bevolking loopt niet erg larm voor hoorzittingen Lichtmasten o dodenkruising Dekenactie levert 80.000 dekens on !PEELPLAATSEN voor de jeugd ierenleenbank Schoondijke geopend DOOR ROOD GEREDEN: 3 ERNSTIG GEWONDEN Onderzoek begroting Terneuzen in openbaar INBRAAK IN SEXSHOP it en thuis. mhoog en achter lag... Alles kan mee. en japonnenkoifers, jassen, tennisrackets, iderwatergeweer en awe BMW Touring" rbaar in de modellen a 2000 til. ratiesnelheden van respectievelijk 12.8, Bconden. En een •espectievelijke n 160 km/u, 170 km/n Comité kinderzegels schenkt Zaamslag vierduizend gulden Sin ter ld aasfeesten in Zuiddorpe Terneuzen Auto botste op bus Terhole Krahbendijke BREDA Eindstraat 14 Tel. 01600-31086 TILBURG Heuvelstraat44 Tel. 04250-31621 DEN BOSCH Schapenmarkt 17-21 Tel. 04100-39125 november 1971 (ADVERTENTIE) KKEN LMPEN EN (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Alle publika- ties en voorlichting ten spijt is de publieke belangstelling voor de hoorzittingen van de gemeente Terneuzen over de aanleg van speelgelegenheden in verschillen de woonwijken tot dusver zeer teleurstellend. r en noten. DAARDS Naar verhouding was de opkomst van de bevolking van Spui, een kern van enkele tientallen bewoners, met 15 belangstellenden daarentegen zeer bevredigend te noemen. In de kernen Hoek en Sluiskil was de interesse van de bevolking voor het speelgelegen- hedenproject van de gemeente zeer minimaal. In Hoek lieten zich slechts 13 mensen voorlichten en in Sluiskil waren vijf belangstellenden, onder wie drie schoolhoofden en een raads lid. Voor de heer S. A. Hage, hoofd van de afdeling onderwijs, sport en jeugd zaken van de gemeente Terneuzen, en zijn staf is het opvallende gebrek aan belangstelling voor de hoorzittingen zonder meer een bittere teleurstel ling. „Wij hadden ons er veel van voorgesteld. De algemene speelgele- genheden tentoonstelling in Terneu zen, de speelnota en de hoorzittingen hebben veel tijd aan voorbereiding gevergd. Op de hoorzittingen krijgen de bewoners van de woonkernen en woonwijken volop de kans mee te denken en mee te praten over plaats en aard van de speelterreinen in hun buurt. Door weg te blijven missen ze deze vorm van inspraak. Dat vind ik buitengewoon jammer". SPORTIEF en ELEGANT kan zeer goed samengaan. Dat ziet u direkt bij deze suède „bestseller". Ook eindeloos fijne combinatie mogelijkheden in safari jasjes- broekpakken, blouses, tunieks en 7/8 jassen. Over de belangstelling van de be volking van het kleine Spui had de heer Hage niets dan lof. „Er was een levendige discussie en er kwamen concrete ideeën naar voren. Zo vond men onder andere dat de speelgele- genheid ter plaatse geëgaliseerd moest worden en dat er een zandbak ge wenst is. Er hebben zich verder vier inwoners van Spui opgegeven om met de gemeente nader van gedachten te wisselen over de aanleg van een speelterrein in Spui. Kijk", zegt de heer Hage, „een dergelijke reactie van de bevolking geeft de burger toch weer een beetje moed". bnze correspondent! pONDIJKE -- Met het ver in van een cheque, groot beeft burgemeester A. Schip- in Oostburg het bijkantoor van juenleenbank te Schoondijke ld. De cheque zal bestemd yor het welzijn in de kern tailter van het bestuur van b ie IJzendijke, waarvan f:- een bijkantour is, de fhverbeke zei dat de bank IS is uitgegroeid. Dit duidt I'*iie en vertrouwen on- f "Wiking. In de nieuwe p bt kogelvrije balie aange- j l- fecherming van de bij (f si inslag plaatsvindende ™J: De nieuwe vestiging W "iet zien als een eind- M een punt om verder te r temeente ijvert voor de pet van de kernen. Hieraan door deze vestiging me ewerken. Vf<AAA ais het beste maar goed genoeg is, De hoorzitting in de hoorzaal te Hoek leverde als voornaamste be zwaar van de aanwezigen op de situe ring van een rolschaatsbaan nabij de openbare kleuterschool. Ook leverde ligging van de speelplaatsen bij de scholen veel stof tot discussie op. De heer Hage: „Dat is nu juist de be doeling van deze hoorzittingen en voorlichtingsavonden. De mensen moeten niet het gevoel hebben dat ze toch niets te vertellen hebben en dat de gemeente toch haar eigen gang gaat. Wanneer er zo weinig belang stelling van de zijde van het publiek voor de aanleg van speelgelegenheden voor de jeugd aan de dag wordt ge legd, weten we het echter ook niet meer hoe je de burgers bij de plan ning van dit soort openbare voorzie ningen kan betrekken. iea-for-two-mobiel'.. ife A. Schipper zei in nat de verandering aan eei groot goed voor waarbij hij stelde dat n 601 dienstverlenende 5 service is goed. als er gevoel is. aa"geboden cheque zal gekocht kunnen wor- n dan geplaatst zou kun- ï'la deei van het Bx Molenkreek, lenngs van de directie I dat de service- j- J1J het vaandel moet w- n- »Het is een bank ÏWnV J zag fusie van ik PQ uken en de Raiffei- vanen ,°°dnodige uit het werken en kostenke- Volgende week staan nog vier hoor zittingen in de kern Terneuzen op het programma. Het is voor de heer Hage en zijn medewerkers te hopen dat er vanuit de burgerij meer belangstel ling voor deze informatieve bijeen komsten ten toon wordt gespreid dan tot dusver het geval is. (Van eren onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Het Nederlands co mité voor kinderpostzegels heeft het bestuur van het Groene Kruis in Zaamslag een bedrag van vierduizend gulden geschonken ais bijdrage in de kosten van een centrale verwar ming in het wijkgebouw aan de Pol derstraat. avenhage -Tel. 070 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De werkzaamhe den aan de Sint-Annekruising bij Terneuzen, die ertoe moeten leiden dat dit beruchte punt zo veilig mo gelijk voor het verkeer wordt, vor deren gestaag. Gisteren werden de lichtmasten waaraan ook de licht bakken met richtingaanduidingen bevestigd zijn, op hun nieuwe staan plaats geplant. Provinciale waterstaat is op 9 au gustus begonnen met de werkzaam heden, waarbij de fietspaden geheel moesten worden verlegd, iets wat inmiddels is gebeurd, de beide mid denbermen worden spitser gemaakt om het verkeer vloeiende te doen verlopen. In dit kader werden ook de lichtmasten verplaatst. Naar de heer Boneschansker van provinciale waterstaat ons meedeel de kan op 20 november begonnen worden met het belangrijkste kar wei, het aanbrengen van de ruim een ton kostende verkeerslichtenin stallatie. Schippersknecht gewond Dins dagmiddag om twaalf uur raakte de 22-jarige matroos van de Damco 210, A. A. V. uit Antwerpen, bij het af meren in de Zevenaarhaven met de linkerhand bekneld tussen staalkabel en de bolder. De matroos liep aan drie vingers ernstige verwondingen op. Dokter Nijsten jr. verleende de eerste hulp. Oliekachel ontploft. Dinsdag avond om zes uur- ontplofte door on bekende oorzaak een oliekaehel in het magazijn van de firma W. J. de Bruijn, aan de Hogendijk. Toen de brandweer aankwam had het perso neel het begin van brand met een brandblusser bedwongien. v. d. KLUNDERT Zoom - Telefoon De gift werd aan de voorzitter van het Groene Kruis, de heer Kusee, overhandigd door mevrouw Aschoff- Stierman, de echtgenote van de bur gemeester van Terneuzien. Tijdens eien korte bijeenkomst in het wijkgebouw heeft mevrouw M. Bassie-Botter, de presidente van de afdeling Terneuzen van het comité kinderpostzegels, op het belang van de kinderzegelactie gewezen. Zij zei dat in Zaamislag kinderzegels zullen wordien verkocht door de school jeugd en zij wekte de inwoners op zoveel mogelijk van deze zegels te kopen. De verkeerslichten op het kruis punt komen direct boven de rijba nen te hangen en worden automa tisch geregeld. Zoals gemeld zullen de verkeerslichten ook 's nachts blijven werken, met dien verstande dat het licht boven de hoofdrijbanen altijd op groen staat. Komt er vanuit Axel of Terneuzen \'erkeer dan wordt die via een in het wegdek aangebrachte indicator doorgegeven aan „het brein" van de installatie die zijn programma daarop begint af 'te draaien, zodat op een gegeven moment ook voor dat verkeer een groenfase komt. SCHOONE ZOON Telefo°n St Nicolaas zal met zijn Zwarte Pieten afgehaald worden aan het benzinestation hoofdweg Noord, door de Zuiddorpse drumband „Ons Ge noegen" om kwart voor twee, waar na de kinderen in de feestzaal om half drie door St Nicolaas zullen worden getracteerd. Daarna zal St Nicolaas een bezoek brengen aan de zieken van Zuid donk die in het Ziekenhuis van Sluiskil verblijven. Het St Nicolaas comité zal voor het dekken der kosien een huis aan huis collecte houden. EIJDENBERG N.v. k Telefoon Dongen e.o. I 'retteur„r° namens de ikeovdoi)no Van de kring aan De heer t van bank' gaf ain nu iS? groei van tti e'' 91# spaarders. ii\ 19^ kastransacties. (Van een onzer verslaggevers) ETTEN-LEUR Bij een verkeers ongeval, gistermorgen in Etten-Leur, werden drie inzittenden van een per sonenauto vrij ernstig gewond. De drie slachtoffers G. N., zijn echt genote W. N. en F. K. waren afkom stig uit Terneuzen. De bestuurder van de personenauto, G. N., reed op de kruising Bredaseweg - Frederik van Eedenlaan door het rode stoplicht en werd geschept door een de kruising overstekende BBA-bus. Door de klap van de botsing scheurde de brandstof tank van de bus, waardoor de gasolie zich over de weg verspreidde. De brandweer van Etten-Leur moest er aan te pas komen om de weg schoon te spuiten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op aandringen der fractie van de PvdA in de Terneu- zense gemeenteraad zal er meer dan voorheen het geval was in het open baar over de gemeentebegroting 1972 van gedachten gewisseld worden. Nadat twee afdelingen zich met het begrotingsonderzoek hebben bezig ge houden zal er een verslag van dit af- delingsonderzoek worden opgemaakt waarna burgemeester en wethouders er op zullen reageren met een memo rie van antwoord. Zowel het verslag van de afdelingen als de memorie van toelichting zal worden gepubli ceerd. Dat deelde de heer P. J. Huijbrecht, lid van de PvdA-fractie, mee tijdens de algemene jaarvergadering van de PvdA afdeling Terneuzen, gehouden in een van de zalen van Tearoom van Assche. Het beleid van de PvdA- raadsfractie, waarvan de heer J. Strij- bos verslag deed, werd door de ver gadering zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. (Van onze corresp'oracüent) SAS VAN GENT In de radio- zaak/sex-shop van de heer S. te Sas van Gent, is dinsdagnacht ingebro ken. Enkele radio's werden ont vreemd, alsmede een grote hoeveel heid sexartikelen en enig kleingeld. Vermoedelijk is men langs het dak raam binnengekomen. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Dinsdagmiddag omstreeks vier uur, vond op de West kade te Sas van Gent nabij de Noord weststraat een botsing plaats tussen een personenauto en een bus van de Z.V.T.M. Zowel de bestuurder van de personenauto, M. J. V. uit Sas van Gent, als de busbestuurder, G. H. G. uit Axel, hebben beiden niet voldoen de rechts gehouden, waarna de bot sing met materiële schade ontstond. C' "ize correspondent) Kaarting Uitslag van de prijs - kaarting bij J. Schonenberg, café „De Kroon" in Terhole, waaraan 64 mensen hebben deelgenomen: 1. P. Everaart-A. van den Berg, 2. G.. Bogaert-A. de Cock, 3.mevrouw Kai- ser-E. van Stevendaal, 4. T. Crom- been-A. Freyser, 5. J. de Sylva-K. Keyzer, 6. H. de Cock-J. Schau- waert,, 7. J. Braeké-mevrouw Brand, 8. C. de Theye-J. dè Maat. Verlie zersronde: 1. H. Mannaart-A. Penne- man, 2. B. van de Leemput-H. Frey ser, 3. A. Ongenae-P. Collet. Prijs- tritsing: 100 deelnemers. Winnaar J. van Eetvelde. Vogeltentoonstelling Vrijdag 12 en zaterdag 13 november houdt de vereniging „Vogelvrienden Krabben- dijke e.o." een jaarlijkse onderlinge tentoonstelling in het culturele cen trum te Krabbendijke. De tentoon stelling wordt geopend door burge meester C. Pijl Hogeweg, vrijdaga vond om half acht. Op de tentoon stelling zijn veel vogels van diverse pluimage te zien, in totaal 170 kana ries, 120 tropische vogels, parkieten, grasparkieten enz. Er wordt ge speeld om verenigingsprijzen in de vorm van eremetaal. De gemeente Reimerswaal heeft de Reimerswaal- cup beschikbaar gesteld voor de in zenders met de vier beste vogels. Vrijdagavond is de tentoonstelling geopend van 19.30 tot 22 en zaterdag van 14.30 tot 22 uur. TERNEUZEN Voor het diploma „geoefend man" zijn vijf reservepo litiemannen geslaagd. Dit waren de heren G. R. Ferket, J. I. Bolleman, J. M. Moes en Z. Wisse, allen uit Terneuzen en B. T. de Lavoir uit Sluiskil.

de Stem | 1971 | | pagina 5