Binnenvaart langer vrijgesteld van havengelden Studie naar zuivering afvalwater UITSLAG PROVINCIALE KONIJNENSHOW IA VENSCHAP TERNEUZEN Recordomzet veiling Krabbendijke stad streek 1 rektifikatie gesloten Soranus" hield èieting kir houdt spelers brelisch beziL ONDSCHIETING ADENDAMME I!°- Provinciale raad van kerken in Zeeland opgericht Opvolging M. v. Poelje wordt volgende maand geregeld F. Herrewegh kreeg gouden bij Aardenburg ofwel de hoogst verwonderlijke Mercedes Weinig animo voor 'Stemming over begroting Hulst Koewacht Lamswaarde IN OPDRACHT VAN AWL KANAALZONE TEGEN Soos Oostburg houdt instuif voor kinderen Overzicht scheepvaart kanaalzone Terneuzen Nieuw-Namen Oostburg Terhole Kloosterzande 21 december 1971 (ADVERTENTIE) ii. THERMIDOR Kapellebrug i 27 dec. '71 t.m. 7 jan. 1972 (Van onze correspondent) JNKENSZAND De handboogso- leit „Soranus" hield een schieting de liggende wippen bij de heer Janse. Voor deze schieting schre- 50 schutters van 14 verenigin- van de eerste wip: hoofd- h!~ Koens van Spes-Nostra uit gilde, eerste zijvogel A. de Jon- van Soranus uit Heinkens- tweede zij vogel, Jac. Vermuë, i Jacoba van Beieren uit Goes, ste bovenka! N. Schouwenaar van |iana uit Oudelande, tweede bo- ikal L. Meyaard van Edele-Hand- uit Oudelande, eerste onderkal, Rijk van Vios uit 's Heerenhoek, eede onderkal A. de Jonge jr. van |anus uit Heinkenszand, eerste p C. D. Raas van Vooruitgang uit fadendamme, tweede klep G. |ere van Diana uit Yerseke, derde j A. de Jonge jr van Soranus uit inkenszand. Meeste kleine vogels iBaart van Juliana uit Oudelande, It vogels. IJitslag van de tweede wip: Eerste Jfdvogel C. Bek van Spes-Nostra I Ovezande, tweede hoofdvogel W. iet van Soranus uit Heinkenszand, 1ste zij vogel H. Koens van Spes- fetra uit Ovezande, tweede zijvo- |C..v. d. Guchte van Spes-Nostra Ovezande, derde zijvogel F. v. leiide van ADLM uit Kwaden- ie, vierde zijvogel C. D. Raas Vooruitgang uit Kwadendamme, lie kal H. Koens van Spes-Nostra Ovezande, tweede kal Jac. West van Edele-Handboog uit Oude- le, derde kal Sjaak de Jonge Wz ADLM uit Kwadendamme, vier- C. Bek van Spes-Nostra uit lande. vliegende vogelprijzen waren C. Baas van Juliana uit Oude die de vogel drie maal af- en voor B. Vermeulen van idia uit Ovezande, die de vo- 'ee maal afschoot. De meeste vogels waren voor J. Boon van Vios uit 's Heerenhoek met vogels. (Van onze correspondent) MB Ondanks het feit dat er «komende weken geen competi- «Jstrijden zullen worden ge ld, gaan zowel senioren als juni- 'van Robur drukke weken tege- i. Vandaag (dinsdag) zullen de 'fs van het eerste elftal een ^bijeenkomst hebben. De spe- van het tweede hebben een ®jke bijeenkomst op 4 januari ■(derde elftalspelers op 11 janu- 111e bijeenkomsten worden ge- ®i in het clublokaal café Baa- Jen beginnnen om 20.00 uur. Robur-jeugd komt op woens- I december aan bod. Dan zal 's 85 van half twee tot half vijf (sporthal De Bevelanden een 'ling zaalvoetbaltoernooi wor- gehouden. Op 11 januari 1972 j de jeugdleden en de leden •e jubileumcommissie samenko- de acties voor de jubileum- 1? te bespreken. 'ta onze correspondent) 'ADENDAMME De drie !e,ijke verenigingen van Kwa- "TBrne hielden een avondschie- de liggende wippen bij de W. Huige. Ook de vereniging ia" van Yerseke was uitgeno- 'n totaal 37 schutters namen '((e wedstrijd deel. Is'® prijs met. 12 punten P. de l(r van Diana uit Yerseke, ;e prijs H. Blieck van Diana ■tseke, derde prijs J. de Koey- '5 Diana uit Yerseke, vierde Steenaert van Vooruitgang "'ndendaimme, vijfde prijs W, tB6e Wz van ADLM uit Kwa- ?"nie, zesde prijs Adri de Jon- "i ADLM uit Kwadendamme. 'luien allen vijf punten. na I (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De z.g. weekendpasseerders in de binnenvaart kunnen in Terneuzen voortaan tijdens het weekeinde blijven liggen zonder daarover havengelden aan het havenschap Terneuzen te be hoeven betalen. In de ontwerpverordening havengelden was aan vankelijk opgenomen dat zij slechts 24 uur waren vrijgesteld. In de gisteren onder voorzitter schap van mr. J. van Aartsen gehou den vergadering van de raad van bestuur van het havenschap stelde burgemeester J. C. Aschoff voor die 24 uur uit te breiden met zondagen en daaraan gelijkgestelde dagen. „Veel schippers hebben hier familie en er zijn hier kerken en scholen", stelde hij. Een verzoek in deze zin was schriftelijk ingekomen. De directeur van het havenschap, de heer H. Blok, antwoordde hierop dat het dagelijks bestuur er niet veel voor voelde de gratis lig- tijd uit te breiden tot 48 uur, „zeker niet in het midden van de week". De heer Jacobs, die namens het ministerie van financiën de vergade ring bijwoonde, vroeg of deze vrij dom van betaling usance was in Terneuzen. Dit werd bevestigend be antwoord door de heer Blok, die daarbij wees op Rotterdam waar in bepaalde havens de binnenvaart is vrijgesteld van havengelden. „We hebben in totaal geen vrije kaden tussen sluizen en Belgische grens", aldus de heer Blok. Ir. J. Zuurdeeg wees nog op de rijkshaven in Maasbracht wgar veel binnenschepen bijeenkomen en waar ook geen havengelden betaald hoe ven te worden. Over kadegelden kon nog geen uitsluitsel gegeven worden omdat dit nog niet is gere geld. In de adviescommissie bedrijfsle ven werd in de vacature, ontstaan door het overlijden van DOW-direc- teur C. J. Kuyl, gekozen de heer ir. J. Veltman. Mr. J. van Aartsen be treurde het overlijden van de heer Kuyl. „Hij toonde altijd een bijzon dere belangstelling en heeft voor dit gebied altijd een belangrijke in breng gehad. Wij danken hem voor alles wat hij heeft gepresteerd". De begroting 1971 werd door de raad van bestuur onveranderd vast gesteld. (Van onze correspondent) GOES In Zeeland is men geko men tot de oprichting van een pro vinciale raad van kerken. Als voor zitter van deze raad zal optreden ds. J. Seegers uit Goes. Als secretaris is aangesteld deken dr. A. Blommerde terwijl de heer J.P. de Lange de financiële zaken zal behartigen. De eerste werkzaamheden zullen De- staan uit een inventarisatie van wat er in de plaatselijke raden van ker ken gebeurt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de eerste helft van januari zullen de PvdA- statenfractie en het gewestelijk be stuur van de PvdA-Zeeland waar schijnlijk tot een standpunt komen inzake de opvolging van de heer M. van Poelje als gedeputeerde en van E. Prins als voorzitter van de sta tenfractie. Het is, zo deelde de fractievoorzit ter van de PvdA ons gisteravond mee, bij de PvdA een goed gebruik, dat de kandidatuur voor GS-zetels en voor die van fractievoorzitter, in onderling beraad worden opgesteld. Gisteravond heeft een eerste verga dering, n-a de begrotingszitting van de staten plaatsgevonden, waar PvdA-fractieleden over deze zaak hebben gesproken. Zoals bekend treedt de heer Van Poelje per 1 maart a.s. als gedeputeerde af. Een maand daarna verlaat dr. E. Prins de provincie. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Tijdens de 61e jaarver gadering van de afdeling Hulst van de vereniging voor bijenteelt heeft de heer F. Herrewegh uit Axel de gouden bij een verenigingsonder- scheiding ontvangen. De heer Herrewegh ontving dit kleiri omdat hij 50 jaar lid van de ve, niging is geweest, waarvan 35 jaar als bestuurslid. Voor deze gelegenheid was het hoofdbestuurs lid J. Fluit uit Zierikzee overgeko men. In de Breda-bar in Axel mocht de jubilaris veel loftuitingen en ge lukwensen in ontvangst nemen. (Van onze correspondent) KRABBENDIJKE De veiling Krabbendijke en omstreken haalt over X971 een recordomzet. De hoogste omzet vond plaats in 1965 en beliep toen f5.338.161.84. Daarna schommelde de omzet per jaar tussen de 3,6 en 4,1 miljoen gulden. Met nog twee veilingen voor de boeg werd nu het hoogste jaar omzetcijfer in de geschiedenis van de veiling Krabbendijke en omstre ken overschreden. Nu denkt men aan een jaaromzet 1971 van tussen de f 5.450.000,- en f 5.500.000,-. De veilingdirecteur, de heer Dom misse schonk gisteren aan deze mijl paal bijzondere aandacht tijdens het veilen. Hij dankte onder meer de handel voor hun bijdragen tot het bereiken van dit resultaat. Ten op zichte van 1970 betekent dit een stijging met ruim 30 procent. Bij een dergelijke omzetstijging mag de verwachting gekoesterd worden dat de financiële resultaten van de vei ling over het bijna verstreken boek jaar redelijk zullen zijn. De opslag in de koelhuizen is nog groot, zodat ook Voor het eerste halfjaar 1972 op bevredigende aanvoeren gerekend mag worden. Zuigelingenbureau Met ingang van 1 januari 1972 zal dokter T. Niehüser, gedurende bijna 30 jaar verbonden aan het zuigelingenbu reau te Aardenburg, haar taak als kinderarts neerleggen. Zij zal aan het bureau worden opgevolgd door de arts mevrouw J. Bos-Van den Broeoke te Aardenburg. Met ingang van 4 januari zal het zuigelingenbu reau worden gehouden op de le en 3e dinsdag van de maand en telkens aanvangen om 14.30 uur in het Wit- Gele Kruisgebouw aan de Peurs- sensstraat. Bibliotheek Door plaatsing van de z.g. toeristenbibliotheek te Aardenburg tijdens de wintermaan den en zulks in afwachting van de totstandkoming van het bibliotheek gebouw aan de Bootstraat, is er thans ruimer mogelijkheid van de bibliotheek gebruik te maken. De bibliotheek, staande aan de Peurs- sensstraat, is thans geopend op dins dagmiddag van 14.00-17.00 uur, op dinsdagavond voor lezers van 15 jaar en ouder van 18.00-20.00 uur en op vrijdagmiddag van 14.00-17.00 uuir. De dorpen Eede en Sint-Kruis en de wijk Draaibrug blijyen be diend worden door de bibliobus op maandag. (ADVERTENTIE) Dieselt? Wie van de ene verbazing in de andere wil vallen, stapt in een Mercedes Diesel. Zelden zag u zo weinig (verkeerde) verwachtingen uitkomen. De motor laat geen dieselgeluidcn horen, maar een zacht gesnor. Van diesel traagheid is geen sprake, wèl van een soepel opschakelen naar 130 km per uur. En al doet de afwijkende benaming „die'sel" anders vermoeden,'rijdt in het originele Mercedes concept. Tot in alle details gelijk aan de overeenkomstige benzine-types van Mercedes. Wonderlijk, niet? Even wonder baarlijk als uw eerste tankstop: voor rond de 15 gulden gaat de 65-liter tank vol. En u kunt weer zo'n 700 km voort. Dat is Diesel GT... van Mercedes! Geïnteresseerd? Een (lange!) proefrit is een kwestie van nu even bellen! Mercedes-Benz Diesels omwille van comfortabele zuinigheid N.V. GARAGE 'T WESTEN Oostburg, Breedestraat 23, tel. 01170 - 22 55 Nieuwe, centrale Mercedes-showroom Utrecht. Niet Iedere dealer kan u alle Mercedes-Benz typen tonen; hij zal tl daar om desgewenst gaarne vergezellen naar onze nieuwe, centrale showroom in Utrecht. Daar kunt u kiezen uit vele typen en kleuren. U vindt de showroom aan de Reactorweg 25, langs de autoweg Utrecht-Amsterdam, afslag Lage Weide. U bent van harte welkom maandag t/m vrijdag van 9 tot 17 uur, zaterdag van 10 tot 17 uur. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De begroting van de Afvalwaterleiding Ka naalzone is gisteren in een on volledige vergadering behan deld. Naarmate de tijd vorderde de begroting werd als laatste agendapunt behandeld ver trokken er steeds meer leden van de raad van bestuur. Er bleven er tot slot nog slechts drie over. Desalniettemin werd de begroting goedgekeurd. Botsing In de Vondelstraat te Hulst botste J. B. uit Hulst, toen hij met zijn auto achteruit reed tegen de geparkeerd staande auto van L. van dte L. 'uit Hulit. Beidé auto's kregen flinke schade. Topbiljart Topbilj artclub ONA heeft zaterdagavond ter gelegenheid van het behaalde herfstka-mpioen- schap in caté 't Centrum een wed strijd gespeeld tegen de twee beste topbiljarters van iedere topbiljart- club. Tijdens deze topbilj artontmoe- ting heeft de voorzitter van 't Cen trum, de heer N. Nagtzaam, de herfstbeker uitgereikt aan de voor zitter van ONA, de heer M. de Wit. Schietingen Aan een schieting, georganiseerd door de schutters- maatschappij „De Vliegeniers" bij A. de Bock, hebben 49 schutters deelgenomen. De uitslag is als volgt: hoogvogel: J. Henstens uit Axel. Eer ste en tweede zij vogel: mevrouw Hensen-s en J. Hensens, beiden uit Axel. Aan een schieting bij P. v. d. Steen te Koewacht deden 65 schut ters mee. Hier werd de hoogvogel geschoten door F. de Block en de eerste en tweede zij vogel door R. Clapdorp en P. v. d. Steen. De meeste kleine vogels (vier stuks) waren voor rekening van A. van Overloop. Alle prijswinnaars zijn woonachtig in Koewacht. Teerdag De leden van de spaarkas „De ware vrienden" heb ben in htet clublokaal de Anjer de jaarlijkse teerdag gehouden. Na de maaltijd werden kaart- en teerling- wedstrijden gehouden. Schieting Aan -een schieting in het café van R. Heyens, hebben 61 schutters deelgenomen. Op wip 1 werd de hoge voigel geschoten door E. Wanrens uit Kloosterzande. De eerste zijvogel was voor A. de Bak ker uit Hengstdijk en de tweede voor C. Kindt uit Nieuw-Namen. De meeste kleine vogels werden ge schoten door R. van Esbroeckt uit Lamswaarde met zeven stuks. Op de tweede wip zag er de uitslag zo uit: 1 P. Claassen, Lamswaarde; 2 en 3 A. 'de Bakker, Hengstdijk en J. Eys- aekers uit Lamswaarde had de meeste kleine vogels, vijf stuks. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De raad van bestuur van de afvalwaterleiding kanaalzone heeft besloten opdracht te geven tot het instellen van een studie, waarbij de financiële, technische en planologische aspecten, verbonden aan een even tuele zuivering van het water uit de afvalwaterleiding, bekeken zullen wor den. Alleen de Terneuzense vertegenwoordiger A. Ramondt stemde tegen het voorstel om daarvoor een krediet van 25.000 gulden te voteren. Hij vindt de voorstudie te prematuur. De heer Ramondt vestigde er in een toelichting de aandacht op, van mening te zijn, dat het beter is om eerst af te wachten wie met een taak op het gebied van de actieve zuivering in Zeeland zal worden be last. De beslissing daartoe moet nog genomen worden. Onder meer de waterschappen maken daarbij een kans. Het dagelijks bestuur van de afvalwaterleiding is voorstander van -een studie, waarin wordt bekeken wat de mogelijkheden er in het eigen gebied zijn om te komen tot de zuivering van afvalwater. Ook vam de zijde van de deelne mende gemeentebesturen (Sas van Gent, Axel en Terneuzen) is op een dergelijk onderzoek aangedrongen. Secretaris P.J. Huij-brecht van het dagelijks bestuur van de AWL kwam maandagmorgen op de verga dering in Zaamslag tot de conclusie, dat de heer Ramondt in deze kwes tie blijkbaar een ander standpunt heeft dan het college van b. en w. van Terneuzen, hoewel hij daarvan toch zelf deel uitmaakt. De heer Ramondt: „In het college- overleg heb ik me hiertegen ook verzet". Tijdens de vergadering wees de Terneuzense wethouder er op, dat hij het voorbarig vindt om nu reeds over de zuivering van in de Schelde geloosd afvalwater te praten. „Ik heb niet de illusie, dat we in Zeeuwsch-Vlaanderen op kor te termijn kunnen beginnen met de bouw van zuiveringsinstallaties, om dat de problemen elders veel urgen ter zijn", aldus zijn betoog. Daarom bleef de heer Ramondt ook twijfelen aan de zin van de studie en daarin kon zelfs secretaris P. Huijbrecht geen verandering brengen. Ramondt: „Het is reëel om nog een jaartje te wachten, zodat we weten wie het nieuwe bestuur gaat vormen". Voor zitter D.J. Oggel wees er de heer Ramondt vervolgens op, dat de pro blematiek rond de zuivering van het water zo snel mogelijk aangepakt dient te worden. De heer Ramondt bleet' de mening toegedaan, dat er v-an de bouw van zuiveringsinstalla- (yan onze correspondent) AXEL De uitslagen van de door de pluimvee- en konijnenvereniging „Ter verbetering" te Axel gehouden provinciale tentoonstelling luidt: Konijnen: algemeen kampioen M. van Hese met een beige jonge ram. Het op een na mooiste konijn in de klasse van de middenrassen werd een oude voedster, Belgische haas van A. en R. Soethaert te Westdorpe. In de klasse grote rassen was het mooiste konijn ingezonden door Ineke Dhert te Westdorpe, die deze prijs kreeg met een jonge ram van het ras ijzer- grauw. Het mooiste konijn in de klasse kleine rassen was van M. Ver- helst te Axel met een jonge voedster van het ras Tan, zwart; het op een na mooiste een jonge ram, ras Tan, zwart, van de combinatie Ridderbos- Dekker te Gapinge. De combinatie De Visser te Rit- them kreeg de prijs van het mooiste dier in de klasse dwergrassen met hun inzending van een mar. mid- blauw, oude ram. Een eerste F. (fraai) kregen nog de volgende in zenders. E. Krijger te Axel met een witte Wener, jonge ram. Jac de Kra ker te Terneuzen met witte Wener, jonge voedster. Jac. Wieland te Axel met blauw, jonge ram en tevens met een Wener blauw, jonge voedster. A. en R. Soethaert te Westdorpe met een Belgische haas, jonge voedster. Jac. Nijssen te Souburg zag zijn bei de Havanna's een ram en een voed ster met een eerste F. bekroond wor den, evenals J. de Blok te Axel die tweemaal dit predikaat kreeg met een oude en een jonge ram van het ras Alaska. Ineke Dhert, Westdorpe, won nogmaals een eerste F. met een jonge voedster, ras Alaska. De com binatie Ridderbos-Dekker, Gapinge, behaalde dit ook met het ras Parel- feh, met een jonge ram en een voed ster. Een eerste F. ook voor de oude voedster, klein Chincilla van me vrouw M. Versprille-Van Grol te Terneuzen en een oude ram, Tan, zwart van M. Verhelst te Axel. Dat behalve deze bekroningen ook nog 94 andere konijnen het predikaat Z.G. (zeer goed) kregen is een be wijs dat de kwaliteit en de conditie van de dieren vari de Zeeuwse fok kers op een hoog niveau staat. Ver meldenswaard is ook dat A. Ver sprille jr. te Terneuzen met zijn in gezonden collectie Syrische hamsters (5 stuks) driemaal een Z.G., waar van tweemaal een eerste en twee maal een G. (goed) behaalde. Sierduiven: in deze categorie vie len slechts aan vijf van de 108 vo gels het predikaat le F. ten deel. Het waren in de klasse: Siberische wit- plaatkroppers, een zwarte oude dof fer van Ineke Dhert, Westdorpe, en eveneens van haar aan een prachtige Kings vaal oude doffer, het mooiste exemplaar van de tentoonstelling. Verder aan een raadsheren witte oude doffer (mooiste vogel op een na) van J. van Alem te Sluiskil. B. Rijkaart te Axel met een jonge duif, IJsduiven Holvleugel en H. van Doorn te Middelburg met een dun, doffer oud. Zestig inzendingen kre gen nog een bekroning Z.G. ties op korte termijn toch geen spra ke kan zijn. Volgens de voorzitter is haast in dit geval wel geboden. Hij meent be- vendien, dat de studie zijn waarde wel zal behouden. De heer J. de Meijer uit Sas van Gent bleek met het dagelijks bestuur overtuigd van de noodzaak tot het instellen van, de voorstudie. „We hebben als eerste taak om het water gezuiverd in de Schelde te lozen", zo merkte hij op. Hij voegde daar aan toe: „We moe ten niet doen aan waterzuivering, omdat er straks aanslagen worden geheven op het lozen van vuil water op de Schelde, ma-ar omdat we de plicht hebben te zorgen voor een goed milieu". De heei'i A. de Beleir uit Sas van Gent zag nog een ander probleem ais de AWL niet snel tot zuivering overgaat. „Zolang de gemeenten zelf nog zo vervuilen kunnen we de industrie niets verwijten", zo vond hij. Als GS met de uitgave van 25.000 gulden akkoord gaat zal de opdracht voor de studie worden ge geven aan het adviesbureau Witte- ve-en en Bos. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De soos Oostburg houdt vanaf 8 januari volgend jaar wekelijks op zaterdag een instuif voor kinderen van 6 t.m. 12 jaar. Na een enquête, ingesteld onder de la gere scholieren, bleek dat er belang stelling was voor o.m. tafeltennis, schilderen, tekenen, boetseren, volksdansen en sieraden maken. Een werkgroep uit soos Oostburg werd aangevuld met de dames Bie- zeveld, Van Beest, Pompert en Bel- derok. De activiteiten waarvoor de meeste belangstelling besta-at zullen tijdens elke instuif bedreven wor den. Activiteiten die mind-er blijken aan te slaan zullen incidenteel be dreven kunnen worden. De soos is genoodzaakt door de grootte van de groep deze in tweeën te splitsen, de eerste groep omvat de 6- t.m. 8- jarigen, de tweede die van 9 t.m. 12 jaar. B. en w. van Oostburg hebben voor de jeugdinstuif een lokaal be schikbaar gesteld in de voormalige ulo-school aan de Schoolstraat. Een startsubsidie ad f 930,- werd ver leend. De entree zal per keer 50 cent bedragen en de instuif duurt van 14.30-17.30 uur. Inwoners van Oostburg, die kinderspelen, tafel voetbal en kinderboeken e.d. hebben die niet meer gebruikt worden en dit willen afstaan aan de instuif, kunnen contact opnemen met Geert Overdam, Prins Willemstraat 1 in Oostburg. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de eerste elf maanden van dit jaar zijn in totaal 8973 zeeschepen door de Terneuzen se sluizen geschut, dit is 198 meer dan in dezelfde periode van het vorige jaar. Deze schepen hadden gezamenlijk een B.R.T. van 21.973.990 tegen 17.527.898 in de pe riode januari-november 1970. In de ma-a-nd november passeerden 758 zeeschepen de Terneuzense Westsluis en daarvoor werd 451 keer een schutting uitgevoterd. Het totaal aantal schuttingen bedroeg bij de Westsluis tot en m-et november van dit jaar 6.081 tegen 5.604 in dezelfde maanden v-an het vorig jaa-r. Het aantal brugopeningen te Sluiskil was in novtember 571 (29 keer per etmaal). Tot en met no vember van dit jaa-r zijn in de Zeeuwsch-Vla-amse Kanaalzone in totaal 1.274 zeeschepen gelost en geladen 3.328.901 ton-nen, tegen 3.441.696 tonnen in dezelfde periode van 1970, toen dat 1.473 zeeschepen waren, teen teruggang dit jaar van 199 schepen. Het aantal geloste zee schepen vertoont nauwelijks een ver schil, 704 nu tegen 708 vorig jaar. Het aantal dat in de Kanaalzone werd gèla-derl echter wel degelijk. Dit jaar tot en met november waren er dat 570 (830.197 ton-nen), tegen 765 in dtezelfd-e periode van 1970 (888.479 tonnen). De binnenvaart nam toe, dit jaar passeerden 65.652 de sluizen m-et een laadvermogen van 37.569.654 ton tegen 63.803 sche pen in de periode tot en met novem ber in het vorig jaar met een laad vermogen van 36.133.478 ton. Het totaal aantal geloste en geladte-n bin nenvaartuigen in de kanaalzone liep terug. Waren dat er vorig jaar tot en met november 9.725 (5.956.123 ton nen), dit jaar waren dat er 9.231 (5.462.363 tonnen). De veerpont te Sluiskil vervoerde in november 48.062 personen. In totaal zian dit jaar rte-eds 444.994 personen overge zet. De pont vervoerde verder nog 295.160 rijwielen en 168 andere voertuigen. Kaarten In café Neutraal werd een prijskaarting gehouden om ko nijnen. Er namen 24 aan deel. De uitslag was: 1 T. Wabeke. 2 H. Meyer. 3 W. van der Hooft. 4 T. Audenaerd. 5 L. Oele. 6 H. Kom brink. Kerstcarnaval Prins Mol 3 van Nieuw-Namen heeft zaterdagavond met zijn voltallige raad van elf en hun respectievelijke dames, het Clingese kerst-carnavalsbal bezocht. De Nieuw-Na-men-se ra-a-d oojving van deze gelegenheid een onder scheiding raad. van de Kriekeputse Kerk hersteld Na ongeveer zes weken in het stof en de steenresten gezeten te hebben kunnen de paro chianen van de St. Jozefparochie in Nieuw-Na-men nu weer in hun ge restaureerde kerk zitten. „Het was werkelijk nodig", vertelt pastoor Mangnus over de herstelwerkzaam heden. De muren zijn volledig afge- bikt en aan de binnenzijde van de kerk opnieuw bezet. Biljarten Biljartclub Sint-Eloy speelde een thuiswedstrijd tegen „Met Moeders Wil" uit Aardenburg. Sint-Eloy won met 1713. De uit slagen waren: A. Raes - P. Rijckaert 11, A. de Maat - G. Roels 20, R. Dhaenens - W. Tournois 02, E. Lecluyze - H. Wijffels 02, J. Jan- sens - W. de Hollander 20, L. Matthijs - R. Roets 02, C. Poppe - J. Maenhout 20, G. Hinnem-an - E. de Croock 02, H. Verwey - E. Hulst 20, A. Luteyn - A. de Hullu 20, C. de Witte - A. Vermeire 0 2, J. Duste - H. de Vleeshouwer 2 0, J. van Hauwe - J. Evers 20, G. Hinneman - J. Ballegeer 02, E. Lecluyze - M. Lekens 20, Water schoot - H. Verwey 02. Kerstboom In het ka-der va-n de kerstviering heeft de gemeente Hon- tenisse i-n alle kerkdorpen kerstbo men laten plaatsen met verlichting. Ook Terhole heeft een fraaie boom gekregen op het terrein van de kleuterschool bij de kerk. Collecte De eerste collecte voor het solidariteitsfonds heeft in de pa rochiekerk een bedrag opgeleverd van ruim 184 gulden. De tweede en laatste collecte zal worden gehouden tijdens de eucharistievieringen van de kerstdagen. Schieting Aan de schieting bij R. van Kruijssen in Kloosterzande, hebben 49 schutters deelgenomen. De uitslag ziet er als volgt uit: wip 1: hoge vogel: K. Maayers, Klooster zande. Eerste en tweede zijvo-gel: D. de Guytenaere, Kloosterzande en K. Maayers, eveneens uit Kloosterzan de. Op de tweede wip werd de hoge vogel geschoten door Th. C-ambeen uit Walsoorden en de eerste en tweede zijvogel door J. de Waai uit Kloosterzande en J. van Dijk uit Boschkapelle. De meeste kleine vo gels waren voor N. Goossen uit Kloosterzande met zes stuks. Aan de zon-dagschieting hebben 64 schutters deelgenomen. Op wip 1 werden de hoge vogel en beide zij vogels geschoten door Ed de Maat uit Ossenisse en N. Goossen en H. Hoop, beiden uit Kloosterza-nde. De hoge vogel op de tweede wip was van J. de Kort uit Ossen-isse. De eerste zijvogel voor R. van Kruys- sen en de tweede voor P. Goet-hals, bei-den uit Kloosterzande. De extra hoge vogel werd geschoten door H. Hoop. De meeste kleine kleine vo gels (zes stuks) door A. Kruvssen.

de Stem | 1971 | | pagina 5