V uilniszakken verhogen kosten vuilnisafvoer TUSül NOT STR Jachthaven Breskens onlosmakelijk van toeristisch bad GOED JAAR VOOR VVV VAN SLUIS Verzekering zou school niet uit de brand geholpen hebben Gedeputei provincial Cultureel ouderenpaspoort in studie kadotip REINIGINGSRECHTEN IN HONTENISSE OMHOOG Hontenisse moet drie ton aanvragen Bijdrage in kleedgebouw „Hontenisse" Waterfabriek Terneuzen krijgt reservoir stad streek 1BOHHHH Klacht over slecht onderhoud tennis baan Vogelwaarde Terneuzen-Zuid verontrust over verkeers onveiligheid Geen geld voor handenarbeid Kloosterzande Sluiskil FEESTVERGADE- RI1NG VAN DE VOGEL Voetbalclub Terhole in oprichting VERWARRING IN KLOOSTERZANDE Landbouwschuur uitgebrand Vier mille voor instrumenten voorgesteld Paprika en Bruin Mary van Dijk lieetman Geen verandering («erslgnden Donderdag 16 december 1971 (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Mej. X. Mangans, namens de tennisclub Vo> gelwaarde lid van de jeugd- en sportraad van Hontenisse, heeit een klacht van het bestuur ingediend met betrekking tot het slechte o derhoud van de banen. Na enige discussie heeft de jeugd- en sportraad besloten om het voor stel van mej. Mangnus over te ne men en b. en w. voor te stellen om het onderhoud van de baan over te dragen aan de club en als tegenpres tatie daarvoor minder huur in reke ning te brengen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het dezer dagen opgerichte welzijnscomité Terneuzen heeft op zijn eerste bijeenkomst over gebrek aan belangstelling van ver ontruste inwoners van de compo- nistenwijk in het zuidelijke stads deel niet te klagen gehad. Met klem van argumenten zal bij b. en w., de gemeenteraad en depolitie worden aangedrongen de Bellamystraat, Beethovenaan en Alvareslaan door zebrapaden en andere voorzieningen beter te beveiligen voor oversteken de voetgangers, en vooral voor schoolgaande kinderen. Aan genoemde instanties zullen daartoe verschilende suggesties wor den voorgeegd. Zo wordt voorge steld zebrapaden aan te leggen op de hoek Beqthovenhof - Bellamy straat twee oversteekplaatsen op de Alvarezlaan ter hoogte van de twee ingangen van de Debussyhof en twee zebrapaden op de Bellamystraat, res pectievelijk bij de Opstandingskerk en de Beethovenhof. Verder zal ge vraagd worden een parkeerverbod in te stellen op de Alvarezlaan. De aanwezigen wezen op het grote ge vaar dat vooral grote vrachtauto's tijdens de weekeinden en de avond uren opleveren die op deze laan wor den geparkeerd- Het zou verplicht gesteld moeten worden vrachtauto's op het parkeerterrein bij de super markten bij de Bellamystraat te par keren. Ook op de Bachlaan zouden oversteekplaatsen moeten worden ge creëerd. Er was zelfs een suggestie binnengekomen om op deze weg een maximum snelheid van 30 km per uur in te stellen. Met algemene stemmen werd een sggestie onder steund om een ouderwacht in te stel len die bij de zebrapaden toezicht zal houden op overstekende school kinderen. Hiervoor zal contact wor den opgenomen met de betreffende oudercommissies en schoolbesturen. .(Van een onzer verslaggevers) OSSENISSE B. en w. van Hon tenisse zullen de gemeenteraad voorstellen afwijzend te beschikken over een verzoek van het bestuur van de bijzondere lagere school in Ossenisse, om geld beschikbaar te stellen voor de aanstelling van een vakleerkracht handenarbeid. Als men het verzoek van Ossenis se inwilligt zouden daarop ook alle andere scholen recht hebben. Het college heeft berekend, dat daarmee jaarlijks een bedrag van 50.000 gul den gemoeid zou zijn. Schieting Aan een schieting voor bejaarden bij C. de Waal heb ben in totaal 39 schutters deelgeno men. De hoge vogel werd geschoten door de heer Van Geersum uit Koe wacht en de eerste en de tweede zijvogel door respectievelijk J. de Waal en Fl. Aarsen, beiden uit Kloosterzande. De meeste kleine vo gels, vier stuks, waren voor A. kouijzer. Kaarten De afdeling Sluiskil van het NKV houdt haair maande lijkse kaartavond voor de leden in het gildehuis op vrijdag 17 decem ber. De wedstrijden beginnen om kwart voor acht, (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Als de intercommunale voor het ophalen van huis- en tuin vuil binnenkort zal overstappen op het gebruik van plastic zakken, dan zullen de reinigingsrechten binnen de gemeente Hontenisse met vijf gulden tot 45 gulden stijgen. Dat is een van de consequenties van de omschakeling. Als het sys teem van de plastic zakken is inge voerd zullen de kosten van de dienst niet meer worden verdeeld naar verhouding van het aantal uit gegeven èmmers, maar wordt het inwoneraantal van elke gemeente als maatstaf genomen. Dit schrijven b. en w. van Hontenisse In e toelichting bij een raadsvoorstel om akkoord te gaan met een wijziging van de gemeenschappelijke regeling intercommunale ophaaldienst. Het voorstel komt op 22 december in de raadsvergadering aan de orde. In deze toelichting komt het Honte- nisser college tot de conclusie, dat het gebruik van plastic zakken de voorkeur verdient boven emmers. Voor de gemeente Hontenisse is het aandeel in dq totale kosten berekend op ruim 105.000 gulden. Het aandeel van de gemeente in de kosten voor het ophalen van huis- en tuinvuil bij particulieren bedraagt voor het komend jaar ruim 96.000 gulden. B. en w. verwachten, dat 130 bedrijven buiten beschouwing gela ten het aantal gebruikers van plastic zakken op 2100 gesteld kan (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De gemeente Hontenisse zal in verband met het begrotingstekort van bijna drie ton een beroep moeten doen op een aan vullende bijdrage uit het gemeente fonds. Het tekort op de begroting is te groot, zo hebben b. en w. aten weten, om geheel opgevangen te worden uit verhoging van middelen uit lokale bron. Als een van de voornaamste oor zaken van het begrotingstekort wordt de nadelige invloed van de gemeen telijke herindeling genoemd. Daar door zijn 339 inwoners van beide voormalige gemeenten overgegaan naar Axel, Hulst en Terneuzen. Het verlies aan inwoners en oppervlakte heeft ook een nadelige invloed op de capaciteit van belastingen. worden. Alle langs de ophaal-route wonende mensen zullen na invoe ring van de nieuwe regeling auto matisch worden aangeslagen. De mi nimale vergoeding, die bedrijven voor het ophalen van huisvuil zullen moeten gaan betalen is berekend op 136,80 gulden. Voor elke wekelijkse hoeveelheid van 100 liter vuilnis meer of gedeel te daarvan wordt deze vergoeding met 60 gulden per jaar verhoogd. De totale opbrengst van 130 bedrijven wordt op deze wijze op bijna 19.000 gulden geraamd. B. en w. zeggen het bezwaarlijk te vinden, dat de totale kosten van de dienst voor particulieren, aan de gemeente in rekening worden ge bracht op basis van het aantal inwo ners. Een aantal inwoners zal door de gemeente niet aangeslagen kun nen worden. Zij wonen niet langs de route. „We achten het onbillijk, dat voor deze inwoners aan de dienst moet worden meebetaald, terwijl de kosten enkel verhaald kunnen wor den op de gebruikers van de dienst. Het tarief wordt hierdoor in feite hoger", aldus het college. (Van onze correspondent) HENGSTDIJK De hengelsport' vereniging „De Vogel" houdt op za terdag 18 december om 17.00 uur in het clublokaal bij P. de Waal een feestvergadering. Om 18.30 uur wordt er een mis opgedragen voor levende en overle den leden en daarna is er een feest maaltijd. Tijdens deze maaltijd wor den door de club vijf prijzen ver loot. De kampioensprijs 1971 wordt uitgereikt aan A. Mangnus. De tota le uitslag ziet er als volgt uit: 1. C. Loos Eppegem België, karper van 5100 gram: P. Mangnus Boschkapel- le, paling 2450 gram: C. van Kruys- sen Kloosterzande, snoek 3450 gram: O. Marrin, Stekene, snoekbaars 1250 gram; J'. CM-liet Hengstdijk, voorn van 390 gram: J. Mangnus Boschkapelle, een brasem van 1160 gram. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Uitbreiding van de jachthaven in Breskens is onlosma kelijk verbonden aan het nieuw te creëren toeristische zwembad in die bad plaats. Dit blijkt onder meer duidelijk uit de begeleidingsbrief die het Oost- burgse college van b. en w. opstelde t.g.v. de begroting 1972. „De uitbreiding van de jachthaven we bad op te zetten. De secundaire - - - irpieningen van dit nieuwe zwem- in Breskens en de bouw van een toeristisch zwembad aldaar blijven een hoge prioriteit behouden", aldus deze brief. „De uitbreiding van de jachthaven zal evenwel tot gevolg hebben het verdwijnen van het be staande zwembad in Breskens". Met andere woorden wel een jachtha ven, geen zwembad, voor de plaatse lijke bevolking. Zoals gemeld heeft gedeputeerde A. van Geesbergen tijdens de sta- tenzitting gezegd dat het voor Oost burg hoog tijd wordt te beginnen met de aanleg van de jachthaven. Het Oostburgse gemeentebestuur echter stelde in zijn begeleidings brief: „dat de gemeente zekerheid moet hebben dat aan de bouw van een nieuw bad kan worden begon nen" alvorens het bestaande te amo- veren. Het toeristische zwembad, gepland nabij zeebad Breskens, komt overi gens vrijdagavond aan de orde tij dens de raadsvergadering. B. en w. vragen de raad hen te machtigen de Nederlandse Heidemij opdracht te geven een schetsplan voor dit nieu- (Van onze correspondent). SLUIS In het jaarverslag 1970 van de Sluisse WV, dat met enige vertraging een dezer dagen ver scheen, wordt gesteld, dat 1970 kaaj worden beschouwd als het jaar van herstel. Na de lichte depressie in 1969 als gevolg van o.a. de invoering van de BTW in Nederland en vooral de scherpe koersdaling van de Bel gische frank in het hoogseizoen, noemt het bestuur van de Sluisse VVV, de resultaten van 1970 voor het merendeel der leden gunstig. Naast de natuurlijke oorzaken, welke het toerisme in Sluis bevor deren, wordt in het jaarverslag aan gevoerd, dat de Sluisse middenstan ders door het voeren van een prijs bewust beleid, het verlenen van ex tra-service en het zich getroosten van extra-inspanningen op uren en dagen, dat hun collega's in andere plaatsen gesloten zijn, zelf een be langrijke bijdrage geven aan het instandhouden van de naam en faam van Sluis als toeristen- en winkel- oentrum. Bij het onderdeel dagtoerisme wordt de aandacht geschonken aan het parkeerprobleem, dat Sluis voor al tijdens het hoogseizoen en de weekends kwelt. De hoop wordt uit gesproken, dat spoedig een aanvang zal worden gemaakt met de uitvoe ring van het bestemmingsplan „De Steenen Beer", dat enkele maanden geleden werd goedgekeurd. Hierin zijn dichtbij het centrum van Sluis een belangrijk aantal parkeerplaat sen voorzien. Voorgerekend wordt dat het aan tal bezoekers aan Sluis hiermede met tenminste 150.000 zou kunnen stijgen. Naast een overzicht van de dankzij de werkzaamheden of mede werking van de VVV plaatsgevon den evenementen wordt een uitge breid verslag gedaan over de finan- aiële toestand van de Sluise VW. Deze kan zonder meer gunstig wor den genoemd. Door dde 156 leden werd bijna f 16.000 aan contributies en bijdragen bijeengebracht ter on dersteuning van de activiteiten van de VW. Ook wordt in het jaarver slag gewag gemaakt van de oprich ting vam een middenstandsvereni- ging die in Sluis noodzakelijk wordt geacht. Hiermede kwam eindelijk een einde aan de noodgedwongen behartiging door de Sluisse VVV van specifieke middenstandsbelan- gen, waarvoor de VVV qua struc tuur en instelling een minder ge schikte vereniging is. bad,\ waaronder te, zonneweide speel weide, parkeerplaatsen, groenbe- planttng e.d. dienen volledig te wor den uitgewerkt, opdat de gemeente die plannen kan overleggen bij de dienst aanvullende civiele werken, die zoals bekend daadwerke lijk de werkloosheid bestrijdt in probleemgebieden. Gemeenten die een werk in a.c.w.-verband krijgen toegewezen ontvangen hiervoor een subsidie van 75 procent. (Van een onzer verslaggevers) TERHOLE Na bestuursleden van de voetbalclub Terhole I.O. ge hoord te hebben, heeft de jeugd en sportraad besloten zich achter het streven van dit bestuur te stellen om te komen tot de oprichting van een voetbalclub in Terhole. De alternatieve begroting, die het besiiuiur van de olub I.O. heeft ge legd naast die van het gemeentebe stuur met betrekking tot de aanleg van een sportveld en kleedlokaal, zal door een speciale commissie uit de jeugd- en sportraad kritisch wor den bekeken. Een en ander in over leg met de mensen uit Terhole. Deze commissie „Voetbalclub Terhole" zal verslag uitbrengen van haar bevin dingen aan het algemeen bestuur van de jeugd- en sportraad, waarna deze een advies aan b. en w. zdl uitbrengen. De eigen inbreng van het Terhole- se bestuur is er de oorzaak van Clat hun alternatieve begroting bedui dend beneden die van b. en w. ligt. Die zelf-werkzaamheid heeft uiter aard de nodige waardering van de jeugd- en sportraad. De „Commissie Voetbalclub Terhole" bestaat uit de heren R. Rademakers, W. van Dijk, F. van Laere, J. de Schrijver, M. de Zwart en de secretaris de heer O. Vosveid. (Van een onzer verslaggevers) er. KLOOSTERZANDE Volgens een woordvoerder van de gemeen te Hontenisse had het bestuur van de schoolstichting in Kloosterzande moeten zorgen voor verzekering tegen brand van de op 29 novem ber uitgebrande meisjesschool in Groenendijk. Zoals wij gisteren reeds meldden, is het aan een mis verstand te wijten dat het gebouw op het moment dat het afbrandde, niet was verzekerd. Voorzitter F. de Waal van de schoolstichting heeft naar aanlei ding daarvan desgevraagd ver klaard dat 't naar zijn mening op de weg van de risico;drager ligt om een schoolgebouw tegen brand schade tc verzekeren. In dit kader noemde hij de gemeente. Zowel de jongens- als meisjesschool in Kloosterzande zijn evenwel eigen dom van de stichting, zodat het volgens de gemeente logischer ge weest zou zijn als het stichtingsbe stuur voor verzekering had ge zorgd. De twee lagere scholen in Groe nendijk hebben de afgelopen da gen voor verschillende misverstan den gezorgd, omdat ze binnen de gemeente Hontenisse een uitzon deringspositie bekleden. Beide zijn het' zogenaamde artikel-205-scho- len. Dat wil zeggen, dat ze tot stand zijn gekomen vóór de inwer kingtreding van de Iageronderwijs- wet in 1920. Na die wet zijn alle toenmalige schoolbesturen in de gelegenheid gesteld om voor be staande schoolgebouwen van de gemeente een afkoopsom te krij gen. Dat kon ook geweigerd wor den. De betrokken besturen bleven dan de eigenaars, maar konden aanspraak maken op een jaarlijkse vergoeding van de gemeente. Voor deze laatste formule werd gekozen door de schoolbesturen van de bei de scholen in Groenendijk. Het stichtingsbestuur is dus in dit ge val de eigenaar en de risico-dra ger. Om die reden zou het voor de hand hebben gelgen dat de stich ting, die de meisjesschool een week vóór de brand van de con gregatie van zusters in Etten-Leur had overgenomen, voor een pas sende brandverzekering had ge zorgd. Dat is niet gebeurd, omdat men volgens een toelichting van de voorzitter, in de veronderstelling verkeerde, dat in het totale verze keringspakket ook een assurantie voor brand zat. Pas op het moment van de brand bleek dit niet het geval te zijn. Ook rond de brandverzekerj» van de jongensschool zijn n.isJ standen gerezen. Volgens bericht..' in de krant van gisteren zou enige school binnen de zijn. die niet tegen brand is S.eneenit vent. kerd. Een woordvoerder van to kerkbestuur, dat het gebouw tot d overdracht aan de nieuwe stichtin, in beheer had, heeft dit tegen« sproken. Er is wel degelijk L verzekering afgesloten. Gemeens secretaris B. de Schepper vu de gemeente Hontenisse heeft j gevraagd meegedeeld, dat liet de bedoeling ligt deze verzekertó in de toekomst door de gemeens te laten overnemen. Overigens zou het voor de meente Hontenisse niets hebben uitgemaakt als de meisjess wél verzekerd geweest zou „Volgens de LO-wet moeten njlt. we scholen door de gemeente taald worden. De gemeente zelfs voor de stichtingskosten verzekeringsuitkering van schoolstichting niet hebben moji accepteren. Voor Hontenisse zoa' stichting van het semi-peraai» zesklassige schoolgebouw, nu ter vervanging moet komen, et niet goedkoper op geworden zijn' aldus zijn toelichting. Donderdag 16 december 1971 (ADVERTENTIE) HILVERSUM. „Kerstfeest met Mieke Telkamp", opgenomen in de S.-Jozefkerk te Achterveld. Hitzending Eerste Kerstdag door de AVRO- televisie. (Van onze correspondent) OOSTBURG In de nacht van dinsdag op woensdag is de land bouwschuur van de heer J. Nortier aan de Molenberg te Oostburg ge heel uitgebrand. De eigenaar, die enkele honderden meters van de schuur woont, werd omstreeks mid dernacht gewekt door het springen van dakpannen. Hij zag toen de vlammen al uit de schuur slaan. In de schuur, met wagenhuizen, bevon den zich enkele wagens, stro en vlas. De brandweer van Oostburg is tot zes uur in de morgen bezig geweest met het blussen. Ook de brandweer uit Aardenburg is nog ter plaatse geweest, doch hoefde geen assistentie te verlenen. De schade beloopt enkele honderd duizenden guldens. De eigenaar is verzekerd. De oorzaak van de brand is nog onbekend. (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAAKDE B. en w. van Hontenisse willen de muziekvereni ging „Vrijheid Eendracht" in Lams- waarde een renteloze lening v 4000 gulden verstrekken. De vereni ging heeft het geld nodig voor de aanschaf van instrumenten voor een nieuw jeugdkorps. De totale kosten voor aanschaf van instrumenten worden geraamd op 10.000 gulden. De muziekvereni ging zelf heeft al een bedrag van 3700 gulden bijeengebracht en ook up het Anjerfonds Zeeland is een beroep gedaan om een bijdrage in de kosten. (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG Bekeken zal worden of in geheel Zeeland een zogenaamd cultureel ouderenpas poort kan worden uitgereikt. Dit deelde gedeputeerde A. van Gees bergen gisteren de provinciale sta ten mee, op vragen van mevr. Van Zanten (PvdA). Het cultureel ou derenpaspoort (het COP) is in de loop van het seizoen 1970—1971 in Middelburg ingevoerd. Gedeputeerde Van Geesbergen wees er op dat het verspreiden van het COP over heel Zeeland niet door de Stichting Cultuurspreiding Zeeland alleen gedaan kon worden. In dit verband vond /hij het een goede suggestie van mevr. Van Zan ten om het open bejaardenwerk en de federatie van vrouwelijke hulp verlening in te schakelen. Ook de gemeenten zullen naar zijn mening bij de verspreiding van het COP moeten worden betrokken omdat de gemeenten, in verband met de te verlenen reductie, dienen te subsi diëren. De heer Van( Geesbergen deelde verder op vragen van mevr. Van Zanten mee, dot de „Zeeuwse Prijs" die jaarlijks wordt toegekend aan mensen die zich voor de cultuur in Zeeland verdienstelijk hebben ge maakt, van f 500 tot f 1000 zal worden verhoogd. De heer Van Geesbergen tekende hierbij aan, dat de Zeeuwse Prijs in feite een eerbe toon is, waarbij het niet oim het daaraan verbonden bedrag gaat. Hij was echter ook met mevr. Van Zan ten van mening dat een bedrag van f 500 tegenwoordig niet zoveel meer is als op het moment dat de Zeeuw se Prijs voor het eerst werd uitge reikt. „Toen kon je er nog een reis van maken. Nu kun je er nauwe lijks nog een keer voor gaan eten.", zei de gedeputeerde, die hierdoor tal van opmerkingen over zijn eetlust te verwerken kreeg. Ten aanzien van andere Zeeuwse culturele zaken wist de heer Van Geesbergen onder meer te melden dat men zich aan het beraden is over een nieuwe opzet van het Zeeuwse Landjuweel, en dat de Zeeuwse Volks Universiteit een taak krijgt op het gebied van de educa tion permanente. Voor wat dit laatste betreft is het aantrekken van een consulent voor het vormingswerk een noodzaak. In verband met de mogelijkheid dat door geldgebrek in diverse Zeeuwse culturele plannen het mes zal moeten worden gezet, zei de heer Van Geesbergen dat zeker geen activiteiten voor de jeugd geschrapt zullen worden. (ADVERTENTIE) WARNER'S FOUNDATION MODEKLEUREN Kremerstraat 9 - Tel. 3 3511 BERGEN OP ZOOM Kent u passepartout-sieraden? Ringen, armbanden, broches en oorbellen met verwisselbare edelstenen. Een ideaal kado dat het begin vormt van een smaak volle sieradengarderobe. edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert gi.a_. lijnbaan 92 tel. 11667O oostzeedijk 155 tel. 122344 rotterdam (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Als de meenteraad daarmee akkoord -krijgt de voetbalvereniging Hoi nisse van.-degemeente eeni-bijd ineens van 24.000 gulden u stichtingskosten van een kleedgebouw. De totale kosten voor de wM aankoop van het tweedtiffló f bouw bedragen 65.550 {«l vereniging spaart door i zaamheid een bedrag aan li uit van 27.360 gulden. Voor MS brekende bedrag wil men na a* van de gemeentelijke bijd lening sluiten. Eerder al had de gemi besloten garant te staan door de voetbalvereniging te s lening voor de bouw van een k ne. Tevens werd aan de veren een jaarlijkse subsidie toegekend het exploitatietekort. Gedeputefl Staten keurden deze b< de gemeenteraad niet e oog op de financiële positie 1 gemeente. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST N Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS m.i.v. l-l-'72: 23,25 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (exd. SOct incassokosten) 7,83 per maand (excl. 15 incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9. tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. Oll*"- 3751. en tel. 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOIT!® Wnd. inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. Vlaanderen. A. Vergouwe (01172-1878) Kanaalzone en Terneuzen: j. Schieman (01155-1224) Noord- en Zuid-Beveland: K. H. van den Berge. REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180-7764. Chef Zeeland: A. F. Koopman, tel. 01180-743 Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel, tel. 01150-4866. Redacteur O. Z. - Vlaanderen. A. Verlind, tel. 01140-3751. b.g.g. semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237. Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm, tel. 01150- Sportredactie Zeeland: R. van Dfeursen, tel. OUaa-W Fotojournalist Zeeland: Cor J. de Boer, tel. 01155-2237 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Binnen een half jaar zal er bij de waterfabriek te Terneuzen een aanvang zijn gemaakt met de bouw van een reservoir voor de opslag van gedestilleerd water. Dit water wordt door deze fabriek- annex elektriciteitscentrale, vervaar digd. In principe is er over de ver deling van de kosten die met het pro ject gemoeid zijn, een akkoord be reikt. In een wat verdere toekomst ral er door de bouw van een derde destillatiestraat wellicht een uitbrei ding van de capaciteit worden ge schapen. Een en ander bleek uit medede lingen die gedeputeerde A. Kaland gisteren in de Zeeuwse staten deed, ndat er bij herhaling was gesproken wer de problemen die er voor de wtavoorziening in Zeeland rijzen, M de drinkwatervoorziening is ons probleem", aldus de heer Kaland, „De grootste waterbehoefte zit bij de industrie. Vanuit de Biesbosch zal er in de toekomst via aparte lei dingen zowel gezuiverd drinkwater ais halfgezuiverd industriewater wor den aangevoerd". „Speelt u niet vaak talk met de Biesbosch?", vroeg de deer Schouten (D'66). „U zou nu al moeten beginnen om ander water te suppleren. De Rijn en de Maas wor den steeds bedenkelijker bronnen van toevoer van schoon oppervlakte water". „Wees gerust, wij blijvien at tent", zei de heer Kaland, wijzend op de plannen met de waterfabriek in Terneuzen. Er werden tenslotte nog wat achterhoedegevechten geleverd °ver de discriminatie van Zeeuwsch- Vlaanderen bij de watertarieven in I Zeeland. Vooruitzichten voor vrijdag en zaterdag, op gesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur: Geen belangrij ke verandering. Weervooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor vrijdag: aantal uren zon: tot 2, min. temp.: 2 tot 7 graden ™ven normaal, max. temp: 0 tot 5 Ijraden boven normaal, kans op een droge periode van minstens 12 uur: *j> Procent, kans op een -geheel droog «maal: 90 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: !'°t 5, min. temp.: 0 tot 5 graden °ven normaal, max. temp.: van on weer normaal tot 4 graden boven °rmaal, kans op een droge periode ,a® minstens 12 uur: 95 procent. Rtis op een geheel droog etmaal: procent. Konstanz 261 (pl. 1), Rheinfelden Z (onv.), Straatsburg 160 (-12), Ehersdorf 302 (-8), Maxau 358 (- I7« y°chingen 131 (-2), Mannheim ("2), Steinbach 131 (-7), Mainz Z (-3), Bingen 106 (pl. 7), Kaub Pl. 10), Trier 252 (-1), Koblenz £(pl. 4), Keulen 86 (pl. 7), Ruh- 248 (pi. 8), Lobith 859 (pl. 5), «®erdense Kop 833 (pl. 3), Nij gen 658 (pl. 3), IJsselkop 809 (pl. '-Eefde IJssel 329 (pi. 2), Deven- t 410 (onv.), Monsin 5444 (pl. 4), [gharen 3908 (pl. 20), Belfeld ij,5 (-9), Grave beneden de Sluis (pl. 4). ..Morgen, «gen vrijdag op Zoom. l'iO '"Weert, 2.24 en' 14.43 17 december 3.22 en 15.34; Terneuzen. en 14 05: Vlis* r 119 en Wemeldinge, 3.12 en 15.24. j G d< 0 w h st vi IV n& 01

de Stem | 1971 | | pagina 2