Bestuurdersbond N.V.V. vierde veertigjarig bestaan V er Melrose Abbey had succes met festival Veel bel voor exi Hulster AFDELING WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN I MILIEU! Gebouw van Vogelwaarde Scouting opgeknapt [Tamelijk Vliegtuigje maakte noodlanding stad streek I ledenvergadering zwemclub Sluis Fancy-fair ten bate van handwerkcluh voor Zaamslagse bejaarden Jongeman reed tegen boom in zeelar o Biljartclub uit Zaamslag won van Belgen Vrouw gewond bij aanrijding in St.-Annaland Notaris Barbé overleden I Lustige Toepeis verloren van 't Anker Schietingen in Sas van Gent f' hoogwater za< Ruim duizend dekens voor Angola BRAND IN CARAVAN OORZAAK: MIST Brandje in tractorschunr AMBTENAREN HONTENISSE VOETBALDEN Sluis in oude ansichten SCHIETINGFN IN ZAAMSLAG Vragen over „kattepislucht" Maandag 11 oktober 1971 Maandag 11 oktober (Van onze correspondent) SLUIS De zwemvereniging Het Vrije te Sluis houdt dinsdag a.s, om zeven uur in hotel Het Hof van Brussel een algemene vergadering. Voorzitter G. J. van Oorschot acht de tijd gekomen om zijn hamer aan een ander over te dragen en stelt zich niet meer als zodanig herkies baar. Ook het aftredende jeugdbe- stuurslid mej. R. van de Walle wenst niet meer herkozen te wor den, terwijl bovendien in een be- staande bestuursvacature zal moeten worden voorzien. Het bestuur van Het Vrije is van plan de wintertraining van de wed strijdzwemmers, waarvoor men In voorgaande jaren naar Eekloo (Bel gië) ging, op dinsdagavonden te houden in het nieuwe overdekte zwembad te Oostburg. Ook de ande re leden zullen op deze avond, uiter aard tegen betaling, van dit zwem bad, dat binnenkort wordt geopend, gebruik kunnen maken. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte zullen enkele zweminstruc- tiefibns en een amusementsfilm worden vertoond. Daarna zullen aan hen, die voldaan hebben aan de eisen van de actie „Zwem je fit", de hieraan verbonden speldjes worden uitgereikt. (Van onze correspondent.) ZAAMSLAG In het Nederlands hervormd verenigingsgebouw „De Rank" te Zaamslag werd zaterdag een fancy-fair gehouden. De op brengst hiervan was bestemd voor de handwerkcluh van de bejaarden. Alle door deze club vervaardigde werkstukken waren reeds voor het sluitingsuur verkocht. Ook de diver se andere attracties genoten een rui me belangstelling. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Op de St.-Pie- tersdijk te Aardeniburg werd zon dagnacht om 3.45 uur een bewuste loze jongeman op straat aangetrof fen- Het bleek de 19-jari.ge G.A.G. uit St.-Kruis te zijn die, vermoede lijk na cafébezoek, met zijn brom; fiets tegen een boom was gereden. Met een .zware hersenschudding en een verlamde rechterarm werd hij naar het ziekenhuis in Oostburg vervoerd. o O GOES Grand - 20 uur: De rechter en de linkerhand van de duivel 14 j. HULST Bioscoopgebouw - 20 uur: Love story 14 j. Boekhandel Van Geyt, Steenstraat 20, expositie „Realisten" (t.m. 24 okt.) Werkd. van 9-12 en 13-18 MIDDELBURG City - 20 uur: Om het goud van El Paso 14 j- OOSTBURG - 20 uur:'Bob, Carol, Ted en Alioe 18 j. ROTTERDAM - 20.15 uur: „Je hoeft Amsterdam niet voor me in te pakken, ik eet het hier wel op" van Dimitri Frenkel Frank en Eli Asser door het Amsterdams Toneel. Museum Boymans-v. Beuningen, Scilderijen, objecten, rayografieën, foto's en tekeningen van Man Ray (t.m. 5 nov.). SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, Expositie schilderijen en gouaches van Dirk Jan Ribbeling. Iedere dag van 14-18 uur, vrijd. van 14-21 uur (t.m. 30 okt-). TERNEUZEN Luxor - 20 uur: M.A.S.H. 18 j. VLISSINGEN Alhambra - 20 uur: De mante[| j. WISSEKERKE Dorpshuis - 20 uur: Een av», in de Koopermoolen, cabaret Henk Elsink met zijn trio. Antwerpen Kon. Ned. Schouwburg „De Nonnen" van Ed. Manet. cultureel Centrum, Meir 5„, toonstelling „Beeld-Spraak",' keuze van beeldend werk Noord-Nederlandse literatoren Luyken tot Lucebert (t.m- 16 0 Kon. Museum voor Schone sten, expositie Magisch Realist Nederland (Raoul Hynckes, Koch, Carel Willink), t.m. 13'! di. t.m. zond. van 10-16 uur,j gesloten. Rubenshuis, expositie',: bens en zijn tijd", tekeningen Belgische verzamelingen, o.a. tti ningen van Rubens, Van Dijen Jordaens (tm. 16 okt.). GENT Kon. Opera Theatre Nat»! Pantagleize. Kon. Ned. Schoum - 20 uur:„De Spaanse Bnab van Bredero. Museum voor Schone Kunsten,; positie Edgar Tijtgat 1879-1927,1 31 okt.) dagelijks van 10-12.3t| 14-18 uur. (Van onze correspondent) ZAAMSLAG In café Het Wa pen van Zeeland speelde Zaan- slagse Biljart Club (ZBC) een wed strijd tegen de leden van de Rapal Maritime Sporting Ciub Antwerpen (RMSC). De Zaamslagse biljarters wonnen met 77.868 punten, de Belgen ver gaarden er 59.760. Begin volgend jaar wordt in Antwerpen de return gespeeld, met als inzet een wissel- beker. ZBC won vijf partijen, de bezoekers wonnen er drie. Winnaars aan Zaamslag-zijde waren A. van Kerkvoort, J. Stolk, Chr. de Vos. A. Buijze en F. van de Velde, zij won nen respectievelijk van M. Depond. M. Priem. V. Schippers. F. van Hoof en G. Loomans. .T. Allaart. P. Willemsen en H Maas verloren van F. Scheurweghe. P. Verdv en F. Gielis. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Na een hele dag driftig werken kon za terdagmiddag met een zucht van verlichting de laatste kwast wor den weggelegd. Zeventien men sen, leiders en leidsters van Scou ting Vogelwaarde en vijf leden van het oudercomité hadden het gebouw van de jeugdclub, hef voormalige lagere schoolgebouw, een geduchte opknapbeurt gege. ven. Hoofdleider O. Vosveld toonde zich duidelijk ingenomen met het resultaat. „Er was aan dit gebouw door het schoolbestuur de laatste jaren niets meer gedaan, omdat men wist dat een nieuwe school betrok ken zou worden. Maar we waren zeer verheugd dat het gemeentebe stuur ons dit pand gratis ter be- schikking stelde". Tot voor kort waren de groepen Scouting Vogelwaarde, bestaande uit kabouters, gidsen, welpen, verken ners, sherpa's en rowans over de gehele gemeente verspreid. Nu heb ben zij een eigen lokaliteit in het voormalige schoolgebouw waaraan trots de nieuwe naam „Het Vogel nest" prijkt. „Nu kan het gebouw er weer een jaartje tegen en ziet het er aan de buitenkant weer goed uit", aldus de heer Vosveld. Afgelopen zaterdag waren de di' verse bijeenkomsten in het gebouw afgelast. „Volgende week draaien we weer", zo besloot de heer Vos veld. (Van een onzer verslaggevers) ST.-ANNALAND De 57-jarige mevrouw M.D. uit Tholen is zater dag gewond geraakt toen zij rijdend door St.-Annaland geen voorrang gaf aan een personenauto, bestuurd door M.S. uit Oud-Vossemeer. Er volgde een aanrijding, waarbij de 57-jarige mevrouw enkele niet ernstige ver wondingen opliep. Zij is naar het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom vervoerd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Vrijdagavond notaris mr. F. A. G. Barbé uit 7 neuzen in Athene, waar congres van de broederschap i notarissen bijwoonde, plotseling een hartverlamming overleden. De heer Barbé kwam als van notaris Van Campen naar li neuzen. Hij was kerkmeester in| parochie van „De Verrezen C tus", juridisch adviseur in dek commissie van de drie-kerif meenschap in Termeuzen-Ztil i| bestuurslid van het internal J Sterre" te Sluiakil. De heertó bereikte de leeftijd van 50 ja#l vrouw vergezelde hem op jpw| naar Athene- (Van onze correspondent) HULST De topbiljartclub Lustige Toepers heeft in zijn dr kaal bij A. Lijbaart de eerstel strijd van het nieuwe seizoen »f ren van topbiljartclub 't Anker 137 overwinning toont du# aan dat Het Anker aan kracht if gewonnen. De uitslag: Lustige Toeper< Anker 713. W. Bracke - J. LI 11, W. Dobbelaar - J. de Bod! 2, A. van Dorsselaer - W. Wofl 11, Edw. Blommaert - E. de Ij ter 20, P. Blommaert - T. ÏLj 11, A. Lybaart - J. Boedingo C. Herkelmans - J. van Houtel J. Lybaart - G. Herwegh 0—2,) Bilde - P. de Klerck 02, H. sens - E. Wauters 02. Voor a.s. zaterdag staat op 1 competitieprogramma Tew| Toepers - Lustige Toepers. 'Van onze coorresDondent) SAS VAN GENT In c>|»| Rooien oedt" te Sas van Ge»1' twee schietingen gehouden. DeJ lag van de eerste schieting: vogel en linker zij vogel: F thals; rechter zijvogel: .T. van zen. Zeven kleintjes: P. Sluiskil. Uitslag tweede sclu'11 hoge vogel en linker zijvo Snoeijs, Sluiskil; rechter zijvofj Goethals Sas van Gent. zes tes: L. Vlaschout te Sas van Ge»1 is )T 3£| I De schaarwaarmee burfiJ Bw?i fraaie postzegels uool (Van onze correspoi HULST „Ik ben ec ^dankbaar voorzitter van gelvereniging >t Land van 'begon de heer P. Everaer ^dend woord bij de propa stelling in de sporthal D fn Hulst. Hij doelde hier: bloeiende postzCgelverenij grote steun die hij op ve plaatsen voor deze ten had gekregen. I Burgemeester P. Mol tb! P de aan de jubilerend Morgen, dinsdag 12 oktoJ Bergen op Zoom: 9.35 en Hansweert: 8.54 en 21.36.1 Terneuzen 8.24 en 21.06. Vhssingen: 8.00 en 20.36. Wemeldinge: 9.25 en 22.11 (Van een onzer verslaggever') GOES De actie „DekensJ' Angola", die in. °1i houden werd, heeft ruim duize" kens opgebracht. Daarnaast een bedrag van ruim drieduize' den bijeen gecollecteerd. De duizend dekens liggen <W gen in de Grote Kerk in Goes gende week worden ze verz° naar de dr. Eduardo Montla"0 ting in Amsterdam, die ervo® J dat ze op de olaats van beste" terecht komen. Vooruitzichten v«or dinsdag en woensdag opgesteld door !»et K.N.M.I. op tondag om 18.00 uur: Vl en toe zon en vooral later enige tijd regen. Tamelijk de tijd van het jaar. Weersvooruitzichten in fniddeld over Nederland. I ,v°or dinsdag: aantal uiS lot 5; min.-temp.: 1 tot 5 g n°rtnaal; max.-templ pacten boven normaal; ka: noge periode van minster!. 10 procent; kans op een gei -tmaal: 50 procent. 1 hot e01' Voensdag: aantal u| t°t 6; min.-temp.: 0 tot 5 J en, n°rmaal; max.-templ graden boven normaal; ka moge periode van minster etn?aalCean kanS °P een g4 imaal. 30 procent. (Van onze correspondent) GROEDE Zaterdagavond is OD de camping Schippers in Groede ren caravan uitgebrand die eigendom was van mevr. P.K. uit Breda. Vei1' moedelijk is een gevallen brandende sigaret oorzaak van de brand. De brandweer van Groede heeft het vuur niet meer kunnen blussen De caravan met inhoud ging totaal ver loren. Mevrouw K. is echter verze kerd. "5 (Van onze correspondent) OOSTBURG De bestuurdersbond West-Zeeuwsch-Vlaanderen van het NVV heeft in hotel De Eenhoorn te Oostburg het veertig jarig bestaan van de afdeling gevierd. Aan de heer A. van de Velde uit Schoondjjke werd bij deze gelegenheid het ere-voorzitterschap aangeboden. De voorzitter, de heer J. Kokken uit Breskens, kon een groot aantal leden op deze bijeenkomst welkom heten, waarbij hij vooral de oprichters van de afdeling een bijzonder sprak. Hij over handigde aan de heer Van de Velde, die vijftien jaar voorzitter is geweest een stijlklok voor het vele werk dat hij voor de afdeling ge daan heeft. Mevrouw Van de Velde kreeg bloemen. De heer Van de Velde gaf hierna een historisch overzicht. „In de der tiger jaren was er moed voor nodig om lid van het NVV te worden en het lidmaatschap te propageren bij vrienden", zo vertelde hij. „In de afgelopen veertig jaar is er echter veel veranderd. Men behoeft nu niet meer bevreesd te zijn geen werk te vinden omdat men lid is van het N.V.V." De heer J. Witte uit Amsterdam sprak als bondsbestuurder van „een bijzonder jubileum". Hij ging uit voerig in op de omzetting van de bestuurdersbond in een afdeling van het N.V.V. De vakbeweging dient zich niet alleen maar bezig te hou den met de loon- en arbeidsmoge lijkheden en moeilijkheden. Doch ook met de problemen van wonen en recreatie. De afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen heeft bijzon der goed werk gedaan in haar „ko lonie". Het zal wel wat moeilijk ziin om op het nieuwe terrein te weken Namens het verbond bood hij de heer en mevrouw Van de Velde een week vakantie aan in een van de bondskampen van het N.V.V. De andere bestuursleden werd een vie.r- kleurenpotlood aangeboden. De heer Schrier uit Goes vertelde uitvoerig over de sociaal-economi sche problemen, waarbij hij vooral het vrijetijdsprobleem aanstipte. „Voor de werkende jongeren is de vorming bereikt. Jammer is het ech ter dat de jongeren zelf het onder wijs niet willen volgen". De vakbe weging zal, zo meende de heer Schrier, ook vooraan moeten lopen bij de milieuverontreiniging, wan neer nieuwe industrieën worden ge vestigd. „Ook zal de vakbeweging een zekere politieke scholing moeten gaan geven. Immers de vakbewe ging kan niet zonder politiek". Wethouder J. Vergouwe sprak na mens het gemeentebestuur. Hij vond dat veertig jaar nogal wat beteken, de. Verheugd was hij over de grote opkomst op deze jubileumdag. Hij ging ook nog in op de noodzakeliike scholing en vorming. „De ontwikke ling van West-Zeeuwsch-Vlaanderen is veel veranderd de laatste 15 jaar. Er zal een zelfonderzoek plaats moe ten vinden of men op de ingeslagen weg moet voortgaan of niet". De heer Hamelink uit Terneuzen sprak over de vele prettige contac ten die tussen de verschillende afde lingen bestaan. Vooral roemde hij de openhartigheid welke in de West- Zeeuwsch-Vlaamse afdeling steeds naar voren werd gebracht, waarvan de thans erevoorzitter zijnde heer Van de Velde altijd een groot voor stander is geweest. Hij ging nog in op de werkgelegenheid die vroeger in West-Zeeuwsch-Vlaanderen er niet zo rooskleurig uitzag, doch nu gelukkig verbeterd is en wat verder aan het verbeteren is. Namens de vrouwenbond van het N.V..V sprak nog mevrouw Hensen uit Bres kens. (Van een onzer verslaggevers Kapelle Zaterdagmiddag om vier uur heeft een Belgisch sport vliegtuigje van het type Cessna een noodlanding moeten maken in de Willem Annapolder in de gemeente Kapelle. De vlieger, E. A. G. Callebout uit de Belgische plaats Aalst, was door een plotseling opkomende mist over vallen en waagde het niet ,de reis naar huis te maken met de gevaar lijke oversteek over de Westerschel- de in het vooruitzicht. Zonder onge lukken zette hij zijn toestel aan de grond. Het gelande vliegtuigje trok begrijpelijkerwijze veel bekijks. Gistermiddag kon de Cessna weer opstijgen. Eer het zover was moest het toestel een keuring ondergaan vanwege de luchtvaartdienst van de rijkspolitie. Er werden geen gebre ken geconstateerd. De Cessna zette direct koers naar het vliegveld Mid den-Zeeland. (Van onze correspondent) NIEUWDORP De brandweer van 's-Heerenhoek rukte zondag om kwart over acht 's avonds tevergeefs uit voor een brandje in een tractor- schuur van het landbouwbedrijf van de heer P. van 't Westeinde aan de Drieklauwenweg te Nieuwdorp. Het brandje, dat met emmers water kon worden geblust, is vermoedelijk ont staan door het sterten van een trek ker, waarbij een vonk oversprong. Om uitbreiding te voorkomen, bleef de brandweer nog enige tijd ter plaatse. (Van onze correspondent) SLUIS Binnenkort zal de Euro pese Bibliotheek in Zaltbommel voor Sluis een boekwerkje met 38 reproducties van oude foto's en an sichten van vóór 1930 uitgeven. Het boekwerkje is samengesteld door de heer A. van Beijsterveldt. gemeente-ambtenaar en administra teur van de Sluisse VVV. Deze kon hiervoor zijn materiaal verzamelen uit bet foto-arohief van de gemeente Sluis. De heer Sluis kreeg bij de samenstelling de medewerking van de vroegere plaatselijke fotograaf, de 85-jarige heer O.Grahame, die over een unieke fotoverzameling van het vroegere Sluis beschikt „Sluis in oude ansichten" zal om streeks 1 december verschijnen. Het boekwerk bevat verschillende inte ressante foto's, die nog nimmer ziin gepubliceerd. (Van onze correspondent) WALSOORDEN In café „Rue du nord" in Zaamslag zijn twee schietingen op de liggende wip ge houden. Voor de eerste schieting waren er 21 deelnemers. De uitslag: hoge vogel B. Remeijn. Ossenisse, eerste zijvogel J. de Waal, Ossenis se, tweede zijvogel Th. Neve, Kloos- terzande, die met drie kleine vogels ook de meeste kleine afschoot, extra hoge vogel F. van Kruijsschen te Kloosterzande. Uitslag tweede schieting (zondag) met een deelname van 38 schutters wip een hoge vogel Joh. Pauwels, Kruisdorp, eerste zijvogel Th. Neve, Kloosterzande, tweede zijvogel (na loting) Jac. de Waal, Kloosterzande. Wip twee hoge vogel R. van Him- schoten, Drieschouwen (België), eerste zijvogel Th. Asselman, Groe nendijk, tweeede zijvogel G. Pauwels Groenendijk, grootste aantal kleine vogels met zes stuks A. d'IIont, Drieschouwen (België). (Van onze correspondent) KWADENDAMME Aan belang- stelling en enthousiasme ontbrak het niet in de zaal de Burgt in Kwaden- damme, waar zaterdagavond een popfestival georganiseerd is door de Ovezandse groep Melrose Abbey. Be jeugd was van heinde en ver geko men om liet optreden van bekende Zuidbevelandse popgroepen moe to maken. Het hoogtepunt was wel het op treden van de bekende en veelge- vre cgde groep Spring uit Goes, maar ook Hash, eveneens uit Goes, eu Brutus uit 's-Gravenpolder zorgden voor door de jeugd gewaardeerde muziek. De voor ongeveer zesduizend gul den gedupeerde groep Melrose Ab bey probeerde met de opbrengst over de nodige contanten te beschik ken, om nieuw materiaal aan te schaffen Alle medewerkende groe pen verleenden dan ook belangeloos hun medewerking. De groep hoopt ook op financiële medewerking door de gemeente in de vorm van onthef fing van vermakelijkheidsbelasting voor deze avond. Toezegging voor een optreden was ook gedaan door de groep Living Blues uit Den Haag, maar zij zit momenteel in hetzelfde schuitje als Melrose Abbey. In de nacht van dinsdag op woensdag na een optre den in Rijswijk werden namelijk uit hun geparkeerde busie versterkers ontvreemd. Over een maand hoopt men weer zo'n avond te kunnen organiseren, maar dan in de veel grotere zaad van de Jeugdhoeve in 's-Heeren hoek. De bazaar vorige week voir hen georganiseerd door de heer J- Kappers, eigenaar van café-bar hel Olietunnetje, is ook een groot succes geworden. Samen met de giften die zijn ontvangen is er -nu ongeveer duizend gulden opgebracht. DEN HAAG (ANP) Het Zuid hollandse statenlid H. Veldhoen (PvdA) heeft Gedeputeerde Staten van £uid-Holland gevraagd samen met hun collega's uit Noord-Brabant de oorzaak van de „kattepislucht" na te gaan, die een groot deel van Zuid-Holland de laatste tijd heeft geplaagd. Hij vraagt maatregelen om dit soort luchtjes te voorkomen. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Op het ter rein van het sportpark Vogelwaarde werd zaterdagmiddag een voetbal wedstrijd gespeeld tussen ambtena ren, die op de gemeentelijke secre tarie van Hontenisse werkzaam zijn en de ambtenaren van de buiten dienst, o.m. Openbare Werken. De wedstrijd begon met een af trap verricht door burgemeester mr, M. Somers. Na een spannende strijd wisten de „binnenblijvers" met 2J hun collega's te verslaan. Na afloop werd door de burge meester aan de winnaars een fraaie beker overhandigd. Hoe gezellig de wedstrijd werd bevonden, blijkt we' uit het feit dat men van plan is deze wedstrijd volgend jaar wederom te spelen. De heer J. Kolken (rechts) overhandigt ere-voorzitter A. van de Velde de klok.

de Stem | 1971 | | pagina 2