Hulst voedt op in milieuhygiëne Kern L Sinterklaas verraste P. Molthoff Appie, Appie, toch Open be jaar den werk W. -Z. - Vlaanderen gaat in '72 van Start Oud-schoolhoofd Cornells dook in historie van IJzendijke brenkraan ralt om Expositie van Joop Dam te Sas van Gent Oostburg wacht met steun aan streek-VVV CONCENTR/ yOOR GEHR fERREIN B, OPLAGE 500 EXEMPLAREN stad streek 1iwftnn 'ifB— BOETE VAN MAXIMAAL 300 GULDEN OP OVERTREDING VAN DE REGELS Gemeente Borsele Winterbanden LUCTOR BANDENHANDEL Even rust voor kerkklokken te St.-Jansteen Graauw Bestuursverkiezing Z.L.M. kring Hulst Westdorpe Structuurplan Oostburg in '72 klaar HI-FI \q STEREO Sluis Koewacht Terneuzen Groede Lamswaarde 's-Gravenpolder Stichting Steen Carnaval bakt oliebollen en verkoopt loten Minder koud Ctempera- 03 en 16-29- Zaterdag 4 december 1971 (Van een onzer verslaggevers) HULST Burgemeester P. Molt hoff van Hulst is vrijdagmiddag door Sinterklaas bedacht met een zeer welkom cadeau. De Hulster burgervader heeft tijdens een bij eenkomst in de sporthal uit handen van de goedheiligman het eerste exemplaar van het Hulster vademe- i. cum ontvangen. Een „vademecum" is een gemeen telijke gids met daarin alle mogelij - ke informatie over gemeentelijke aangelegenheden, taken van burge- meesters en wethouders, gegevens over sociale instellingen en vereni- gingen, compleet met namen van bestuursleden en telefoonnummers. De gemeentegids is samengesteld onder auspiciën van de stichting ge- meensehapswerk in Hulst. De heer Molthoff kreeg het vade mecum overhandigd ten overstaan van zo'n zevenhonderd kindeten uit de Dullaert-wijk. Ze waren allen naar de sporthal gekomen om daar een glimp op te vangen van de Sint en zijn clowneske zwarte-Pieten. Om kwart voor twee arriveerde de bejaarde Spanjaard in de sporthal, waar hij enthousiast werd toege juicht door leerlingen vam alle lage re scholen in de nieuwe wijken en een groot aantal kleuters. Ook het Hulster majorettenpeloton gaf acte de presence. De Sint werd verwelkomd door hoofdonderwijzer J. Everaert van de lagere school „Nobelhorst", die er op wees, dat db goedheiligman de over tocht met de pont toch wel erg duur had gevonden. De Sint zelf gaf er in zijn toespraak blijk van, erg blij te zijn zich weer temidden van zijn Hulster vriendjes te bevinden. Na zijn toespraak liet de Spanjaard burgemeester Molthoff door een zwarte Piet ophalen. In sneltreinvaart werd de Hulster burgemeester naar het podium gedi rigeerd, waar hij de gemeentegids kreeg. De heer Molthoff toonde zich bijzonder tevreden over hel aesul taat. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) SAS VAN GENT In Galerie Uilenspiegel te Sas van Gent, is mo menteel een expositie te bezichtigen van de bekende Zeeuwse kunstenaar Joop Dam. Dam is een echte man van de natuur, die dicht aan de zeekust woont in een dijkwachters- huis, alleen met zijn vrouw, zijn werk en het ruisen van de branding. Al wat de zee aanspoelt, verzamelt hij op zijn dagelijkse strandwande lingen en die voorwerpen bieden hem inspiratie voor zijn schilder kunst en zijn beeldhouwwerk. Ook op deze expositie geven zijn gKHtaclhes in een overwegend ab stracte maar toch zeer wel leesbare beeldtaal blijk van zijn liefde voor natuurvormen en van zijn voorkeur daarop te variëren. Soms werkt hij met zwarte o.i. inkt op wit papier en bereikt dan opvallend goede grafi sche resultaten. Vaak ook zet hij zijn tekeningen aan met kleur, die soms de plastiek van de compositie verhogen, maar vaak ook tot de warrigheid van een ongecontroleerd ontrold kluwen touw leiden. Als beeldhouwer vertoont Dam een sterke voorliefde voor het mate riaal hout. Men vindt hier enkele geslaagde plastieken als Vogel en het ronde object op drie poten, een voudig van opvatting en goed van afwerking; in enkele beschilderde houten plastieken dreigt de eenvoud echter tot simpliciteit te ontaar den. Het heeft er de schijn van dat Dam, die toch tot de boeiendste Zeeuwse kunstenaars behoort, de "laatste tijd weinig produktief is, aangezien het grootste deel van wat hij hier toont reeds op andere ten toonstellingen in de provincie (Kort- gene) en in Brabant (Bergen op - Zoom) te zien was. Wij zien dus bij een volgende expositie uit naar nieuw fris werk dat ons, als zo vaak in het verleden reeds het geval was, weer verrassingen biedt. Intussen is deze tentoonstelling die tot 11 december a.s. te bezichti gen blijft, voor de Zeeuwsch-Vla- mingen een goede gelegenheid die men zich dan ook niet mag laten ontgaan! WILLEM ENZINCK Burgemeester en wethouders van ■•Borsele, maken, ter voldoening aan artikel 10, lid 2 van de Wegenwet, in aansluiting op hun bekendmaking van 29 november 1971, bekend, dat zij tevens voornemens zijn aan de raad dezer gemeente voor te stellen om aan het openbaar verkeer te ont trekken een gedeelte van de Haven weg te Nieuwdorp. Belanghebbenden kunnen van het ontwerp voorstel, kennis nemen ter gemeentesecretarie, bureau algemene zaken, en daartegen bezwaar indie nen bij de gemeenteraad tot 2 januari 1972. Heinkenszand, 2 december 1971. Burgemeester en wethouders voornoemd, G. H. E. M. van Waes, burgemeester M. F. Boogert, secretaris. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst gaat binnenkort circulaires verspreiden met daarop een aantal vuistregels ter beperking van de milieuverontrei niging in de directe eigen omgeving. De stencils zullen niet alleen onder eigen inwoners worden verspreid, maar ook onder de Belgen die de stad bezoeken. Nonchalante bezoekers of Hulste naren lopen de komende maanden de kans op een fikse bekeuring als ze de milieuregels overtreden, want de anti-vervuilingsactie wordt ge voerd in samenwerking met de plaatselijke politie. Deze zal vooral tijdiens de komende feestmand nauwlettend toezien op nauwkeurige naleving van de regéls van het mi lieu-spel. Met de actie richt het gemeentebestuur zich namelijk op het w'erpen van afval op bijvoor beeld de straat en het onnodig laten draaie van automotoren. De stencils met aanwijzingen voor buitenlandse bezoekers zullen de komende "tijd aan de grens met Bel gië worden uitgereikt aan alle bin nenkomende automobilisten. „De leefbaarheid van onze gemeenschap wordt in ernstige mate aangetast door de steeds, toenemende vervui ling. Daaraan hebben we allemaal schuld. De milieuverontreiniging neemt steeds grotere vormen aan. Daarom moeten wij met z'n allen proberen het klimaat leefbaar te houden", aldus de inleidende tekst. Vervolgens worden na een vrien delijk verzoek om mee te helpen de gemeente proper te houden, de vol gende vuistregels genoemd: a werp £een afval op straat, maar doe het in de daarvoor bestemde -emmers; ook uw frites-zakjes. Gooi geen si garettenpeuken uit uw auto, terwijl de asbak binnen handbereik is; le dig die asbak ook njet op straat: c laat de motor niet nodeloos draaien, de lucht is al vuil genoeg: d houdt uw hond aan de lijn. Volgens de algemene politieveror dening staat er een boete van maxi maal 300 gulden op overtreding van de vervuilingsregels. „En tensiotte dit: als u dit papier hebt gelezen, werp het dan in de prultemand, dan weten wij dat ons verzoek niet te vergeefs is geweest", zo eindigt de circulaire. (ADVERTENTIE) Ook voor particulieren Tivoliweg 63 - tel. 01140 - 2461 HULST Sta erop, dat vuiligheid op de daarvoor bestemde plaats terecht komt. (Van onze correspondent) OOSTBURG Wethouder Claeijs heeft donderdag tijdens de begro tingsbehandeling van de gemeente Oostburg de raadsleden antwoord gegeven op vragen in de fractiever klaringen. Op de vraag van de heer Dekker; (CHU) hoever men is gevorderd j met de vorming van een streek-! VVV deelde de heer Claeijs mee „alvorens wij de raad een voorstel voor toetreding tot de stichting streek-VVV West-Zeeuwsch-VIaan- deren kunnen doen is een bepaalde overeenstemming tussen participan ten noodzakelijk. Deze overeenstem ming is er tot op heden niet". Naar aanleiding van de vragen met de aangekondigde sportnota van de heer Van Beest in verband deelde de heer Claeijs mee, dat het opstellen en tijdrovende zaak is, doch in 1972 hoopt hij hierin de raad genoegdoening te geven. Op korte termijn zal het mogelijk zijn een voorlopige koopovereenkomst te sluiten met de grondeigenaren te Breskens voor aankoop van de gron den voor het nieuw aan te leggen sportcomplex. Wethouder Claeijs ging ook in op de bezorgdheid door vele fractievoorzitters uitgesproken ten aanzien van het toeristische zwembad te Breskens. „Ik moet u zeggen bij het college heerst dezelf de bezorgdheid en niets wordt ach terwege gelaten om dit project te realiseren". (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN De bewoners van St.-Jansteen moeten de eerst komende dagen het vertrouwde ge luid van de kerkklokken missen, terwijl tevens het uurwerk wegens defect buiten werking is. Men hoopt in de loop van volgende week de storing te hebben verholpen. NCB-avond De boerinnenbond, afdeling Graauw van de NCB heeft een creatieve avond gehouden in het gemeenschapshuis. De NCB was hierbij vertegenwoordigd in de per soon van een aantal deskundigen, die tekst en uitleg gaven. Onder hun leiding werd onder meer feestver siering gemaakt. OOSTBURG Tijdens de al gemene beschouwingen in Oost burg noemde de heer A (Ap pie) Verhage (Dorpsbelangen en Toerisme) het huwelijk tussen P.v.d.A. en V.V.D. geslaagd. Beide partijen bedisselen alles in raad en de kinderen, resp. KVP, AR-CH. D'66 en het aan genomen kind Dorpsbelangen en Toerisme, hebben weinig in te brengen, zo was de strekking van zijn betoog. P.v.d.A.-woordvoerder A. van Beest ging hierop nog even in. Hij zag niet zozeer een huwe lijk als wel een concubinaat, waarin hij de moederrol best wilde vervullen, aangezien hij een wat weliger haardos heeft dan de reeds kalende VVD'er Th. Cambier. „Het gaat goed tussen ons twee, alleen zijn er af en toe wat problemen met onze jongste zoon Appie, die wat moeilijkhe den heeft in verband met zijn pubertijd" deelde hij onder ge lach van het „gezin" mee. (Van een onzer verslaggevers) HULST De ZLM kring Hnlst houdt donderdag 16 december in hotel De Linde in Kloosterzande een algemene ledenvergadering. Deze begint om 15.00 uur. Op de agenda staat onder meer een bestuursverkiezing. Periodiek aftredend zijn de heren J. Scheelde, Fr. Vael en L. van Dixhoorn. De heren Scheelde en Vael stellen zich niet herkiesbaar, de heer Dixhoorn wel. Om 18.00 uur op dezelfde dag is er in hotel De Linde een af scheidsreceptie in verband met het vertrek van de heer Scheelde. Diefstal koperdraad Van het werkterrein bij de zendmasten, in Westdorpe zijn acht rollen van 900 meter koperdraad gestolen. Ze heb ben een totale waarde van ongeveer zesduizend gulden. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het open-bejaardenwerk in West-Zeeuwsch-Vlaanderen zal begin volgend jaar van start kunnen gaan. Voor de functie van project leider zijn inmiddels twee sollicitaten opgeroepen. Die projectleider zal in de komende twee jaar gestalte moeten geven aan dit xperiment. Dit zei wethouder J.J. Vergouwe donderdagavond tijdens de gehouden begrotingsvergadering in Oostburg. „Wij hopen dat deze belangrijke schakel in het bejaardenwerk mag slagen, hopelijk tot voorbeeld van andere regio's". Ook ging wethouder Vergouwe in op het vraagstuk van demente bejaarden. Het bleek dat men hier voor vooral een goed geoutilleerd verpleegtehuis ontbeerd. „Overigens niets dan lof voor de wijze waarop het tehuis Sint-Antonius dit gemis opvangt, maar de huisvesting van deze bijna vergeten groep bejaarden is op zijn zachtst gezegd van zeer matig gehalte", aldus de heer Ver gouwe. Er zijn in West-Zeeuwsch- Vlaanderen diverse pensiontehuizen maar gezien de wachtlijst zo stelde de wethouder, zijn die nog niet aan verzadiging toe. Hij hoopte op me dewerking van de diverse autonome tehuizen opdat met een goede samen werking nog meer bereikt kan wor den. Het mislukken van een regionale welzij nsstichting werd door hem be treurd. „Er zal naar andere wegen gezocht moeten worden nu Aarden burg niet meedoet". Een regionaal woonwagenkamp werkt volgens de heer Vergouwe getto-vorming in de hand. „Geluk kig gaan de gedachten nu uit naar kleinere kampen", merkte hij op. Van groot belang is volgens hem dat men eerst een maatschappelijk wer ker aantrekt die uitzoekt of een of meerdere kampen moeten komen. De heer Vergouwe toonde zich verheugd over de begeleiding door de streekjeugdcentrale van de jeugd. „De contacten die we met de jeugd hebben zijn prettig". De heer Ver gouwe zag met grote belangstelling uit naar een jeugdnota, die door b, en w. en een commissie ad hoe zal worden opgesteld. (Van onze correspondent) OOSTBURG Het structuurplan voor de gemeente Oostburg wordt door alle fracties in de gemeente met belangstelling tegemoet gezien. Dit blijkt uit de verklaringen van de fracties in de donderdag gevoer de begrotingsbehandeling. Wethou der J. Barendrecht (VVD) meent in 1972 een concept-visie op dit struc tuurplan te kunnen komen: „Indien uw college het wenselijk acht dat de bevolking tot het vaststellen van het structuurplan wordt gehoord, zijn wij gaarne bereid daartoe gelegen heid te geven." Wethouder Barendrecht stelde uit drukkelijk voorstander te zijn van ruime opname van speelplaatsen en openbaar groen in de nieuw te pro jecteren bestemmingsplannen. Op de vragen van de heren Baa- rends Sambier, en Dekker inzake het aantal woningzoekenden antwoordde de wethouder dat er in totaal 479 reële woningaanvragen zijn. Nieuwe bestemmingsplannen zijn in voorbe reiding voor Oostburg en Breskens, Cadzand, IJzendijke en Nieuw- vliet. De wethouder deelde mee dat voor de bouw van een rioolwaterzui veringsinstallatie nabij de, kern Groede het plan besteksklaar is ge maakt. (ADVERTENTIE) Hoofdstraat 16 St. Jansteen - Hulst tel. 01140-2491 Lezing De oud Sluizenaar en journalist Emile Buysse uit Sint An- dries (België) hield in hotel „Bal moral" voor de leden van de Neder landse Bond van Platteljnds vrou wen een lezing over de poëzie en literatuur van de oude Zwin streek. Cecillia-feest Het Sluise r.-k. gemengd kerkkoor vierde in café restaurant „De Lindenhoeve" het St. Cecilia-feest. Tijdens deze feestelij ke bijeenkomst werden mevr. F. Reijnders-De Paauw, presidente van het koor, mevr. E. de Brock-Metz, bestuurslid en mevr. E. Clijncke- Doolaege gehuldigd wegens hun 25- jarig lidmaatschap. Door het kerkbe stuur werd hen een herinneringsme daille aangeboden, terwijl zij van hun collega's een fraaie tinnen vaas ontvingen. Het Sluise kerkkoor is nog een van de weinige koren, wel ke de traditie van de viering van het feest van St. Cecilia, patrones van de zangers, nog jaarlijks in ere houdt. Jantje Beton De Sluise sport raad verleende medewerking aan de bliksemactie van de Nationale Jeugdraad, welke onder het motto „Jantje Beton" werd gehouden. De opbrengst van de collecte was in Sluis f. 282,-, waarvan de Sportraad zelf 50% voor haar eigen activitei ten kan besteden. Zaterdag 4 december 197 IJZENDIJKE Dezer dagen verscheen bij de uitgever W.J. Pieters te Oosterburg het boek "IJzendijke Oud en Nieuw" van de secretaris van de heemkundi ge kring, het oud schoolhoofd J. Ch. Cornelis, die na een reeks andere publikaties met betrek king tot Zeeuwsch-Vlaandeicn hiermee een levenswerk heelt voleindigd. Met geldelijke steun van het Anjerfonds Zeeland en de gemeente Oostburg kon het in een zeer verzorgde oplage van 500 exemplaren op de markt ge bracht worden. Deze gelimiteerde oplage heeft tot gevolg dat men voor het 245 grote pagina's tellende boekwerk als intekenprijs 50,- en na 1 januari 1972 60,- per exemplaar te betalen heeft, maar daar staat tegenover dat het hier een werk betreft, dat onontbeerlijk is voor een ieder die de geschiedenis van Zeeuwsch-Vlaanderen in detail bestudeert. Op het détail komt het ook aan in het boek van Cornelis. Dat blijkt reeds bij de volgende ver klaring van de titel die de schrij ver in zijn inleiding geeft: „Niet alleen slaat deze op de inhoud welke handelt over het heden en het verleden van de plaats, maar hij drukt ook uit, dat wij de geschiedenis van IJzendijke dui delijk moeten onderscheiden in twee heel aparte hoofdstukken, die handelen over twee verschil lende nederzettingen, welke al leen maar door dezelfde lokale gebondenheid verwant zijn. Dat het tweede IJzendijke de voort zetting zou zijn van het middel eeuwse Isendike is moeilijk verdedigen: er gaapt een petj van 150 jaren tussen bi" staan". Vervolgens behandelt de sclii ver .het middeleeuwse Isenii met ruime gebruikmaking va "Historische Geografie van telijk Zeeuwsch-Vlaanderen" mej. dr. M.K.E. Gottschalk. na volgt een hoofdstuk "Si Intermezzo", waarna het hl. ren IJzendijke aan de beurt fe beginnend met do verovering, IJzendijke door Prins Maurits 1604. Hoofdstuk vier beha® IJzendijke's strijd voor stadsrechten. Vijf de uitbreii van het grondgebied, zes het houet Van de vesting. Daarna gen: de lotgevallen van een tierstad, godsdienstig leven een omwalde stad, kortstondj bloei en snelle groei, onder juk van de Fransen, de ke,i onder het Franse bewind nieuw begin, de woelige 'dal van 1830'31, ontmanteling breiding en ontwikkeling, IJ, dijke tijdens en na de tfi wereldoorlog met als slothi Stuk: "Kerkelijke Zaken Franse tijd. volëende bladzij, 163—245 worden ingenomen Een aantal interessante histt sche bijlagen in volledige lak en kaartjes. Het vlotgeschreva geheel is geïllustreerd met foto die als documentaire waarde liti ben. Het enige dat aan dit sla, daardwerk over IJzendijke oi breekt is een inhoudsopgave r, de hoofdstukken en een namt, en personenregister, dat het slaan zou hebbeA bevorderd, WILLEM ENZIKCK, Schieling Vandaag organiseert de schuttersmaatschappij „De Sport vrienden" een schieting op de lig gende wip bij J. de Guchteneire. Aanvang 15.00 uur. Kaarten Ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest is er maandag een serie-kaarting en tritsen bij Koos Jansen en Th. de Waele. Er wordt gekaart om hanen. Aan vang 19.00 uiur. Oo,k wordit er die dag een kalkoenschieting gehouden bij J. de Guchteneire. Deze begint om 15.00 uur. Inbraken De laatste tijd wordt in Terneuzen voortdurend (vaak op verschillende plaatsen per nacht) ingebroken. In de nacht van donder dag op vrijdag was het kantoor van de firma V. aan de Stationsweg te Terneuzen aan de beurt. De dieven verschaften zich toegang via een bovenlicht. Bureaus en kasten wer den overhoop gehaald. De buit was gering: drie pakjes sigaretten. In dezelfde nacht drongen dieven via de achterdeur het kantoor van de n.v. „De Hoop" binnen. Zij konden echter niets dat van hun gading was bemachtigen. Uittocht Sint Zondag S decem ber zal de Sint zijn uittocht maken met een rondgang door de Jacinta- straat, Irenestraat, Rozenstraat, Dorpsstraat, Achterstraat, de Oude- Kaai, richting gemeenschapshuis. De tocht wordt muzikaal omlijst door de fanfare en drumband. De Sint za! ook de zieken en bejaarden niet vergeten. Na de rondgang door het dorp, zullen de ouders met hun kin deren en de schooljeugd, tractaties in ontvangst kunnen némen. Burgerlijke stand: Overleden: A. de Smit, echtgenote van A. Bracke: Sinterklaasfeest In het gemeen schapshuis van Graauw heb'ofen de bejaarden zich tijdens een Sinter klaasmiddag aangenaam kunnen be zighouden. De aanwezige bejaarden werden verwelkomd door de voor zitter. De aanwezige bejaarden wer den verwelkomd door de voorzitter. Daarna vertoonde mevrouw Mang- nus-Staal ben film van Graauw. Opbrengst collecte De op brengst van de actie ten bate van de missie in Zuid-Afrika waar pater E. de Klerck werkzaam is, bedraagt 184 gulden. Herwonnen Levenskracht De opbrengst van de actie ten bate van „Hterwonnen Levenskracht" be draagt 74 gulden. Schieting Door 't Gilde „Sint Sebastiaan te 's-Gravenpolder werd een sint Nicolaaskoningssc'rioting gehouden in de bakkerij van de heer C. Zwartepoorte. De 2e deken, de heer M. - H. van Liere, werd uitgeroepen tot koning. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN - Zafd december zal de Stict/iif Karnaval tussenn 10.00 ts.'.'.V een bliksemloterij honifflftto dovicus 1 en zijn volledis raai elf zullen, voorafgeg» to® geluidswagen, trachten de lotenu de man te brengen. (Van een onzer verslaggevers) 1V0ENSDRECHT De bewo- ers van enkele woningen aan de lolenakkers (het marktje) in 'oensdrecht kregen vrijdagmor en rond half elf de schrik van un leven toen een dertig meter oge kraan omviel. Het gevaarte lakte op enkele meters na het lokje woningen. Persoonlijke on- elukken deden zich niet voor. De kraan, gemonteerd op een uck, was ingezet bij de werk- aamheden aan de nieuwe basis- chool en was op het moment van et ongeluk, bezig met, het ver- laatsen van zand. Hoewel de raanmaohinist, M. van der L. uit loosendaal alle veiligheidsmaatre- ;elen had genomen draaide de aan op een gegeven moment :h door en stootte tegen de be- mingseabine. Door de schok «kien kraan en truck uit balans bovenstaande gevolg. een si# In tegenstelling tot hetgeen loten vermeld staat, zal de prijs geen koelkast maar installatie zijn. Voor de derde achtereenvolj maal organiseert de Stichting Karnalval op oudejaarsdag ee bollenactie. De oliebollen aan de man gebracht tussen uur en 18.00 uur. Ook zijn onel verkrijgbaar aan café Sport 11.00 uur. In café Sport zulk oliebollen tevens den. Eiginar P. van G., eveneens uit Roosniaal stond voor een raadsel. Be enige mogelijkheid, die naar djn mening de aanleiding tot het ongeluk kan zijn, is het weigeren ran het zogenaamde afslagventiel. ten soort veiligheid, die ervoor »oel zorgen, dat de motor afslaat lis de kraan onvermoed te ver door wil draaien. De arbeidsin- ipeetle heeft de zaak in onder- zoek. Vooruitzichten "w zondag en DAGBLAD VOOR ZUIDWEST Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f 20.50 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 1 incassokosten) i f 7.10 per maand (inch incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat J, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: wl. w 3751. gn tel. 01158-1940 (Z.Vlaanderen) „L ADVERTENTIE EXPEDIA" Wnd. inspecteur Zeeland: C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen. Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. vlfa"7j!) A. Vergouwe (01172-18/8) Kanaalzone en TernSJJJ J. Schieman (01155-12!24) Noord- en Zuid-Beveland. K. H. van den Berge. REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme W<*le* Middelburg, tel. 01180-7764. Chef Zeeland: n1ino-7438 A. F. Koopman, tel. 01186 Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6 Coördinerend redacteur Zeeuwsch-Vlaanderen. 6 G. van Berkel, tel. 01 «O RedacteurO. Z. - A. Verlind, tel. 01140-3751- b.g.g. semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237. Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: „,,50-48 R. van der Helm, tel. 0115" Sportredactie Zeeland. 1 r; van Deursen, te OlD» Fotoj ournalist Zeeland- Cor J. de Boer, tel. 01155 opge- P door het Ban op vrijdag 18.00 uur. jvoomamelijk' ,#°f en iets iïe,«vooruitzichten in cijfers ge wield over Nederland. Voor zondag: aantal uren zon: 0 tot temp.: van ongeveer normaal 4 graden boven normaal; max. P-- omstreeks normaal; kans op dToge periode van minstens 12 Procent; kans op een geheel I ?n„ 80 Procent- lint 4.1 maandag: aantal uren zon: 1 wal' fj"" 'emP- van ongeveer nor tot 4 graden boven normaal; temp.: omstreeks normaal. igteystgjricièn Lns'anz 263 onv.; Rheinfelden 182 Jhaatsburg 176 -6; Plittersdorf Maxau 367 -6; Plochingen 4: Mannheim 180 pl. 3; sSmac118 Mainz 196 -2' °11 2- ~3' Kaub 123 onv.; Trier R,t' Koblenz 154 -8; Keulen 129 Uhron 295 .3. Lobith 915 pi 9. ,,ae!tee Kop 888 pl. 9; Nijme- .Pl- 7: IJsselkop 846 pl. 4; >r -2; Deventer 245 „fonsin 5468 Pl. 28 onv.; Borgharen !im0„ 7- Belfeld 1124 -20; Grave eden de sluis 502 onv. 2°wdag, 5 december. wo„P„Zoom: 5-34 17-56. ■S* 4 48 en 17.11- Poielir 36 en 15-57. Bg®ge:5.24 en 17.46. 6 december. 6-19 en 18.42. Wenb5-30 en 17-58- «siilr! 4 48 en 17 18. Ftnte&n: 4 22 en 16 46- dinge. 6 og en lg 32

de Stem | 1971 | | pagina 2