ïatuur en landbouw gespaard rie planologen aakten nieuw aalhoekplan BAALHOEK WAAROM DIE AANDACHT VOOR SAEFTINGE week voor diefstal „Dominicus Savio houdt deur dicht Structiiurenquète Borsele een soort verkiezing Zeeuws- Brabants topgesprek AFLEVERING 5 stad streék 1-mÊtmmmmtmmm in! J uiur: Twee is teveel", yj. S Hetty Verhoogt en Wim I Schouwburg 20.15 UW; Kid Brothers met de JaU Imusical „The Story of the inkel in ambtswoning St. Jansteen 'LOOIENMARKT IN HULST (apelle ■isselvallig Ir Pruimenaanbod kleiner dan vorig jaar Landbouw GEEN SAMENWERKING ZWAKZINNIGENZORG Helft van Reimerswaal spitters is ziek Drie kilometer zwemmen Voetbaltoernooi 0111 Coupe de Reimerswaal Half jaar ontzegging door drankgebruik Vrijdag 13 augustus 1971 jnna ter muiden irm. gemeentehuis, schilder!1] eeldhouwwerken van Jan 1' laron meester De Betsenbro] 1 14 sept.) Dagelijks lo-12 en 14-17 uur. JisiNGEN hambra 20 uur: Groene t nacht 18 j. fendijke liltureel Centrum, expositie] en en tekeningen van GsJ ie en Dolf Jespers (t.rn, 1 Ma. t.m. vrijd. van 10-ljl uur. Zat. en zond. van [I EtIKZEE urgerweeshuis, Poststraat 4 ïtie van schilderijen, grafiet! 1 enz. In de tuin beeldhouw! 14 aug.) Ma. t.m. zat. vat| uur. Fa. Lokker, Nieuwe rtr'aat, fototentoonstelling "1 Ithe'ma „DeltaFoto", ma. t,m.| 9-18 uur (t.m. 31 aug.) twerpen ^ubenshuis, expositie „Ruben;! tijd", tekeningen uit Belg! Jzamelingen, o.a. tekeningejf bens, Vain Dyck en Jon n. 15 okt.) MiddelheimpaikJ litie 11e Biënnale van tadenilj sculptuur uit Argentinië, nada, Mexico en de Vereni litem alsmede beelden uit M en werken v.d. onlangs of nstenaar Oscar Jespers ober). Geopend van 10-20uur. jtugge Hallen, tweede Triënnale i tastische Kunst in België !üj fpt.) Dagelijks van 10-18 uurf tinciaal Hof, Markt, ed I laamse schilderkunst 1920-195)1 e Boeck, Malfait, Servrancb,|f Iens (t.m. 14 sept.) Open 1' |an 10-18 uur. |lent Centr. van Kunstambacht», i j'ietersplein 9, Zeehaven Gu(a eden, heden, toekomst (h S.ug.) „Kunst na 1945" h l( likt.) (Van ojze correspondenll j SINT JANSTEEN De ning van de gemeente St. j die bij de herindeling werd van de gemeente laatst werd bewoond door meester J. I. M. Reuser, well openbaar verkocht. Men is nu begonnen met 5 rieur van deze woning te vffl en deze zal gedeeltelijk als I in gebruik worden genome»! heer C. A. van Deijk, die 1 Visserijstraat nu een juwe» exploiteert. benoemd Tot aan de christelijke DAGBLAD VOOR ZUIDWEST f Editie voor Zeeland abonnementsprijs L 20.50 per kwartaal, binnen verspreidingsgebied (exci. 61» incassokosten) f.7.10 per maand (inch 13 ct. incassokosten). rayonkantoren TEKNEUZEN: Nieuwstraat9, tel. 01150-7920 Mlijnen) HULSTSteenstraat 14, tel. 01140-3731 (3 lijnen) GOES: Klokstraat 1, tel 01100-8030 (3 lijnen). klachten over bezorging: buiten kantooruren: tel. OU41' 3751. en tel. 01158-1940 (Z. Vlaanderen). advertentie exploit^1 Wnd. inspecteur Zeeland; C. Menu (UilüO-4316) Huist en O. Z.Vlaanderen: Th de Bakker (U113U-2601) Oostburg en W.Z. Vlaandere M. Bogers (01170-2893) Kanaalzone en i'erneuzen: J. schieman (01133-1224). redactie zeeland: Bureau: Kromme Weele4- Middelburg tel 01180-776» Chei Zeeland: .„,„„7438,! A-b'. Koopman, tel 01188-7 Redacteur Goes: M .Kersten, tel. 01100-68"* Coördinerend redacteur: Zeeuwsch-Vlaanderen: 8 G. van Berkel, tel. 01 löü-eou Redacteur O.Z.-Vlaanderen. a. Verlind, tel. 01140-3751. b.g.g semaioon via: 01600-22341 oi 01608-2073 of 01133-2237. Redacteur Kanaalzone en Terneuzen: nil&O-48"! R. van dei Helm .tel. 0110 Sportredactie Zeeland: r. van Deursen, tel. 01 w» Fotojournalist Zeeland: CorJ.de Boer, tel. 01158 pderwijzeres ivijzeres •erschool Hummelhonk is in de pure ontstaan door het vertrok nevrouw Van Riet, mej. M. C. felink uit Middelburg be- ^fcrsvenvach- bk tot vana vond van het westen uit re- Den, in de loop van de dag ver spreid voorko kende opkla - nngen. maar buien. Tot matig of krachtig mende zuidwestelijke wind. Mi- temperaturen ongeveer 14, sum rond 18 graden. Vooruit en voor het weekend: verander- net enkele buien en gematigde leraturen. (terdag 14 aug. Bergen op Zoom en 21.25, Hansweert 8.14 en iemeuzen 7.47 en 20.13, Vlis- - n J-\1 en 19.42, Wemeldinge ÏOll Jl.lo. neustanden (Van een onzer verslaggevers) HULST Het lijkt er op, dat de streekweek van het jongerenontmoe tingscentrum Pasajeros in Hulst, een overweldigend succes zal worden. Tot nu toe hebben honderden jonge ren deelgenomen aan de verschillen de activiteiten. De week begon maandagavond met een driedaagse voetenrally. Dinsdag werden er in 't Houten- kwartier oude films gedraaid, waar onder die van de dikke en de dun ne. De woensdag was tot op heden het hoogtepunt. In totaal 90 „smul papen" namen toen deel aan een heuse barbecue-avond, die vanwege de grote belangstelling gedeeltelijk van de begane grond naar het dak terras" van het Houtenkwartier verplaatst moest worden. De don derdagmorgen stond, zoals de foto laat zien, in het teken van een ander initiatief, namelijk een vlooi enmarkt waarop van alles te krijgen was variërend van boeken en platen tot andere attributen. Vandaag (vrij dag) treedt om half negen in het Houtenkwartier de pop-formatie Meivin voor het voetlicht en wordt de uitslag bekendgemaakt van de voetenrally. (Van een onzer verslaggevers) HULST. Drie jonge planologen, G. C. v. d. Mey, H. Wardenaar en M. C. in 't Anker, hebben de verte genwoordigers van de verschillende publiciteitsmedia, donderdagmiddag aan het slot van de Baalhoekvoor- lichtingsbijeenkomst in Hulst een al- ternatief-Baalhoekplan aangeboden, uitgewerkt op tekening en al. Het betreft een tracé van een ka naal met insteekhavens op de linker- Schelde-oever, dat op Belgisch grond gebied loopt en aansluit op de bocht afsnijding. De aansluiting op de bochtafsnijding komt volgens dit plan tot stand op de landsgrens, ter hoogte van de plaats waar de Schelde de Belgisch-Nederlandse grens kruist Het tracé loopt ten oosten van het Land van Saeftinge en zou van Ne derland minimale offers vragen. Het plan gaat vergezeld van een korte toelichting waarin aandacht wordt besteed aan de voor- en na delen van dit tracé, ten aanzien, van de bestaande tracés en bekeken van uit de oogpunten van milieu, econo mie, techniek, planologie en sociolo gie. Voordelen voor het milieu van het tracé ten oosten van Saeftinge zou den volgens het drietal zijn: geen aantasting van Saeftinge en geen verlies van landbouwgrond. Als na delen worden genoemd, dat behalve voor de bochtafsnijding bij Bath nog een klein gedeelte extra-oppervlak van het Land van Saeftinge nodig zou zijn voor de bouw van een sluis De economische voordelen zijn vol gens de groep dat het door hen ge stelde tracé korter is en dus goed koper en dat er minder schadeloos stellingen betaald hoeven worden Een nadeel zou daarentegen de lan gere vaartijd zijn. Als technische nadelen worden ge noemd: scheepvaartproblemen bij samenkomst van het verkeer naar de Zandvlietsluis in de bocht van Bath en een technisch voordeel daar entegen is weer dat er geen kwel- problemen zijn. Ook op sociaal en planologisch vlak zijn er aan het oostelijke tracé vele voordelen verbonden. Om nog enkele voorbeelden te noemen: planologi sche voordelen: geen geïsoleerde restgebieden, geen amovering van dorpen, geen toekomstige aantasting van landbouw- en natuurgebieden. KAPELLE Het is volop prui mentijd in Zeeland. Op de Zeeuwse fruitveilingen zijn dagelijks deze zo mervrnchten te koop en vooral is dat het geval in Kapelle-Biezelinge, waar altijd d« grootste aanvoeren zijn. Onder normale omstandigheden worden er op deze veiling ongeveer een miljoen kg. pruimen aange voerd. Dit jaar zal men niet aan dat kwantum komen want de oogst valt tegen. Er zijn rassen die het er lelijk bij laten zitten ais gevolg van nachtvorst in de bloeitijd. (Van onze verslaggevers) MIDDELBURG Dinsdag 24 au gustus vindt in het provinciehuis te Middelburg een Zeeuws-Brabants topgesprek plaats. De colleges van GS van beide provincies zullen er gemeenschappelijke vraagstukken onder de loep nemen. Onder meer komen aan de orde de kwestie twee de nationale luchthaven en Reimers- waalhaven. om de toekomst van zeeuwsch-vlaanderen Een warm gelopen motor kun je afzetten. Je wacht tot hij is afge koeld en daarna loopt de motor wel weer. Een akker die door teeltfouten is uitgeput, kan door enkele jaren rust, weer gereacti veerd worden. Zelfs een menselijk hart dat heeft opgehouden te klop pen, kan tegenwoordig onder be paalde omstandigheden weer op gang worden gebracht. Veel pro cessen, die voor onze ouders nog geheimen waren, hebben wij in onze macht. Echter: lang niet alle. Bij die processen zijn wij als men sen slechts eerbiedige ot verwon derde toeschouwers. Wij zeggen dan: Laat de natuur zijn loop ne men. Dat laatste geldt voor het ver dronken Land van Saeftinge. Het is een vrijwel onbegaanbaar, ruw stukje natuur op een steenworp afstand van de monumenten van techniek en beschaving. Direct en rechtstreeks heeft de mens er wei nig aan. Je ziet er zelden of nooit een wandelaar. De getijden hebben er vrij spel. Het bijzondere ervan zit dan ook niet in een waarde die men in geld kan uitdrukken. Degenen die ijve ren voor het behoud van het ver dronken Land van Saeftinge heb ben slechts één argument (terwijl hun tegenstanders er tientallen hebben) en dat luidt: „Het Land van Saeftinge is gegroeid. Het is niet na te maken". Landschapsbeschermers, zoals dr. ir. I. S. Zonneveld uit Delft, kijken niet alleen naar planten en vogels, maar eigenlijk in de eerste plaats naar de mens. Wat is er met hém aan de hand? Hij wordt, zeggen de landschaps beschermers, nog altijd bestuurd door duistere driften. Hij is van nature nog altijd bang voor het grimmige, desolate landschap „bui- Ten de dijken". Hij gedraagt zich tegenover dat landschap zoals een tuinier tegenover onkruid, ook als het mooie bloemen daaagt. Hij wil het onder controle brengen. De mens zou eigenlijk verder moeten kijken dan zijn neus lang is. „Wij kunnen ons de weelde van een ruw natuurgebied permitteren. Het bedreigt ons leven niet, evenmin als een poes (immers een nazaat van een duistere herkomst) dat doet, maar is juist een zegen voor ons, in deze door techniek over woekerde wereld", zegt dr. ir. Zonneveld. Het zijn gevoelsover wegingen. De landschapsbeschermers den ken, evenals de planologen, aan het land van morgen, het land dat wij onze kinderen als erfdeel zul len nalaten. „Zal het een betonnen en stalen cultuurwoestijn wezen of een gevarieerd landschap, dat de komende generaties een speelruim te laat voor hun eigen wensen en verlangens? Ir. Prins, directeur van de ZLiVl en voorzitter van de gewestelijke raad van het landbouwschap ziet de waarde van het schorrengebied wel degelijk in, maar wil in tegen stelling tot woordvoerders van de stichting Het Zeeuws Landschap niet liet woord „onaantastbaar" ge bruiken. „Ik ben te vinden voor het ka naaltracé dat het dichtst tegen het Land van Saeftinge ligt en een deel daarvan doorsnijdt, het meest noordelijke tracé dus. Je kunt dit trouwens niet bekijken zonder re kening te houden met de toekomst van het gehele gebied. Ik heb ei genlijk een hele reeks vragen hier omtrent, maar de kernvraag is: in hoeverre kun je, gesteld dat de overheid inderdaad zal besluiten dat het Land van Saeftinge geheel bewaard moet blijven, in hoeverre kun je dat dan als natuurgebied echt bewaren? Zelfs als mij er niets aan doen, krijg je vanuit Antwer pen de oprukkende industrie met al zijn verontreiniging, tot aan de rand. Is dit dan toch een geschikte plaats om een natuurgebied te handhaven? Zo ja, dan kun je dat ook in kleinere omvang doen, want als je het natuurgebied ondanks de in de toekomst aangrenzende in- dustie handhaaft, kun je de rest kennelijk goed bewaren Een ander kernprobleem is vol gens de heer Prins: „Wat wil de provincie nu eigenlijk met de in dustrialisatie?" Volgens ir. Prins is door de landbouw altijd al gekeken naar het Land van Saeftinge als toe komstig landbouwgebied. „Als je dus daar gaat industraliseren en kanaliseren hoef je een aantal boe ren (die daar in de toekomst geze ten zouden hebben) dus niet te verdrijven. Nogmaals: ik heb twij fels over het behoud van het Land van Saeftinge als natuurgebied en ik wil graag van 'n deskundige we ten wat de mogelijkheden zijn. Daar heb ik nou nog nooit iemand iets over horen zeggen. Een paar jaar terug werd nog gesproken over indijking van dit gebied in het kader van het Deltaplan, maar dat woord schijnt tegenwoordig ook al een vloek te zijn". Als er langs het Baalhoekkanaal Geïndustrialiseerd zou worden, zou i it tot consequentie hebben dat ook op de binnendijkse landbouw grond een veer gelaten zal moeten worden. Ir. Prins over dit voort vloeisel van zijn voorkeur: „Wij hebben ons als landbouw nooit verzet tegen noodzakelijke infra structurele werken. Het is onver mijdelijk dat de boer soms moet wijken voor de ontwikkeling. Dat moeten we accepteren zonder de kop in het zand te steken". (Van onze correspondente) MIDDELBURG Theo W. stond gisteren voor de politierechter. Op 12 mei was hij betrokken geweest bij een koperdiefstal. Hij had van diefstal afkomstige koperen pijp verzaagd en in de auto van een kennis geladen. De opbrengst was 1' 150. In de nacht van 30 op 31 juni besloot hij na een bezoek aan de kermis in Vlissingen met een paar vrienden te gaan toeren in de oude, wrakke auto van zijn moeder. Hij was niet in het bezit van een rijbe wijs. Maar dat mocht de pret niet drukken. En passant werden twee kratten brood meegepikt en achter in de auto geladen. Een snoepauto maat wei'd van de muur getrokken en thuis uit elkaar gehaald. De op brengst van f 164 werd over de vier vrienden verdeeld. De officier, die meende dat ver dachte de sleutelpositie had bekleed eiste vier weken gevangenisstraf on voorwaardelijk en verbeurdverkla ring van de auto. De politierechter vonniste een week gevangenisstraf met aftrek, gevolgd door onmiddellijke invrij heidstelling en verbeurdverklaring van de auto. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Zeeuwse raad voor het maatschappelijk werk heeft zijn teleurstelling uitgesproken over het feit, dat twee stichtingen voor maat schappelijk werk ten behoeve van zwakzinnigen in Zeeland, niet tot samen werking kunnen komen. Het gaat hier om de algemene stichting „Dienst Sociaal Peadgogischc Zorg in Zeeland" te Middelburg en de „Stichting So ciaal Pedagogische Zorg voor Zeeland, Dominicus Savio" te Hulst. Beide stichtingen hebben elk drie maatschappelijk werkers in dienst, wier werk terreinen een groot deel van de provincie Zeeland beslaat, waardoor veel tijd die aan de begeleiding van zwakzinnigen besteed had kunnen worden, ver loren gaat door reizen en trekken. De Algemene Stichting te Middel burg heeft zich bereid verklaard om tot samenwerking met „Dominicus Savio" te komen, maar de laatstge noemde stichting is van mening, dat haar eigen identiteit zo zuiver moge lijk bewaard moet blijven. „Iedere katholiek in Zeeland, waar hij ook woont, moet een beroep op de Domi nicus Savio-stichting kunnen doen", zo zegt het bestuur. De algemene stichting ziet voor zichzelf een an dere taakopvatting. De Zeeuwse Raad voor het Maatschappelijk Werk noemt het standpunt van de Domi nicus Savio-stichting „aanvechtbaar". De Raad voor het maatschappelijk nstanz 360 plus 4, Rheinfelden IC?!i'aatsburs 240 P1- 14. Pilt pl. 1, Maxau 417 pi. r? 134 pl. 2. Mannheim L Ptembach 115 onv., Mainz jpnv., Bingen 130 pl. 2, Kaub 144 I irier 225 onv., Koblenz 145 pl. |£u'e" 90 pl. 3. Ruhrort 237 -4, ®tn 858 2, Pannerdense Kop 832 KegAn 651 P1- 3. IJsselkop 800 i IJssel 314 -4, Deventer 204 Monsin 5458 -12, Borgharen -40 Belfeld 1075 -14, Grave den de sluis 501 pl.l. i minste waterdiepten in de Beul, heden vermeld op de JjChuwmgsborden, zijn in centi- |rs- Et. Andries 280, Uitvaart- pe aan de sluis te Weurt 270, I ne."IJsselk°P 270, IJssel- «TTcr? 27°' Driel Amerongen IffJsselkop - Doesburg 240, Does- L" S^Phen 230, Zutphen - De- 240, Deventer - Windesheim (Van een onzer verslaggevers) BORSSELE Het structuur-on derzoek dat volgende week onder de Borselse bevolking wordt gehouden, kan tot uiterst vreemde en pijnlijke situaties leiden. Burgemeester van Waes: „Een van de vragen die de 430 ondervraagden moeten beantwoorden, is „Wat vindt u van het gemeentebestuur?" en „wat vindt u van het provinciebe stuur?". Daarbij moet men aangeven wat deze colleges niet goed doen. Hiermee lopen wij natuurlijk wel het risico, dat we er van langs krijgen, maar dat risico moet gelo pen worden. De uitslag van het onderzoek onder de bevolking hoeft niet bepalend te zijn voor het ge meentebeleid. Maar wij zullen na tuurlijk wel erg goed moeten argu menteren. Niet alleen de bevolking heeft inspraak in de structuurnota, maar ook het E.T.I., de P.P.D., en verenigingen zoals vakbonden", al dus burgemeester Van Waes. B. en W. beseffen heel goed dat de uitslag van het onderzoek ook positieve of negatieve effecten kan hebben op de onderhandelingspositie van de gemeente. Toch hopen we ook dat het onderzoek bevruchtend zal werken op hogere overheden", aldus de burgemeester. Een ander facet is dat volgens het gemeentebestuur van Borsele en de stichting Zeeland een minderheids groep (bijvoorbeeld „de jongeren" of „de milieubewusten"een „sig- naalfunktie hebben. „Met zo'n groep moet je ook rekening houden„aldus de heer Van Waes. B. en W. van Borsele hopen het interimrapport nog voor de begro ting van 1972 te kunnen gebruiken. Drs. D.W.M. Jansen van de stichting Zeeland zegt dat het interimrapport in september klaar zou kunnen zijn en dat wellicht eind dit jaar nog de eindrapportage zou kunnen plaats vinden. Volgende week maandag tot en met donderdag zullen twintig hooggekwalificeerde enquêteurs en enquêtrices van het bureau Veld kamp, een representatieve groep van 430 Borselaren gedurende ongeveer anderhalf uur „interviewen". Het sociologisch onderzoek is ge baseerd op individuele inspraak. Daarnaast vindt een opinieinventari satie plaats bij het verenigingsleven en geven het economisch-technolo- gisch instituut en de provinciale pla nologische dienst hun visie op de ruimtelijke ordening van Borsele. De anonimitiet wordt alleszins ge waarborgd. De meningen gaan in de computer en in verschillende ver banden en „kruisingen" komen ze daar uit. Burgemeester Van Waes: „Misschien komen we eindelijk te weten welke prijs de Zeeuw voor een schoon leefmilieu wil beta len". Deze week zijn in Nieuwdorp en 's-Heer Abtskerke onder 34 inwo ners proefenquêtes gehouden. Deze dorpen waren uitgekozen omdat ze geografisch totaal verschillend wa ren. Er waren praktisch geen weige ringen. De leeftijd van de vertegenwoor digers van de bevolking is tevoren al vastgesteld: tussen de 16 en 64 jaar. Drs. Jansen: „Niet dat we de 65-plussers minder belangrijk vin den, maar bejaarden hebben zoveel specifieke problemen dat voor hen eigenlijk een apart onderzoek zou moeten komen". Brugemeester Van Waes: „Je kunt niet alle deelterrei nen tegelijk in een onderzoek ver werken. Dan zou het te omvangrijk en dus te tijdrovend zijn". Onder alle verenigingen van Borsele is een schriftelijke enquête gehouden. „Van de 250 hebben wij er helaas pas 150 binnen", aldus drs. Jan sen. werk is een sterke voorstander van integratie van de twee stichtingen. Als dat niet mogelijk zou blijken, dan dient tenminste gestreefd te worden naar een territoriale verdeling van het werkgebied van de twee stichtin gen, zo meent de raad. De stichtingen worden zowel door het rijk als door de provincie gesub sidieerd. Het college van GS van Zeeland heeft laten doorschemeren, dat het niet zou protesteren, als de provinciale subsidie bijvoorbeeld aan een voorwaarde van een efficiënte werkverdeling gebonden zou worden. Omdat de provinciale subsidie echter van de rijkssubsidie wordt afgeleid en omdat het rijk geen doelmatigheids argumenten heeft late neglden, kan de provincie moeilijk anders doen dan de beide stichtingen subsidiëren en met lede ogen toezien, hoeveel tijd en energie aan reizen en trekken wordt besteed. (Van een onzer verslaggevers) REIMERSWAAL - THOLEN De archeologische campagne op het verdronken land van Reimerswaal heeft gisteren een vuilniszak vol aardewerk en menselijke skeletres- ten, een restant van het voormalige Reimerswaalse kloosterpark en wat muurwerk opgeleverd. Hoewel de NJBG-studentenploeg na alle voorgaande tegenslagen nu ook met ziekte (drie van de zeven deelnemers) kampt, kon gisteren volledig worden benut voor het on derzoek. Onder het aardewerk bevonden zich ditmaal enkele bijzonder grote fragmenten van 14e-eeuws Siegburg- aardewerk (doch geen gave exem plaren) en fragmenten van het zeld zame 16e-eeuwse „sgraffito"-aarde- werk. (Van onze correspondent) SLUI SDoor de Sluisse Zwem vereniging Het Vrije wordt zaterdag voor de tweede keer de nationale lange afstandwedstrijd Hoeke-Sluis (drie kilometer) gehouden. Hiervoor hebben ruim 130 zwemmers en zwemsters ingeschreven. De deelnemers komen niet alleen van alle Zeeuwse zwemclubs, maar ook werd ingeschreven door leden van ZIAN en DES uit Den Haag, HPC Heemstede, Daphnia. Hoeven, en de Vechtstreek uit Utrecht. De start van de wedstrijd die meetelt voor de competitie van de Zeelandbeker wordt om 14.30 in Hoeke gegeven. De deelnemers wor den met bussen vanaf de sporthal in Sluis naar Hoeke gebracht. (Van onze correspondent) YERSEKE Zaterdag 14 augus tus zal op het sportveld de Hogeweg te Yerseke het voetbaltoernooi om de Coupe de Reimerswaal worden gehouden. De deelnemende ploegen zijn de le elftallen van Yerseke, Krabbendijke en Rilland. De wed strijden beginnen om half twee. De ploegen spelen een halve competitie. De wisseibeker is nu in het bezit van Krabbendijke. Bo D (Van onze correspondente) MIDDELBURG P. de J. uit Oostburg reed op 30 mei j.l. met groot licht op over de oude rijksweg in Groede. Daardoor hinderde hij een agent in een voor hem rijdende politieauto. Deze gaf een stopteken teneinde de man op zijn fout te wijzen. Met een zwaai passeerde de automobilist de politieauto. In een moordend tempo werd een wild-west-achtervolging ingezet op de smalle polderwegen. De auto van verdachte zwiepte van links naar rechts, en belandde uiteindelijk in de sloot De auto was toen in een puinhoop veranderd. Op het politie bureau bleek, dat er drank in het spel was, en dat J. vreesde voor zijn rijbewijs. De politierechter vonniste een week gevangenisstraf voorwaarde lijk, twee jaar proeftijd, ontzegging van de rijbevoegdheid voor zes maanden en een geldboete van f 500.

de Stem | 1971 | | pagina 1