1 START WINTERTRAINING WIELERCLUBS KLEED-ACCOMMODATIE TWISTPUNT IN SLUIS' OVERWINNING VAN DUMEZ Stuk grond voor veld beschikbaar VKnkamp Rijk in portaal Meairi Dit weekeinde de derde Nacht van Scheldegouwen Voethal- club laat tennisclub er niet in Goes wint met grote cijfers Reserves van damclub Goes behalen zege Okker wint Van de Horst actie voeren tegen KNWU 19 aangetekende •es en de paraat") naar 2076, aaakt u 900 (óók cl3; iat 32; de 24a; 3; Medewerking Grote ervaring ZAALVOETBAL WASAUTOMAAT? gerard de lange GASFORNUIS? Kampioenschappen badminton in Vlissingen 11 november 1971 t ook afhalen >.30 uur) punten en ïze kantoren: O - 1 V - lNiin 1 ifie! Samn: „We moeten nu niet meer wachten, want er is nu een grote belangstelling ERHOLE WIL 'OETBALCLUB (Van onze sportredactie) RHOLE In het bij Hontenisse behorende Terhole wordt op het ogenblik meer dan druk „gesleu- 1" aan de oprichting van een voetbalclub. Een oprichting die als het doorgaat 'volgens Miel man. zelf eerste-elftalspeler van Sint Gillis Waes, en van plan zich te belasten met de training van [eventueel nieuwe club, in een enorme behoefte voorziet. Saman: „Er kwamen steeds meer jonge ■pen bij mij om te vragen of het niet mogelijk was, dat er een voetbalclub in Terhole kwam. Als ze I willen voetballen moeten ze namelijk naaf Hulst, Lamswaarde, Kloosterzande of Vogelwaarde. Idat vinden ze vaak te ver. Daarom willen ze een club hier in Terhole". (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bi] Europa's goedkoopste kstraat 6 Rotterdam I Den Haag Utrecht Breda '"wzesportmedewerker) (•tt'DE Cees Rijk die i H e'UWSe damwereld tot de Wt zal (]e(,[ ujtmai£en van t le tiental dat op 21 no- Hasselt uitkomt in de '««'tas tegen België Voor Ovezande betekent dit 7 wedstrijd'i 'sdteam. elf I m een vertegen- shnhiA §'?,eden het 0 IIA r s' 's nu zeven Loese damclub GDC. fliLaa w e vereniging al [s»aluuruSferste hord. Rijk: Ntnodisini °01' mii een eer- tiental tp„ met .het Neder- k ouzo"!11 BelSiö te spelen, B-team ®»matie moet zien "oor nuj' verkiezing bete- 's door t« stimulans om ';e veel m£aa?.m dez® denk- er biedt dan velen 'teW* l™rte tiW het - toert bij de t ueent Z" U1J oe Goese de na een Peri°die- Weer t/.aiurno voor het in Zee- 4(el uit R''k Zal n°£ een tiJ Van het Ne" toliik'li dat Hasselt die v S°Uburger JaaP [«'«ine tjij anwette zijn studie "ilStokam U'ten ZecIand ver- t'ia»»,., P ls momenteel lid ttn club "Coilstant" in Rot- in de landelij- speelt. Riesenkamp C0i,Staat ais eerste In de afgelopen weken is er druk geprakt in de kleine gemeenschap langs de rijksweg Hulst-Klooster- zande. Saman: „Ja, die knapen dachten dat je een, twee, drie een voetbalvereniging in elkaar zet. Maar zo is het natuurlijk niet. Er komt heel wat voor kijken voor je zover bent, dat je een oprichtings vergadering kunt uitschrijven". Zover is men in Terhole nog niet. Tenminste gistermorgen nog niet, want het was de bedoeling dat men gisteravond spijkers met koppen zou slaan. Die vergadering was echter te laat afgelopen om het resultaat in deze krant te brengen. Maar Miel Saman had goede hoop dat het voor lopig bestuur, waar het om ging, er zou komen. De gemeente Hontenisse heeft in ieder geval medewerking toegezegd. De gemeente wil natuurlijk eerst even afwachten of de nieuwe club inderdaad van de grond komt, en niet als sneeuw voor de zon ver dwijnt na een paar weken. Saman: „We hebben al een stuk grond - beschikbaar gesteld door de heer Bruggeman hier in Terhole - waar een veld op kan worden aangelegd. De gemeente wil, als wij eenmaal in de competitie spelen, dat veld ge schikt maken om te voetballen. Maar ze gaan natuurlijk niet een, twee, drie aan de slag. Eerst moet die club er komen". Als die nieuwe voetbalvereniging er is, dan zal men in de competitie 1972-1973 in de derde klas van de afdeling Zeeland van het zondagvoetbal van start gaan. Voorlopig op het veld van SDO uit Lamswaarde, dat drie jaar geleden werd opgericht. Miel Saman, die begonnen is in Stekene, met voetballen, daarna bij Steen speelde, bij HVV, weer bij Steen en toen verkocht werd aan St. Gilles-Waes, is niet bang dat er een tekort aan actieve leden zal zijn, want volgens hem zijn er nu al een hoop mensen zeer druk bezig. Sa man: „Volgens mij hebben we spe lers genoeg. Een paar zitten er nu bij andere verenigingen, maar het merendeel voetbalt niet georgani seerd, omdat er in Terhole geen club is". In Terhole wordt er op het ogen blik zoveel mogelijk haast gezet achter de oprichting. Saman: „We kunnen wel weer wachten, maar nu is de belangstelling het grootst. Wacht je een paar maanden met de oprichting, dan komt er niets van, dan zijn er al weer een paar spelers naar andere clubs, en die kunnen we niet missen". Er bestaat een kans dat Miel Sa man zelf ook deel zal uitmaken van het nieuwe FC Terhole, of hoe het ook mag gaan heten. Saman, die nu vier jaar achtereen voor St. GiUes- Waes heeft gespeeld, loopt met plannen rond met zijn Belgisch avontuur te stoppen. Saman: „Ach, ik ben nu 29 jaar en voor mij is er een tijd van komen en van gaan". Of hij dan voor Terhole zal gaan spelen, liet Miel Saman gistermor gen in het midden. Maar als er een Beroep op hem - vooral gezien zijn grote ervaring - gedaan wordt, dan zal hij toch wel bezwijken. (Van onze sportredactie! TERNEUZEN De wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaande- ren begint zondag in het Axelse Bos met de wintertraining voor leden. Een training die gecom bineerd wordt met die van de wielerclub Theo Middelltamr en die net als voorgaande jaren onder leiding staat van de Axel- se judoka Rinus Markusse. De blonde Axelaar zal weer in het bos verschillende trajecten uit stippelen die de coureurs vaak met zware balken op de schou ders moeten afleggen. De trai ning begint elke zondagmorgen om half elf. Vanaf tien uur is er gelegenheid tot verkleden in bar Oase bij Jan Dieleman. Tour clubleden van beide verenigin gen zijn ook welkom Zaterdagavond houdt de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaanderei de eerste van een reeks wedstrij den op de rollen met als inzet he' officieus kampioenschap van Zeeuwsch-VIaanderen op de rollen De wedstrijden beginnen om zeven uur in café Tramzieht te Draai brug. Bij de aspiranten hebben Pi- cavet, Pijcke, Doorns en Verschue- ren ingeschreven. Bij de nieuwe lingen zijn dat Groosman, Verbe ke, Beghijn en Oostdijk, terwijl Henny Gijssel ongetwijfeld de gro te favoriet is bij de amateurs. Zijn tegenstanders zijn Sjaak Bouck- hout, Sjaak Riemens, Willy de Fe- ber en Jan de Vos. Bij de dames schreef alleen Bea Haemers uit Westdorpe in. De strijd in Draaibrug is de eerste van een reeks, die de grote finale op elf januari van het vol gend jaar in St. Jansteen zal bele ven. Verder wordt er de komende weken gereden in IJzendijke (11 december) en Axel (26 decem ber). Rinus Markusse, die de wintertraining van de twee Zeeuwse wieler clubs weer verzorgt. (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerker) GOES In de Goese zaalvoetbal- competitie schijnt het team van Goes, dat vorig seizoen na een nek- aan-nek-race met stadgenoot SSV als tweede eindigde, ook in deze competitie weer tot de favorieten te behoren voor de titel in groep A. Na een 53 zege in het afgelopen week end op Wemeldinge bereikte Goes nu een monsterscore (90) tegen Bevelanders, dat daarvoor reeds met 31 door Robur was geklopt. Lebo verloor met 2—3 van Wol- phaartsdijk en 's-Heer Aren-dskerke en Kloetinge deelden de punten (5-5). In groep B schijnt de formatie van de Goese Politie regelrecht op de titel af te stevenen. Nu werd Liter Viola met 82 geklopt. De andere uitslagen in deze groep waren Col. Boys - Schelde Intern. 43, Keuringsdienst - Schelde Intern 04, Inter Scaldis - Keuringsdienst 31., (Van onze sportredactie) SLUIS In de grensgemeente Sluis zijn problemen gerezen tussen de tennisvereniging LTVS en de voetbalvereniging Sluis. Problemen over de kleedaccommodatie, die het voetbalveld scheidt van de tennisba nen. Volgens de tennisclub is men gerechtigd van die accommodatie ge bruik te maken: volgens de voethal- vereniging is die accommodatie alleen bestemd voor de voetballers. Met name in de competitie heeft het bestuur van de tennisclub de afgelo pen jaren nogal wat problemen ge had. Zo moest zelfs een beroep wor den gedaan op de padvinderij, die tenten opsloeg waarin de tennisers zich moesten verkleden. De voorzitter van de Sluisse ten nisvereniging, G. Vandaelen zei gis teren: „Het is een oud gebouwtje waar het om gaat. Eigenlijk is bet helemaal niet geschikt om daar ie mand zich te laten verkleden en wassen. Er is echter niets anders, dus moeten we ons er me behel pen. Tenminste als dat mocht van - de voetbalvereniging, want die laat er ons niet in toe. En dat terwijl het gebouw eigendom is van de gemeen te. We kunnen er doodeenvoudig niet in, omdat wij geen sleutel heb ben. Die moeten we bij de voetbal vereniging halen en daar krijgen we hem niet". Volgens voorzitter Van daelen heeft een gesprek met de (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Zaterdagavond om half negen zal bij de sporthal in Middelburg de eerste equipe van start gaan voor de derde „Nacht van Scheldegouwen". Deze oriëntatierit over een afstand van 170 kilometer belooft weer een groot autosporte venement te worden. Vorig jaar wa ren er 93 deelnemende equipes. Men verwacht dat het aantal dit keer (ADVERTENTIE) teltt. Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak I Karnemelkstraat 6 Breda tel. 01600-31948 Rotterdam I Den Haag Utrecht Breda (Vam onze tafelt-ennismedewerker) GRAAUW Deel uitmakende van een Nederlandse jeugddelegatie, heeft Wilfried Dumez in Engeland bij de open Kentse kampioenschap pen in het graafschap Kent beslag weten te leggen op de eerste plaats in de aspirantenklas, na meerdere talentvolle Engelse beloften te heb ben uitgeschakeld. In de finale speelde hij tegen Jan Kitchener, die als tweede is geplaatst op de Engel se toplijst der junioren. Wilfried stak in grote vorm en won met 31 29 en 21—16. In het dubbelspel bereikte Dumez met Leon van Zuylen (Phoenix) de halve finale, waar zij met 2115, 1821 en 2117 met iets te kort kwamen tegen Kitchener-Nix (En geland). Van de overige Nederlan ders haalde Marian Wagemakers (Vice Versa) de kwartfinales, waar in zij door Gay Rogers een halt werd toegeroepen. (Van onze sportmedewerker) GOES Voor de Zeeuwse clubcompetitie dammen le klas ont moetten elkaar de damclubs Goes 3 en Kapelle 1 die beide tot de favorieten behoren voor de titel. Ka pelle dat aanvankelijk flinke tegen stand bood ging in de slotfase tegen de sterke Goese formatie door de knieën. De uitslagen: C. van Biemen A. v.d. Schraaf 11; J. Sinke - L. Adriaanse 20; K. Schoester - K. de Koeyer 11; O. Scherp - Chr. Korstanje 11; J. Schot - J. de Visser 2—0; M. J. Jeremiasse - H. Waterman 11; M. de Klerk - J. v.d. Moere 20; H.C. Mulder - A. Zeeg'ers 02; M. van Riet - J. Ganseman 20; W.G. de Leeuw - H. van de Vrie 20. Totaaluitslag 146 voor Goes. Voor het persoonlijk damkampi oenschap van Zeeland le klas speel de C. Holl-estelle tegen M. Quakke- laar met als uitslag 20.. tenminste 100 zal zijn. De sportcom- missie van de MAC Scheidegouwen is reeds vanaf juni druk in touw geweest om de organisatie straks perfect te doen verlopen. Het traject is bij een autorit nooit bekend, maar men verzekerde ons van de zijde van „Scheldegouwen" dat de derde „Nacht" weer heel wat meer obstakels zal bieden dan beide voorgaande ritten. De kennis van het reglement zal een eerste vereiste zijn voor een goede klassering, maar ook het uithoudingsvermogen zal terdege worden aangesproken. Bij de AKF-fabriek in Goes wordt er een neutralisatie gehouden die anderhalf uur duurt, gerekend van het tijdstip van berekende aankomst van de deelnemende equipe. Hoewel het sportieve element na tuurlijk prevaleert, hebben de orga nisatoren toch gemeend de beste prestaties te moeten waarderen met fraaie prijzen, waarvan de totale waarde ongeveer f 500 zal bedra gen. De eerste prijs bestaat uit de fraaie Scheldegouwen-cup en prach tige wisselbeker, beschikbaar ge steld door de gemeente Middelburg. Deze wisselbeker kwam in 1969 in bezit van de equipe C. Kloosterman J. Slabbekoorn, die vorig jaar dit kleinood moest afstaan aan het duo M. Baart-P. Poelman. Het is vrijwel zeker dat deze beide equipes ook dit keer present zullen zijn. Zondag middag om drie uur worden in „De Brasserie" in Middelburg de prijzen uitgereikt, terwijl dan tevens de huldiging zal plaatsvinden van de clubkampioenen van Scheldegou wen. (ADVERTENTIE) Eerst prijs vragen bij Europa's goedkoopste speciaalzaak voetbalvereniging Sluis niet veel ge holpen. Vandaelen: ,,Ach, toen heb ben ze van alles beloofd, maar enke le dagen later zijn alle beloften weer ingetrokken en mochten wii ex weer niet in". De moeilijkheden in Sluis vinden volgens Vandaelen voornamelijk zrti oorzaak in het feit dat het kleerige- bouw, waar het om gaat, in 1948 werd gebouwd door de leden van de toenmalige voetbalvereniging FC Sluis. Deze vereniging ging echter enkele jaren later op de fles. en daarna heeft het meer dan tien jaar- geduurd eer de huidige voetbalclub Sluiseiste Sluis werd opgericht. Dat nieuwe Sluis eiste toen het kleed-gebouw als eigendom op, al werden de materia len om het te bouwen in 1948 be schikbaar gesteld door de gemeen te. Een bijkomend probleem is dat -er jaren geen vuiltje aan de lucht was voor de voetbalvereniging tot drie jaar geleden de tennisvereni ging werd opgericht, die ook graag gebruik wilde maken van de kleed accommodatie. Voorzitter Vandaelen van die tennisclub verwijt nu vooral de gemeente dat deze niet bemidde lend is opgetreden in deze kwestie tussen twee Sluisse sportverenigin gen. De burgemeester van Sluis. Van den Beid, was gistermiddag voor commentaar niet bereikbaar, evenals secretaris H. A. M. Staal van de voetbalvereniging Sluis. Bei -den zouden waarschijnlijk toch niet TERNEUZEN Zaterdag zullen ln de sporthal van het internaat van de zeevaartschool aan de Hogen dorpweg te Vlissingen de districts- kampioens'chappen badminton van Zeeland voor senioren worden ge houden. Er hebben zich 23 heren aangemeld voor het enkelspel en 12 kombinaties voor het herendubbel. Bij de dames is de belangstelling aanmerkelijk minder te weten 10 voor het enkelspel en acht paren voor het dubbelspel. Voor het ge mengd dubbelspel hebben dertien paren ingeschreven. In totaal zullen 61 partijen worden gespeeld. Er wordt niet in een klasse-afdeling gespeeld, zodat ongetwijfeld de ge- selekteerde B-spelers tot de grootste kanshebbers behoren. Programma competitie: le klasse 11 nov. Rillandia 1 - Marathon 1; 12 nov. Avanti 1 - Marathon 2, Wings 1 - Jong Ambon; 14 nov. Terneuzen 1 - Avanti 2; 2e klasse 12 nov. Wings 2 - Houck 1, Zierikzee - Pluumpje 1, Marathon 3 - Astroïden 2; 15 nov. Avanti 3 - Wings 3; 3e klasse 10 nov. Pluumpje 2 - Terneuzen 3; 12 nov. P.Z.E.M. - Zuidzande, Wings 4 - Avanti 4; 13 nov. Astroïden 3 - Terneuzen 2; 14 nov. Houck 2 - Marathon 4. veel gezegd hebben, want het einde van de nu bestaande toestand is in zicht. De voetbalvereniging Sluis zal namelijk bij het begin van de vol gende competitie een nieuw veld krijgen aan de Zuiddijkstraat, Waar bij ook een moderne kleedaccomo- datie is gepland. Een luxe, die trou wens niet overbodig is, want het veld waar S-luis nu op speelt, roept altijd veel klachten op bij de te genstanders. De tennisclub zal dan gebruik kunnen maken van de accom modatie waar nu zo'n heibel over is. Voorzitter Vandaelen: „Dat hopen we en daarom zijn we nu al bezig de nodige financiën bijeen te krijgen om een behoorlijk gebouw neer te zetten". BOLOGNA (ANP) De belang rijkste uitslagen van de wedstrijden, die dinsdag te Bologna in het inter nationale tennistoernooi, meetellend voor het wereldkampioenschap van de profs, werden gespeeld, zijn: Pasarell (V;S.)—Piüfc (Z.S.) 6—2, 6—4; Rïessien (V.S.)—Stilweü (G.B.) 62, 61; Okker (Ned)Dent (Aus) 62, 63, Ruffels (Aus)Fairlie (Nw. Z.) 6—2, 6—2; Ashe (V.S.)—Ba- razutti (It.) 62, 76; Drysdale (Z.A.)—Cox (G.B.) 6—3, 7—6; Stolle (Aus)—Luitz (V.S.) 6—2, 6—2; Tay lor (G.B.)—Ryan (Z.A.) 6—2, 6-^, Pa-n-atta (It.)McMillan (Z.A.) 76, 46, 64; Lav-er (Aus)Z-ugarelü (It) 6—2, 6—4. (Van onze sportredactie) OUD GASTEL De nieuwe sponsorbepalingen in de amateur wielrennerij, hebben ploegleider P. van de Horst (van „Krinkels") uit Oud-Gastel aangezet tot actie. Als leider van een van de z.g. „klei nere" ploegen die niet kan voldoen aan de nieuwe (zwaardere) voor waarden van de KNWU, probeert hij te redden wat er te redden valt. „Want", schrijft hij in een brief aan de wielerbond, „de amateurs van mindere klasse worden de dupe." Wat Van de Horst nu wil: „Dat alle sponsors die door deze maatregel moeten stoppen zich met mij in verbinding stellen. Dan kunnen we overgaan tot algemeen protest om te proberen de KNWU alsnog tot een andere regeling te bewegen." 6> BASKETBALL Japan en de Filippijnen, als eerste en tweede geëindigd in het voor-Olympische basketball-toernooi van Zuidoost- Azie, dat gisteren in Tokio is geëin digd, hebben zich geplaatst voor het Olympisch eindtoernooi van 1972 in München. In de laatste wedstrijden versloeg Japan de ploeg van Zuid- Korea met 74-68 en de Filippijnen de formatie van Thailand met 77 75. VOETBAL De dinsdag door de Russen afgelaste toernee van een voetbalclub uit de Oekraïne naar Engeland gaat toch door. De gasthe ren van „Southend United" hebben gisteren telefonisch uit Moskou ge hoord dat de Russen zondag komen. Een reden, waarom de Russen van hun besluit zijn teruggekomen, is niet bekend. De toernee zou aanhan kelijk zijn afgelast in verband met de uitwijzing door Londen van 105 Sowjetfunctionarissen wegens spio nage.

de Stem | 1971 | | pagina 19