Ulster senator vermoord ELLIG e pakken. MLD: HELIKOPERBESTAND UITBREIDEN e^efy Vliegen goedkoper op tal van lijndiensten INDIA Rusland niet langer principieel tegen VVDM: Nieuwersluis schiet zijn doel voorbij r fRAAK VAN IRA knecht ïsmsmsi^ ismsmsms Europese commissie: T. en D.-verblifa weer los van Europemballage Opnieuw gewonden bij gevangenisoproer Naar één algemeen ambtenarenreglement Naar metaal cao per onderneming? binnenland buitenland at 29, 01600-48436 NS KIJKEN kopje koffie^ in de WROOM /elke belangen? fee drie Benedict Silberman gecremeerd NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Nixon en Pompidou spraken drie uur met elkaar Akkoord 36 luchtvaartmaatschappijen Gezinsvoorlichting houdt op 1 januari echt op Hereniging West- en Oost-Duitsland Nog geen kerstbezoek TTnnTff te laten lopen, kwaliteit en een 14 december '1971 (Van onze redactie buitenland) BELFAST John Barnhill, een 68-jarige senator van llllster en lid van de Unionistische partij, is doodgeschoten. Ijerroristen hebben ook zijn huis opgeblazen. De officiële vleu- van het verboden Ierse republikeinse leger IRA heeft de lerantwoordelijkheid opgeëist van de aanslag op deze Noord- Itrse senator. Barnhill is het eerste lid van het jrlement van Ulster, dat, sinds twee ijr geleden de ongeregeldheden |jer oplaaiden, waardoor reeds tey commentaar 'Ma rclam, Tilburg, TTtrecbt. ieuwste t komplete keukens isd'rop en d'ran igel 88 - Breda )1600-23933 EOPEND g 10.00-15.00 uur n 9.00-17.00 uur ET 321ste gewapende conflict dat de wereld sinds het oprich- van de Verenigde Naties kent it elke dag verder naar een tra :b hoogtepunt. Dat duizenden worpenen der aarde daarin ten Ier gaan is op zichzelf al erg ge- Het cynisme waarmee in het ste politieke college van onze laneet over deze ellende wordt ge- eken vervult velen met walging. Want in wezen worden de tegen- llingen tussen de machtige mam- trijken uitgevochten met de le as van Indiërs, Pakistanen, Bengali dezelfde manier waarop nu al kwarteeuw gesold wordt met de ilangen van Vietnamezen, Laoten Cambodsjanen. Biafranen, Ara lieren en Israëliërs, horen even- >r in dat rijtje thuis. Omdat de rote twee of drie de rechtstreekse ifrontatie gode zij dank niet «durven, schermutselen ze schaam te met behulp van tussen ponen. onthulling van de machten en lijfveren achter de bloedige scher- ïi van de wereldpolitiek dunkt voorshands belangrijker dan het 'oord op de vraag wie in het |ste conflict de aanvaller is. De fase woordvoerder in de Ver- Naties had gelijk^loen hij zei de wereldmachten het vraagstuk tot het huidige conflict leidde ndenlang hebben laten liggen. bu goed zijn wanneer eens dui- (kon worden gemaakt wiens en belangen er gediend zijn met nieuwe verspilling van bloed, fttn tranen. boterde al lang niet zo best tesen het P.S.P.-bestuur en de og binnen die Partij welke zich '(arisch Links noemt. De onenig- hszo hoog opgelopen, dat een hlieve breuk zeer aannemelijk Proletarisch Links heeft hierop Uitlopende al laten weten „op houtje verder te gaan". De zo- I >!e afscheiding van een poli partij en als waarschijnlijke aquentie de zoveelste nieuwe j«ke splinter. De partijen zeggen Whaling dat er meer duidelijk- 'tioet komen in de politiek. al die afsplitsingen wordt de feer echter niet duidelijker op. sven in een democratisch bestei mag uiteraard iedereen zijn doen. Maar op deze manier er toch wel wat te veel ge- 'd op het altaar van de demo- s onder het motto „zoveel hoof- zoveel zinnen". Wat ons betreft Mwe in waarschuwingsfase drie de politieke milieuverontrei- 196 mengen zijn omgekomen is vermoord. Zijn vrouw vertelde, dat hij in hun boerderij te Strabane, dicht bij de grens met de Ierse republiek, naar de deur ging toen gebeld werd. Zij hoorde twee schoten en trof haar man aan, die bij de deur lag met een gewapende man, die naast hem knielde. Een tweede man hielp het lijk naar de huiskamer slepen, waai de daders een gelignietbom naast het lijk legden. Mevrouw Barmhill vluchtte miaar de buren. Daar hoorde zjj een explosie, die hun hele huis vernielde. Politie, brandweer en mili tairen vonden na lang zoeken in de puinhopen het zwaar verminkte lijk. Mevrouw Barnhill ligt met een shock in het ziekenhuis. Barnhill was tien jaar lang sena tor. Hij was voorzitter van de plaat selijke Unionistenpartij. Hij was geen omstreden figuur, maar stond wel bekend als een onverzoenlijk tegen stander van terreur. Een woordvoerder van de IRA zei in Dublin, dat zijn organisatie het plan had enkel het huis van de pro testantse senator te vernietigen als vergelding voor de vernietiging van huizen in Ulster door het Britse le ger. Toen de senator echter de IRA- ledsn die bij hem aanklopten aan viel, werd hij neergeschoten. Ver volgens werd het huis opgeblazen door middel van een kneedbom van 18 kilo. HILVERSUM (ANP). De musi cus Benedict Silberman, die vorige week op 70-jarige leeftijd te Hilver sum is overleden waaraan op zijn verzoek geen ruchtbaarheid werd ge geven is gistermiddag gecremeerd. De heer Silberman werd 5 decem ber 1901 te Helsinki geboren. Zijn va der was Oostenrijker, zijn moeder Finse; beiden waren violist. Hij kreeg zijn muzikale opleiding aan het Amsterdams conservatorium. Daarna kwam hij te Berlijn in con tact met de groten van de lichte mu ze: Frans Lehar, Robert Stoltz en Emmerich Kalmann. In 1936 werd hij medewerker bij de radio in Neder land. Na de oorlog maakte de heer Sil berman een toernee 'door het voor malige Nederlands-Indië. In 1948 stelde hij op verzoek van de Neder landse Radio Unie een orkest samen, dat een all-round programma kon uitvoeren: het Promenadeorkest, dat nu uit zestig man bestaat. Silberman heeft dit orkest geleid tot 1967. (Van onze redactie buitenland) BRUSSEL. Thomassen cn Drij- ver-Verblifa moet weer losgemaakt worden uit Europemballage, het Europese bedrijf van het Amerikaan se Continental Can. Dat is het stand punt van de Europese Commissie in Brussel, die een onderzoek naar deze concentratie in de verpakkingsindus trie heeft ingesteld. De commissie is van oordeel dat hier misbruik gemaakt wordt van een dominerende positie. Onderzocht moet worden hoe binnen een bepaald tijd vak T. en D.-Verblifa zich los kan ma.kén uit Europemballage. Dat laatste bedrijf zal afstand moeten doen van de aandelen T. en D.-Ver blifa. Deze wérden in april 1970 ver kregen na een openbaar bod. Toen werd ruim 77% van de aandelen verworven; daar kwamen nog eens 10% bij die Continental Can al bezat. (ADVERTENTIE) •ijgbaar als volgt: hem halen in een onzer winkels.prijstl. L. aaktfl. 375 over t.n.v. KLEIN'S HANDELMU. kerkstraat 90-94, amsterdam, itgiro 12169 .gem.giro k4546 uurteen postwissel esloten enveloppe)een betaalcheque of taalkaart en u ontvangt dekatalogus thuis. (Van een onzer verslaggevers) MARINEVLIEGKAMP VALKEN BURG De Marine Luchtvaart Dienst zal in de komende jaren ver schillende typen vliegtuigen en heli kopters moeten vervangen, als zij haar taak ongewijzigd zal moeten voortzetten. Tevens zal liet helikop terbestand moeten worden uitgebreid tot tenminste 35 vliegtuigen. De ten dens naar oorlogsschepen, uitgerust met helikopters, is thans zo duidelijk, dat er niet aan te twijfelen valt dat straks alle nieuwe marineschepen met heli's zullen zijn uitgerust. Nu zijn alleen nog maar de fregatten van de Van Speijkklasse met helikop ters uitgerust: het is de Britse West- land Wasp. Ook het lange-afstandsvliegtuig voor onderzeebootbestrijding en pa trouille, de Lockheed Neptune, dat nu al begint te verouderen, maar volgens de marine nog een jaar of zes goed mee kan, zal tegen het einde van de jaren zeventig moeten worden ver vangen. Het gaat hier oin een type vliegtuig met zeer ingewikkelde ap paratuur, dat per stuk zo'n vijftien miljoen gulden kost (in guldens van 1970). Het is niet onmogelijk dat voor de vervanging van de zogenaamde utiliteitshclikopters (werkpaarden voor alle doeleinden), in een tussen fase van de lielivlootvernieuwing de oude, trouwe Sikorsky terugkeert, maar dan met een geheel nieuwe mo ttor. De marine bezit nog zeven van deze Sikorsky's en geeft zelf de voor keur aan de modernisering daarvan. Dan zullen er nog drie bij moeten ko men omdat er behoefte aan tien stuks is. De Agusta Bell van Italiaanse ma kelij zou dan kunnen worden afgesto ten. Dit alles kwam gisteren te voor schijn op een voor de marine onge woon openhartige gedachtenwisseling tussen de M.L.D.-top en leden van de Nederlandse Vereniging van Lucht- vaartpublicistcn. De commandant van de M.L.D. in Nederland, kapitein ter zee R. Idzer- da, die een soort forum voorzat, be staande uit officieren van zijn staf en van de staf van het marinevliegkamp Valkenburg, ging ook in op de vraag waarom de M.L.D. niet kan worden ingelijfd hij de koninklijke lucht macht. „Je zou de hele M.L.D.-organi satie kunnen overhevelen naar de luchtmacht", aldus de heer Idzerda, „maar wat is dan de winst? Ik neem aan dat die vooral moet liggen in het financieel-economische vlak. In dat vlak is er geen winst te verwachten van zo'n integratie die enkel op pa pier een integratie zou zijn. Want in geen enkel opzicht zijn vliegtuigen, vliegers en overige specialisten van beide onderdelen onderling uitwis selbaar". Op de vraag of de M.L.D. op de dag van vandaag over voldoende midde len beschikt om haar nationale en NAVO-taken uit te voeren, antwoord de de M.L.D.-commandant„Ja, maar we moeten er wel voortdurend voor op onze tenen gaan staan". (Van onze redactie buitenland) TERCEIRA. De Amerikaanse president Nixon en het Franse staats hoofd Georges Pompidou hebben maandag op de Azoren hun eerste ge sprek gevoerd. In een onderhoud van bijna drie uur bespraken zij onder vier ogen de huidige wereldproblemen. Tegen de verwachtingen in is daarbij de mone taire crisis nog niet ter sprake ge komen. Woordvoerders van beide gespreks partners hebben meegedeeld dat ge sproken is over de ontwikkeling van Europa, de Europese veiligheidscon ferentie en de oorlog tussen India en Pakistan. Nixon heeft met Pompidou van ge dachten gewisseld over zijn komende bezoeken aan Peking en Moskou. Een Franse woordvoerder noemde het eerste gesprek tussen de twee presi denten „openhartig en hartelijk". Nixon (links) en Pompidou tijdens hun besprekingen op het Azoren- eiland. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. De gezins voorlichting houdt echt op 1 ja nuari op. Dit verklaarde gister middag mcj. Stork van het in Den Haag gevestigde bureau van de nationale federatie van de landelijke dienst voor huishou delijke en gezinsvooriichting. De stroom vragen en klachten is na het bekend worden van het intrekken van de 6 miljoen subsidie niet verminderd. In Den Haag heeft men het idee dat het publiek er niet goed van door drongen is dat met de vijftig plaatselijke stichtingen ook de nationale federatie haar werk zaamheden zal moeten staken. PARIJS. In de gevangenis van het Oostfranse Toni, waar vorige week donderdag 240 gevangenen in opstand kwamen, is maandag op nieuw oproer uitgebroken. De opstand heeft nog geen vijf mi nuten geduurd. Ongeveer 60 gevan genen waren uit hun cellen ontsnapt. Verscheidene gevangenen liepen ver wondingen op, toen zij door te hulp geroepen gendarmes werden over meesterd. (Van onze redactie buitenland) GENèVE Alle lijndiensten tussen Canada, de Verenigde Sta ten, Mexico, Europa, het Midden- Oosten, Afrika en het Indische subcontinent worden in prijs ver laagd. Te Genève hebben 36 lucht vaartmaatschappijen overeen stemming bereikt over een pakket van belangrijk lagere tarieven voor het passagiersvervoer op de ze ljjnen, in sommige gevallen wel van dertig procent. Aldus willen de bij de IATA aan gesloten maatschappijen de 'markt voor het toeristisch verkeer nieuw leven inblazen en passagiers terug lokken van de chartermaatschap pijen. De nieuwe tarieven gaan op 1 april a.s. in en gelden voor één (Van onze redactie binnenland) UTRECHT. Minister Geertsema van Binnenlandse Zaken wil een al gemeen ambtenarenreglement, dat voor het gehele ambtenarenkorps geldt. Dit zei hij gisteren te Utrecht op de algemene vergadering van het centraal orgaan gemeentelijke perso neelsaangelegenheden, waar hij het onderwerp „overheid en materieel ambtenarenrecht" behandelde. Hij stelde, dat het ambtenaren korps een eenheid is ten dienste van geheel het volk. Daarom zag hij ook geen enkele principiële reden meer, in rechtspositioneel opzicht, een on derscheid te maken tussen de ambte naren die bij de onderscheidene or ganen werkzaam zijn. Hij stelde ove rigens nadrukkelijk, dat hij niet van plan was binnenkort met een wets ontwerp te komen, dat met één klap een einde maakt aan alle eigen be voegdheden van de lagere publiek rechtelijke organen ten opzichte van hun ambtenaren. Hij zei verder, dat de door hem voorgestelde algemene ambtenarenwet ook een einde zou kunnen maken aan de concurrentie die de gemeenten elkaar en ook de pro/incies en het rijk aandoen door aan sollicitanten bijvoorbeeld extra vakantiedagen aan te bieden of wo ningen beschikbaar te stellen. Hij be loofde een beter georganiseerd over leg tussen de gemeenten en provin cies. jaar- Aldus na twee eerder gehouden IATA-conferenties, die zonder resul taat gebleven waren, geen tarieven- oorlog op de Noordatlantische route. Een grote monetaire herziening ech ter zou dé grote internationale lucht vaartmaatschappijen kunnen ver plichten ook dit nieuwe systeem te herzien. Voor de nieuwe tarieven wordt dit jaar verdeeld in drie reisperioden, te weten een hoogseizoen van drie maanden in de zomer, een „off-sea son"-periode van zes maanden in de winter en een periode van drie maanden tussen beide seizoenen. Het meest aantrekkelijke van de nieuwe tarievenstructuur is de ver laging van de prijzen voor de nor male „economy class" en van de toe ristische tickets die een bepaalde tijd geldig blijven. Een retour Lon- den-New York in de „economy class" (laagste klasse) bijvoorbeeld gaat in de winter 404 dollar kosten verge leken met een huidige prijs van 452 dollar. In het hoogseizoen daarente gen stijgt de prijs juist van thans 552 tot 556 dollar. Een toeristisch retourticket met een geldigheid van 29 tot 45 dagen op de route Londen-New York gaat in de winter 204 dollar kosten in plaats van 272 en in, de zomer 294 in plaats van 332 dollar. De normale eersteklas tarieven gaan op alle rou tes met vier dolar omhoog in ver band met de gestegen navigatiekos ten. (ADVERTENTIE) (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Een woordvoerder /an de Christelijke Bedrijfsbond leeft gisteren gezegd dat de werk- ïemersonderhandelaars voor een ïieuwe metaal-cao morgen weer bij- senkomien om de koers nader te be salen. Belangrijk punt van gesprek :al zijn de mogelijkheid om per on- lerneming een cao af te sluiten, dus het op landelijke schaal. De bondsraad van de metaalbe- Irijfsbond van het NW heeft giste- •en het beleid van de onderhande aars goedgekeurd. De concessies die ïu zijn gedaan zijn de uiterste, aldus le bondsraad De bondsraad stelde verder quoig vast dzt als er opnieuw overleg komt met de werkgevers en er geen resultaat kornit, er niets an ders overblijft dan andere maatre gelen, waarbij staking te overwegen. Het congres van de katholieke me- taalbond St.-Eloy is verontwaardigd over de afwijzende houding van de werkgevers „m.b.t. de door de vak beweging ingediende redelijke sociale en materiële verlangens-" (Vervolg van pag. 1). De Indiase minister van Buiten landse zaken, Swaran Singh, ver klaarde dat voorzover hij wist er geen ander voorstel aan de Veilig heidsraad zou worden voorgelegd. Sommige VN-diplomaten voorspelden al dat de Amerikaanse resolutie op nieuw door een veto zou worden ge troffen als er geen amendementen op worden ingediend. De presidenten Nixon en Pompi dou hebben maandag een beroep op de Veilighedisraad gedaan een einde aan de oorlog tussen India en Pa kistan te maken. Zij zijn het eens over de noodzaak van een „dringen de stap" bij de raad. Pompidou en Nixon zijn in topoverleg op do Azo ren. De koning, van Afghanistan, Mo- hamed Zanir Sjah, is maandag voor een bezoek van 24 uur in Moskou aangekomen. Zijn bezoek was in de Sovjet-Unie niet officieel aangekon digd en er is ook geen programma voor het bezoek bekendgemaakt.. Waarnemers menen dat de Afghaan se koning mogelijk wil bemiddelen in het conflict tussen India en Pa kistan- HET CENTRAAL georganiseerd overleg in ambtenarenzaken, onder voorzitterschap van minister Geert sema, is maandagmorgen begonnen aan het overleg over de salarissen van het overheidspersoneel in 1972, Het gesprek hierover zal donderdag a.s. worden voortgezet. Je kunt niet zeggen dat het leven zich in zo'n krant als die van giste ren, die hier voor me ligt, van z'n plezierigste kant laat zien. Narig heid en ellende, ruzie en misdaad, ongelukken en verdriet. Ik zit nu naar de voorpagina te kijken, en inderdaad, het is niet anders. Het oorlogsleed van vluchtelingen uit Karatsji en de gevechten in Oost-Pakistan, die steeds grimmiger worden. Verbitterd en verbeten de monstrerende vogelvangers in het Belgische. Ruzie tussen de PSV-spe- lers en trainer Kurt Linder. Een Roosendaals jongetje dat van een boos schoolhoofd alsmaar niet terug op school mag komen.... ..Een complete veldslag bij het Tilburgse station. Meer dan 20 do den bij een ontploffing in een tun nel in Michigan. Weer eens 190 man ontslagen. Vier doden en bijna 20 gewonden bij een bomexplosie in Belfast. Frank Zappa, die stevig ge wond ligt bij te komen van een heuse aanval uit de zaal. En een dolle Luikenaar, die in het weekein de zo ongeveer alles uitvreet wat God verboden heeft, en nog niet eens gepakt is ook. Tja, het gebeurt nu eenmaal, maar gelukkig is het niet elke dag zo triest met ons wereldje gesteld. En nu moet je natuurlijk niet de krant de schuld gaan geven van al die ellende jaja, dat doen veel men sen. Veel van die zaken gebeuren omdat mensen boos zijn op elkaar. Ergo: niet te gauw kwaad worden, dan wordt de krant vanzelf leu ker. Weet u waarom straatnaambordjes meestal zo hoog aan de muur zitten? Omdat ze nog steeds berekend zijn op aapjeskoetsiers. Je kunt ook niet alles tegelijk moderniseren. fn Zweden, in het plaatsje Vrena, worden dieven die inbreken in de kerk prompt de stuipen op het lijf gejaagd. Op een gegeven moment horen ze namelijk een krachtige en sonore stem van boven uit de ge welven, die in onvervalst Zweeds roept: „Gij zuit niet stelen!,!!!". Of je nou vurig gelooft of niet, in zo'n situatie wil je wel weg wezen. Twee dieven, die onlangs in deze kerk de offerblokken aan het lich ten waren, raakten echter in genen dele ondersteboven van de waar schuwing die van hogerhand tot hen gericht was, en zetten hun boze werk voort. Maar niet lang. De dominee, die ook de genius was achter het „hemelse" citaat uit de Tien Geboden hij gebruikte daarvoor een bandrecorder had nog een tweede voorzorgsmaatregel genomen en plotseling begonnen buiten de kerk elektrische bellen te rinkelen, die een leven maakten als een oordeel. De politie rondde de zaak vervolgens vakkundig af. Voor het overige doe ik er het zwijgen toe. Tot morgen. MERIJN (Van onze redactie buitenland) BONN In principe sluit de Russische regering een hereniging van Oost- en West-Duitsland niet uit. De regering te Bonn maakt dit op uit verklaringen van de Russische minister van buiten landse zaken Gromyko tegenover de Westduitse minister van bui tenland.se zaken Walter Scheel die enige t(jd geleden in Moskou Moskou zou aldus niet langer kri tisch staan tegenover het feit, dat twee staten zich vrijwillig aaneen sluiten. grenzen corrigeren of ge meenschappelijke grenzen opheffen. Dit zou tot de onveranderlijke rech ten van staten en volken behoren. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT „De tuchtklasse Nieuwersluis, waar men door middel van een soort kadaverdiscipliue jon gens met aanpassingsmoeilijkheden een militaire heropvoeding meent te kunnen geven, schiet volkomen aan haar doel voorbij. Aanpassingspro blemen lost men niet op door iemand in een cel te doen of hem de storm baan op te sturen. Het is in de bur germaatschappij toch ook hoogst on gebruikelijk iemand met aanpas singsmoeilijkheden domweg in de cel te stoppen en meer niet? Daar bereik je niets mee". Aldus formuleert mr. Jan Reijntjes, oud-voorzitter van de Vereniging van Dienstplichtige Militairen en mede-opsteller van een gisteren ver schenen WDM-rapport. over Nieu wersluis, de bezwaren die de solda- tenorganisatie tegen Nieuwersluis heeft. In het rapport constateert de VVDM dat veel „tuchtklgssers" niet in Nieuwersluis terecht zijn gekomen wegens aanpassingsmoeilijkheden. Veel mensen hadden moeilijkheden gekregen door een persoonlijk con flict met hun commandant of door heimwee. Ook de kampleiding, bij monde van kampcommandant overste Bos, is volgens het rapport van me ning dat bij deze mensen een grool aantal problemen kan worden opge lost door overplaatsing naar een an dere kazerne. Voorts wordt in het rapport gesteld dat het kader van Nieuwersluis uit sluitend uit militairen bestaat die geen enkele specifieke opleiding heb ben genoten. In Nieuwersluis keei per jaar zou drie tot vier een zelfmoordpoging worden ondernomen. Volgens de WDM is er sprake van discriminatie tussen officieren en soldaten. De cellen van de officieren zijn veel ruimer, officieren kunnen de hele dag in de cel blijven, terwijl soldaten zes dagen per week dienst moeten doen (exerceren, velddienst marcheren). De gehanteerde discipli ne noemt de VVDM „antiek". Volgens het rapport is de mening van de gestraften over het kader niet gunstig: „Er wordt nogal flink j gesnauwd. Stroopsmeerders krijgen I de goede bpantjes". I Deze verklaringen van Gromyko zijn als document toegevoegd aan de ontwerpen ter ratificering van de ■erdragen met Moskou en Warschau. Die ontwerpen zijn gisteren aan de „Bundesrat" voorgelegd, die er, vol gens de wet, zes weken lang over kan beraadslagen, alvorens het ont- verp moet worden gezonden naar de Bundestag", de tweede kamer. In die Bundestag kan men harde de batten verwachten. De coalitie van Brandt, bestaande uit socialisten en vrije democraten, bezit er slechts zes zetels meer dan de oppositie bestaan de uit de christen-democraten en de christen-sociale unie. De overeenkomst tussen Bonn en Oost-Berlljn over het transitoverkeer wordt waarschijnlijk nog deze week te Bonn ondertekend. Ook de over eenkomst tussen West-Berlijn en de DDR over bezoekmogelijkheden en gebiedsuitwisseling zal op diezelfde dag ondertekend worden (wellicht morgen). Waarschijnlijk zal dit laat ste in Oost-Berlijn gebeuren, omdat ie parafering in West-Berlijn ilaatsvond. Dat betekent overigens liet. dat de Westberlijners de ko llende feestdagen in staat zullen zijn iost-Berlijn te bezoeken. Dat kan alleen in geval van ernstige familie omstandigheden. De Oostduitse auto riteiten hebben laten weten, dat de inter-Duitse Berlijn-overeenkomst, iie zaterdag werd ondertekend en krachtens welke Westberlijners het oostelijk stadsdeel dertig dagen per jaar kunnen bezoeken, te laat is be reikt om de noodzakelijke regelingen te kunnen treffen.

de Stem | 1971 | | pagina 9