties hebben zich on langs tot twee strijdgroepen gereor ganiseerd. Het ERP (revolutionair volksleger) en de FAL (bevrijdmgs- strijdkrachten) werken nu samen onder de naam ERP. De andere drie: Montoneros, FAP (Peronisti- sche strijdkrachten) bn de FAR (re volutionaire strijdkrachten) die het revolutionair peronisme voorstaar., werken nu samen als de O AP (ge wapende Peronistische organisaties). De twee nieuwe groepen opereren voornamelijk in de steden Buenos Aires, Cordoba, Tucuman en Mendo- za. Hun leus is: gben staatsgreep, geen verkiezingen, maar revolutie. Ze zien geen heil in de door Lanus se voor maart '73 beloofde verkie zingen, omdat in Argentinië waar een rechtste meerderheid een linkse minderheid sinds jaar en dag door het leger onder de duim laat houden ook eerlijke, door gematigd links gewonnen verkiezingen door ben staatsgreep ongedaan gemaakt worden. Een nationale realiteit die zelfs onder de gematigde Lanusse niet te veranderen is; de man heeft al twee staatsgrepen van rechts moeten verijdelen. Lanusses wensen een dialoog met Peron, teruggave van het stoffe lijk overschot van Evita en moderni sering van de politieke structu ren schijnt al te laat gekomen om het huidige Argentinë voor een democratische regeringsvorm te red den. De rechtsen vertrouwen dat niet, de gematigden geloven niet meer in de mogelijkheid en de radi caal-linksen willen er helemaal niet aan. Toenemende radiealisbring en ge weld zijn de gevolgen en OAP ers en ERP'ers bereiden zich voor op een burgeroorlog die tot een revolu tie zal leiden. „En dan zal het iets anders zijn dan in Cuba", zeggen zij. Amerika zal het bij ons nibt zo gemakkelijk kunnen stopzetten als in de Dominicaanse Republiek. Zo doende biedt Argentiniës realiteit weinig vooruitzicht voor een terug; keer naar een democraties bewind. en technologie. Hun successen be vestigen dit zelfvertrouwen. Op ons gebied, aldus deze managers, is een Europese technologische achterstand niet meer dan een mythe. Leiders van grotere ondernemingen zijn overigens, zo had dr. Richebaecher geconstateerd, terughoudender in hun uitlatingen. Hoe het ook zij, aldus de bankier, er zijn vele gebie den farmaceutische produkten kunstvezels, plastics en machinerib- en - waar de Europese research en technologie over het algemeen niet voor de Amerikaanse behoeven on der te dobn. In feite besteden vele Europese ondernemingen zelfs een groot deel groot van hun middelen aan research en ontwikkeling. De Amerikanen hebben nog een exportoverschot op het gebied van de handel in produkten van hoog technologisch niveau, maar dit over schot stagneert al vrij lange tijd. De conclusie van dr. Richebaecher was, dat er nog steeds vele Europese bedrijven zijn, die nog niet in Ame rika opereren, maar die met hun research en technologie een zodanig niveau hebben, dat zij met succes de Amerikaanse markt kunnen- betre den. (Van onze correspondent) WILLEMSTAD „Ik ben alergisch geworden voor politiek en ik wil daar ook niets meer mee te maken hebben. Wanneer ilc weer te rug ga naar Venezuela, dan ga ik mij volledig bezig houden met mijn ondernemingen". Aan het woord is Minguel Angel Capriles (60), de Venezolaanse krantenmagnaat, die in zijn land de laatste jaren grote politieke invloed heeft gehad, hoewel hij slechts twee jaar een zetel in de senaat bezette. Niet om zijn debatten in het parle ment, maar door zijn vlijmscherpe pen en de onthullingen die hij op de meest kritieke momenten lanceerde. Op deze manier hielp hij president dr. Rafaël Caldera aan de macht ko men. Maar op deze manier richtte hij zich ook fel tegen het bewind in Caracas in zijn bladen Ultimas Noti- cias, El Mundo, Critica (in Maracai- bo) en Elite. Hij ging even te ver toen hij bij een aanval op de Vene zolaanse regering in El Mundo ont- hulligen deed over Venezolaanse mi litaire plannen in verband met het olieconflict tussen Venezuela en Co lumbia voor wat betreft aanspraken op concessies in de Golf van Vene zuela, waar beide landen aan gren zen. De militaire bonzen in Caracas zagen hierin een welkome aanbie ding om de arrestatie van Capriles te bevelen. President Caldera kon niet anders doen dan wijken voor de druk en Capriles die inmiddels on dergedoken was in de ambassade van Nicaragua, vrijgeleide aanbie den om als balling het land te verla ten. Capriles voelt zich allesbehalve happy in deze situatie. „Ik wil geen enkele politieke verklaring afleggen, daarvoor zitten wij te dicht bij Ve nezuela. Het opperste gerechtshof be handelt momenteel mijn zaak en als er straks een uitspraak komt in mijn voordeel, dan zal dit niet al leen een succes voor mijzelf zijn, maar een overwinning van het be wind van Caldera, het land en de hele Venezolaanse natie, want dan heeft het recht gezegevierd en dan weet men ook internationaal dat het rechtssysteem in Venezuela perfect werkt. Natuurlijk ga ik dan zo gauw mogelijk terug, al zal ik eerst de Kerstdagen doorbrengen bij mijn fa milie in Madrid. Maar ik wil mij weer aan mijn zaken gaan wijden (twaalf onderne mingen waaronder behalve kranten en tijdschriften ook een textielon derneming en een bank) en mij voorlopig ver van de politiek hou den. Gevraagd omtrent eventuele Venezolaanse aspiraties met betrek king tot de Nederlandse Antillen, welke toch duidelijk gesuggereerd werden in publikaties in zijn bladen El Mundo en Elite in de dagen rond Caldera's komst naar Curacoa, toont Capriles zich voorzichtiger: „Ik weet hier heel weinig van af, omdat ik nooit rechtstreeks mij bemoeid heb met internationale problemen. Maar wel geloof ik dat mijn land geen bedoelingen heeft en geen plannen om de Antillen ooit te annexeren. De Nederlandse Antillen moeten on afhankelijk worden en ik geloof niet dat Venezuela deze politieke onaf hankelijkheid zal aantasten. Natuur lijk moeten wij wel naar hechtere financiële, economische en culturele banden streven. De Antillen liggen nu eenmaal voor de kust van Vene zuela en niet voor die van de Vere nigde Staten of Nederland. Maar deze banden moeten tot stand ko men en geïntensiveerd worden door de bevolking van beide landen en niet opgedrongen worden". De par- lamentatiër Enrique Azpura, die het gesprek op het terras van het Hil- ton-hotel bijwoont, samen met Ca priles' jongste broer uit Caracas, die overgekomen is voor zakelijke be sprekingen, beaamt dit volmondig. „Voor wij zelfs maar gaan praten over politieke integratie of politieke samenwerking moeten eerst de fi- nancieel-economische kwesties wor den geregeld. Ik denk hierbij aan afschaffing van de Antillen-rechten van 30 pet. door Venezuela en dan te beginnen met de produkten die op de Antillen gemaakt worden en aan joint ventures tussen Antilliaan se en Venezolaanse ondernemingen, waarbij wij het voordeel hebben van de associatie van de Antillen met 9e EEG". Het bevreemt hem, evenals Capriles, dat de Antillen niet uitgenodigd zijn voor de conferentie van de Caribi sche landen, waarbij gesproken werd over territoriale wateren en andere belangrijke vraagstukken voor.,,beide landen. „Nee, wij be schouwen de Analen niet. las lucht, dl hééft minister van buitenlandse zaken Galvani dit gezegd in een interview met dagblad El Nacional. Bij het motiveren van het feit dat Caracas de Antillen niet heeft ge vraagd de conferentie bij te won nen". Wij zijn zeer betrokken bij hetgeen .zich op de Antillen afspeelt. Wij zijn gebaat bij een verdere ontwikkeling van de economie van de Nederlandse Antillen en een po litieke stabiliteit in dit gebied en daarom willen wij de Venezolanen ook geen beperking opleggen aan het Venezolaans toerisme naar Cura sao en Aruba en aan de olie-export ter raffinage op de Antillen. 4 De Antillen zijn in het Caribisch gebied ook voor ons van strategisch belang, aldus Capriles. Op de ge ruchten dat zijn broer, die ambassa deur is in Madrid, zal aftreden om zijn zaken waar te nemen in Vene zuela waar zijn? „Nee, daar is geen sprake van. Mijn broer blijft in Madrid. Ik ben ook niet afgetreden als senator omdat de president dat als voorwaarde heeft gesteld voor mijn vrijgeleide. Ik heb zelf beslo ten mij volledig uit de politiek te rug te trekken, omdat ik er genoeg van heb. Het zijn de woorden van een vermoeide, niet zo jonge balling, die duidelijk blijk geeft ten koste van alles te willen terugkeren naar zijn zaak in Venezuela. Wellicht ook ten koste van de oppositie, die zijn bladen groot heeft gemaakt. HOOGOVENS gaat binnenkort een geluidsmeetnet installeren om de ge luidshinder in de aangrenzende woonwijken te registreren. IN ZUID-KOREA krijgt president Tsjoeng Hee Park de bevoegdheid de burgerrechten te beperken in ge val van de noodtoestand. De NEDERLANDSE Vereniging van Journalisten (NVJ) zal een klacht indienen over de beslissing van de commissie van hoofdredactie van Trouw en het Rotterdammer-kwar tet een ANP-bericht over de moge lijke oprichting van een nieuwe christelijke krant niet in de bladen op te nemen. MODE-COIFFEURS TERNEUZEN ZUIDLANDSTRA AT 30 TELEFOON 2533 Uw advertcntie-campagn» in deze krant overbrugt voor een belangrijk deel de dure afstand tussen uw zaak en uw klanten op voordelige wijze. HOEK ZUIDSTRAAT - GENTSESTRAAT SAS VAN GENT PROVINCIALE BIBLIOTHEEK VAN ZEELAND TE MIDDELBURG Per 1 januari 1972 is de vacature te vervullen van belast met de leiding van de juridi sche en sociaal-economische afdeling (boekselectie, verzorging van de ca talogi, toezicht studiezaal). Middelbare opleiding is vereist. Salaris afhanke lijk van leeftijd, opleiding en ervaring, met een maximum van 1.760.per maand: a.o.w.-pre- mie voor rekening van de provincie Zeeland. De rechtspositieregeling van de provincie is van toepassing. Sollicitaties te richten aan de bibliothecaris van de provinciale bibliotheek, Abdij 9, Middelburg. Met droefheid geven wij u kennis, dat door een noodlottig ongeval, voorzien van het H. Oliesel, op de leeftijd van 41 jaar is overleden onze lie ve zoon, broer, zwager en oom MICHIEL JOHANNES VAN HELMOND M. van Helmond C. G. van Helmond van Zon Broer en zusters Wagenberg, 20 december 1971 Nieuwstraat 18. De plechtige H. Mis van Requiem zal worden opgedragen vrijdag 24 december om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Gummarus te Wa genberg, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het r.-k. kerkhof aldaar. Bijeenkomst voor de begrafenis om 10.20 uur in de kerk. j Rozenkrans donderdag om 19.30 uur in de pa rochiekerk. De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het St.-Ignatiusziekenhuis te Breda. Bezoek 15.00 tot 16.00 en van 18.00 tot 19.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de Dorps Herberg t.o. de kerk. Wie heeft MIJN PORTEMONNEE meegenomen uit de trein Vlissingen-Zwolle met Australisch rijbewijs Tegen bel. terug bezorgen, Rembrandtlaan 82 Vlissingen Tel. 01184 - 7604 Ben zeer gedupeerd. overbrugt voor een belangrijk deel dt dure afstand tussen uw zaak en uw klanten op voordelige wijze Heden overleed na een kortstondige ziekte, mijn geliefde man, de heer MARINUS MELS ADRIAANSEN echtgenoot van mevrouw Justine Maria van Overmeir op de leeftijd van 62 jaar. Mevr. J. M. Adriaansen- van Overmeir Terneuzen, 20 december 1971 Julianastraat 14. De teraardebestelling, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op vrijdag 24 de cember a.s. op de algemene begraafplaats te Terneuzen, om 10.30 uur. Samenkomst in de aula van het Julianazieken- huis om 10.15 uur. Heden overleed tot onze diepe droef heid, voorzien van het H. Sacrament der zie ken, mijn lieve en zorg zame vrouw JOHANNA REMIJN echtgenote van Josephus Vroonland op de gezegende leef tijd van 86 jaar. J. Vroonland Goes, 20 december 1971 Laantje van Westdorp I. De plechtige uitvaart dienst zal plaatshebben in de H. Maria Magda len akerk,, -te .Goesop. donderdag 23 december a.s. om 11 uur waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof, alhier. DANKBETUIGING Langs deze weg zeggen wij U hartelijk dank I voor de vele attenties, bloemen, andere gescha. ken en aanwezigheid bij ons afscheid van Zaamslag. M. Elenbaas S. M. C. Elenbaas-Schep^ Domburg, december 1971. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijk dank, aan ailen die met bloemen, cadeaus en fe. licitaities ons HUWELIJKSFEEST tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt P. Raas R. Raas - Schuren Hulst, december 1971. Woensdag 22 decembe (ADVERTENTIE) DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming van familie I buren, vrienden, kennissen de directie en heil personeel van N.V. Philips betoond bij het over. lijden van mijn lieve vrouw en onze zorgzame I moeder MATHILDA A. J. DE RECHTER - BOONE betuigen wij hiermede onze oprechte dank. H. A. de Rechte Alex Veronique Hulst december 1971. voor een goede bi'il of uu HET ADRES (Can onze corresponde DANKBETUIGING Voor de gelukwensen, cadeaus en bloemen, die wij ontvingen, bij gelegenheid van ons 25-jarig huwelijksfeest, zeggen we allen hartelijk dank. J. Valckx M. A. Valckx i, december 1971 Jasimèrlaan 15. van de Supportersclub De Volharding, Heikant lste pr. Rijwiel lot no. 861 2 Broodsnijmachine 009, 3 Lap Stof 1499, 4 Bloempot 769, 5 Slaapkamermat 100. 6 Doppendoos 1547, 7 Ge- bakstel 499, 8 6 theeglazen 965, 9 Inzettasje 181, 10 Ke tel 566, 11 6 kop en schotel 756, 12 Gazonschaar A13, 13 Borrelonderzetter 971 14 Voordrager 978, 15 Pech- lamp 11, 16 Fles Apricot 1934, 17 Koffiekan 1166, 18 Autoborstel 735, 19 Pinda- stel 457, 20 Een flesopener 910, 21 Fles Martini 1295, 22 Vz ltr Jenever 1277, 23 Telefoonbankje 1913, 24 Een rookverdrijver 1364, 25 Een schaal 961, 26 Tuin- spuit 982, 27 Taartdoos 104, 28 Doos glazen 58, 29 Fles Wijn Cognac 1418, 30 Fles Robert 956, 31 Fles Auber- gier 1737, 32 Fles Zoete Wijn 179, 33 Een emmer 627, 34 Fles Zoete Wijn 1667, 35 3 Glazen 202, 36 Schaaltje 203, 37 Eieren- doos 1047, 38 Koektrom mel 878. Prijzen kunnen worden af gehaald vóór 15 jan. 1972 bij Café Th. de Block, Ju lianastraat 13, Heikant. Het Bestuur. DOKTER INTERNIST, HULST tot 3 januari 1972 AXEL Op de laatste a- de cusus voor personeelsbe I in „De Halie" te Axel werd voor leden van de afdeling de Christelijke Bedrijfsgroej trale .heeft de docent, de he I Rooij, adjunct personeelsche Nederlandse Stikstof Mij I Sluiskil aan de geslaagden 1 tuigschrift uitgereikt I Bij deze plechtigheid war 1 wezig de per 1 januari a.s. j benoemde directeur van de ir S. Martorana, de person I van de N.SM., de heer Fe I heren H. Guichelaar, district: der en A. C. van Tatenhove d. Velde leden van de b bond afdeling Axel van de C.I Na een korte toespraak heren De Rooy en Guichela: aan de volgende geslaagden [l [tuigschrift uitgereikt. De h- Adriaansen, K. A. den Boe: Feyter, allen werkzaam b Donderdag 23 en Chemical te Terneuzen. C. F vrijdag 24 decern),, ^Cg^J-G..KR Schreuders en j. Picave werkzaam op de Ned( stikstofmij. n.v. te Sluiskil Ruijter, werkzaam bij Philips land te Terneuzen en H. dc werkzaam bij de Zeeuwse 1 mingsunie te Terneuzen. huisarts Hulst, 22 december 1971 vanouds gevestigd, BROODMARKT 5, HUIST, heeft deze week speciaal zijn best gedaan 0| inkoopgebied. "Hij wist namelijk beslag te leggen op 4 FLINT GEPROPORTIONEERDE, zogenaamde „DIKBIl' RUNDEREN van zo'n 400 kg. per stuk. Deze zogenaamde „Dikbil"-runderen zijn m een speciaal ras, waar verhoudingsgewijs z« j maatschappij „De Vrede" te S: veel mager vlees in voorkomt. Niet alleen im Gent hield in haar sociëteit „R mager zijn deze runderen, maar het vle««|lhaar jaarlijkse verenigingste bovendien van een botermalse kwaliteit,te- gevraagd antwoordt keurslager Biesbroeddst deze in de week van>20 t.m. 26 decern bent zullen worden geslacht, zodat iedere klant,» vlak voor de Kerst kan smullen van heerlijk magere en botermalse Rollades en Biefstuk. Keurslager Biesbroeck is er van overtuigd, dit hij door deze aankoop een bijzondere slag heeft geslagen en-raadt eenieder aan om vóór de Kerst eens te komen kijken naar deze prachtige vleessoort, bewerkt tot MAGERE, MALSE ROLLADES EN BIEFSTUK. Bij besteding van 15,— rtO per 100 gram PATé BRETON PATé D'ARDENNE PATé FORESTIER PATé CAMPAGNE PATé MARCASSIN GEVULDE KIP SLEEPASPERGES blik 800 gram Diy) M »i« •ii« n»i >x> rawrau »T«I rOPRIimit rtWeV.TiTflr**'1 DIT'r»*»! TULBAND CAKE SHERRY i Medium dry, 3 flessen WILD KONIJN per stuk Groot blik CRAB stukjes TAFELWIJN rood en wit Literblik DOPERWTJES zeer fijn ZOUTE PINDA'S 250 gram BEAUJOLAIS per fles SULTANA ROZIJNEN 250 gram PERZIKEN literblik KERSEN OP SAP 3/4 pot CIDER 5 flessen De 6e fles gratis JUS D'ORANGE grote fles CAMEMBERT grote doos Literfles SINAAS (Van onze duivensDortmedewi SAS VAN GENT De d stelling. De ingezonden duiven werden in zes klassen gé De uitslagen waren: klasse; doffers: 1. G. van Steenbergie: daille); 2 en 3. O. Martens ei Klasse jaarling doffers: 1 A. Putte (medaille); 2 G. van bergen; 3 W. Timmerman, jonge doffers: 1 B. van de (medaille); 2 G. Steenbergen Marquinie. Klasse oude dui' 1 P. Fermont (medaille); 2 1 Hoye; 3 J. Aoke. Klasse j; duivinnien: 1 F. van Hoye (med 2 J. du Puy; 3 A. Verhaegen. jonge duivinnien: 1 p. Go,ossen: daille); 2 R. Geernaert: 3 H. quinde. Eindklassement over de afgegeven duif. 1 G. van Ster gen 549,5 punten; 2 en 3 A. V( Sen en J. Aoke beiden met 549 ten; 4 B van de Berghe 547,5 du Puy 547; 6 p. Goossens 545. (Van een onzer verslaggever AXEL Naar schatting acl derd mensen hebben gisteravi Axel een volkszangavond met 'iederen bijgewoond. De kersi was georganiseerd door een sj eomité van de gezamenlijke 1< 'n Axel, en werd gehouden i grote tent op het Szydlowskiplei De tent was beschikbaar g door de middenstandsverenigin Streekcenjtrum, die er vorige nog een aantal amusementsav< neeft gehouden. Het evangelie ravond werd voorgelezen door gemeester M. van Dijke. De h£ j n'e Hosanna zorgde voor de mi 'o .omlijsting. (Van een onzer verslaggever koewacht b. en I Axel hebben besloten een conti I van 24 premiewoningen toe te "m aan Koewacht. Voor eventuele bouwplannen Zviiddorpe is nog nader overle °)g. De beslissing ten behoev Koewacht valt na de instellin; "e woningbouwenquète door rieente. BB

de Stem | 1971 | | pagina 4