W inkelcentr um T er neuzen- Zuid voorlopig onvolledig Terneuzens raadslid kritiseert b. en w. over „Air Products" LUXERE" ZAKEN PAS IN TWEEDE FASE I i Stadhuis Terneuzen kost inwoners 30 gulden per jaar m Sociaal-cultureel schip zal zeker averij oplopen f"MHMI I i Zaamslag krijgt nieuw bejaardentehuis HEFTIG RAADSDERAT OVER VUILVERVOER De Provinciale Afzetcommissie stad streek r 1 Tl" 11 Uil 11 mil—m medische diensten jv Méér warmte in uw woning voor minder geld met Win-for voorzetramen. Lokers v.d. Aa RAADSLID L. VAN DER PLAS-TANIS Terneuzen Oud-Terneuzen opent winterseizoen Graauw FASEN HUUR Axel Jongelui verdacht van fietsendiefstal aangehoudei Miljoen voor bestrijding geluidshinder Terneuzen stelt commissie voor structuurplan in GESCHENKEN albert eggermont Auto's schroot na aanrijding BOETES VOOR WAPENBEZIT examens Zaterdag 2 oktober 1971 HARTELIJK DANK aa.| Rijschool „LEEWA" F voor het halen van ons rij. bewijs bij het EERSTE EXAMEN Z. de Block, Clin,, P. de Kind, s' Kapellebrg, F. Vergauwen, Kapelleb ruji Woning met tuin te koop I Pierssenspolderstraat 85 Sluiskil. Te bevr.: Isabella straat 3, Sluiskil. voor ZEELAND en WEST. BRABANT, maakt aan 6a| telers bekend, dat aange. voerd kan worden Dinsdag 5 oktober Golden Delicious alle maten in 3/4 kist 151 kg; sort: 60/65 - 65/70 .1 70/80 - 80/op, sort. 50/6(1 in standaardkist 20 kg, F zonder interieur. Jonathan allle maten mits voldoende1 rode kleur; in 3/4 kist 15 kg; sort: 60/65 - 65/75 75/op. sort: 50/60 in stan.' daardkist 20 kg zonder in. terieur. Spencer alle maten, in 3/4 kist lij kg; sort: 60/70 - 70/80 80/op, sort.: 50/60 in stan.j daardkist zonder interieur,} Zoete Ermgaard alle maten, in 3/4 kist Ij] kg. sort: 50/55 - 55/60 60/65 - 65/op. Donderdag 14 oktober Winston alle maten, in 3/4 kist ijl kg: sort: 60/65 - 65/70 70/75 - 75/op, sort: 50/601 in standaardkist 20 zonder interieur. 1 i 1 TO lEen overzicht van het bouwterrein. Voor alle lastige karweien VARIOS lastransformatoren ïoX VT-160/v (<£)Hollmstelfa n.w. Zaagmolenstr. 1 - Goes Tel. 01100 - 5540 - 6995 HUISARTSEN Axel, Dokter Boor, tel. 1666, bgg. 01157—451. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendij- re. Dokter van der Pas te IJzendij ke, tel. 01176-366. Cadzand, Retranchement, Sluis en Suidzande. Dokter de Meijer te Sluis, tel 01178-1366. Borssele en Nieuwdorp c. a. De praktijk van dokter Gelder-blom wordt waargenomen door dokter Ki- viet te Borssele, tel. 01105-203. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande. De prak tijk van de huisartsen J. Kole, A. van Opdorp en S. Wöstman wordt 4 maandagochtend 8 uur waarge- ■men door dokter J. Geldof, Korte- eg 23 te Driewegen, tel 01195- iGoes. Dokter J. Deen, Sparrestraat 10, tel. 4373. Hansweert, Krabbendijke, Krui- Ingen en Rilland-Bath. Dokter J. Beij te Hansweert, tel. 01130- B.u vai 10 13 Bij vonnis van de Ai- róndissementsrechtbank teU Breda d.d. 24 september 1344. 1974 lis in staat van faillis- Heinkenszand, 's Ileer-ArentLs- sement verklaard de naam- kerk, Wolphaartsdijk. Dokter D. v. loze vennootschap Van Driel te 's H. Arendskerke, tel. Tartwijk's Machinelndus- 01106-1202. trie N.V., gevestigd te Don- lHuIst Dokter w Eysink, tel. gen, St. Jozefstraat 13a 2060 met benoeming van ds E.A. Heer Mr M. A. M. iMiddeihurg. Dokter J. Pel, Rou- Raaymakers, RechW aan-.ekaai 11 tel. 2585 (zaterdag) en voormelde rechtbank «j, Pel-Mellink, idem (zon- rechter-commissaris en var aaS ondergetekende tot cura- Aaardcnburg en Oostburg. Dokter tor. Gj de Bruijckere, Brouwerijstraat 8 Door voornoemde Rechter- tejOostburg, tel. 01170-2323. Commissaris is bepaald dal st. Jansteen, Clinge en Koewacht, de indiening der schuld- Dokter Adriaanssen. vorderingen uiterlijk op 1! november 1971 bij onderge tekende moet plaats heb ben en dat de verificatie vergadering zal worden gf houden op dinsdag 7 de cember 1971 te 11.15 uit v.m. in het Gerechtsge bouw aan de Klóosterlaat 46 te Breda. De curator, Mr. P. C. E. van Wijmcr. uur), fiaronielaan 52, Breda. Sas van Gent e. o. Dokter E. du Puy, Stationsstraat 26, tel. 1777. Tcrneuzen. Dokter H. van Herk, Bellamystraat 117, tel. 4000. Vlissingen. Dokter A. van Dijk, tel. 3459 (tot zaterdag 24 uur) en dokter Gj de Greef, tel. 2121 (van zaterdag 24 uur tot zonidag 24 uur). Kloosterzande. Dokter Buwialda, tel. 01148-277 (tot maandagmorgen 8 Leg uw hand eens op het raam U voelt het: koud glasKoud' vensters die de temperatuur in uw kamer doen dalen. Maar wilt het warm hebben; dus stooW u harderen dat kost geld" Uw verwarmingskosten kunt u besparen met Win-for dubbel» voorzetramen. U heeft dan geen last meer van koudo ramen uw woning is voor minder 9®'^ behagelijk warm. Win-for voorzetramen zijn van aluminium dus dat gaat Heel lang mee en worden d°°r onze technische dienst keurig netjes bij u thuis gemonteerd- De aanschafprijs valt mee en die verdient u terug door bespari"9 van uw verwarmingskosten. Schrijf of bel eens oven: da" komen wij bij u langs. Doe bei nu nog; véór deze winter Handelsonderneming in aluminium-produkten. Langenoordstraat 56 Zeven berge" Tel.: 01680-4368-4314 Jalouzieën (nu tot 35% korting) zonneschermen, zonweringen, raamhorren, luifels, windbrekers, óprolbare deuren, niéuwbouwdeuren en -ramen, serrebouw, winkeigevels, zomerhuizen, hallen, bungalows. TANDARTSEN O. Z. Vlaanderen. Tandarts A. v. d. Lee, Walstraat 2 te Axel, tel. 01155-1686 zaterdag van 10-10.30 en 18-18.30 uur, zondag van 12-12.30 uur. W. Z. Vlaanderen. Tandarts N. Janssen te Aarden-burg (zaterdag en zondag van 12-12.30 uur) Walcheren. Tandarts G. v. Wig gen, tel. 01184-2778. (zaterdag van 9-10 uur en zondag van 11-12 uur). Z. en N. Beveland. Tandarts D. Hage, Grote Kade 28 te Goes, tel. 01100-6727 (zaterdag en zondag van 9-10 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag. Dokter C. Cy- söuw te Axel, tel. 01155-1488. N. en Z. Beveland. Dokter A. MBOordc-nhos te Heinkenszand, tel. mtl06-1290. W. z. Vlaanderen. Dokter W. PPsenberg te Sluis, tel. 01178- 125. WIJKVERPLEGING [Groot Axel. Zr. A. Guelen, Schoolstraat 29 te Koewacht, tel. 31146-684. EUewoutsdijk e. o. Zr. Bolier, lenbaasstraat 2 te 's H. Arendsker- f, tel. 01106-1303. Hoek, Sluiskil H Philippine. Zr. usteila te Philippine, Jacob Ho- Pjnstraat 2, tel. 01159-306, bgg. (157-451. Hulst en Hontenisse. Zr M Ver beken, tel. 01142-344. Sas van Gent. Zr. Van Waes, yhulpenpad 43, tel. 01158-1548. APOTHEKER E55°eS' ^eeuwse apotheek. tel. [Middelburg. Apotheek L. v d. Pogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Epwwn. Apotheel Klaassen, tel. [Vlissingen. Apotheek D. v. d. t'eine Mulder, Singel 9, tel. 2730. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de gemeenteraadsvergadering heeft mevrouw J. van der Plas-Tanis (VCP) opening van zaken gevraagd met betrekking tot het beleid van de centrale stichting voor sociaal cn cultureel werk in Terneuzen „Als het schip van de stichting geen andere koers vaart zal het averij op lopen", zei mevrouw Van der Plas. Benoeming Tot hoofdonderwij zer aan de openbare lagere school te Driewegen (voormalige gemeente Biervliet) is benoemd de heer M. J. Reijnoudt Goes. De datum van ingang zal nader door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Terneuzen worden bepaald. Handboogsport De handboog- maatschappij „De Westerschelde" in Terneuzen heeft twee schietingen op de staande wip georganiseerd, waar voor veel belangstelling was. De uitslag van de eerste schieting luidde: t le hoogvogel B. Plasschaert, Graauw; 2e hoogvogel J. Mollet, Sas van Gent; 3e hoogvogel A. Pottel- berghe, Zuiddorpe; zijvogels: A. van Hecke, Terneuzen en J. Dhert, Ter neuzen; kallen: E. Cronenburg, Zuid dorpe, N. Vereecken, Kloosterzande en A. Meert, IJzendijke. Uitslag van de tweede schieting: le hoge A. Meert, IJzendijke; 2e hoge A. van der Poel, Terneuzen; zijvo gels: G. Mattheeuws, Axel, M. Wisse, Terneuzen en R. Roels, Axel; kallen: L. de Haan, Terneuzen, J. Buijs, Hulst en H. Velleman, Terneuzen. De puntenschieting voor 1971 om de vijf geldprijzen geeft momenteel de volgende stand te zien: 1 O. Saey, Sas van Gent, 18 pnt; 2 J. v. Leuven, Boschkapelle, 11 pnt; 3, 4 en 5 G. Sa voy, St. Jansteen, M. Wisse, Terneu zen en J. Dhert, Terneuzen, allen 9 punten. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De vereniging „Oud-Terneuzen" opent op donder dag 21 oktober het winterseizoen met een bijeenkomst in café „De Vriendschap". Tijdens de vergade ring zal een nieuwe secretaris moe ten worden gekozen, in verband met het vertrek van de huidige. Kandi daat is de heer P. Oppeneer. Het bestuurslid, P. J. Oostdijk is aan de beurt om af te treden en is niet herkiesbaar. Tijdens de vergadering zal voorzitter, Joh. de Vries, dia's vertonen. In het orgaan van de vereniging „De Stem van Oud-Terneuzen" wordt medegedeeld dat het boek Volksverhalen" (spookverhalen) in Zeeuwsch-Vlaanderen, geschreven door de voorzitter, in oktober-no- vember zal verschijnen. Het boek bevat ongeveer 200 „spookverhalen" en is verlucht met een dertigtal foto's. In juli 1972 zal een ander boek van de heer De Vries het licht zien nl. het 2e boek over Oud-Terneuzen Een vervolg op „Historie van het jongste verleden van Terneuzen". Het tweede boek behandelt de ge schiedenis in de periode van 1900 tot 1925. Burgerlijke stand Ondertrouwd: M. Kouijzer en M. van Nij matten te Breda. Zij wees op het ontslag van de di recteur en de hoofdleider en de on rust onder een aantal vrijwillige me dewerkers. Zij vroeg zich af of onder deze omstandigheden het nog verant woord is de stichting te subsidiëren. De heer Vlieger (D'66) vond het onjuist dat mevrouw Van der Plas als lid van een andere stichting op het gebied van clubhuiswerk kritiek oefent op de.centrale stichting. Wethouder Barbé meende dat me vrouw Van der Plas echter daartoe het Volste récht had als raadslid^ Ook b. en w. maken zich" zorgen over het beleid van de centrale stichting, de afvloeiing van medewerkers en hun rechtspositie. De wethouder gaf toe dat een organisatie die veel met en voor jongeren doet vaak aan kritiek blootstaat. B. en w. zullen het stich tingsbestuur een aantal vragen over het beleid voorleggen om uit de be antwoording daarvan een beter in zicht in het beleid van de centrale stichting te verkrijgen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Wanneer ik het branche-patroon van het nieuwe winkelcentrum in Ter- neuzen-Zuidpolder bekijk, is het naar mijn mening onvolledig. Men kan er voor de dagelijkse le vensbehoeften terecht, maar wil men wat meer dan zal toch het centrum van Terneuzen of Axel bezocht moeten worden." Aldus een kritische middenstand" uit de Kanaalzone. „Wat ik bijvoor beeld mis is een opticiën of een zaak waar ik een kostuum m de betere klasse kan kopen. Op deze manier wordt dit winkelcentrum be paald geen tegenpool van bijvoor beeld De Noordstraat in Terneu zen". „Wat ik vervolgens mis In de opzet is een speelgoedgelegenheid, waar ik de kinderen, zo in de leef tijd van zeven tot tien jaar, een uurtje kwijt kan. Dat bevordert het rustig winkelen en voorzover ik goed ben ingelicht ontbreekt in de opzet ook een goede lunchroom, die een ochtendje winkelen juist zo aan trekkelijk maakt". Het is overigens voor deze mid denstander de vraag of alle objec ten, die onder auspiciën van de mid- denstandsbedrijfsobjecten (M.B.O.) wel verhuurd zullen zijn als ze ge reed zijn. „De huurprijs die rond de f 130 tot f 140 per m2 ligt, lijkt mij vrij hoog en bovendien is het win kelcentrum gewoon te groot voor het aantal mensen dat er binnen nu en een paar jaar in de buurt zal wonen. Als ik daarbij ook nog m ogenschouw neem dat, volgens het voorontwerp-streekplan Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneuzen niet mag uitbreiden over de Otheen- se Kreek, dan' zie ik het helemaal nog niet zo zitten". (Van onze correspondent) TERNEUZEN De gemeenteraad van Terneuzen heeft zich zonder hoofdelijke stemming akkoord verklaard met het voorstel van h. en w. tot verkoop van een perceel bouwgrond ter grootte van ongeveer elfduizend vierkante meter, gelegen in het exploitatieplan „Zaamslag", voor de prijs van f 264.552,- aan de stichting bejaardenzorg te Zaamslag voor de bouw van een bejaardente huis. In verband hiermee was een ver zoek van de stichting bejaardenzorg Zaamslag voor een gemeentelijke garantie voor een geldlening, groot f 4.500.000,- welke bestemd is voor de financiering van de bouw van ver meld bejaardentehuis. Ook hieraan verleende dfe raad haar goedkeuring. Het te bouwen bejaardentehuis dient ter vervanging van het Neder lands hervormde en het gerefor meerde rusthuis. Deze bieden geza menlijk huisvesting aan circa 50 be jaarden. In het nieuw te bouwen bejaardentehuis zullen 76 bejaarden verzorgd kunnen worden en boven dien vier ziekenkamers beschikbaar zijn met een totale capaciteit van zeven ziekenbedden. De heer Koelemeij van de M B O is het hiermee niet eens. „Het win kelcentrum in Terneuzen-Zuid zal in twee fasen worden uitgevoerd. In de eerste fase, die medio volgend jaar gereed zal moeten zijn ,zijn vooral winkels opgenomen voor dagelijkse behoeften. De tweede fase, waarin ook opgenomen een opticiën (waar voor overigens reeds een aanmel- ding bintten is) en de overige méér gespecialiseerde zaken, zal afhangen van hèt tempo waarin de woning bouw zich in dat gebied zal ontwik kelen, omdat dat soort bedrijven een grotere concentratie van mensen vraagt". Volgens de heer Koelemeij zal het volledige winkelcentrum zijn afge stemd op twintigduizend inwoners. „Momenteel wonen er tienduizend, maar die verdubbeling komt er", aldus de heer Koelemeij. Hij gaf overigens toe dat de belangstelling van de zijde der middenstand „niet overweldigend" is en dat de kans bestaat dat verschillende panden di rect na gereedkomen niet verhuurd zullen zijn. „Van de andere kant is het zo dat wij deze aanmelding ook niet direct accepteren. Zo'n aanmel ding om een pand te huren moet passen in het opgezette branchepa troon van het winkelcentrum", zo merkte hij op. Wat de huur prijs van de panden betrof merkte de heer Koelemeij op, dat die beslist niet zoveel hoger lag dan elders in het land, de randstad buiten beschouwing gelaten. Daar gelden huurprijzen van f 180 tot f 300 per m2. Die laatste prijs wordt bijvoorbeeld betaald in het winkel centrum Zuidplein in Rotterdam". De heer Koelemeij wees erop dat in die tweede fase ook een derde supermarkt komt. „Voor zover we dat nu kunnen bekijken, zal dat er een van De Gruyter worden", zei hij. Volgens de M.B.O. is het winkel centrum Terneuzen-Zuid in de eer ste plaats bedoeld voor de locale bevolking, dus de 20.000 mensen die er zouden moeten komen. „Bezoeken mensen van buiten dit wooncentrum de winkels, dan is dat meegenomen, maar in de opzet is daarop niet gemikt", zo besluit hij. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Ten aanzien van de vestiging van „Air Products" in Ter neuzen is door het college niet voldoende voorzichtigheid betracht. Voor mij en velen met mij is dat beleid totaal onbegrijpelijk". Dat zei de heer P. J Huijbrecht (PvdA) in de gemeenteraad van Terneuzen. Hij vroeg waarom in de aan Air Products afgegeven hinderwetsver gunning niet de middelen zijn aange geven die eventuele hinder kunnen veroorzaken. „Was dit niet mogelijk of achtte b. en w. dit niet wenselijk?" Voorts vroeg de heer Huijbrecht of het bedrijf gesloten zal worden in dien niet aan de voorwaarden van de hinderwetsvergunning wordt vol daan. Het verbaasde hem dat Air Pro ducts al maanden zonder hinderwets vergunning in bedrijf is. Waarom was aan het bedrijf geen tijdelijke ver gunning verstrekt? 1 Wethouder" P. A. Lindenbergh, die de beantwoording van de vragen van de afwezige wethouder R* Hol oveÉj- nam, zei dat het hier een zeer com plexe zaak betreft. In de hinderwets- vergunning zijn dè middelen die hin der kunnen voorkomen niet vermeld omdat dit niet mogelijk bleek. Daar om heeft men zich bepaald tot de mogelijke gevolgen van geluidshinder. Controle van de naleving der hinder- wetsvoorwaarden is niet eenvoudig, aldus de heer Lindenbergh, maar er zullen specialisten op het gebied van de geluidsproductie worden ingescha keld. Voordat Air Products zich in Terneuzen vestigde is door de ge meente contact opgenomen met de arbeidsinspectie, deze adviseerde eni ge tolerantie met het bedrijf te be trachten totdat het zich heeft kunnen installeren. Op het ogenblik is de ge luidshinder van Air Products, zo zei wethouder Lindenbergh, door de in kapseling van een van de twee lucht- compressoren, aanmerkelijk vermin derd. Hij kon niet zeggen of Air Pro ducts aan de voorwaarden van de hinderwetsvergunning kan voldoen. Eventuele sluiting van het bedrijf is na de afgifte van de hinderwets vergunning niet eenvoudig. Het be drijf -kan binnen 20 dagen na de ken nisgeving dat het gesloten moet wor den bij de kroon in beroep gaan. In afwachting van de uitspraak van de kroon kan het bedrijf in productie blijven. Dia-avond Dinsdagavond is er een dia-avond in het bejaarden- dienstencentrum 't Trefpunt over de ontwikkelingshulp in Brazilië. De heer Serrarens, die zelf enkele jaren in dit land gewerkt heeft, zal aan de hand van de dia's het een en ander vertellen. Hoofdzakelijk zal de heer Serrarens de landbouw en het leef klimaat van Brzilië belichten. De dia-avond begint om half acht. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De gemeentepoli tie te Terneuzen heeft in de nacht van woensdag op donderdag op ver denking van fietsendiefstal de 21- jarige B. H. M. van E. uit Beneden- Leeuwen en de 15-jarige N. J. O. uit Maassluis, beiden opvarenden van een in Terneuzen liggend schip, aan gehouden. Nadat proces-verbaal te gen hen was opgemaakt, werden zij weer vrijgelaten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de gemeenteraad van Terneuzen hebben de heren S. Vlieger (D'66) en H. de Vriend (T 70-2000) de steeds maar stijgende bouwkosten van het nieuwe stadhuis gehekeld. De heer Vlieger vreesde dat de uiteindelijke kosten boven de tien miljoen zul len stijgen, terwijl de oorspronkelijke raming vijf miljoen bedroeg. Ook was hij er niet gerust op dat het stadhuis een werkelijke ontmoe tingsplaats voor de burgerij zal worden. De heer De Vriend rekende uit dat de jaarlijkse kosten van het stadhuis bij een bouwprijs van negen miljoen tegen een rente van 8'A procent en een aflossing over 40 jaar ruim een miljoen bedragen, oi- wel dertig galden per inwoner per jaar. Hij nodigde b. en w. uit de mogelijkheden te onderzoeken om deze financiële last te verlichten. Wethouder Lindenbergh zei dat hij nog maar over voorlopige kos- tencijfers beschikte. Hij hoopte in de volgende raadsvergadering de eindraming te kunnen overleggen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Air Products in Terneuzen besteedt meer dan één miljoen gulden aan de be strijding van gelpidshjnder door het luchtsclieidingsbedrijf. Een team van 20 specialisten voor ziet de 'fabriek van een geïso leerde geluidskamer rond de in laat van één van de twee lucht- compressoren. Eerder waren de twee zuurstofcompressoren uit gerust met stalen veiligheids- en geluidskappen. Ook zijn aan de meeste afblaasleidingen van de compressoren geluidsdempers aangebracht. Andere geluids bronnen in de installaties wor den ingepakt in geluiddempend materiaal. Het geluidsbestrij dingsprogramma van Air Pro ducts zal eind dit jaar zijn vol tooid. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In scherpe be woordingen heeft het Terneuzense raadslid H. de Vriend (T70-2000) de handelwijze van de wethouder van openbare werken, de heer A. Ra- mondt, gelaakt hij de inschrijving voor het vervoer van vuil per con tainer. Er waren drie bedrijven uitgeno digd om offerte te maken. Hoewel één van deze firma's (het transport en containerbedrijf D. E. Tollenaar te Hoek) ongeveer 50 procent onder de begroting inschreef en dertig proeent lager kwam dan de naaste concurrent, kreeg zij de gunning niet. De heer De Vriend noemde dit een wonderlijke gang van zaken en bovendien hoogst ongebruikelijk bij inschrijving op uitnodiging. Volgens de heer Ramondt zou de laagste inschrijver het werk niet gekregen hebben omdat de gemeente geen goede ervaringen met dit bedrijf heeft. Na een geheime vergadering diende de heer P. J. Huijbrecht (PvdA) een motie in waarin b. en w. werd verzocht de uitvoering van het vuiltransport per container in het openbaar aan te besteden. Met 12 tegen 10 stemmen werd de motie verworpen. De confessionele fracties en die van de WD stemden te gen. FOTO BOVEN; Op het luchtscheidingsbedrijf Air Products in Terneuzen wordt het ge luid dat de installaties produceren ge meten om passende maatregelen te kunnen treffen die geluidshinder voor de naaste omgeving zo veel mogelijk moeten beperken. Op de achtergrond een in gewapend beton verpakte luchtcompressor. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeenteraad van Terneuzen is akkoord gegaan met het voorstel van b. en w. een commissie ad hoe in te stellen voor het ontwerpen van een structuur plan voor de gemeente. Mevrouw J. Doppegieter-Thiel (VCP) en de he ren P. Huijbrecht (PvdA) en S. Vlieger (D'66) meenden dat in het structuurplan de gehele streek van Oost-Zeeuwsch-VIaanderen betrok ken dient te worden. Bij de stemming werden als ver tegenwoordigers van de gemeente raad in de commissie gekozen: me vrouw L. van der Plas-Tanis (VCP), de heer P. J. Huijbrecht (PvdA), de heer P. de Jonge (Boerenpartij) en de heer F. Dieleman (SGP). De heer Aschof is voorzitter. (ADVERTENTIE) KORTE NIEUWSTRAAT 21 HULST Tel. 2478 - 3558, b.g.g. 2209 AXEL Gisterenavond heeft op de Provinciale weg Axel-Terneuzen een aanrijding plaatsgehad. Mejuf frouw M.L. uit Axel. die richting Terneuzen reed, wilde linksaf de Putweg inslaan en werd aangereden door een achteropkomende persone nauto, bestuurd door mej. A. B. uit Knokke die op dat moment wilde inhalen. Beide auto's kwamen in de sloot langs de kant van de weg terecht en waren zwaar beschadigd. De inzittenden hadden geen per soonlijk letsel. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Vlissingse politie ontdekte op 2 april bij de eigenaar van een discotheek-bar A.N. een pistool met geluiddemper en 108 patronen. N. verklaarde voor de Middelburgse rechtbank in 2 we ken tijds tweemaal met een mes te zijn gestoken, waardoor hij zich ern stig bedreigd voelde. De eis luidde twee weken gevan genisstraf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar omdat wa pens in de café-sfeer zo bijzonder gevaarlijk zijn. Aldus de officier, die voorts f 300.- boete eiste en verbeurdverklaring van het pistool en de patronen. De uitspraak luidde: behalve f 200,- boete conform de eis van de Officier. Eerder werd kippenfokker P.N. uit Yerseke tot 300 gulden boete veroordeeld voor het in bezit heb ben van een flambert-geweer. „Hoe moet ik anders taaie ratten bestrij den". verweerde verdachte zich. S.T.I.V.A. Tijdens de te 's-Gra- venhage gehouden examens yan da S.T.I.V.A. (Stichting Vakexameus Uitvaart Verzorging) slaagde voor het diploma, het verzorgen van uit vaarten en crematies, de heer O, de Visser te Axel.

de Stem | 1971 | | pagina 5