Volgend jaar 110 woningen gereed in bouwstroom Nieuwe beheersvorm van het Zuidlandtheater toegejuicht i carry SCHUUR laad Ter neuzen stemde inwoners Zaamslag weg Vissers de dupe van vismijn-concurrentie «ff BESTUUR BEJAARDENZORG ■Müa WEDGWOOD n w-v voor Terneuzenaar Vliegveld Hulst n.v. krijgt geen steun van raad Terneuzen stad streek Glas in koper! tot 40% )KOPER zijn. seweg 14 ulvenhout^, si. OI6I4- 2614 EHTE VLISSINGEN cendmaking re vergadering I (Van een onzer verslaggevers) "bert Eggermont mms raads openheid Ontspanningsavond Axelse bejaarden Camembert-kaas 1,98 Van der Heyden Dankzij S. Vlieger (D'66) HUUR BEHEER „De Vogel*' reikt prijzen uit aan hen gelkampioen „Afvalwaterleiding" bekijkt begroting Raad Oostburg bekijkt cijfers gemeentelijk vismijnbedrijf medische diensten Zaterdag 4 december 1971 5 tr EXCLUSIEF: 1 fjavoners Scheldekade krijgen dijk voor hun neus ilas in lood Ook reparaL OUD-HOLLANDSE GEBRANDSCHILDERD MEDAILLONS Marijke Meustraat 15 (Nabij J. W. Frisolaam Tel. 3 45 38 - 3 03 36 GEEN UITZICHT OP SCHADEVERGOEDING ZIE ONZE SPECIALE ST.-NICOLAAS. KOLLEKTIES enorme sortering edeltin i tLis Mü 11-24 BREDA TEL. 30443 rl CARRY „DE SCHUUR" koopt spaart geld uitI collectie MEUBELEN kiest, niet teleurgesteld. meubelen koopt is er ze- t hun nieuwe modellen vhallen staan ze klaar de 4, EETHOEKEN, WAND- SLAAPKAMERS, TEENER. 5, FAUTEUILS, POEFS, RAN. KUSSENKASTEN, enz. xt U eens langs. oftie staat voor U klaar. Ifialfen 'Centraal N.V. 7 december 1971 aangekondig- an de vaste commissie van a - voor de Sociale Aangelegen- n 19.30 uur, doch om 16.00 uur TERNEUZEN In de Terneu- jtose gemeenteraad is van ver- Liieidene kanten misnoegen uit- lesproken over het ontbreken van ten regeling, waarbij bewoners jan de Scheldekade schadeloos ge- piild worden voor de waardever mindering van hun huizen als ge- Bolg van de aanleg van een Delta- mk voor hun deur. Wethouder tanondt zei dat in dit geval de liltascliadewet niet voorziet. Ook Ijfan gesprekken met Rijkswa- paat over een eventuele tege- Ikoming aan de betrokken be- te niet tot het beoogde re- ®»tSeleid. Hamelink (PvdA) zei dat «Kiaak van de aanleg van de IS*. zeewering aan de Schel- niet ontkend kan worden. Minder juist vond hij het echter dat de bewoners niet in aanmerking ko men voor een schadevergoeding we gens waardevermindering van hun huizen. Hij vroeg of deze vergoe ding mogelijk via de Deltaschade- wet uitgekeerd kan worden. Hebben b. en w. dit onderzocht? Mevrouw Doppegieter (VCP) liet zich in dezelfde geest uit. De heer De Vriend (T70-2000) vroeg of mo gelijk op grond van de planschade- wet iets voor de betrokken bewo ners gedaan kan worden. Wethouder Ramondt antwoordde dat de gemeente geen verwijt ge maakt mag worden van het feit dat de Deltaschadewet, die door de Sta- ten-Generaal is aangenomen, niet van toepassing is op de bewoners van de Scheldekade. Op een vraag van de heer Hamelink zei de wet houder dat de huidige aanlegsteiger in de haven zeker gehandhaafd zal hlijven ten dienste van schepen die bij slecht weer hun toevlucht zoe ken in de jachthaven. (Van een onzer verslaggevers) li^EL'ZEN De aanwijzing van een gemeentelijke vertegenwoordiger I «bestuur van de stichting bejaardenzorg Zaamslag heeft in Terneuzense r 'tnteraad heel wat voeten in de aarde gehad. Pas na drie stemmingen 1^™ de heer van Breda Vriesman (VVD) als gemeentelijke vertegenwoor- "aangewezen ten koste van de heer J. J. Verlinde die door b. en w. als °P de voordracht was geplaatst. (ADVERTENTIE) P8TE NIEUWSTR. 21 HULST Ttlet- 2418 - 3538 b.g.g. 2209 De heer Huijbrecht (PvdA) had er bezwaar tegen dat het bestuur van de stichting bejaardenzorg Zaamslag te kennen had gegeven hiervoor een in Zaamslag woniend raadslid benoemd te zien. „De raad is mans genoeg om kan didaten voor te stellen", zei hij. Burgemeester Aschoff merkte op dat uiteindelijk b. en w. de voor dracht hebben opgesteld. Bij de -eer ste stemming bleek de raad de voor keur te géven aan de heer J. van Cadzand uit Zaamslag, mahr deze zei een benoeming niet te aanvaar den. Vervolgens werden 12 stemmen uitgebracht op de h-eer J. de Putter en 9 op de heer Verlinde, terwijl mevrouw van de Plas (VCP) een stem op zich kreeg. Daarna werden op de heer Van Breda Vriesman en de heer Verlinde evenveel stemmen uitgebracht. Tenslotte kwam de heer Van Breda Vriesman met 11 tegen 9 stemmen als overwinnaar uit de bus. 01600 - 3 92 15 I iy„ 1 cei> onzer verslaggevers) NEUZEN Het Terneuzense 'd ROCO (PvdA) heeft burge en wethouders gevraagd te eSen naar aanleiding van ver- Jsen van het college daarover '"Son aan de pers te verschaf- ai elWees naar andere gemeen- "ouwsch-Vlaanderen waar Is Jse persconferenties reeds Wgevoerd. Burgemeester a zei dat het college deze NicïirWs' 'lever met de nieuwe I' ai„ S5nmbtenaar wil bespre- iüen 0rens een beslissing te (Van een onzer verslaggevers). AXEL Dinsdag zal er In het bejaardendienstencentrum 't Tref punt een ontspanningsavond worden gehouden voor alle bejaarden uit Axel. De avond zal in het teken staan van sinterklaas en de heer J- Berre- voets uit Goes yerzorgt de activitei ten. De heer Corduwener zal voor de muzikale omlijsting zorgen. Ver der wordt de avond gevuld met samenzang, en spel. De aanvang is half acht. (Van een onzer verslaggevers)» OOSTBURG De vismijn in Breskens heeft dit jaar een lagere aanvoer gehad dan vorig jaar. De oorzaak hiervan is dat verschillende schppen uit Arnemuiden, die eerst in Breskens hun produkten verkochten, nu naar Vlissingen gaan, waar de afslag is verbeterd. (ADVERTENTIE) Eén GROTE doos SPECIALITEITEN Gentsestraat 2, Hulst (Van een onzer verslaggevers). TERNEUZEN Vooral dankzij de kritiek van de heer S. Vlieger (D'66) hebben b. en w. van Terneu- zen hun voorstel aan de raad het beroep van een inwoner van Ter- neuzen tegen de afwijzing van zijn verzoek om een doorstromingspre mie teruggenomen. B en w. hadden het verzoek afgewezen op grond van het feit dat de huurprijs van de nieuwe woning 175.- per maand bedraagt, hetgeen hoger is dan het maximum van f 267,50 volgens de doorstromingsverordening. De bewuste bewoner had echter gesteld dat hij een van de vertrek ken zou inrichten als bedrijfsruimte waardoor hij per maand f 24 van de huurprijs in mindering zou mogen brengen- B. en w. achten het begrip bedrijfsruimte hier echter niet van toepassing. De heer Vlieger zei dat in de doorstromingsverordening be halve een garage niet duidelijk om schreven staat wat als bedrijfsruim te moet worden beschouwd. De voorwaarde dat deze bedrijfsruimte duidelijk en voor ieder waarneem baar moet zijn is evenmin water dicht. Als ik een bordje op de deur heb met S. Vlieger, gemeenteraadslid, trap óp tweede deur rechts, dan is het voor iedereen duidelijk waar neembaar dat ik een aparte bedrijfs ruimte heb. Of ik ga in de voor slaapkamer zitten zonder gordijnen en zet een groot bureau voorhet raam. Dan is dat ook duidelijk waarneembaar". Gezien de onduidelijkheid van het begrip bedrijfsruimte stelde de heer Vlieger voor het voorstel van b. en w. terug te nemen totdat een gron dig onderzoek heeft aangetoond dat de aanvrager van de doorstromings premie in zijn nieuwe woning al dan geen bedrijfsruimte heeft. Meerdere raadsleden steunden het voorstel van hét D'66-raadslid waar na b. en w. hun voorstel van de agenda afvoerden. Dit zei donderdagavond wethouder J. J. Vergouwe in antwoord op vra gen van verschillende raadsleden tijdens de begrotingsvergadering van de gemeente Oostburg. „De uitkomsten over het nu bijna afgelopen jaar zullen 1,5 tot 2 miljoen gulden lager liggen dan het jaar daarvoor, wij zullen ongeveer uitkomen op 5,5 miljoen. Geen opti mistisch geluid, maar gelukkig is er een belangrijke aanwinst voor de Breskense vloot gekomen in de vorm van het nieuwe vlaggeschip, de Breskens 14", aldus de heer Ver gouwe. Hij stipte nog aan dat woensdag twee Urker vissers 3500 kilo tong in Breskens te koop aan boden, maar zei dat hier niet altijd op gerekend kan worden omdat die in het algemeen hun produkten ver kopen op de dichtsbij gelegen mijn, zodat weinig tijd verloren gaat met het terugvaren naar de visgron den. Wat de visserij concentratie betreft zei de heer Vergouwe dat hierover een rapport gereed, is, waarop nog een embargo ligt. „Eind 1977 is de visserij op de Oosterschelde afgelo pen. Dan moet een aantal Vaartuigen een andere aanvoerhaven kiezen. Vlissingen of Breskens. Het had al lemaal veel eenvoudiger gelegen als gedeputeerde staten geen goedkeu ring aan Vlissingen hadden verleend voor het stichten van de z,g. noodvi'S- mijn". Gemeenten zijn autonoom op dit gebied en kunnen naar believen zo'n mijn stichten. Toch dacht de heer Vergouwe dat Breskens1 gunstiger perspectieven bood. „Er kan, vooruitlopende op 1977, een verruiming van ligplaats worden gemaakt, tegelijk met de uitbreiding van de jachthaven". Hij adviseerde voorlopig te consolideren en de ontwikkelingen bronnen de EEG af te wachten. „Eén aanvoerhaven voor geheel Zeeland is echter van grote beteke nis", aldus de heer Vergouwe, „zo wel voor verwerking als voor op slag. Het is onlogasöh dat twee vis mijnen op 5 km afstand van 'elkaar liggen. Dat moet ten koste van de vissers gaan", zo besloot de wethou der. ,Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Sedert 16 november is de woningbouwvereniging Breskens omgezet in de regionale woningbouwvereniging West' Zeeuwsch-Vlaanderen. Hoewel de naam dit suggereert strekt het werkgebied van deze algemene bouwvereniging zich alleen maar uit tot de gemeente Groot-Oostburg. Sluis en Aardenburg behoren er niet bij, aldus een officiële beschikking van Den Haag, daar noch de omvang van deze twee gemeenten noch de levensbeschouwelijke samenstelling van de bevolking dit gebied als werk terrein voor de vereniging wettigt. De heer W. C. van de Hoofd betreurt het zeer dat in 1971 leven sbeschouwing nog een rol spehlt op woningbouwgebied. Het eerste grote werk van de nieuwe woningbouw vereniging is een bouwstroom, die is opgezet in samenwerking1 met de woningbouwvereniging Terneuzen, waarvan directeur P. de Putter te' vens adviseur van de West- Zeeuwsch-Vlaamse bouwvereniging is. De bouwstroom omvat 110 wonin gen, waarvan er 43 worden gereali seerd in Breskens, 26 in IJzendijke en 41 in Biervliet (Terneuzen). Voor Breskens is db officiële rijksgoedkeuring reeds binnen en half januari wordt daar begonnen. De vergunningen voor IJzendijke en Biervliet worden nog dit jaar ver wacht. Zes weken na liet begin in Breskens kan in IJzendijke worden begonnen en weer zes weken daarna in Biervliet. Db woningen, niet centrale ver- warmingsinstallatie en centraal an tennesysteem. komen in Breskens aan de Rozenstraat (7), Burg. van Zuijenstraat (10, Tulpenstraat (4), Langeweg (8) en Canadastraat (14). De woningen in IJzendijke komen in het plan Jonkvrouw 1 en te Biervlibt op een terrein tussen de Boterzandestraat en de provinciale- weg. De huur van deze woningen komt rond f 200 per maand en er bestaat een redelijke belangstelling voor, aldus de heer Van de Hoofd. Het twbede grote werk wordt de bouw van 101 woningen in de Tra gelwijk in Oostburg. Hiermee, 'denkt men februari - maart re kunnen beginnen. Van de 101 woningen worden er 36 gebouwd met vier slaapkamers, de rest met drie bn er worden verschillende typen neerge zet. Daarnaast bouwt men in de tragel 36 bejaardenwoningen, waar van 24 in twee bouwlagen en zal naar alle waarschijnlijkheid een dienstencentrum gbbouwd worden naar analogie van „Goedertijt" iri Breskens. Sedert januari dit jaar. toen Oost burg het gemeentelijk woningbezit overdroeg, beheert de bouwverbni ging 738 woningen, waaronder 48 bejaardenwoningen ln Breskens en (Van onze correspondent) HENGSTDIJK —De hengelsport vereniging De Vogel zal op 18 de cember in het clublokaal bij P. de Waal een jaarvergadering houden. Na de jaarvergadering, die om 17.00 uur begint, wordt een mis bezocht, die wordt opgedragen voor levende en overleden leden van de club. Om h'alf acht wordt de start gege ven voor een uitgebreid diner. Tij. dens dit etentje zullen ook de kam- pioensprijzen worden uitgereikt. Al gemeen kampioen van de hengel- wedstrijden is A. Magnus uit Bosch- kapelle. De prijs voor de zwaarste karper van 5100 gram zal worden uiVgereikt aan C. Loos in Eppegem (B.), voor de zwaarste paling (2450) aan P. Magnu-s uit Bbschkapelle, voor ze zwaarste snoek (3450), aan C. van Kruyssen in Kloosterzande, voor de zwaarste snoekbaars (1250), aan O. Marrin in Stekene, voor de zwaarste voorn (390) aan J. Collet In Hengstdijk, voor de zwaarste bra sem (1160) aan J. Magnus te Bosch- kapelle. het dienstencentrum Goedertijt. Men werkt nauw samen mbt het gemeen tebestuur van Oostburg, een samen werking die de heer Van der Hoofd „vruchtbaar" noemt. Alle wonin- gaanvragen bijvoorbeeld moeten op het gemeentehuis in Oostburg ge schieden. Tobwijzing gebeurt vol gens een chronologisch systeem, „waarbij echter rekening wordt ge houdenmet medische of sociale ge vallen, die er tussen kunnen ko men", aldus de heer Van de Hoofd, die zegt dat dit systebm bevredi gend werkt. Per 1 januari 1972 treedt de beer W.. C. de Wilde uit Breskens als administrateur bij de bouwvereni ging in dienst, evenals de heer I. B. Sigmond uit Oostburg, die de tech nische medewei'ker wordt. Voorlopig blijft men gehuisvest in Goedertijt maar er bestaan concrete plannen een definitieve huisvesting te stich ten op de hoek Violierstraat - Serin genstraat in Brbskens. In het bestuur is volgens de nieu we statuten plaats aanweizig om vertegenwoordigers op te nemen uit de kernen waar de woningbouwver eniging huizen beheert. Dat zijn lot nu toe Bi-eskens, Cadzand, Nieuw vliet, Oostburg en Zuidzande. (Van een onzer verslaggevers) iCLOÖSTÉRZANDE De raad van bestuur van het rechtspersoon lijkheid bezittend lichaam „Afval, waterleiding Oost-Zeeuwscji-Vlaan deren-Oost" houdt op woensdag 15 december om 16.00 uur in het ge meentehuis van Hontenisse in Kloos- tei-zande een vergadering. Op de agenda staat onder meer de vaststel ling van de begroting voor het ko mend jaaiv (Van onze correspondent) OOSTBURG Donderdag 18 de cember zal de raad van Oostburg de begrotingen van de gemeente en het gemeentelijke vismijnbedrijf behan delen. In afwijking van de normale Ver gadering zal reeds 's middags om 4 uur begonnen worden met de alge mene beschouwingen. Na deze be schouwingen zal de vergadering ge- schoi'st worden. Na 19.00 uur volgt het antwoord van b. en w. bn de behandeling van de begrotingen. UIT EEN vitrine in het gemeente archief aan de Mathenesserlaan m Rotterdam is een brief uit 1426 ge stolen. Het epistel, gedateerd 26 de cember 1426 is destijds geschreven in Sluis. HET BESTUUR van de Rotterdamse kuinst-enaai-ssociëteit „De Eendracht" heeft bi-ieven gestuurd aan diverse autoriteiten, waarin zij aandringen op maatregelen tegen de veroorza kers van de luchtvervuiling. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De per 1 januari 1972 ingaande nieuwe beheersvorm van het Zuidlandtheater in Terneu zen, waardoor de schouwburg een particuliere stichting in een gemeen telijke tak van dienst verandert, is door de gemeenteraad 'met algemene instemming begroet. De heer Vlieger (D'66) sprak van een aanzienlijke verbetering. Mevrouw Doppegieter (VCP; bracht dank aan degenen van het voormalige schouwburgbestuur, die de nieuwe beheersvorm hebben voorbereid. Mevrouw Kes (PvdA) sprak de hoop uit dat het voorbeeld van het Zuidlandtheater door de sportraad en culturele raad gevolgd zal worden. Haar fractiegenoot Roco vroeg zich af waarom de schouw burgcommissie uit haar midden een voorzitter moet kiezen die tevens lid is van het college van b. en w. Wethouder Barbé meende dat er eea nauwe verbinding tussen gemeente bestuur en schouwburgbestuur dient te bestaan mede met het oog op de financiële consequenties voor de ge meente. Op de vraag van de heer Roco of in de naaste toekomst ande re beheerscommissies op grond van artikel 61 van de gemeentewet zul len worden ingesteld, antwoordde de heer Barbé dat dit vooralsnog niet in de bedoeling ligt. Voor dit soort commissies komen alleen grotere be stuurseenheden in aanmerking en de wethouder meende dat Terneuzen liiervor nog niet rijp is. Hij voegde er aan toe dat dit het standpunt van het gehele college van b. en w. is. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg, Dokter G. de Bruijckere, Brouwerijstraat 8 te Oostburg, tel. 01170-2323. Axel, dokter Boor, tel, 1666, b.g.g. 01157-451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke, dokter Lievens te IJzendijke, tel. 01176-266. Borsele en Nieuwdorp c.a., de praktijk van dokter Gelderblom wordt waargenomen door dokter Kx- viet, tel. 01105-203. Breskens en Groede, dokter y. En-dt te Breskens, tel 01172-1466. Cadzand, Retranchement, Sluis eb Zuidzande, dokter Bom te Cadzand, tel. 01179-366. Clinge, St.-Janstcen en Koewacht, dokter Adriaanssens. Driewegen, Hoedekenskerke, 's- Heerenhoek en Ovezande de prak tijk van de huisartsen J. Kole, H. Zwai-telé en S. Wöstman wordt tot maandagochtend 8 uur waai-genomén door dokter J. Gel dof, Korteweg 2,3 te Dx-iewegen, tel. 01195-275. Goes, dokter M. Bruynzeol, Valckestraat 3, tel. 5462. Hansweert, Krabbendijke, Krui- ningen en Rilland Bath, dokter P. Allewijn te Kruiningen, tel. 01130- 1566. Heinkenszand, 's-H.Arendskerke en Wolphaartsdijk, dokter A. Vos te Wolphaartsdijk, tel. 01198-231. Hulst, dokter J. Niesten, tél. 3373. Kloosterzande, dokter Buwalda tel. 01148 - 277 (tot maaindaigmox-gen 8 u. Middelburg, dokter J. Donxini- cus, Dam 55, tel. 2830 (zaterdag) én dokter H. Delfos, Rouaansekaai 1.1, tel. 2637 (zondag). Sas van Gent, dokter E. Du Puy. Stationsstraat 26, tel. 1777. Tereuzen, dokter K. Hoving, Oranjestraat 25, tel. 2445 (van zater dag 8 uur tot zondag 24 uur. Vlissingen, dokter A. van Dij§, tel. 3459 (tot zaterdag 24 uur) en dokter G. de Greef, tel. 2121 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). -, TANDARTSEN O.Z. Vlaanderen, tandarts A. v.rj. Lee, Waltraat 2 te Axel, tel, 01155- 1686 (zatei'dag van 10-10.30 uur en van 18-18.30 uur, zondag van 12- 12.30 uur). W.Z.Vlaanderen, tandarts A. vsji Herk te Oostburg (zaterdag en zon dag van 12-12.30 uur). Walcheren, tandarts W. Krommen hoek, Rouaansekaai 23 te Middel- bui-g, tel. 01180 - 3320 (zaïtex-dag vain 9-10 uur en zondag van 11-1^2 uur). Z. en N. Beveland, tandarts A. Laumen, Clai'a's Pad 71 te Hein kenszand, tel. 01106-1288 (zaterdpg en zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag, dokter J. de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. N. en Z. Bcveland, dokter A. Noordenbos te Heinkenszand, tel 01106-1290. W.Z. Vlaanderen, dokter W. Kap- senbex-g te Sluis, tel. 01178-1225. •WIJKVERPLEGING 1 Aardenburg, Cadzand, Oostburg en Sluis, mevr. Jan>sen-de Bruyn te Oostburg. Biervliet, Breskens, Groede Hoofd' plaat, Sehoonedijjce en IJzendijke, zr. Snel te Biervliet, tel. 01152-216. y Groot Axel, zr. A. Guelen, School straat 29 te Koewacht, tel. 01146- 684. Ellewoutsdijk e.o., zr. Franca, Dé ken Thomaslaan 3 te 's-Heerenhoek, tel. 01105-233. Hoek, Sluiskil en Philippine, zr. Villerius, Rozenlaan 5 te Hoek tel. 01154-495. Hulst en Hontenisse, zr. C. Ver ver, tel. 01140-220. Shs van Gent, zr. Van Dox-selaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158-1916. 'J APOTHEKEN Goes, Goese apotheek, teL 7104. Middelburg, apotheek W. Humme- len, Markt 69, tel. 2134. Terneuzen, Apotheek Hamann, tel* 2060. Vlissingen, apotheek D. v.d. KlcJ- ne Mulderj Singel 9, tel. 2730. (Van een onzer vei'slaggevex-s). TERNEUZEN De Terneuzense gemeenteraad voelt er niets voer deel te nemen in het maatschappe lijk kapitaal van de n.v. Vliegvèld Hulst. Wethouder Lindenbergih zed dat en w. tegen een financiële mede werking aan het vliegveld zijn, orf- dat er in de ouzet en doelstellingen van het vliegveld duidelijke zeker heden ontbreken. Wethouder Bai'bé voegde er aan toe dat ook gedepÖ- teerde staten van Zeeland het vér- zoek varn de n.v. Vliegveld Hutet deel te nemen in het maatschappe lijk kapitaal hebben afgewezejx. „Het betreft hier een zeer duistere financiële zaak", aldus drs. Barbé. De heer de Vriend (T 702000) wilde het belang van een vliegveld in Zeeuwsch-Vlaanderen voor de in dustrieën niet ontkennen. De vóór lichting van de n.v. Vliegveld Hu^st is echter volstrekt onvoldoende can een goed inzicht in de mogelijkhe den van dit vliegveld te krijgém" Ook mevrouw Doppegieter (VCf) zei dat een vliegveld wel degelijk een streekbelang kan zijn, maar -in dit geval achtte zij deelneming vên cie gemeente Terneuzen in de finan ciering van het Hulster vliegveld niet verantwoord.

de Stem | 1971 | | pagina 5