Schoon en water voor vuil b Baalhoek beste plaats voor industrie WACHTLIJST VOOR PIM-PAM-POENTJE PLEIDOOI VOOR CARAVAN OP BOERENERF Verbetering Sluisestraat Zuidzande SUGGESTIE VAN DR. PRINS IN STATENVERGADERING: Jongeren vermaakten bejaarden ILOEDPLASMA-ACTIE DPI KRUIS GOES VVD EN BP: Voorstel tot verfijning onderwijs beleid Terneuzen stad streek f efvan^eter^I I Inschrijvingen in handelsregister KONING WILLEM I 3 GULDEN 1823 B f 20.000. lJIZ bijeen in Axel jLURELET AARDIG, NIET GROOTS Staten over recreatie: breed overleg, meer geld en goede planning Kloosferzande Schoondijke HALF IN DE BOOM VAN H.M.D.T. iRWET. ouders van Terneuzen ennis, dat ter gemeente t een verzoek met bijlal abaan 648, Merksem (B >volge de Hinderwet tot verking brengen en in n een propaangasinstm 1-1.120 1. tank ten be mgsdoeleinden, 0p het bekend recreatiegebied doek kadastraal bekend tie H no. 638. d ia de dagtekening Van aat vor een ieder de ge zwaren tegen het verle' te brengen bij het ge Dinsdag 14 december 1971 ag, 29 In het gehouden, december '71, des gemeentehuis een den, waarbij mon inwilliging van dit ver. (ebracht. ente nemen WMZ op gevestigd dat inwo- Terneuzen of van een vaar openbare kennisge- r slechts tot beroep ge. in persoon of bij ge. edoelcje zitting zijn ver- n kunnen wat dit be. tijdig indienen van 1971. ithouders, voornoemd, )FF, burgemeester. 'AGEE, secretaris. etaling Geldleningen ledereen een krediet ot f 3000,-, zonder borg direct te verkrijgen voor aanschaf van meubelen en wo ningtextiel. Ook zij die gaan trouwen, en allen die dringend neubelen willen kopen. Vraagi fratis folder met uitvoerige nlichtingen bij postb. 1083 Rotterdam. 3eld nodig?? Bei voor jersoonlijke leningen en alle mdere financieringen 01640. 53991 of 35668, Van den Berge tf.V. Bergen op Zoom, Antwer- jenstraat 7. Vakantie (Van onze correspondent) TERNEUZEN Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwseh-Vlaanderen zijn als nieu- k zaken ingeschreven: Intra-Globe, internationaal centrum voor toeris tische inlichtingen, Kapellestraat 35, Sluis, El Torro, cafébedrijf Nieuw- straat 32, Terneuzen, L. A. M. Keu- Iers (eigenaar) verhuur van een au to met chauffeur, Quarles van Uf- fordweg 85, Oostburg, cafébedrijf A. Hamelink (erg.), Mauritsweg 7, IJ- zendijke, Schoonheidsverzorgingsbe- irijf, pedicure, C. M. de Kwant, Celsiusstraat 34, Terneuzen, Sex- stop „Rosie", Kleinhandel in sex- artikelen en boekein en tijdschriften, eigenaresse mevrouw A. Minette-Si- moens Markt 11, Sas van Gent, „De Notedop", Martkhandel in noten in dop en gepeld, eig. H. B. Scholtens, Trumanlaan 22, Axel, Baecke, klein handel in waspoeders, eigenaresse mevrouw C. L. Baecke-Verbist, Ko ninginnestraat 8, Nieuw-Namen (Hulst), H. van Belleghem, exploita tie van een benzinepomp, Brievers- straat 31, Eede, Procotex Corporati on Nederland, import en export en handel in alle textielgrondstoffen en textielprodukten, synthetische en kunstmatige continutextiel en sta pelvezels, wol, erin, vlas, ramec, ka toen, plantaardige textielvezel, wat- en vilt, is filiaal, beheerder: P. M. J. Batselaere, hoofdzaak te Gent, Henleykaad 86, adres ie Hulst: p,a. Nederlandse Credietbank n.v., postbus 7. Vlobleje hèuten bungalows ranaf 8.995,-. Rinel, Rolon en Astrai stacaravans, l of 2 slaapkamers vanaf 6.495-. De toeek tourcaravans vanar .895,-. Nieuwe typen 1972 sta-; aravans met eethoek en 1 ot slaapkamers tegen aantreJf-j celijke prijzen. Piaatsen gratir n Nederland. Knuppes Auto- nobiel- en caravanbedrljf, Jaarleseweg 34 a-b, Chaam, Br. Tel. 01619-248. foor inruil op onze nieuwe ^aravans bieden wij u aan en kele sta. en tourwagens, o.a. Slue Bird Calapso 1968 met laapkamer f 5.950.-. Blue Bird J lonsort 1968, 6-pers. f 5.150,-. J l.C.E. met voortent f 2.750,-. Iprite 400, voortent f 2.550,-. prite 400, voortent f 1.950,-■ •itereke man f 1.675,-. Blue.l lird met voortent f 1.250,-..r lespreide betaling mogelijk. Itaplaatsen beschikbaar. Cara- anbedrijf Hameeteman, Singel j 94, Dordrecht tel. 01850-4*994- 5775. laak nu gebruik van onze leer lage winterprijzen. Nieu-; stacaravans type 1972, o.a. o horton vanaf f 6.975,-. Al- vanaf f 7.250.-. Albatross er, normaal f 10.750.-, nu f ,-. Astral vanaf f 7.250.-.1 Bird vanaf f Sunny Home, elders r nu f- 8.975,--. Riviera f 8.250,-. Allen met ke en gratis transport, ue de betaling over 60 maan* en mogelijk. Staplaatsen be- :hikbaar. Caravanbedrljf ïeeteman. Singel 394, Dor- Tel. 01850-45994-36775^ eer re •emberton atross ;halet, .250, ;lue .V.C. 1.000, anaf hel sre en (Van een onzer verslaggevers) GOES De in de week van 22 1st 27 november voor donors der liima-avond op 8 februari 1972 via lukeliers gehouden actie, leverde its de namen op van een be ft aantal personien. Het actie-co- aschrijft dit toe aan de grote tie voor de feestdagen en aan de Bi folders, die in deze tijd van het i huis-aan-huis worden bezorgd, iwege het belang van de actie ft het comité verzocht de huis- I a-huis verspreide kaart (waar hen postzegel op hoeft) alsnog in- {evuld in te sturen. Aan de adres- e van de kaart kan het adres de heer J. J. A. de Graaf, ISistanjestraat 130 te Goes worden l-sfïuld. Ook telefonische opgave is IJselijk, onder telefoonnummer (ADVERTENTIE) areide en mo.- :hikbaar. jeetem recht. ieuw voor Nederland hateau du Var hateau d'Ardèche hateau du Loire Ine stacaravans met een erfijnde smaak wat löte* eur itvoering en afwerking be eft. Iet een, twee en drie amers ompieet met grote roestvrij alen mrecht, koelkast, 4-pits êQS jmfoor, ^skachel van 4000 cal., 220 ïrllchting. erWé Caravans, Bergstraat egge (bij Roosendaal). Huisdieren k. nest Duitse herders amboom. S. Tak. Roosenaaai- baan 35. O.-Gastel. Huwelijken ^jaardenhelpster, 25, """vekt, spaargeld, z?® ke trouwe partner, via i bem. Helga von (b. Eindhoven) Witte 7, tel. 04903-2232. Deze zeldza me munt, ge slagen m- Brussel, werd op 8 novem ber 1971 ge veild voor de fabelachtige prijs van igewekt, rlijke iw. fc ildrop^ Withstr, Dit unieke copie-exem- plaar wordt thans door de Oranje Munt uitgegeven No. A in 893 zuiver zilver; no. B in 21,6 K. goud. *•5000 ex. 32,3 gr .J/38 mm. a 75,- 500 ex. 32,3 gr jt 38 mm. a 298,- Te bes tellen bij banken, munthan- öelaren, juweliers en rechtstreeks bij de ORANJE MUNT DEN HAAG »e Polen SA - Tel. 070-64.69.24 ;e 24. blond, slank» eenzaam zoekthf^. ichtgenoot, huw. b Hall, Geldrop (J Witte de Withstr. f-2232. cretaresse liselijk pde e< plga von ïdhoven) tel. 04903- iretaresse, 24, blond, slank "ik, eenzaam zoekt echtgenoot, huw. b von Hall, Geldrop Witte de Witlistr* ■2232. iselijk. ede :lga ndhoven) tel. 04903 Diversen e evissen op de gelijks met M.S. ..Bel»* nuit Hellevoetsluls en ppen Stellendam voor *m en reserveringen teJ 1557. 20595C en 01883-4439^ proefpakket-Dd^e* en Fromms I. 45 st. f 15- cijg„ Dus 169, Leeuwarde binnen 5 dagen ndooms; lusiegel 'o korting. Postbus taling b ;vangst. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De plattelands jongeren, 'tta%d in de PJZ, afdeling Oost. ^teuwseh-Vlaanderen, houden op 17 ober in De Halle in Axel ontspanningsavond. De bijeen- ist begint om half acht. °P het programma staat onder eer cabaret onder leiding van Pe- oe Boer, winnaar van de culture- feg van de PJZ in Roosendaal-1 !roer wordt er een blijspel opge-l j6™, getiteld „Vader gaat op stap", ''afloop is ur een bal met muzika- medewerking van „The Willi- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Dr. E. Prins, fractievoorzitter van de PvdA in de Zeeuwse Staten, heeft tijdens de eerste dag van de vierdaagse begrotigszitting de suggestie gelanceerd 0111 de waterleidingmaatschappij Zeeland (WMZ) te be lasten met de problemen van de waterafvoer. De waterzuivering wil men in Zeeland opdragen aan de water schappen. Naar de mening van dr. Prins is echter de waterleiding maatschappij hiervoor qua deskundigheid en bemanning veel beter geschikt. „De waterleidingmaatschappij heeft alle ervaring al. Het is eigenlijk verspilling om er niet meer gebruik van te maken. Laat de WMZ niet alleen zorgen voor de aanvoer, maar ook voor de afvoer van het water. Tenslotte is het zo dat de gegevens omtrent de geleverde hoeveelheden schoon water een bijzonder nuttige grondslag vormen voor de vaststel ling van de hoeveelheid te lozen afvalwater. Dat betekent concreet dat de WMZ niet alleen de buislei dingen voor leidingwater moet aan- V' (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De toekomst van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, de benarde positie van sommige kleine kernen in de gemeente Bor- sele, de bedenkelijke ontwikkeling van het werkloosheidscijfer dat waren enkele van de voornaamste aspecten met betrekking tot het Zeeuwse ontwikkelingsbeleid, die gisteren tijdens de begrotingsbe schouwingen in de Zeeuwse sta ten naar voren kwamen. In het verlengde daarvan lagen vraagstukken als: inspraak van de bevolking, mogelijkheden tot gewest vorming c.q. bestuurlijke schaalver groting, openheid en openbaarheid, enz. De heer Van der Peijl (CHU) merkte in zijn beschouwingen op dat bij de procedure inzake het streek- plan-Oost-Zeeuwsch.Vlaanderen, blijkbaar een vertragingsmanoeuvre wordt toegepast. Dr. E. Prins (PvdA) kwam met en kele nieuwe gedachten over de be- leidsformulering in de provincie, „We zitten met de streekplannen in het slop", constateerde hij. Voor alles, b.v. in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. klaar is, met een definitief Baal- hoek-tracé na diverse hoorzittingen door de kamer en met een defini tief streekplan, en vervolgens na diverse hearings van de provincie, heeft de gemeente daar zoveel in spraak gehad dat ze er schor van geworden is., zo merkte hij op. Hij vond het te betreuren dat het college zijn mening over het onderwerp ge westvorming nog steeds niet open baar heeft gemaakt. Wat dit onderdeel betrof pleitte de heer Roodenburg (D'66) voor een rechtstreeks door de bevolking gekozen gewestraad. Over het streek plan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen zei hij: „Betrek bij de verdere ontwik keling van dat plan een streekcom- missie". De inspraak formule wilde hii ook toegepast zien bij de bepaling van pijpleidingtracé's. De PPR bij monde van de heer Van Waterschoot, over de inspraak: „Dat is maar al te vaak een controle achteraf, op een moment dat de be slissing al genomen is". Van verschillende zijden werd op de stagnatie in de industriële ontwik kelingen gewezen. Dr. Prins sprak daarbij over de secundaire ontwik kelingskernen, die volgens hem ex tra stimulansen nodig hebben. De heer Boender (SGP) merkte op: „Ontwikkel de industrie rond het Sloe zodanig dat daar menselijk le ven mogelijk blijft". De heer Van der Peijl hierover: „Laat de kernen in Borsele niet verpauperen". De heer De Waal (BP) toonde bezorgdheid over de werkgelegen heid. „Het is nu niet meer nodig in- dustriealisatie af te remmen", zei hij. De heer De Waal toonde zich voor stander van industrieontwikkeling nabij het Baalhoekkanaal. Hetzelfde had voor hem de heer Landheer (WD) gesuggereerd. Deze zag in het Baalhoekgebied betere kansen liggen dan in Reimerswaal. „Wij moeten het Baalhoekkanaal niet als een kale sloot van enorme afmetingen laten lig-gen", zo waarschuwde hij. leggen, doch ook de rioolbukzen Dan bereken je één recht voor wa tergebruik en waterafvoer", zo was het voorstel van de heer Prins. Hij voegde eraan toe dat de kwa liteit van het oppervlaktewater door de WMZ in het oog gehouden zou kunnen worden. Waterschappen be houden dan naar zijn mening de huidige taken zodat daarvoor geen extra kosten behoeven te worden gemakkt. Het voorstel van de heer Prins vond genade in de ogen van diverse fracties, Met name drs. W. Dusar- duyn, voorzitter van de KVP-fractie en C. Boender, fractievoorzitter van de SGP vonden het plan de moeite van een andere studie waard. De heer C. van der Peijl (CHU) was het met deze gedachten echter niet eens. Naar zijn mening hoort de waterbeheersing en de zorg voor het afvalwater niet bij de waterleiding maatschappij, maar bij de water schappen thuis. Het beheer van het water is naar zijn mening altijd al in handen van de waterschappen geweest. Volgens hem kunnen de waterschappen na centralisering van de technische diensten hetgeen ook kostenbesparend werkt hun nieuwe taak aan. Ook drs. W. Dusarduyn zei in zijn algemene beschouwing voorstander te zijn van een samenvoeging van de technische diensten van de water schappen. Hij vroeg zich verder af hoe in de toekomst de Noordzeekust zal worden beheerd. De gesprekken hierover tussen Zuid-Holland, Zee- land, en de waterschappen zei hij in dit verband een nuttige zaak te achten. De fractievoorzitter van D'66, de heer J. Roodenburg, zei voorstander te zijn van een democratisering van de waterschappen, vooral nu deze waterschappen op het gebied van de waterzuivering een belangrijke functie erbij krijgen. (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG Als onderwijs man is dr. E. Prins (PvdA) in de Zeeuwse staten tijdens de gisteren begonnen begrotingsvergadering uit voering ingegaan op de onderwijssi tuatie in Zeeland. Een van de meest belangwekkende suggesties van zijn kant was in dit verband het ombou wen van de provinciale onderwijs commissie tot een provinciale on derwijsraad, die wordt onderge bracht bij de Stichting Zeeland. Naar de mening van de heer Prins zou in een dergelijke onderwijsraad, waar behalve de provincie ook de gemeenten en belanghebbende in stanties voor advies .terecht kunnen, een full-time staffunctionaris moe ten worden toegevoegd, die over de nodige onderwijsdeskundigheid be schikt. Behalve het, verstrekken van adviezen zou volgens dr. Prins deze provinciale onderwijsraad ook tot taak moeten hebben om het onder wijs in Zeeland te inventariseren. Deze gegevens zouden dan moeten worden bijgehouden zodat men in Zeeland dan constant beschikt over gegevens die voor het voeren van een goed onderwijsbeleid van be lang zijn. (Van een onzer verslaggevers). OOSTBURG Peuterspeelzaal „Pim-Pam-Poentje" in Oostburg draait goed. De vorig jaar op 1 oktober gestarte speelzaal heeft op dit moment reeus een vrij uitgebrei- Meer kinderen zouden van deze sveelgelegenheid gebruik willen maken. de wachtlijst, teken dat de belang stelling is. ervoor meer dan redelijk (Van een onzer verslaggevers) A.H, TERNEUZEN Het jongerenkoor Ritmico in Terneuzen heeft tijdens een „toernee" langs bejaardentehui zen in Zeeuwsch-Viaanderen overal veel succes geoogst. Afgelopen zaterdag was het koor onder leiding van de heer W. Meijs het middelpunt van een ontspannings avond in de „Redoute" in Sas van Gent. Naast de Zangnummers 'ver maakten de bewoners zich opperbest met de zangspelletjes, waarvan het lied „Ik ben met Catootje naar de botermarkt gegaan" daadwerkelijk de voetjes van de vloer bracht. Ook in de bejaardencentra Bach- tendike, Seheldeoord en de Blide wa ren de bewoners opgetogen over het optreden van het jongerenkoor. Op eerste kerstdag zingt het koor een jongerenmis in de r.-k. kerk van Hoek. waarna een ontspanningsavond wordt verzorgd in het bejaardencen trum Vremdike. Half januari volgt een optreden in het ziekenhuis te Sluiskil, waarna in februari het zie kenhuis en de bejaarden van Oost- burg en IJzendijke aan de beurt zijn. (Van een medewerker) VLISSINGEN De leden van Lurelei brachten voor een uitver kocht Brittannia hun programma met de wat langademige titel: „Moe der, er komt een bevolkingsexplosie. Ja, kind, dat zal me een klap ge ven"; een wel heel erg grote vlag, die helaas de lading nog niet eens dekte, misschien enkel in deze zin, dat het niet bepaald flitsende van deze kreet kenmerkend was voor de hele voorstelling. Het was allemaal „wel aardig", terwijl er o.i. te dui delijk op zekerheid gespeeld werd, wat inhield dat er nogal wat geijkte thema's aan bod kwamen. Waarbij ook de originaliteit van uitwerking niet erg opviel. Zelfs de pil van de paus was nog eens onder het stof uitgehaald. Verreweg het beste von den wij de sketches die het dichtst bij onze eigen tijd stonden: „Het pessimisme bij Wolff en Deken", een uitstekende persiflage op het projectonderwijs; en vooral „De Voetbaltraining", waarin de sensivi- tyjtraining er heerlijk doorgehazld werd. Daarnaast was er nog een heel goed liedje van Marnix Kap pers: „Goeie ouwe atoombom". Maar daarmee hadden we toch het „betere werk" wel gehad. Alles bij elkaar wel een plezierige avond, maar niet om er lang en breed over uit te weiden. De peuterspeelzaal is overigens geen uitgesproken Oostburgse aan gelegenheid. Een tiental van de be zoekende kinderen komt o.a. van Groede en Nieuwvliet en een komt er zelfs uit Aardenburg. Per ochtend kunnen 20 kinderen terecht, zodat in totaal per week 100 plaatsen be schikbaar zijn. „Als eis stellen we wel dat een kind minstens tweemaal per week komt, om aanpassings moeilijkheden te voorkomen", zegt mevrouw Biezeveld uit Oostburg, een der zeven bestuursleden van de stichting peuterspeelzalen. De speelzaal aan de Baljuw Fel- tensweg is iedere werkdag 's och- iiends geopend van half 9 toit kwart over twaalf. In aanmerking komen kinderen van 24 jaar. De wacht lijst wordt in chronologische volgor de afgewerkt, „hoewel dringende gevallen uiteraard voorrang krij gen", aldus mevrouw Biezeveld, die hierbij als voorbeeld aanhaalt een zieke huismoeder die moet worden opgenomen. „We denken er wel eenis o,ver ooik op de middagen de zaal open te stellen maar een prak tisch bezwaar is dat de meeste kin deren nog een mdiddatgdiuitje moéten doen". De peuiterspieefeaal vormt vrijdag avond in de raadsvergadering on derwerp van gesprek. Als subsidie was voor 1971 een bedrag van f 1500,- voorgesteld. Het stichtingsbe stuur nu heeft gevraagd dit bedrag voor 1971 te verhogen tot f 2.500,- lets wat overigens ook voor 1972 wordt gevraagd. Bij de opzet was namelijk geen rekening gehouden met sociale lasten en andere premies over het loon van parttime-hulpleid sters. Op dit moment telt de speel zaal vijf leidsters, waaronder twee met het diploma kinderverzorgster en een onderwijzeres. De begroting 1972 toont een tekort van f 3.072,84. Hierin is de verhoog de ouderbijdrage verwerkt. Per 1 januari 1972 met f 3,50 (nu f 3,) betaald worden per kind per och tend. De bijdrage voor de minder- draagkrachtigen is gelijkgebleven op f 1,50. In de begroting 1972 is nog geen rekening gehouden met een huurverhoging van f 150,- in ver band met de aankoop van nieuwe kachels. Bij de oprichting van de speelzaal is door het stichtingsbestuur een in zameling gehouden onder de Oost burgse winkeliers en burgerij. Daar is wel het een en ander uitgekomen „maar we hebben echt nog wel be hoefte aan ontwikkelingsspeelgoed", aldus mevrouw Biezeveld. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tijdens de eerste dag die de Zeeuwse staten gisteren aan het behandelen van de provinciale begroting besteedden, heeft de KVP- fractievoorzitter drs. W. Dusarduyn voorgesteld de provincie Noord-Brabant en de stad Bergen op Zoom te betrekken in de toekomstige organisatie van het grote, recreatief belangrijke, gebied rond het toekomstige Zeeuwse Meer. Hengelwedstrijd De heren P. de Waal en K. van Kerkhoven, le den van de zeehengeldub De Vogel hebben voor zondag a.s. een viswed strijd op touw gezet. Aan de wed strijd zijn willdprijaen verbonden. Zangavond In de gereformeer de kerk te Schoondijke wordt zater dagavond een zangavond gehouden. Aan deze avond zullen medewerking verlenen het christelijk gemengd koor Soli Deo Gloria o.l.v. A. Ver gouwe uit Oostburg en het tiener koor o.l.v. mevrouw Bakker uit Breskens. Aanvang half acht. Op vragen, gesteld in de afdelin gen van de staten, hadden G.S. mee gedeeld dat de indeling van het Zeeuwse Meer zich in een zeer vroeg stadium van technische voor bereiding bevindt. „Wij moeten niet te lang in het technische vlak blij ven", zei drs. Dusarduyn, gisteren hierover. Over recreatie hadden haast alle fractievoorzitters gisteren wel wat te zeggen. Enkele fractievoorzitters lieten weten er geen bezwaar tegen te hebben dat de Zeeuwse boer en tuinder op zijn erf een aantal cara vans laat plaatsen. Gewezen werd in- dit verband op de moeilijke tijden die de agrariërs doormaken. Het toestaan op kleine schaal in d-e recre atieve sector een centje te gaan bijverdienen zou volgens d-e heren Landheer (WD) en van der Peyl (CHU) voor de boeren en tuinders juist nu een welkome aanvulling van de portemonnee kunnen beteke nen. Wat het' kamperen in het alge meen betreft meende de heer v. d. Peyl dat de Raad voor de Recreatie adviezen voor het bereiken van uni formiteit zal moeten verstrekken. Drs. Dusarduyn zei een recreatie- onderzoek voor Zeeland nodig te achten nu het aantal toeristen toe neemt en het toeristenseizoen steeds langer wordt. In verband met dit laatste wees de h-eer Dusarduyn ook op de behoefte aan wintercampings. Ook informeerde hij naar de verde re maatregelen die genomen worden om de Zeeuwse recreatiegebieden nog geschikter te maken voor ge handicapten. De heren v. d. Peyl en Landheer vonden de drie en een half miljoen gulden die het ministerie van econo mische zaken voor het treffen van toeristische voorzieningen voor het komende jaar heeft uitgetrokken te weinig. „Alleen Zeeland zou dit be drag al kunnen opmaken", zei de heer Landheer. Hij voegde er aan toe: „Zeeland heeft een vijfjaren plan opgesteld. Het totaal van de algemene en toeristische voorzienin gen beloopt 150 miljoen gulden. Dit past absoluut niet in het landelijk meerjarenplan. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Voor een betrekke lijk gering bedrag kan de gemeente Oostburg de Sluisestraat in Zuidzan de verbeteren. De werkzaamheden bestaan voornamelijk uit het door asfalt vervangen van ongeveer 300 meter keien. Dit project kan uitge voerd worden in het kader van de zogenaamde aanvullende civiele werken (a.c.w.). Dit is een daad werkelijke bestrijding van ook in West-Zeeuwsch-Vlaanderen toene mende werkloosheid. De raad van Oostburg zal hierover in zijn laatste vergadering dit jaar, vrijdagavond 17 december, moeten beslissen. De totale kosten van het werk zijn geraamd op ruim 90 mille. Een kwart hiervan komt voor reke ning van de gemeente, de resterende 75 procent worden door het rijk betaald. De raad zal ook het opgestelde urgentieschema 1972 bespreken. Op deze lijst komen projecten voor waarvoor dekking is te vinden in de begroting 1972. Uitvoering hiervan is afhankelijk van te verkrijgen fi nancieringsmiddelen. Zoals gemeld beloopt de investering van dit sche ma ruim 5,5 miljoen gulden. Indien de raad akkoord gaat met een desbetreffend voorstel worden de verordeningen op de vermake lijkheidsbelasting van de diverse voormalige gemeenten ingetrokken. De gemeente mag nog over het eer ste kwartaal deze belasting invorde ren, daarna verliezen de verordenin gen him rechtskracht. Volgens het college van b. en w. kleven er op praktische gronden allerlei bezwa ren aan om de verordeningen inder daad over de eerste drie maanden van 1972 toe te passen. Reden waar om zij voorstellen de verordeningen per 1 januari 1972 in te trekken. Onder wijs voorstellen ontbreken niet op de 33 punten tellende agen da. De Prinses Marijkeschool in Oostburg heeft vier nieuwe kasten nodig (f 715,92), de r.-k. kleuter school in Izendijke ontbeert een t.l.-verlichting en de r.-k. lagere school in Breskens heeft tien leer- linigiensets nodig 837,90). De openbare lagere school in Oostburg tenslotte heeft behoefte aan een speelleesset en 2 handwerkblokken (f 1.619). De stichting sportbelangen Bres kens heeft verzocht op het oefenter rein 4 lichtmasten te mogen bij plaatsen. Er zijn er al zes, maar die geven te weinig licht. Het college wil van de in totaal 10 mille die dit gaat kosten ruim 3.000 gulden bij dragen, omdat de eigen inbreng van de vereniging, 7.000 gulden, een uit stekend voorbeeld is van particulier initiatief. De heer Landheer stelde gisteren de vraag of van het rijk voor het Grevelingenbekken eenzelfde subsi die is te verwachten als voor het Veerse Meer. De VVD-fractievoor- zitter drong tevens aan op een snel le aanleg van de geplande recreatie wegen en legde het college van G.S. de vraag voor of het politieapparaat gedurende de zomermaanden in het drukke toeristische gebied niet kan worden uitgebreid. Dr. E. Prins (PvdA) was van mening dat nu al stelling genomen moet worden tegen de bedreiging van recreatiegebieden. Volgens hem kunnen de recreatiebelangen moge lijk geschaad worden door het bou wen van elektriciteitscentrales langs de Deltameren. De fractievoorzitter van de PvdA -vond dat ook aan de aanleg van fietspaden aandacht moet worden geschonken nu de recreër ende mens steeds meer de fiets gaat gebruiken. (Van een medewerker) MIDDELBURG Vrijdag en za terdag j.l. speelde het Middelburgs Dilettanten Toneel in de schouw burg het blijspel van Peter Ustinov: „Half in de boom". We mogen onmiddellijk vaststel len, dat het een technisch goed ver zorgde opvoering werd. Het verliep allemaal vlot en vaardig in een ple zierig decor. Er was een strakke regie te bespeuren, waarbij aan de buitenkant zo goed als niets aan te merken viel (mogelijk werd er in de eerste bedrijven wat veel aan „plaatswisselen" gedaan). Des te verwonderlijker was het, dat het geheel ons slechts matig kon boeien. Lag het misschien aan het stuk, waarin alles er nogal dik bovenop ligt? Waar de verschillende rolfigu- ren niet helemaal geloofwaardig overkomen? Was de regie mogelijk té strak, zodat de medespelenden te weinig initiatief konden vertonen, waardoor ze in een houding ge plaatst waren, waar ze zich niet helemaal thuis voelden? Zelf vonden wij b.v. dat Lady Filzbuittress, die duidelijk als een wat domme vrouw (dat wordt expliciet gezegd) door het leven gaat, gewoon te intelligent gespeeld werd, terwijl het kamer meisje naar ons gevoel een te grote geestelijke rijpheid vertoonde. Onze (natuurlijk zeer persoonlij ke) indruk was, dat er onder een uitstekend verzorgde buitenkant te weinig innerlijke realiteit stak. Er viel dus van de ene kant heus wel het een en ander te genieten (ik denk o.a. aan de moeilijke rol van P. Vlieger als de generaal en aan de aardige domineeparodie van G. Bay- ens), maar van de andere kant mis ten wij bij verscheidenen de vonk van de inspiratie, waardoor het ge heel als te weinig levensecht op ons afkwam. Hoe persoonlijk deze me ning is, blijkt wel uit het feit, dat heel Wat mensen zich uitstekend geamuseerd hebben. A. H.

de Stem | 1971 | | pagina 5