Indonesië wil bevolking Baliem-vallei in twee jaar beschaafd maken Wieier cross voor Zeeuwse coureurs Bij Ax aange op zui: ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING A Bont C I Jeugd Terne gratis boeke door gestegi I T VAN DRUKKER W MANUSCRIPT IN WEIHOUDER OPERATIE KOTEKA" IN WEST-IRIAN Prestatieloop van Marathon Slachtoffer auto-ongeval in Breda gevonden [kerstaanbieding Geen misdaad Kritiek Ijverig duo Praktische bezwaren Vooruitgang Sluis Hontenisse Terhole Ovezande Oostburg Zuiddorpe Zuidzande Baarland Sportzaal in Kloosterzande op losse schroeven Sas van Gent Nieuw-Namen Hulst St.-Jansteen VERHOGING GI De N.V. Watermaatschappij „ZEELAND" Axelsestraat 79 te Terneuzen Stichting „HET ZILVEREN KRUIS' Koop in een speciaalzaak! tomslag H( VI ZI Donderdag 16 december 1971 1 WAMENA (WEST-IRIAN) (A.P.) De modderige grensplaats Wamena in West-Irian is aangewezen als het bruggehoofd voor de „Operatie Koteka" het gewaagde experiment van Indonesië om de stammen van West-Irian die nog in het stenen tijdperk leven van de ene dag op de andere beschaving bij te brengen. Wamena ligt in het midden van de Baliem-vallei, een streek, zo af gelegen, van de rest van de wereld, dat zij pas in 1938 voor het eerst door mensen uit de buitenwereld is betreden en het enige middel om haar te bereiken het vliegtuig is. Grote stukken land ten oosten van de vallei zijn nog altijd niet in kaart gebracht en onderzocht. En daar wonen duizenden mensen die feitelijk behoren tot de latere steentijd en nog nooit een lucifer hebben aangestreken, een noot muziek hebben gehoord, of een blanke, een wiel of een stuk metaal hebben gezien. De inheemsen zijn mensen met een grof beenderstelsel, een donkere huid en kroeshaar, die veel lijken op zwarte Afrikanen en nog altijd leven zoals hun voorouders duizen den jaren geleden leefden. De stammen leven zo afgezonderd van elkaar, dat vaak gpoepen die op slechts enkele minuten vliegen van elkaar wonen, volkomen verschillen de talen spreken. Hun bijlen zijn van steen en hun rpessen van bamboe. De meisjes en vrouwen dragen slechts supra-mi- oro-rokjes, zo laag en kort dat ze slechts op hun plaats schijnen te blijven door wat een missionaris „vrouwelijke toverkunst" noemde. De mannen hebben alleen maar een koker om de penis, „koteka" ge naamd, die met een koord om hun lendenen vast zit. De vingers van kleine meisjes en vrouwen en soms van mannen wor den bij rouwplechtigheden afgehakt als teken van rouw voor overleden familieleden. Ze eten hoofdzakelijk sweet potatoes en varkensvlees, ge kookt in wijde kuilen in de grond verhit met gloeiende stenen. Geld bestaat niet. Er wordt ruilhandel bedreven voor waardevolle zaken zoals varkens of vrouwen. Ondanks de betrekkelijke primiti viteit van alles is de samenleving verrassend wereldwijs. Er is geen misdaad, geen verontreiniging, er bestaan geen maagzweren en geen armoede. Boeren rouleren hun oog sten van sweet potatoes om de ak kers niet uit te putten. Er bestaat een buitengewoon doeltreffende vorm van geboortebeperking, geba. seerd op onthouding, waardoor de vrouwen in haar leven niet meer dan twee of drie kinderen krijgen en de strakke structuur van de dor pen zorgt ervoor dat niemand ooit honger lijdt. Hun talen weerspiegelen een nog grotere wereldwijsheid. De Danitaa-1 bijvoorbeeld, de meest verspreide in de vallei, bezit 1680 werkwoordsvor men en 81 woorden voor sweet po tato. En deze bijna volmaakte sa menleving wil de Indonesische rege ring moderniseren. Het komt erop neer, dat de „ope ratie koteka" de inheemsen binnen tw-ee jaar in de kleren wil steken, hen vertrouwd wil maken met het gebruik van geld en het volk wil leren de Indonesische taal te spre ken, lezen en schrijven. dingen geschikt te maken om geld te verdienen en het volk ertoe te brengen kleren te kopen. De man die rechtstreeks belast is met de operatie is een 42-jarige beroepsofficier, kolonel Bambang Soematro. „Wij hopen dat omstreeks 1973 geen mensen meer geheel zonder kleding zullen rondlopen", zegt Doe- mitro. Als we nu niet beginnen zal het volk in d<e binnenlanden voor altijd achterlijk blijven". Ondanks de klaarblijkelijke geestdrift van Zadnal en Soemdtro wonen in Wes-t- Iriian maar weinig personen, die ge loven dat het grootscheepse plan veel kans op succes heeft en sommi gen denken dat het sleoht-s onheil kan brengen. „Wij moeten de mensen in de binnenlanden klaarmaken om deel te nemen aan de ontwikkeling van Indonesië", zegt brigade-generaal Acoeb Zadn-al, de 23-jarige militaire bevelhebber van W-est-Irian. Met de ijver van een zendeling en een budget van bijna 720.000 dollar hopen Zaina-1 en zijn staf alle naar schatting 300.000 tot 500.000 inheem sen in de centrale hooglanden, waar van de Baldemvallei een belangrijk deel uitmaakt, in de kleren te ste ken. „Vele buitenlanders vertellen me, dat met zulk een ontwikkeling twee generaties gemoeid zouden kunnen zijn", zegt de generaal. „Ma-ar ik weet dat we het in twee jaar kun nen doen, als we de juiste geestelij ke instelling, de juiste materialen en toewijding hebben". Zainal wilde beginnen met 30 spe ciaal geselecteerde ploegen van tien man in te zetten om onderricht te geven in de Indonesische taal, te helpen de plaatselijke volkshuishou- Openlijk zeggen de verscheidene honderden katholieke en protestant se zendelingen die in de binnenlan. den werken, dat zij het project zul len steunen maar in hun hart heb ben weinigen veel op met het idee. De missionarissen, die de inheem se talen spreken en misschien het beste contact hebben met het volk, „vrezen uiting te geven aan hun bezwaren, omdat zij bang zijn van gebrek aan medewerking te worden beticht", zei iemand die in West- Irian woont. Zij die kritiek hebben op de ope ratie, wijzen erop, dat het kleden van d-e inheemsen een revolutionaire verandering zou betekenen in levens gewoonten die duizenden jaren hebben bestaan. Sommige critici zijn- van mening, dat het project behalve dat het de betrekkeïijik serene be schavingspatronen vain_het volk zou vernietigen, zou kuhrieh Uitkopen op,, wrevel tegen de Indonesische rege ring in brede kringen die tot een uitbarsting zou kunnen komen in openlijke vijandschap. Bovendien zijn aan het verschaf fen van kleding aan de bevolking verscheidene praktische bezwaren verbonden. Iedere persoon zou op zijn minst twee stel kleren moeten ontvangen, een om te kunnen dra gen, terwijl het andere zou worden gewassen. Dit zou betekenen dat de dorps-bewoners zeep zouden moeten hebben, wasketels en opbergkasten in hun primitieve hutten, benevens andere dingen, die hen tot nu toe volkomen onbekend zijn. Da-ar komt nog bij, dat de meeste mens-en, irn het bijzonder de zeer invloedrijke dorpshoofden, tevreden zijn met de huidige Jioestand. „Spe ciaal oude mannen schamen zich voor kleding. Een jonge man, die hier in de vallei voo-r een missiona ris werkt, werd voorzien van kle ding, m-a-ar keerde later tot zijn koteka terug omdat hij, zoals hij zei, van mening was dat kleren dwaas en overbodig waren. In feite is de „operatie koteka" niet de eerste poging van buiten staanders om de inlanders te kleden. Omstreeks 1965 hebben katholieke missionarissen een omvangrijke campagne gevoerd om hetzelfde te bereiken. Het resultaat was een vol komen mislukking. De plaatselijke bevolking weigerde mee te werken en de kleren kwamen terecht in de handen van het leger en werden tenslotte verkocht op Java en in andere delen van Indonesië. Ongea-cht hoe het project uitvalt, het zal onvermijdelijk leiden tot verdere veranderingen voor het volk in de vallei. Reeds maken er velen gebruik van stalen messen en schop pen, die zijn verstrekt door de rege ring en door missionarissen en in de grotere bevolkingscentra, zo-als Wa mena, dragen vele inwoners reeds kleren. De Indonesische regering heeft hier een geasfalteerde airstrip van 2.000 meter aangelegd, zodat grote transportvliegtuigen, jeeps en vracht auto's kunnen aanvoeren. Op de plaatselijke markt is Nederlands bier en Australisch spuitwater te koop, evenals stalen messen, Indone sische rijst, metalen potten en ten nisschoenen. Of de veranderingen vooruitgang zullen brengen is nog niet duidelijk. V-oor Indones-ië is het in elk geval belangrijk dat d-e mensen de Indo nesische taal leren spreken en le zen. Voor hij tien jaar geleden op tra gische wijze in West-Iria-n om het leven kwam, overpeinsde Michael Rockefeller, zoon van de gouverneur van New York reeds, welke invloed de druk van buiten zou hebben op deze primitieve mensen. „Nog veel onheilspellender is hun economische en geestelijke .«toe komst"... schreef hij. „Het Westen denkt in termen van het brengen van vooruitgang en mogelijkheden op zulk een plaats. In werkelijkheid brengen we een cultureel bankroet, dat vele jaren zal duren, en wat erger is, armoede". Commissie Op de begrotings vergadering van de gemeente Hon tenisse op woensdag 22 december komt een voorstel aan de orde een commissie voor ruimtelijke ordening in te stellen. De mogelijkheid bestaat, dat ook niet-raadsleden lid zijn van deze connmiBsiie, waarvan b. en w. aanne men dat er een breed werkterrein voor is weggelegd. In dezelfde ver gadering zal ook de 'verordening tot regeling van de bevoegdheden en de samenstelling van de commissie voor de ruimtelijke ordening' vast gesteld moeten worden. Afscheid Na ruim twee jaar zal mevrouw v.d. Kam uit Hulst het kleuteronderwijs in Terhole vaarwel zeggen. Met ingang van het komend jaar is ze niet meer beschikbaar wegens verhuizing naar Arnhem. In haar plaats is benoemd: mejuffrouw M. Martens uit Kloosterzande, die reeds enige dagen bezig is zich in te w-erken. Daags voor kerstmis zal van mevrouw Van de Kam officieel afscheid worden genomen. Popconcert De Ovezandese pop groep Melrose Abbey, wier instru mentarium onlangs werd gestolen, zal op vrijdag 17 december in ,,'t Olietunnetje" bij Ovezande een „gratis popconcert" geven uit dank voor de hulp om nieuwe instrumen ten en -apparatuur bij elkaar te spa ren. Iedereen die deze ayond zin heeft in een popconcert, si van harte welkom. De band heeft bijna de gehele benodigde outillage weer bij elkaar. Alleen een orgel en een or gelinstallatie ontbreken nog. In ja nuari treedt Melrose Abbey samen met Brutus uit 's Graven-polder op in de Jeugdhoeve te 's Heerenhoek. Na die avond hoopt de groep de nog ontbrekende spullen aan te schaf fen- (Van onze sportmedewerker) 's HEERENHOEK De Zeeuwse wielrenners die in de wintermaanden liefhebberij in het crossen hebben kunnen eindelijk eens in eigen pro vincie terecht, 's Heerenhoek is de plaats waar zondag amateurs, nieu welingen en aspiranten elkaar zullen treffen. Het cross-comité in deze plaats waarvan Cees Raas initiatiefnemer was en dat verder bestaat uit W. Hoogesteger, Chiel Raas, C. Koens en C. de Vos heeft nu ook een adviseur namelijk actief wielrenner Jan Raas. Vorig jaar organiseerde men de eerste veldrit in 's Heerenhoek die succesvol verliep en ook nu heeft men weer eeh attractief deelnemers veld en een aantrekkelijke prijzen- tafel. Het parcours loopt van-af de Prins Hendrikstraat (start en fi nish)) over het industrieterrein van de firma De Jonge, waar hindernis sen worden opgesteld en verder over de Timansweg. Bij de amateurs die 20 kilometers afleggen komen onder andere aan de start Wim de Waal, Cees Bal, Jan Raas. Wim Westdorp, Ton Huijzen, Ko Blok, Peter Remijn, Ad. Kuzee en Guido Paridaen. Vooral Paridaen heeft in veldrit- ten al behoorlijk wat gepresteerd. Bij de nieuwelingen vertrekken Kees Spaans, Benny Scheers, Oscar Hellemons, Cees Witkamp, Leen de Kunder en Ad. Vasseur om er enke le te noemen. De nieuwelingen rij den twaalf kilometer en gaan het eerst van start om half twee. Een minuut later binden de aspiranten de strijd aan met in hun midden onder andere Frans Verstra-ete, Lou de Jager en Willy Pij eke. De af stand voor de aspiranten is 8 kilo meter. Het vertrek van de amateurs is gesteld op half drie. De toegang is gratis. Voor het afhalen van de rug nummers kan men terecht in café De Kroon waar ook de prijsuitrei king plaatsvindt. Oud-verkenners De oud-ver- ken-nerskring van de groep St. Eloy uit Oostburg houdt op 27 december in hotel Du Commerce haar reünie. Aanvang 8 uur. Duivententoonstelling Onder het voorzitterschap van de heer L. Belaert wordt in café Gemeentehuis te Zuiddorpe een grote duiventen toonstelling gehouden. Voor de in zenders worden ongeveer honderd prijzen beschikbaar besteld. De ten toonstelling wordt op 8 januari ge houden. Autorally Op zondag 26 decem ber houdt de Wesit-Z-eeiuwsch- Vlaamse Autoclub WZA haar tradi tionele wildrit. De start van de eer ste deelnemer is o-m 1.01 uur achter de brandweer-garage te Zuidzande. De gemiddelde snelheid is 30 km per uiur, terwijl be-t KNMV-regle ment 1969 van toepassing is. De uitreiking van de prijzen, welke voornamelijk uit wild bestaan, vindt na afloop der rit plaats in hotel „De Zwaan" in Zuidzande. Indien door weersomstandigheden de rit niet kan plaatsvinden, zal deze tot een nader te bepalen datum worden uit gesteld. Oecumenische kerstzang Op zondag 19 december wordt in de Nederlands hervormde kerk te Baarland wefer de jaarlijkse Inter kerkelijke Kerstzang-dienst gehou den. Deze dienst begint om 7 uur 's avonds. Medewerking wordt ver leend door het Mannenkoor „Zang en Vriendschap" van Kapelle-Bieze- linge onder, leiding van de hoer Tamminiga. Het orgel wordt be speeld d-oo-r mevrouw P. de Vriend- Tra-as. Op het programma staan o.a. samenzang, schriftlezingen, declama ties en een kerstverhaal. Enkele le den van de plaatselijke kerken ver zorgen dit programma. Ouderavond Voor de oudera vond, welke door de oudercommissie van de openbare J.H. van Daleschool te Sluis werd gehouden bestond gro te belangstelling. Voorzitter dhr. J. Focke besteedde in zijn openings woord speciale aandacht aan het 25- ja-rige jubilteum van het hoofd der school dhr. G.J. van Oorschot, dat onlangs werd gevierd. De penning meester dhr. A. Versprille, die in zijn jaarverslag de betekenis van deelname aan het ouderfonds uiteen zette, werd met algemene stemmen als zodanig herkozen. Meegedeeld werd dat er binnenkort schooltelevi sie zal komen. Ontspanningsavond Het depar tement Sluis-Aardenburg van de Maatschappij tot Nut van het Alge meen organiseerde in hotel „De Roode Leeuw" te Aardenburg een ontspanningsavond waarvoor veel belangstelling bestond. Het bestuur bleek met het laten optreden van de via Vlaamse radio en TV bekende artiest Willy Vermandere uit Veurne in de roos te hebben geschoten. Op vlotte wijze bracht deze een pro gramma, dat bij het publiek duide lijk aansloeg. Kerstverlichting De Sluisse Middenstandsvereniging heeft 'n sa menwerking met de Sluise VW de belangrijkste winkelstraten van Sluis van verlichting en kerstbomen voorzien. Door hen extra-bijdrage van de Stichting „Cultuur, Sport en Recreatie", welke in Sluis de op brengsten van de Sluisse winkel weekacties beheert, kon de verlich ting o.m. tot de Vrijstraat worden uitgebreid. Huwelijksfeest Het echtpaar Van Hal-Visser vierde in Sluis hun 65-jarig huwelijksfeest. Dhr. Iz. van Hal welke ruim 50 jaar een land- (Van onze sportmedewerker) VLISSINGEN De Vlissingse sportverenigang Marathon houdt zondag op het strand bij Westduin een Kerstprestatieloop over 6 kilo meter. Het geheel nieuwe parcours is zeer afwisselend maar er wordt op geattendeerd niet op spikes te lopen. De start is om twee uur. Voor een ieder die de loop binnen een uur volbrengt is er een herinnering ter wijl iedere vijftiende binnenkomen de een extra verrassing ontvangt. (Van egn onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De plan nen tot de verwezenlijking van een sportzaal in Kloosterzande komen op losse schroeven te staan, nu b. en w, van Hontenisse de raad om toestem ming willen vragen om de plannen voor de stichting van een gymnas tieklokaal voor te bereiden. Het gymnastieklokaal zou er ln Kloosterzande moeten komen in plaats van de sportzaal. Voor de bouw van de sportzaal is op korte termijn geen toestemming te ver wachten B. en w. veronderstellen de reali satie van een gymaccommodatie in Kloosterzande te kunnen bespoedi gen, door de plannen meer beschei den van opzet te maken. De gemeenteraad heeft geruime tijd geleden al een krediet beschik baar gesteld om de stichting van een sportzaal te realiseren. Het exploita tietekort werd evenwel reeds bij voorbaat op 60.000 gulden ge raamd. Vanwege de moeilijke financiële positie van de gemeente verwacht men voor een dergelijke uitgave op korte termijn zeker niet de mede werking van GS. Het college meent nu een oplossing gevonden te heb ben in een gebouw, waarvan de stichting'skosten zodanig zijn, dat de kapitaals- en onderhoudslasten opge vangen kunnen worden uit de daar tegenover staande inkomsten. Noodzakelijk daarbij is, dat het lokaal erkend kan worden als een a- lokaal. Het moet dan aan bepaalde voorwaarden voldoen. „Het reeds door uw raad vastgestelde plan vol doet niet aan deze voorwaarden, met het gevolg dat de kapitaa-lslasten slechts voor een gering gedeelte op gevangen kunnen worden uit de te verwachten rijksvergoeding voor schoolgebruik", zo zeggen b. en w. in de toelichting bij het raadsvoor stel. (Van een onzer verslaggevers) BREDA In de haven Krouwe- laar is gisterochtend tegen half twaalf het stoffelijk overschot ge vonden van mevrouw A. de Bruijn- Meirink. Zij kwam op zaterdag 20 november om het leven in de Wil- helminasingel, nadat de wagen waarin zij meereed ais gevolg van een aanrijding in lyet water terecht was gekomen, samch met haar over leden man, ds. De Bruijn en de heer Hekstra uit Terheijden. Ondanks langdurig dreggen werd het lichaam van mevrouw De Bruijn niet gevon den. Oliehandelaar Busman, die dage lijks in de haven Krouwelaar rond vaart, trof het lichaam gisterochtend aan. Het is overgebracht naar het Diaconessenhuis. bouwbedrijf te St. Anna tor Muiden exploiteerde, huwde op 13 december 1906 te Groede met E.M. Visser. Dhr. Van Hal, 88 jaar en zijn echt genote, 85 jaar, hebben 5 kinderen groot gebracht. De felicitatie van het Sluisse gemeentebestuur werd ver gezeld van een taart versierd met hot Sluisse gemeentewapen. Het muziekgezelschap „Apollo" bracht samen met het majorettenpeloton „Belfort" het echtpaar Van Hal een serenade, terwijl het op de Ln hotel Sanders-de Paauw gehouden recep tie niet ontbrak aan de belangstel ling van de Sluisse bevolking. Demonstratie De gymnastiek vereniging THOR te Sas van Gent zal zaterdagavond om zeven uur in de Speye te Sas van Gent een de monstratie geven. Hieraan werken bijna alle leden van de vereniging mee. Biljarten Aan een biljartwed strijd in café Th. Praet, hebben 34 personen deelgenomen. De uitslag is als volgt: 1. A. van Laere - P. Aarts, 2. A. de Wilde - C. Bosman, 3. F. Kegels - A. Kerckhaert, 4. L. van Ruymbeke - C. Bosschaert, 5. W. v.d. Velde - Th. Praet. (Van onze correspondent) HULST Zaterdag aanstaande wordt bij R. de Vilder in Hulst een grote prijskaarting gehouden. Als prijzen zijn er tamme konijnen en 10 kippen. De prijskaarting begint om 8 uur. Schieting In café Blommaert in Hulst werd een prijsschieting ge houden op de liggende wip, waaraan 40 schutters deelnamen. Er werd geschoten op een wip. De uitslag is als volgt: de hoogvogel werd gescho ten door V. de Vos te Hulst, de eerste zijvogel door L. Verbraeeken te Hulst, de tweede zijvogei was voor C. Buysse te Koewacht. De meeste kleine vogels, 4 stuks, wer den geschoten door C. Schelfhout te Zandberg en Jos Asselrr.an te Hulst. Rectificatie In een artikel over de beveiliging van de Hulster ban ken, in de krant van afgelopen vrij dag, is abusievelijk vermeld, dat de buit van de overval op de Neder landse Credietbank op 19 augustus vier ton zou bedragen. Dit is een vergissing. De daders van de roofo verval op deze bewuste dag gingen er met 200.000. in plaats van 400.000 gulden aan Nederlands en Belgisch geld vandoor. Voetbal Op het terrein v-v. Steen is bij kunstlicht een balwedstrijd gespeeld tussen a™?1-' mes-elftallen van Steen en c 5' dijke. Steen won met 6—1. öchoon. Topbiljart De topbili- „Zondagsvermaak" heeft in R in België een wedstrijd tegen B.C. De Zwemkom De duele uitslagen waren als °i Abdel - F. de Nijs 2—0 W k„li - J. Pieters 0-2, W. Goo^™1"3' van Looy 2—0, J. Saelers "5 Verslaten 1—1, J. Hurkman»' 7| Sturm 11, P. van Kampen -1 Campenhout 20, W. Boel t vjaa Weduwe 02, A. Moeseke -At sen 0—2, B. v. d. Velde A in 0-2, M. Claus - W. VerstM^»* 2, M. Baart - A. Vonck 1-j V dagsvermaak won de uitgeloofd ker. e Dropping Het bestuur van d, I voetbalclub STEEN, afdeling V(%af nenvoetbal, houdt vrijdag een dro ping. Hieraan kan door iederef worden deelgenomen, mits men ziek voor 20.00 uur in café Sport lal inschrijven. Van hieruit worden d>! deelnemers in gesloten vrachtaal weggebracht- pon' l(jerdag 16 december 1971 (ADVERTENTIE) Met diepe droefheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van mijn lieve vrouw, moeder, grootmoeder en overgrootmoeder,/me vrouw K. VAN DE VREUGDE. KLOOSTERMAN op de leeftijd van 70 jaar. Kapelle-Biezelinge P. H. v. d. Vreugde Lichtaart (B.): P. M. v. d. Vreugde M. H. v. d. Vreugde-Ruijsenaars Terneuzen: C. J. Ruijsenaars-v. d. Vreugde J. P. Ruijsenaars Klein- en achterkleinkinderen Kapelle-Biezelinge, 15 december 1971 Biezelingsestraat 58 De begrafenis zal plaatshebben D.V. op vrijdag 17 december 1971 op de algemene begraafplaats te Kapelle, des namiddags 14.00 uur, vanuit de aula. Gelieve om 13.15 uur aanwezig te zijn in de aula. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke I dank, aan allen die met bloemen, cadeaus en fe-1 licitaties ons GOUDEN HUWELIJKSFEEST tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. P. Neve, E. Neve-de Ketl Groenendijk, december 1971. kerstwen* ven Iedere vrouw U wordt uitgenodigd om eens ge- doel zonder verplichting onze nieuwste collectie te komen be zichtigen en aan te passent DANKBETUIGING Daar het ons niet mogelijk is om eenieder, per soonlijk te danken voor de blijken van deelne ming, die wij mochten pndervinden bij het over lijden van mijn lieve man en onze zorgzame pleegvader FLORENT VAN PETEGHEM, betuigen wij langs deze weg en ook aan het verplegend personeel van het St.-Liduina-zieken- huis te Hulst en aan dokter Niesten, onze welge meende en hartelijke dank. L. yan Peteghem-Bolssens, kinderen en kleinkinderen. Hulst, Steénsedijk 41. Te koop grammofoonpla ten, talencursussen Frans, Duits, Engels, Spaans en Italiaans geheel compleet per cursus 30,-. Tel. 070- 652405 of 111097. Te koop 12 speelfilms 8 mm f 100,—. Tel. 070-652405 of 111097. DANKBETUIGING Voor de hartelijke belangstelling, welke wij gelegenheid van ons ZILVEREN HUWELIJKSFEEST op 20 november j.l., in welke vorm dan mochten ontvangen, brengen wij langs deze hiervoor oprecht onze hartelijke dank. Frans Kouijzer, Angele Kouijzer-Jonkheijm. Hulst, Rooseveltweg 35. deelt haar afnemers in Oost-Zr- 'wsch-Vlaande. ren mede dat: het distrikts'. oor Fr. van Waesberghestraat 3 te Hulst per 16 december a.s. wordt overgeplaatst naar: Voor de werkplaats en het maken van afspra ken betreffende uitvoering van werken kunt u terecht: Van Hogendorplaan 13 te' Sint Jan- steen (Pompstation-Kapellebrug). Het telefoonnummer blijft ongewijzigd, n.I. 01140-3026. Voor het melden van storingen na I kantoortijd gelieve u gebruik te maken van ons j stortingsnummer 01150-3649. De Direkteur. 9 Grote en kleine maten Deskundig advies. Volledige garantie. Eigen atelier. Nieuwe Binnenweg 178 Rotterdam (bij 's-Gravendijkwal) Tel. 362185 rmdinsdag 21 december t/m donderdag 23 december 's avonds tot 9 uur geopend. Indien U zich particulier moet verzekeren adviseren wij U de ta- reiven en voorwaarden van bovengenoemde stichting op te vragen bij onderstaande instelling. Een derde klas verzekering ziekenhuis spe' cialistenkosten (incl. poliklinische hulp) kost per jaar voor personen van 16 jaar en ouder 354,—, beneden 16 jaar 1-80, (Dit zijn de nieuwe premies per 1-1-1972.) (Voor een doorsnee gezin van 4 personen be draagt de jaarpremie dus 1.068,— waar onder geen eerste eigen risico van b.v. 100,- per persoon of 200,— per gezin.) v Uiteraard gelegenheid huisarts- en apotheek- kosten mede te verzekeren. Ook hogere klasseverzekerig is mogelijk. Gaarne bereid tot nadere informaties Ver. Ziekenhuisverpl. in Zeeuws- Vlaanderen, Vlooswijkstraat 14 te Terneuzen. Tel. 01150-2334. De heer Evert B. te R. "Hallo of je een emmer leeg laat lopen. Ik ging even optellen wat een nieuwe ski-uitrusting kostte. Ik denk weet je wat, neem je maten op en leg ze nauwkeurig vast in een rubrjekadvertentie van de krant: Ski-uitrusting gevraagd van partikulier. Kostte een paar piek. Maar scheelde me meer dan honderd gulden. Die krant schijnt gespeld te worden. Van alle kanten kwamen de telefoontjes. Ik ben nu bezig een keuze te maken. De krant wordt bedankt." Het dagblad is uw sportiefste koniaktadres. 'l an een onzer verslaggevers) De directie van de ®a Duerinck in Kloosterzande ,'t het college van b en w in een J 1. 11 weten de gang van zaken "net manuscript van wethouder ,a"d te betreuren. Zoals bekend e Ie gemeenteraad een voor- •i van b en w om het boek van de in I. over de geschiedenis i in.' 'n BeRrië te laten druk- «,aiet goed. 1 Jan inschrijvers hij deze ink ^ras de firma Kloos- jnue, die zich met de gang van T°nd de inschrijving niet kon i k 'i en daarom de raadsleden f stuurde met een techni- idmra0 ?htjng. In de bewuste ergaderinig van enkele weken Vwerden heel wait bezwaren Z°re" gebracht tegen de plan- i J en w om de drukorder Belgische bedrijf - tevens we inschrijver - uit te beste- brief aan b en w zegt de 'J van Duerinek nu, dat men u.j brief aan de raadsleden niet ivn°e g heeft gehad om de He,.® van bet manuscript te ver- ll'Utcn ■Jifeu-examens in de sport. l 4aamslag werd door een 1 leden van de afdeling Judo e Sportvereniging Zaamslag i ien afgelegd in de zelfver- gssport het Jui-Jitsu voor de tweede en derde graad. Het stond onder leiding van de de Moor, sport judoleraar fcr'W de heer F. Buijze, 6e Ui-Jitsu te Zaamslag. T jan «jd rei lee eni- thei kek blij O te doo doo: telij waa ven wor f 7,. bed mar mer kun aboi per mer nem waa keei zijn: eerste graad; ■utaatJ, P. Hamelink, G. Ver- IbieW VersP°°r. Tweede graad; peman. Derde graad; N. v.d- de Jonge en C. de Pooter. H( se R aant: gebei er ki bezoi zieke Vo< feesti ken discu Gedu clubh teiten In i van 1 heid jaarst janua

de Stem | 1971 | | pagina 4