m iet wachten is op vrijgeven |an financiële middelen )0or minister w. drees laketuiinel bijna anbestedingsrijp Kanaal in ruil voor 'schoon water' PEUR SÏUWEM ItbeUej Bezwaar tegen grondschatter verkaveling Kieldrecht J. VAN DER GRAAF NIEUWE DIRECTEUR VEERSE MEER Kleurloze benen zijnfaboe deze winter Alle Europa personeel in staking Sint gaat biljarten NIEUWE HUISVESTING MASSEE EN ZN. GOES stad streek in zeei^t Sint bezocht del Cornboyse jeuj ,afT1mentaar ,een oplossing SNELVERKEER UITVOERING Dynamisch. Modem. Energiek! Vooraan bij alles wat nieuw en jong is. Dow nam afscheid Natte sneeuw 19 ersiancJen Minister Drees: geen massale palingsterfte Expositie trok 1000 bezoekers WETHOUDER MAAKT AFGEWEZEN MANUSCRIPT OVER HULST —TOCH AF dag 30 november 1971 3 lieatcr 20.15: „Harten \:J blijspel;. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel j quarellen, tekeningen en eoili ran Joop van Dam (t.m f j T Jeopend dagelijks van 14.}» /rijdag van 14-21 uur. terneuzen Luxor Theater 20.0 aatste kogel, 14 j. uurl VLISSINGEN Alhambra 20 u.: Wat zien3 ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera Traviata. BRUGGE Kon. Stadsschouwburg j&l „De mensen van hiernaast". GENT Kon. Opera 20 uur: FeJ eert 25-jarig bestaan Belg.-Ne? tureel Verdrag. (Van onze correspondent)! SAS VAN GENT Zaterdat krioelde het weer van de kindi de zaal van de Stijfsel- en G! fabriek te Sas van Gent. Dl weer de Cornboyse jeugd wel de komst van Sinterklaas j wachten. Het betrof hier de ki van leden van Cornboys en nioren. Sinterklaas vond het pretd alle leden en junioren van CoL de tweehonderdduizend blaadjï de middenst andsaktie te Sas vaf hadden helpen vouwen en niei „Tevens heb ik vernomen i jeugdafdeling al meer dan 151] heeft, dat is ruim dertig mej vorig jaar. Ga zo door", aldus 1 klaas. Na het bezoek van Sintt werden er nog enkele tekf alsmede een wildwestfilm vei BRUSSEL (ANP) Sinds, dagmiddag staakt al het personeel in Brussel. Behalj personeel van de minister: van het economisch en sec: mité heeft ook het personeel vut Europese commissie het wen gelegd, zodat 5000 tot p000 staking is. De staking' heeft een doel: het verkrijgen van e paalde inspraak-procedure in leid van de raad ten aaiffl' de salarisvaststelling en om 1971 (met terugwerkende krac 1 januari) hogere saarissen» krijgen, in totaal 11.6 Pct- 111 De raad heeft tot <?usv® weinig last van de staking- J voornaamste werk zijn func sen „gevorderd". DAGBLAD VOOR ZUIDWEST OT®! Editie voor Zeeland abonnementsprijs f 20.50 per kwartaal, verspreidingsgebied (ex incassokosten) ,0 ct f 7.10 per maand (ind. incassokosten). rayonkantoren: TERNEUZEN: Nieuwstiaa tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen) klachten over bezorging: 0lp buiten kantooruren.l- 3751. en tel. 01158-1940 (Z.Vlaanderen) A advertentie exploits Wnd. inspecteur Zeela J c. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaandere Th. de Bakker (0115«andJ Oostburg en W.Z. 1878) a. Vergouwe Kanaalzone en ler"1224) J. Schieman (0115b1 Noord- en Zuid-B^ K. H. van den Belg redactie zeeland-4 i Bureau: Kromme n1 igo-776' Middelburg, tel. <>u Chef Zeeland: .180.7ffl A F. Koopman, tel. Redacteur Goes„0-6584 M. Kersten, teLOUü^ Coördinerend redac Zeeuwsch-Vlaand 011g0_. G. van Berkel, tel- det( Redacteur O.Z. _375i. 1 A. Verlind, tel. UV b.g.g. sem?,foofnnTfi08-2073 01600-22341 of OW» of 01155-2237. en Redacteur Kanaalz TerneUzen:Helm| 01150| Ifj Hulster activiteitencentrum j Houtenkwartier" is op een jronprettige wijze in het nieuws (men. „Druggebruik": luidt nu beschuldiging. Het is niet de (te keer, dat er harde noten wor- gekraakt rond ,/t Houtenkwar- Al vanaf de eerste dag bestaat [ten bepaalde aversie tegen dit jtiencerrtrum. )ofc vanaf de openingsdag cir- len er geruchten over drug- ik. Ongetwijfeld zullen er links rechts figuren rondlopen, die zich ergernis van anderen te goed aan een stickie. Niemand zal ontkennen, dat de kans (isdat dergelijke figuren ook in ïoutenkwarfier" te vinden zijn. afgezien van de vraag of hier :e is van „misbruik op grote f", is het onjuist om een groep jaren geheel verantwoordelijk te len voor dingen, die een enkeling En daar lijkt het in het geval ,/t Houtenkwartier" en soos sajeros" toch wel op. Het heeft nig zin om alle cafés te sluiten iat er alcoholisten bestaan. 'Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Als de minister van verkeer en waterstaat de financiële middelen vrijgeeft, zal op tamelijk korte termijn kunnen worden begonnen met de bouw van de vurig begeerde verkeerstunnel onder het Kanaal door Zuid-Beveland. Het moet een kuntswerk worden van 1000 meter lang en 30 meter breed, geheel uit beton vervaardigd, ter vervanging van de beruchte flessehals Vlakerbrug. De Vlaketunnel (zo wordt hij waarschijnlijk genoemd) zal als het college van GS van Zeeland zijn zin krijgt eerder worden ge bouwd dan de aansluitende gedeelten van de nieuwe rijksweg 58. achtergrond ook is het list door insinuaties over drug- mik op grote schaal initiatieven jongeren consequent tot de toe af te breken. Sluiting van jmgeren-centrum lost niets op. lerplaafsf het probleem zich Veel verstandiger is het met jeren te gaan praten en zo '"oord te vinden op de vraag Bjonge mensen drugs ge- GS hebben minister Drees ge vraagd, de twee onderdelen van het totale werk, respectievelijk onder en aan weerszijden van het kanaal door Zuid-Beveland, van elkaar los te koppelen. Het verkeer op rijksweg 58 heeft meer baat, zo menen GS, bij een goede verbinding onder het kanaal door, dan bij brede rijkswe gen die op een gevaarlijke en smalle ijzeren brug uitlopen, die van tijd tot tijd geopend moet worden voor de scheepvaart. Tussen de tunnel en de reeds gereedgekomen gedeelten van rijks weg 58 kunnen, zo vonden GS, voor lopige aansluitingen worden ge maakt. De minister heeft op dit verzoek nog geen beslissing geno men. Het prokect Vlaketunnel is prak tisch rijp voor aanbesteding. Hoor zittingen in de twee betrokken ge meenten, Kapelle en Reimerswaal, vormen de voorlaatste fase. De tun nel, welke alleen bedoeld is voor het gemotoriseerd verkeer, voor zo ver dat sneller dan 40 kilometer per uur rijidt, wordt enkele honderden meters ten zuiden van de huidige Vlakerbrug gegraven. De oude spoorbrug blijft in de toekomst bestaan, evenals de ver- keersbrug, die speciaal voor lang zaam verkeer in gebruik blijft. De tunnel krijgt twee van elkaar ge scheiden rijbanen met elk twee rij stroken en een vluehtstroook. Bij gebleken behoefte, kan de tunnel, zonder verbouwingen ,in tweemaal drie rijstroken worden uitgevoerd. Het hellingspercentage van de op ritten bedraagt ^Vz%, hetgeen wei nig is. Niettemin hebben de ontwer pers een kruisspoor voor zware vrachtwagens gereserveerd. Een aparte bijzonderheid bij het werk is, bouw van een tweede waterkering, dat een deel van de vrijkomende specie zal worden gebruikt voor de in de buurt van Schoore. Daar wordt een dijk gebouwd, welke iVz meter hoog wordt em die de ontbrekende schakel vormt in het systeem van veilige binnendijken in het gebied van het waterschap De Brede Wa tering van Zuid-Beveland. De inritten voor de tunnel worden afgesloten met grote betonnen roos ters, die een geleidelijke overgang van daglicht naar kunstlicht be werkstelligen. De ventilatie ge schiedt vanuit een zuilvormig bedie ningsgebouw op de westelijke ka- naaloever, dat bij een groot verkeers aanbod lucht naar het groot venti latiekanaal in het "dak" van de tunnel blaast. De muren van de tunnel worden aan de buitenzijde een meter dik. De vloer bestaat uit lagen asfaltbeton van zeven centi meter dik. De vloer van de tunnel ligt 14 meter onder het maaiveld. De aansluitende weg op de ooste lijke kanaaloever zal, als GS van Zeeland hun zin krijgen, nog geruime tijd een tweestrooks uitvoering- met-kruipspoor behouden. Het nieu we te maken gedeelte van rijksweg 58 zal vanaf de tunnel in een lange, flauwe bocht naar het aansluiting- punt Luchtenbürg voeren. Eveneens aan de oostkant van de tunnel komt een half circuit, dat aansluiting geeft naar Wemeldinge en Yerseke. Op de westelijke kanaaloever komt, als de wegenfase aan de beurt is, een parkeerplaats met bezinestation, alsmede een uitrit richting Hans- weert. (ADVERTENTIE) Cor J. de Boer, (Van onze Haagse redacteur] DEN HAAG. De aanleg van het Baalhoekkanaal zal in principe mede afhankelijk worden gesteld van de Belgische bereidheid mee te werken aan de bestrijding van de waterver vuiling. Dat valt af te leiden uit de antwoorden, die minister dr. W. Drees van Verkeer en Waterstaat geeft op schriftelijke vragen van het Tweede- Kamerlid P. Jongeleen (GPV) over de vervuiling van het kanaal Gent Terneuzen. De heer Jongeleen die zijn vragen 7 september indiende, wilde van de regering weten of deze de Belgische bereidheid tot medewerking aan het tegengaan van de vervuiling van be staande grensoverschrijdende wate ren geen absolute voorwaarde achtte voor de Nederlandse medewerking aan de aanleg van nieuwe kanalen. Minister Drees zegt in beginsel de ze mening van de heer Jongeleen te delen. Deze problematiek is trouwens ook aan de orde geweest tijdens de ontmoeting die minister Drees met zijn Belgische collega van openbare werken heeft gehad op 11 oktober in Brussel. Minister Drees, die de vragen van de heer Jongeleen mede beantwoordt namens de minister van Volksgezond heid en Milieuhygiëne en die van Economische Zaken, bevestigt dat de Nederlandse gemeenten langs het ka naal GentTerneuzen (Axel, Sas van Gent en Terneuzen) hun rioolwater afvoeren via een afvalwaterleiding, terwijl de naburige Belgische ge meenten op het kanaal lozen. De af valwaterleiding, zo blijkt, wordt op dit moment lang niet voor de volle 100% benut doordat enkele bedrijven inmiddels maatregelen hebben geno men die ertoe hebben geleid dat min der afvalwater wordt geproduceerd dan aanvankelijk werd voorzien. Minister Drees heeft goede hoop, dat mettertijd ook de Belgische ge meenten die nu nog op het kanaal GentTerneuzen lozen, op de afval waterleiding jzullen worden aange sloten. Er is m opdracht van de Bel gische regering een studiegroep ge vormd die de mogelijkheden zal on derzoeken voor afvoer van industri eel en huishoudelijk afvalwater. Er zijn al contacten tussen deze studie groep en de beheerder van de afval waterleiding gelegd. (ADVERTENTIE) Libelle bezocht voor u de aatste Parijse modeshows. En stemde daar de nieuwe panty-collectie op af. Les Colorés. Als u ze ziet draagt u deze winter alleen maar collection. ICS COloréS van (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In verband met zijn ontslagname bij het public re lationbureau M. Beauchez, waarvoor hij in het bijzonder de interne en externe betrekkingen van Dow Chemical-Nederland onderhield, heeft de heer P. Oosenburg afscheid genomen van Dow in Terneuzen. Op de receptie in hotel de Post waren onder meer aanwezig de heer G. W. Graper, directeur voor admi nistratieve en personeelszaken bij Dow in Terneuzen, de heer A.C.N. Heemskerk, commedcieel directeur en lid van de raad van beheer, de heer B. van Dam, hoofd van de af deling personeelszaken, drs. W. Kerckhaert, hoofd van de financi- eel-economische afdeling,'de heer M. Beauchez, en de heer G. Norton, hoofd van het voorlichtingsbureau van Dow in Zurich. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur. Af en toe re gen of natte sneeuw en vrij koud. Weersvooruitzichten in cijfers ge middeld over Nederland. Voor woensdag: Aantal uren zon: 0 tot 2. Min. temp.: omstreeks normaal. Max. temp.: 0 tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 60 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 2. Min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Mtx. temp.: 0 tot 5 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Morgen, woensdag 1 december. Bergen op Zoom: 2.14 en 14.38 uur; Hansweert: 1.37 en 13.56 uur; Ter neuzen: 1.00 en 13.19 uur; Vlissin- gen: 0.31 en 12.49 uur; Wemeldinge: 2.04 en 14.28 uur. - Konstanz 263 pl.l, Rheinfelden 174 -5, Straatsburg 164 onv., Plit- tersdorf 304 -7, Maxau 354 onv., Ploehingen 130 pl.3, Mannheim 169 onv. Steiribach 123 pl.4, Mainz 193 - 1, Biinigen 98 - 5, Kaub 114 - 7 Trier 255 - 1, Koblenz 136 - 8, Keulen 102 - 6, Ruhrort 274 - 12, Lo- bith 896 -16, Pannterdense kop 871 - 17, Nijmegen 701 -13, IJsselkop 844 - 14, Eefd'e IJssel 368 pl. 8, Deventer 248 -onv., Monsin 5494 pl.12, Borg haren 3948 pl.19, Belfeld 1114 pl. 15, Grave beneden de sluis 505 pl. 25. (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW. Het lid van de Provinciale Staten voor de Boerenpartij, de heer G. de Waal uit Graauw, heeft in een brief aan de directie van de cul tuurtechnische dienst in Utrecht, geprotesteerd tegen de benoeming van de heer Paul Vercauteren uit Nieuw-Namen als schatter van grond, die als gevolg van de ruilverkaveling Kieldrecht onteigend dient te worden. Volgens de heer De Waal is de heer Vercauteren aangesteld als schatter voor de gronden, die door staatsbosbeheer onteigend worden. Het BP-lid heeft blijkens zijn brief tegen deze gang van zaken verschil lende bezwaren. Op de eerste plaats is hij het niet eens met de benoe ming van een schatter van 74 jaar. omdat de heer De Waal van mening is, dat beter aan de jongeren een kans gegeven kan worden. Bovendien, aldus de brief, is P. Vercauteren de vader van de voor zitter van de plaatselijke ruilverka velingscommissie. „Dit wordt een onaanvaardbare situatie, die niet te verdedigen is en spanning en kritiek zal oproepen," zo zegt de heer De Waal in zijn brief. Hij heeft n,u mede ook als in gezetene van het betrokken gebied aan de directie van de cultuur technische dienst gevraagd om hierin verandering te brengen op meer „de mocratische basis". De heer P. Vercauteren zelf heeft maandag desgevraagd meegedeeld helemaal niets af te weten van een benoeming als schatter in het kader van de ruilverkaveling. „Ik neem aan, dat dit wel het geval zou zijn als het bericht klopte", aldus de heer Vercauteren, die zich verbaasd toonde over de reactie van het lid van provinciale staten. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In antwoord op vragen van Eerste Kamerlid Van Wijk (PSP) heeft minister dr. W. Drees meegedeeld dat in de maand augustus geen sprake is geweest van massale palingsterfte in de Wester- schelde. De minister deelt mee dat in die periode in de binnendijks gelegen Hoekse Kreken wel palingen zijn doodgegaan. Maar dat moet - voor zover nagegaan kon worden - te wijten zijn aan toevallige plaatselij ke oorzaken. Doordat de dode paling via een uitwateringssluis in de Wes- terschelde terecht kwam, ontstond de indruk van de massale paling sterfte. OP EEN nationale conventie in Dallas van allerlei Amerikaanse groeperingen die naar vrede streven is de bekende Amerikaanse kinder arts Benjamin Spock tot presidents kandidaat gekozen van een nieuwe partij: de volkspartij. (Van een onzer verslaggevers) GOES Sinterklaas, in dit geval die van de Goese Midden stands Centrale, „zonder bril", gaat donderdag met zijn staf bil jarten. 's Avonds zal hij, gese- cundeerd door enkele Pieten, de afstoot verrichten van het drie banden-toernooi voor klein-bil- jart in „De Landbouw" aan de Grote Markt in de Ganzenstad. Het betreft hier het Sinterklaas- toernooi van „De Landbouw" zelf. Naar verluidt zou de goed heiligman tot de grootste kans hebbers gerekend worden. Dit dan nog afgezien van zijn „to- ver"-staf. (Va een onzer verslaggevers) HULST Bijna duizend mensen hebben de expositie over het ver dronken land van Saeftinge bezocht, die de afgelopen weken in de boven zaal van de openbare bibliotheek in Hulst is gehouden. De tentoon stelling is dit weekend geëindigd. De helft van het aantal bezoekers bestond uit scholieren, die klassikaal de tentoonstelling hebben bezocht. De reacties op dit initiatief van de hibliiortiheeik zijn door de bank ge nomen bijzonder positief geweest. De belangstelling van de meeste leken op dit gebied ging volgens directrice Monique van Vooren voornamelijk uit naar die afdeling van de tentoon stelling, waar de natuur waarheids getrouw was nagebootst. De meer ingewijden legden over het algemeen een grotere belangstel ling aan de dag voor kaarten van het verdronken land, die eveneens op deze tentoonstelling te zien waren. De expositie heeft een tamelijk vol maakt overzicht en inzicht gegeven in wat het verdronken land van Saeftinge als natuurgebied nu eigen lijk is. „Het verloop is me niet tegenge vallen", vertelt de directrice van de bibliotheek achteraf. Ze voegt daar aan toe: „Ik had op vijfhonderd be zoekers gerekend. Ik geloof dat de mensen hier echt wel een hoop in formatie hebben opgedaan". Het ligt in de bedoeling in heit vervolg twee maal per jaar een ten toonstelling van eniig allore op touw te zetten. Tussendoor zullen kleinere exposities worden georganiseerd. (Van een onzer verslaggevers) HULST. Wethopder P. Brand van Hulst is met frisse moed begon nen aan de voltooiing van zijn manu script over de geschiedenis van Hulst. Zoals bekend was het manuscript af gelopen vrijdag de inzet van een poli tiek steekspel in de gemeenteraads vergadering van de gemeente Hulst. De raad besloot tegen een voorstel van B. en W. te stemmen om eer krediet te voteren voor de uitgav< van het boek. Wethouder P. Brand is inmiddels voor een groot deel over de desillu sie van dat moment heen. „Die te leurstelling heeft maar een goep halfuur geduurd," vertelt hij. „Thuis ben ik er meteen weer aan begonnen want er valt altijd nog wel iets aar. te verbeteren." Voor de auteur P Brand moet die teleurstelling wel erf groot geweest zijn. Zijn geschiedschrijving van Hulst is een stuk levenswerk, waarvan in 1966 de basis werd gelegd met eer. beslissing van de toenmalige raad om opdracht te geven tot het opsteller van deze geschiedschrijving. Volgens deskundigen heeft de Hulster wet houder zich voortreffelijk van zijn taak gekweten. Ook de Hulster raad twijfelt daar blijkens de uitlatingen van een aantal raadsleden niet aan maar toch besloot men het voorstel van B. en W. niet te accepteren. Enkele raadsleden om hun mo tieven gevraagd vertellen, naar hun mening te weinig informatie te hebben gekregen van B. en W. over de wijze waarop het manuscript in boekvorm zou verschijnen. „Het was een uitgemaakte zaak waar dat boek gedrukt zou worden. We hadden al leen ja of nee te zeggen," aldus een van de raadsleden. Al met al zit wethouder P. Branc met een onuitgegeven manuscript. Hi; is niet van plan, zo heeft hij laten weten, de gemeenteraad alsnog om geld voor uitgave te smeken. „Mis schien geef ik het zelf nog eens uit," aldus de wethouder, die er verder liefst het zwijgen toe doet. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Kon. Handelmij. Mas- see en Zn. N.V. te Goes gaat verhui zen. De ontwikkelingen van de laat ste vier jaar zijn zo stormachtig ge weest, dat men er (zo deelde men ons gisteren van directiewege mee) „aan alle kanten uitbarstte". De groei vond de laatste jaren in steeds ver sneld tempo plaats. Daarom zocht men naar een huis vesting in een pand, waar tevens een flinke marge voor toekomstige uitbreidingen mogelijk was. Men is thans gehuisvest in drie verschillen de panden: op de Dam, op het natte industrieterrein aan de Houtkade en in een gemeentepand achter het zwembad. Men gaat waarschijnlijk omstreeks april volgend jaar verhui zen naar het voormalige pand van de (opgeheven) Vicon-fabriek aan de Dr. Philipsstraat aan de spoorlijn op het nieuwe industrieterrein-zuid. Het voormalige Vicon-gebouw zal geheel verbouwd worden. Er wordt een showroom van 600 m2 ingericht, een even grote oppervlakte aan kan toorruimten en 5000 vierkante meter aan magazijnen. Het totale bedrijfs- complex omvat 1,4 hectare en biedt voldoende mogelijkheden voor toe komstige uitbreiding. Men overweegt het huidige pand aan de Houtkade nog aan te houden als opslagruimte, maar dan voor andere goederen dan thhns. Men studeert momenteel bij Mas- see op een branchewijziging, een uit breiding van het „terrein", waarop men zich momenteel beweegt. Men heeft thans vier branches: ijzerwa ren en gereedschappen, centrale ver- warmings-artikelen, sanitair- en lo kale verwarming, witgoed (wasma chines, koelkasten e.d.). Begon men in mei 1832 in de Lange Vorststraat met eerstgenoemde branche, thans is de nieuwe, tweede, bedrijfssector sinds de laatste twee jaren de groot ste geworden. Men overweegt nu de huidige vier „lijnen" van de groot handel uit te breiden met een nog niet nader genoemde vijfde branche. De uitwerking van de studie heeft men verschoven tot na de verhuizing. (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG De oud-kapi tein ter zee, J.W. van der Graaf wordt met ingang van 1 maart aan staande de nieuwe directeur van het recreatieschap „Het Véerse Meer". Het algemeen bestuur van het recre atieschap heeft twee vergaderingen en vier stemmingen aan de verkie zing van de nieuwe directeur, als opvolger van de per 1 juni 1972 heengaande heer H.P. Huijsman, ge wijd. „Ik hou van Zeeland", vertelde ons de heer Van der Graaf, nadat zijn benoeming erdoor was. „Ik heb deze omgeving lief, en ik hou ervan om met mensen om te gaan. Het lijkt mij een goed ideaal om in Zeeland een gebied als Het Veerse Meer beschikbaar te houden voor de honderdduizenden Zeeuwen en niet- Zeeuwen, die ruimte en ontspanning zoeken". De heer Van der Graaf, die com mandant maritieme middelen Schel de is rgeweest en als vroege vijftiger met pensioen ging, verwacht veel te moeten studeren. „Tegenwoordig komt er ook biologie aan zo'n direc tiefunctie te pas. Het water schoon houden is haast even belangrijk als het water bereikbaar houden", zegt. hij. De heer Van der Graaf is geen watersporter, maar in zijn maritie me verleden heeft hij heel wat zeil wedstrijden georganiseerd. De heer Van der Graaf werd in 1919 in Utrecht geboren. In 1939 werd hij marine-officier, waarna hij in de meidagen van 1940 naar Engeland kon uitwijken vanwaar hij naar het toenmalige Nederiands-Indië werd gezonden. De Japanse bezetting van Indonesië heeft hij niet hoeven mee maken. Hij werd tijdig naar Enge land teruggehaald en vandaar naai de Middellandse Ziee gezonden. Van 1945 tot 1948 diende hij opnieuw in Indonesië- Na een aantal functies in Nederland, werd ktz-Van der Graaf, in september 1967 commandant ma ritieme middelen Schelde met stand plaats Vlissingen. Zijn voorganger, de heer J.P. Huijsman, die een lange loopbaan als politie-officier met de functie van directeur van „Het Veerse Meer" heeft afgesloten, zegt over zijn toekomstplannen: „Ik hou in elk geval een huis in Zeeland aan. Verder wil ik gaan reizen en mij wijden aan de journalistieke arbeid. De kleine schaal van Zeeland ben ik, wellicht door mijn langdurig verblijf biuten deze provincie, men taal toch wel een beetje ontgroeid. Maar ik zal Zeeland nooit geheel uit mijn hart kunnen bannen".

de Stem | 1971 | | pagina 3