Zoetemelk en Dolman A-renner Amateurs niets met mogen reclame te maken hebben iOEITRAINING VERBETERT 1CHAMELIJKE CONDITIE N MENTALE HARDHEID PPER 'c-nec tweede Rstdag Ladinszkygeen goede reputatie BORUSSIA VOLLEDIG TEGEN INTER mmammiwmmtmM IOC GAAT STRENG OPTREDEN SUURENDONK BIJ MONACO ATJE KEULEN TWEEDE Ann Henning: 42M seconden Trainer Bedl: Het valt echt wel mee Grote zege Ut Arad )uivenvereniging femenie m ratfinale Griekse voetballers onder l mes EATIESCHAP BRAAKM/ sport aarlijkse tentoonstelling in lokaal Dobbelaere vanaf 150'" ?uytenbvrgprijs 279,- Iv»ZoeW ïen °P bet Ni;i- clnK °mdat de Bredase Hat, niet beschikt over een waardoor de wed- van i SEREIDINGSBESLUIT NATEURGEISIE J itter van het Recreatieschap Braakm lening van artikel 22 van de Wet on5?' rdening bekend, dat het algemeen Ri eatieschap Braakman in zijn ODpnii. 1 van 8 november 1971 heeft besloten- srklaren dat een herziening van het a ;splan voor de op de bij dat besluit bet S t met rode begrenzingslijnen aangeet, en wordt voorbereid; 6 Ven j epalen dat het verboden is binnen het de gebied zonder of in afwijking 1 iftelijke vergunning van het dagelijk, legvergunning) de navolgende werken" vwerken zijnde, of werkzaamheden en, te doen of te laten uitvoeren, een enU" uitzondering van normale onderhoud iheden; W| itginnen, bodem verlagen of afgraven- n; egaliseren; scheuren van grasland- >t aanleggen of verharden van wegen parkeergelegenheden en het aanbreng™ dere oppervlakteverhardingen; liten de erven van bedrijfsgebouwen en ngen; :t opslaan, deponeren, lozen of storten v- tn niet afgedankte of aan hun oorsprong •bruik onttrokken voorwerpen, stoffen of ikten, alsmede het aanleggen of inrichten' islag-, stort- of bergplaatsen, behoudt ver een en ander noodzakelijk is; in verband met het beheer gericht op H standhouding van de landschappelijke tuurwetenschappelijke waarde van de den of in verband met de uitvoering vi bosbedrijf, en een en ander bovendien betreft afgedankte of aan hun oorspronkt gebruik onttrokken voorwerpen, stoff». produkten; of nor de uitoefening van het agrarisch indien en voorzover deze uitoefening" n plaats vond op het tijdstip van inwerki treding van dit besluit en een en ander vendien betreft niet afgedankte landboi vruchten en produkten; innen de erven van bedrijfsgebouwen en ingen; et opslaan of deponeren buiten de gebonv an een of meer aan hun gebruik onttrok lachines, voer-, vaar- of vliegtuigen, alsir et opslaan van gerede of onklare machi oer-, vaar- of vliegtuigen, dan wel het iggen of inrichten van opslagplaatsen daarv et aanleggen of inrichten van sport-, n ,rijd- of speelterreinen, banen, vliegvelda indingsplaatsen, kampeer- of caravanterrei agcampings, lig- of speelstranden, lig- of eiden, zwemgelegenheden en baad- of sp ijvers; et aanbrengen van ondergrondse of bo rondse leidingen, constructies, installaties pparatuur, met uitzondering van erfscheidij iet een maximale hoogte van 75 cm; onder ingen, constructies, installaties of apparat rorden mede begrepen recreatieve voorzie: WAM Het effect van een en met uitzondering van eenvoudige voon 's zes 'uaanden na het ingen als een bank, afvalbak of wegwijs i™ de oefeningen nagenoeg nder leidingen, constructies, installaties en ■lien- "et is zelfs november 1971 Zoetemelk. GENEVE (ANP) De Federation Internationale de Cyclisme Professi onal (FICP) heeft vrijdag de lijst van coureurs bekend gemaakt die zijn geplaatst in de zogenaamde eer ste categorie. Voor Nederland zijn dat Joop Zoetemelk en Eef Dol man. De lijst ziet er als volgt uit: België: Bracke, R. de Vlaeminck, Dierickx, Leman, Merckx, Pintesn, Rosiers, Van Linden, Van Springel en Verbeek. Italië: Basso. Bernardi no, Bitossi, Gimondi, Motta en Zilio- li. Spanje: Ocana, Casteilo, Galdos en Fuente. Portugal: Agostinho. Ne derland: Dolman en Zoetemelk. Frankrijk: Guimard en Poulidor. Groot Brittannië: Horton. Denemar ken: Mortensen en Ritter. Zwitser land: Pfenninger. Zweden: G. Pet- tersson. Luxemburg: Schulz. West- Duitsland: Tsehan. aratuur worden niet begrepen voorzienin ie noodzakelijk zijn voor of verband en met beheer, gericht op de instandhoui in de landschappelijke of natuurwetenscha] jke waarde van de gronden, of noodzakelijk oor of verband houden met de uitoefening .et bosbedrijf, dan wel de uitoefening van grarisch bedrijf, indien en voor zover deze efening reeds plaats vond op het tijdstip ïwerkingtreding van dit besluit, verken of werkzaamheden ten behoeve va: erband houdend met de oprichting of plaat an al dan niet aan hun bestemming ontl en voer- of vaartuigen, arken, carav: iving-vans voor zover deze niet als bouw :en zijn aan te merken, alsook tenten; iet aanleggen of inrichten van havens of cei Eef Dolman. SYDNEY (AP) Het hoofd van de commissie voor het amateurisme van het Internationaal Olympische Comité heeft verklaard dat een aan tal schendingen van de amateurbe palingen worden onderzocht. Het hoofd van deze commissie is de Australiër Hugh Weir, die woens dag te Lausanne voor deze functie men. Het is zelfs mogelijk, ui conditie-niveau dan lager to voor het begin van de Tot deze conclusie komt ilterdamse arts A. Mulder in iroefschrift, waarop hij woens- un de medische faculteit te i [dam promoveerde, eer Mulder heeft gedurende me tijd de roeiers van de Rot- se Studenten Roeivereniging onderzocht op de resuitaten effecten") van hun inspannin- jangzaam werd de zogenaamde ibelasting opgevoerd en paral- laarmee signaleerde de heer :r een verbetering van de taling, de bloedcirculatie en dte -oor de watersport en het aanbrengen of iteit in de spieren. Om wat [eggen van oeverbeschoeiingen, van kadei an aanlegplaatsen voor boten; Jverken of werkzaamheden, welke wijzigii an de waterhuishouding of de waterstand gen of tengevolge hebben; het vellen, rooien of beschadigen van houtgj Inders dan bij wijze van verzorging, met erstande dat geen aanlegvergunning is vi liet betrekking tot bossen en andere houi Itanden, welke deel uitmaken van bostoj 'ondernemingen, die als zodanig bij Het Bo: eregistreerd staan, en met dien verstande Jeen aanlegvergunning is vereist voor het- iodiek kappen van griendhout en ander Ir hout, voor zover betreffende de normale oefening van het op het tijdstip van inwerl ireding van dit besluit bestaande bodemgebi het winnen van bosstrooisel of mos; [iet aanbrengen van afbeeldingen of tekens ommerciële doeleinden; iet bebossen van gronden, die op het tiji ran de inwerkingtreding van dit besluit met losgronden konden worden aangemerkt bepalen dat de hierboven genoemde werkei rkzaamheden niet toelaatbaar zijn, indien dl ir, dan wel door de daarvan, hetzij direct, ht lirect te verwachten gevolgen, schade wi gebracht aan de landschappelijke, natui ischappelijke of cultuur-historische waardei gebied, waarvoor dit voorbereidingsbesluit T icht is. lemd besluit ligt met bijbehorende kaart va der inwerkingtreding voor een ieder ter Wa gemeente-secretarie van Teimeuzen, atdei^ hijs e.a., Markt 11, Terneuzen. fzen, 23 november 1971. De voorzitter voornoemd, Drs. R. G. E. BARBé. SCHOOND1JKE aniseert op zaterdag 27 en zondag 28 noj vember a.s. haar Vele attrakties. |te ontdekken van de lichaams- ide daarmee samenhan- mrd na 1000 meter roeien de samenstelling van het londerzocht. effect, dat met deze training bereikt, is blijkens het onder- IfKAKEST (ANP) Roeme- M dcb woensdag in Boekarest -ilificeerd voor de kwartfinales 'et Europees kampioenschap [inden ploegen door de 20 f Wales. Wit was de stand 10. De 1% werden gescoord door l® en Lucescu. Er waren «schouwers. De eindstand pi® 64119 112 'akije 6 4 1 1 S «21356—5 Nl 5 116—1 11—4 nationale voetbal- 1 w Granada Cyprus met PMetterd. De wedstrijd werd fJi de voorronde van het voetbalkampioenschap in waarin Rusland reeds eind- Ku GRATIS L.P. bij aankoop van een GRAMMOFOON. lu al een Philips grammofoon iet eigen luidspreker 'hilips stereo grammofoon f iet gratis L.P. eetl 011zer verslaggevers) cs m De KNVB heeft de l ,ü!v|Wwedsti'ijdeu NAC- ,1 Bosch-Volendam. ie," z»ndag geen doorgang in verband met de Mm m d van "ie terreinen. VbSIweede Kerstdag. Stuur van NEC zondaga- f- KNVn uWeten' zou zij' Sn* t dTe wedstrijd inder-; L. ,eode Kerstdag zou vast- straat 56 AXEL Telefoon 1TEREO-SOUND 1735 im:,- - m het werk stellen „'W tegen de Bredanaars H ?e:re datum verschoven f', bezien de Niimegena- ltannoCv?ber in Bocbum een lberJljlï wedstrijd zouden l Iffio Bnndesligaclub VFL mot ,zal var>daag contact KNVB om na te Mn. „rege'inS er getroffen ion nü i' V1'iendschappe- fttrt, ede Kerstdag toch liik ?n laten vinden. 'TB i„ eehter niet groot dat de avonduren gespeeld zoek van de heer Mulder onder meer een verbetering van het rende ment van de ademhaling, dat wil zeggen dat de roeiers door de trai ning een beter gebruik maken van de lucht die ze inademen. Bovendien bleek door de oefeningen de verdeling van het bloed door het lichaam beter gereguleerd te wor den, waardoor de zuurstofvoorzie ning van alle spieren werd verbe terd. Dezte positieve resultaten wer den waargenomen bij alle 16 roeiers, die onderzocht werden. Zes maan den na het beëindigen van de trai ning was het effect verdwenen. Naast een verbetering van de fysie ke conditie nam de heter Mulder bij 14 van de 16 roeiers ook een duide lijke verbetering van de mentaliteit waar. Hij concludeert daaruit, dat roeitraining zowel mentale hardheid als verbetering van de lichamelijke conditie aan kan kwteken. Het breekpunt in de training, dat wil zeggen het bereiken van de maximale prestatie, gaat volgens de heer Mulder o.a. gepaard met een sterke daling van de hoeveelheid zuurstof in het bloed en een toena me van de hoeveelheid melkzuur. Door de hartfrequentie te meten kan men blijkens het onderzoek dit -breekpunt tijdig zien aankomen. werd gekozen. Hij wilde niet zeggen hoeveel gevallen worden onderzocht. „Het voornaamste probleem', ver klaarde Hugh Weir, „waarmede de commissie wordt geconfronteerd, vormt het geld, dat handel en in dustrie sommige sportlieden onder de tafel geven. Dit probleem speelt in het bijzonder bij de wintersport, waar de produktie van het benodig de materiaal een miljoenenzaak is en waar de fabrikanten een felle concurrentiestrijd met elkaar voe ren". Een van de voornaamste bepalin gen ten aanzien van de toelaatbaar heid tot de Olympische Spelen heeft betrekking op de reclame en vol gens de oude regels mochten ama teurs hun naam, reputatie of foto niet tegen vergoeding beschikbaar stellen voor reclamedoeleinden. De nieuwe bepalingen zijn echter scherper doordat niet meer van be taling wordt gerept. „Wij konden nimmer aantonen, dat een sportman betaling kreeg. Nu mogen zij hele maal niets meer met reclame te ma ken hebben", stelde Weir. De zaken, die door de commissie behandeld worden, zullen groten deels schriftelijk worden afgedaan in samenwerking met de Nationale Olympische Comités. NEW ORLEANS De zwaar gewichten Joe Frazier (rechts op de foto) en Terry Daniels hebben in New Orleans het contract getekend voor het ge vecht op 15 januari in het Ri- vergate Auditorium in New Orleans, waarin Frazier zijn wereldtitel verdedigt. MONACO (ANP) Ruud Suuren donk heeft in Monaco een contract getekend bij de Franse eredivisie club AS Monaco. INZÉLL (ANP) Ann Henning, de 17-jarige wereldrecordhoudster op de 500 meter, is woensdag tij dens on-officiële schaatswedstrijden in Inzeil sneller rond gegaan dan ooit. Er werd voor haar een tijd geklokt van 42.6 seconden. Haar eigen wereldrecord staat, sinds februari op 42,75 seconden. De nieuwe recordtijd zal echter niet erkend kunnen worden, omdat het. hier geen officiële wedstrijd be trof. Op de 500 mteter werd Atje Keu len-Deelstra tweede in 45.0 secon den. De belangrijkste uitslagen zijn: dames 500 m: 1 Ann Henning (VS) 42.6 sec. 2 Atje Keulen - Deelstra (Ned.) 45.0 sec. 3 Pat Sheane (VS) 46.2, 4 Akke Fa-lkema (Ned) 46.5, heren: 500 meter: 1 Keller (W Did) 39.4 sec. 2 Blatchford (VS) 39.8, 3 Bj-oer-ang (Noorw) 40.1 sec. 4 Lind (Noorw) 40.2. 1500 meter heren: 1. Ivar Eriksen, Noorwegen, 2.07.0. 2. Esskind, Noor wegen, 2.09.8. 3. Sunde, Noorwegen. 2.11.1. 1500 meter dames: 1. Atje Keu len-Deelstra, Ned., 2.22.5. 2. Akke Falkena, Ned., 2.26.0. 3. Anne Hen ning V.S., 2.28.0. (Van onze sportredactie) ESSEN Attila Ladinszky voelt zich al een beetje Feijenoorder. Het bord met het wapen van de Rotterdamse club, dat een dei- wanden van z'n appartement bo ven een benzinestation in het cen trum van Essen siert, vormt daar van het bewijs. Toch wil de 22- jarige Hongaar nog niet te veel zeggen over een eventuele transfer naar Nederland. Om de doodeen voudige reden, dat de zaak nog lang niet rond is. Ladinszky: „Feij- enoord en ik zijn het eens. Wat dat betreft zijn er geen problemen meer. Maar of Feijenoord tot een akkoord komt met Rotweiss Essen, dient nog te worden afgewacht". Ladinszky, die op 23 maart van dit jaar een bezoek met een Hon gaarse selectie aan Luik aangreep om het vrije westen te verkitezen boven zijn vaderland, behoort sinds het begin van dit Seizoen toe aan Rotweiss Essen. Spelen in het eerste elftal was er nog niet bij, omdat de club met Willy Lippens en teen Deen reeds twee buitenlan ders het maximum in West- Duitsland onder contract heeft. Ladinszky is echter wel gebonden aan Rotweiss, dat de laatste maan den in z'r. onderhoud voorzag en hem af en toe in vriendschappelij ke wedstrijden en geregeld in .het eerste amateur-elftal liet sptelen. Waaruit -onmiddellijk blijkt, dat de FIFA hem niet, zoals de meeste andere voetballers die van achter het IJzeren Gordijn zijn gevlucht, een schorsing van een jaar heeft opgelegd. Ladinszky: ,,Dat komt omdat ik niet ben weggelopen om in Wtest-Europa prof te worden, maar omdat ik een politieke vluch teling ben". Hongarije betreurde het verlies van Ladinszky. Twee bestuursle den van Vasas Boedapest de club, waarvoor hij speelde ver toefden veertien dagen in België om hem op te zoeken en te proberen hem op andere gedachten te bren- Coei laats maken voor Attila Ladinszky. gen. Janos Btedl, de in Nederland niet onverdeeld gunstig bekend staande nieuwe trainer van Rot weiss Essen, vertelt dat laatste, omdat Ladinszky er zelf het liefst over zwijgt. „Het zou voor mijn familie on aangename consequenties kunnen hebben als ik teveel zeg", vertelt de jonge vluchteling, die met de publiciteit over z'n onderhandelin gen met Feijenoord niet zo geluk kig is. „Want", licht hij toe, „de zaak is nog lan-g niet rond. Het is ook niet waar, dat er a-1 een voor lopig kontra-kt van ZVz jaar is ge- tektend. I-k wou maar dat het al zo ver was. Ik heb een week bij Feijenoord getraind en ben er nu al achter, dat spelen voor die club voor elke voetballer iets geweldigs moet betekenen". Ladinszky lijkt Essen graag te willen verlaten. En z'n verloofde, een zuster van de Duitse ex-inter national Horst Trimhold, gaat niet minder graag met hem mee. „Hoe eerder we weg kunnen, hoe beter het voor ons is. Als we naar Ne derland gaan kunnen we ook gauw trouwen". Of Feijenoord gelukkig moet zijn met de ex-speler van Tataba- nya en Vasas dient techter te wor den afgewacht, want de reputatie, die hij zich tijdens zijn verblijf in Essen opbouwde, is niet de beste. Een journalist van de West-Duitse Allgemeine Zeitung de grootste krant in het Roergebied noemde hem een jongeman,- die zich veel in het uitgaansleven bteweegt en al verschillende keren met de politie in aanraking is geweest, nadat hij te diep in het glas zou hebben gekeken. Een bewering welke wordt bevestigd door de houder van het pension, waar Ladinszky na zijn komst in Essen het eerst werd ondergebracht. „Drite weken heb ik het met hem aangezien, maar om dat hij geregeld dronken thuis kwam, heb ik hem eruit geschopt". Hetgeen heel wat wil zeggen, want de pensionhouder is een vurig sup porter van Rotweiss Essen, en ver leent meer jeugdige spelers van de club thans nog ondterdak. Janos Bedl: „Met dat drinken valt het echt wel mee. Toen ie pas in het westen was, is ie wel eens uitgegaan. Maar mag het mis schien? Het is toch logisch, dat zo'n jongen dan eens uit de band springt", a En Istvan Kenderesi, nog altijd onder contract bij FC Twente, maar sinds enkele dagen in trai ning bij Rotweiss Essen, voegt daaraan toe: „Ik heb met Attila gevoetbald bij Vasas en nooit ge merkt dat ie niet serieus leeft. Ik heb hem alleen maar leren kennen als een geweldige voetballer. Een man. die voldoende kwaliteiten heeft om bij Feijenoord te sla gen". Ladinszky, die 23 keer in het Hon gaarse jeugdelftal speelde, twete keer voor het A-elftal en vier keer in de B-ploeg werd gekozen, speelt bij voorkeur linksbuiten, maar is ook op andere plaatsen in de aan val goed bruikbaar. Een opvolger dus voor Coten Moulijn? Janos Bedl: „Dat is voor mij helemaal geen vraag. Ik ben er zeker van dat hij Moulijn kan doen vergeten. Hem groter maken dan ie is wil ik niet. Hij zal het zelf moeten waar maken. Maar dat zal hij zeker doen, want hij heeft er de kwali teiten voor". Ladinszky zelf: „Ik ben niet bang om in Feijenoord te sptelen en zelfs niet om Moulijn te moeten vervangen, als ik daarvoor zou wor den aangetrokken. Het gaat mij er alleen maar om om bij Feijenoord te komen. Als dat maar eerst eens rond is, dan ben ik al lang tevre den". ARAD (ANP) ünizale Textiele Arad, de club, die vorig seizoen Feijenoord de voet dwars zette in de Europa-cup 1 heeft gisteren in eigen stadion voor 15.000 toeschouwers met 3—0 gewonnen van Vitoria Se- tubal uit Portugal. De ruststand was 2—0. Doelpun tenmakers waren Domide, Sima en Kun. Het betrof de eerste wedstrijd voor de derde ronde van het toer nooi om de UEFA-cop. De tweede ontmoeting vindt op 8 december in Setubal plaats. Voorts versloeg Wolverhampton Wanderers uitspelend FC Carl Zeiss Jena met 1—0. Het doelpunt werd in de twaalfde minuut gescoord door Richard. Voor slechts 800 toeschouwers in het Praterstadion van Wenen heeft Ju- ventus (Italië) woensdagavond zijn eerste wedstrijd voor de achtste finales van het toernooi om de UEFA- cup tegen Rapid Wien met 10 ge wonnen. Het enige doelpunt werd in de le minuut gescoord door Betega. Het was een zeer matige wedstrijd. In Bronswijk speelden Eintracht Braunschweig en het Hongaarse Fe- rencvaros voor de UEFA-eup gelijk: 11. De Hongaren namen op het met sneeuw bedekte veld in de achtste minuut de leiding door Kue. De 11.000 toeschouwers moesten tot zes minuten voor het einde wachten voordat Gersdorff de gelijkmaker inkopte. Het overwioht van de Duit sers kwam het duidelijkst tot uiting in de cornerverhouding: 17L 6 Het Schotse St.-Johnstone heeft op Muiton Park in Perth de wed strijd tegen Zeleznicar (Zuid-Sla- vië) met 10 gewonnen. Het enige doelpunt werd in de tweede helft gescoord door Connolly. Er waren 9.000 toeschouwers. AC Milan verzekerde zich al bij na van een plaats bij de laatste vier door in het San Siro-stadion in Mi laan voor 25.000 teschouwers met 30 te winnen van het Schotse Dundee. Bij de rust leidden de Itali anen reeds met 10 door een doel punt van Rivera (13). Door een schot van Stewart in eigen doel werd het in de 50e minuut 20. Benetti bepaalde in de 72ste minuut de eindstand op 30. ATHENE (ANP) Griekse voetbalspelers mogen geen lang haar meer hebben. Constantin Aslanides, de Griekse secretaris generaal van de sport heeft ter ondersteuning van een cam pagne, om alle sportlieden een „fatsoenlijk" uiterlijk te geven, gisteren leden van het nationale voetbalelftal onder het kappers mes bevolen. Een kapper werd naar hotel V ouliagmenoi ge stuurd, waar de voetballers ver blijven ter voorbereiding op de wedstrijd tegen Engeland op 1 december. „Alle sportmensen, die lang haar en bakkebaarden dragen", aldus de heer Aslanides, „wor den behandeld, of ze willen of niet". (Van onze sportredactie) MöNCHEN GLADBACH Hoe wel bestuur, trainer en spelers van Borussia Mönchen Gladbach nog steeds niet zijn uitgepraat over het him door de UEFA aangedane on recht, bereidt de Duitse voetbalkam pioen zich zo goed mogelijk voor op de herhaleing van de eerste ontmoe ting met Internazionale Milan. Hen nes Weisweiler, de coach, die al acht seizoenen bij Borussia in dienst is zonder dat hij ooit een contract te kende, heeft goede hoop volgende week zijn sterkste formatie binnen de kalklijnen van het Berlijnse Olympiastadion te kunnen bren gen. De spelers, die de „slag van San Siro" niet ongeschonden doorkwa men zijn vrijwel allemaal weer fit. Berti Vogts en Ludwig Müller her vatten vorige week de training, Hartwig Bleideck kon eergisteren weer volop aap de slag gaan en Günther Netzer hoopt deze week nog hetzelfde te kunnen doen. Twij fel bestaat er eigenlijk alleen nog over het meespelen van de gevaar lijke stormram Jupp Heynkes, die tien dagen geleden tijdens het com petitieduel met Eintracht Brauns- weich door een grove charge van tegenstander Peter Kaack ernstig geblesseerd raakte. Het rechterbeen van de 27-jarige international is op dit moment nog in het gips gehuld. „Maar", aldus Weisweiler, „de arts. bij wie hij onder behandeling is, heeft me de verzekering gegeven, dat Jupp tijdig hersteld zal zijn". Borussia brandt van eerzucht. Het acht zichzelf ondanks de 4-2 achter stand nog lang niet uitgeschakeld. Begrijpelijk, want ofschoon in West- Berlijn wordt gespeeld heeft de club alle rechten van de thuisspelende ploeg. Bij een 2-0 overwinning .tel len de in Milaan gescoorde doelpun ten dubbel en zal Borussia overgaan naar de kwartfinales van het toer nooi om de Europese beker voor landskampioen. Weismeiler: „Kun nen we in de opstelling spelen, waarmee we Inter met 7-1 hebben verslagen, dan reken ik erop, dat we het alsnog halen. Het zal eigenlijk moeten, want we zijn door de UEFA bedrogen". De belangstelling voor de derde wedstrijd is overweldigend. Niet al leen van de zijde van de Borussia- supporters, die met allerlei ver voersmiddelen de lange reis van Mönchen-Gladbach naar de gesple ten stad zullen maken, maar ook van die der Westberlijners. De ne gentigduizend plaatsen zullen, dat staat nu al vast, alle bezet zijn als de Engelse scheidsrechter Jack Tay lor Jef Dorpmans werd niet op nieuw aangewezen, een tweede klap in het gezicht van de Arnhemse spelleider - het beginsignaal blaast. Zeker nu Hertha BSC het door zijn rol in het omkopingsschandaal heeft verbruid bij de Berlijnse voetbal liefhebbers kan worden aangeno men, dat Borussia meer supporters zal hebben dan ooit. Aanvoerder Günther Netzer: „Ik reken er vast op, dat we de grootst mogelijke steun van het publiek krijgen. Dit is geen zaak meer van alleen Borussia Mönehen-Gladbach. Dit is een nationale aangelegenheid geworden". Klaus Dieter Sieloff, de betrouwbare centrumverdediger, die zich sinds kort niet meer voor de nationale ploeg beschikbaar stelt omdat hij met zijn 30 -jaren niet verwacht nog in aanmerking te ko men voor deelnemeing aan het toer nooi om het wereldkampioenschap in 1974, voegde daaraan toe: ,,In het verleden is al vaker gebleken, dat het Berlijnse publiek symphatiek te genover Borussia staat. Het zal zich volgende week dan ook zeker soli dair met ons tónen". Hennes Weisweiler zal in de mor gen te spelen thuiswedstrijd tegen Rot Weiss Oberhausen zijn vijf ge blesseerden vrijwel zeker nog spa ren, omdat, toen de nood het hoogst was, bleek dat Borussia's jonge wis selspelers voor de Bundesliga al vol doende gerijpt zijn. Drie dagen na de replay te Berlijn moet Borussia voor de Duitse beker aantreden te gen regionalligaclub Bayer Leverku- sen. Een tegenstander, waarvan de gedupeerde landskampioen niet te veel heeft te vrezen. Een reden temeer derhalve om van Borussia tegen Inter een topprestatie te ver wachten.

de Stem | 1971 | | pagina 21