Politie Hulst loste reeks diefstallen op ANGSTAANJAGENDE TAFERELEN NA VLIEGRAMP RU AARSELE SAMENWERKEN MET OPPOSITIE VOORAL NU NOODZAKELIJK blokkade MIS MET 22 CELEBRANTEN BESEOOI FEEST IN GROENENDIJK GEWONDEN BIJ ONGEVALLEN IN HULST Drs. Dusarduyn tijdens vergadering kring Middelburg KVP: ewonden otsingen in Yerseke aand'ag 4 oktober 1971 stad streek 1hmbbhmüM ■rsrai TREIN- v^ERTRAGINGEN 3IJ GOES Ouders in Koewacht spraken over rekenonderwijs P. NIESKENS 25 JAAR BIJ S.B.M. Motor ontvreemd ONSTOND UIT ONGENOEG OVER RVSr> VERLOOP Schade en gewonde bij aanrijding Jongen gewond Winkelier verdwenen na onregelmatigheden Droog en rusti hoogwater (Van een onzer verslaggevers) GROENENDIJK De feestelljk- eden rond het honderdjarig bestaan •an de Martinus-parochie in Groe- ndijk zijn zondag afgesloten met en eucharistieviering, die werd ge' Mebreerd door mgr. Ernst en 21 ndere priesters. Het waren geeste' jken, die allen van oorsprong uit e parochie kwamen. De eucharistieviering is een in- .ukwekkend besluit geworden van m geslaagd feestprogramma. Er /erd bij deze gelegenheid door het mes- en herenkoor Gregoriaans ezongen. Hoofdcelebrand was bis hop Ernst, die werd geflankeerd oor deken A. Blommerde, oud-pas- >or V. d. Eijnden, de huidige pas- ior Verster en Ton Bun, de jongst owijde priester van de parochie, laarachter stonden in een halve cir- al 15 geestelijken en religieuzen, aarvan er 13 afkomstig waren uit e parochie. De hoofdcelebranten, isschop Ernst, de pastoors Verster v. d. Eijnden en de heer Bun aren gekleed in goud-gewaad, de erige celebranten in groen bro- lat. De dienst werd bijgewoond door «nina H. de Neeling uit Klooster inde, die een van de voorbeden eed. Voor de mis bestond een over- eldigende belangstelling. Het arkgebouw was bijna tot de laatste laats bezet. Na afloop van de ienst bracht de plaatselijke harmo- 'e buiten voor het kerkgebouw een erenade. Het „uitgaan" van de kerk lever- ie ook een bijzonder leuk tafereel o, omdat verschillende van de con- elebranten tussen het wachtende i tbliek tal van bekenden ontdekten, ie ze vaak meer dan veertig jaar ■et gezien hadden. De oudste uit at gezelschap van priesters en reli- euzen was een 89-jarige zuster, laarnaast bevonden zich in het ge nschap zusters van 84 en 80 jaar, ie zich vitaal tussen hun jongere ovolgsters bewogen. Zaterdagavond is, eveneens in de >arochiekerk, een jongerenmis ge- ouden, die door duizend mensen 'erd bezocht. De belangstelling was o groot dat een deel van de bezoe- ers genoegen moest nemen met een taanplaats. Dit laatste weekend oeft het Groenendijkse parochie- aest tot een onovertroffen succes lemaakt. Het is in alle opzichten eslaagd. Een van de organisators, ie heer C. Schelfhout, toonde zich ondag meer dan tevreden over het ■erloop der feestelijkheden. (Van een onzer verslaggevers) HULST Met de arrestatie van twee woonwagenbewoners heeft de rijkspolitie in Hulst weer een reeks van diefstallen kunnen oplos sen. De aangehouden personen zijn de 37-jarige J. van P. en de 20-1 jarige P. M., heiden van het woonwagenkamp in Hulst. Ze hebben bekend een aantal diefstallen te hebben gepleegd, voornamelijk uit draglines. Hun voor keur ging meestal uit naar accu's en werktuigen. Op zondag 26 septem ber heeft het tweetal uit een dragli ne in de Louisapolder onder Nieuw- Namen twee accu's, twee vetspuiten en een gereedschapskist ontvreemd met een totale waarde van 750 gul den. Een dag daarna is het duo door de politie aangehouden en voor ver hoor naar het politiebureau in Hulst gebracht. Van P. ontkende aanvan kelijk, dat hij bij zijn werk hulp had ondervonden van P.M. Het tweetal heeft ook nog een aantal andere inbraken bekend. Zo brak het duo zaterdag 25 september in, in de vlasfabriek van Dobbelaer in Sint Jansteen, waar van P. vijftien kilogram bronskoper wist te liggen. Om in de fabriek te ko men zaagde men enkele sloten ka pot. Het avontuur liep op een desil lusie uit, omdat het bronskoper ver dwenen bleek te zijn. Met de aanhouding van Van P. was de politie aanvankelijk nogal ingenomen, om-dat men met deze figuur ook de sleutel naar de oplos sing van andere inbraken gevonden meende te hebben. De laatste weken zijn er nogal wat meldingen binnen gekomen van diefstallen uit dragli nes en andere grondwerktuigen in polders. Na enig aandringen bleek Van P. inderdaad meer op zijn kerf stok te hebben dan de politie aan vankelijk verwachtte. Uit het ver hoor is gebleken dat Van P'. ook nog twee diefstallen uit draglines in Sas van Gent op zijn naam heeft staan. Hij heeft beide inbraken bekend. Afgelopen vrijdag is de woonwagen bewoner voorgeleid aan de officier van justitie in Middelburg. De recherche van de Hulster poli tie heeft tevens kans gezien de heler UTRECHT (ANP) Het trein verkeer op de Zeeuwse lijn (Bergen op Zoom - Vlissingen) is zaterdag geruimte tijd met vertragingen ver lopen ten gevolge van een storing 'ussen Oostdijk en Goes. Op dit 14 aiometer lange traject was de be- tiening van seinen en overwegen ■an tien uur af gestoord. Daardoor -ntstonden vertragingen tot 30 mi nuten. Om 13.50 uur was de storing ipgeheven. Oorzaak was een aantal .tukgetrokken kabels. (Van een onzer verslaggevers) HULST Bij een aantal ongeluk ken in Hulst het afgelopen week eind. zijn verschillende mensen ge wond geraakt. In de buurt van het vliegveld kwamen twee auto's met elkaar in botsing als gevolg van rookontwikkeling door een brand in de wegberm, waardoor het zicht werd belemmerd. Het vuur is door onbekenden aan gestoken. Als gevolg van dit onge luk werd de 51-jarige bestuurder P. V. van een personenauto uit De Klinge tamelijk ernstig gewond. De 21-jarige C. de H. uit Nieuw-Namen liep eveneens verwondingen op. In Sint Jansteen kwamen even eens twee auto's met elkaar in bot sing. A. van R- uit Koewacht kwam in botsing met een tegemoetkomen de auto, bestuurd door A. van D. R. reed in de richting Koewacht en is door onbekende oorzaak plotseling naar links uitgeweken, waardoor Van D. hem niet meer kon ontwij ken. Bij een ongeval op de kruising van rijksweg zestig met de Absdaal- seweg werd de 19-jarige bromfiets bestuurder M. gewond bij een bot- simg met een auto. De bromfietser werd op een uitvoegstrook gegrepen door een auto, bestuurd door F. M., op het moment dat hij de kruising overstak. GOES Grand, 20 uur: De gendarmes op drift 14 j. IIULST Bioscoopgebouw, 20 uur: Love Story 14 j. S. Blommaert, 14.30 uur: Binnen schieting. P. Leeraert-Nijs, 14.30 uur: Schieting. Boekhandel van Geyt, Steenstraat 20. Expositie „Realisten" (t.m. 24 okt.). Werkd. van 9-12 en 13-18 uur. KORTGENE Galerie „Les Deux Chapeaux", Hoofdstraat, expositie Liesbeth Hu- ser met tekeningen, grafiek, etc. (t.m. 7 okt.). Dag. van 9-18 uur. Ma. gesloten. MIDDELBURG City, 20 uur: Spel met de dood 18 j- OOSTBURG Ledel Theater, 20 uur: Je leeft maar twee keer 14 j. ROTTERDAM Piccolo Theater, 20.15 uur: „De laatste dagen van Ischa", door het Nieuw Rotterdams Toneel. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: Bob, Carol, Ted en Alice 18 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: De gendarmes op drift 14 j. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: „De vrolijke vrouwtjes van Wind sor" of „De verlinker verlinkt" van Shakespeare. Kon. Museum voor Schone Kun sten, expositie magisch realisme in Nederland (Raoul Hynck-es, Pyke Koch, Carel Willink t.m. 13 nov. Di. t.m. zon. van 10-16 uur. Ma. geslo ten. Rubenshuis, expositie „Rubens en zijn tijd", tekeningen uit Belgische verzamelingen o.a. tekeningen van Rubens, Van Dijck en Jordaens (t.m. 16 okt.). GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: De Spaanse Brabander van Bredero door het N.T.G. Museum van Schone Kunsten, ex positie Edgar Tijtgat 1879-1957 (t.m. 31 okt.). Dag. van 10-12.30 en 14-18 uur. Centrum van Kunstambachten, St. Pietersplein 9, „Kunst na 1945" (t.m. 10 okt.). van al die gestolen waar aan te houden. Het is W.W. (29) uit Sint Jansteen, die door de politie be-j sehouwd wordt als een gelegen heidsheler en na verhoor op vrije voeten is gesteld. Ook dit weekend is er in Hulst weer een inbraak gepleegd, nu in de kantine van het vliegveld in Graauw, waar onder meer zilveren koffiepotten en andere spullen voor een totale waarde van duizend gul den zijn ontvreemd. Afgelopen week end heeft de politie ook een Belg aangehouden op verdenking van hetl plegen van openbare schennis. De exhitibionist, de 36-jarige fabrieks-| arbeider G. de H. uit Hamme ir België, kon door twee politiewagen: worden ingesloten in de buurt var de voetgangersbrug over rijksweg zestig. De laatste tijd zijn er bij de politie verschillende klachten bin nengekomen met betrekking tot openbare schennis: De politie was er nog niet eerder in geslaagd de man te grijpen, omdat hij telkens kans zag te ontkomen. Tijdens een con frontatie op het politiebureau her kenden verschillende mensen in de Belg de man die ze hebben gezien. Behalve in Hulst, heeft de man ook „geopereerd" in Axel. Aanvankelijk ontkende hij, maar later gaf hij het hem ten laste gelegde toe, waarna hij is vrijgelaten. Britse journalisten zoeken tussen de wrakstukken naar gegevens. (Van onze coresspondent) KOEWACHT Voor de ouders van de leerlingen van de belde eer ste klassen heeft de oudervereniging een avond georganiseerd waarop alle ouders 'aanwezig waren. De onderwijzeressen mevrouw Deveneijns-Wouters en mejuffrouw M. Verschueren gaven een uiteen zetting over de gang van zaken bij het moderne rekenpnderwijs. De voorzitter van de oudervereniging de heer B. de Brouwer legde het doel en de betekenis van de ouder vereniging uit. Tot nieuw lid van de oudercommissie werd gekozen me vrouw G. de Caluwé - Suy en tot plaatsvervangend lid mevrouw E. Smet-Herman. Het hoofd van de school de heer R. Lammens beant woordt vragen van de ouders. De secretaris van het schoolbestuur, de h-eer P. Apers zette uiteen waarom met de nieuwbouw nog niet kon worden begonnen. Donderdag wordt voor de andere klassen een ouderavond gehouden. (Van onze correspondent) AARDENBURG Op 1 oktober was de heer P. Nieskens uit Aarden burg 25 jaar in dienst van het streek- vervoersbedrijf „Stoomtram Bres- kens-Maldegem". Dit werd herdacht tijdens de samenkomst in „De Roode Leeuw", waar de heer Nieskens werd toegesproken door de directeur van de S.B.M., de heer P. Vroegop. Hij reikte de jubilaris de gebruikelijke enveloppe met inhoud uit. De heer Nieskens kreeg ook de medaille voor 25 jaar trouwe dienst met bijbeho rend diploma van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Aan me vrouw Nieskens werden bloemen aan geboden, terwijl de collega's een ver rekijker aanboden. Vrijdagmiddag was er een receptie in hetzelfde ho tel. Velen kwamen daar hun geluk wensen aanbieden. (Van een onzer verslaggevers) AARSELE Angstaanjagend. Dat is het beeld van het weiland in de buurt van Aarsele in België, waar zaterdagmorgen een Engels passagiersvliegtuig neerstortte. De wrakstukken liggen over zo'n grote afstand verspreid, dat het moeilijk is om ze te ontlopen. De restanten van de romp van het vlieg tuig zijn te vinden in een diepe krater van enkele meters doorsnee, gevuld met bluswater. Her en der liggen op het aangrenzende weiland stukken van de witte romp en gele stukken isolatiemateriaal. Verder overal verwrongen, onherkenbare aluminium onderdelen. De weilan den lijken doordrenkt met kerosine, waarvan de reuk tot in de verre omtrek waarneembaar is. Een groep geblakerde bomen, verschroeid tot in de kruin, markeren als trieste symbolen de plaats van het onge luk, waar officieel (nog steeds) niemand mag komen, maar waar de rijkswacht al honderden mensen heeft moeten wegjagen. Mare de Witte. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Zaterdagavond om half twaalf kwam M. C. de B. uit Sas van Gent tot de ontdekking dat zijn motor, die hij had achterge laten op het parkeerterrein aan de Arsenaalstraat te Terneuzen, ver dwenen was. Tot nu toe is de dader nog onbekend. Tussen de wrakstukken moeten de verkoolde lichamen van de 55 passa giers en de 8 bemanningsleden lig gen. Voor de hulpploegen zijn het onbekende personen, die op weg naar hun vakantieadres, familie of huis zijn verrast door een onvoor zien onheil, dat in een klap abrupt een eind maakte aan 63 mensenle vens. De berging van de slachtoffers gaat gepaard met grote moeilijkhe den. Ze zijn deerlijk verminkt, zo dat identificatie aan de hand van paspoorten zelfs onmogelijk is- Li chaamsdelen liggen her en der tus sen wrakstukken: eel luguber tafe reel, dat op de nodige mensen heel wat indruk heeft gemaakt. „Mrs. Johnston" staat er te lezen op enkele in plastic verpakte kleren. Mrs. Johnston was de stewardess van het ramptoestel. Ook zij heeft het ongeluk niet overleefd. Enkele van haar eigendommen liggen dui delijk zichtbaar voor iedereen tus sen de wrakstukken. Als trieste stil le getuigen. De plastic zak met kle ren is merkwaardig genoeg onbe schadigd. Een ongeschonden blauw kleedje is het enige frisse kleurtje tussen de grauwe wrakstukken. Hoogstwaarschijnlijk zijn enkele van de 55 passagiers musici ge weest, want in het midden v-an de krater ligt een rommelig stapeltje partituren, nauwelijks beschadigd. Verder tussen een paar verwrongen balken een eveneens ongeschonden stenciltje met aanwijzingen „hoe te handelen in geval van nood". De tijdens de vlucht verraste passagiers hebben waarschijnlijk geen tijd meer gehad om de aanwijzingen in zich op te nemen, evenals ze trou wens geen tijd zullen hebben gehad om zich te realiseren wat er gebeur de. Daarvoor is alles veel te snel in zijn werk gegaan: de explosie, ge volgd door een enorme rook-kolom en tenslotte de klap. De Vanguard boorde zich in het weiland op slechts enkele tientallen meters afstand van de boerderij van de familie Witte. Het toestel scheer de rake-linigs over het claik. oor de brand die op het neerstorten vo-ligde, kon de boerenfamilie eerst niet uit de boerderij vluchten. De honderden liters kerosine, die nog in de tanks van het vliegtuig hebben gezeten, stroomden langzaam brandend in de richting van het witte boer derijtje. De brandweer van Aarsele arriveerde juist op tijd om te voor komen dat nog meer slachtoffers zouden vallen. De allereerste, die naar het bran dendewrak holde, was Regina de Witte, 27 jaar en schoondochter van George de Witte op wiens land het vliegtuig neertkwaim. „Ik ben ver pleegster", vertelt Regina. „Ik ben naar het toestel gehold, omdat ik dacht dat ik misschien zou kunnen helpen- Ik luisterde of ik in de wrakstukken misschien geroep hoor de, maar ik zag door hitte geen kans om dichterbij te komen". Mevrouw De Witte bevond zich met haar vijf maanden oude baby Siegfried en haar echtgenoot in de boerderij, toen het ongeluk gebeurde. „Het vlieg tuig kwam vlak over het huis", zegt ze. „Mijn schoonmoeder zag wat er gebeurde. Ze kwam snel naar bin nen lopen en riep: „Vlug, vlug, neem de kleine mee. Brand, brand. Er is een vliegtuig neergevallen". Rustig, maar nog steeds onder de indruk van de trieste ramp vertelt ook Mare de Witte (21) zijn ver- haai: „Ineens zaagt ge een beetje vuur. Even later was het één en al vuur wat ge zaagt", aldus Mairc, die vertelt hoe het vliegtuig na een explosie praktisch loodrecht naar beneden stortte. „Ik zag het neerko men", vervolgt Mare zijn relaas, ter- Maandag 4 oktol (VERVOLG VAN PAG Nadat de pont vanuit Bre laatste lading naar Vlissii vervoerd kwam het schip 1 en bleef het in de fuik lil danks herhaalde oproepen organiserende comité om d de op te geven, bleven de gens staan waar ze stond middel van een geluidswa verschillende keren gevr auto's te verwijderen. He vreest namelijk, dat door d kade de onderhandelingsp dc PSD en het GS-lid Va wordt geschaad. Aanstaand dag is er een gesprek over [ing van een nachtdienst ging van de tarieven. De demonstratie van za ronder noemenswaardige verlopen. „Rustig" kan de 1 pigens niet genoemd word jveral waar langs de kan jveg mensen stonden te kij ien oorverdovende claxon-c gegeven. De stoet vertrol Jlinge en ging vandaar lansteen, Koewacht, de Ka n Axel, enkele buitenwe Kuist naar Perkpolder. In Hulst zelf konden de m. de aanwezige poorten nie [n Perkpolder wachtte al kleurstelling. Het rijdend schap werd door de motorry de rijkspolitie en door de eif dienst keurig naar het p.ari naast het opstelplein geloosd gebeurde verder helemaal werd wat getoeterd, maai wijl hij tussen de bedrijven d« ilcv,en de activiteiten beperi ook de koeien _nog melkt. „Ik sta banken van dekoffce-Jen de gevel van het huis te schilden Vader rien me ineens toe: .Pas - Vader riep me ineens toe: voor die vlieger". I im een van de toevallig a: araes tot „Scheldekoningin' nen viel in het water omdat )L»X UiC VJUJCIglCX - Jij, Daar verschrok ik van en daan 'al1T-1nï.lsf me ben ik eerst in paniek naar bi gerend. Even later zag ik, dat vuur van het vliegtuig lang! naar de boerderij kwam gekrof We waren bang, dat het verki zou aflopen". Na het ongeluk hi mevrouw De Witte de hulpdis gewaarschuwd. Tegelijk is men gonnen met het opdrijven van koeien in dezelfde wei, waar oo'nj wrakstukken van het vliegtuij gen. George de Witte was er get) van dat er in de lucht iets misj met het toestel. De vermoedelij explosie werd gevolgd door een m] caber spoor van rook, dat het net stortende vliegtuig achterliet, brede rookkolom zorgde kort na ramp voor een algehele zonsverdt tering ter plaatse. Even was doodstil: daarna sloegen de vlai torenhoog uit de wrakstukken Uit het ongenoegen over d an zaken werd het plan geb e pont in Breskens wel te en. En dat gebeurde ook. O feanwezige politie de blokka "ou kunnen tolereren, werd -pgesteld, dat de eerste auto' itoet voor de vorm achter de agen zouden blijven rijder at alle andere auto's in Bresl ipstelterrein zouden oprijd ilannetje van de chauffeurs onderwei. Het enige incident]* heeft irdag onderweg naar I oorgedaan, waar een aantal 'agenchauffeurs een onwill ,ega te lijf wilden. Deze colli ret deel aan de optocht maa it tegenovergestelde richtin; én, negeerde aanwijzingen iolitie en wilde toch passer ekte de woede van enkele lers op. Verder gebeurde bijzonders, ook in Breske: maakte de verzengende hitte ciënte hulp aanvankelijk bijna waar "afhet"aanwezige^PSl mogelijk. rwirbxr in?»! rv z*ch angstvallig van TON VEKLlj Haar onthield. (Van een onzer verslaggevers)! TERNEUZEN Zondagmorj verleende mejuffrouw F. van F. Zaamslag toen zij per bromfiets S kruispunt Oranjestraat-Koningid laan naderde, geen voorrang aanl in Terneuzen wonende autobestifl dier, J. G. de R. De bestuur kwam te vallen en werd licht I wond. De bromfiets -werd zwaar, f auto licht beschadigd. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens een ver gadering van de kring Middelburg van de Katholieke Volkspartij werd de heer W. van Alphen uit Terneu- zentot voorzitter gekomen. In zijn „maidenspeech" zei de heer Van Alphen in het hijzonder aandacht te zullen schenken aan de streekplannen en aan de samenwer king met de beide andere christelij ke partijen. De heer Van Alphen zei van mening te zijn, dat er de laatste jaren teveel „achteraf" is gepraat. Hij wil hierin duidelijk verandering brengen. Voor de jongerenafdeling werden gekozen de heren A. Cappendijk uit Vogelwaarde en Th. Baert uit Hulst. Mevrouw Romeijn - Baets werd als nieuw vrouwelijk lid gekozen en voor de zeven vrije plaatsen werden gekozen: mevrouw Deurloo, de he ren J. Cals, E.A. Suy, C. Steenbak ker, M. IJsebaert, L. Ram-meloo en G. van Schaick. De vacatures in de partijraad worden vervuld door de heren J.H. Roose en L. Rammeloo. Van het kringbestuur maken nu deel uit mevrouw Braet-Voorhuis en de heren P. Eijwachter, A. de Koo ning. C. Paulussen, P. Wilderom en W. Oerlemans. Van de kring Hulst moet nog een lid worden aangewe zen. De heer W. Dusarduijn, lid van de Tweede Kamer, hield een inleiding, waarin hij een overzicht gaf van de afgelopen vier (moeilijke) jaren. Hij wees daarbij o.m. op de uiterst na delige (althans voor de provincie Zeeland) wijze van kandidaatstel ling voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Wat de landspolitiek betreft merkte hij op, dat „wij momenteel beslist geen behoefte hebben aan politieke hoogstanden". Hij zei een vijf partijen kabinet te verkiezen boven een minderheids- en nog meer boven een schaduwkabinet. Drs. Dusarduijn zei te hopen dat de oppositie met de regering zal willen samenwerken, wat, in het licht van de huidige slechte financieel-econo- mische toestand, dringend nodig is. Hij zei voorts zich er over te ver heugen dat de regering desondanks toch nog kans ziet prioriteiten te stellen. Over het tracé van het Baalhoek- kanaal merkte de heer Dusarduijn op, dat de KVP heeft gekozen voor het buitendijks tracé, omdat dan vijfhonderd hectare goede land bouwgrond gespaard wordt. Hij merkte op dat er voor de handhaving van de tolheffing op de Haringvlietbrug was gestemd, omdat daorover nog steeds een afspraak bestaat. Bovendien meende hij dat deze houding van belang kan zijn als er gepraat moet worden over een vaste oeververbinding. De sportac commodatie voor gehandicapten in de recreatiegebieden en het urgen tieprogramma voor overdekte sport- accomodatie (Zierikzee, Oost burg) hebben de bijzondere aan dacht van de KVP, aldus het kamer lid. De heer W. Colsen (waarnemend burgemeester van Sas van Gent) stelde voor aan alle daarvoor in aan merking komende instanties namens de kring een verzoek te sturen om de veren vrij te laten. „Ik zou geen goede zoon van mijn vader zijn als ik dit voorstel niet zou doen", aldus de heer Colsen. Het bestuur besloot dit voorstel uit te voeren, waarmee de vergadering het volko men eens was. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zaïterdagmoif is de 11-jarige K. P. M. wonea aan de Oostkant te Terneuzen, if brandende beniaine zo ernstig 'M zijn been gewond geraakt, dat hi.il het Julianaziekenhuis moest worf opgenomen. Met een vriendje, de 12-jarigel D. was hij bezig in een schuif» met benzine verfkwasten schoot 1 maken. De jongens staken een tof aan, waardoor de benzine, die nojl de verfbus zat in brand vloog, f gooide de bus naar buiten. Op» ogenblik kreeg M. de brandei benzine tegen zijn been. Hij enkele weken in het moeten blijven. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De heer H. Dj uit de Walstraat te Vlissingen, H een textielzaak exploiteerde, had hele inventaris van zijn za waarde van f 20.000 ter verkrijg van een krediet overgedragen de Nederlandse Middenstandsjn te Vliss;-"en. Op 25 september B] heer E met de noorderzon trokken, - oh ter niet alvorens m gehele voorraad uit de winte'j hebben verwijderd. Bij onderzj door de Vlissingse recherche iU men vast te staan dat de voorraad textiel verkocht is heer G. uit Amsterdam, handels'j ongeregelde goederen, die de <JT plete voorraad heeft doorverf aan derden. Naar men veri"1* verblijft de heer Duim in Sf[jï| Tegen hem is per telex een arr^'l tiebevel uitgevaardigd. (Van onze corresponden YERSEKE Zaterdag hee •aaistraat te Yerseke een lanrijding plaatsgevonden tus lersonenauto, bestuurd door 'jarige A. T. M. en een bromf stuurd door mevr. Van den aarschijnlijk door het zonlic 'erblind. De bromfietsbest loest met ernstige verwo [overgebracht worden naar he zichtziekenhuis te Goes. Zaterdag te 23.15 uur vond i. B. Koenstraat een verkeersc {plaats te Goes waarbij de inz Ivan de betreffende personenai |heer S. B. uit Goes moest i {overgebracht naar het St.-J Uiekenhuis te Goes. Vooruitzichten I voor dinsdag jen woensdag, [opgesteld door 1 het KNMI op zondag om 18.00 uur: Droog en I rustig weer met [zonnige perioden j en ongeveer normale teimperati Weersvooruitzichten in cijfers midd-eld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren zon. min. temp.: omstreeks norma max. temp.: omstreeks normaal I >P een droge periode van minst 2 uur. 95 procent; kans op een leel droog etmaal: 90 procent. Voor woensdag: aantal uren zoi -°t 8: min. temp. van ongeveer r maal tot vier graden onder norr max. temp.: omstreeks normaal )P een droge periode van minst 2 uur: 95 procent; kans op e< meel droog etmaal: 80 procent -r i i -- Morgen, dinsdag 5 oktober, [oergen op Zoom 3.58 en Wansweert 3.16 en 1&21, Ten .40 en 14.41, Vlissingen 2. 1412, Wemeldinge 3.48 en 16.05.

de Stem | 1971 | | pagina 2