eneraalJKovacs „Alleen kleine elftallen geven namen niet SPARTA: AANTALLEN VAN BEGIN TOT EIND Finale niet uitgespeeld „LINDER; „ONS ELFTAL HEEFT MEER KLASSE" FC DEN HAAG KAN NIET TRAINEN Aris Bonneweg op schot cent geurig len Geen steun meer voor Willem II Meespelen v. d. Kuylen onzeker .AMPIOEN Geen angst. voorzichtig Tennissters weigeren Ad Duyker naar Novy Voorstel I). en w. Lastig Vertrouwen sport jsdag 28 september 1971 13 ïi onze duivensportmetlewerke AAMSLAG. In de kring yUj, eland is E. Vermast te ïerscfc een totaal van 68.408 punten g< al kampioen 1971 geworden erdere uitslag: 2. M. Minna»,., bbendijke 66.183; 3. D. Rijk S szand 64.433; 4. Jac. Minna», bbendijke 57.299; 5. P. Buil» elinge 56.108; 6. C. Zagers, Bi», e 54.598; 7. P. van Os, Yersrt 06; 8. SteenhardPrinsen, Go» 29; 9. C. Hermes, Lew'edom 04; 10. M. Jeremiasse, Wemeldi» 1.324. uifkampioenschap, Vitesse oud en: 1. SorberJansen, Goe pnt.: 2. G. den Toonder, Kloeti„ 724; 3. C. den Toonder 8514; 4 b -ast, Yerseke 8229; 5. g' rf», nder 8128. lokkampioenschap oude duiven esse: 1. E. Vermast 21.334 pnt.- 2 Hengdijk, Kapelle 19.914; 3. 0 1 Toonder 19.570; 4. Sorber—jffl. 19.370; 5. Jac. Minnaard 19.339. 'uifkampioenschap midfond oude ven: 1. W. van Stel, Wemeldin»» 2; 2. C. Zegers 6048; 3. E. Vemiasl 2; 4. en 5. W. van Stel met resn 4 en 5196 pnt. lokkampioenschap oude duiven Ifond: 1. E. Vermast 14.340; 2. H, sse, 's-Heerenhoek 13.145; 3. if' Stel 13.027; 4. Jac. Minnaard >23,- 5. C. Zegers 12.085. 'uifkampioenschap oude duiven d: 1. M. Minnaard 4723; 2. M. Je- ïiasse 4507; 3. A. van de Dries, »zande 4482; 4. en 5. M. Pieterse! "eldinge met 4447 en 4411. okkampioenschap oude duiven 1. M. Minnaard 14.507; 2. D. 12.155; 3. L. Paauwe, Krabben- e 11.335: 4. J. Poleij, Kapelle 69; 5. E. Vermast 10.148. uifkampioenschap jonge duiven, sse: 1. M. Minnaard 7682; 2. J. Hekken, Goes 7198; 3. mevr. Min- d, Yerseke 6201; 4. P. Butler 6119; evr. Minnaard 6106. kkampioenschap jonge duiven, sse: 1. P. Butler 17.399; 2. J. Duin- e, Yerseke 17.325; 3. C. Zegers 4; 4. H. Bauer, Kruiningen 15,835; van Os 15.721. ifkampioenschap jonge duiven, 1. D. Wagenaar, Kloetinge 2. P. Rijk, 's-Heerenhoek 4467; teenhardPrinsen 4273; 4. L, id. Goes 4253; 5. H. Bauer 4086. kkampioenschap jonge duiven, 1. G. Steenbakker, Lewedorp 7; 2. D. Rijk 12.021; 3. L. Schraid ï4; 4. C. Hermes 10.477; 5. M. naard 10.457. I Gistermiddag is Ajax naar het Dresdener slagveld vertrokken. Met de spelers ging ook een groepje supporters, onder wie Cor van Meer kerk (een ras-Rotterdammer!) die opviel door zijn clubverknochte kledV. (Van onze verslaggever) DRESDEN Stefan Kovacs zei het zonder aarzelen: „Alleen kleine elftallen geven de namen niet, Real in zijn goede dagen zou er niet aan denken geheimzinnig over zijn op stelling te doen. Morgen na de trai ning maak ik het elftal bekend". De gemoedelijke Roemeen ging er ge makshalve maar aan voorbij, dat nog geen achtenveertig uur eerder de Ajax-leiding geweigerd had de op stelling van de ploeg te verstrekken aan de speaker van PSV, voorafgaand aan de ontmoeting PSV-Ajax in Eindhoven. „Ik heb het elftal al klaar. Maar op een training kan altijd nog iets gebeuren, vandaar dat ik wacht tot dinsdagmiddag". Angst voor de ontmoeting heeft de trainer van Ajax naar Dresden gevlogen in een DC-9 met de toepas selijke naam Europa en als gezag voerder naamgenoot Kovacs van Mar tin Air niet. „Ik ben wel voorzich tig, maar angst nee. Wel voel ook ik de- spanning, maar dat is minder. Zonder spanning kan ik nu eenmaal niet leven. Ik weet wat ons te wach ten staat. Dynamo zal met drie spit sen trachten ons te overweldigen door te zorgen voor steeds nieuwe golven van aanvallen. Wij zullen er van moeten uitgaan dat hun sterkste spelers worden uitgeschakeld en dat er i'ust in de verdediging moet blij ven. Ik geloof dat Dynamo veel ri sico's zal nemen om te trachten snel te scoren in de hoop dat we dan in moeilijkheden zullen komen, waar door ook de tweede treffer snel zal vallen". Uiteraard heeft Kovacs, na de 20 zege in Amsterdam, gekozen voor de verdediging. „Dat houdt beslist niet in dat we met elf man voor het doel blijven hangen. Dat kan eenvoudig niet. Het is te riskant. Je hoeft maar één foutje te maken in het straf schopgebied, bijvoorbeeld hands, en dan is het gebeurd. We zullen man dekking toepassen maar niet tot in het uiterste doorgevoerd". Grote angst voor de international Hans Jürgen Kreisehe heeft Kovacs niet. „Kreisehe begon in Amsterdam goed, maar zakte snel terug". De Oostduitse topscorer kwam zaterdag in Oost-Berlijn met het nationale elf tal uit tegen Tsjechoslowakije. Hij speelde een matige wedstrijd even als trouwens Hans Jürgen Dörner, de andere international van Dynamo Dresden. Een kwartier voor tijd ver ving de trainer Kreisch. Volgens de Oostduitse pers was dat veel te laat. Op steun van de aanhang hoeft Ajax in de tweede wedstrijd voor de eerste ronde van het Europacuptoer nooi niet te rekenen. In het ruim 32000 plaatsen tellende Dynamo-sta dion gaat het Nederlandse „legioen" volkomen verloren. Amper tweehon derd supporters uit Nederland zullen de wedstrijd bijwonen. Maandag reis den 60 aanhangers met de ploeg mee en woensdag vertrekt nog een vlieg tuig dat tweeënnegentig bewonde raars van de Amsterdamse club naar Dresden brengt. Meer dan enkele tientallen aanhangers zullen de lange reis naar Oost-Duitsland per auto of trein niet maken. 1 (Van onze sportredactie) ROTTERDAMLevsky Spartak Sofia zal woensdagav ond in „De Kuip" in Rotterdam een ander Sparta ontmoe- n dan het Sparta, dat twaalf dagen terug in Sofia tot een zeer fraai 1-1 gelijk spel kwam. De Bulgaarse kampioe- ,!n mogen in Rotterdam rekenen op een Sparta met een geheel andere instelling. Geen defensief spelende equipe, mis in Bulgarije, waar Sparta lange tijd onder zware druk heeft gestaan, maar een fel aanvallende formatie. Een lltal, dat zich in de laatste competitiewedstrijd tegen Excelsior duidelijk heeft gespaard voor dit treffen, dat beslis- tnd is voor overgang naar de tweede ronde in het Europacup H-toernooi. Elek Schwartz had zich geen mooiere uitgangspositie kunnen wensen. Sparta heeft op papier aan een doelpuntloos elijk spel genoeg om verder te kunnen hekeren. Maar dat is een resultaat, waar Sparta heslist geen genoegen mee al nemen. Jan Klijnjan, nog sukkelend met een enkelblessure tegen Excelsior speelde hij maar een helft mee mar een speler die er woensdagavond zeker bij zal zijn: „We zullen aanvallen. Van het begin tot het einde. Levsky partak Sofia zal Sparta niet herkennen". Het lijkt wat overdreven, maar lijnjan heeft gelijk. Want in Sofia ebleken dat Levsky niet de oeg is, zoals die aanvankelijk «erd afgeschilderd. Vesselinov, al- meen bestempeld als de snelste :echtsbuiten van Oost-Europa, kwam r vrijwel niet aan te pas op eigen .errein. De verdediging met interna- nnals Gaidarsky, Todorov, Ivkov a Aladjov is niet zo onneembaar er zware druk op wordt uitgeoe- :nd. Meeste gevaar hebben de ipartanen nog te duchten van ïzvetkov, een briljant technicus en sa hard werker en Panov, de ma ler van het enige Levsky-doelpunt Sofia. Aanvallend ging er weinig it van Levsky, dat zijn oude vorm iet meer te pakken heeft 'runnen krijgen na de dood van Kotkov en isparuchov, die bij een auto-onge- :ïk om het leven kwamen. Sparta fat in feite al met een been in de olgende ronde. Er zijn verschillen- 'f pluspunten voor Spar'ta aan te lijzen. Elek Schwartz zal bijvoor beeld weer kunnen beschikken over Janus Kowalik,de Pool, die niet «e durfde naar Bulgarije, uit angst 'iet meer terug te keren van achter 'et ijzeren gordijn. Kowalik mag fa zondag tegen Excelsior een zeer matige partij hebben gespeeld, nor- saai gesproken is hij de man, die !!or ^e. n°üige doelpunten kan zor- Hij staat niet voor niets op een rite eerste plaats van de topsco- 'ttslijst. Samen met Kristensen, Klijnjan, aeijerman en Bosveld die het Wen doelpunt in Sofia voor zijn staring nam zal Kowalik de evsky-verdediging aan flarden S sch?.uren- Heijerman, Bos- en Klijnjan hebben nog last "n lichte blessure, maar vast «at dat ze woensdagavond weer lg fit zullen zijn. De verdedi- i»i ï61 'Hans Eijhenbroek als cen- »i-vf;guur krijgt het zeker niet te w! ,want in "de kuip" moet liitt j z'ck naar aPe waarschijn- «ens?eveSroLtS beperken tot een Jfaspunt voor Sparta is eveneens zijn groot en je kunt er internatio naal naam mee maken". Een interes sant duel kan het zeker worden. Beide teams komen op volle sterkte uit. De Kuip is nog niet helemaal uitverkocht, maar te verwachten is toch dat rond de zestigduizend toe schouwers Sparta zullen steunen. Vijftigduizend meer, dan waarop Levsky kon bogen in het regenachti- Levsky kon bogen in het regenachti ge Sofia, waar slechts een handjevol Bulgaarse fans kwamen opdagen. Een derde pluspunt dus voor Spar ta. TON KOOMEN Elek Schwartz en Hans Eijkenbroek. Kowalik. de veel betere conditie van de Rot terdammers. Levsky Spartak Sofia is slechts in staat een kleine zestig minuten op volle toeren te spelen. Dat werd in Sofia duidelijk, en dat had Elek Schwartz al eerder kunnen constateren toen hij Levsky enkele keren in de competitie aan het werk zag. Schwartz: „Dat is het grote voordeel van mijn ploeg. Spar ta kan negentig minuten voluit voet ballen. Levsky niet. De Bulgaren zijn me conditioneel tegengevallen. Dat zullen we in Rotterdam moeten uitbuiten". De generale tegen Excel sior mag dan voor Sparta zeer slecht verlopen zijn, duidelijk is dat de Rotterdamse aanhang een veel gela dener Sparta aan het werk zal zien tegen de Bulgaarse bekerwinnaars. Excelsior werd zwaar onderschat, maar met Levsky kan dit niet ge beuren. Schwartz: „Je kunt een competitiewedstrijd nu eenmaal niet vergelijken met een Europacupduel. De belangen, die op het spel staan LOS ANGELES (ANP) Billie Jean King en Rosy Casals hebben zondag in Los Angeles geweigerd de finale van het damesenkelspel in het open toernooi om de kampioen schappen van de Zuid-West Pacific uit te spelen. Bij de stand 66 in de eerste set vroegen de twee Amerikaanse speel sters om een andere scheidsrechter, nadat zij voortdurend kritiek had den gehad op zijn beslissingen. Wedstrijdleider Jack Kramer wei gerde echter de scheidsrechter te vervangen en daarop verdwenen de speelsters van de baan. De eind strijd bij de heren werd door de 43- jarige Pancho Gonzales in drie sets van Jimmy Connors gewonnen. Gon zales, die zijn eerste Amerikaanse kampioenschap behaalde drie jaar voor Connors werd geboren, moest de eerste set aan de 19-jarige speler uit het Davisbeker team afstaan: 3 6. De Amerikaanse veteraan won echtér de volgende sets met dezelf de cijfers van Connors, die Stan Smith, de winnaar van Hills, had uitgeschakeld. (Van onzo sportredactie) AXEL. Adrie Duyker zal zater dag een profcontract tekenen. De Be- vewijker, die bij Jan Dieleman in Axel woont, tekent dan een contract van het Belgische extra sportieve merk Novy. De onderhandelingen met Novy werden vorige week gevoerd. Daar vóór sprak Duyker met vertegen woordigers van Watney, maar het aanbod van Novy was aanzienlijk beter. Ad Duyker. (Van onze sportredactie) TILBURG Het betaalde voethal in Tilburg krijgt volgend jaar geen subsidie meer. Dat is althans het voorstel van B. en W. aan de gemeen teraad. Het is niet verantwoord voor dat betaalde voethal weer 100.000 uit te trekken, vindt het college. De fusieonderhandelingen tussen Willem II en NOAD zijn mislukt. Daardoor is er geen kans op dat de sanering kan worden doorgevoerd, die zou leiden tot een andere vereni ging, namelijk FC Tilburg. De sub sidiekraan moet dus maar worden dichtgedraaid. Dat in feite al een sa nering is doorgevoerd, omdat NOAD door de KNVB is gedwongen weer de amateurstatus aan te nemen, wordt in de toelichting op het voorstel niet meegedeeld. Johan Dewrindt. (Van onze sportredactie) EINDHOVEN Oosteuropese ploegen zijn altijd lastige tegenstanders geweest voor de Nederlandse vertegenwoordigers in het Europacupvoetbal. Met name de oersterke conditie van de spelers, die achter het ijzeren gordijn plegen te opereren, wordt vaak gevreesd. En, ofschoon dat gezien het resul taat achteraf meestal nogal meeviel, zijn er de uitzonderingen om de regel te bevestigen. Neem maar de funeste misstap van Feijenoord vorig jaar tegen Ut Arad. „Elke Europacupwedstrijd is zwaar," stelt Kurt Linder, als hij de wedstrijd van kopiende woensdagavond in Den Bosch tegen, het Oostduitse Chemie Halle bekijkt. „Vooral omdat de uit- en thuiswedstrijden altijd zo enorm veel van elkaar verschillen. Speel je eerst uit of thuis, dal speelt al een grote rol in je tactiek. Maar na de eerste wedstrijd kun je meestal wel je plan trekken." speelt, want deze heeft nog last van een liesblessure. Kunt linder zal de Eindhovense schutter vermoe delijk opstellen met de mogelijkheid dat hij halverwege vervangen moet worden, of hem achter de hand hou den als „geheim wapen". Ook het meespelen van Dieter Kemper, die eveneens met een liesblessure tobt, is niet zeker, terwijl Eef Mulders, die in d'e competitiewedstrijd vorige week tegen FC Den Bosch een mid- denvoetsgewricht verstuikte, vrijwel zeker niet zal kunnen meespelen. Het plan, dat Kurt Linders P'SV zal trekken na het 0-0 gelijke spel in de uitwedstrijd behaald, lijkt vrij simpel, al zal de formering van zijn elftal hem toch nog wel enige hoofd brekens opleveren. „We hebben gelukkig op tijd de juiste vorm te pakken gekregen," aldus de Eindhovense trainer. „In het begin van de competitie lukte het allemaal niet zo best, maar het gaat steeds beter. Het team groeit. En daarom, staan we tegen Chemie Halle erg sterk. Want als wie zo spe len. zoa£ we de laatste wedstrijden hebben gedaan, komt Chemie Halle er niet aan te pas. Trouwens wii zullen het spel wel maken..." Gezien de speelwijze van Chemie Halle in eigen huis, zal daar niemand aan twijfelen. De Oostduitsers, die een vrij jong elftal hebben en ook wel aardig kunnen voetballen, mis sen toch de uitgesproken sterren en misten in de wedstrijd op eigen ter rein tegen PSV bovendien* de nodige internationale ervaring. Vandaar dat de ploeg aanvallend te weinig raffinement in zijn spel legde en een duidelijk gebrek aan hardheid toonde. Daarom zal voor PSV na het 0-0 gelijke spel de Oost duitse verdediging wel de lastigste klip worden om te omzeilen. De Eindhovense ploeg moet name lijk minstens zelf scoren om direct naar de volgende ronde over te stappen. En die Oostduitse verde diging heeft enkele geroutineerde spelers, die een fysiek duel niet schuwen. Mannen als Urbanczyk, oud-international, en Bransch, die als enige speler deel uitmaakt van d- Oostduitse nationale selectie, vorm den in Halle een groot struikelblok voor de PSV-aanval en ook nu zul len zij alles in het werk stellen om de Eindhovenaren het score te be letten. Het snelle aanvalsspel van PSV zal dan ook hoofdzakelijk over de vleugels moeten komen, aange zien Urbanczyk als centrale verde diger fungeert en Bransch als libero. Bij PSV zal het een grote vraag zijn of Willy van der Kuylen mee- Het is daarom vrij zeker dat PSV in de voorhoede zal zijn aangewezen op Johan Devrindt, die eindelijk de hoogte heeft bereikt, die hij voor heen op Belgische gronden ook haalde, Oeki Hoekema, die er steeds beter inkomt, en de razend snelle Bent Schmidt-Hansen. Van der Kuylen in eerste instantie en Guus Hiddink in tweede, zullen dit drietal moeten bijstaan in de strijd om de doelpunten. Wat betreft het middenveld en de achterhoede zal Linider die opstelling houden, zoals in de strijd tegen Ajax. „Ik heb en* alle vertrouwen in." stelt Linder. „Als er geen onver wachte dingen gebeuren moeten we diat doelpunt best kunnen maken. En nog meer ook. In Halle ging er niet veel uit van de tegenstander, maar je weet nooit hoe d-ait uit kan pakken, al zit ik er niet zo over in. Maar elke Europacupwedstrijd is moeilijk. Die lui hebben trouwens niets te verliezen. Als ze het klaar krijgen ook maar een doelpunt te scoren, dan gaan ze met alle man verdedigen en dan krijgen we het nog erg moei lijk. Vandaar dat wij dus wel zullen aanvallen, maar dat niet als een kin zonder kop zullen doen, want dan heb je kans dat je je eigen ruiten ingooit. En daarvoor is de strijd om de Europacup een te voorname zaak. Maar nogmaals, normaal gesproken moeten we duidelijk kunnen winnen Onze ploeg heeft zekermeer klasse dan de tegenstander." W.V. BREDA eindigde in een ploe gentijdrit voor adspiranten in* het Gelderse plaatsje Oosterwolde op de tweede plaats. Het kwartet John Ak kermans, Mario van Nispen, Peter Schipperen en Ad Schaik liet over de 39 kilometer een tijd van 57 mi nuten en 22 seconden voor zich af drukken, wat 22 seconden langzamer was dan de tijd van de winnaar, Do Meteoor uit Assen. (Van onze speciale verslaggever) LUXEMBURG Aris Bonneweg heeft nog nimmer in zijn bijna vijf tigjarig bestaan de tweede ronde van het Europacup-tournooi bereikt. Vijf maal mochten de nietige Luxembur gers proeven van het bekervoetbal, evenzovele malen volgde een onver biddelijk „halt" na de eerste twee duels. Ook ditmaal ziet het er niet naar uit, dat Aris zichzelf zal over treffen. Na de nederlaag van 0-5 in het eerste duel tegen FC Den Haag veertien dagen geleden Is het vonkje hoop bij de Luxemburgers meteen weer gedoofd. Trainer Marcel Weiter (47 jaar) is nuchter genoeg om te be seffen dat hij met zijn amateurpioeg volmaakt kansloos is. „Dat is ook he lemaal niet erg. We doen tenslotte toch ervaring op". Weiter heeft ech ter een wens: „Als de club in 1972 ju bileert, wii ik zo graag eens de twee de ronde halen. Maar ja, dat hangt helemaal van de loting af". Overigens is de voorhoede van Aris Bonneweg danig op schot. Zondag werd US Rümelingen met 6-0 versla gen en Aris (dat na twee wedstrijden pas 1 punt had) is nu op de ranglijst geklommen naar de derde plaats met 5 punten uit 4 ontmoetingen en als doeleijfers 12-2. FC Den Haag, dat zondag eerst uit Groningen moest terugkeren en maandagmorgen vroeg ai weer rich ting Luxemburg toog, is echter niet bang voor de pupillen van Weiter. Manager Eddy Hartmann: „We zullen ze zeker niet onderschatten. Als het even kan, gaan we in de aanval om te proberen het verschil zo ruim mo gelijk te maken". Het is overigens nog niet zeker of René Pas mee zal spelen. De rechts buiten werd aan het eind van de week door een lichte griep geveld en stond in de wedstrijd tegen FC Gro ningen niet opgesteld. Hij viel ech ter in de tweede helft in voor Aad Kila. Trainer Vaclav Jezek zag maandag middag tot zijn spijt weinig terecht komen van zijn ambitieuze oefenpro gramma. Toen de spelers op het veld van het Stade Municipal in de hoofd stad gereed stonden begon het ineens te stortregenen. Ook voor vandaag (het duel begint om 20.00 uur onder leiding van de Franse arbiter Ma- chin) is het weerbericht slecht, zodat met een glad veld rekening dient te worden gehouden. De vermoedelijke opstellingen zijn: Aris Bonneweg: Stendebach., Mousel Schanen, Roemer, Dabee., Fandel' Pesch, Weis., Stocklausen, Devillet en' Kirchens. FC-Den Haag: Thie., Van den Burch, Weimar, Mansveld, Korevaar., Advo caat, De Zoete, Berg., Kila, Couperus en Roggeveen. "iet dnJrVt. ^nag-trainer Vaclav Jezek, wiens ambitieuze oefenprogramma m kon gaan vanwege de regen.

de Stem | 1971 | | pagina 13