bjgd verhuist naar zolder uurthuis De Sluis open oor (oude) volwassenen vetverdubbeli capaciteit vergeten kamer leden pleiten voor zeeuwse mossels Schiphol 2: op zand van zandbanken VMZ vraagt hearing aan over Baalhoekkanaal bij Staten Generaal GOED DAT ER POLITIE IS..? Onder wijs- voorstellen in raad Terneuzen Verwaterbassin aeliler dam Zuiddorpe Politie houdt zwerver aan Uitslag kleur wedstrijd Terneuzen 21 oktober 1971 YOORM (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zaterdag 30 oktober opent het buurthuis „De Sluis" aan de Dijkstraat zijn poor ten. Nadat het voornamelijk voor de jeugd een ontmoetings- en ont spanningscentrum was, zal het buurthuis voortaan vooral be schikbaar staan voor volwassenen en met name voor bejaarden uit de buurt. Heilevoe Qcddcrp, Mi dtiê ihar M 1 <3 REGELINGEN! De oudere bezoekers kunnen in het buurthuis een kaartje leggen of een partijtje biljarten. Verder bestaat de gelegenheid om deel te nemen aan dive e cursussen in handenarbeid. „De ouderen hier uit de buurt zul len in het begin misschien een beetje drempelvrees hebben omdat de jeugd hier altijd de scepter heeft gezwaaid, maar ik geloof dat de volwassenen wel gauw zullen wennen", zegt buurt huisleidster Philly Zom. „Uit contac ten met de buurt is wel gebleken dat er grote behoefte bestaat aan een buurthuis in de oude binnenstad van Terneuzen". Het benedengedeelte van het buurt huis is geheel gereserveerd voor de volwassen bezoekers. De oude poort wordt een eigentijdse entree met vi trines. De jeugdsoos verhuist naar de zolder. Beneden is er verder een speelzaaltje voor peuters en een ruimte waar naar hartelust aan fiet sen en brommers gesleuteld kan wor den. De nieuwe activiteiten in het buurt huis onderstrepen de behoefte aan vrijwilligers die een en ander willen begeleiden. Het buurthuis wordt zaterdag 30 oktober om twee uur met een feeste lijk tintje geopend. Voor kinderen tot en met elf jaar worden films ver toond. ^Scharrend» jké-v OVERFLAKK, SCHOUWEN Haamstede DUIVEN LAND Ziftl iVzr-fr OOSJER SCHELDE - EEK KEN THOLEN uwe kraan van Ovet n.v., Scheldereus 2, komtgesleept door de Mullersleepboten Kamperland en bij de Terneuzense sluizen aan. an een onzer verslaggevers) NEUZEN Het overslagbe- Ovet te Terneuzen heeft er een kraan bijgekregen. Het is de treus 3, de tweede aflevering ill kraan die 2! i jaar geleden nA va bedrijf is gesteld. nieuwe kraan, die hoofdzakelijk ikt zal worden bij het laden en van ereit koten en andere mas- eren in het Terneuzense hh- bied, heeft een overslagcapaei- a 500 ton per uur. Daarmee is erslagcapaeiteit van Ovet ver- ld. De kraan krijgt een plaats e Zevenaarshaven. Scheldereus 2 is bij machine- k Figee in Haarlem gebouwd, aanatm heeft 'n rijkwijdte v. 30 en een hefvermogen van 16 De sleepboten Kamperland en van de Terneuzense sleepdienst fr brachten de kraan van Hen- fób Ambacht, waar het gevaar een ponton van 37 bij 17 me es gemonteerd, naar de Schel- d. de middensluis werd de nieuwe 1st voor de Terneuzense haven de Zevenaarhaven gesleept. aJ de nieuwe kraan kan Ovet overslagvermogen tot 25.000 ton '6 opvoeren. (Van onze correspondent) Het plan voor een tweede na tionaleluchthaven voor de kust van Goeree-Overflakkee, zoals dat is ont wikkeld door International Port and Harbour Construction N.V. Het ge arceerde gedeelte geeft de grens van aanvaardbare geluidshinder aan. TERNEUZEN Bij de Ter neuzense gemeentepolitie ko men nogal eens automobilisten aangifte doen van de vermissing van hun auto, waarvan later bljkt dat hij helemaal niet werd vermist, maar doodeenvoudig geparkeerd "werd op een plaats die de bestuurder zich later niet kan herinneren. Dat was ook het geval met G. van B. uit Terneuzen, die zijn auto op een parkeerterrein in Axel had ge zet en hem later niet kon terug vinden. Nadat bij de Terneu zense politie aangifte was ge daan werd de auto op dezelfde plaats teruggevonden. (Vervolg van pagina 1) parkeergarage krijgen voor tenminste 8000 a 10.000 auto's. De aan- en af- voerwegen voor het personeel van het vliegveld worden gescheiden ge houden van de wegen voor het passa giers- en vrachtverkeer. Voor dit laatste zien de samenstellers ook een belangrijke rol voor het openbaar vervoer. Hoogwaardige rail- en weg verbindingen met alle delen van het land en in het bijzonder met de rand stad zijn mogelijk. De woongelegenheid voor cje 150.000 tot 250.000 personen, die naar schat ting aan het vliegveld gebonden zul len zijn, kan in één of meer„woonge- bieden op de redelijke afstand van de luchthaven gevonden worden en wel zonder de bestaande woongebie den te bezwaren. Tot die gebieden rekenen de sa menstellers ook Zeeland en West- Brabant. Zij hebben daartoe nieuwe autosnelwegen van het vliegveld naar Zierikzee en Roosendaal ontworpen. In genoemde plaatsen kunnen deze wegen op het bestaande net van auto snelwegen worden aangesloten. Het vliegveld zou volgens het plan aangelegd moeten worden op een schiereiland in zee. Het zand hier voor zou kunnen worden gewonnen uit de zandbanken voor de kust. Het eiland zou in zes jaar tijd aangelegd kunnen zijn. De aanleg van het vlieg veld zelf zou over een aantal jaren gespreid kunnen worden, waarbij ge lijke tred kan worden gehouden met de ontwikkeling van het luchtver keer. De luchthaven zou al in 1984 of 1985 operationeel kunnen zijn. De kosten van aanleg van het ter rein (circa 30 km2) zijn op basis van de huidige prijzen geraamd op 600 a 700 miljoen gulden. Volgens de samenstellers van de studie moet het stationsgebouw een (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Vereniging Milieu Hygiëne Zeeland heeft het voornemen om een openbare hearing aan te vragen bij de Staten-Generaal inzake de plannen voor aanleg van een Baalhoekkanaal en afsnijding van het Nauw van Bath. Handboogschieten De handboog- maatschappij „St.-Sebastiaan" te Zuiddorpe hield een kalkoenschie- ting, waarvoor een goede belang stelling bestond. Er werden 16 kal koenen gewonnen. De uitslag luidde: le hoogvogal: F. R. Begheijn, Terneuzen. 2e hoog vogel: A. Pottelberghe te Koewacht. Zijvogels: Gh. de Munck te Zuiddor pe en Th. de Waele te Koewacht. Kallen: P. van Esbroek te Sluiskil en E. Bouters te Moerbeke (B.). Daartoe is een memorandum op gesteld, dat naar organisaties in en buiten Zeeland is verzonden, die be trokken zijn bij de toekomstige struc tuur van Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. In het memorandum wordt onder meer aan het woongebied, het Land van Saeftirage en het probleem van de Westerschelde aandacht geschon ken. De VMZ heeft de organisaties uit genodigd om zo mogelijk deel te ne men aan de hearing met de leder) van de Staten-Generaal. Mocht dit zo zijn dan zal daarvan in een ver zoekschrift aan de volksvertegen woordiging melding worden gemaakt. Men neemt aan dat het verzoek om een hearing met het daarbij be horende memorandum in de eerste helft van November naar de Staten- Generaal zal worden verzonden. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de raadsver gadering van de gemeente Terneu zen, die op donderdagavond 28 ok tober wordt gehouden, zullen b. en w. voorstellen tot uittreding uit de gemeenschappelijke regeling afval waterleiding Oost-Zeeuwsch Vlaan-1 deren. B. en w. stellen o.m. dat het beleid van de gemeente er op gericht is om de daartoe behorende kernen aan te sluiten bij de afvalwaterlei ding kanaalzone Zeeuwseh Vlaande ren. Verder zijn er voorstellen tot vast stelling en tot wijziging van de alge mene politieverordening voor de ge meente Terneuzen. Tenslotte voorstellen tot verkoop van percelen grond en het verlenen van medewerking aan diverse scho len voor het aanschaffen van meu belen en leermiddelen. En een voor stel tot uitbreiding met een lokaal van de kleuterschool „de Hummel hof" te Sluiskil. De raad zal gevraagd worden haar goedkeuring te hechten aan het voor stel tot het in voorbereiding ver klaren van het bestemmingsplan „Biervliet". Ook zal een voorstel ter goedkeu ring worden voorgelegd tot het ver lenen van een garantie aan de vere niging „protestanitech tehuis" te Sluis voor het restant der stichtingskos- ten van het bejaardenhuis „Ter Wal- le" te Biervliet. Vrouwengilde Dr. W. Eysink uit Hulst, lid van de werkgroep „huwe lijk en gezin" houdt woensdag 27 ok tober een causerie voor de leden van het r.-k. Vrouwengilde over: „Wat moeten we tenminste weten?". Hier bij zullen o.a. ter sprake komen de anatomie en d'e fysolcigie van het menselijk lichaam, voorbehoedmid delen enz. Het geheel wordt verdui delijkt met dia's. Kriekcputte Het poppentheater Kriekeputte in de Zoutestraat te Hulst speelt zondag het stuk „De Breiheks". De voorstelling begint om half drie. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG Het Tweede- Kamerlid ir. H. v. Rossum (SGP) heeft gsiteren tijdens de behande ling van de landbouwbegroting gepleit voor een verwaterbassin ten behoeve van de mosselteelt in de Oosterschelde. Dat bassin zou moeten komen achter de toekom stige Oosterscheldedam. De heer Van Rossum voerde het pleidooi mede namens de kamerle den drs. W. R. V. Dusarduijn (KVP), ir. D. S. Tuijnman (WD), Tj. Walburg (ARP) en J. J. Ko- ning'h (DS'70). Het betreft hier feitelijk een eni ge tijd geleden door de burgemees ter van Reimerswaal gelanceerd plan, „waarvoor wij grote sympathie hebben", zo zei de heer Van Rossum in een toelichting tegenover onze Haagse redacteur. Tijdens het kamerdebat bracht de heer Van Rossum het Reimerswaalse plan onder de aandacht van minister Ir. P. Lardinois van landbouw en visserij. Deze zal er vandaag bij de beantwoording van de gisteren ge houden beschouwingen zijn visie op geven. Volgens de heer Van Rossum is een verwateringsbassin in de Oos terschelde van groot belang voor de Zeeuwse mosseltelers die anders aangewezen zijn op het verwate ringsbassin 't Horntje bij het wad deneiland Texel. Dat ligt ten opzich te van de belangsrijkste afnemers van Zeeuwse mosselen, België en Frankrijk, te ver weg. Ook vroeg de heer Van Rossum nog naar het hoe van een saneringsgeregeling voor mosselkwekers, die uitsluitend per celen hebben in de Waddenzee. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Bij gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe kantoor van de AMRO in Axel is voor de jeugd een kleurwedstrijd gehouden. De uitslag van die wed strijd is nu bekend en luidt als volgt: leeftijdsgroep tot en met acht jaar: 1 Jos Plasschaert, Koewacht; 2 Marilyn Suy, Axel; 3 Ko Overdulve; negen tot en met twaalf jaar: 1 Marijke de Feijter, Axel, 2 Patricia Martens, St.-Jansteen en 3 Georgette le Sage, Axel. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. In de nacht van dinsdag op woensdag trof de Ter neuzense gemeentepolitie op een van de buitenwegen een 18-jarige uit Gent (B.) afkomstige jongen aan. Bij nader onderzoek bleek hij op 14 juli te zijn ontsnapt uit een rijksopvoe dingsgesticht te Ruyslede. Sindsdien had hij in Gent en aan de Belgische kust rondgezworven en veelal in ca fés gewerkt. Op het ogenblik van zijn aanhouding had hij geen geld en slechts een vervalst persoonsbewijs. Hij werd woensdag aan de rijkswacht te Zelzate overgedragen. Ruit ingeslagenIn de nacht van dinsdag op woensdag arresteerde de Terneuzense gemeentepolitie een dronken Duitse zeeman, die van het bijkantoor van het Algemeen Dag blad in de Nieuwstraat een ruit had vernield. Hij werd ingesloten en weer vrij gelaten toen hij zijn roes had uitgeslapen en de schade betaald had. Schuurbal De katholieke platte- landsjoingerenafdeling Terhole hou den zaterdag een „schuurbal" in de bekende schuur te Schuddebeurs, met medewerking' van „Romaco Disco" Het bal begint om 8 uur. (ADVERTENTIE) Ik zat me óp te vreten: een dik half uur in een fileEr staat zeker weer zo'n klungel het verkeer te „regelen", dacht ik. Maar op mn kantoor wist iemand me te vertellen, dat een verkeersagent een veron - gelukte chauffeur mond-op- mond-beademing had gege ven, tot de GGD kwam. Dat leren die jongens blijkbaar óók. Daar had ik voor staan wachten Clitex. In het artikel over de veertien jubilarissen bij Clitex in Clinge. in de krant van gisteren, zijn abusievelijk de namen van twee van de jubilarissen vergeten. Aan het rij tje moeten de heren Jos Morres en H. Martier, beiden van de kamgaren- spinnerij worden toegevoegd ook zij worden gehuldigd.

de Stem | 1971 | | pagina 5