ie uw stadhuis met meubilair van de lommerd .miiiimmËiï uitgegroeid it zeer groot eum producent Gereformeerden komen tot schoolvereniging Caféhouder regelt zelf sluittijd Eerste paal bejaarden tehuis in Zaamslag \ONTEUR DSMONTEUR viseurs Zeeuwsch- laanderen in spannings veld goedkeuring minister fmediséhe stad Dow legt pijp voor zekerheid Kabo huldigt jubilarissen L Ianuari a's' de lei" Gemeenten willen vaste route voor vervoer van gevaarlijke stoffen J. Hamelink verheugd over VOOR- WEDSTRIJDEN EXTRA KLASSE LIBRE Gemeenten verhogen bijdragen aan pedagogisch centrum Nieuwe regeling afvalwater in Kanaalzone Uzendijke 30 oktober 1971 ''ft ''.T.:S '.V, - ,jft» M 4^¥-<: v^g^* ,- HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dok ter F. Loose, Nieuwstraat 53 te Oostburg, tel. 01170-2121. Axel Dokter Schiltman, b. g. g. 01157-451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij ke Dokter Kalkman te Biervliet, tel. 01152-345. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande Dokter de Meijer te Sluis, tel. 01178-1366. Borsseie en Nieuwdorp c. a. De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Gelder- blom, tel. 01196 - 327. Clinge, St. Jansteen en Koewacht Dokter Brabers. Driewegen, Hoedekertskerke, 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huisartsen J. Gel dof, J. Kole en H. Zwartelé wordt tot maandagochtend 8 uur waarge nomen door dokter S. Wöstman, Nieuwstraat 18a te Ovezande, tel. 01195-450. Goes Dokter J. Deen, Sparre- straat 10, tel. 4373. Hansweert, Krabbendijke, Krui- ningen -en Rilland Bath Dokter J. de Beij te Hansweert, tel. 01130- 1344. Heinkenszand, 's H. Arendskerke en Wolphaartsdijk Dokter H. v. Maanen te Heinkenszand, tel.01106- 1234. Hulst Dokter W. Eysink, tel. 2060. Kloosterzande Dok-ter R. Bu- walda. Middelburg Mw. J. Pel-Mel- link, Rouaansekaai 11. tel. 2585 (za terdag) en dokter J. Pel, idem (zon dag). Sas van Gent e. o. Dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A. 185 te Westdorpe, tel 1255. Temeuzen Dokter K. Hoving, Oranjestraat 25, tel. 2445. Vlissingen Dokter C. Dekker, tel. 2950 (tot zaterdag 24 uur) en dokter A. van Dijk, tel. 3459 (van zaterdag 24 uur tot zondag 24 uur). Breskens en Groede Dokter v. d. Maas te Breskens, tel. 01172- 1466. TANDARTSEN O. Z. Vlaanderen Tandarts W. Neve, Rooseveltlaan 51 te Axel, tel. 01155-2332 (zaterdag van 10-10.30 en 18-18.30 uur, zondag van 12-12.30 uur). VV. Z. Vlaanderen Tandarts N. Janssen te Aardenburg. (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur). Walcheren Tandarts T. Smit, Londensekade 29 te Middelburg, tel. 01180-2738 (zaterdag van 9-10 uur, zondag van 11-12 uur). N. en Z. Beveland Dokter M. ten Haaf, Beatrixlaan 38 te Goes, tel. 01100-5716 (zaterdag en zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN ,i Axel en Zaamslag Dokter C. Cysouw te -Axel, tél. 01155-1488. N. en Z. Bevaland Dokter M. Gaakeer te Ovezande, tel. 01195-283. 283. W. Z. Vlaanderen Dokter J. v. d. Vijver te Oostburg, tel. 01170- 2103. WIJKVERPLEGING Groot Axel Zr. K. Geleynse, Oosterstraat 2 te Axel, tel. 01155- 1885. Ellewoutsdijk e. o. Zr. C. Kor- stanje, Warande 2 te Heinkenszand, tel. 01106-1615. Hoek, Sluiskil en Philippine - Zr. Eustella te Philippine, Jacob Ho- beinstraat 2, tel. 01159 - 306, b.g.g. 01157 - 451. Hulst en Hontenisse Zr. A. Maenhout, tel. 01140-2071. Sas van Gent Zr. van Waës, Schulpenpad 43, tel. 01158-1548, b. g. g. 01158-1567. Aardenburg, Cadzand, Oostburg en Sluis Zr. de Jonge te Cadzand, tel. 01179-367. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzen dijke Zr. Adriaanse te Groede, tel. 01171-367. Terneuzen Zr. Leenhouts, v. Steenbergenlaan 68, tel. 3360. APOTHEKEN Goes Zeeuwse apotheek, tel. 5255. Middelburg Apotheek A. Rin geling, Lange Delft 133, tel. 2538. Terneuzen Apotheek Klaassen, tel. 2090. Vlissingen Apotheek J. Tan- Meijer, Scheldestraat 26, tel. 2025. (Van een onzer verslaggevers) HULST De voorlichtingsdienst van Dow heeft gisteren meege deeld, dat de tweede pijpleiding van dit bedrijf naar het Antwerpse in dustriegebied voornamelijk zal die- en om de aanvoer van etyleen naar de rechter-Scheide-oever op te voe ren. Zoals bekend is deze tweede leiding deze week in gebruik geno men. In tegenstelling tot eerdere mede delingen is op de linkeroever nog geen enkele fabriek op de etyleen- leiding aangesloten. De pijp loopt wel over het terrein van Union Car- bide, maar ook dit bedrijf betrekt hieruit nog geen etyleen. De buizen lopen onder de Schelde na-ar de overkant en dienen als extra-zeker heid voor het geval de eerste Dow- leidin-g zou uitvallen. In de toekomst kunnen wel fabrieken op de linker oever bij Antwerpen op deze nieu we pijpleiding worden aangeslo ten- (Van onze correspondent) (Van onze correspondent) ZAAMSLAG Met het heien van de eerste paal voor het bouwen van een nieuw bejaardentehuis aan de Wilhelminastraat te Zaamslag, heeft oud-burgemeester van Zaamslag, te vens voorzitter van de stichting be jaardenzorg te Zaamslag, wellicht zijn laatste officiëlei daad in Zaam slag verricht. Dit heiten gebeurde gis termiddag onder toeziend oog van talrijke genodigden en verdere be langstellenden, en als de verdere bouw even zo gunstig verloopt als verslaggevers) vesJ binnen- en buitenlandse eldconcem ITT, vraagt We. ng voor haar fabriek te naast een U.T.S.-o opleiding -gendie™ elektrisch en autogeen onteurs in 2-ploegendienst e, lachines strekt tot aanbeveli „Ik heb gehoord au we stadhuis het oude kond van het huidige el- geen geld voor beschikbaar is. Het laee van een bungalow ion met meubilair van de Dat zei mevrouw Van 'lanis (VCP) in de Ter- scherpe kritiek op de m professor Bakema, de ontwerper van het nieuwe stadhuis, dat hij het gemeentebestuur zou ad viseren in de hal van het gebouw een fors wandtapijt van de Amster damse kunstenares 'mevrouw Fruy- tieir o-p te hangen. Prof. Bake-m-a had dit tegenover een onzer verslagge vers verklaard. Mevrouw Van der Plas herinnerde eraan dat b. en w. meermalen had den toegezegd dat voor het vervaar digen van een kunstwerk voor het nieuwe stadhuis Zeeuwse kunste naars zouden worden ingeschakeld. Prof. Bakema mocht van mevrouw Van der Plas denken hoe hij zich een dergelijk kunstwerk voorstelt, maar hij hoeft daarover no-g niet te beslissen. „U moet gewoon de kun stenaars in Zeeland en de culturele raad van Terneuzen een kans geven hierover mee te praten- Het is hele maal niet nodig; dat het zo'n duur tapijt van mevrouw Fruytier wordt". „Als er iets anders komt dat niet zo duur is kunt u het verschil mis sehien beter besteden aan nieuw meubilair voor het stadhuis", aldus het lid van de VCP-fr-actie. De he,er Hamelink (PvdA) was het helemaal rken. indaire arbeidsvoorwaarden, de afdeling personeelszaks» 22 AMSTERDAM-O TEL. 63711 importeur van een gevariea zoals- asbestcementprodi ilcementplaten. erk in ontwikkeling zowel oj dings- als op dat van modem rwmaterialen. reiding van de werkzaamhedei| ayon Zeeland en West-Braban ichting omtrent toepassing vu Larmee verband houdende bouw| aan architecten, bouwbureau nnemingsbedrijven e.d. ontakten onderhouden moila 'materialenhandel, voornamelijk ten. erwachten wij: gelijkwaardige opleiding, com ijd 20-35 jaar en rijbewijs BE. en sollicitaties voorzien van f hten aan bovenstaand adres c le letters T.A. tuvisdi-Vlaanderen: er zijn veranderingen op komst, die het land hui zullen herscheppen. (ADVERTENTIE) IS ST.-FRANCISCU5" SENDAAL ieid voor: TER ESTAURANT st worden met het verzorgen me maaltijden in wisselende -end). TER SPOELKEUKEN Hand. 1x per 3 of 4 weken >f zondag te worden gewerkt. I SPOELKEUKEN zondag. TER KOFFIEKEUKEN of middagdienst TER IJKE DIENST nmaakwerkzaamheden. :aak en alleen middag lichtingen bij het Hoofd Per' Slaan 25, Roosendaal. -1118 Nu Het embleem van de Apollo 12. Deze week bij elk Shell- station, dat in het teken van de Apoilo-actie staat.Gratis bij 20 liter benzine of 2 liter Shellina Premix. Elke week een nieuwe.Verzamel ze alle tien en plak ze op de gratis verzamelaffiche. gratis Apollo-stickers I sheuT bij She (Van onze correspondent) een ^edeida ndse Stikstof Maatschappij n.v. te Sluiskil heeft iu( j 'llcuu'e eenheid in bedrijf gesteld, die dagelijks negenhonderd 'tt a i even zovce' ton ureum produceert. Reeds wordt dagelijks, jere eenheden nog eens elfhonderd ton ureum gemaakt, zodat I1 totale joiliiceiitj produktie van tweeduizend ton de N.S.M. tot de grootste o in zijn soort behoort. Hiervoor wordt dagelijks rond twee Miljoen kubieke meter aardgn» verwerkt. deed de directeur tta5' v- Gena, die on- Pensoengereehtigde leeftijd tiiH Za*. over(5ragei>, lt»We"unlVKn,ruim 43 'aar' ïVan 16500 mi een °PPer' Ibtie),,; ®2 van het Sluis- -n werd in and dull in bedrijf ge- |tint"nSkc reden om bil de r apparat,, "DIant" de mo- ittr Gen, d' kiezen, 'noem- f het billijkheid om l*1 tonnenSeProduceerde t v»or het 'f w?rken. Er wor- ■"Sa'e comL dr;1ven van de fetuikt n'ejSOren- stoomtur- ■N® 'word» 8 VV9ze kan er l'huidil n gewerkt het- hom™currentieoosit.ip 8 °»ernée!!,aï,ook ter we" eenzelfde installatie en VILLEBRORD beschikken, hebben te kampen met de kinderziektes, die bij deze enorme machines en apparaten te voorschijn komen. Gedeeltelijk zijn deze moei lijkheden al opgelost'en men twijfelt er op de N.S.M. niet aan. of ook de andere zullen spoedig gevonden wor den. Naast de produktie van ammoniak en ureum is er ook nog de fabricage van salpeterzuur, nitraat en vloeiba re meststoffen. Vooral wat de vloei bare meststoffen betreft is, in de evo lutie van de kunstmestindustrie de N.S.M. al heel vroeg begonnen met de fabricage van mengmeststoffen en kunstmest in vloeibare vorm. Hiervoor is vanzelfsprekend ook weer de nodige opslagruimte onont beerlijk. De N.S.M. bevond zich in dit opzicht in een gunstige positie, om dat door het wegvallen van het ge bruik van cokesovengas een reeks gashouders vrij kwam die met be trekkelijk weinig middelen omge bouwd kon worden tot opslagruimte voor de vloeibare meststoffen. Op de ze wijze kon al spoedig zo'n 14.000 ton worden opgeslagen, precies ge noeg om een zeeschip af te laden. De verhoogde productie bracht de noodzaak mee om nog eens een nieu we opslagtank van 25.000 m3 te bou wen, die volgend voorjaar gereed zal zijn. Daarnaast wordt de haven uit gediept om schepen tot 25.000 ton te kunnen ontvangen. Ook met deze werkzaamheden hoopt men over en kele maanden klaar te zijn. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Ruimte lijk is Midden-Zeeland het best in staat om een verdergaande industriële ontwikkeling op te vangen, zo concludeert de giste ren verschenen „Ontwikkelings- schets-1971". De stedelijke voorzieningen kunnen gereali seerd worden in Goes, Vlissin gen en Middelburg. Oost Zeeuwsch-Vlaanderen echter, ligt als het ware in een span ningsveld van enerzijds de ei gen mogelijkheden tot verdere expansie en anderzijds de be perkingen die door de planolo gische gegevenheden: Baalhoek- kanaal, Land van Saeftinge, bufferzones en beschikbare woongebieden worden opge legd. De arbeidsmarkt zal in de toe komst wellicht meer verweven worden met het Antwerpse ge bied. zo zegt de ontwikkelings- schetsl die tot de conclusie komt, dat een diepergaande stu die, mede ten behoeve van het streekplan Oost Z. Vlaanderen, noodzakelijk kan worden ge acht. „De uitgangspunten en doelstellingen voor dit gebied zullen wellicht moeten worden herzien", menen de planologen, die aan de ontwikkelingsschets hebben meegewerkt. „In elk ge val zullen de konsekwenties van het Baalhoekkanaal waarin moeten worden betrokken", met name ten aanzien van de lokali sering van industrieterrein. In tensivering van de contacten met België ligt in het verlengde van deze opzet. (Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN De colleges van b. en w. van Terneuzen, Axel, Sas van Gent Hontenisse en Hulst zijn voorstander van een vaste route voor vrachtauto's die in Zeeuwsch- Vlaanderen gevaarlijke stoffen ver voeren. Zij gaan ook na wat er te doenis tegen het parkeren van der gelijke wagens in straten van dicht bevolkte woonwijken. Een provinci ale werkgroep bestudeert de juridis che en organisatorische kanten van deze kwestie. De colleges van p. en w. dringen er bij de provinciale commissie op aan zo spoedig moeg- lijk met een oplossing vaan het probleem te komen. eens met mevrouw Van der Plas. „Als professor Bakema denkt,, kost het al geld", zei hij. „De Zeeuwse kunstenaars moeten ook 'aan bod kunnen komen". Zijn fractiegenote, mevrouw Kes Spruyt, vond prof. Bakema geen partij voor de culturele raad. „Als prof. Bakema het woord voert ik vind hem een machtige man die erg indringend spreekt mo'gen de an dere kunsten-aars wel tweemaal zo veel tijd hebben om hun standpunt, te verdedigen". Wethouder Barbé vond dat een onderschatting van de culturele raad. Een architect heeft een belang rijke inbreng betreffende de aan kleding van zijn gebouw. Prof. Ba kema heeft alléén zijn visie gegeven over het te ma-ken kunstwerk. Hij zal hierover in aanwezigheid van mevrouw Fruytier een voordracht houden voor de culturele raad. Het is bepaald niet zo dat prof. Bakema op eigen houtje te werk gaat bij het kiezen van een kunstwerk. Het staat de culturele raad vrij om deze keuze over te nemen of niet, aldus de weüho-uder. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In Terneuzen is opgericht de vereniging voor voortgezet onderwijs op gereformeerde grondslag te Terneuzen en omstreken. Donder dag 4 november wordt in het gebouw van de gereformeerde gemeente aan de Vlooswijkstraat een ledenvergadering gehouden tot vaststelling van de statuten en. reglementen, waarna de koninklijke goedkeuring zal worden aangevraagd. Nadat in de loop der jaren pogin gen om tot een vorm van samenwer king te komen met het christelijk lyceum te Goes, de schristelijke ma vo te Axel en het Zeldenrustcollege te Terneuzen waren nuslukt, is met de christelijke mavo te Oostburg overeengekomen dat ongeveer veer tig' leerlingen van gereformeerde huize deze school zullen bezoeken. Het bestuur van de nieuwe schoolvereniging stelt zich op het principiële standpunt dat de moge lijkheid moet bestaan om voor kin deren van de leden ontheffing te verlenen van het bezoeken van b.v. toneelvoorstellingen, het zien van schooltelevisie en het beoefenen van ritmische gymnastiek. Deze dispen satie van sommige onderdelen van het lesrooster kunnen op verzoek van de ouders door de directeur van de christelijke mavo te Oost burg wel worden verleend. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de raadsver gadering van donderdagavond toon de de heer J. Hamelink (PvdA) zijn blijdschap over een brief van de minister van volkshuisvesting inza ke de verbouwing van een woning aan de Axelsestraat in Zaamslag. Uit de brief bleek dat een afwijzing van G.S. toch door de minister was goedgekeurd. De heer W. Roco (PvdA) verbaas de zich er over dat de oude cultuur- raad was „vertrokken" zonder dat hij daarvan op de hoogte was. Ook zijn partijgenote, mevrouw W. Kes- Spruijt, sprak in die zin. Wethouder Barbé weerlegde dit door er op te wijzen dat de raad hiermee akkoord was gegaan en dat de nieuwe cul- tuurraad spoedig bijeen zal ko men. De heer J. van Cadsand (VCP) zei het te betreuren dat de aanleg van een sportveld in Zaamslag zo lang duurt. Wethouder Barbé ant woordde dat hiermee veel tijd ge moeid is en hij hoopte in een vol gende vergadering met nadere be richten hieromtrent te komen. Tot voldoening van de heren Van Nispen (VCP) en De Vriend (T70- 2000) zei wethouder Ramondt van openbare werken dat aan de on draaglijke stank die „het open riool in Sluiskil veroorzaakt, gauw iets gedaan zal worden. (Va-n een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Caféhouders in de gemeente Terneuzen die in ver band met een feestje of iets derge lijks na sluitingstijd open willen blijven, hebben niets anders te doen dan voor tien uur van diezelfde avond de politie to bellen dat het een uurtj e langer wordt. Met dertien tegen tien stemmen nam de Terneuzense gemeenteraad een dienovereenkomstige wijziging van de nieuwe al-gemene politiever ordening -aan. Het voorstel werd in gediend door de heer P. de Jonge (Boerenpartij). De heer De Jonge verwees naar het goed functioneren de „bonnensysteem" voor horecabe drijven te Hulst en de afschaffing van het verplichte sluitingsuur te Axel. Tegenover de oude vertaling en psalmberijming 1773 staat men wel willend. Tevens zal de school in Oostburg meer tot schooltelevisie overgaan. De leerlingen die straks in Oostburg op school gaan bezoe ken thans het Zeldenrustcollege in Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) SA VAN GENT Zaterdag en zondag worden om twee uur in cafe De Oude Brug te Sas van Gent voorwedstrijden gespeeld door het district Zeeuwsch-Vlaanderen in de extra klasse libre. De partijlengte is 350 caramboles. Deelnemers zijn R. Dieleman, Axel, M. Verlinden, Zaamslag'; R. Claeys>- sens, Sas van Gent, Th. Eenenaam, Terneuzen, A.Dallinga, Sluiskil, D. Standaert Eede.. Reeds drie partijen zijn er ge speeld. In de eerste partij won R. Cl-aeyssens met 350 caramboles van Dallinga, die 173 caramboles scoor de. In de tweede partij weer winst voor Claeyssiens, waartegen Diele man 295 caramboles haalde. In de derde partij won Dieleman en kwam Dallinga tot 127 caramboles. TERNEUZEN Rijdens een fees telijke bijenkomst van de afdel%ing Sluiskil van de katholieke bond van overheidspersoneel (KABO) in de kantine van de m.t.s. te Terneuzen, werden gisteravond door districtsbe stuurder N. van Haasterd, een aantal veertigjarige en zilveren jubilarissen gehuldigd. Het gouden insigne voor veertig jaar lidmaatschap werd uitgereikt aan de heren: W.van Megen te Sluiskil, P. Groothaert te Sas van Gent en H.van der Laak te Westdor pe. Het zilveren insigne werd uitge reikt aan de heren: A. Hofman, J Brauwer, C. Michielsen en Hooy- donk, allen t,e Terneuzen. M. van Nispen te Sluiskil en A. de Vries, E. Snoek, H. de Meyer te Sas van Gent. De feestavond begon met een kofietafel, en werd besloten met de medewring van het orkest van Johnny Contra. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeenten Terneuzen, Axel, Sas van Gent, Hulst en Homteniisse hebben zich in beginsel bereid verklaard hun subsidie aan het region-aal ped-aigoigisch oentruim te Middelburg te verhogen van 10 aent tot 34 cent per inwoner o-ver 1971, Het pedagogisch centrum, dat o.m, cursussen voor onderwijzers in on derwijsvernieuwing organiseert, had subsidie verzocht omdat de is weggevallen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeentebe sturen van Terneuzen, Axel en Sas van Gent hebben overeenstemming bereikt over het opstellen van een nieuwe gemeenschappelijke regeling betreffende een afvalwaterleiding. Nolg voor het eind van dit jaar zal de nieuwe regeling ter goedkeuring in de desbetreffende gemeenteraden in behandeling komen. In de rege ling zullen onder mieer de woon kernen Zaamslag, Koewacht en Zuid- dorpe worden opgenomen. Heemkunde Door de heemkun dige kring West-Zeeuwsch-Vlaande ren wordt op 4 november in het cultureel centrum te IJzendijke ('s avonds om Kalf 8) een bijeen komst gehouden. Tijdens deze bij eenkomst zal de heer J. Cornelis uit IJzendijke zijn boek over de ge schiedenis van IJzendijke aan het gemeentebestuur van Oostburg aan- bieden. deze eerste paalheiing zal Zaamslag binnen afzienbare tijd een modem bejaardenhuis rijk zijn. Dit nieuw te bouwen bejaardentehuis dient lei- vervanging van het Nederlands Her vormde „Rustoord" aan de Molen straat, die thans gezamenlijk huisves- aan de druk bereden Terneuzense- straat, die thans gezamelijk huisves ting bieden aan 50 bejaarden, terwijl in dit te bouwen bejaardentehuis 76 bejaarden verzorgd kunnen worden en bovendien 4 ziekenkamers be schikbaar zullen zijn met een totale capaciteit van 7 ziekenbedden.

de Stem | 1971 | | pagina 5