Operatie 71-voorzitter Boelee: „JEUGD IN OOSTBURG MOET RUIMERE SPORTKEUS HEBBEN Gymnastiekcursus voor de senioren Overwinning vooj MZ en Wilno-teai Wieier huldiging in Sint-Maartensdijk TotaL wijzi ging TWI NIEUW VAI P0K0I uitnodiging f Hengelkampioenen De Zeekrab bekend Van Aartl wint concours Fischer eindelij] geklopt Blij met sporthal Kampioensrit De Zeeuwen Onbestuurbaar Een bank die iets voor u overheeft Zeeuwse jeupeams ontmoeten Brabant instant plantenaard! sport Koop in een speciaalzaak! NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK Uit, goeie gewoonte. "|M ahoy' Donderdag 7 oktober 1971 20 i (ADVERTENTIE) t om eens geheel zonder ver- 0 plichting 0 5 ONZE GEVARIEERDE 2 COLLECTIE 2 to komen bezichtigen. Kom rustig 5 0 kijken en passen: ook al koopt u 2 niet, u bent hartelijk welkom. 5 L. Nertz 0 Bisam 1 1595,- Deskundig advies. Volledige garantie. Eigen atelier. J Nieuwe Binnenweg 178 Rotterdam 0 (bij 's-Gravendijkwal) 2 Tel. 362185 Vrijdagavond tot 9 uur geopend (Van onze sportredacteur) OOSTBURG Op 30 oktober wordt zoals bekend in Oostburg de sporthal annex overdekt zwembad geopend. Een feestelijke dag, maar ook een dag vol zorgen voor het gemeentebestuur. Immers, de erva ring heeft geleerd, dat een sporthal bijna nooit exploitabel te maken is en dat er per jaar veel geld bij moet. Een paar mensen in Oostburg hebben dat gevaar onderkend en willen dat voor zover in hun vermo gen ligt, keren. Dit zijn de mensen, die begin juni van dit jaar de handbalclub Operatie '71 oprichtten. Voorzitter Boelee van de kers verse handbalclub.' „Kijk, jarenlang hebben wij in Oostburgi gekan kerd, dat er niets was. Nu voelden wij ons verplicht tegenover de ge meente, die toch maar gezorgd heeft dat er een accommodatie kwam, om dat ding rendabel te helpen maken. (ADVERTENTIE) Jarenlang hebben we geschreeuwd' om deze accommodatie en nu die er is, moeten wij er natuurlijk wel gebruik van maken. We kunnen de gemeente nu niet in de steek laten". Opmerkelijke woorden van een «1011U7D man, die geen handballer pur sang ll.lt/ Li W U is. Boelee: „Ik draag alle sporten een wajrm hart toe. Het geeft niet welke, maar ik ga ervan uit, dat er in Groot-Oostburg meer keus moet komen voor de jeugd. De jeugd moet niet alleen aangewezen zijn op voetbal. Er moeten andere sporten geactiveerd worden, want nogmaals, die hal mag je niiet leeg laten staan". In feite is het louter toeval, dat Boelee in het handbal terecht is gekomen. Het idee om een handbal vereniging op te richten is afkom stig van Chris Francke, eigenaar van een zaak in sportartikelen in Oost burg en zelf meer dan tien jaar actief handballer in het eerste van Volharding. Francke neemt dan ook het technisch gedeelte van de trai ning van de nieuwe club nu reeds 48 leden voor zijn reke ning, terwijl het conditionele ge deelte verzorgd wordt door De Munck, de man, die pas uit Goes naar Oostburg verhuisde- De man ook, van de Goese ploeg, die aan de zeskamp van de NCRV deelnam. Operatie '71 dat nu een seniorenteam heeft bij de jongens en een bij de meisjes-adspiranten (Boelee: „We kunnen nog heel wat jongens en meisjes gebruiken"is dus ge start door de impuls van Chris Francke. „Ons hoofddoel is geweest om de keus qua sport in Oostburg wat uit te breiden. In principe wil len we in Oostburg het animo voor andere sporten dan voetbal vergro ten, Niet, dat we het voetbal concur rentie aan willen doen, maar het is vaak zo, dat een jongen van een jaar of 12 maai1 matig'kan voetbal len, maar voor bijvoorbeeld in het handballen kan uitgroeien tot een topper". Volgens Chris Francke is het overigens niet de bedoeling, dat Operatie '71 naar voorbeeld van Scheldesport uit zal groeien tot een grote moedervereniging, waaronder allerlei takken van sport ressorte ren. (Van onze sportmedewerker) BERGEN OP ZOOM De voor naamste agendapunten van de het af gelopen weekend door de Zeeuws- Brabantse Turnkring gehouden tech nische kringjaarvergadering waren de besprekingen over het werkpro gramma voor het jaar 1972 en de verkiezingen. Tot voorzitter van de technische commissie werd als opvol ger van de heer J. Duine uit Souburg 5? (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Zaterdag wordt de vijfde en laatste kampioensrit verre den van de Motor en Autoclub „De Zeeuwen". Het traject voert door de zak van Zuid-Beveland. Start en finish zijn bij „De Goede Verwachting" in Lewedorp. In de A-klasse wordt de strijd uiterst spannend omdat zowel de equipe Deegens uit Middelburg en de equipe Van Hijfte uit IJzendijke het klassement aanvoeren met een zelfde aantal rijderspunten (148). In de B-klasse leidt Schuitema uit Vlissingen met 147 punten. Maar Van Nieuwenhuijze uit Kruinmgen die de laatste twee ritten won blijft mede favoriet voor de titel. Hij staat op de tweede plaats met 139 punter,. Het ledenaantal van ,De Zeeuwen" is de laatste weken gestegen tot boven de 300. benoemd de heer J. Odee uit Kloe tinge. Vice-voorzitter is geworden de heer Aman uit Bergen op Zoom. Herkozen werd de heer P. de Waal uit Vlissingen. In de vacature me vrouw C. Drees-Franjes werd be noemd de heer J. van Oostcr uit Kapelle. .Namens de technische commissie en de verenigingen werd bij het afscheid van de heer Duine het woord gevoerd door de heer Tiel- man. Persoonlijke redenen zijn de oorzaak van dit voor Zebra te be treuren afscheid. Met volle aandacht werd het technische werk door hem geleid en begeleid. De heer Duine heeft toegezegd dat mochten de om standigheden zich wijzigen, hij ge negen is weer een functie in Zebra te aanvaarden. Als waardering en dank werd de heer Duine een ca deaubon overhandigd. Naast de ge bruikelijke kampioenschappen en andere regelmatig terugkerende ac tiviteiten is het werkprogramma voor 1972 een technische dag opge nomen waarop het toestelturnen en een nieuwe vorm van gymnastiek, de zogenaamde jazz-gymnastiek uit voerig' zullen worden behandeld. Vanuit de vergadering is het ver zoek gedaan ook het nieuwe toestel mini-tramp in het programma op te nemen. Verder zal op verzoek van de vergadering de mogelijkheid worden onderzocht voor de uit jong talentdagen voortgekomen turnkring. Van groot belang voor de verenigin gen was de mededeling' dat nog dit jaar in november een cursus senio- ren-gymnastiek start. Het examen is gepland in mei-juni 197S. „Nee, dat willen we niet. Dan zouden we op het laatst een onbe stuurbare vereniging krijgen met al lemaal kleine bestuurtjes. We willen met deze handbalvereniging een aanzet geven om te komen tot meer sporten in de gemeente Groot-Oost burg", aldus Chris Francke. Chris Francke, die zelf nog in zijn liand- baltijd de nadruk moest leggen op de veldcompetitie is blij, dat de tendens zich meer en meer richt op het zaalhandbal. Francke: „Handbal is een leuke, intieme sport, waar niet zozeer op resultaat wordt ge speeld". Het publiek komt om doelpunten te zien en men krijgt dan ook mees tal zijn zin. Afgelopen zondag bij voorbeeld speelden onze jongens te gen Walcheren en wonnen met 15 12, Dan zien de mensen toch maar 27 doelpunten. Dat is leuk. Een hoop toeschouwers bekenden na afloop, dat ze niet hadden geweten dat handbal zo boeiend kan zijn. Een heleboel mensen waren erg enthou siast". Operatie '71 had het geluk, dat het direct kon beschikken over een veld. Naast het voetbalterrein lag een strook gras waarop precies een veld voor zevenhandbal kon worden uitgezet. Om moeilijkheden met de voetbalvereniging Oostburg te voor komen heet Operatie '71 de speeltij den aangepast aan die van het voet bal. Francke: „Straks hebben we die problemen niet meer, want dan gaan we de zaal in". Het bestuur van de nieuwe Oos-t- burgse handbalclub heeft subsidie aangevraagd bij de gemeente. Voor zitter Boelee: „Wc hopen, dat de gemeente gunstig over die aanvraag beschikt, want vooral in deze begin periode kunnen we nog wel wat geld gebruikenIk denk trouwens, dat het geen probleem is, want de gemeente draagt ons een warm hart toe. Echt, over de gemeente hoeven we niet te klagen, want de mede werking is tot nu toe meer dan uitstekend geweest...." 0 Chris Francke, de man die op het idee kwam in Oostburg een handbal- club op te- vichten. (Van onze sportredactie) SCHERPENISSE De supporters vereniging Samen Sterk houdt mor genavond in café De Sport te Sint- Maartensdijk een huldigingsavond voor Iteetie Hage, Bella Hage en Kees Stoutjesdijk. Van acht tot tien uur kan men zijn gelukwensen aan dit drietal uitbren gen. De supportersvereniging kwam op dit idee na de jongste successen van Keetie Hage tijdens de wereld kampioenschappen wielrennen, waarbij zij twee medailles behaal de (brons op het dnidiividueel weg- kampioenschap en zilver op de ach tervolging). Na afloop van de huldiging, die voor iedereen openstaat, is er een feestavond. BRESKENS Zondag hield de hengelsportvereniging „De Zeekrab" te Breskens zijn laatste clubwed strijd voor het kampioenschap. De wedstrijd werd gehouden nabij No Eén. De opkomst was zeer groot en de vangsten voortreffelijk. Er is dan ook bijna door alle deelnemers vis gevangen. De uitslag van deze laatste club wedstrijd is als volgt: 1. A. Stijaert Oostburg 1096 pun- ADVERTENTIE ten, 2. P. Faas Terneuzen 881, 3. J. Sijnesael No Eén 706, 4. L. Desutter Terneuzen 556, 5. A. de Looze Bres kens 521, 6. J. Faas Terneuzen 508 7. L. Riemens Breskens 504, 8. J Brugge Schoondijke 406, 9. J. Mus- sche Oostburg 405, 10. A. Lampaert Aardenburg 379. De heer Aug. Stijaert te Oostbur, werd kampioen van de HSV De Zeekrab te Breskens. P. Mornhout uit Waterlandkerkje werd jeugd kampioen. Na de laatste wedstrijd van de HSV De Zeekrab te Bres kens werden over de zeven gehou den wedstrijden de kampioenen be kend gemaakt. In het clublokaal werden alle leden met hun echtge noten door het bestuur ontvangen en werden de kampioensprijzen uitge reikt door voorzitter L. Riemens. Eindstanden: Kampioen: Dhr. Aug. Stijaert Oost burg 3113 punten, 2 J. Faas Terneu zen 3042, 3. E. Blaakman Breskens 2747, 4. J. Verherbrugge Schoondij ke 2594, 5. D. Ridderhof Terneuzen 2054, 6. L. Riemens Breskens 1994, 7. J. Sijnesael No Eén 1989, 8. J. Focke Aardenburg 1980, 9. P Faas Terneuzen 1910, 10. C. Dijl Breskens 1729, 11 J. v. d. Velde No Eén 1648, 12. A. Versprille Breskens 1560, 13. S. v.d. Lijke Breskens 1482, 14. A. de Dauwe Zelzaete 1464, 15 J. Min- naert Terneuzen 1373, 16. H. Vriens Tilburg 1348, 17. ,J Tellier Schoon dijke 1293, 18. N. Bogers Oostburg 1278. 19 J. Boogaard No Eén 1232 en 20. J. Mussche Oostburg 1172. (Van onze tafeltenuismedewerker) MIDDELBURG De eerste schermutselingen in de Zeeuwse af delingscompetitie zijn inmiddels af- gtsloten en menig punt is reeds door de fel gestarte tafeltennissers gescoord. In de eerste klas waren het de clubduels van MZ en Wilno die de aandacht trokken. MZ 1 won, zij het wat geflatteerd met 82 van MZ2 waarbij alleen Van Gilst een partij moest afstaan. Ook Wilno 1 begon met een zege op Wilno 2. Het werd hier 73. Het Oostburgse ONA 1 kwam zegevierend uit het duel te gen Big Smash 1 uit Biggekerke. De Kort c.s. bepaalden de eindstand op 37. In de promotie eerste klas ging favoriet Goes 1 overtuigend van start en verpletterde Goes met 100. De opening van de competitie voor de nieuwelingen in Zeeuwsch- Vlaanderen bleek in de promotie tweede klas in eerste instantie winst op te leveren voor De Hoop 1 uit Terneuzen, dat plaatsgenoot Efl'ect met 73 klopte. De clubduels tus sen RWS 1 en 2 en St.-Aloy 5 en 6 werden overwinningen voor bet thuisspelende team. In 4A begon Atae 1 zeer goed door met 91 fe winnen van St.-Aloy 7. .Ook A. de Hoop bleek na een 28 eindstand beter dan Effect 3. Effect 2 slaagde erin clubgenoot Effect 4 met 81 terug' te wijzen terwijl Sluiskil en STV 1 beiden met 73 wonnen van respectievelijk AKF en Atac 2. De volledige uitslagen zijn: le klas: MZ 1 - MZ 2 8—2, Wilno 1 - Wilno 2 7—3, B.Smash 1 - ONA 1 37, Prom. le klas: Goes 1 - Goes 2 100, PZEM 1 - B.Smash 2 55, (ADVERTENTIE) SPANJE op de Femina. roet 'n Spaans winkelstraatje en 'n eethuisje. Spaanse muziek en flamencodansen. Keetie Hage: gehuldigd. (Van onze sportmedewerker) NISPEN In het kader van Jeugdplan Nederland worden zater dagmiddag op het gemeentelijk sportpark te Nispen een tweetal wedstrijden gespeeld. De 14-15-jarigen uit west-Brabar.t spelen om half drie tegen een Zeeuws selectieteam, terwijl om 16.00 uur de 16-lï-jarigen van Bra bant en Zeeland tegen elkaar uitko men. (ADVERTENTIE) Handig» Op elk gewenst moment verse plantenaarde in een wip gemaakt. Voor kamerplanten, bloembollen, bloembakken enz. H. P. BENDIEN N.V.. NAARDL'I (Van ker) onze hengelsportmew KAPELLE 150 hengelaars! den zich dit weekeinde in slafï op langs het kanaal door Zuid-Bi land vanaf de Postbrug tot del kebrug. Met hun supporters «J den zij drie uur lang een fleurijj langs dit kanaal en samen bra zij op deze zonovergoten herfstn 241 vissen op het droge. In I werd er ruim 45 kg vis gevanfi ook al hierom werd dit dertiendel cours van de hengelclub KapelliJ ongekend succes. De organisatie perfect. Winnaar van het concours de heer A. van Aart, lid vanl Zeebaars" uiit Scherpenisse diej palingen en een bot ving en door in het bezit kwam vaa| eerste prijs, een fraaie wasautó Tweede werd de heer W. Daanel dezelfde club uit Scherpenisse T wijl mevr. De Koek, lid van j Zeester" uit Halsteren de kreeg voor de eerst eindi„ me. De beste buitenlandse d# mer was de ibeer R. Lupi®«*l Antwerpen. 1 In hotel „De Zwaan" voi»J avonds de prijsuitreiking pl de voorzitter van de Kapelse gelverenigliing de heer L.C. Oekl uitslagen waren als volgt: I 1. A- van Aart Scherpenisse J punten, 2. W. Daane Scherp®! 785, 3. H. Lockefeer Goes 735, *1 van Waes Sluiskil 670, 5, IJ Wilde Goes 660, 6. mevr. T Halsteren 66, 7. W. de Jager Kw| 640, 8. A. Hengatmangel SchffPfl se 605, 9. J. v.d. Cin-gel Wenie." 590, 10. H. Kok Krabbendijke58% Verenigingsprijzen: 1. ,Pe baars" Scherpenisse 2750 Pun„ji H.V.K.K. Kapelle 2570, 3. E.G-»! Goes 2190. Korpsprijzen: H.V.K.K. Kapelle 655 punten- Idem 605, 3. „Sport en Genoes Hoek 565, 4. H.V.K.K. Kapelle'" 5. E.G.H.V- Goes 320. Donderdag 7 oktober 1971 MZ 3 - Zand 1 55, 2e klas: MZ 5 64, St.-Aloy 4 - Goes 3(J B.Smash 3 - ONA 2 64,. Proirl klas: Goes 4 - Goes 5 82, Wiïi - MZ 6 46, 3e klas: Goes 6 7 6—4, MZ 9 - Zand 3 2—8, L MZ 8 37, Prom 3e klas: Apoljtl B.Smash 4 46, Schans 1 - V,iT 64, 4e klas: Hoechst 1 - G:1 100, Croon 2 - Apollo 2 Zeeuws-Vlaanderen: Prom. 2e T Hoop 1 - Effect 1 73, TtWS 1 RWS 2 82, Aloy 5 - Aloy 81 4e klas A: Effect 3 - A de HojJ 8, Aloy 7 - Atac 1 19, 4e klif Atac 2 - STV 1 3—7, Effect I Effect 4 9—1, AKF - Sluiskil 3-l| (ADVERTENTIE) (met sporen-elementen) Eén blokj e slechts 5 x 5 cmll opgelost in water geeft lVz liter verse plantenaarde.]] 0 TIGRAN PETROSJAN BUENOS AIRES (ANP)- bert Fischer is niet onvers] baar. De 28-jarige Amerii die twintig partijen achte van internationale grootmee won en zo langzamerhand spookbeeld van de erk schaakmachthebbers werd, dinsdagavond een voor hem gebruikelijke daad verricht, een subtiel gebaar legde hij (zwarte) koning om ten t- van overgave op de 32e zet de tweede partij van het „ui gersduel" in Buenos Aires. Het volgepakte San Ma theater (meier da-n tiweeduii s chaakliefhe-bb ers volgid'en in hoeken en gaten van het geb de partij tussen de twee zen") slaakte een massale z' van verlichting. Fischer, dii het kandidatentoernooi eersl Rus Tamiamiof en vervolgens ?een„Larsen met 60 »verI terde" had een nederlaag den. De grillige Amerikaan JtB1 tegenstander ditmaal totale „nul" meer bezorgen, bijkans angstwekkende mac vertoon van „Bobby" is tel gebracht tot normale propor: Fischer zor-gde trouwens d: dagavond in het San Martini ater weer eens voor opschudd loen het sein voor het begin de tweede partij voor de tv kamp tegen Tigran Petrosjai de finale van het kandidal toernooi gegeven werd, was stoel tegenover de Rus nog li Petrosjan, die dit keer wit 1 opende rustig met 1. d2-d4 stelde zoals het regiem Voorschrijft de klok van opponent in werking. Pas ze minuten later verwaardigde scher zich de „arena" te be den. „Petrosjan speelde als in zestiger jaren, toe hij wen kampioen was", zei second Joeri Averbach na afloop si tend. Inderdaad wist de 42-' ge Armeniër, die tegenover ?aiTe Pion-opening een Gr leldverdediging voorgezet kre m j s,;er^e centrumpionnen po de korte rochade een supi eure positie op te bouwen, scher trachtte de damevleu van de „tijger" te verzwakk ?®r met' koelbloedige zekerh wist de Rus deze'gevaarlijke r mpulaties te bezweren. De Ar ikaan kreeg geen gelegenh lot rocheren en Petrosjan dw< de zwarte koning in een zw vende rol. Een geraffinee combinatie schaakzetten met I's cn toren bracht Fischer u eindelijk in een hopeloze posi e derde partij wordt vand; ulgewerkt.

de Stem | 1971 | | pagina 20