1 Dirigent j. Meijers maakt amateurs warm voor muziek r» UNIT GLORIA GEEFT JEUGD VAN KLOOSTERZANDE EXTRA OPTREDEN EDE GREn ESTDORP Uitreiking van diploma's bij EHBO-Terhole Uitslagen competitie bedrijfs- volleybal -fcsc/cehp&tg stad streek VOLLE INZET IS SUCCES VAN MUZIEKKORPSEN KLOOSTERZANDE, ZAAMSLAG EN ZUIDZANDE Vlissingen KWALITEITEN examens Tentoonstelling in de Blaauwe Hoeve Zuiddorpe krijgt wellicht wandelpad Uniforme regeling vergoeding brandweerpersoneel Koewacht, Overslag en Zuiddorpe krijgen plastic vuil-zakken Clinge Vergadering vereniging „Voor het zorgenkind" Topbiljartclub ONA won van STC Kloosterzande |Pn„ J4 -1- Triel' 225 "2. K°- fachtvo rst Din Per wees wees stenc want kant< u zel: stenc u zet voor stenc uw e sinds Joris tel 4* Pe 2 zoek" beha als 1 Tern Te Dive te h Rel 2 O160C Te" Kiek nes, rheu 1.199 huis gen straj Mar' Te schu plaa vent res, e.d. F.H. kuy] lede dags 0410; Geb weiï gror rant Kor Zoo: Brei senc Brei best Naa stra Lan Nie' daa! Gra niet kor gen lan< rol ft li 1701 Kir hee f/öensdag 27 oktober 1971 ll (ADVERTENTIE) vraag kleurenbrochure dealerlijst aan bi] Riha Harderwijk (Van onze correspondent) TERHC E Tijdens een feeste lijke bijeenkomst van de afdeling Terhole van de EHBO, waarbij vele genodigden aanwezig waren, heeft burgemeester mr. M. Somers van Hontenisse aan veertien geslaagden als eerste helper het diploma uitge reikt. In een toespraak deelde de burge meester mee, dat het werk van de EHBO door het gemeentebestuur zeer op prijs wordt gesteld. Temeer omdat alles belangeloos wordt ge daan in deze toch wel zeer dure tijd en ook omdat hier gewerkt wordt om het ieed van anderen te helpen verzachten. Hij was ervan overtuigd, dat de afdeling Terhole al dikwijls goed werk heeft geleverd en dat het helaas te dikwijls voorkomt, dat er hulp geboden moet worden aan ver keersslachtoffers op en langs de drukke Hulsterweg. De heer Daelman, hoofdbestuurs lid van de Nederlandse katholieke EHBO, tevens districtssecretaris in Zeeland, bracht namens hoofdbe stuur en distrlctsbestuur dank aan de afdeling Terhole voor het mens lievende werk. Verder werd nog het woord gevoerd door pater Jeuningk en dokter Casparie. Beiden hielden' een vurig pleidooi voor het EHBO- werk. Namens de geslaagden bracht de heer Malcontent dank aan de afde ling Terhole voor de cursus. De afdeling telt op dit moment 31 le den. Aan alle leden werd tijdens deze bijeenkomst een verbanddoos uitgereikt, zodat alle leden steeds in de gelegenheid zijn van de nodige verbandmiddelen gebruik te ma ken. Avondschieting De nieui handboogvereniging „Eendracht" gaf een openingsschieting op de liggen de wippen in de oude vismijn. Door voorzitter Van de Walle werden de 60 schutters welkom geheten. En door de wethouder van sport werd op kundige wijze het eerste schot gelost, waarna het concours een aan vang nam. Uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel; B. Knuist van Ju liana uit Oudelande. 1ste zijvogel; C. Moraal van Eendracht uit Vlissin gen. 2de zijvogel; mevr. A. A. Sweers van Eendracht uit Vlissin gen. 1ste bovenkal; W. A. de Wilde van Juliana uit Oudelande 2de bo verikal; H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. 1ste onderkal; J. W. Joossen van Juliana uit Oudelande. 2de onderkal; F. Koens van Spes- Nostra uit Ovezande. Een bijzonder feit was dat alle hoge volgels, op de hoofdvogel na, bi] loting werden toegewezen. 1ste klep; C. D. Raas van Vooruitgang uit Kwadendamme. 2de klep; Tonny de Jonge van Sora- nus uit Heinkenszand. 3de klep; A. Clarys van A. D. L. M. uit Kwaden damme. Meeste kleine volgels; C. v. d. Plasse van Diana uit Yerseke, met twee volgels en na kamping. De drie zilveren bokalen werden ge schoten door; 1ste B. Knuist met Hoofdvogel. Tweede C. D. Raas met_ de meeste kleppen, en derde C. v. d.' Plasse met de meeste vogels. Uitslag van de tweede wip. 1ste hoofdvogel; P. Vette van Concordia uit 's Hee- renhoek. 2e hoofdvogel: C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's Heeren- hoek, bij loting. 1ste zijvolgel; B. C. v. d. Kreeke van Ons Genoegen uit Oudelande. 2de zijvogel; G. Geys van Soranus uit Heinkenszand3de zijvogel; J. de Jonge van Soranus uit Heinkenszand. 4de zij vogel; W. J. Voet van Soranus uit Heinkens zand. 1ste kal; G. Bracke van Spes Nostra uit Ovezande. 2de kal; P. Daalman van A. D. L. M. uit Kwa dendamme. 3de kal; G. Geys van Soranus uit Heinkenszand. 4de kal; B. C. v. d. Kreeke van Ons Genoe gen uit Oudelande, bij loting. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE „Och: het is een hobby. Je bent ermee geboren en je gaat er mee dood." Aan het woord is de heer J. Meijers uit Terneuzen. Hij is dirigent van drie muziekkorpsen uit respectievelijk Kloosterzande, Zaamslag en Zuidzande. Deze gezelschappen hebben twee dingen gemeen: hun dirigent en het feit, dat ze in de hoogst mogelijke afdeling van hun bonden spelen. „St. Cecilia" uit Kloosterzande heeft de eerder verworven plaats in de allerhoogste afdeling van de .ka tholieke bond afgelopen weekend op het concours in Hulst met succes verdedigd. Het korps eindigde met de hoogste waardering van alle deelnemende harmonieën en fanfa res aan de concertwedstrijd en kreeg daarvoor „lof van de jury". Dirigent J. Meijers heeft met dit jongste resultaat de indruk verste vigd patent te hebben op succes. „Ik ben geen concoursjager", vertelt hij. Angstvallig waakt hij er ook voor om het succes van „zijn" muziekge zelschappen aan zich te trekken. Hij praat niet graag over de kwali teiten, die hij ontegenzeglijk heeft, maar schuift alle eer af op zijn muzikanten. „Zonder de volle inzet van een korps bereik je niks", merkt hij op. En verder: „In Kloos terzande is er de afgelopen maan den hard gewerkt om zich op het concours waar te kunnen maken. Ten dele hadden we verwacht dat het zo zou lopen. Twee maanden voor het concours zijn we begonnen met twee maal repeteren per week. De veertien laatste dagen werd dat drie maal en enkele dagen voor het concours hebben we elke dag geoe fend. Ik weet dat ze achter me staan. Dat is ook bij die andere twee verenigingen zo en dat maakt het een stuk gemakkelijker". Dirigent Meijers is geen onbeken de in harmonie en fanfare-kringen. Belangstelling' voor harmonie-mu- ziek kreeg hij van huis uit mee. Zijn vader was dirigent van een korps in Walcheren; hijzelf kwam op zijn 22-ste jaar naar Zeeuwsch-Vlaanderen waar hij zich (Van onze correspondent) HULST Uitslagen van wedstrij den die zijn gespeeld in de bedrijfs- volleybalcompetitie afdeling Hulst: heren eerste klasse: Lyb.Verstrae- ten 1 - Clitex 1 2—1, KPJ 1 - Lyb.Verstraeten 1 13, Juvanta 1 - Ambulo 1 40. Heren tweede klasse: Cactus - Ambulo 2 2—2, Ambulo 3 - GVC 4—0, PVH - Dage raad 22. Heren derde klasse: DAF Racing - Juvanta 2 03, WC - Clitex 2 13. Dames eerste klasse: PVH - CVC 1 30, Mavo 1 - Clitex 12, Juvanta - EIV 13, Pioniers - KPJ 21. Dames tweede klasse: Doordouwers - Lyb.Verstraeten 3—0, CVC 2 - Mavo 3 0—4, DAF Racing - Mavo 2 40. BERGEN OP ZOOM. Vakdiplo- ma Stichting Smecoma. J. van der Graaf, St.-Annaland; J. Mackloet, Dirksland; P. Noteboom, Nieuwe- Tonge; J. Oudesluijs, St.-Maartens- dijk; C. du Pree, Middelharnis; B. Ta- nis, Sommelsdijk; A. van Zetten, Sta- venisse; J. den Braber, Stavenisse; N. Frijters, Oude Molen; J. Giljan, Dinteloord; R. Gouswaart, Sommels dijk; W. de Groen en J. van Oeffelen uit Steenbergen: J. van 't Hof, St.- Annaland; W. Jongenelen, Roosen daal; A. Lodewijks, Fijnaart; A. Ma rien, Wouw; A. Oost'erbos, Roosen daal; J. van Overveld, Halsteren; M. Raats, Moerstraten; C. Valkenburg, Wouw; G. Verschuren, Klundert; H. Westerlaken, St.-Maartensdijk; F. Jansen, Oud-Gastel; H. Houtepen, Oudenbosch; G. Lambrechts, Fijnaart; L. Nieuwlaat en J. de Rooij, Roosen daal; J. Withagen, Kruisland; J. Dorst, Nieuwerkerk; T. Hough, Ber gen op Zoom; H. Meeuwisse, Fijnaart; W. van der Vate, Nieuwerkerk; N. van Dorst, Roosendaal; P. Nuiten, Oud-Gastel; C. van de Oudenhoven, Oudenbosch. SINT-JANSTEEN Aan het technologisch instituut van de afde ling elektronika van de Koninklijke Vlaamse Ingenieursvereniging te Antwerpen, slaagde de heer Ronny Polspoel uit St.-Jansteen voor het diploma specialisatie kleurentelevi- overgaf aan de muziek. Het geheim van zijn persoonlijke succes is waarschijnlijk zijn populariteit bij zijn mannen. Bestuursleden dragen hem op han den, muzikanten hebben een grote bewondering voor zijn persoonlijke inzet, hijzelf zegt er het volgende van: „Je moet proberen je populair te maken. Dat kan alleen door met de leden mee te leven in alle moge lijk omstandigheden. Er moet in een korps hard gewerkt worden. Na cje repetities wordt er vaak wat gebiljart. Daar moet tijd voor zijn en daarom doe ik er aan mee". Moeilijkheden kent Meijers niet. Het kost hem weinig inspanning om aan jonge leden te komen. „Jonge leden krijgen kost geen moeite", zegt hij. „Het ligt er gewoon aan: hoe wordt het gebracht". Over het bondsconcours in Hulst metkt hij tot slot op: „Wat ik van de algemene kwaliteit vond? Tja: we hebben al leen de twee korpsen vlak voor ons gehoord. Mijn persoonlijke mening is dat de laatste twee van de jury een milde beoordeling hebben ge kregen, maar dat hebben wij naar mijn mening ook". (Van onze correspondent) HULST Zoals de laatste jaren gebruikelijk is wordt ook dit jaar een handenarbeidtentoonstelling gehou den van werkstukken, die door de bejaarden en chronisch zieken van Huize De Blaauwe Hoeve in Huist vervaardigd zijn. Vanaf vrijdag tot en met maandag 1 november zijn de werken te bezich tigen in het restaurant van het be jaardentehuis. De officiële opening vindt vrijdag om zeven uur plaats. De expositie is dagelijks geopend van tien tot twaalf uur, 's middags van half drie tot vijf uur en 's avonds van zeven uur tot half negen.^ Aan deze tentoonstelling is een lo terij verbonden. (Van een onzer verslaggevers) ZUIDDORPE Momenteel wordt overwogen of de mogelijkheid be staat uit de zogenaamde „recreatie- pot" gelden beschikbaar te krijgen voor de aanleg van een wandelpad aan de rand van de bebouwde kom in Zuiddorpe. Het wandelpad kan er komen in het kader van de ruilver kaveling Koewacht. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De gemeente Axel wil in het intergemeentelijke overleg voorstellen een ambtelijke commis sie samen te stellen, die de mogelijk heden moet bestuderen om te komen tot een uniforme regeling voor de vergoeding van brandweerpersoneel. Axel heeft de voorkeur uitgesproken voor alle korpsen één lijn te trekken. SLUISKIL In een geheel nieuw jasje gestoken presenteert soos High way zich momenteel aan de Siuis- kilse bevolking. De soosruimte, met discobar en gezellige zitjes, is opge knapt en tegen de buitenkant is een decoratief houtwerk aangebracht, die het geheel er doet uitzien als een blokhut. De belangstelling vopr de soos, die openblijft tot de zomervakantie, is goed te noemen, aldus Ineke van Genderen en Beppie de Visser, twee leden van het uit negen personen be staande team, dat de soos doet draai en. „Gemiddeld zo'n 170 bezoekers per week", aldus de teamleden. Soos Highway gaat zijn vierde seizoen in en op de achterliggende jaren terugkijkend bleek men giste ren toch niet voor honderd procent tevreden. „Bij sommige ouders be staat nog een soort drempelvrees voor onze soos. Dit zouden wij graag willen wegnemen, vandaar het stre ven om ook de ouders bij het werk te betrekken. Wij weten dat er som mige ouders zijn die hun kinderen verbieden lid te worden van High way. We zouden graag willen dat juist die mensen eens een kijkje bij ons kwamen nemen", aldus beide dames. Die gelegenheid bestaat op 6 no vember, wanneer Highway een con tactavond ouders/soos belegd. „Soos vinden wij anders geen juiste bena ming, wij noemen het liever „ont moetingscentrum". De sfeer die hier heerst wordt bepaald door de leden zejf, want het team is samengesteld uit de leden, die allen een eigen in breng hebben in de programma- opzet. Er is overigens toch wel een aantal jaren voor nodig om goed te kunnen draaien", zo voegen beide dames eraan toe. Voor de komende maanden is al een aardig programma opgesteld. De soos is normaal geopend iedere woensdag-, vrijdag- en zondagavond voor 16-jarigen en ouderen. Zondag middag is (alcoholvrij) gereserveerd voor de jeugd van 14-15 jaar. Daarnaast zijn er speciale avonden: 6 november: contactavond ouders/ soos; 12 november: discussieprogram ma (onderwerp vermoedelijk milieu verontreiniging); 26 november en 17 december: filmavond; 3 december: Sint-Nicolaasavond; 25 december: kerstdiner; 31 december: oudejaars- viering (aanvang 00.15 uur). In het weekeind van 15 en 16 ja nuari kunnen de leden een weekend naar het vormingscentrum Hede- nesse. M Beppie de Visser (links) en Ineke van Genderentwe e leden van het leidingsteam van Highway. De zware paal word (Van een onzer verslaggevers) KOEWACHT Evenals de ge meente Axel zal ook de intercommu nale voor het ophalen van huisvuil in januari overschakelen op het ge bruik van plastic zakken. Dit bete kent, dat behalve de kern Axel in deze gemeente ook in Koewacht, Overslag en Zuiddorpe met ingang van volgend jaar gebruik gemaakt zal worden van plastic huisvuil-zak- ken. Voor wat de kern Axel betreft zal dit zeker gepaard gaan met een verhoging van de reinigingsrechten. EHBO De plaatselijke afdeling van de EHBO zal in de loop van deze week" een pleisteractie houden. De netto opbrengst komt ten goede aan de plaatselijke EHBO. Vlaamse Gaai In café 't Voske bij Huiuib Leys hieod de vogelvereni ging De Vlaamse Gaai een bijeen komst voor leden. Voorzitter R. van der Kelen (herinnerde de leden er aan dat noodzakelijk activiteiten op touw gezet moesten worden om de nodige financiën binnen te krijgen. Hij achtte het houden van een lote rij noodzakelijk. Verder werd ge sproken over de tentoonstelling op 13 en 14 november. (Van een onzer verslaggevers) HULST De oudervereniging „Voor het zorgenkind" houdt zater dag 30 oktober in de Koning van Engeland in Hulst een ledenverga dering. Deze begint om 14.00 uur. Drs. Vos, psycholoog in Tilburg, zal onder meer een lezing houden over het gehandicapte kind in het gezin en over het kind in onderwijs, soci ale werkplaats, dagverblijf, inter naat en over de verhouding van deze instellingen tot het gezin. (Van opze correspondent) HULST De Hulster topbiljart club ONA heeft in de topbiljartcom- petitie met 128 gewonnen van STC uit Sluiskil. Door dit verlies van STC heeft 't Anker alleen de leiding genomen. De andere topbil- jartclubs kwamen niet in actie. De stand ziet er als volgt uit: 1 't Anker, 2 gespeeld, 4 punten; 2 ONA, 23; 3 'i Centrum 22; 4 Excelsior a 2—2; 5 Kot, 2—2; 6 STC 22; 7 Ruige Toepers 21; 8 Excel sior b 20. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De mana ger van „Unit Gloria", John Drog- trop, heeft de pop-generatie van Kloosterzande een extra-concert van de Nederlandse formatie in het vooruitzicht gesteld. Het optreden moet beschouwd worden als een vriendelijk gebaar van de groep, die afgelopen weekend een optreden in Groenendijk moest afbreken wegens ziekte van de bassist. „Om het publiek te bewijzen, dat we zo beroerd niet zijn en het echt goed menen komen we zo spoedig mogelijk terug naar Kloosterzande", aldus het betoog van John Dogtrop. „Het was erg vervelend dat we met het optreden hebben moeten kappen, maar het kon echt niet anders". Halverwege het concert, afgelopen zondagavond in zaal „De Groene Molen" werd bassist „Hoss" van de groep zo ziek, dat hij overeind ge houden moest worden met een krukje. „Hij was eigenlijk in Utrecht al ziek", aldus de manager, „maar je weet hoe het gaat. Je probeert wat 't lijden kan, maar op een gegeven moment moesten we tot de conclusie komen dat het niet langer meer ging". De zanger van de groep heeft om half tien het publiek via de microfoon toegesproken en proberen uit te leggen wat er aan de hand was. Er was geen sprake van protesten, maar de teleurstelling was af te lezen van de gezichten van de drie honderd bezoekers. Kloosterzande telt uiteindelijk nogal wat „Unit Glo- ria"-fans. De formatie heeft dat on der meer te danken aan drié succes volle optredens bij Eddy Morcus in Groenendijk. Het concert van afge lopen weekend was het vierde, of of liever gezegd: had het vierde moe ten zijn. Wanneer Unit Gloria weer in Kloosterzande zal komen is nog niet met zekerheid te zeggen. Deze week hebben de zaaleigenaar en de mana ger nog een bespreking en dan zal de nieuwe datum worden vastge steld. John Dogtrop heeft meege deeld dat hij er in ieder geval op staat de desillusie van dit weekend vooir het Zeeuws-Vlaamse publiek goed te maken. Hengelclub De Vogel zal zondag 31 achtste en laatste ganiseren, waarna het pioenschap wordt wedstrijd wordt gehouden i tersehelde nabij de Perkste duurt van elf tot twee uw.'1 schrijving en prijsuitreM plaatsvinden in café Zee®'; Walsoorden. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST HW Editib voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f. 20.50 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 incassokosten) f. 7.10 per maand (incl. 13 ct incassokosten). RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat tei. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KLACHTEN OVER BEZORGING: buiten kantooruren: tel. im«" 3751. en tel. 01158-1940 (Z. Vlaanderen), ADVERTENTIE EXPLOIT1 Wnd. inspecteur Zeeland; C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601 Oostburg en W.Z. Vlaander A. Vergouwe (01172-1878) Kanaalzone en Terneuzen. J. Schieman (01155-1224). Noord- en Zuid-Beveiano. K. H. van den Berge REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme We„e'ei'. Middelburg, tel. 01180-778 Chef Zeeland: A.F. Koopman, tel. 01180-743 Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur. Zeeuwsch-Vlaanderen: G. van Berkel, tel. 011 «jf Redacteur O.Z.-V!aander A. Vertind, tel. 01140-3751. b.g.g. semafoon via: 01600-22341 of 0 1608-2073 of 01155-2237. Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: „,isiü8® R. van der Helm, tel. Sportredactie Zeeland- R. van Deursen, tel 011 Fotojournalist Zeeland: Cor J. de Boer, tel. 01155-24» (Van een onzer iVESTDORPE Sedert gisteren pr! n de Singel 46 in Westdorpe een h peehonderd jaar oude grenspaal die, Jssen het Oostenrijkse gebied en St; Publiek van de Zeven Provinciën |P® HAAG (ANP) Konstanz 1 Hheinfeiden 169 -2, Straats- I if onv-> Plittersdorf 285 plus IMaxau 329 plug piochingen 131 Mannheim 130 plus 1, Steinbach f Plus 1, Mainz 148 -2, Bingen 67 fr JU7) Heulen 27-2,Ruhrort 187 fe'n d 793 -5, Pannerdense' kop &7 Jvimegen 596 -4, IJsselkop "in i» Ussel 274 -8, Deventer I "4nn onsin 5452 Pl"s 2, Borgha- ItavoS, °nv" Helfeld 1099 plus 13, f e beneden de sluis 500 onv. ►rif"; donderdag 28 oktober I J<.Ur0m 9-34 en 22-20 ffflsweert 8.52 en 21.43 S?™-24 en 21.17 re2r 7,59 en 20-48 pmeldinge 9.24 en 22.10 Vooruitzichten W voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het K.N.M.I. op dinsdag om 18.00 uur: Aanhoudend hot 9; Sne5t S: aantal uren zon: r*er normaa"l ^P': 0 tot 4 graden ,,eer normaal wX^mp': van on" I, normaal- firaden bo- 6, van m,ir»e.+ns °P een droge pe- kans or» 12 uur: 95 pro- fer9V.r^nten £eheel dro°* et" uunÜtem™aantal uren zon' 3 fc tQt 4 eraS0 van ongeveer nor- rax--temp.: 0m,t-n ,onder normaal- droge normaal: kans »2 ,?en droge Derf6^ normaal: KanF ifr 95 Procent 1e van minstens dr°°s etmaa? m ans op een Se' I 80 procent. I

de Stem | 1971 | | pagina 2