aad Goes bad oor het laatst |Cnon2e KEURING VAN VEE Grote Markt Goes voortaan „blauw" H. Eversdijk: „Artikel 4 lijn" moet gehandhaafd blijven GUNSTIGE ERVARING OP GEBIED VAN MILIEU NA AFSLUITING HARINGVLIET Nehalennia-duikerij begint weer Torenflits zal terugkomen op schoolkwestie Goese polder stad streék po. 1^'PPR Borsele f|t G.S. 1 nieuwbouw Hg brommer 1 l)ei'sonenaulo KERMISSCHIETING TE OVEZANDE Prijsschieting INBRAAK Bromfietser gewond „Zandmarsen" over Walcheren Wsg 16 september 1971 arkten E 15 september Bra- Etrie I-a 287Kroetappelen '.'plukt 7)4, Kroetperen 3; Br. tp, 70 5457. I 65 51—54, I 60 I 55 23, II 70 46-53, II 65 1 60 36-38, II 55 18-21, II I trof 21—25. fijn 6—8; Br. |i 70 36, I 60 39, I 55 26, II hl! 60 16. II 55 14, lid 12, grof 1 B Louise I 60 66, I 55 45- «27 I 160 58-59, II 55 45, II l.25 lid 13, grof 19, fijn 8; ZL I 65 43, I 60 43, I 55 39. J A li 60 38, II 55 34, II 50 30. |3 n-of 29, fijn 10; Cox's 1 80 40 I 75 44, I 70 40—42. I's] 75 36 II 70 35, II 65 23, «gel- I 80 5576, I 75 65 64—75, I 65 50—57; J. 11 70 21-28. II 65 17, IIX 70 |ï5012; Pres. Loutreuille I 70 |j« 28 I 55 17, lid 13, grof 7; Loeren II 60 30, II 55 21, II l iji' Durondeau I 70 3642, I hl60 26, lid 16, grof 13, fijn 6; Le de V, II 70 61, II 65 62, II 11155 46, lid 21, grof 36; Lired h_30, I 65 24; Benoni II 60 f|7: Bramley's Seedling II 80 31, IJl, lid 7; Jac. Lebel II 75 25, I Ij' Tydeman I 80 4247, I 70 j 60 21, II 80 32, II 70 29— 015—19: Transp. de Cr. I 75 ||'(i 9: Odin I 75 37, I 70 37— JS, I 65 28; doornloze bramen [s 1 77—80, II 6075, aardbei- I 107—130, II 35—53, ntk I 51-80, II 21—30, grof Monarch I 120, grof 73. en: aardappelen 1214, 22—25, andijvie 2629, 1 21—23, komkommers 40. [bh 77—90, pronkbonen 68 bonen 4070, spinazie KEUZEN, 15 SEPTEMBER 1)0 stuks. Sla 2: 6-30. per stuk. cïool a2: 58-101. b2 17-60. afwij- [22-44. groene komkommers: 15- bos. selderij: 28. peterselie: 22. i» aardbeien: 63-64. per kilo- 9-15. andijvie: 16-21. een 17, peulen: 108-109, prei- Iprincessebonen: 78-119. pronk- 35-86. rode kool 35. savooie 11-35. spinazie: 21-40. spruiten: luien: 2-10. tomaten: a: 133. a2: tb: 112-130. c: 73-84. e2: 54-85. fage: 2: 80: 29-42. 75: 31. 70: L 65.24-26. 1: 80: 42-43. 75: 42. 70: 1-32 uil: 80: 40. 70: 33-45. 65: 19- 1 al: 80. 30. 70 31. 60 25-28. 1. 70: 53. 65: 50. 60: •18. i2: 70: 43-52. 65: 36-49. Mtii: 19-26. «1110:37. 60: 14-22. 55: 15. fdrieve2. 70: 28. 65: 15-20. 60: I»:39-35. 70: 38-35. 65: 26-28. "numph de Vienne. 1. 65: 64. gde Vienne 2. 65: 60. 60: 61. fLouise 2. 65: 53. 60: 39-56 55: P: 21. I^Ulse 1. 65: 61. 60: 57. 55: 44. |"«tn onzer verslaggevers) tlE __De fractie van PRP de gemeente Borsele t tot het college van Gede- 1 Staten gewend met bet ten onderzoek in te stellen ?1118 van zaken ten aanzien nieuwbouw van de plaatse- ™st gemeentewerken. Voorts e fractie zo mogelijk goed je onthouden aan de begro- 'O'ig, waardoor het bouw- ,|„lfjP°°t werd van f 196.000 herhaald aandringen en w. van Borsele geen eegeven op vragen om op- I de heren I. A. van '!™A) en J. de Koster den hadden gesteld, m U.S. nu benaderd, aldus e^treffende Borselse ,e groepering. vei-wijt b. een geheel ander lUsrir» j bben laten bouwen |j 5? de raad heeft besloten. I oude u ,act'e van mening dat «WorS ?rgebouw niet hac' trpprr .aPSebroken zonder de H-K-sa1 ,te kennen. Volgen Peffihou. men llet oud; "mbouwen, gymnastieklokaal correspondent) ^"heen de 's Heer Hendriks- "ut Bisteriniddag om "oio wijze ïjessen ,ng O'aatsgcvon- idoor ,i„ Personenauto lie- T- van N. [."mijff, drikskinderen, en ft«,s «s. bestuurd door H. M. Lï|)'idh!eenStUurder lieP diver- K""* P'ordL °P en moest Per V Joannaziekenuergebracht naar 5% werd "huis te Goes- De >üto w», i ee' vernield, de deschadigj aan de voorzijde (Van een onzer verslaggevers) GOES Ondanks verzet van bijna alle confessionele raadsleden heeft de gemeenteraad van Goes gisteravond voor het laatst het traditioneh ambtsgebed bij opening en sluiting van de vergadering kunnen horer De vaststelling van het nieuwe reglement van orde voor de raad: vergaderingen lokte een met weemoed en verdraagzaamheid geladci principiële maar rustige discussie uit, waarhij uiteindelijk de minder heid zich kalm neerlegde bij het meerderheidsstandpunt. De heer J. van Ooijen (CHU) wa teleurgesteld dat het ambtsgebied niet in het ontwerp was opgénome Voor een grote meerderheid van zijn fractie (op KVP-wethouder J. 1-1. Roose na) was er niet alleen behoef te maar zelfs noodzaak tot de getui-1 genis van een directe relatie tussen God en overheid. Hii deed oen drin gend beroep op college en mede raadsleden om hot gebed alsnog in te voegen. De lieer H. G Jung (VVD! was blij dat het was afgeschaft. Ook de lieer L. H. de Leeuw (PvdA) stelde geen prijs op handhaving van het formuliergebed, al had hi; res pect voor de andere overtuiging van collega-raadsleden. Wethouder Roose legde naarna een persoonlijke „getuigenis" af: Bidden heeft voor mij nog altijd iets sacraals. Er zit een gevoelswaarde aan vast en als liet gebed betekent dat ik daarmee anderen zou grieven, gaat de waarde voor mi.i verloren, tenzij slechts een hele kleine min derheid voor de afschaffing is. In tweede instantie vertelde de woordvoerder van de christelijke groepering dat hij afzag van een door hem overwogen amendement, nu zo'n grote meerderheid zich té gen het ambtsgebed had getoond. Burgemeester mr. F. G. A. Huber had ook nog behoefte aan een per soonlijke verklaring: „Ik heb het gebed altijd uitgesproken en ik heb het graag gedaan. Ik betreur dat een meerderheid er tegen is. Het was een goede en mooie formulerin waarin rekenschap werd gegeven dat dit allemaal maar mensenwerk is". De laatste barricade tegen het afschaffen van het gebed wilde SGP-er M. J. Maljaars nog opwer pen. Hoewel hij zich neerlegde bij het standpunt van zijn woordvoer der Van Ooijen en zelf oc-k geen amendement indiende, verlangde hij hoofdelijke stemming over het be treffende artikel in de ont.werp-ver ordening. Hierbij bleken twaalf voor en negen tégen afschaffing'. Op de heer Roose na stemden alle confessi onele raadslelen tegen. (Van écn onzer verslaggevers) COLIJNSPLAAT De „Nelialen- nia-deskundigen" van het Rijksmu seum voor oudheden te Leiden en de bemanning van de Tholen 6 van schipper K. J. Bout gaan volgende week vrijdag weer vissen naar Ro meinse tempelresten voor de Ooster- scheidekust bij Colijnsplaat. Voorlopig zal men slechts één dag uitvaren, om de situatie af te tasten. Ook de tot nu toe in het geheel niet succesvolle duikers van de ponton niers- en torpedistenschool van de genie te Empel zullen nog tot eind volgende week naspeuringen doen. Waarschijnlijk blijft spectaculair vondstenmateriaal uit door een enor me zandlaag die zich tengevolge van ewer, wind en stromingen heeft ge nesteld op de Romeinse tempelresten. (Van een onzer verslaggevers) GOES De wethouder van on derwijs van Goes zal de redactie van „Torenflits" verzoeken een aanvul lend artikel te plaatsen over de „schoolkwestie" in de Goese Polder. Dit hebben b. en w. van Goes giste ren geantwoord op vragen van het raadslid II. Colijn (AR). Zoails bericht is er kritiek geleverd op een artikel in „Torenflits" van de hand van gemeenteambtenaar H. y. d. Vreugde over de voordelen van een samenwerkingsschool. Een ano niem comité had aan dit artikel een enquête verbonden. De vraag was of men liever een samenwerkings school dan een opvangschool in de Goese Polder zou willen hebben. Artikel en epquête zouden niet te rijmen zijn geweest met het feit dat reeds besloten was een opvangschool in de Goese Polder te stichten. De critici, waaronder de niet-geraad- pleegde schoolbesturen, waren van mening dat het artikel een recht streeks pleidooi was voor een samen- werkginsschool. Het artikel zou de enquête hebben beïnvloed. B. en w. zijn het met dit laatste niet eens. „Wij zijn van mening d-at de heer v. d. Vreugde niets anders heeft gedaan dan het geven van Ob jectieve voorlichting, zulks op ver zoek van de wethouder van onder wijs", aldus b. en w. De aanwezig heid van een besluit voor de bouw van een opvangschool hoeft volgens b. en w. geen beletsel te zijn om de mogelijkheid tot het stichten van een samenwerkingsschool in discus sie te nemen, B. en w. voegen daar aan -nog toe: „Wij, behouden ons het recht voor een mening naar voren te brengen die op bepaalde punten aanzienlijk van de visie van belang hebbende schoolbesturen kan afwij ken". (Van onze correspondent) OVEZANDE De handboogsocië- teit „Willem-Teil" hield tijdens de kermis een schieting op de staande wippen. 104 schutters van 20 vereni gingen namen er aan deel. Uitslag van de eerste wip: Iste hoofdvogel: Jac. de Baar van Wil lem-Teil uit Ovezande; 2de hoofdvo gel: J. Joose van Juliana uit Oude- lande; 1ste zijvogel: J. F. de Rijke van Edeie-Handboog uit Oudelande; 2de zijvogel: P. de Baar van Wil- lem-Tell uit Ovezande; 3de zijvogel: A. v. Zunderen van Spes-Nostra uit Ovezande; 4de zijvogel; C. Westdijk van Vios uit 's Heerenhoek; 1ste kal: J. Joosse van Juliana uil Oude lande; 2de kal: J. v. Steenbergen van Willem-Teil uit Ovezande; 3de kal: Jac. de Baar van Willem-Teil uit Ovezande; 4de kal: J. Doene van Willem-Teil uit Ovezande. Uitslag van de tweede wip: hoofd vogel: P. Rentmeester van Willem- Teil uit Ovezande; 1ste zijvogel: J. Joosse van Juliana uit Oudelande; 2de zijvogel: P. Vermuë van Jacoba van Beieren uit Goes; 1ste boven- kal: J. Rijk van Zeelandia uti Ove zande; 2de bovenkal: J. F. de Rijke van Edele-Handboog uit Oudelande: lste onderkal: G. M. Geense van Eensgezindheid uit 's Heerenhoek; 2de onderkal: P. de Baar van Wil lem-Teil uit Ovezande; lste klep: P. de Jonge van Willem-Teil uit Ove zande; 2de klep: A. v. d. Poel van de Friezen uit Grauw: 3de klep: J. Rentmeester van Willem-Teil uit Ovezande: 4de klep: G. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk; 5de klep: J. F. de Rijke van Edele- Handboog uti Oudelande. Meeste kleine vogels: P. Traas van Vio« uit 's-Heerenhoek, zeven vogels. (Van onze correspondent) OVEZANDE Traditiegetrouw hieidefi de leden van de drie hand boogverenigingen in Ovezande tij dens de kermis een onderlinge schieting op punten. De meeste pun ten werden door F. Koens van Spes- Nostra geschoten. Tweede werd Gil les de Jonge van Willem-Teil, derde Bas de Jonge van Spes-Nostra, vier de Math. Koens van Spes-Nostra, vijfde K. v. Steenbergen van Wil lem-Teil, zesde P. Rentmeester van Willem-Teil, zevende J. Rentmees ter, achtste H. Koens van Spes- Nostra, negende L. v. d. Boogaart, tiende Henk Koens, elfde Ko de Baar, twaalfde J. Rijk van Zeelan dia en dertiende A. de Jange-Rijk van Willem-Teli. VLISSINGEN In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken bij de familie P. aan de Parklaan te Vlissingen. Men is de woning bin nengedrongen door het inslaan van een ruitje. Heel de woning werd doorzocht (Van één onzer verslaggevers) AXEL De bromfietsbestuurder P. H. uit Terneuzen reed gisteravond op de Kinderdijk in Axel tegen een bermpaal. Het slachtoffer werd ernstig gewond naar het zieken in Terneuzen overgebracht. GOES Maria-M.-Kerk, 19.30 uur: Muziek Totaal. Museum v. Z.- eu N.-Beveland, Kerkplein. „Wat de zee teruggaf", expositie over scheepsbouwhistorie, en seheepvaartgeschiedenis van het huishoudelijk materiaal van het schip (t. m. 1 okt.). .MIDDELBURG City, 20 u.: Irma la Douce 14 j. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: Ballet Afncain de Senegal. Piccolo Theater, 20.15 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met „Isaac". ANTWERPEN Rubenshuis, expositie „Rubens en zijn tijd", tekeningen uit Belgische verzamelingen o. a. tekeningen van Rubens, Van Dijck, en Jordeans (t. m. 16 oktober). Middelheimpark, expositie elfde Biënnale met heden daagse sculptuur uit Argentinië, Brazilië, Mexico, Canada en de Ver enigde Staten alsmede beelden uit Nederland en werken van de on langs overleden kunstenaar Oscar Jespers (t. m. 3 okt.). Geopend van 10-19 uur. GENT Centrum van Kunstambachten, St.-Pietersplein 9, „Kunst na 1945". (t. m. 10 okt.). Mevrouw Ingels ontving uit handen van burgemeester Schipper de eerste prijs. (Van onze correspondent) ÖOSTBURG De 34ste veetentoonstelling op de Mariahoeve te Oostburg heeft zeer veel belangstelling getrokken van de zijde van de landbouwers. Burgemeester J. Schipper van Oost burg opende 's morgens de tentoon stelling. In de hal van het gemeente huis vond 's avonds de prijsuitreiking plaats. De burgemeester kon daar een groot aantal prijswinnaars, het ten- toonstellingsbestuur en een delegatie uit Antwerpen, Gent en Somergem welkom heten. „De tentoonstelling is een groot succes geworden", aldus de burgemeester. Hij vond het verheu gend dat geheel Zeeuwsch-Vlaande ren nu meedoet. Uitslag: fokvee: 1. jeugdkampioene koe L. Vinke uit Hengstdijk; 2. reser vekampioen koe G. Ingeis uit Bier vliet; 3. kampioene koe G. Ingels uit Biervliet; 4. reservekampioen koe I. de Feijter uit Zaamslag; 5. algemeen kampioen koe G. Ingels uit Biervliet; 6. kampioen stier G. Willems uit Eede. Beste vaars G. Ceulenaere uit Biervliet. Beste groep vaarzen ook G. Ceulenaere uit Biervliet. Eerste prijs super produktieklas D: I. de Feijter; C: G. Ceulenaere; B: G. Ceu lenaere; A: broeders De Dobbelaere uit Biervliet. Eerste prijs produktie- klasse: G. Ceulenaere uit Biervliet. Eerste prijs met zes afstammelin gen van een stier was voor A. de Milliano uit Oostburg. Eerste prijs stalgroep C. den Hamer uit Schoon- dijke. Eerste prijs fokgroep Schoon- dijke vijf stuks: G. Ceulenaere. Eer ste prijs fokgroep vier stuks G. In gels; eerste prijs fokgroep drie stuks L. Vinke; eerste prijs koe twee af stammelingen G. Ceulenaere; eerste prijs koe drie afstammelingen G. Ceulenaere. Koe met beste uier is van De Feijter. Vet vee: kampioen dikbil van J. van Dries uit Souburg. Kampioen os was van P. van Ooteghem uit Bres ken s. Kampioen vette vaars van M. Bertou uit Oostburg. Algemeen kam pioen wei'd P. van Ooteghem. GOES Met ingang van woensdag 22 september zullen de maatregelen krachtens welke de Grote Markt in Goes tot z.g. „blauwe zone" is verklaard, in werking treden. Dal betekent dat het met ingang van die datum slechts toegestaan is op het middenterrein van de Grote Markt gedurende maximaal 11 j uur in de vakken te parkeren, als de auto voorzien is van een van buitenaf goed zichtbare parkeersehijf met goed zichtbare tijdsaanduiding. De op de rijbanen van de Grote Markt bestaande parkeerverboden blijven normaal van kracht. Daar mag met of zonder parkeersehijf in het geheel niet worden gepar keerd. Zij, die nog geen parkeersehijf bezitten, kunnen er met ingang van 18 september op het politiebureau één afhalen, alsmede op het VVV- kantoor aan de Westwal. Voor hen, die nog niet vertrouwd zijn met het gebruik van de (parkeersehijf, die nen de volgende aanwijzingen: Stel: u arriveert op de Grote Markt om 9.10 uur. U draait dan het beweeg bare gedeetle van uw schijf zolang tot in het venster de periode 9-9.30 jur tevoorschijn komt en legt hem met die zijde boven achter de voorruit van uw auto op het dashboard. De toegestane parkeer tijd gaat om 9.30 uur in, zodat u mag parkeren tot 11.00 uur. Het is niet toegestaan: de parkeer sehijf op een later tijdstip dan met de werkelijkheid overeenkomt, in te stellen, noch om zonder intussen aan het rij verkeer te hebben deelge nomen de schijf na verloop van de gehele of gedeeltelijke parkeer- tijd wederom op een nieuwe periode in te stellen. Het is eveneens verbo den op het middenterrein van de Grote Markt te parkeren, zonder goed zichtbare parkeersehijf of zon der dat de tijdsaanduiding goed zichtbaar is. Langparkeerders, die tot nu toe op de Grote Markt parkeerden doen er het verstandigst aan hun voertuigen voortaan te parkeren op het ruime parkeerterrein voor het stadskantoor aan de Oostwal of aan de Koe poort. De regeling met betrekking tot de blauwe zone geldt alle dagen van 9 tot 18 uur, behalve op zon- en feest dagen. Op laatstgenoemde dagen mag op de Grote Markt, zonder parkeersehijf, onbeperkt worden ge parkeerd. Op dagen dat de Grote Markt voor evenementen in gebruik is mag daar in het geheel niet wor den geparkeerd. Defilerend stamboekvee. (Van een onzer verslaggevers) GOES Volgens een publicatie van de Deltadienst van Rijkswater staat zijn de eerste ervaringen op milieuhygiënisch gebied in het noordelijk Deltabekken na de afslui ting van het Haringvliet in verschei dene opzichten gunstig te noemen, terwijl in een aantal gevallen nog totaal geen duidelijkheid kon wor den verkregen. De onderzoekingen, waaraan onder meer ook het Delta Instituut voor liydrobiologisch On derzoek te Yerseke deelneemt, wor den door de Deltadienst van groot belang genoemd voor liet zuidelijk Deltabekken dat door de afsluiting van de Oosterschelde zal worden gevormd. De slilbvaogende functie van het Haringvlietbekken heeft een belang rijke invloed op het watermilieu, zowel in dit bekken als in de kust wateren. Sinds de afsluiting van het Haringvliet eind vorig jaar wordt veel minder slib in het kustwater gebracht dan vroeger- Niet alleen wordt daardoor de aanslibbing van de Euiropoortihiavens beperkt, maar ook wordt het kustwater (althans volgens de prognose) aanzienlijk minder besmet met aan het slib gehechte ongewenste stoffen. Het met verontreiniging beladen slib zal vooi-taan voor een deel in het be grensde gebied van het Haringvliet- bekken worden afgezet. Daardoor is het gemakkelijker te bestrijden en af te voeren. Zware metalen als kwik, lood, zink, arseen, koper en chroom, blij ken in het riviermilieu aan slib- deeltjes gehecht te worden en te blijven. Voordat het Haringvliet werd afgesloten werden de metalen tengevolge van getijstromingen weer in meerdere of mindere mate van het slib losgekoppeld. Tengevolge daarvan was de hoeveelheid metalen in het slib percentueel betrekkelijk laag. Of de concentratie van metalen in het slib nu, na de afsluiting is verhoogd, is nog niet bekend. De Deltadienst verwacht echter dat dat wel het geval is. omdat immers de getijidenstroom, die de loskoppeling van de metalen van de sïibdeeltjes bewerkstelligde, niet meer voor komt. Het gevolg daarvan is, dal de bodem van het Haringvliet thans een hoger percentage metalen zou bevatten, dan voor de afsluiting het geval was. Dat zou ongunstige ge volgen hebben voor vissen en ande re organismen, die van die bodem afhankelijk zijn. Bij hoge rivier-afvoeren zou perio diek slib met relatief hoge concen traties zware metalen van de Rijn- k.yiaalpanden en uit het Haring vlietbekken op zee geloosd worden en de kustzone verontreinigen. Het onderzoek naar de zwaarmetalen- huishouding' in dit gebied heeft dan water is nu nog onvoldoende be kend. Aan de hand van ervaringen ook de hoogste prioriteit gekregen., elders is het echter wel mogelijk Daarbij wordt overwogen of het. ge wenst is, gerichte maatregelen te nemen ter bevordering van de mobi lisatie. (ontkoppeling van de meta len van de slibdieeltjes - red.). Ook zul'llen onderzoekingen ten aanzien van aan slib hechtende pes ticiden in samenwerking met het Rijksinstituut voor de Volksgezond heid met kracht ter hand worden genomen. Het zijn1 giftige, moeilijk afbreekbare verbindingen, die op het water geloosd worden door land bouw en industrie. „De processen die het aanhechten en eventueel los koppelen van deze stoffen aan het slib in het Deltagebied beheersen zijn nog onbekend", aldus het rap port van de Deltadienst. Door het hoge gehalte aan voe dingsstoffen (fosfaten en nitraten) in het water worden zeer gunstige omstandigheden geschapen voor or-, ganismen (plankton) die deze stof fen uit het water opslaan in hun lichaamsvocht- Het opnemen en af geven van fosfaten en nitraten door het slib en de omvang van de opeenhoping ervan in het slib wor- dne bepaald door bodem-chemische processen. De invloed hiervan op de fysiseh-chemische, bacteriologische en biologische hoedanigheid yarn het een en ander op te merken over de waterkwaliteit. Water waarin zwevende sloffen zich afzetten op de bodem zal toene men in helderheid, terwijl de hoe veelheid o-nopgel'oste organische stoffen, zware metalen, pesticiden en andere verontreinigingen erin af neemt. In de afgelopen periode is het water van het Haringvliet van een ongekende helderheid geweest, aldus de Deltadienst. De lichtinten siteit in de diepere waterlagen nam daardoor toe en tesamen met gerin ge stroomsnelheden levert die om standigheid vooral in de zomer zeer gunstige voorwaarden voor de toe name in produktivileit van plantaar dige en dierlijke organismen. Een opbloei van kiezelwieren heeft zich reeds voorgedaan. „In hoeverre zul ke verschijnselen de kwaliteit van het water nadelig zullen beïnvloe den is thans nog niet te voorspellen. Er zal nauwkeurig op gelet moeten worden", aldus het rapport. Omdat het water langer in het bekken blijft, zal ook het fysische proces van zuurstofopname uit de lucht langer kunnen doorgaan. Voorts zul len reuk en smaak van het water onder invloed van het „spaarbekken effect" belangrijk beter worden. (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENPOLDER Het Bor- seler raadslid H. Eversdijk heeft tijdens een vergadering van de ge meentelijke kiesvereniging Borsele van de CHU verklaard dat zijn frac tie zich op het standpunt stelt dat de „artikel 4 lijn" zoals die in 1968 door Provinciale Staten van Zeeland is vastgesteld, gehandhaafd moet blijven. Dit betekent ook dat Driewegen „buiten schot" moet blijven. Ook stelde de ditmaal, wegens afwezigheid van de heer D. Lodder (sinds kort burgemeester van 's- Gravendeel), als kieskringvoorzitter optredende CHU-fractieleider, dat de Borselse CHU-raadsleden voor stander zijn van het behouden van de veerdienst Hoedekenskerke-Ter- neuzen, mits de landelijke overheid bereid is hierin geld te investeren. De heer Eversdijk wees ook op de te lage toewijzing' van woningwet woningen. Ook de bouw van pre miewoningen zal de aandacht van de woningstichting' dienen te verkrij gen. De heer Eversdijk tilde niet zo zwaar aan de problemen van de middenstand in Borsele. „Als de middenstand in moeilijkheden raakt door de industrialisatie, moet die middenstand wel bedenken, wat er met deze streek gebeurd zou zijn als er geen industrie was gekomen". Volgens' de heer Eversdijk heeft de stichting Opbouw West-Zuid-Beve land, hoewel nu al een goed jaar bezig met buurt- en opbouwwerk, „tot op heden nog weinig succes geboekt". „De opbouwwerker, de heer C.H. van Woerkom, vindt de situatie hopeloos en dat komt dan door de sfeer die hier heerst", aldus de spreker. De fractie heeft voor de subsidie aan de stichting gestemd. Wel wil zij bij de volgende begro ting eerst een overzicht van de werkzaamheden zien. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De wandel sportvereniging ,,'t Zand" uit Mid delburg, die ressorteert onder de buurtvereniging ,,'t Zand", organi seert zaterdag voor de vierde maal wandeltochten over Walcheren. Deze „zandmarsen" over 5, 10 en 15 kilometer hebben voor de eerste maal een wedstrijdkarakter. Er wordt een wisselbeker en enkele andere bekers beschikbaar gesteld. Allen die de tocht volbrengen ont vangen een medaille. De start en de finish zijn bij de speeltuin aan de Baarsjesstraat waar ook de prijsuit reiking plaatsvindt. Er zijn voor de zandmars reeds vele inschrijvingen binnen gekomen, ook van buiten Zeeland. De ver wachting is dat ruim 1000 deel neemsters en deelnemers van start zullen gaan.

de Stem | 1971 | | pagina 7