Rijkspolitie: Belgen krijgen niet eerder een bekeuring m Jf. VOORONTWERP VAN STREEKPLAN IN HUIDIGE VORM VAN DE BAAN B. EN \Y. HONTENISSE VINDEN TENTOONSTELLING TE DUUR Zeeuwse lucht is nog altijd zuiver IN TOEL ;o VI BURGEMEESTER VAN STEKENE BESCHULDIGT ZEEUWSCH-VLAAMSE POLITIE Ruzie tussen broers over weiden vee GEDEPUTEERDE STATEl rearó G.S. niet akkoord met inhoud stad streek 1EMHHHMi VERWONDERD Jaa rver gadering Wit-Gele Kruis Aardenburg Breskens St.-Jansteen Sas van Genf sommenlaar» Zeeuwse deelnemers aan ploegwedstrijd Jaarvergadering oud-militairen Busje slingert jongen tegen wegdek Een mat stuk WANDELTOCHT Bolseizoen geopend de bouw van een derde dubbe (Jzendijke Terneuzen armer hoogwater Woensdag 6 oktober 1971 Woensdag 6 oktober 1971 (ADVERTENTIE) Rijksgediplomeerd horlogemaker. (Van een onzer verslaggevers) HULST/AXEL Adjudant A. van Hove van de rijkspolitie in Hulst heeft de beschuldiging van de burgemeester van het Belgische Stekene van de hand gewezen, als zouden er in Hulst opvallend veel bekeuringen aan Belgen worden uitgedeeld. Een dergelijke beschul diging aan het adres van de Zeeuwsch-Vlaamse politie is afgelopen vrijdag door burgemeester Heyse gieuit tijdens een bijeenkomst op het stadhuis in Hulst. Catharinastraat 36-42 BREDA Tel. 39024 FRANSE COMTOISE KLOKKEN van het jaar 1750 tot 1880. met garantie Restauratie van en handel in ANTIEKE KLOKKEN altijd in te ruilen voor dezelfde prijs bij aankoop van een andere. Prijzen vanaf 200,—. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De provinciale Planologische Commissie zal liet voor ontwerp streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen nader in studie nemen. Daarbij zal de PPC ook de uitkomsten van de ontwikkelingsschets voor Zee land betrekken. Deze mededeling van G.S. in de toelichting bij de provin ciale begroting 1972, houdt in dat het voorontwerp streekplan Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen in zijn huidige vorm van de baan is. „Wij hebben ons aan de inhoud niet kunnen conformeren," zeggen G.S. Bij een nieuwe streekplanronde voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen hechten GS alle waarde aan, onder meer, een goed gestructureerde in spraak van de streek en aan een goed overleg, Voor zoveel mogelijk met België. De herziening van het streekplan (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Och, er zijn geen moeilijkheden, er wordt al een hele tijd geen woord meer tegen elkaar gezegd". Aldus gisteren de 46-iarige molenaar J. J. uit Vogel waarde, die als getuige aanwezig was in de zaak tegen zijn broer, de 49-jarige A.J. Broer A. was ten laste gelegd dat hij vee had laten lopen in de tuin van broer J. „Ik heb toen de politie gewaarschuwd", aldus de getuige. De verdachte was overigens niet verschenen. „Dat duurt nou al zo'n twintig jaar". Toen de politie ter plaatse arri veerde constateerde zij aan de hand van o.m. uitwerpselen dat er inder daad vee had gelopen in de tuin van J.J „Vier volwassen bloemkolen waren afgegeten", aldus staat in het pro ces-verbaal. Een dag later, op 26 april, liepen er weer twee runderen in de tuin van J.J. Ter genoegdoening van door hem geleden schade diende J J. een vor dering in tegen A.J., die hij graag door de rechtbank zag toegewezen „Die veerjig gulden voor de ver dwenen g:roente kan ik nog begrij pen, maar reis- en verblijfkosten zie ik niet zo direct zitten", aldus mr. Van Hees, de kantonrechter. In zijn requisitoir merkte de offi cier van justitie, mr. C. Keyzer op dat het kennelijk niet zo best botert in de familie. Hij achtte het feit bewezen en eiste een boete van f. 20,- en toewijzing van de civiele vordering. Mr.-Van Hees ging met de boete mee, maar wees van de ingediende vordering alleen de f. 40,- voor de vernielde groente toe. „De sfeer zal er hiet op verbeteren", zo merkte hij op, „maar u kunt naar uw broer gaan vertellen dat hij die f. 40,- aan u moet betalen". Midden-Zeeland zal nog geruime tijd op zich laten wachten, zo ver klaren GS. Ooik dit viodt zijn oor zaak in het feit dait de omtwikkeltemg- schets 1971 nog niet beschikbaar is. De Provinciale Planologische Commissie heeft verder, aldus GS, een zogenaamde Westerschelde-nota in voorbereiding. Daarin wordt ge zocht naar een samenhang van de verschillende deelplannen welke voor het Westerscheldebekken zijn ontwikkeld. GS verwachten, Zo ver klaren zij in het hoofdstuk over de ruimtelijke ordening van de geleide- brief, dat in 1972 een uitspraak wordt gedaan over de realisering van de vaste-oeververbinding over de Westerschelde. Wil men deze verbinding in 1977 in gebruik kun nen nemen, dan zal in 1972 ook al met de bouw moeten worden begon nen. „Wij menen te mogen verwachten, dat de regering een voor Zeeland gunstige beslissing zal nemen", zo merken GS op. De staatssecretaris van Economi sche Zaken heeft enkele infra-struc- tuuinsubsidies toegekend voor o.a. de eerste fase van de verlenging van de zuider kanaalhaven te Terneuzen met 400 meter, de verlenging van de Zevenaarhaven in Terneuzen met 350 meter en de aanleg van een aarden baan voor de spoorlijn te Terneuzen. „De havenwerken bete kenen een belangrijke impuls voor de verdere economische ontwikke- lanig van Ternieiuzen", merken GS op. De burgemeester trok nogal fel van leer tegen de behandelingswijze van de politie in Axel en Hulst, die een voorkeur zouden hebben voor Belgische automobilisten. Na verloop van tijd kwam de aap op deze bijeenkomst uit de mouw en gaf burgemeester Heyse toe, dat ook hij in Axel verschillende keren op de bon was geslingerd wegens het be gaan van verkeersovertredingen. De felle beschuldigingen van de Belg zijn bij de Hulster burgemeester trouwens niet in goede aarde geval len, Hij toonde zich nogal verwon derd over deze aanklacht. Tijdens de bijeenkomst nog gaf de heer Molthoff aan de voorlichtingsambte naar opdracht om bij de politie de cijfers op te vragen, Die konden niet onmiddellijk gegeven worden. Adjudant Van Hove heeft gisteren verklaard, dat aan de hand van de cijfers de beschuldigingen gemakke lijk weerlegd kunnen worden. „We hebben door de drukte nog geen tijd gehad om het na te kijken", aldus de adjudant, „maar ik ben ervan overtuigd, dat alle klachten onge grond zijn". Het is overigens een publiek geheim, dat de Belgische automobilisten bij de Zeeuwsch- Vlaamse politie niet zo'n goede naam hebben. Ze zijn nogal noncha lant in de naleving van de verkeers regels. Parkeer- en wachtv-erboden worden vaak met 'voeten getreden en ook met de andere voorschriften nemen de Belgen het vaak niet zo nauw. Daar komt nog bij dat op drukke dagen vaak acht van de tien auto's in Hulst, Sluis en Axel Belgi sche wagens zijn. Burgemeester Milthoff vrijdagmiddag: „Het is niet zo, dat er eerst naar de kleur van een nummerbord wordt gekeken al vorens er 'n bon wordt geschreven". Ook adjudant De Jong toonde zich afgelopen weekend nogal verwon derd over de beschuldigingen van de Belgische burgemeester, die aan vankelijk tegen Axel waren gericht. Het is trouwens ook in Axel ge weest dat de heer Heyse zijn bekeu ringen opliep voor parkeerovertre- dingen. Adjudant De Jong was za terdag nog niet op de hoogte van de Belgische klacht, maar verklaarde desgevraagd wel deze zaak in ieder geval met de burgemeester M.K. van Dijke en de Belgische burge- (Van onze correspondent) TERNEUZEN De provinciale bond van het Zeeuwsche Wit-Gele Kruis houdt haar jaarvergadering op zaterdag 23 oktober om kwart voor tien in hotel Rotterdam in Terneuzen. Drs. J. van Hameren, consulent voor igezoind'heidlavoorillichtiinig en op voeding bij de nationale federatie van het Wit-Gele Kruis te Utrecht, houdt een inleiding met daarna dis cussie over „gezondheidsvoorlichting en opvoeding". Voorts zullen diver se jaarverslagen worden besproken en zal een voorstel worden behan deld tot verhoging van de quotum afdracht aan de provinciale bond. Bij de bestuursverkiezingen zijn de voorzitter en de secretaris, res pectievelijk de heren F. Hagenaar en P. F. van Hootegem aan de beurt van aftreden. Beiden zijn herkiesbaar. meester te zullen bespreken. Axel is een van de gemeentes, die elke week een invasie van Belgische toe risten en kopers krijgt te verwer ken. In dit licht bezien, is het niet verwonderlijk dat, indien er bekeu ringen worden uitgedeeld, er ook Belgen „de klos" zijn. De Axelse rijkspolitie vat de beschuldiging, evenals burgemeester Molthoff nogal hoog op. Een en ander wordt trou wens wel in de humoristische sfeer getrokken. De Belgen staan bij de Zeeuwsch-Vlaamse politie niet be kend als zulke excellente automobi listen. Adjudant De Jong: „Maar datzelfde kan misschien ook wel gezegd worden van de Nederlandse automobilisten in België". Een politieagent, die afgelopen weekend onder meer belast was met het regelen van het verkeer op plaatsen waar de demonstratieop tocht van vrachtwagenchauffeurs te gen de tariefverhoging voor de vrije veren passeerde, vertelde: „Och, meneer, die Belgen: dat is vaak treurig. Hier zijn enkele weken ge leden werkzaamheden aan de weg uitgevoerd en daarom was er een inhaalverbod. Van, pak weg, de 125 bekeuringen hebben we er honderd aan Belgen moeten uitdelen voor het negeren van dit verbod". Een andere politieman: „Van bepaalde verkeers regels snappen ze soms de betekenis niet eens Botsing Op he kruispunt Kaai- poort - West Molenstraat heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen 2 personenauto's. Materiele schade was het gevolg. Veilig verkeer In het hotel het Wapen van Breskens heeft de af deling Breskens van het Verbond voor Veilig Verkeer een algemene ledenvergadering gehouden. Tijdens deze vergadering werd door de heer Millenaar, opperwachtmeester van de rijkspolitie, een uiteenzetting ge houden over het verkeer vroeger en nu, Collecte De te Breskens gehou den collecte voor de Nationale Re classering heeft f 366,84 opgebracht. Aanrijding Op het kruispunt Bui- tenlust is de voetganger P. J. v. R. uit Groede bij het oversteken van rijksweg 58 door een personenauto, bestuurd door M. v. K. uit Den Haag, aangereden. Met zw;are hoofdwon den en gebroken benen werd van R. naar het ziekenhuis te Oostburg overgebracht. St.-Jan De r.k, harmonie St. Jan uit St. Jansteen heeft deelgeno men aan de muziekfeesten te' Den- dermonde België, die werden gehou den ter gelegenheid van het 150 jarig bestaan van de plaatselijke koninklijke stedelijke harmonie St, Cicilia. Het optreden van de Steense .harmonie op de Grote Markt in Dendermonde werd met groot succes bekroont. Zondag 10 oktober zal de r.k. harmonie deelnemen aan de folklori- sche optocht in Wieze in België, die daar ieder jaar gehouden worden vanwege de bierfeesten. Zondag 17 oktober neemt de harmonie deel aan de muziekfeesten te Kapellebrug, ter gelegenheid van de jaarlijkse kermis. Kaartenactie De buurtvereni ging „De Marollen" te Sas van Gent voert dit jaar een ansichtkaartenac tie in plaats van de traditionele oliebollenactie. Binnenkort zal een varVde leden huis-aan-huis de kaar ten te koop aanbieden. Michel Szule Krzyzanowski, die in Lamswaarde opvallende deuren en vensters heeft gefotografeerd. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE B. en w. van Hontenisse voelen er niets voor in de gemeente een tentoonstelling in ie richten van foto's, die Michel Szuic Krzyzanowski uit 's-Hcrtogen- bosch een aantal weken geleden in Lamswaarde en omgeving heeft ge maakt. Zoals wij reeds schreven heeft Krzy/anowski de omgeving van Lamswaarde enige tijd geleden als onderwerp van eer. uitgebreide foto reportage genotaren. Reden van zijn komst naar Zeeuwsoh-Vlasodereti was de Baalhoek-affaire. Een aantal dagen heeft deze fotograaf in Baai- hots en Lamswaarde en rug ver schillende andere dorpen in de om trek, alles gefotografeerd wat los en vast zat en enigszins interessanr. ge noeg bleek te zijn om voer het nageslacht vast te leggen. In Lams waarde maakte hij onder meer een hele serie over zonderlinge ramen en deuren, het kerkhof, schooiidnde- „en en kerkgangers. Aanvankelijk hadden b. en w. van Hontenisse wel belangstelling voor een tentoonstel ling van het uitzonderlijke verk van Krzyzanowski. Men heeft de fotogiaaf evenwel laten weten er toch maar van af te zien. omdat deze de foto's niet pro deo beschik baar wil stellen. De maker van de foto's heeft namelijk drie- lot vier honderd gulden „hanggeldge vraagd. Zelf heeft hij inmiddels la ten weten dit geen al te hoog be drag te vinden voor een uitstekende expositie, waar in ieder geval de bevolking van Lamswaarde zijn „ra men en deuren kan terugvinden". Michel snapt niet, dat dit luttele bedrag voor b. en w. van Hontenlwe een „onoverkomelijk bezwaar kan zijn ,'wel heeft de heer Vosveld mij het verzoek gedaan namens b. en w. om enkele van mijn foto s van Lamswaarde te kunnen kopen. Dat geld is er dus blijkbaar wél, alleen niet voor de ondeirdiaoieoi", alldus Mi chel, die zich daar blijkbaar nogal over opwindt. Hij wil nu trachten om enkele van zijn in Lamswaarde gemaakte prenten op een expositie van zijn werken in het Noordbra bants museum te hangen. Deze ten toonstelling begint in de tweede helft van november en duurt een maand. Dat zou dan het alternatief moeten zijn voor de afwijzing in Kloosterzande. Michel wekt ook de indruk nogal gebelgd te zijn over het feit, dat pas na drie weken wachten het besluit van b, en w. om geen goedkeuring te geven, bekend is gemaakt. Als reden wordt opgege ven: de te hoge kosten in verhou ding tot de te verwachten belang stelling. „Hierbij dient opgemerkt te worden", aldus de fotograaf, „dat ik gesteld had, dat er bij een mogelijke expositie uitnodigingen vervaardigd zouden moeten worden en dat ik hanggeld wenste te ontvangen, waarbij als aanknopingspunt het be drag genoemd is, dat ik volgende maand toucheer voor een expositie in het Noordbrabants museum van een maand, te weten 200 gulden". Volgens Michel heeft zijn project „Lamswaarde" hem, 1000 gulden ge kost. Hij heeft hëi op eigen initia tief gedaan, zonder daarvoor enige opdracht te hebben gekregen. De foto's zijn ook Zonder enig specifiek, en zeker commercieel doel gemaakt, zodat Miehei zich nu wat vrijer tegenover b. en w. van Hontenisse kan opstellen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Voor het jaar 1972 is aan een drietal wetenscliappt instituten opdracht verstrekt tot het doen naar metingen naar de luchtvel? reiniging boven Zeeuws grondgebied. Met dit meetprogramma is een van ruim 185.000 gulden gemoeid. Het college van GS van Zeeland, in de begroting van 1972 meedeelt, is ervan overtuigd dat mede dank zij t metingen een duidelijk inzicht kan worden verkregen in de aard en van luchtverontreiniging in deze provincie. De metingen in het recente verleden hebben zo menen GS, aangetoond er geen onaanvaardbare vorm van luchtvervuiling in Zeeland aanwezij Voor ongerustheid bestaat „niet de minste reden", zegt het college. De controle op de luchtverontrt ging wordt overigens steeds vi, verfijnd en de resultaten van de tingen komen op steeds kortere mijnen beschikbaar. Aan het van dit jaar zal het landelijke net in Zeeland zijn opgebouwd, behulp van gevoelige apparaten len dan geheel automatisch de^ ten aan SO-2 en later aan N0j| en Ozon gemeten kunnen worde: Als een der bewijzen voor dt verheid van de Zeeuwse lucht het Zeeuwse college van GS aan, Hoechst-Vlissingen in slechts een val tot uitbetaling van een landbt schadeclaim behoefde over te waarbij het dan nog ging om een drag van 800,„Wij hopen na het in bedrijf komen van Pech de schade beperkt zal blijven," gen GS. Daar waar deze niettemit treedt, moet volgens hen een ding volgen. Een schaderegeling middels ontworpen. De waterverontreiniging ij Zeeland een veel ernstiger vraaj GS delen mee, dat nog dit jas worden begonnen met de aanlej een afvalwaterleiding van Goei (Van onze correspondent) TERNEUZEN Aan de nationale ploegwedstrljden op 13 en 14 okto ber aanstaande, die in oostelijk Fle voland gehouden zullen worden, zul len dit keer tien Zeeuwse deelne mers aan de start verschijnen. De deelnemende Zeeuwse kandida ten zijn, in de categorie rondgaande ploegen: M. Markusse, Nieuw- en Sint Joosland; J. de Visser, Domburg; C. P. de Rijke, Poortvliet. Voor de categorie wentelploegen: R. de Vij ver, Koewacht; J. Mol, Sint Maar tensdijk; M. den Engelsman en J. Geuze, beiden te Poortvliet: P. de Jonge, Wemeldinge; A. Schippers, Nieuwland en P. van Schaik, Kort- gene. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De afde ling Tertnieuzen van de bond van ouid-miliitairen houdt op vrijdag 22 oktober in café „Kolkzicht" te Terneuzen haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. De aftredende be stuursleden Van Dirtteren en Pattist zijn herkiesbaar. Verder volgt een behandeling van het punt: program ma 1971-1972 en de benoeming van diverse commissies. (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE. De 18-jarige land meetkundige M. J. uit Kapeile is gis termorgen levensgevaarlijk gewond toen hij met zijn fiets op de kruising SchimmelpenninckstraatKoningin Wilheiminastraat in Kloetinge ge schept werd door een busje. De fietser, komende uit de richting Kapeile, verleende de tegemoetko mende VW-bus, bestuurd door A. R. (28) uit Kapeile geen voorrang bij het links afslaan naar de Wilheimina straat. Hij werd door de auto gegre pen en meters verder tegen het weg dek geslingerd. Met zwaar hoofdletsel werd hij In zorgwekkende toestand naar het St.-Jöannaziekenhuis ge bracht. Toen het ongeluk gebeurde stonden op hetzelfde punt twee jonge brom fietsers te wachten die eveneens linksaf wilden slaan, maar de VW- bus wel voorrang verleenden. De fietser reed achter hen om. De politie verzoekt deze jongelui (die na het ongeluk doorreden) zich als getuigen te willen melden voor nadere gege vens over de omstandigheden tijdens het ongeluk. De bestuurder van het busje werd niet gewond. Het busje zelf raakte licht beschadigd. e geleidebrief bij de prov begroting van dit ;aar is visionair. Het enige dat in [troonrede" van het Zeeuwse ie van G.S. even frappeert, assage over openheid en ope Jeid van bestuur. De formul die G.S. gebruiken, doet verw< dat het Zeeuwse bestuursc zich in de toekomst wat vrie ker zal opstellen tegen de c en pressiegroepen in de bevc J „Al spreken de methoden v: paalde bevolkingsgroepen on )$pn, toch moeten wij hun groe Belangstelling voor het beleid tief waarderen", merkt het Zee bestuurscollege in de geleid op. Dat is andere taal, dan die mee enige tijd geleden een sut aanvrage van de Vereniging A hygiëne Zeeland door G.S. we gewezen Een verbeur zaak. Over de toekomstige ontv cc, ling van de provincie zegt de de Westerschelde. Voor de aanle: debrief nauwelijks iets van be afvoerleidingen van Walcherr Zlulks was te verwachten, lm Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen he a||es wat er over de toekon GS rijkssubsidies aangevraagd! ontwikke|ingen ,e zeggen valt, zeggingen van het rijk zijn er*™1 a as nog niet. Zee (Van oen onzer verslaggevtj IJZENDIJKE Op zateri oktober houdt de wandelsport: ging Jeugdbelang uit IJzendijl der auspiciën van de K.N.Vl r. een herfstwan.deltpcht. Er zal afstanden 5, 10, 15 en 20 km. den gelopen. De start is om uur. Men kah zich voor1 deze worden afgeleid van de ohtwikkelingsschets-1971 ee volg op een soortgelijk stu 1967. De nieuwe ontwikke schets is nog niet voor publikat reed, hoewel het stuk in concr enige dagen klaar is. Volc week verwacht men de open making v^n dit hoogst belan document. De geleidebrief bij de begr joreludieert in zoverre op de or Itelingsschets, dat zij het rijk aa deltocht inschrijven bij mevy£eeland niet te vergeten. Zo Robijn, Nassaustraat 7, tel. 0117:"geste|d dat de verkeersverbod Z&JÜZ'ïïdZw? f" d' W«r.ch.tó, proi vormen, dat weldra kan gaa pen. Het rijk zal over de brug - ten komen met de toestemming ker en de aanleg van aange (Van onze correspondent) veerhavens op het traject Vlissi EEDE De Grensbollers tij Bresl<ens. En verder mogen de de hebben het bolseizoen 191 strucfuursubsidies voor Zeelanc worden afgeremd, anders zal d< wikkeling aanmerkelijk worder traagd, aldus de geleidebrief. geopend met" een eerste clubl waarvoor 48 liefhebbers wan gekomen. De uitslag: 1 C. van C.de Croock; 2 G. Steijaert Duitschaever; 3 C. de Vreeze Bron; 4 G. Dhoore - P. Laridi F. Tournois - M. Haegeman; I Windt - E Standaert. De clubbolling wordt gehouden november. f Het zijn geen opmerkingen de mens het bloed van opwir naar de slapen jagen Afg van hetgeen er wordt opger i?ver openbaarheid en openbaa van bestuur, mist deze geleide de schildering van grootste per - weven, zoals in vroegere geleids dagblad voor zuidwest ned® ven het geval was. Omdat het ook in veel opzichten optimisme beert, is het nauwelijks bezielei noemen. Schieting fn het Hofzicht The ater te IJzendijke heeft een schieting plaats gevonden waaraan door 85 schutters werd deel genomen, ver deeld over 16 pelotons. De hoogvogel werd geschoten door R. Verhage uit Assenede; ^eerste zijvogel D. de Kos ter uit Eekloo; 2e zij vogel A. Ver- meire, Eede. De eerste extra prijs ging tiaar M. Hemelsoet, Bentille en de tweede extra prijs N. Flamme uit Eekloo die tevens de meeste vo gels neerhaalde. Schieting In het Hofzicht Thea ter werd een schieting gehouden Deelname: 58 schutters. De uitslag was: hoogvogel: R. Verhaghen De Lustige Boer, Assenede; eerste zij vogel: D. de Coster Zaal Flameij, Ëeklo; tweede zijvogel; A. Vermeire Hofzicht, Eede; grootste aantal vo gels, vier stuks: N. Flameij Eeklo. De 80-jarlge Jac. Wijffels van Hof zicht te Biervliet schoot drie vogels. Extra prijs: M. Immelsoeth, Bentille en N. Flameij, Eeklo. Inbraak Maandagavond werd In gebroken bij Sikkens en Zebo aan de mr. F. J. Haarmanweg. De dieven verschaften zich toegang door het verbreken van een ruit. Alleen bij Zebo werd een geldkistje met een gulden aan wisselgeld vermist. Roode kruis Het Nederlandse Roode Kruis afdeling Terneuzen heeft onlangs „campagne 1971" afge sloten. De totale netto opbrengst be draagt 12.385,45. Dit is 45 proaent meer dan vorig jaar. Editie voor Zeeland ABONNEMENTSPRIJS f. 20.50 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (excl. 50 ct incassokosten) f. 7.10 pel* maand (incl. 13 ct. incassokosten). RAYONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraal 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen) HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KLACHTEN OVER BEZORGING; buiten kantooruren: tel. 01141 3751. en tel. 01158-1940 (Z. Vlaanderen). ADVERTENTIE EXPLOITA® Wnd. inspecteur Zeeland; C. Menu (01100-4316) Hulst en O.Z. Vlaanderen: Th. de Bakker (01150-2601) Oostburg en W.Z. Vlaanderen; A. Vergouwe (01172-1878) Kanaalzone en Terneuzen: J. Schieman (01155-1224). Noord- en Zuid-Beveland: K. H. van den Berge REDACTIE ZEELAND: Bureau: Kromme Weele 4, Middelburg, tel. 01180-7764 Chef Zeeland: A.F. Koopman, tel. 01180-7438. Redacteur Goes: M. Kersten, tel. 01100-6584 Coördinerend redacteur: Zeeuwsch-Vlaanderen G. van Berkel, tel. 01150-4866 Redacteur O.Z.-Vlaanderen; A. Verlind, tel. 01140-3751. b.g.g. semafoon via: 01600-22341 of 01608-2073 of 01155-2237. Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: R. van der Helm, tel. 01150-4865 Sportredactie Zeeland: R. van Deursen, tel. 01155-13"' Fotojournalist Zeeland: Cor J. de Boer, tel. 01155-223'' Als het vervolg op de ontw lingsschets-1967 in dezelfde h nen is gehouden als deze aa dingsbrief bij de begroting, dar gen wij oprecht vrezen voor ee stuursperiode zonder elan. Vooruitzichten voor donderdag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18.00 uur. Droog, later ninder zon Pu geleidelijk hogere temperat Weersvooruitzichten in cijfers niddeld over Nederland V oor donderdag aantal uren tot 9; min. temp. 0 tot 4 gr (onder normaal: max. temp. vai ■geveer normaal tot 3 graden b normaal; kans op een droge pe van minstens 12 uur 95 pro Kans op een geheel droog etn 90 proeent. Voor vrijdag aantal uren tot 7; min. temp. omstreeks aal; max. temp. 0 tot 4 gradei normaal; kans op een drog< riode van minstens 12 uur 95 vent; kans op een geheel drooj maal80 procent. Morgen, donderdag 7 oktober. Bergen op Zoom: 5.25 en 17.41. Hansweert: 4.34 en 16.42. Terneuzen: 3.55 en 16.01. Vhssingen: 3.21 en 15.31. Wemeldinge: 5.15 en 17.31.

de Stem | 1971 | | pagina 2