Middenstanders houden eigen discussieavond Goedkeuring Drees voor jachtensluis bij Volkerakdam B. en w. Goes blijven proberen Z.T.I. te behouden Vechten is folklore op Tholen BINNEN^TADSPROBLEMATIEK GOES IS ENORME LEGPUZZEL" IO- i breda) WEER VERSCHERPTE POLITIE-ACTiES RAAD REIMERSWAAL WEER OVER CONDOOMAUTOMATEN Woonwagen uitgebrand - Krabbenkreek in maart *72 dicht voor scheepvaart n woning per maand HET ZILVEREN] KRUIS IVE-IN )ELBURG n Exploitatiemij. SWAAL i.o. stad streek ELAND INGALOWS en bungalows edal Heusdenhout ELAARDIJ NV EffiB Tl' ledenvergadering supportersclub fees Priem Onlwikkelingsdag fruitteelt |in Kapelle GEWONDEN Bij BOTSING VERWERKT Bejaarden Hansweert houden kerstmiddag Verlichtingsactie VANDAAG MORGEN stichting! I juist nu een goede keuze afdeling Terneuzen gegadigden kunnen wii degelijk opgezette premie' woonkamer, 4 slaapkamers leter, complete c.v.-instal|a' ld kunt u nog aankopen 'anaf 69.300,- v.o.n., te n ruime rijkspremie, waar- maand deze aankoop zoar sties zijn wij gaarne bereid szoek te brengen. vrijblijvend onze folder 4 GOES 100-8891 en 4094 erdag 18 december 1971 Goes kunnen wij binnen ard en veel tegelwerk, ind. ind. B.T.W. zelfs tot 90% mogelijk. Exploitatie Maatschappij i/Vulfaertstraat 14 te Goes. M en 4094. Molenlei. Uitmuntende it autosnelwegnet en' ruime woon-eetkamér s. Moderne open keuken,/ d. Drie slaapkamers. Cv./ tuin. Veel kasten. J Hypotheek tot 90%. Inl.f Breda 01600 -4 44 72* 165.14 en 01608-32 45^ Makelaar o.g. KAPELLE, 17 december Kroet- jppelen wit geplukt. 12.60, rood ge jokt 9.50. Golden Delicious A I 80 It 15 36, 70 34, 65 20, ex 80 43, ex 75 ex 70 36, II 80 31, 75 26, 70 23, 15' 1516. Golden Delicious B I 75 ,1 70 29—30, 65 18, II 75 18—24, 70 18—21, 65 13.60, IIX 70 17.80e IIX 55 j).60. Jonathan II70 15, 65 15, 60 10, 11X65 14, 11X55 '10. Lombarts Cal- nlle II 75 30, 70 27, 65 20. Conference 865 58—62, 60 55—60, 55 37—45, 50 23—29, 45 1520, grof 3135, fijn 16 47, kroet doordraai. Goudrenetten U5 38, 75 42, 70' 25, 65 17, II 85 35— ,If 75 31—37, 70 20—26, 65 14—20, lid 13.60, grof 1516. Rode Goudre netten II 75 36, 70 22—26, 65 19. Cox's Or P. I 75 59—67, 70 59, 65 42, 60 27, 875 44, 70 37, 65 37, 60 21, lid 13.90, •tuf 15. Doyenné du Cornice I 80 68, 15 76. 70 81, 65 73, II 80 65—66, 75 11-75, 70 74—77, 65 70—71, 60 58— 10, lid 27—32, grof 44—50, fijn 21— 25, kroet doordraai. St. Remy I 70 61, 57-58, II 70 47—55, 60 47—53, lid 2631, grof 33, fijn 1119, Ponds peer I 75 51, 65 50, lid 31, grof 27. Winston I 80 47, 75 44—51, 70 37—42, fj 30-33, 60 12—15, II 75 35, 70 22, f0 12, grof 12. Gieser Wildeman II 50 72. lid 28. Zoete Ermgaard II 55 (8, üd 36. Br. A. Lucas I 85 41, 75 65, 51 67, II 60 31, grof 16, fijn 8. Spen cer II 70 2835, 65 12. Laxton Super be II 75 23, 65 20. Groenten: Sav.- kool 10, rodekool 6.5, sptuiten 38 41, bloemkool 29126, knolselderij p. st 3, p. kg 9, prei 2329. aard appelen 710. GOES, 17 december Groenten: ier stuk: kropsla II 19—20, Cl 11 12, C2 3, knolselderij met groen 18 -19. bloemkool 4 per kf. 91154, 5 per kr. 78—128, 6 per kf] 104—107, 7 per kr. 6383, 8 per kr. 6566, 9 per kr. 36. afw. 1731, per bos: selderij 25, per kg: aardappelen bonken 12, grote 78, gr. sav.kool 2628, afw. 13, boerenkool 21, rodekool 1423, witte kool 8.511, andijvie 93, prei 1 31—38, 2 26, veldsla 124—128, spruiten Al 36—39, A2 25—29, D2 15, D 15—25, witlof Al 139—144, B2 61 -109, afw. 79—94, stoofsla 20, uien 6.5. (Van onze correspondent) I OVEZANDE De supportersclub l»n de wielrenner Cees Priem uit lloes heeft donderdagavond een le- Ifaivergadering gehouden in café 't- Olietuirnetje te Nisse-Ovezande. Tijdens deze vergadering werd 0. li. een nieuw bestuur gekozen. Voor later is de heer P. Geijs uit Goes seworden. d'e secretairispost wordt komende jaar vervuld door P. IJentmeester uit Ovezande. Penning- I Meester is W. Huizen, Ovezande en lit voorzitter de heer G. Blom uit p-Gravenpolder, terwijl J. Kappers at Misse to.t commissaris 13 benoemd. Verder werden enige activiteiten lp touw gezet zoals een grote bazar 29 januari in 't-Olietunnetje. Op februari wordt een feestavond lïeorganiseerd voor de leden en ge- (Van onze correspondent) I Op woensdag 12 januari a. s. zal pi het gemeenschapshuis „De Vroo- pt" te Kapelle de jaarlijkse ontwik- I keluigsdag voor de Zeeuwse fruitteelt I «orden gehouden. Deze wordt geor- Imiseerd door de kring Zeeland van pe N". F. O. en de gewestelijke I tadsorgamisaties. I Sprekers zijn de heren P. A. Spoor en L. J. Nijsten. De heer Spoor is hoofd van de afdeling fruit teelt van het L.E.P. Zijn onderwerp ls ..De ontwikkeling van het fruitbe- flrijf in de nabije toekomst". De keer Nijsten is landelijk voorzitter van de N. F. O. en Hij spreekt over •De taak van de teler en de over heid, gezien in het licht van het Upport Litle". GOES In de week van 19 december tot en met 24 december 1971 zal de gemeentepolitie van Goes weer een verscherpte actie houden en daarbij ditmaal aandacht besteden aan het richting aangeven en het rijden of lopen door rood licht. Tevens zal de speciale controle op de verlichting van voertuigen worden voortgezet. Alle drie dete onderwerpen van bijzondere controle betreffen zaken, die letterlijk genomen in het verkec-r van „levensbelang" kunnen zijn. Ge bleken is dat nog steeds te velen zonder deugdelijke verlichting op hun voertuig rijden. Ook het levens gevaarlijke rijden of lopen door het rode licht van een verkeerslichtin stallatie is een veel voorkomend eu vel, waartegen herhaaldelijk proces verbaal opgemaakt moet worden. Richting aangeven, tenslotte, blijkt met name voor fietsers en bromfiet sers, maar ook voor automobilisten kennelijk nog steeds een te ver moeiende bezigheid. Te velen laten dit na en veroorzaken daardoor op kruispunten ten- aanzien van andere weggebruikers een grote mate van onzekerheid en daardoor: gevaar. (Van onze correspondent) GOES Gisternacvht is in zeer dichte mist op de secundaire weg nummer zeven bij Goes een aanrij ding gebeurd tuaen twee personen auto's, bestuurd door H. A. S, uit Heinkenszand en me j. W. A. B. uit Schoten en een motorfiets, bestuurd door H. H. V. uit Bruinisse. S. uit Heinkenszand en V. uit Bruinisse moesten respectievelijk met een zware hersenschudding en diverse verwondingen worden overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes. (Van een onzer verslaggevers) GOES De middenstand van Goes wil de gemeente helpen bij het samenstellen van zijn planologische legpuzzel. De Goese afdeling van het Ned. Katholiek Ondernemers Verbond (NKOV) organiseert in samenwerking met de Goese Middenstand Centrale voor maandag aanstaande in de Prins van Oranje" een discussieavond voor alle Goe se middenstanders, raadsleden en andere belangstellenden. Aan de hand van een schriftelijk overzicht van de belangrijkste feiten en conclusies wil men met behulp van „enkele ingewijden" tot een open discussie en een standpunt komen. De middenstanders vinden namelijk dat de gemeentelijke hearing over de binnenstadsontwikkeling op 4 no vember „niet helemaal uit de verf" is gekomen. „Als de gemeenteraad eenmaal plannen heeft vastgesteld, zal de toe komst van de binnenstad voor lange tijd zijn bepaald. Uw bestaan en de waarde van uw eigendommen zijn van deze besluiten in hoge mate af hankelijk. Verkeerde besluiten zul len enorme kapitalen vernietigen", aldus de organisators, die vinden dat de hele binnenstadsproblematiek met het Schuttershofplan centraal daarin een enorme legpuzzel is waaraan veel stukken ontbreken. „Het gemeentebestuur tracht zo veel mogelijk stukjes op te sporen", aldus NKOV en GMC, die signale ren dat het belangrijkste materiaal weliswaar is geleverd door de mid denstanders zelf, via het Centraal In stituut voor het midden- en kleinbe drijf, maar dat „Polyad" deze gege vens „op een bepaalde manier" heeft verwerkt. Voor het gedeelte cultuur zal de gemeente, volgens de organi sators, de stukken zelf moeten opspo ren. Andere stukken zullen de mid denstanders weer moeten leveren. „Als wij wat stukjes kunnen leve ren, hebben we er zelf het grootste belang bij, mee te helpen dat die stukjes op de goede plaats komen. Het gemeentebestuur is bereid, over (Van onze correspondent) HANSWEERT De Nederlandse «vormde vrouwengroep afdeling l&sweert organiseert dit jaar voor paarden van alle gezindten een «stmiddag in- het dorpshuis Kaj "unck. Woensdag aanstaande wor den alle bfej aarden te 14.00 uur ver dacht in de door de dames versier de zaal. Een speciaal daartoe gefor ceerd koor o.IJv. dominee.. B. van de Mie zal kerstliederen ten gehore hengen, terwijl een zanggroep uit de zondagsschool o.l.v. mej. J. Oele kaarsenspel ten tonele zal bren- MsSsfngeni bergen op zoom-brecfa- tJordrtjCr* eindhoven-s hertogenboscn-tnouiy maastricht nijmegetvwlSSlnfl®" roermond utrecht (Van onze correspondent) HANSWEERT Donderdagavond heft Veilig Verkeer Nederland te Hansweert een verlichtingscontrole üehouden. Er werden 62 wagens ge- "mtroleerd. Hiervan bleken er Hechts drie over een juiste lichtaf Helling te beschikken. (Van een onzer verslaggevers) WILLEMSTAD Na een positief advies van de Raad van de Water staat te hebben ontvangen, heeft minister dr. W. Drees (Verkeer en Waterstaat) de bouw van een jachtensluis naast de Volkeraksluizen goedgekeurd. De Volkeraksluizen liggen bij Willemstad in de vaarroute van het Westerscheldebekken naar Rotterdam en Duitsland. Zowel dè be roepsvaart als de pleziervaart maakt tot nu toe gebruik van de twee sluizen die in dit Volkerakcomplex inmiddels zijn aangelegd. Het is de bedoeling, dat er nog een derde sluis en een spuisluis worden ge bouwd, die in de loop van 1976 in gebruik zullen worden getaomen. Omdat dit complex van schutsluizen de enige toegang vormt van het noorden uit naar een uitgestrekt watersportgebied, werd naast deze drie sluizen eveneens een jachtensluis ontworpen. Men mag namelijk verwachten dat naast de toenemende beroepsvaart, de vaart met jachten eveneens zal groeien. Dit speelt vooral in de zo mermaanden. In juli 1969 passeer den op een gemiddelde werkdag 59 jachten de sluizen en 528 vaartuigen in de beroepsvaart. In juli 1980 wordt op een gemiddelde werkdag de passage van ruim 400 jachten en ruim 700 beroepsyaartuigen ver wacht. Uit een oogpunt van veiligheid is de bouw van een jachtensluis - die overigens in de wintermaanden ook door de beroepsvaart kan worden benut - eveneens gewettigd. Tot nu toe worden de jachten samen met de beroepsvaart in dezelfde kolken ge schut. De gezamenlijke behandeling van de plezier- en beroepsvaart - in de laatste sector is de gemiddelde scheepsgrootte 800 ton - verkleint niet alleen de schutcapaciteit, maar bergt tevens in zich de kans op beschadiging van de relatief broze jachten en ongelukken met persoon lijk letsel. Een ander bezwaar vormt de ver traging die voor de beroepsvaart ontstaat als jachten met een hoge mast door de bestaande oostsluis, waarover een beweegbare brug ligt, moeten worden gesehut. Begin 1972 wil Rijkswaterstaat, gelijk met de bouw van de derde schutsluis en spuisluis, gaan beginnen met de aanleg van de jachtensluis. De afme tingen van deze sluis bedragen 142 x 16 vierkante meter. Over de sluis wordt een vaste brug gemaakt met een vrije doorvaarthoogte van NAP plus 19.25 meter. Om het aantal openingen van de brug over de oostsluis te beperken, wil Rijkswaterstaat via de jadhten- sluis ook de beroepsvaart met grote kruiphoogte, bijvoorbeeld drijvende bokken, laten passeren. De brug over de bestaande oostsluis heeft slechts een vrije doorvaarthoogte van NAP plus 14.15 meter, en ligt bovendien in de Zoomweg die hier de Volkeraksluizen passeert. De tal rijke openingen van deze brug ver tragen vooral in hét weekeinde het verkeer op deze doorgaande verbin ding. Wanneer de brug over de jachtensluis niet zo'n grote door vaarthoogte zou krijgen, zou in de toekomst en dan vooral in dfe zomer maanden het verkeer door de talrij ke brugopeningen volledig vast kun nen lopen. Zoals gezegd, zal gelijk met de jachthavensluis begonnen worden aan de bouw van de derde schutsluis en de spuisluis. Deze spuisluis zal na 1978 dienen als in laat voor zoet water in het Zeeuwse meer, dat na afsluiting van de Oos- terschelde wordt gevormd. In de eerste jaren na het gereedkomen zal de spuisluis worden gebruikt om het zoute water, dat door het schutten in het Haringvliet komt, terug te dringen. het plaatsen van die stukken met ons te overleggen. Dit kan in verschil lende vormen. Behalve door hearings en informeel overleg hebben we in onze vertegenwoordigers in de com missie voor middenstand een belang rijke officiële spreekbuis. Maar ook deze vertegenwoordigers hebben be hoefte aan overleg en voorlichting", aldus NKOV en GMC, die hiermee de reden voor hun afzonderlijke „hea ring" aangeven. Voor het NKOV zal de heer J- Roose en voor de GMC de heer H. M. Berks in een forum zit ting nemen. (Van onze correspondent) HANSWEERT Dinsdag 21 de cember om half acht zal dé raad van de gemeente Reimerswaal in het voormalige gemeentehuis van Yerse- ke opnieuw de algemene politiever ordening in behandeling nemen die gestrand was op het feit of de condoonautomaten binnen de ge meente Reimerswaal al dan niet ge oorloofd zijn. De vorige maal staak ten de stemmen, nu vormen de con doomautomaten het eerste agenda punt. Eveneens komen de aangehouden voorstellen tot het vaststellen van een drank- en horeca-veirorderaTig voor de gemeente Reimerswaal een verordening op het seizoen- woonvtsrblijf ter sprake. De raad wordt verzocht een bedrag van f415.000,- te voteren voor de bouw van een kleuterschool te Kruidin gen. Ten aanzien van de financie ring is geen eenstemmigheid in het college. De burgemeester heeft de vorige raadsvergadering toegezegd nifet meer met overladen agenda's te ko men en onherroepelijk de raadsver gadering van aanstaande dinsdag te 11 uur te sluiten. Niettemin bfevat de agenda deze keer weer 43 punten. (Van een onzer verslaggevers) GOES Ondanks tot nu toe on dervonden tegenwerking van diver se kanten, waarbij het rijk de be langrijkste opponent is, zullen b. en w. van Goes alsnog proberen het Zeeuws Technisch Instituut (een op leiding voor weg- en waterbouw op ints-niveau) te behouden. De specia- listenschool te Goes dreigt door ge brek aan medewerking bij de hoge re overheid te moeten worden opge heven en de leerlingen zouden daar door moeten worden overgeplaatst naar de mts in Vlissingen (die er over danig met de handen in het haar zit. Volgens een door de bijna gehele Goese gemeenteraad gesteun de PvdA-motie zou de school moe ten samenwerken met de Goese lts. Vogens de motie zullen b .en w. door middel van overleg moeten trachten alsnog het ZTI als enige opleiding op mts-niveau in Goes te behouden. De gehele raad was het met wethouder Roose eens, dat de argumentering van het rijk om de school op te heffen van geen kant klopt. B. en w. hadden verscheidene pogingen ondernomen (onder meer tijdens vele gesprekken in Den Haag) van het ZTI een mts te maken of anderszins voor de minis ter van Onderwijs acceptabel te ma ken. Er was zelfs, zo vertelde' wet houder J. H. Roose, tussen de ge meenten Goes en Vlissingen al over eenstemming bereikt: het ZTI zou een dependance worden van de Vlissingse mts. „De toch al door ons gevoelde teleurstelling sloeg om in ontstem ming toen dit door het rijk werd afgewezen. De afgestudeerden van het ZTI zouden niet meer bij Rijks waterstaat en de gemeente Rotter- dan benoemd kunnen worden. Op hetzelfde moment bleek ons echter dat de ljeerlingen van het ZTI niet alleen nog steeds bij Rijkswaterstaat worden aangenomen, maar zelfs ex tra periodieken krijgen. Door middel van een noodzakelijkheidsverklaring zullen wij nog kunnen proberen te komen tot de stichting van een mts in combinatie met de lts", aldus de wethouder. Alleen het AR-raadslid A. J. Co- lijn was tegen de motie omdat daar in vol-gens hem werd aangedrongen op een openbare mts, terwijl van christelijke zijde al geruime tijd wordt gepoogd een mts in Goes te vestigen. Overigens had ook hij wel begrip voor de redenen die tot de motie aanleiding gaven. In dezelfde raadsvergadering werd met algemene stemmen besloten alle Goese belastingen met tien procent te verhogen. Men had er geen moei te mee, omdat de gemeente momen teel veel financiële offers moet brengen. Evèneèns zonder slag of stoo-t, daarentegen zelfs mét veel instemmende, geluiden .ging de raad akkoord metde instelling van .de vooral door 't verenigingsleven van wege 'n aan die zijde gevoéld gebrek aan inspraak - bekritiseerde culturele raad. (Van onze correspondent) KRUININGEN Gisteravond is te Kruiningen aan de Sandeeweg een woonwagen plus bijbehorende caravan uitgebrand. De gealarmeer de brandweer kon niets meer uit richten. De wagens stonden op ver boden terrein. De rijkspolitie stelt een onderzoek naar de oorzaak van de brand in. In maart 1972 zal het sluitgat In de Krabbenkreekdam, die wordt aangelegd tussen Tholen en St. Phi- lipsland, gesloten worden. Het dich ten van het sluitgat heeft tot gevolg, dat met ingang van 1 maart 1972 schepen niet meer via de Krabben kreek de Eendracht kunnen berei ken. De afsluitdam in de Krabben kreek behoort tot de werken die worden uitgevoerd ten behoeve van de Schelde-Rijnverbinding, de nieu we scheepvaartweg tussen het ha vencomplex van Antwerpen en het Volkerak. Met de aanleg van de 1400 meter lange afsluitdam werd in het voorjaar van 1971 begonnen. Het werk is onderdeel van een bestek, waartoe ook het baggerwerk in de Eendracht en het maken van óever- voorzieningen in dit gebied behoren. De uitvoering van dit besték vergt een bedrag van 35 miljoen gulden. De bouw van de dam is noodzake lijk om'te voorkomen, dat door ge tijstromingen -; die tot de - afsluiting van de Oostersehelde hier nog vrij spel hebben - een sterke dwars- stroom ontstaat op de nieuwe Schel de-Rijnverbinding. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een zondag op Tholen kan dodelijk vervelend zijn. Al sinds mensenheugenis gebeurt het dat de jongelui op dit eiland de spaarzame cafés opzoeken teneinde zich daar langzaam doch gestadig vol te laten lopen. Niet zelden ein digt dit Russisch aandoende amuse ment met een stevige vechtpartij op straat. Soms blijft daarbij wel eens iemand doodstil op de keien liggen. Tholen waardeert zulks niet, maar is er aan gewend geraakt. Zo waê het ook op zondag drie oktober. Een jeugdige timmerman en een aankomende visser, verlieten in kennelijke staat een café in Tholen. Op straat ontmoeten zij een leeftijd genoot, een zekere J. Dekker. De visser meende dat het gezicht -'an Dekker hem niet aanstond, en daar om diende hij de jongeman met zijn machtige vuist een ware mokerslag toe- Dekker tuimelde tegen de grond en kreeg vervolgens een portie stom pen en trappen van de timmermans gezel te verwerken. Dekker bleef tien dagen buiten bewustzijn. Hij had o.m. een kaakfractuur en een hersen schudding. De dokter vreesde aan vankelijk zelfs voor een schedelba- sisfractuur. Gisteren stonden de hardhandige Tholenaren voor de meervoudige kamer te Middelburg terecht. „Harde werkers met harde handen", noemde rechtbankpresident mr. van Empel het tweetal, dat nu deemoedig voor hem stond. „Drank speelt- op Tholen een belangrijke rol bij de jongens. Als zulke knapen trouwen, houdt het soms op, maar voor die tijd weten ze van wanten!", aldus de rechtbankpresident. De of ficier van justitie, mr. J. Kolkert, zag het ook zo. „Drinken is op Tho len een gewoonte. Deze jongelui ne men de agressie die de drank bij hen wakker roept op de kbop toe. „Hij eiste tegen het tweetal acht maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan twee maanden voorwaar delijk met onder toezicht stelling. De raadslieden van het tweetal, mr. W- Dieleman en mr. C. Brinkman, gre pen in hun pleidooi de achtergrond, waarvoor president en officier zo veel oog hadden, dankbaar aan. „Vergeet niet het speelde zich af op Tholen, met zijn zware godsdiens tigheid en zijn tekort aan ontspan ningsmogelijkheden", zei mr. Diele man. Mr. Brinkman vulde aan: „Drankgebruik is op Tholen normaal. Vanuit de gemeenschap worden geen remmen aangelegd." Mr. Brinkman viel ten laste legging aan; omdat uit de gevolgen van de geweldpleging, de opzet tot zware mishandeling niet zou kunnen worden afgeleid. En toch had de offcier van justitie deze con structie gebruikt. Mr. Brinkman vroeg voor zijn cliënt (de vissers- maat) onmiddellijk invrijheidsstel- ling. Mr. Kolkert zei daarop: „Ik kan de raadsman niet volgen. Uit de wij ze waarop het geweld is uitgeoefend, kan de opzet duidelijk worden afge leid, en bovendien staat er in de ten lastelegging dat het tweetal samen en in vereniging heeft gehandeld. Het verzoek tot onmiddellijke in vrij- heidsstelling werd door de rechtbank afgewezen. Vrijdag a-s. doet de recht bank uitspraak. GOES Grand, 20 u-ur: Big Jake 14 jaar. HULST Bioscoopgebouw, 20 uw: Tora, To- ra, Toi-a 14 j. W. Blommaert. 15 uur: Binnen schieting op twee wippen. Boekhandel Van Geyt, expositie werken van Berserik, De Bruijn, Oubouter, Charles Donker, Aad de Haas, Jan van Heel, Frans de Jong, Kamerling Onnes, Han Mes, Verwey en WiRink (tot en met 31 december). Kunst '72, (tot en met 30 jan.), werkd. van 9-12 en van 13-18 uur. KAPELLEBRUG C. de Kind, 15 uur: Schieting. DE KLINGE Op de Heide, 15 uur: Schieting. KLOOSTERZANDE R. van Krnijssen, 15 uur: Schie ting. MIDDELBURG City, 20 uur: The Hellfighters 14 j- OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur Waterloo 14 j. ROTTERDAM Ahoy Sportpaleis, 16 en 20 uur: „Holiday on Ice". De Doelen, (grote Zaal) 20.15 uur: Orgelconcert door Arie J. ICeijzer. Bachcyclus. Hof plein Theater, 20.15 uur: „Sex a la meunière", blijspel. Odeon, 21 uur: Toneelgroep „Sarst" speelt een ei- gen prodiiktie. Schouwburg, 20.15 uur: „De bedelaarsopera" het Nieuw Rotterdams Toneel. St. Laurenskerk, 20 uur: Weihnachtsoratorium door het Rotterdams Bachorkest, de Lau rens Cantorij en solisten o.l.v. Ba rend Schuurman. Gemeentearchiefdienst, Mathenes- serlaan 315. Tentoonstelling „Op Reis" (tot en met 2 jan.). Ma. tot en met vrijd. van 10-17 uur, zond. en feestd. van 11-17 uur. Zat. gesloten. Behalve op zaterdag 25 december. SAS VAN GENT Café Den Rooien Oedt, 15 uur: Kalkoenschieting. STEKEKEN Nico Oudejans, 15 uur: Kalkoen schieting. TERNEUZEN Lnxor, 20 uur: Ontsnapping van de Apenplaneet 14 j Zuid land Theater, 20 uur: „Tien miljoen geboden", theatershow van Seth Gaaikema. THOLEN Stadhuis, '20 uur: „De man, die verdwijnen moest", een film van Hitchcock. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur' Wat zien ik 18 j- WESTDORPE Kunsth. Troutzaerte, Singel 45. Expositie schilderijen en tekeningen van. Nico Molenkamp en Jan van Stölk (tot en met 2 jan.). Werkda gen van 9-18 uur, zondag van 14-18 uur, maandag gesloten. ZUIDDORPE Café Centraal, 15 uur: Schieting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur: Bal letten. Kon. Ned. Schouwburg. 20 uur: „De leerjongens" van Peter Tersoh. Films t.m. woensdag 22 dec.: Ode on, 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur: Tech niek der lichamelijke liefde (KNT), Ast rid, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur: Heintje slaat alarm. Rex, 9,50, 11,30, 13,30, 15,35, 17,40, 19,45, 21.50 uur: De spoorwegkinderen. Astra 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur: De non" en haar kind (KNT), Rubens, 12, 15, 18, 21 uur: Le Mans. Quellin, 14, 16, 18, 20, 22 uur: Een Zweedse in huis (KNT), Vendome, 12, 14.20, 16.45, 19,10, 21.35 uur: Murphy's war. Sa voy, 12, 14, 16, 18. 20, 22 uur Mazurka der liefde (KNT), Capito- ie, 12, 14.20, 16.45, 19.10, 21.35 uur: Rode zon (KNT), Metro! 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur: De Aristokatten. Za terdag 18 dec. 24 uur in Cine Metro, „Strijd om Rome". Ambassades, 12, i4, 16', 18, 20, 22 uur: De geschiede nis van een moord (KNT), Pathe, 12, 14, 16, 18, 20, 22 uur: Priester te huwen (KNT). Stndio Century, t.m. 21 december „De weg naar Kathmandu". Dage lijks om 20.15 uur. Zondag' om 15 en 20.15 uur. BRUGGE Korrekelder, Kraamplaats, 20,30 uur: „Muis in huis", kolderavond met Gerard Vermeersch. Poppentheater, 15 uur: Opvoering van „De Maharadja" van Patapoera" door het Poppentheater Tijl Uilen- spieghel. GENT Schouwburg, 20 uur: „Gemengd dubbel" van acht Engelse auteurs. Groenendijk C. Courtiu - Prijspiering GOES Grand, 20 uur: Big Jake, 14 jr. GRAAUW P. de Calnwe, 15 uur: Schieting. HULST Bioscoopgebonw, 14.30 uur: Ge heim ageint in Casablanca, 21 uur: Tora, Tora, Tora, 14 jr. Schuttershof, Hoktentocaisfeilaig. W. Blommaert, Hoktentoonstelling, P. Wentzler, Hoktentoonstelling. Poppentheater Kriekepntte, 14.30 uur: Kerstprogramma. Boekhandel Van Geyt, expositie werken van Berserik, De Bruijn Ou- boter, Charles Donker, Aad de Haas, Jan van Heel, Frans de Jong, Ka- merlingh Onnes, Han Mes, Verwey en Willink (tot en met 31 dec.). Kunst '72, (tot en met 30 jan), werkd. van 9-12 en van 13-18 uur. KLOOSTERZANDE R. van Kruijssen, 15 uur: Schie ting. KOEWACHT De Oude Molen, 15 uur: Schie ting. LAMSWAARDE R. Heyens, 15 uur: Schieting. MIDDELBURG City, 14.30 uur: The Hellfighters, 14 jr. 20 uur: Ace High 14 jr. OOSTBURG Ledel Theater, 14.30 en 20 uur: Waterloo, 14 jr. ROTTERDAM Ahoy Sportpaleis, 16 en 2.0 uur: Holiday on Ice. De Doelen (Grote zaal), 20.15 uur: Kerstmis met John Woodhouse, m.m.v het Rotterdams Operakoor o.l.v. Piet Struyk, m.m-v, Caroline v. Hemert, Ronnie Tober, Marty, Sandra en Andres e.a. Gast vrouw Teddy Scholten. De Doelen (Kleine zaal), 11 uur: „Drie eeuwen muziekgeschiedenis", een ochtend met Saint-Saëns m.m;v. leden van het Danzi Kwintet, o.l.v. Frans Ves- ter. Hofplein Theater, 20.15 uur: „Sex a la meunière", blijspel. Pieeo- Io Theater, 14.15 uur: Kindertheater Wiedus met. de kindermusical „Wie dus kijk uit". Schouwburg. 20.15 uur: „Het geld ligt op de bank" met Bob de Lange. St-Laurenskerk, 19 uur: Cantatedienst'. Orgel: Joh. Th. Lerockert. Gemeen tearchiefdienst. Mathenes- seriaan 315. Tentoonstelling „Op reis" (tot en met 2 jan). Ma. tot eh met vrijd. van 10-17 uur, zond. en feestd. van 11-17 uur. Zat. gesloten behalve op zaterdag 25 december, SAS VAN GENT De Speye, 12 uur: Koffieconcert met het Ensemble Boismartier. Luci us Vaarhorst (traverso), Hans Bol (viola da gamba), Gererd Dekker (Klavecimbel), m.m.v. Ruud van der Meer (bas-bariton.) TERNEUZEN Lnxor, 14.30 uur: Gimme Shelter a.l., 17 en 20 uur: Ontsnapping van de Apenplaneet 14 jr. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Wat zien ik, 18 WESTDORPE Kunsth. Trontzaerte, Singel 45. Expositie schilderijen en tekeningen van Nico Molenkamp en Jan van Stolk (tot en met 2 jan). Werkdagen van 9-18 uur, zondag van 14-18 uur, maandag gesloten, ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 15 uur: De Walkure. Kon. Ned. Schouwburg, 15 en 20 uur: „De leerjongens" van Peter Terson. Films: zie onder zaterdag. BRUGGE Kon. Stadsschouwburg, 15.30 uur: Stedelijk Muziekconservatorium. Prijsuitreiking en concert door hét versterkt Westvlaams Orkest. Feest zaal, Diksmuide Heirweg 159 Sint- Andries, 20 uur; „Vrijdag" van Hu- go Claus door Sint-Rembertus Tor hout. Poppentheater, 15 uur: Opvoering van „De Maharadja van Patapoera" door het poppentheater Tijl Uilen spiegel. GENT Kon. Opera, 14.30 uur: „II bsrbie- re di Siviglia", 20 uur: „Het viooltje van.Montmar.tre". Schouwburg, 15 en 20 uur: „Ge mengd dubbel" van acht Engielse auteurs. (ADVERTENTIE) Vraag inlichtingen Vlooswijkstraat 14, tel. (01150) 2334 Centra)© afdeling: Noordeinde 17, Leiden, met vestigingen te: Aiphen a/d Rijn, Delft, Dordrecht, Gorinchem, Gouda, Haarlem, Maassluis, Middelburg, Mijdrecht, Schie dam, Terneuzen, Woerden, ZeistZierikzee en Zwgndrecht.

de Stem | 1971 | | pagina 7