Middenstands- vereniging vierde feest 'J Excelsior Kloetinge won KNF -concours Fassaert-V. d. Walle in nieuw gebouw „De clerus mag geen :eoisie worden" STATEN1 VOORST] OVER VI Zacht DB STEM! B. en w. willen toeristisch zwembad in Breskens stad streek JUBILARISSEN GEHULDIGD IN SINT-JANSTEEN Lezingen over kavelruil voor ZLM-kring W.-Zeeuwsch- Vlaanderen ZLM-pleidooi voor „vrij kamperen" u Jpféèu --iNMMHnSm BOUWSTOFFEN BISSCHOP ERNST IN TILBURG: Wijnhandel v.d. HEYDEN Klok gestolen in Haamstede Contact tussen Sluis en Etaples (Fr.) ZORG V olkskerstzang in Breskens Boerenbedrijven werken met verlies Hoktentoonstelling de Snelle Duif zeeland J aarvergadering Sluisse VVV Vissershaven- concentratie St.-Jansteen Sluiskil Zaamslag Hengstdijk MMlMflr .«sa WETHOUDJ BLOMMAER1 KNAPT OP Dinsdag 14 december 1971 (Van een onzer verslaggevers) JANSTEEN Directeur C. D. M. Nouwens van liet Nederlands Katholiek Ondernemers Verbond, heeft gisteravond in zaal Otjens in Sint- Jam steen, dertien leden van de Steense middenstandsvereniging gehuldigd. De vereniging heeft maandag het zilveren jubileum gevierd. Alle jubilarissen hebben een herdenkingstegeltje gekregen omdat ze vijfentwintig jaar lid zijn. Een groot aantal leden en belang stellenden heeft de feest vergadering bijgewoond, die gisteravond in Sint Jansteen werd gehouden. Daarbij was onder meer ook het Hulster gemeentebestuur vertegenwoordigd. Dte jubilarissen en andere leden van de feestende vereniging zijn onder meer toegesproken door voorzitter P. Polspoel (zelf twintig jaar voor zitter) en namens het gemeentebe stuur door wethouder J. Stolte. In zijn openingswoord sprak de middenstands-voorzitter een woord van dank aan het adres van wethou der J. Blommaert, die vooral in zijn functie van NKV-promotor veel werk heeft verzet voor de midden- standsveteniging. Daarnaast memo reerde de heer Polspoel de goede contaaten met het voormalige ge meentebestuur van St. Jansteen. „U moet trouwens niet denken dat het altijd koek en ei was". Over de nieuwe gemeente Hulst: „De ver houdingen na de gemeentelijke her indeling zijn anders komen te lig gen, omdat men nu met meer mid denstanders rekening heeft te hou den". Veel waardering bleek de hteer Polspoel te hebben voor de installatie van een commissie voor midden en klein bedrijf. Voorzitter Nouwens van het NKOV was zijn spreekbeurt in St. Jansteen het laatste officiële optre den als voorzitter. Binnenkort hangt hij zij-n functie aan de wügien. „Vijf entwintig jaar georganiseerd mid denstander zijn is nogal wat", zo zei hij. Na secretaris G. Verhagen kwam wethouder J. Stolte aan het woord. „Voor een dorp betekent een bloeiende middenstand leefbaar heid", zo meende deze. Volgens wet houder Stolte zijn die vooruitzichten voor de Steense middenstand goed, gezien de geplande stadsuitbreiding in de directe omgeving, Na dit meter serieuze gedeelte was er tijd voor amusement. Dit zijn de namen van de gehul digde leden: L. Polspoel, M. de Cock, F. Bleyenbergh, mevrouw R. Bleyenberg, J. Scherres, C. v, d. Branden, vertegenwoordigers van de firma's A. Ferket en Reyns en Vlac- ke, L. Vael, M. van Vlierbferghe, L, Wöginger, C. de Moor en P. Pol spoel. (Van onze correspondent) OOSTBURG De kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen van de Z.L.M. houdt vrijdag in hotel Du Commerce te Oostburg een algemene ledenver gadering. Deze begint om twee uur. Drie gastsprekers houden inleidin gen over het onderwerp „Kan vrij willige kavelruil meehelpen aan de verbetering van onze bedrijven?" De sprekers zijn J. Kodde, specialist bodembesmetting C.A.R. te Goes, J. Markusse, hoofd agrarische en eco- nomisch-sociale voorlichting Z.L.M. en J. Zuidweg, medewerker Gropa- tax. Voorts zal er een nieuwe kring- voorzitter moeten worden gekozen in verband met het niet meer her kiesbaar zijn van de heer I. de Brujjne. Kandidaat zijn de heren C. Almekinders uit Retranchement, I. de Hullu uit Groede en P. van Cruijningen uit Zuidzande. GOES, 13 December 1971 Groenten: por stuk: Knolselderij met groen 1517. bloemkool 4 per kg. 155,5 per kr. 134153. 6 per kr- 96121, 7 pe<r kr. 8394. 8 per kr. 37—56, 9 per kr. 37, afw. 30—65. Kropsla II 1119, C 3. per kg.: Aardappelen 813. Tomaten A 49— 80, C 42, Snijbonen II 337354, gr. sav. kool 3032. rode kool 1828 witte kool II 1720. ajg. 67, boerekol I 51, II 38. Prei II 21—39, Veldsla 1 74, II 25-57- Union 6—9. Spruiten A I 42, A II 1535, B II 15, C II 25, Witlof A II 139—145. ofw. 87114, knolselderij I 910, II 7—8. Stoofsla 20. ROTTERDAM, 13 december Aanvoer: totale aanvoer 1591, slacht- runderen 1243, varkens 348. Prijzen: (resp. extra kwal., Ie kwial., 2e kwal., en 3e kwal.). Slacht- ruradeiren 5,70 6,25, 5.00 5,60, 4.504.80, 4.354.50, varkens -,-, 2.442.47, 2.41—2.44, 2.35—2.40, stieren 5.006.10, worstkoeien 4.454.60 (alles in ets. per kg.). Slachtzeugen 1.901.95 (in ets. per kg.), zware varkens 2.302.40 (per stuk. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen). Slaehtrunderen: groter, goed, staande, varkens als vorige week, vlot, fijne varkens iets ge drukt, slachtzeugen lager, enkele prima's boven notering. (Van onze correspondent) NIEUWVLIET Tijdens een ver gadering van de ZLM Nieuwvliet heeft voorzitter J. de Kuiler een lans gebroken voor het „vrij kampe ren". Hij zei: „Er is altijd een groep recreanten die niet op een camping willen staan, maar de rust prefere ren". Kortzichtigheid noemde de voorzitter het om de vakantiebeste ding op dte boerderij ook maar iets in de weg te leggen. „Temeer omdat het begrip tussen plattelandsbevol king en stedeling steeds kleiner wordt". (Van onze muziekmedewerker) MIDDELBURG Voor het 12e winterzaalconcours van de Zeeuwse Bond, afd. Zeeland van de Konink lijke Nederlandse Federatie van harmonie- en fanfaregezelschappen in Nederland, in de Concert- en gehoorzaal te Middelburg hadden zich vijftien korpsen aangemeld. Daaronder waren vier jeugdkorpsen. Voorzitter Jac. Uijterhoeve was daarover bijzonder verheugd en te vens over het feit, dat dit zaalcon cours voor de eerste keer onder verantwoordelijkheid en dus onder de beoordelingsnormen van de K.N.F. kon worden gehouden. Gok de „grote" korpsen tellen overigens een verheugend aantal jongeren en daaronder weer een groot aantal meisjes. De prestaties van de aangetreden korpsen stonden overwegend op een hooig peil. Dit viel af te leiden uit de door de K.N.F.-juryleden Joh. Pala en Piet van Mever gegeven cijfers, resulterend in twee eterste prijzen met lof (minimaal 108 pun ten), acht eerste prijzen (.96107 punten), en vijf tweede prijzen (8495 punten). Dterde prijzen (7283 punten), laat staan lagere puntentoekenningen waren er dit keer niet bij. Topper, als op reeds vele concour sen, was ook nu weer „Excelsior" Kloetingte onder leiding van Ko den Toonder. Deze, in de (hoogste) vaamdelafdeling spelende brassband behaalde de 115 punten met een reprise van het symphonisch gedicht „Lorenzo" van Th. Keighly, waar mede Ko dten Toonder en zijn muzi kanten al zo'n groot en welverdiend succes hadden geoogst op het on langs in Goes gehouden Zeeuws Brassband Festival. De volledige uitslag luidt: 4e Af deling: Jeugdbrassband „ONDA" Middelburg o.l.v. C. Cevaal 93 pun ten, 2e prijs Jeugdoorps „Vteereïs Genoegen" Veere o.l.v. A.N. vair Overbeeke 98 punten 1ste prijs. 3e Afdeling: Jeugdfanfare „Jong Euter pe" Heinkenszand, o.l.v. C. Traas 86'/2 punt, 2e prijs. 2e Afdeling: Jteugdfanfare „Vlijt en Volharding" Souburg, o.l.v. A.L. van Wallenburg 101 punten, le prijs. Ie Afdeling- Fanfare: „Oefening en Uitspanning" Kattendijke o.l.v. F. Smit 99 punten, le prijs; „ONDA" Ritthem o.l.v. C. Cevaal 94 punten 2e prijs; „EMM" Kortgene o.l.v. F. Smit 100 punten le prijs; „Hosanna" Goes o.l.v. F, Smit 92 punten 2e prijs. Afdeling Uitmuntendheid-Brassband: „ON DA" Middelburg o.l.v. C. Cevaal 98 punten le prijs. Ere-afdeling Brass band: „Excelsior" 's-Heer Arends- kerke o.l.v D. Burger 109 punten, le prijs met lof; „Crescendo" Oost- kapelle o.l.v. P. Wisse lOOVft punt, le prijs; „Ons Genoegen" Kamper land o.l.v. F. Smit 93 punten 2e prijs. Vaandelafdeling Fanfare: „Vlijt ten Volharding" Souburg, o.l.v. A.L. van Wallenburg, 105 punten le prijs; „Euterpe" Heinkenszand o.l.v, K. den Toonder 101 punten, le prijs. Vaandelafdeling Brassband; „Excel sior" Kloetinge o.l.v. K. den Toon der 115 punten, Je prijs met lot y 'U' ■1 .?rC* tr;- ~:y. Boven een gedeelte van de oude bedrijfsruimte en onder het nieuwe onderkomen. j»'../*.' - v..-. VVV- (Van een onzer verslaggevers) HULST Vrijdag wordt aan de Absdaalseweg in Hulst het nieuwe gebouwencomplex van de boiuwim-aite- rialenhandel Fassaert-V.d- Walle n.v. in gelbruiik genomen. Bij gelegenheid daarvan houdt het bedrijf op deze dag en het daaropvolgende weekend „open huis". Alle belangstellenden worden dan in de gelegenheid ge steld het nieuwe bedrijf te 'bezichti gen. De ingebruikname van de nieuw bouw betekent een mijlpaal in de zestigjarige geschiedenis van deze bouwmaterialenhandel, die zich tot de drie grootste van Zeeuwsch- Vlaanderen kan rekenen. Het be drijf werd in 1910 opgericht door Eiuigène P. Passaert en momenteel wordt de directie gevoerd door diens drie zoons Rudolf, Jan en Jbzef. (ADVERTENTIE) Proef ons sukses LE NOUVEAU BEAUJOLAJS op fles gebotteld in Frankrijk Appellation Controle Zeer fruitig, iets tintelend op de tong Per fles 5,25 Per 12 flessen 4,95 GENTSESTRAAT 3, HULST (Van onze correspondent) HAAMSTEDE Zaterdagavond is ingebroken bij de familie D, aan de Veertonsweg en de familie F. aan de Kloosterweg in Haamstede. Op identieke wijze heeft men zich toe gang verschaft tot beide panden, namelijk door het forceren van een ruit. In beide woningen werd alles kennelijk op geld doorzocht. Alleen bij de familie D. wordt een klok vermist. (Van onze correspondent) SLUIS In de afgelopen week heeft het Sluise gemeentebestuur bezoek ontvangen van mr. Bigot, burgemeester van de Noordfranse kustplaats Etaples sur Mer. Mr. Bi got, welke vergezeld was van zijn echtgenote, kwam naar Sluis om de mogelijkheden te onderzoeken voor een eventueel vriendschapsverbond tussen Sluis en Etaples. Etaples telt ongeveer 10.000 inwo ners en heeft reeds een vriend- schapsbond met het Duitse stadje Hückelshiagein (bij Keuten). De be sprekingen waren van weerszijden slechts oriënterend en of zij resulta ten zullen hebben moet nog worden afgewacht. Het gemeentebestuur van Etaples wil namelijk eerst het vriendschapsverbond met Hückels- haigen, dat ook nog maar pas in pril stadium verkeert, verder ont wikkelen en daarna pas besluiten tot een eventuele uitbreiding van de contacten m»t Sluis. Wel wordt overwogen om in 1972 te komen tot een uitwisseling op sportgebied. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG „Kenmerkend voor de levensstijl van de pastor zal moeten zijn; dat hij het opneemt voor de armen, onrecht ziet en be strijdt en broederschap brengt". Dit stelde bisschop H. Ernst gister middag op een contactmiddag in Tilburg tussen docenten en studenten van de theologische faculteit van de hogeschool en anderzijds de de kens van de bisdommen Breda en Den Bosch en pastores uit het deke naat Tilburg. Sprekend over de toekomst van het pastoraat had bisschop Ernst eerst geschetst hoe "de laatste gene ratie in de kerk van weleer waarin de priesters - in grote getale - met medewerking van leken en religieu zen de verantwoordelijkheid voor de kerk gedragen hebben", moet toe werken naar een kerk "met grote verscheidenheid van ambten en be dieningen, een kerk, meer gezamen lijk gedragen door de overtuigden, die tot haar behoren". De pastorale arbeid mag geen zaak van alleen een clerus meer blijven en degenen die beroepsmatig pastoraal werk doen, moeten ook redelijk betaald worden. Hiervoor is een regeling in de maak. Maar bis schop Ernst toonde zich ook be zorgd: „Wanneer we echter van cle rus zouden belanden in bourgeoisie, het tot burger maken van de pasto rale werken, dan raken we ver van s". Natuurlijk, verduidelijkte de bis schop, zijn er professionele, en vrij willige werkers in de pastoraal no dig, maar hiermee hebben we nog niet de pastor, de herder van het Evangelie". De grootste zorg is vol gens de bisschop niet de kerk voor zien van ambtelijke bedienaren, maar het scheppen van nieuwe le vensvormen voor de pastor, zodat hij in zijn levenswijze zelf een ge tuige van het Evangelie wordt. Vroeger waren het celibaat en het religieuze (klooster) leven zulke vormen, maar die zijn in een crisis geraakt. Van hieruit kwam de bis schop op zijn kenmerken voor de toekomstige pastor: het opnemen voor de armen, onrecht bestrijden en broederschap brengen. In een forumgesprek werd vervol- (Van onze correspondent) BRESKENS Vrijdag zal in de Nederlands hervormde kerk te Bres kens de traditionele volkskerstzan- gavond worden gehouden. Deze avond wordt georganiseerd door het interkerkelijk opendeur comité en begint om acht uur. Pastoor O. Gielliet en ds. W Musch zullen het woord voeren; li' orgel zal bespeeld worden door Scheele, die begeleid wordt doi twee trompetten. De kerk zal vei sierd worden met kindertekenin gen. I gens vooral ingegaan op de oplei ding die de studenten in de pasto raal krijgen aan de Tilburgse theo logische faculteit (de toekomstige pastores voor de bisdommen Breda en Den Bosch), op het verschil met de vroegere "priesterstudenten" aan net "grootsemenarie" en op de nood zaak tot meer contact van de facul teit met "wat gelooft en wat niet meer gelooft, kortom met wat er onder de mensen leeft". (Van een onzer verslaggevers) HULST. Ir. M. Schretlen, hoofd van de sociale economische voorlich tingsdienst van de NCB, heeft maan dagavond op een bijeenkomst in de Koning van Engeland gezegd, dat de negatieve factoren, die de vermo gensontwikkeling op boerenbedrijven beïnvloeden, de positieve factoren overtreffen. Dat wil zeggen, dat de bedrijfs winst in veel gevallen onvoldoende is om de privé-uitgaven te dekken. Ir. Schretlen sprak gisteravond in Hulst voor een groot aantal NCB-leden over „bedrijfsaanpassing en gezins regeling". In zijn inleiding ging hij onder meer uit vain een onderzoek, dat in de periode van 1964 tot 1968 is ingesteld op 19 akkerbouwbedrij ven in West-Brabant en Zeeland. (Van onze correspondent) TERHOLE De duivensocleteit 'De Snelle Duif' in Terhole heeft de jaarlijkse hoktentoonstelling in het clublokaal van Jac Schonenberg ge houden. Ongeveer twintig leden brachten ruim honderd duiven bij een. De uitslag is als volgt: oude dof fers 1 en 2 A. Vermeulen, 3. A. Hemelaar, 4. A. Ongenae, 5. J. de Vijlder. Jonge doffers: 1. C. van Eetvelde, 2 en 3. A. Hemelaar, 4. L. leijman, 5. A. Ongenae. Oude dui- 'innen: 1. Jr de Bot, 2. A. Vermeu- ■n, 3. J. de Vijlder, 4. P. van ampen, 5. A. Hemelaar. Jonge dui- nnen: 1. A. Beaurain, 2. A. Ver- eulen, 3. C. van Eetvelde, 4. J. de i )t. De tentoonstelling werd door vele d ui venliefhebbers bezocht. Dinsdag GOES Grand, 20 uur: Bijvoorbeeld over spel, 18 jr. Prins van Oranje, 20 uur: „Rond de Poolcirkel". Omzwervingen door IJsland en Groenland, geïllustreerd met film door Jan P. Strijbos. HULST Boekhandel Van Geyt, expositie werken van Berserik, De Bruijn, Oubouter, Charles Donker, Aad de Haas, Jan van Heel, Frans de Jong, Kamerlingh Onnes, Han Mes, Ver- wey en Willink (tot en met 31 dec.). Kunst '72 (tot en met 29 jan.). Werkd. van 9-12 en van 13-18 uur. KLOOSTERZANDE Co de Waal, 13.30 uur: Bejaarden- schieting. ROTTERDAM Ahoy Sportpaleis, 20 uur: Holiday on Ice. De Doeler (Grote zaal), 20.15 uur: Stichting Kunst voor de Jeugd - Popconcert „The Block", „The abandoned Elephant" en „So lution". De Doelen (kleine zaal), 20-15 uur: Kamermuziekvereniging „Seitz Quartett". Hofplein Theater, 20.15 uur: „Sex a la meunière", blijspel. Piccolo Theater, 20,15 uur: „Jacques de fatalist", door de To neelgroep Theater. Schouwburg, 20.15 uur: Nederlands Danstheater: „Mutations". (Van onze correspondent) SLUIS Donderdag 16 december ajs. om 20.30 uur houdt de Sluise VVV in hotel-café-restaurant „We- maer" haar algemene jaarvergade ring. Naast de vaststelling vau het jaarverslag van 1970, wordt ook de begroting 1972 behandeld. In de ont- werp-begroting zijn flinke bedragen uitgetrokken voor reclame en pro paganda f 8000,-, advertentie-kosten f 4000,- en evenementen f 5000,-. Oud-burgemeester dhr P.F. van Hootegem treedt af als voorzitter van de Sluise VW. Dhr. Van Hoo- tegeim werd vorig j aar op eigen ver zoek slechts voor één jaar herkozen en neemt dus nu, na ruim 10 jaar voorzitter te zijn geweest en ook reeds vóór 1940 een bestuursfunctie in de Sluike VW te hebben ver- viild, definitief 'afscheid: Burgemees ter mr. H.IP.L. van de Beid wordt door het bestuur als kandidaat voor hat voorziititereohap gesteld. Ook dhr. J.P. Verheule, secretaris van de VVV, diie periodiek aftreedt, zal niet meer in het bestuur terugkteren. In verband met zijn leeftijd wenst hij deze functie over te geven aan een jongere kandidaat. Wel herkiesbaar is htet bestuurslid dhr J.M. Smalle- gange. Door het bestuur wordt voor gesteld het aantal bestuursleden met één persoon uit te breiden, zodat het Sluise VW-bestuur binnen kort minstens 3 nieuwe gezichten zal tellen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De staten van Zeeland hopen vandaag of morgen van GS te vernemen hoe het nu eigenlijk staat met de plannen tot concentratie van de Zeeuwse visserij. Blijft bet antwoord uit, dan is een motie, op initiatief van drs. Dusar- duyn (KVP) niet uitgesloten. De heer Van Benpekom (AR) merkte giste ren ironisch op, dat het rapport over de visserijconcentratie dat aan het provinciaal bestuur is uitgebracht al sinds augustus klaar is. „Wachten GS misschien tot eein van de beide in aanmerking komende vissersha- vems een langzame dood gestorven is, waarmee het probleem zichzelf heeft opgelost?" "roeg hij. (ADVERTENTIE) voor RELATIEGESCHENKEN en NIEUWJAARSCADEAl'S een zeer ruime keuze bij Drankenhandel BROER PLÜÏM Hemelstraat 13 ST.-JANSTM Telefoon 01140- 26 35 Winkelactie G. Poppe uit Jansteen, is winnaar geworden v de hoofdprijs van de St. Nicolas actie in St. Jansteen. Zo mocht i plaatselijk*? inwoner uit handen v) de heer P. Polspoel, voorzitter vi de plaatselijke middenstaiidsreren ging, een fraaie tourfiets in cc vangst nemen. Van de andere re hoofdprijzen (rijwielen) bleven e eveneens vier in het kerkdoij St Jansteen zelf. Kerstdienst Woensdag a'il Nederlands hervormde M Sluiskil door de plaatselijk Mi en het muziekkorps „Hosam" 41 Axel een kerst-volkszansbijwja komst worden gehouden, o.tv, w gent de heer J. de Witte. Au «f! presentatie van koperklanken kerststijl, wordt naast de scbi® zing door de heer J. C. Asem burgemeester van Terneuzen, on® meer medewerking verleend dia het plaatselijk hervormd koor en V r.-k. gemtengd koor. (Van onze correspondent) OOSTBURG De raad van Oost burg zal op vrijdag 17 december een voorstel van b. en w. te behandelen krijgen om aan de Ned. Heidemaat schappij opdracht te verlenen tot het ontwerpen van een plan voor de aanleg van een toeristisch zwembad in Breskens. B. en w. vragen de, raad een krediet van f 5500,- hiervoor. Het is de bedoeling om wat betreft de aanleg van een zonneweide, speel weide, toegangsweg beplanting enz, het plan zover uit te werken dat het voldoet aan de eisen om in aanmer king te komen voor een werkverrui mingsobject. Benoeming Aan de St. Jan- school te Hulst is als onderwijzer benoemd de heer K. Kerckhaert. Burgerlijke stand Overleden: P. van Ombergen, echtgenoot van P. Verschuren. Kaartavond De hengelaars:'®'! niging „Sport en OntspanM! Zaamslag organiseerde voor haar KJ den en donateurs in café „Het »>j pen van Zeeland" eten kuartsvwl De uitslag was: 1 A. Ploegaert, K'l lippime, 2 J. Lensen, 3 M. vaa L Hooft, 4 C. Bakker, 5 J. de Kotlgj DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDfflUW Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 20.50 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 et incassokosten) f 7.10 per maand (incl. 13 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten' kantooruren: tel. 01140- 3751. en tel. 01158-1940 (Z. Vlaanderen) ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Wnd. inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. Vlaanderen: A. Vergouwe (01172-1878) Kanaalzone en Ternteuzen: J, Schieman (01155-1224) Noord- en Zuid-Beveland: K. H. van den Berge. REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele4, Middelburg, tel. 01180-7764. Chef Zeeland: A. F. Koopman, tel. 01180-7438 Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel, tel. 01150-4866. Redacteur O. Z. - Vlaanderen: A. Verlind, tel. 01140-3751. b.g.g. semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237. Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm, tel. 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R. van Dfcursen, tel. 01155-1J3' Fotojournalist Zeeland: Cor J. de Boer, tel. 01155-223' 14 december 1 Gemeentearchiefdienst, na(L serlaan 315. Tentoonstelling reis" (tot en met 2 jan). Ma tot met vrijd. van 10 tot 17 uoj en feestd. van 11 tot 17 m'j gesloten, behalve op zaterdag ju cember. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Casino Royaln jr. VLISSINGEN Alhambrar,20 uur: Wat zien ft, jr- WESTDORPE Kunsth. Troutzaerte, Singel Expositie schilderijen en tekenft van Nico Molenkamp en JÏjl Stolk (tot en met 2 jan). WerkLl van 9-18 uur, zondag van lt-lj, maandag gesloten. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 20 uur Pi lo, Dolly. BRUGGE Stadsschouwburg, 20 uur; (V ring van „Wachten op Godot" - Samuël Beckett door K.N.S. werpen. GENT Kon. Opera, 20 uur: Explori du monde. mm* Mevrouw De Meijer iwj| voerpijp aan waar volgens ratten uit de singelgracht in haar huis binnendringen. (Van een onzer versaggej SWT-JANSTEEN Wet! Blommaert van de ge is na maandenlange afwezi{ verband met een ernstige maandag weer voor het eers openbaar verschenen. De uit Sint-Jansteen afll wethouder voelde zich gistij; genoeg om een bijeenkomst 1 genheid van het 25-jarige van de middenstandsvereniu Sint-Jansteen bij te wonen. De wethouder is in het nauw bij de ontwikkelingen vereniging betrokken gewee aanleiding daarvan zijn er avond aan zijn adres ook was de woorden gesproken door ter p. Polspoel. Wethouder J. Blommaert lopig nog niet terugkeren in meentepolitiek. Hij moet dokter mog tot maart rust Vooruitzichten voor woensdag ou donderdag, opgesteld door het KNMI op uiaandag om 18.00 uur. Tamelijk zacht »et plaatselijk vegen of motregen en voor epklaringen. Weersvooruitzichten in cijf middeld over Nederland. Voor woensdag: aantal ure tot 2; min. temp.: 3 tot 8 grat ven normaal; max. temp.; 1 tol den boven normaal; kans op e ge periode van minstens 12 i Pvocent; kans op een geheel etmaal: 30 procent. Voor donderdag: aantal ure 1 tot 5; min. temp.: 2 tot 6 gra ven normaal; max. temp.: 1 to den boven normaal; kans op e periode van minstens 12 procent; kans op een geheel d: waal: 70 procent Konstanz 260-1, Rheinfeldei J. Straatsburg 168 onv., Plitti 313 pi. 3, Maxau 368 pl. 7, P |en 139 pl, 7; Mannheim 173 oteinbaoh 128 pi. 6. Mainz 181 ®'ftgen 89 pl. 3, Kaub 105 Vvier 264 pl. 5, Koblenz - Keulen 74 pl. 1, Ruhrort 235 Lobith 853 pl. 2, Pannerderr onv., Nijmegen 651-2, IJ: £05 onv Ee£de IJssej 328-1, ter 208-7, Monsin 5454-14, ven 3917-25, Belfel d 1110 ^r&ve beneden de sluis 504-4. op Zoom iJariaweert Te] vij Wi rneuzen issingen emeldinge 1.56 er 1.03 er, 0.30 e» 0.02 er 1.46 er

de Stem | 1971 | | pagina 2