JMichels was met vacantie in Zambia Vakmanschap is Meesterschap cBierkenners en maakte deze kaart van een vriendelijke Afri kaanse republiek, ongeveer zo groot als Frank rijk en de Benelux tesamen, gelegen ten zuiden van de evenaar op een hoogte van zon duizend meter boven de zeespiegel, met daardoor een aangenaam tropisch klimaat. Zambia, waar David Livingstone, zendeling en ontdekkingsreiziger in 1855 als eerste Euro peaan de ontzagwekkende Victoria-waiervallen zag, een land met tal van biologische aspecten, van 150-milïwen jaren-oude versteende boom stammen tol een groot assortiment van wilde dieren, in de geheel vrije natuur en even onbelemmerd levend in uitgestrekte Nationale Parken. Advertentie-ruimte is duur. Mede daarom zijn veel bijzonderheden van het land in de kaart zelf getekend en omschreven. Als U - zo mogelijk met behulp van een vergrootglas - de wegen in gedachten afrijdt, zult II ze vinden Zambia in deze serie, omdat daar in een tijds bestek van maar enkele tientallen jaren de ver worvenheden van gedurende eeuwen in Europa ontwikkeld vakmanschap hebben geleid tot een verbond tussen natuur en techniek, dat de krach ten van immense ongebreideld stromende en stortende watermassa's beteugelt en bindt en omzet in-schier onbeperkte nuttige energie, de 'witte steenkool'. Wilt II een reproductie van deze kaart perfect getlrukl op luxe-vergé-papier1 (45 x 41 cm.) copy-right Grohche Bierbrouwerij N.V. en F. W. Michels. Doe dan in een enveloppe een briefje met Uw naam en adres en de naam van de kaart: 'Zam bia'. Voeg daarbij 5 stukken van Grolsch- etiketten, waarop de G van Grolsch voorkomt. Van het etiketje van een beugelfes kunt U de G zo afscheuren; van een pijpje (waarin precies hetzelfde verse Grolsch) zult II het etiket eerst moeten afweken. Met de G van Grolsch op tinnetjes kunt II niets doen. Bent U geen Grolschdrinker en niet van plan dat te worden, sluit dan - in plaats van stukjes etiket - 5geldige niet-vastgeplakte postzegels van 25 cent in. Plak de enveloppe dicht, frankeer met een postzegel van een kwartje en adresseer aan: Grolsch, Postbus 55, Enschede. De kaart wordt li dan in een kartonnen kokertje franco thuis gestuurd. Cjrolsch bier, vers bier in beugelfessen in pijpjes en in tinnetjes

de Stem | 1971 | | pagina 10