Succesrijke „dag der kampioenen" in Sas van Gent St.-Willibrordus jubileerde REIMERSWAAL HERLEEFT IN OUDE DOCUMENTEN Beton vreet RAAD TE T011 een 1 CAISSIèRE „Bosdorp vraagt garantie voor lening i VOETJE VOOR VOETJE LANGS DE DUIVEN Zfekenfondspremie op Bevclanden omhoog OVER KAVELRUIL Jubileum Polihymnis Reinigingsrecht in Hulst gulden omhoog f f laad Terneuzen weet iich geen raad met wkruidbestrijding pnbestendig Ook TWEE DAMES -*r Kado-plaat! die heel speciale LP E4FORIETEN FESTIWL kost maar 10,- Kerstzang in Axel TONEEL KWJ Kado-plaat! die heel speciale LP MINORIETEN FESTIlflL kost maar 10,- Fa. VAN DER HEIJDEN stad streek 1 Goes Kruidingen Axel FIETSTER GEWON] JAN BEK Maandag 20 december 1971 adUaa (Van onze duivensportmedewerker) SAS VAN GENT Voor de 26ste maal organiseerde de koninklijk goedgekeurde postduivenvereniging De Vrede te Sas van Gent zondag in café Reseda haar jaarlijkse kampioenendag. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) GOES Zaterdagmiddag werd in de prins van Oranje te Goes door het Algemeen Ziekenfonds Zuid- en Noord-Beveland drie vergaderingen gehouden een vergadering van ver zekerden, een vergadering van de ledenraad en de algemene vergade ring. Bij de verkiezing van de ver zekerden als vertegenwoordigers in het fonds werd gekozen de heer A.F. van 't Westende uit Hansweert. In andere vacatures zal zo snel mo gelijk worden voorzien. De premie voor vrijwillig verze kerden zal per I januari worden gebracht op f 52,- per maand. De voorzitter, dr Griep kon hierbij op merken dat dit nog een van de laagste premies van Nederland is. De bijbetaling op ziekenvervoer ad f 1,80 welk bij opname of ontslag uit het ziekenhuis wordt uitbetaald en vele administratieve rompslomp eist komt te vervallen. thr' (Van onze correspondent) AXEL Evenals voorgaande ja ren zal er morgen (dinsdag) in de gemeente Axel weer een volkskerst zang worden georganiseerd door het comité volkskerstzang. De aanvang is om 20 uur. De volkskerstzang wordt gehouden in een grote ver warmde tent op het Szydlowski- plein. Burgemeester M. van Dijke zal het kerstevangelie lezen. Verder wordt medewerking verleend door een klein mannenkoor. ÏVan onze correspondent) KLOOSTERZANDE De toneel' club van de KWJ heeft vrijdag- en zaterdagavond in de zaal van hotel Van Leuven te Kloosterzande, met veel sncces het stuk „Als de klok waarschuwt" voor het voetlicht gebracht. Belde avonden was de zaal volle dig bezet. Het spel van R. F. Feen- stra stond onder regie van L. van Goethem en werd gespeeld door na- gen personen. .(ADVERTENTIE) De organisators hadden kosten nog moeite gespaard om juist dit evene ment, vlak voor het 80-jarig jubi leum van de vereniging (isn januari 1972) te doen slagen. De ervaring in het verleden opgedaan stond daar ook borg voor. Het Sasse bestuur, onder leiding van voorzitter P. Gossen, tevens voorzitter van het sportcomité Zee land en voorzitter van de kring Centrum Zeeuwsch-Vl-a-anderen, kan met grote tevredenheid op deze dag terugzien. Er waren in Sas van Gent ■duiven vertegenwoordigd, bijeenge bracht door de beste en grootste kampioenen, niet alleen uit Zeeland, maar ook rut Btelgië. In de »rote zaal van Reseda kon men zich voor al in de middaguren niet of nauwe lijks verplaatsen. Groot animator achter ddt alles was de heer H. Marquinie, die als jong organisator direct na de tweede wereldoorlog weer nieuw leven bracht in de Zeeuwsvla-amse duiven sport. Hij organiseerde toendertijd ten internationale tentoonstelling van postduiven die in hoofdzaak uit België kwamen, omdat tijdens de oorlog in Nederland geen duiven mochten worden gehouden. In de loop der jaren zijn echte vriend schapsbanden gesmeed tussen Hol landse en Belgische liefhebbers. In de morgenurion werden de ruim 200 duiven ingebracht als vertegen woordigers van een select gezel schap bestaande uit verenigings- kring-provinciale-kampiioenen, want alleen de beste van de beste werden uitgenodigd. Daarna volgde een ge zamenlijk diner in hotel Rotterdam waarbij verschillende toespraken werden gehouden en de verschillen de kampioenen gehuldigd. Tot slot volgde een verkoping van geschon ken jonge duiven en of bonnen daarop rechtgevend die geleid werd door de hteer D. Acke pit Zelzate. Het was vooral rond het middaguur zo druk op de Sasse kampioenen dag dat de bezoekers voetje voor voetje langs de hokken moesten schuiven. ADVERTENTIE GEVRAAGD: U wordt gratis opgeleid op een caissière-cursus. Leeftijd boven 17 jaar. Prettige en afwisselende werkkring. die zich beschikbaar stellen voor halve dagen en elkaar zo aanvullen tot een volledige week, zijn welkom. Voor goede krachten zeer goede salariëring. HULST GENTSESTRAAT 2 Ho'W 0 Afgelopen zaterdag was het 40 jaar geleden dat de afdeling Hulst van de NKV-bond St.-Willibrordus werd opgericht, 's Avonds was er een drukbezochte receptie in restaurant Van Oosterom, waar onder meer bondsbestuur- ders, afvaardigingen van zusterorganisaties en van bedrijven hun gelukwensen kwamen aanbieden. Daarna was er een feestavond voor alle leden. /baandag 20 december 1971 55 (Van onze correspondent) HULST De stichting „Het Bos dorp" te Hulst heeft een verzoek gericht aan de gemeenten Hulst en Hontenisse garant te willen staan voor tijdige betaling van rente en aflossing van een door genoemde stichting aan te gane geldlening van maximaal f 75.000,-. Deze lening zal worden aangegaan met de stichting pensioenfonds voor het personeel van de n.v. Slavenburg's bank. Het werkgebied van De Stichting „Het BoSd-arp" omvat du gemeenten Hulst en Hontenisse. De stichting stelt zich ten doel: a. Het stichten, instandhouden en exploiteren van een of meer pe-nsi- onverbli-jven in het werkgebied der stichting voor mensen die in het normale arbeidsproces zijn opgeno- mten en niet antisociaal zijn dóch die door bijzondere omstandigheden de aansluiting met de maatschappij missen en b. De begeleiding van de hierboven genoemde personen tijdens het ver blijf, ongeacht de levensbeschou wing of wereldbeschouwing van de ze personten. Als eerste tehuis kun nen zij beschikken over het klooster van de paters maristen te Hulst. De opzet is in dit gebouw een gezins vervangend tehuis te stichten voor 20 personen. B. en w. van Hulst achten de gemeente Hulst in deze als belang hebbende, bezien uit een oogpunt van verbetering van de sociaal maatschappelijke infrastructuur in het gewest. „Gezinsvervangende te huizen, zoals de stichting „Het Bos dorp" wenst op te richten, zijn er nog niet in deze regio", sohrijven zij in een toelichting bij het raadsvoor stel. Op grond van de maatschappelijke nuttigheid van het werk van de „Stichting Bosdorp" zal het college van Hukt dte raad op de vergadering van 22 december voorstellen de ge vraagde garantie te verlenen. (Van onze correspondent) OOSTBURG Tijdens een druk bezochte bijeenkomst in hotel Cu Commerce te Oostburg van de kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen van de ZLM is een uitvoerige uiteenzetting gegeven van de mogelijkheden tot kavelruil. De inleidingen werden ge houden door de heer J. Markusse, hoofd agrarische en economisch-soci- ale voorlichting van de ZLM, J. Kodde, specialist bodem en bemes ting van de CAR en de heer J. Zuidweg, medewerker van het grondpacht- en taxatiebureau. Door de inleiders werden moge lij kh eden en wenselijkheden van een vrijwillige kavelruil belicht. De heer Kodde deelde mee dat er sinds een januari van dit jaar, toen de ragejinig in werking trad, in Zeeland zeven aanvragen zijn ingediend, en er vijf in voorbereiding zijn. De heer De Bruyne, voorzitter van de .afdeling Wiest-Zeeuwsch-Vlaanderen, suggereerde een inventarisatie voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen op te stellen om de individuele onderne mers op de mogelijkheden te kun. nen wijzen. De heer Markusse sprak de wens uit dat bij bedrijfsbeëindi ging eventueel vrijkomende grond zal worden gebruikt voor structuur verbeteringen van bedrijven. Hij zei dat bet wenselijk is dat.de organisa ties een begeleidingscommissie in het leven zullen roepen voor deze vrijwillige kavelruilen mogelijk te maken. GOES Grand 20 uur: Big Jake 14 i. HULST Bioscoopgebouw 20 uur: Tora. Tora, Tora 14 j. Boekhandel Van Geyt, expositie werken van Berserik, De Bruijn, Oubouter, Charles Donkers, Aad de Haas, Jan van Heel, Frans de Jong, Kamerlingh Onnes, Han Mes, Ver- wey en Willink (tot en met 31 dec.) Kunst '72 (tot en met 30 jan.) werkd. van 912 en van 1318 uur MIDDELBURG City 20 uur: Ace High 14 j. Rijksarchief Expositie, „Een verdronken stad - Reimerswaal". ge- org. door het Rijksarchief in Zee land en de Ned- Jeugdbond ter be studering van de geschiedenis (tm. 19 febr.) ROTTERDAM Ahoy Sportpaleis20 uur: Holi day on Ice. (Van onze correspondent) HANS ,jiRT Vrij" ga vond vierde accordeonvereniging Poli- hymnia in de zaal Zeelandia, die geheel met belangstellenden was ge vuld, haar lZVi - jarig bestaan. De heer P. W. A. Kranendonk secretaris vain de Nederlandse Ac- cordeonborrd, overhandigde de voor zitter een bon voor een nieuw aa.n te schaffen muziekstuk. Het muzikale gedeelte van de avond bestond on der leiding van dte heer J. Jansen. Na de pauze werd door de bevol king van Hansweert het blijspel: Bruintjes Bier Bruist Beter ten to nele -gebracht. (Van onze correspondent) HULST De reinigingsrechten binnen de gemeente Hulst zullen, als de intercommunale ophaal dienst voor huls- en tuinvuil op 1 januari 1972 zal overstappen op het gebruik van plastic zakken, f. 41,- bedragen, wat een stijging van f, 1,- betekent. In een toelichting bij het raads voorstel om akkoord te gaan met de wijziging van bestaande gemeen schappelijke regeling ophaaldienst huis- en tuinvuil schrijven b. en w. van Hulst, dat de kosten na de overschakeling niet meer worden verdeeld naar verhouding van het aantal geregistreerde huisvuilem mers of containers, maar dat het aantal inwoners van elke gemeente als maatstaf genomen wordt. Het aandeel voor de gemeente Hulst in de totale kosten is bere kend op ruim f. 254.000,-. Gemeentearchiefdienst, Math™ serlaan 315 tentoonstelling Oh?; (tot en met 2 jan.) Ma. t!m S' van 10-17 uur, zond. en feestd V. 11-17 uur. Zat. gesloten. Behalv» 1 zaterdag 25 december. 1(11 TERNEUZEN Luxor 14.30 uur: Gimme i ter a.l. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Wat 18 j. WESTDORPE Kunsth. Troutzaerte, Singel Expositie schilderijen en teken: van Nico Molenkamp en Jan Stolk (tot en met 2 jan). Werkdaaa van 9-18 uur, zondag van 14-18 maandag gesloten. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20 nüB „De leerjongens" van Peter ft son. BRUGGE Kon. Stadsschouwburg 2U Operette „Die Fledermaus" van Ja! Strauss, in Duitse versie do Kon. Opera van Gent. Poppentheater 20.30 uur: voering van „En waar de 'sien bleef stille staon", kerstspel van lix Timmermans, bewerkt in bi Brugs door het Poppentheater Ti Uilenspieghel. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens de ^„deling van liet voorstel in fertieuzense raadsvergadering afgelopen zaterdag om een ex krediet beschikbaar te stellen - nut nieuwe stadhuis merkte de pe Vriend op dat dit stadhuis betonnen mastodont is die Ter zen kaalvreet". Hij vond het bUjs te duur en wilde graag weten wat de prijs per nuttige kante meter oppervlak was, hoeveel kost iedere gecreëerde beidsplaats?" vroeg hij. GENT Kon. Opera 20.15 uur: fille dans ma soupe" van T F: by. (Van een onzer verslaggevers) Kerstzang Goes Het comii VoLkskerstzang heeft voor de tiet: maal in de v-eilinghallen te Goes s volkskerstzangdienst waaraan medewerking werd ve leend door de fanfare Excelsior «1 J den Toonder uit Koetinge, ii Kloetings kerkkoor o.l.v. I. en dominee H. Raven uit Goes. TERNEUZEN Tijdens de zati dagmiddag voortgezette begrotin: vergadering in Terneuzen is o.m. investeringsplan ter sprake gek men. Tegen het plan had de hc gehoude| Hamelink (PvdA) enige bezwaref Naar zijn "mening diende aan aanschaf van een ladderwagen hoogste prioriteit te worden gegevii; Ontspanningsavond FJZ ontspanningsavond van de PJZ dagavond in het cultureel teil De Halle in Axe is buitengewi geslaagd. Een ged gevulde 8/ heeft kunnen genieten van ee baretprogramma door Peter it en Rein van Glansbeek. Met veel succes bracht ie te club van de PJZ daarna het sh „Vader gaat op stap" voorheb: licht. Dit spel in vier bedrijven v Frans Drost, stond onder regie u Piet Scheele. Een bal, waarbij dansmuziek werd verzorgd door orkest The Williams, was hel il stuk van deze avond. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Zondagmic Ossenmaaltijd-Kruiningen voetbalvereniging Kruiningen lts vrijdagavond voor leden en do» teurs in de Korenbeurs de tradit j,„ neel geworden jaarlijkse assenma: s-Heerenhoek is op onve: tijd gehouden waaraan velen heli k'aarhare wijze mejuffrouw J. va aangezeten. de D. uit 's-Heerenhoek met haa fiets op een personènauto, bestuur door P.S. uit Borssele, gereden. 1) fietsster moest met diverse inwend go kneuzingen en een gebroke heen per ambulance overgebraeh 'worden naar het St.-Joannaziekei; huis te Goes. Zondag rond. het middernachtelij ie uur is de bromfietsbestuurster «an D. uit Vldssingen in de Spui, firaat geslipt en komen te vallen 1st een hersenschudding diendie zij pb ambulance overgebracht te werf-] 1 i naar het Bethesdaziekenhuis, Nagekomen familieberichten Algemene kennisgeving Met diepe droefheid geven wij u kennis dat heden vrij plotseling voorzien van de Genade middelen der H. Kerk is overleden, onze lieve broer en oom in de ouderdom; van 66 jaar. Familie Bek. Hoedekenskerke, 19 dec. 1971. Scheldestraat 22. De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer St.-Joanna-ziekenhuis te Goes. De H. Mis voor de zielerust wordt opgedragen op 22 december om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Bonifatius te Kwadendamme, waar na de begrafenis zal plaatsvinden. [I Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Zeeland heeft zijn eigen Atlantis. Het heet Rei merswaal - een stad die eens grote macht heeft bezeten, maar die in het geweld van de elementen langzaam ten onder is gegaan. Reeds in 1644, als het drama van Reimerswaal nog maar net achter de rug is, blijkt de geschiedschrijver Marcus Zuerius van Boxhoorn al door de dramatische invallen bewogen te zijn. „Oock steden konnen sterven", schrijft hij dramatisch, pogend een eeuwig graf schrift op papier te brengen. In onze dagen spreekt de naam Reimerswaal nog altijd - en wellicht nog sterker, tot de verbeelding. Nog in de afge lopen zomer ondernamen enkele le den van de Nederlandse jeugdbond ter bestudering van de geschiedenis, een expeditie naar het Verdronken Land van Zuid-Beveland, in de hoop dat zij de stad Reimerswaal in kaart konden brengen. In hoeverre hun pogingen gelukt zijn, kan men beoordelen bij een bezoek aan het rijksarchief in Zee land aan de St. Pieterstraat in Mid delburg. De gehele winter door lig gen daar in vitrines vondsten van de jonge archeologen uitgestald. Aan de wanden hangen de geschreven stuk ken die de historie van Reimerswaal hebben begeleid. Dit is de bijdrage van de zijde der officiële historie- vorsers - de mensen van het rijksar chief. Chartermeester C. van Heel heeft het allemaal samengebracht. Er ontstond, dank zij de unieke samenwerking tussen jeugdbond en rijksarchief in Zeeland een expositie die de bezoeker een verrassend vol ledig beeld geeft van het leven in de legendarisch geworden stad Rei merswaal. Een groot schilderij van de hand Van Marinus van Reimerswaal be heerst het toneel; het doek heet „Het kabinet van den advocaat". De voor stelling wemelt van de geschreven documenten, die nog duidelijk lees baar zijn. Mr. van Heel hoopt de teksten van het schilderij af te kun nen vertalen, waarmee opeens veel nieuwe kennis over handel en wan del van de Reimerswalers zal wor den vergaard. Van het archief van de verdronken stad is namelijk niet veel over. Het werd wel, toen de stad in 1631 werd verlaten, overge bracht naar Middelburg, maar bij de brand in de abdijgebouwen in 1940 is praktisch; alles verloren gegaan. Gelukkig bezat ook het rijksarchief in Den Haag nog waardevolle stuk ken, evenals het bisschoppelijk ar chief in Utrecht. Uit die collecties is rijkelijk geput. Op een april 1375 verkreeg Rei merswaal stadsrechten. De stad was toen al tientallen jaren transitoha ven naar Brabant, in het bijzonder Bergen op Zoom, en marktplaats. Al ■in 1368 möoht Reimerswaal zoge naamde voorgeboden (een soort po litieverordening) maken, waarvan er verschillende op de expositie zijn te zien. De voorgeboden, maar vooral de bal juwrekeningen geven ons een idee van het leven in het Zeeuwse Atlan tis. Er werden gevoelige lijfstraffen uitgedeeld, maar ook kwam het voor dat mensen op bedevaart werden gezonden. Dat betekende soms prak tisch een verbanning. Wat te denken van een pelgrimstocht, die moest eindigen met een verplicht verblijf van een jaar op het eiland Cyprus? In Reimerswaal werden zulke straf fen uitgedeeld. De baljuwboeken to nen aan dat de plaatselijke overheid van Reimerswaal niet met zich liet spotten. Een zekere Wisse, die kwaad had gesproken van de magi straat (tegenwoordig een dagelijks voorkomend vergrijp) werd op bede vaart naar Keulen gezonden. Een ander, die de magistraat vervloekt had, raakte met het oog op zijn zieleheil nog veel verder van huis. Roddel werd zwaar bestraft. Een vrouw, die had rondverteld dat een stadgenote haar pasgeboren kind had gedood, moest een zware steen door de stad torsen en op elke straathoek verkondigen dat het hele Verhaal gelogen was. De man die een zoutcertificaat had vervalst werd op het schavot gezet en kreeg het zoutzegel in zijn wang gebrand merkt. Zelfs de doden starft men wel eens. In 1481 verdronk een Rei- merswaler zichzelf in een put. Het lijk werd nadien, als afschrikwek kend voorbeeld, opgehangen. Op de tentoonstelling zijn de schriftelijke bewijzen van deze gebeurtenissen nog te bezichtigen. De oude Reimerswalers moeten heel wat tijd aan procederen hebben besteed. Ook het grote schilderij van Marinus van Reimerswaal wijst daarop. Er zijn drie versies van „Het kabinet van de advocaat" be kend. Men weet nog niet waarop de afgebeelde scène betrekking heeft, maar dat er een verhaal van list en boosheid achter steekt lijkt wel ze ker. Mr. Van Heel hoopt dat ooit letterlijk van het schilderij te kun nen aflezen. Er zijn ook vreemde zaken gevon den onder de modder die nu het Land van Reimerswaal bedekt. Zo is er een stuk van een elandsgewei, dat als gereedschap moet zijn ge bruikt. De expositie vertoont ook schedels van lang gestorven Rei merswalers. In 1891 werden er zo'n 35 opgegraven op het kerkhof van Reimerswaal. De Zaandamse arts Johan Sasse had ze nodig voor een dissertatie over de schedelvorm van de Zeeuwen. Hij hoopte te kunnen aantonen dat de Zeeuwen oorspron kelijk rondkoppige personen wa ren, en derhalve niet van Germaan se afkomst konden zijn. Het bewijs is nog niet geleverd. Een merkwaardig stuk is het van vele zegels voorziene document waarin alle toenmalige Zeeuwse edelen alsmede de stemhebbende steden beloven dat zij Jacobavan Beieren als gravin van Zeeland zul len erkennen, na de dood van Wil lem VI. Een ander zeldzaam stuk is het boek waarin de vele bedijkings pogingen, die na de fatale St. Felix- vloed zijn ondernomen, werden geboekstaafd. Geldgebrek, veroor zaakt door de tachtigjarige oorlog, verhinderde de bedijking van Rei merswaal, waarmee het lot van deze stad, die als een klein eilandje was overgebleven, bezegeld was. Na een kortstondige ziekte, doch nog vrij on verwachts overleed in het Elisabethziekenhuis te Sluiskil, mijn onvergetelijke echtgenote en onze dierbare moeder en behuwdmoeder, me vrouw CELINIA MARIA DE CLERCQ echtgenote van de heer Leonardus Eduardus Koppieters Geboren te Westdorpe 16 maart 1893 en overle den 18 december 1971. Westdorpe Leonardus Koppieters Sas van Gent: Richard Koppieters Nathalie Koppieters - Bek 's-Hertogenbosch Zuster Maria (Annie Koppieters) Fam. de Clercq Fam. Koppieters Westdorpe, 18 december 1971. Graafjansdijk B 43 De gezongen uitvaartdienst, gevolgd door de teraardebestelling, waartoe u beleefd wordt uit genodigd, zal plaatsvinden in de parochiekerk van Westdorpe op woensdag 22 december a.s. om 10.00 uur. Samenkomst aan de kerk om 10.00 uur. Rozenkransgebed: dinsdagavond om 7 uur in de kerk te Westdorpe. Zij die door onze onachtzaamheid geen rouw brief ontvingen, gelieven deze aankondiging als zodanig te willen beschouwen. (Van een onzer verslaggevers)' TERNEUZEN In een volgend raadsvergadering zal de raad vai rarneuzen wederom moeten stem «en over een motie van de lieer S (lieger (D'66), In deze motie wor jen b. en w. uitgenodigd het ge i 'ruik van chemische en giftige on j smidbestrijdingsmiddelen zoveel ■Mogelijk te beperken dan wel ge jtol achterwege te laten. De stem r™ staakten op elf voor en el! legen. Alvorens zijn motie in te dienep Jtield de heter Vlieger een uitvoerige^ jfeschouwing over de gevaren van lKstrijdingsmiddelen, waarbij hij fet name „Simazin" noemde. Vooi~ ]Je motie stemden de gehele PvdA- petie, D'66, TS 70-200 en me i-jouw Doppegietter-Thiel en de heer l-an Cadzand van de VCP. SssLfo&si Shaki''-; I Morgen, dinsdag 21 december: |®srgen op Zoom 5.54 en 18.15, Pans weert 5.07 -en 17.32, I «nteuzen 4.28 en 16.52, lossingen 4.00 en 16.22, l'smeldin-ge 5.44 en 18.05. '"^uitzichten °°ruitzichten j"r dinsdag en "Misdag, opge- door het wil© Hestendig en r« zacht. j^--svooruitzichten in cijfers over |"°r dinsdag "itai uren zon: nul tot twee. Min. pP-: 3 tot 8 graden boven normaal, jtemp.3 tot 8 graden boven nor- Kans op een droge periode van glistens 12 uur: 60 procent. Kans op n geheel droog etmaal: 30 procent. '®°r Woensdag tjtal uren zon: nul tot twee. Min. P-: 3 tot 8 graden boven normaal. j*- temp.2 tot 7 graden boven nor- Kans op een droge periode va-- Hstens 12 uur: 60 procent. Kans o geheel droog =tmaa': 3" proeen

de Stem | 1971 | | pagina 2