Mr. J. van Aartsen opende medisch magazijn Oostburg SIMONS OF VERJAARDAG GERIDDERD jn. Meeslepend spel in koffieconcert Katie Itu BESTEMD VOOR OORLOGSOMSTANDIGHEDEN Poelman wint osseweirally Boekenweek wedstrijd voor Terneuzense kinderen 1tot1cent. stad streek VREDESRAMPEN Wil f} proeven wie jam koopt r?tm ZWAARDEMAKER Directeur Zeeuws streeklaboratorium plotseling overleden AUTO REED ACHTER OP AMBULANCE Trekking loterij van wielerclub uitgesteld JF. Bouwense 40 jaar bij PTT 24 ahoy' Vijftig jaar bij De Hoop Nieuwe telefooncellen in Goes eu Rilland Fruitbomen leeggeplukt Kaartavonden NK V-Sluiskil Burgemeester opent handelsinstituut HELMOND WON MTS-TOERNOOI Inschrijvingen handelsregister wse Energie-Maatschap. ourg, maakt bekend dat Dvengrondse hoogspan- de Nieuwe Kamer- onder een span- taar r 1 volt 971 de masten als het aan- wanneer de draden op anaf 12 oktober 197] VAARUJK. snbare vergadering. advies en bijstand voor ïeden zal op dinsdag 19 ur vergaderen. tukken liggen gedurende DO uur - 12.30 uur en van an de bodebalie van het an stadhuize gehouden en legankelijk. )SM 12/10 /erkoop rten zijn handelsmerken. Dinsdag 12 oktober 1971 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De commissaris van de koningin in Zeeland, mr J. van Aartsen, heeft gistermid dag in Oostburg het eerste maga zijn in Zeeuwsch-Vlaanderen vai de departementale afdelin: „Volksgezondheid in buitengi ivone omstandigheden" geopeni Het magazijn is een onderdee. van de ziekenhuisorganisatie in buitengewone omstandigheden, waaronder oorlogsomstandighe den bedoeld worden. Bij deze organisatie zijn momen teel over geheel Nederland 258 zie kenhuizen op vrijwillige basis aan gesloten. die beogen in geval van nood zoveel mogelijk gewonden, burger zowel als militair, op te ne men. Nauw zal worden samenge werkt met de bescherming bevol king, die de gewonden in het rarnp- gebied transporteert en zo nodig de I voortgezette eerste hulp verleent- Tijdens een uitvoerige toelichting die de chef van de V.I.B.O., afdeling I van het ministerie van Vo'lksgezond- j held en Milieuhygiëne, mr. Th. van de Broek, gistermiddag gaf, bleek dat er veel aan is gedaan de ver- 1 deelsleutel militair-burgergewonden I den in evenwicht te brengen. „Hier- f toe is een integratie bezig waardoor I de militaire hospitalen zullen wor den opgeheven. Eind volgend jaar I zullen 2500 militaire bedden zijn „geïntegreerd", vertelde hij zijn ge hoor, waaronder zich behalve de commissaris van de koningin ook I alle burgemeesters van Z'eeuwsch- I Vlaanderen bevonden, evenals direc- I ties van de drie Zeeuwsoh-Vlaamse I ziekenhuizen. De bedoeling is. aldus mr. Van de I Broek, in 1976 over 100.000 bedden 1 te beschikken, waarvan op dit mo- Iment er door de ziekenhuizen in I Nederland 33.000 geleverd kunnen Borden- Daarnaast beschikt de orga- jjnisatie over volwaardige ziekenhuis- llhedden en z.g. noodbedden die in de ■ziekenhuizen bijgeplaatst kunnen [Lorden of opgesteld in daartoe ge- [vorderde gebouwen. Die bedden zijn opgeslagen in de J VIB.O.-magazijnen, waarvan er 'momenteel 45 over het gehele land verspreid liggen. In 1976 zal het aantal zijn gecompleteerd tot 51. Naast de bedden -is in de magazij- Inen infusiemateriaal voorhanden, ([evenals geneesmiddelen, brancards len apparatuur voor het vaststellen r.en meten van radio-actieve straling. Alitrustmgen voor mobiele chirurgi sche teams ontbreken niet. De bed eden zijn compleet, d.w.z. met ma- Ttrassen, dekens enzovoort. Mr. J. van Aartsen toonde zich duidelijk ingenomen met dit maga zijn, waardoor Zeeland wat deze organisatie betreft voldoende is uit- jgerust want ook aan de overkant «van de Schelde bevinden zich maga zijnen. Hij dankte de heer Van de {Broek voor de zeer instructieve ■voorlichting en vroeg hem of het in ■geval van z.g, „vredesnampen" mo- ■Eelijk is een beroep op de magazij- inen te doen. Uit het antwoord van de heer Van de Broek bleek dat Imen op het ministerie reeds druk ■doende is deze mogelijkheid te be- Kni, „en- "Het Pidn is per 1 januari X j eettheden noodbedden voor de z.g. „vredesrampen". Hier- ipius toebehoren paraat te hebben- van zullen 120 bedden in het Oost- utgse magazijn worden opgeslagen- e aanvraag dient wel te lopen over I e geneeskundig inspecteur, zo be lt,de inleider een desbe- fn. vraag van burgemeester nr. j. L. Aschoff van Terneuzen. 1 m'a11 tet e'nd wan de bijeenkomst de burgerzaal nodigde de heer I °e Broek de aanwezigen naar ■net nieuwe magazijn, waar mr. Van riÜiu c'e officiële opening ver- L met het doorknippen van J„.; bnt. Onder deskundige leiding l de y i-B.O.-ambtenaren maakte da ^ye iaP daarna 'een rondgang |uaor hct magazijni waar hulpmidde. n waren uitgestald. (ADVERTENTIE) TIJDELIJK 1.81 [NEC,VIT VAKER Jonder kleurstof en conserveermiddel De heer Van Aartsen haalt de schaar, waarmee hij het magazijn gaat openen, uit een bakje, waarin medische in strumenten steriel worden bewaard Een van de instrumenten, waarover men in het magazijn beschikt, wordt gedemonstreerd. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Op 44-jarige leeftijd is zondagavond overleden, de econo misch directeur van de Stichting Streeklaboratorium voor Zeeland te Goes, drs. P. G. A. Verhage. De in Yerseke woonaohtige drs. Vei-hage werd zondagavond plotse ling onwel. Hij begaf zich naar bed. Naar men aanneemt is hij getroffen door een hartaanval. Drs. Verhage was een kleine twee jaar aan de Stichting Streeklaboratorium te Goes verbonden. Daarvoor heeft hij een groot aantal jaren in de scheepsbouwsector gewerkt- De heer Verhage was sinds enige jaren ge huwd en vader van een kind. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Mevrouw S. G. reed maandagmorgen met haar auto in de Hulsterloostraat achter op de ziekenauto uit Hulst, die even eens in de richting Nieuw-Namen reed om aldaar een patiënt op te halen. Mevrouw S. G. kou niet meer uitwijken. De werkelijke oorzaak van het ongeval is echter onbekend. Mevrouw S. G. moest evenals haar medpassagiere naar het ziekenhuis worden overgebracht. (Vair een onzer verslaggevers) HULST De wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen maakt be kend, dat de trekking van de door haar georganiseei de loterij definitief is vastgesteld op 39 oktober. Oor spronkelijk zou deze vorige week plaatsvinden, maar omdat nog niei alle loten waren verkocnï heeft men de uitslag uitgesteld. (Vah een onzer verslaggevers) GOES Besteller J. F. Bouwense van het postkantoor Goes heeft zijn 40-jarig ambtsjubileum gevierd, te midden van familie, vrienden en collega's. De heer Bouwense kwam ,op 5 oktober 1931 als hulpbesteller in PTT-dienst in Kats en bracht op Noord-Beveland 24 dienstjaren door, waarvan 9 jaar in Kamperland. In 1955 kwam hij naar Goes. De directeur van het postkantoor bood hem voor zijn verdienstelijke prestaties namens het staatsbedrijf der PTT een verguld insigne, een oorkonde en een jubileum-gratifica tie aan voor 40 jaren trouwe dienst. Namens het gezamenlijke postper soneel van de „Bevelanden" kreeg de heer Bouwense een verrekij ker. (Van onze correspondente) IJZENDIJKE Va-n heinde en verre waren de rallyrijders naar IJ- 'zendijke gekomen voor de tweede „osseweirally". Allen hebben geno ten van een spannende tocht. Er vielen vele sitrafpunten. Na afloop reikte burgemeester A. Schipper vain Oostburg de prijzen uit. De uitslag was als volgt: 1 P. Poelman, Middelburg; 2 'mevrouw Poelman, Middelburg; 3 H. Deveneijns, Sas van Gent; 4 P. de Jonge, Schoondij- ke: 5 C. Verraste, IJzendijke: 6 J. Risseeuw, Zaa-mslag; 7 H. Hazelager, Koewacht; 8 J. van Hijfte, IJzendij ke; 9 J. du Puy, Biervliet en 10 A. van Hijfte, Hoofdplaat. (ADVERTENTIE) NIEUWTJES op de Femlna. Alles voor fijner huishonden, plezieriger leven. Femina is er vol van. (Van een onzei verslaggevers) GOES In de Gasthuisstraat en dc Schaeumanstr.iat in Goes en aar- de Hoofdweg in Rilland zijn nieuwe telefooncellen in di rast gesteld. Met de in deze rellen aanwezige appara tuur kunnen de gebruikers zelf al ie gesprekken afwikkelen zender tus senkomst van een PTT-telefoniste. (Van onze correspondente) NIEUW-NAMEN Toen de heer B. de G. uit de Prospeerpolder t.e Nieuw-Namen zondagnamiddag in zijn boomgaard kwam, viel het hem direct op dat de voorste tien fruitbo men totaal leeggeplunderd waren. De bomen erachter hongen nog vol met appels. Het hek is naar alle waarschijnlijkheid niet geopend en van de daders ontbreekt tot nu toe ieder spoor. (Van onze correspondent) SLUISKIL Het bestuur van de afdeling Sluiskil van het Nederlands katholiek vakverbond heeft voor dit winterseizoen een aantal kaartavon den georganiseerd. De eerste kaart avond (bieden zonder roem) heeft plaats op 5 november; de andere op 17 december, 21 januari 1972, 18 fe bruari en 24 maart. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het comité kin derboekenweek van de openbare bi bliotheek in Terneuzen houdt, zoals leder jaar. ter gelegenheid van de kinderboekenweek (van 16 tot en met 27 oktober) een wedstrijd. Dit jaar is het een strijd tussen verschillende scholen van Terneuzen en omgeving. Iedere school kiest zich een kinderboek, werkt dit .naar eigen idee uit en voert dan op woensdag 27 oktober op. Op 27 oktober is de „bonte mid dag" in het Zuidla-ndtheater. Er zul len dan twee voorstellingen worden gehouden, een om half twee en een om vier uur 's middags. Voor deze wedstrijd wordt een jury gekozen uit leerlingen van de deelnemende scholen en een volwassenen jury. De prijzen, die beschikbaar zijn gesteld, dienen om de eigen school bibliotheek van de winnaars uit te breiden en bedragen: eerste prijs f 75, tweede prijs f 60 en derde prijs f 40. Beide voorstellingen worden opge luisterd door de poppenkastgroep „De Toverspiegel" onder leiding van de heer J. Dieleman. Vanaf 16 oktober is in de openba re bibliotheek een tentoonstelling te bezichtigen die ter gelegenheid van de kinderboekenweek is ingericht door leerlingen van „De Leeuwtjes", jes". Burgemeester Aschoff speldt de heer J. Simons, lid van de j>e" stuur van n.v. De Hoop in Terneuzen, de versierselen van het ridderschap van de orde van Oranje Nassau op. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op zijn 65e verjaardag is de lieer J. Simons, lid van de raad van bestuur van N.V. De Hoop in Terneuzen benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Burgemeester J. U. Aschotl speldde hem in de kantine van het bedrijf in aanwezigheid van com missarissen, de raad van bestuur en de directie van De Hoop, de ver sierselen van de koninklijke onderscheiding op. De nieuwe ridder werd gehuldigd omdat hij ruim een halve eeuw. om precies te zijn 52(4 jaar. aan de onderneming is verbonden en ais erkentelijkheid voor zijn grote acti viteit op kerkelijk en maatschappe lijk gebied. Nadat de voorzitter van de raad van bestuur, de heer J. G. van der Peijl, de heer Simons met zijn 65ste verjaardag had gelukgewenst en hem het gebruikelijke verjaarsca deau, een kop en schotel, had over handigd gaf burgemeester Aschoff een overzicht van de loopbaan en maatschappelijke bezigheden buiten de werkkring van de heer Simons. Als 12-jarige trad hij bij De Hoop in dienst op de afdeling boekhou ding. Door zijn grote ijver en door zettingsvermogen maakte de heer Simons snei nromotie. Als 22-jarige jongeman was hij algemeen procuratienouder. in 1962 adjunct-directeur en sinds 1968 lid van de raad van bestuur. Daarnaast bekleedt de heer Simons diverse commissariaten. „U hebt in uw le ven altijd veel van anderen, maar ook van u zelf geëist", zei de heer Aschoff. Verder memoreerde de burgemeester het feit dat de heer Simons 16 jaar ouderling en diaken is geweest van ae gereformeerde kerk in Terneuzen. Hij was in 1931 de oprichter van de studieclub Ex celsior, die later opging in de perso neelsvereniging van De Hoop, waar van de heer Simons jaren secretaris- penningmeester is geweest. Verder was hij lange tijd secreta ris van de vereniging ziekenhuisver- pleging (nu het Zilveren Kruis) en maakte hij deel uit van het bestuur van de stichting vormingswerk voor leerplichtige mannelijke jeugd. Bur gemeester Aschoff stelde vast dat de heer Simons een rijk leven heeft gehad omdat hij naast zijn werk zaamheden bij de n.v. De Hoop zeer veel voor de samenleving daarbuiten heeft gedaan. Het deed de heer Aschoff veel genoegen dat de ver diensten van de heer Simons ook koninklijke erkenning hebben ge kregen door zijn benoeming tot rid der in de orde van Oranje Nassau. De heer Simons zei in zijn dank woord volkomen verrast te zijn over de hoge koninklijke onder scheiding. Hij verzocht burgemees ter Aschoff zijn dank over te bren gen aan de koningin. Hij onder streepte het belang van het deelne men aan het maatschappelijk en verenigingsleven als een van de plichten van de burger in de maat schappij. (Van een onzer verslaggevers). TERNEUZEN Donderdag 21 oktober zal burgemeester J.C. Aschoff aan de Axelsestraat 16 liet nieuwe pand openen van het Neder lands Handelsinstituut. In het gebouw is een afdeling kantoormachines, kantoormeubelen, schoolartikelen, e-d. onderge bracht. Na de officiële opening door de burgemeester om 11 uur volgt een receptie van half twee tot 's avonds negen uur en de volgende dag van tien tot tien uur 's avonds, zullen demonstraties worden gehouden met mechanische en geautomatiseerde administraties, alsmede andere kan toormachines. (Van onze muziekmedewerker) TERNEUZEN De opvallende toeneming van de belangstelling, die er de laatste jaren bij orkestconcer ten in Terneuzen waar te nemen is, begint ook bij kleinere bezettingen door te werken. Er was voor het briljante concert van 't Mendelsolin- trio, zondag in het Zuidlandtheater, al weer veel meer publiek dan bij vorige recitals. Het trio, bestaande uit pianist Jan van der Meer, violiste Henny Rave- stein en cellist Elias Arizeuren, werkt nu drie jaar samen. Het heeft dit eerste Zeeuwse optreden meteen tot een groot succes gemaakt. Of men de waardering, of misschien zelfs bewondering, die de spelers voor het eerste programmapunt, de Kammersonate van Henze hebben, wel of niet deelt; de vertolking was bewonderingswaardig. Met Rcelho- vens „Geistertrio" kwam vervolgens een onbetwistbaar meesterwerk aan de orde. Het langzame tweede deel is een waarlijk uniek muziekstuk' met de meest simpele, welhaast pri mitieve middelen, wordt hier een somber, soms bits maar tegelijker tijd aangrijpend betoog gehouden. Het langzame tempo en de sommige wat minder donkere momenten ge ven ook mildere elementen. Soms dacht ik bij dit stuk aan het eerste deel van de negende symfonie, dat ook een voor Beethoven uitzonder lijk donker stuk is. Meslepead en virtuoos spe! in de vlugge delen. Dan het laatste stuk, het Trio van Ravel. De weergave van dit gewel dig virtuoze stuk, vanaf de inzet prachtig van klank gespeeld door de pianist, was opnieuw tot en met het grootse einde een demonstratie van perfect en geïnspireerd samenspel. Het eerste deel is gebaseerd op een Baskisch lied, maar ook verder heeft dit stuk een zuidelijke sfeer, soms poëtisch, soms wat spottend soms fel. Met een dankbaar applaus van de luisteraars eindigde dit veel belovend begin van het Terneuzense muziekseisoen. Rudolf Perdeck. (Van onze sportmedewerker) BERGEN OP ZOOM Ruim drie honderd studenten, afkomstig van zestien middelbaar technische scho len hebben in Bergen op Zoom de halfjaarlijkse sportmeeting gehou den. Helmond had wel de sterkste ploeg. De Oostbranbanders wonnen zowel de cross-wedstrijden als het volleybaltoernooi. De cross-lopen werden gehouden in de bossen van Lievensberg. Uitslag groep A tot en met 17 jaar: 1. Steegh. Venlo; 2. Le Pair, Eind hoven; 3. Brekelmans, Eindhoven. Groep B: achttien jaar en ouder: 1. Rijvei's, Breda; 2. Verbeek, Terneu zen; 3. Schot, Vlissingen. De scholenestafette over 6 x 800 m werd gewonnen door de groep Ber gen op Zoom, die de ploeg van Venlo op de streep klopte. De derde plaats was hier voor Helmond. De totaal-uitslag van het cross gedeelte was als volgt: 1. Helmond 6 punten; 2. Bergen op Zoom 9 pnt.; 3. R.K. M.T.S. Eindhoven 10 pnt.; 4. Utrecht 12 pnt.; 5. Terneuzen 16 pnt.; 6. Eindhoven 23(4 pnt.; 7. Breda 24 pnt.; 8. Nijmegen 24 pnt.; 9. Vlissin gen 24 pnt.; 10. Heerlen 25(4 pnt. In de gymzalen van Moller M.T.S. en Lage Meren yvon Helmond de fi nale bij het volleybal voor Oss, Ven lo en Eindhoven. De heer Blanken, directeur van de M.T.S. Bergen op Zoom, reikte na afloop van dit ge slaagde scholen-toernooi de prijzen uit. TERNEUZEN Moerman. Lange Reksestraat 12 Terneuzen, Schoon maakbedrijf. J. L. Mijnders, Slagers- bedrijf, Geraniumstraat 24, Terneu zen. Sexshop Climax, filiaal van Heinsma's postorderbedi-ijven te Amsterdam Korte Nieuwstraat 15 te Hulst. i

de Stem | 1971 | | pagina 5