imloop: sterkste ieelnemersveld de historie Tweedaagse sluitingsklassieker 18 en 19 september I Toine van de Bunder grote favoriet voor de eindoverwinning DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND TERNEUZEN/OOSTBURGDe achtste Omloop van Zeeuwsch Vlaanderen, de sluitingsklassieker van het seizoen is wat deelnemers betreft sterker bezet dan ooit. En niet alleen omdat er dit jaar zoveel ploegen aan het vertrek komen, maar ook omdat de „grote" ploeg leiders zoals Herman Krott van Amstel, Gerard Peeters van Cabal- lero, Piet Liebregts van Acifit (of Frisol) en Jan Jaspers van Victoria hebben ingeschreven voor het Zeeuwsch Vlaamse wielerevenement onder auspiciën van De Stem. In feite is een truc er de oorzaak van dat er zoveel ploegen hebben en waarin ook het prijzenschema is opgenomen, kwam Gijs Veerman er achter, dat hij en zijn mensen er te veel had gemaakt. De boeken, die over waren zijn naar verschillende renners gestuurd, die natuur lijk direct enthousiast waren, want als er veel geld te verdienen is in een klassieker dan willen ze wel. Zo kreeg het Omloop-comité heel wat inschrijvingen waarvan de ploegleider liet weten, dat zijn renners speciaal in de Zeeuwsch Vlaamse klassieker wilden starten. Het liep zelfs zo uit de hand, dat er geselecteerd moest worden om dat de autoriteiten van de KNWTJ een maximum van 22 ploegen en liefst „slechts" twintig aan het vertrek toelieten. En dat terwijl de begroting van de Omloop berekend was op tien merkenploegen. Za terdag zullen er niet minder dan dertien in de Leeuwenlaan te Ter- neuzen op komen „draven". Dertien plus wat gelegenheidssponsors en uiteraard buitenlandse formatie. Dit jaar zullen Engelsen, Luxem burgers en Belgen het predikaat internationale Omloop van Zeeuwsch Vlaanderen komen rechtvaardigen. Romain Vercauter, die vorig jaar de eerste etappe won, krijgt de leiderstrui aangetrokken door Gijs f eerman, voorzitter van het Omloop-comité. Links van Vercauter de Belgische delegeed'Houdt, die ook dit jaar weer met een sterke ploeg zal verschijnen. toeschouwers van kunnen genieten tijdens de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan- TERNEUZEN/OOSTBURG Toine van de Bunder, het negentien- jgjjg jarige supertalent uit IJzendijke is ongetwijfeld dit weekeinde de grote favoriet voor de eindzege in de achtste Omloop van Zeeuwsch Vlaanderen. Mocht de frêle coureur van Trico Noble dit waarmaken dan zou hij de tweede Zeeuw zijn die Zeetauds grootste wielerevene ment wint. Immers, Dies Koster zegevierde in 1965 door in de twee individuele etappes twee maal derde te worden. Daarna eindigden nog wel Zeeuwen in de hoogste regionen van het eindklassement, maar een potentiële winnaar heeft de provincie nooit meer gehad. Dit laar echter wel, want Toine van de Bunder moet toch in staat worden geacht zeker bij de eerste drie te rijden. Van de Bunder heeft name lijk een groot voordeel op de deelnemers van buiten de provincie en ilat is, dat hij speciaal in de derde etappe zeer goed bekend moet zijn net het parkoers. Iets wat hem een voorsprong geeft op de anderen tenminste als hij in de eerste etappe van voren weet te rijden. Ploeg leider Henny Schouten: „We rijden de ronde van de Achterhoek met de jongens nog als voorbereiding, want in de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen moet natuurlijk de klap vallen". Om die klap uit te delen rekent ook Henny Schouten speciaal op Toine van de Bunder. HM Toine van de Bunder: de grote favoriet voor de eindzege in de acht ste Omloop van Zeeuwsch-Vlaande- ren.

de Stem | 1971 | | pagina 15